Crisis in verdeeld België Radio en Televisie ONWAARSCHIJNLIJK VERHAAL OVER AANVAL OP GEVANGENIS VAN DURBAN Restauratie Baarns gemeentehuis deze week klaar Belgische socialisten: geen concessies in artsenconflict Mijnen en ziekenfondsen en artsen Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 4 februari 1966 Tanker van weiland het water xn De ontwapeningsconferentie te Genève 17-jarige prins in zijn vaders voetspoor Minister van justitie ontvangt Amsterdamse taxichauffeur Stijgende belangstelling maar lagere waardering voor „Melissa'' Bajonet op geweer Geen kernwapens vermist 17500 gulden ZES MAANDEN VOOR BEDREIGING ADVOCAAT Nederlands vrachtschip van stapel in Japan Bom voor ambtswoning senaatsvoorzitter Gloednieuw KOUDETOESLAG VOOR MIJNWERKERS Meer nit plichtsbesef dan uit enthousiasme vormden de socia listen en katholieken vorig jaar het Belgische kabinet-Harmei. Beide partijen hadden aan de stembns een forse klap gekregen, een duidelijk teken dat de bevol king niet ingenomen was met hun beleid. Bat bleek nog ster ker uit een toegenomen neiging tot radicalisme, zowel binnen de grote partijen als in de kleinere, met name de Vlaamse Volksunie. Hamel en Spaak besloten met hun team in zee te gaan om vrij wat noodzakelijke saneringen op sociaal en economisch gebied te gaan uitvoeren. Ze beseften daar bij wel dat menige daad van deze ministerraad de populariteit van de partijen niet zou vergroten, maar ze meenden dat het nodig was dat de natie door wat zure appels beet en besloten in die zin zelf een voorbeeld te geven. Een zeer zure appel is het alge meen Europese feit dat de kolen mijnen in dit werelddeel niet meer rendabel zijn. Ondanks sub sidies zijn Europese kolen altijd nog duurder dan de van ver aan gevoerde Amerikaanse en boven dien daalt de behoefte aan steen kool. Alom gaan dus mijnen dicht, waarbij de regeringen de moeilijke taak hebben een nieuw economisch patroon te breien voor de getroffen gebieden. ONTACTISCH Dat is zo gebeurd in Neder lands I.imburg, waar de mijnslui- ting wel veel menselijk verdriet teweeg zal brengen, maar waarbij de bittere pil werd verzoet door dat ook een goed toekomstbeeld in het vooruitzicht kon worden gesteld. Aan de andere oever van de Maas ging dat minder vlot en dan nog wel over de sluiting van één mijn, die van Zwartberg. Na precies drie weken vast te hebben gezeten op de Uiterwaar den nabij Rossum, is donderdag rond het middaguur de 832 ton metende tanker „Patria" in het water getrokken. Geheel vol gens de verwachtingen van de bergers uit Hamburg en in tegenstelling met de voorspel lingen van waterstaatsmensen, die dachten dat het nog wel een week zou duren, kwam de „Pa tria" op het laatste ogenblik toch nog snel in de voormalige ingang van de sluis Sint Andries en was het eerste zware trans port (de „Patria" weegt ruim 300 ton) op flexodammen in Nederland een feit. Toen de Patria in het water gleed en de zware rubber rol lers onder het schip met volle kracht vele meters de lucht in werden geschoten, dreigde er nog een nieuwe aanvaring. Door de dikke mist misleid was een sleepboot ter plaatse uit de koers geraakt. De sleepboot kon met veel moeite nog juist tussen de „Patria" en een onbekend ge bleven tanker een veilige weg vinden. De Russische afgevaardigde Tasarapkin heeft gisteren tijdens de ontwapeningsconferentie in Genève een voorstel ingediend om landen zonder atoomwapens op hun grondgebied te garan deren dat tegen hen geen atoom wapens zullen worden gebruikt. De Sowjet-Unie wenst dat er onverwijld een verdrag wordt gesloten, dat een verdere uitzaai van kernwapens onmogelijk maakt. Genoemde garantie zou als bepaling in zo'n verdrag moeten worden opgenomen. Uit de tekst blijkt dat de garantie niet bedoeld is voor landen die weliswaar zelf geen kernwapens bezitten, maar als lid van een bondgenootschap kernwapens van andere landen op hun grondgebied voorradig hebben. Het hoofd van de Amerikaan se delegatie, William Foster, heeft beloofd het Russische voorstel zorgvuldig te zullen bestuderen. Hij toonde zich verheugd over de belangstelling van de Russi sche premier Kosygin, van wie het voorstel afkomstig is. De 17-jarige Drins Charles van Engeland heeft in Melbourne, waslr hij enige tijd school gaat, bij het proberen van een school- brandspuit per ongeluk een krachtige waterstraal in de rich ting van de aanwezige persfoto grafen gelanceerd. Hun schoe nen werden nat. In 1959 deed zich op een bloemententoonstel ling in Londen een soortgelijk incident voor. Toen men daar prins Philip, de vader van Char les, een watersproeier toonde, drukte iemand op de knop, waar door de persfotografen de volle laag kregen. Volgens de slacht offers was dit het werk van de ■^rins. maar deze beschuldiging 's door Buckingham Palace egengesproken. Niet alleen werd hierbij ontac tisch gezegd, dat er eigenlijk geen kou aan de lucht was omdat er in de buurt van Genk toch werk zat was, maar bovendien had het gif van het wantrouwen de atmosfeer verziekt. De mijn- directie stelde dat de mijn er niet zo slecht voor stond dat sluiting nodig was. Een mededeling die wellicht voor het heden met subsidies nog klopt, maar voor de toekomst zeker niet. Dus kwam de kwade gedachte op dat deze Vlaamse mijn alleen maar dicht ging omdat er ook een stel Waalse mijnen moest worden ge. sloten... De regering zou niet al te hard tegen de Walen hebben durven zijn zonder er op te kun nen wijzen dat in Vlaams-België net zo werd opgetreden. De con troverse tussen de twee taalge bieden werd zo weer opgewarmd terecht of ten onrechte met als gevolg relletjes, schietpartijen en doden. DE DOKTERS Is dit al genoeg om een rege ring voor een moeilijk parket te zetten, in Brussel komt er dan nog een ingewikkeld conflict bij over de ziekenfondsen. In al zijn finesses is dit amper meer te schetsen, maar in hoofdzaak koint hierbij aan de orde dat deze fondsen met een tekort van der tig procent van hnn uitgaven tobben: 210 miljoen gulden op 750 miljoen. Daar moest gesa neerd worden, dat is duidelijk. Hogere premies zouden zowel werkgevers als werknemers geld kosten en bovendien zouden pa tiënten een deel van de kosten zelf moeten dragen. In dit ver band zouden ook enige klinieken die tot dusver gratis behandel den (met gesalarieerde artsen) een „remgeld" moeten gaan hef fen, wat de socialistische stich ters zeer mishaagde. Hierbij moet men in aanmerking nemen dat deze gratis werkende klinieken de andere zich wel tot het schrij ven van nota's genoopt voelende ziekenhuizen altijd al een doorn in het oog waren. Daarover zijn plaatselijke politieke oorlogjes gevoerd. Daarbovenop kwam dan nog de eis der dokters om hogere honoraria of, zoals de Belgen zeggen, erelonen. Dat werd de socialistische fondsen te gortig: als de werkne mers en werkgevers offers brachten, konden de dokters dit ook wei doen door hun eisen te matigen. Zo lag de zaak in grote lijnen waarbij vele details als de onderlinge splitsing In het syndicaat der geneesheren en veel meer maar even vergeten worden. KRAKEND KABINET Het pijnlijke is nu dat de socia listische minister Brouhon 'van maakt. sociale voorzorg) achter een compromis staat, dat door zijn geestverwanten in de vakbon den, ziekenfondsen en zelfs in de regering wordt bestreden. Hij meende dus maar beter te kun nen vertrekken. Harmel en vice- premier Spaak weerhielden hem. De crisis door het vertrek van Brouhon zou niets oplossen, men moest het nog maar eens uit vechten. Maar hoe dan ook:, het kabinet kraakte toen ernstig mi zijn voegen. Bitter bij: een en ander Is, dat voorlopig, niet te zien is hoe dé Belgen een betere schoonmaak ploeg aan het bewind kunnen krijgen. De huidige combinatie bleef aan omdat ze door nauwe relaties met vakbonden en sociale instellingen als de ziekenfond sen geacht werd het best de nodige maatregelen er door te kunnen krijgen. Dat blijkt nu niet het geval. Zeker niet met de fondsen, maar ook niet met de vakbonden, die naar in Lim burg blijkt op hun beurt hun greep op hun leden verliezen. Algemene verkiezingen dus? Dat betek-ent weer klop voor de C.V.P. en B.S.P. beide en winst voor P.V.V. en de radicale groe peringen. Vandaar dat politiek de crisisfeer zo diep in het Belgische leven is doorgevreten dat vrijwel nergens een straaltje optimisme wordt geuit in de ko- lommenlange hoofdartikelen die 'de Belg onder zijn neus krijgt. De minister van justitie, dr. I. Samkalden, heeft de Amsterdam se taxichauffeur Cor Wilson uit genodigd. voor een bezoek aan Den Haag maandagmiddag om twee uur. Zoals bekend heeft de lieer Wil son dé afgelopen dagen, gewa pend met microfoon en bandre corder, in verschillende wijken in de hoofdstad gesprekken gevoerd met voorbijgangers over het on derwerp: veiligheid van de taxi chauffeur. De geluidsband, waar op het resultaat van deze inter views is opgenomen, neemt de heer Wilson mee naar de minis ter. De televisieserie „Melissa'" van Francis Durbridge, waarvan woensdagavond in Nederland het derde en laatste deel werd uitge zonden, heeft ook in West-Duits- land veel belangstelling getrok ken. Was op 10 januari nog 79 pet van de elf miljoen tv-apparaten in West-Duitsland op dit pro gramma afgestemd, twee dagen later lag dit percentage al op 82 en bij de slotuitzending op 85. De waardering voor de film daalde echter per deel. Het eerste deel kreeg een 6 (op een totaal van tien), het tweede een 5 en het derde een uitgesproken „onvol doende", een 4. Een en ander is gebleken uit een opiniepeiling van de Westduitse radio-omroep in Keulen. Het hoofd van de oolitie van het Engelse graafschap Durham, hoofdcommissaris A. A Muir, heeft woensdagavond tot verslag gevers gezegd dat hij onlangs goe de inlichtingen kreeg volgens wel ke vrienden van Douglas Goody, een van de drie mannen die in Durham een gevangenisstraf van dertig jaar uitzitten wegens hun aandeel in de geruchtmakende treinroof van augustus 1963. een grootscheepse aanval beraamden op de gevangenis met eventuele gebruikmaking van tanks, bommen of wat de militairen kernwapens van beperkte omvang noemen. Hij had daarom de hulp ingeroepen van militaire troepen. De vrienden van Goody wilden hem tot elke prijs bevrijden als het „brein" van de bende die de trein- overval pleegde, aldus Muir. Bij de beroving van de posttrein werd ruim 25 miljoen gulden buitge- Eerder deze week was vernomen dat Goody en de twee andere in Durham gevangen zittende bende leden, Thomas Wisbey en Roy Ja mes, binnenkort naar een nieuwe met hypermoderne bewakings systemen uitgeruste vleugel van de Parkhurst-gevangenis cp het eiland Wight zouden worden over gebracht. Commissaris Muir ver wachtte echter niet dat dit vóór 1968 zou gebeuren. De afgelopen maanden zijn in de gevangenis van Durham ongekende voorzorgsmaatregelen genomen. Zo houden er nu militaire patrouil les met de bajonet op het geweer en voorzien van automatische wa pens de wacht. Een woordvoerder van het Britse bureau voor atoomenergie zei naar aanleiding van Muirs verklaring, dat het plan waar deze over had gesproken, hem zeer onwaarschijn lijk voorkwam. Er werden geen kernwapens vermist uit de Brilse voorraad, zodat hij niet wist hoe deze ooit bij een aanval op de ge vangenis gebruikt zouden kunnen worden. Sir Frank Soskice, tot voor kort minister van binnenland se zaken, zei in antwoord op vra gen dat er nimmer sprake is ge weest dat tanks cf kernwapens bij een ontsnappingspoging zouden worden gebruikt. Op de foto: De heer Wilson hier in gesprek met mevr. G. WijsmullerMeijer. De heer H. van Gogh (midden) liep in mei van het vorig jaar vijf messteken op. ZATERDAG 5 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Klass. pianomuz.; 7.30 Nieuws; 7.32 Gew. muz.; 7.55 Overwe ging; 8.00 Nws; 8.10 Gevar. pro gramma (8.108.32 Nws, 8.32 KNAC/ANWB wegeninformatie, 9.35 Waterstanden); 12.00 Ange lus; 12.03 Country and Western Expresse (gr.); 12.24 Marktbe richten; 12.27 Med. t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Religieus nws; 12.55 Overheids voorlichting: Geven en nemen. De familie Van Burren praat weer over het verkeer; 13.05 Lichte orkestmuz.; 13.15 Intelli gentie-Rally v. d. jeugd; 14.10 Accordeon sextet; 14.30 Voor de kleuters; 14.40 Populaire gram.; 15.00 Vijflandenwedstrijd schaat senrijden in Oslo, reportage; 15.05 Franse chansons; 15.30 Vi sages de la chanson: een Frans/ Nederlands progr.; 16.00 Gevar. muz.progr.; 17.10 V. d. twinti gers; 17.25 Gevar. muziekprogr.; 18.20 Sportperiscoop. met o.a. vijflandenwedstr. schaatsen in Oslo, reportage; 18.30 Muzikale Tombola III: Ritme en rijm; 18.50 Lichtbaken, lezing; 19.00 Nws; 19.10 Akt.; 19.30 Nieuwe klass. gram, met comm.; 20.15 Hoorspelen; 1. Wat u maar wilt, eenakter; 2. Buitenspel, eenak ter; 3. Een draadloze-tele-nar- cose, eenakter; 21.00 Londense Westminster Abbey 900 jaar. Inauguratiedienst van 28 dec. j.l.; 22.00 Vocaal ensemble; 22.10 Roulette, muz. spelletje; 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Tussen licht en donker, overweging; 22.55 Brabants or kest; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws, ochtendgym. en soc. strijdlied; 7.23 Lichte gram.; 7.30 Van de voorpagina, praatje. Eventueel berichten van de ANWB Wegen informatiedienst; 7.35 Gram.; 8.00 Nws; 8.10 Lichte orkestmu ziek; 8.20 Wegwijs: tips voor trips en vakanties; 8.30 Lichte gram.; 9.20 Licht orkest; 9.40 Gezongen leven, lezing met mu zikale illustraties; 9.55 Vroeg leren lezen (I), lezing; 10.00 Z.O. Acht schilders en timmerlie den hebben sinds 1 januari hard gewerkt aan de restauratie van de hal van het Baarnse gemeen tehuis. Hoewel de bezoekers nu nog -'eeds het gevaar lopen te struikelen over een van de tien tallen verfbussen of in botsing komen met de werkstellage, ziet het er toch naar uit, dat het karwei deze week nog kan wor den voltooid. Ruimschoots op tijd dus voor de ondertrouwplechtig- heid van prinses Beatrix op 17 februari. Al het houtwerk in de hal is in gebroken wit geschilderd, terwijl dè lambrizering langs de wanden is vernieuwd. De krul len, knoppen en andere „ouder wetse tierelantijnen" aan de Wegens mishandeling en be dreiging van de Overveense ad vocaat mr. M. Conen heeft de rechtbank in Haarlem de 33- jarige leraar G. L. S. uit Am sterdam overeenkomstig de eis veroordeeld tot een gevangenis straf van zes maanden. De advocaat wikkelde een echtscheidingszaak voor de leraar af en laatstgenoemde vermoed de, dat zijn raadsman in het be zit was van een brief, waaraan hij veel waarde hechtte. Tijdens JOH AN KAART GEHULDIGD Tijdens een feestelijke hijeen- komst in de Amsterdamse stads schouwburg is Johan Kaart in verband met zijn 50-jarig to neeljubileum op grootse wijze gehuldigd. Minister Vrolijk speldde de ju bilaris namens H. M. de Konin gin een onderscheiding op; een daad die door hartelijk applaus van alle aanwezigen begeleid werd. Het vrachtschip „Straat Flor1 da" van 11.940 ton dead wei <?h1 een bezoek aan de advocaatdat in opdracht van de Royal In- De Belgische socialisten zul len geen concessies doen op de drie hoofdpunten in het conflict met de artsen. Het aftreden van de (socialistische) minister van sociale zaken, H. Brouhon, zou leiden tot het ontslag van alle socialistisch- ministers. Dit schrijft de ondervoorzitter van de Belgische socialistische partij, J. van Eynde, donderdag ochtend in een hoofdartikel in het partij-orgaan „Volksgazet", over de aankondiging van de Belgische artsen zondag een stakingsaanzegging te zullen in dienen, indien geen akkoord wordt bereikt over hun eisen. stand, aldus de heer Van Eynde. De ondervoorzitter van de B.S.P. betoogt geen bezwaar te hebben tegen pogingen om tot een oplossing van de moeilijk heden te komen. „Men zal ech ter van de B.S.P. en haar minis ters geen capitulatie verkrijgen of zelfs maar de schijn daarvan. Het wachtwoord luidt: geen stap achteruit, er kome wat wil". „Wij hebben onze verant woordelijkheid afgewogen", zo voegt hij eraan toe. „Wij weten waaraan 't land door een crisis kan worden blootgesteld, maar het wordt tijd dat men daaraan ook in de C.V.P. de katholie ke partner in het coalitiekabinet van premier Harmel begint te denken". Op het punt van de „buiten sporige" eis tot verhoging van de honoraria met 25 procent „is van ons geen capitulatie te ver wachten". Evenmin zijn de eisen van de artsen verantwoord tot het afschaffen van de kosteloze maakte de leraar zich boos en terocean Lines op de Shimuzu- geneeskundige hulp in bepaalde sloeg de raadsman op het hoofd waardoor deze even buiten be wustzijn raakte. Enige dagen later belde de leraar de advo caat op en zei dat, als deze brief niet onmiddellijk terug gaf, de ruiten van zijn huis zouden wor den vernield. Daarna zou de leraar naar binnen komen om de advocaat te mishandelen. werf van de Nippon Steen and Tube Corporation is gebouwd, is donderdag te water gelaten. Het was het vierde en laatste snelle vrachtschip dat de Nederlandse maatschappij in Japan heeft la ten bouwen. Het wordt in mei af geleverd. Zijn kruissnelheid be draagt 18,5 en de maximumsnel heid 20,3 knoop. socialistische klinieken en tot het invoeren van het „remgeld", dat naar de mening van de ge neesheren zou moeten worden ingesteld om misbruik bij het in roepen van medische hulp te voorkomen door groepen, die volgens de ziekte- en invalidi teitswet recht hebben op vol- ledig vrye geneeskundige bij- men in het duister. De Belgische mijnendienst is donderdagochtend gealarmeerd voor het onschadelijk maken van een kleine bom, die was ge plaatst voor de woning van de Belgische senaatsvoorzitter in de Wetstraat in Brussel. De concierge vond daar een koperen cilinder, die hij onmid dellijk overbracht naar de bin nenplaats van de woning. Bij demontage door de mijnendienst bleek, dat de bom defekt was en niet had kunnen ontploffen. Van de daders ontbreekt elk spoor. Ook over het motief van een eventuele aanslag op se naatsvoorzitter P. Struye tast trapleuningen 'en langs de ba lustrade op de eerste verdieping zijn verwijderd, zodat het geheel nu een moderne, strakke en lichte indruk maakt. De restau ratie heeft 17.500 gulden gekost. Voor dit werk stond twee jaar geleden al een post op de Baarnse gemeentebegroting. Er bleek toen een bezuiniging no dig. De restauratie werd ver leden jaar opnieuw op de voor lopige begroting voor 1966 ge plaatst. Zodra bekend werd, dat de kroonprinses in februari zou „aantekenen" in het Baarnse gemeentehuis, besloot het ge meentehuis de restauratie niet halverwege het jaar zoals aanvankelijk de bedoeling was te laten uitvoeren, maar di- rekt na 1 januari. Aan de trouwzaal waarin het paar op 17 februari zijn hand tekening komt zetten, behoefde niets te worden veranderd. Deze zaal is anderhalf jaar geleden al gemoderniseerd en ziet er nog steeds gloednieuw uit. De Baarn se trouwzaal is met zijn glas-in- lood-ramen, Chinees graslinnen wanden, palissanderhouten ta fel en met zwart beklede stoelen een stijlvol vertrek waarvoor Baarn zich niet hoeft te scha men als het op 17 februari in het middelpunt van de belangstel ling komt te staan. De gezamenlijke steenkolen mijnen in Limburg hebben het verzoek ingewilligd van de al gemene bond van mijnwerkers in het mijnbedrijf om een tege moetkoming aan bovengrondse arbeiders en aan ondergrondse arbeiders in verband met de af gelopen vostperiode. In verband hiermee zal aan bovengrondse arbeiders, die hun werkzaam heden uitsluitend in de buiten lucht hebben verricht, in de periode van 10 t/m 21 januari voor elke volledig verrichte dienst een toeslag worden ver leend van 1,50. Aan onder grondse arbeiders, werkzaam aan of in een intrekkende schacht zal voor elke volledig verrichte dienst een toeslag van 5 van hun basis-loon worden gegeven. Aan arbeiders die gedurende tenminste de helft van hun dagelijkse werktijd tot minder dan een gehele dienst in ge noemde periode hun normale werkzaamheden onder gelijke omstandigheden hebben moeten verrichten, wordt de helft van deze toeslag verleend. 135, gevar. progr. (om 11.00 Nws); 12.15 Loon naar werken, lezing; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Actueel sport nieuws; 13.00 Nws; 13.10 VARA- varia; 13.15 Jazzmuz.; 13.40 V. d. twintigei's; 14.15 Radio Jazz club; 14.55 Voor nu en later, lezing; 15.10 Fragmenten uit Italiaanse opera's; 16.00 Nieuws; 16.02 Lichte gram.; 16.45: Vra- genvuur: een bekende Nederlan der beantwoordt vragen van jonge mensen; 17.00 Metropole orkest; 17.30 Radioweekjourn.; 17.58 Nws over de wedstrijd Marathon; 18.00 Nws. Aanslui tend: Comm. op het nws; 18.20 Lichte gram. v. d. teenagers; 19.20 Boekenwijsheid; 19.40 Jazz muz.; 20.00 Nws; 20.05 Oude en nieuwe dansmuz.; 20.40 Licht instr. trio; 21.00 Verkeerd ver bonden, hoorspel; 22.10 Sopraan en piano; 22.30 Nws; 22.40 De Nederlandse finale van het Euro visie songfestival '66; 23.10 Lich te gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nws; 9.02 Solisten- en orkestenpara de; 10.00 Nws; 10.02 Tienertijd: hedendaagse en toekomstige toppers; 11.00 Nws; 11.02 Lichte orkestmuz.; 11.30 Muziek van het Leger des Heils; 12.00 Nieuws, event, akt.; 12.02 Licht platen- progr.; 12.30 Tienerama: platen- show v. d. tieners; 13.00 Nws; 13.02 Melodieën-melange; 14.00 Nws; 14.02 Hoogtepunten uit operettes, musicals ■eft films; 15.00 Nws; 15.02 Toonkunst voor allen: werken van de grote meesters in de muziek; 15.30 Licht platenprogr. (16.00 Nws); 17.00 Nws; 17.02—18.00 Sport- show: reportages, uitslagen com mentaren en lichte gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Filmkroniek; 12.40 Weer- ber., med., progr.-overz. en s.o.s. voor schippers; 12.45 Lichte or kestmuz.; 12.55 Buitenl. pers overzicht; 13.00 Nws, weerber. en sportoverzicht; 13.20 Amuse- mentsmuz.; 14.00 Nieuws; 14.03 Showprogr.; 15.00 Nieuws; 15.03 Progr. met produkties van eigen bodem; 17.00 Nws, weerber. en med.; 17.15 Volksliederen; 17.35 Dansmuz.; 18.00 Nws; 18.03 V. d. soldaten; 18.28 Paardesport- berichten; 18.30 Kleinkunst uit Vlaanderen en Nederland; 18.45 Sport; 18.52 Ontmoeting met Lester Lanin; 19.00 Nws, weer ber. en radiokroniek; 19.40 Lich te muz.; 20.00 Gevar. program ma; 21.00 Jazzmuziek; 22.00 Nws en berichten; 22.15 Kaf en ko ren; 23.00 Collage.... van the ma's voor fijnproevers; 23.30 De nachtvlinders; 23.55 Nws. Televisieprogramma's NEDERLAND I: Teleac: Sa men leven nu en morgen (her haling les 14); 11.00 Teleac: Pech onderweg; cursus voor automo bilisten (herh. les 3); 11.30 12.00 Teleac: Studievoorlichting (herh. les 4); 16.00 Onder de loep; philatelistisch allerlei; 16.20 Achter het stuur: autorubriek; 16.4517.30 V. d. kinderen; 19.00 Nieuws in 't kort; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 Waarom? Daarom!: stemmen uit de ruimte, docu mentair progr.; 19.28 Petticoat Junction, tv-film; 19.52 Morgen is het zondag: godsdienstig pro gramma; 20.00 Journaal; 20.20 Licht instr. kwartet; 20.25 In terland: televisie-spelcompetitie Nederland—België (dl 4); 22.00 Finale Nederlands songfestival 1966; 22.45 Attentie; 23.00 Dag sluiting; 23.10 Journaal; 23.15 tot pl.m. 24.00 Intervisie: reportage van de Europese kampioenschap pen kunstrijden te Bratislava. NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 Tim Frazer, thril lerfeuilleton (slot); 20.30 Dan O'Brien, advocaat, tv-film; 21.20 Mies en scène: een progr. met mensen, dingen en gebeurtenis sen van gisteren, vandaag en morgen; 22.05 Journaal. BELGISCHE TV (Ned. ultz.): 16.00 Kunstrijden op de schaats; 17.0018.00 V. d. jeugd: school televisie; 18.55 V. d. kinderen; 19.00 Kath. uitz.; 19.30 Natuur film; 19.55 Nederlandse les; 19.59 Weerber.; 20.00 Nws; 20.25 In terland tussen Ee'gië en Neder land; 21.55 TV-speelfilm; 22.45 Amusementsprogr.; 23.15 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 4