PROVINCIAAL NIEUWS De misdaad van Richard Ross SLACHTOFFERS VAN INCIDENTEN IN BELGISCH-LIMBlIRü BEGRAVEN DE DREIGENDE STAKING BIJ DE BRITSE SPOORWEGEN Burgerlijke Stand 'lilt .Pagina 2 Aardenburg Axel AGENDA Breskens IJzendijke Zaamslag LANDBOUWSCHU UR TE ZAAMSLAG UITGEBRAND Huisarrest voor geestelijken Inval bij fotograaf D««sl e'er eisen ingewilligd Dorp werd „bezet" Vrijdag 4 februari 1968 Jaarvergadering zwemclub De plaatselijke zwemvereniging „De Starters" hield zijn jaarver gadering in hotel „De Roode Leeuw" onder leiding van de beer G. van Vooren. Deze kon meedelen, dat de financiële po sitie van de vereniging gezond is, maar diat het is te betreuren dat het ledenaantal daalt, Veel oude re leden moeten door werkzaam heden verstek laten gaan en de stijging van het aantal jongeren is niet navenant. De bestuursleden J. I. Pieters en I. Verplanke werden herko zen en aan het bestuur werd toe gevoegd de heer Ph, van de Vel de, die tot nu toe in verband met zijn functie als badmeester ad viserend lid was. Om de conditie van de leden ge durende de wintermaanden °P peil te houden zal enige keren worden getraind in het overdekte zwembad te Brugge. Koning van de schutters De handboogmaatschappij „St. Sebastiaan" vierde zijn jaarfeest en verbond hieraan een konlngs- schieting. Hieraan werd door 19 leden deelgenomen. In de negen de ronde schoot de heer J, van Iwaarden de vogel af en werd koning, waarmee hij de vorige koning, de heer F. Lippens, ont troonde. Bedrijfsongeval Gistermiddag om ongeveer 1 uur kwam de 18-jarige J. M, uit Goes op een op een steiger van het bouwwerk voor het bejaar dentehuis te vallen met een em mer gloeiende mastik op zijn schouder, tengevolge waarvan hij diepe brandwonden opliep aan hals en schouders. Na verbonden te zijn door een arts, werd hij naar het zieken huis te Sluiskil vervoerd voor verdere behandeling. Brandmelding Gistermiddag om ongeveer 4 uur is in een leegstaande show room op de hoek Nieuwstraat Stationsstraat brand uitgebroken tijdens werkzaamheden, die in de showroom verricht worden. De brandweer was vlug ter plaatse, die het vuur spoedig bluste. Afscheid van de heer Roelands Op donderdag 24 februari a.s. zal de heer C. Roelands, advi seur-directeur van de centrale dienst voor bouw- en woning toezicht In Oost Zeeuws-Vlaan- deren, afscheid nemen in ver band met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Roelands die in de loop van deze maand 65 jaar .wordt, zal de dienst officieel 1 maart verlaten. In verband met dit afscheid zal op 24 februari een receptie worden gehouden ten kantore van de dienst, J. F. Kennedy- plein 1 te Axel. Jaarvergadering en receptie van de plaatselijke V.V.V. De heer A. P. Esselbrugge geeft na 40 jaar het secretariaat over. Dinsdagavond hield de Axelse V.V.V. in „Het Centrum" onder voorzitterschap van de heer J. C. Vink haar jaarvergadering. ZATERDAG 5 FEBRUARI Axel: Het Centrum, V.30 uur: „My Fair Lady". Zaamslag: „De Poort", 7.30 u.: Jubileum-Ruiteravond ZONDAG 6 FEBRUARI Axel: Het Centrum, 2.30 en 7.30 uur: „My Fair Lady". MAANDAG 7 FEBRUARI Axel: Het Centrum, 7.30 uur: „My Fair Lady". DINSDAG 8 FEBRUARI Axel: Het Centrum, 7.30 uur: ,.My Fair Lady". Kleuters speelden op spoorlaan Twee kleuters die donderdag morgen rond half twaalf op de spoorbaan tussen Helmond en Eindhoven speelden, hebben de trein yan Keulen naar Eindhoven een vertraging van tien minuten bezorgd. Beide kideren konden hog net voor de trein weglopen, opgeschrikt door de hevig rem mende trein die enkele meters voorbij de plek tot stilstand kwam. De 2-jarige Jacoba Schoenma kers en haar buurmeisje, de 4-ja- rige Johanna Maria van den Broek, waren van een parallel lo pende weg, nog binnen de ge meente Helmond, onder 'n draad afscheiding op de rails gekropen. De meisjes bleven vrijwel onge deerd. AUcm het oudste meisje kreeg e n kleine buil boven het rechteroog. Het was een bijzondere ver gadering daar de Axelse V.V.V. veertig jaar beslaat. De heer A. P. Esselbrugge die sedert de oprichting het secre tariaat onder zijn hoede had, legde deze funktie neer en werd opgevolgd door de heer W. Die- lemanDeij. Ook werd besloten tot het wijzigen der statuten, waardoor de plaatselijke V.V.V. werd om gezet in een streek-V.V.V. voor Oost Zeeuws-Vlaanderen. Men hoopt door deze omschakeling een grotere ontplooiing van het werk in Zeeuws-Vlaanderen te verkrijgen. Uit het jaaroverzicht bleek dat in het voorbije jaar weer tal rijke aktiviteiten aan de dag zijn gelegd, Zo werd een nieu we folder over Axel en omstre ken samengesteld in diverse talen. Er werd een brochure uit gegeven, getiteld „Wandel-, fiets en autotochtjes rond Axel". Deze en vele andere contac ten die werden gelegd, hebben er toe bijgedragen dat het be zoek van vreemdelingen aan Axel geweldig is toegenomen. Het afgelopen jaar bleek voor de V.V.V. een goed jaar te zijn geweest en 1966 geeft goede hoop dat het vreemdelingenver keer nog zal stijgen. Ter gelegenheid van dit veer tigjarig mgstaan werd woensdag in „Zomerlust" een druk bezoch te receptie gehouden, waar de heer Esselbrugge afscheid nam als secretaris. Het gemeentebestuur kwam de 40-jarige vereniging gelukwen sen. Ook de zakenmensen gaven in groten getale blijk van hun waardering voor de aktieve V.V.V. Jaarvergadering judoclub De judosportvereniging Bres kens heeft in hotel Valk de al gemene vergadering gehouden. Voorzitter I. de Hulster zei het in zijn openingswoord te betreu ren dat de vergadering zo slecht bezocht was. Uit het jaarverslag van secre taris P. Pielaet bleek dat het aantal leden 82 bedroeg. Ook vermeldde het verslag de vele wedstrijden waaraan was deel genomen en de goede resultaten die waren bereikt. De heer W. v. d. Broecke las het financieel verslag voor, waaruit bleek dat er een batig saldo was. Bij de bestuursverkiezing wa ren aan de beurt van aftreden de heren I. de Hulster, A. de Voogd en J. Verhage. Geen der aftredende leden was herkies baar. Met algemene stemmen werden gekozen de heer J. Ris- seeuw en de dames A. Ekkebus en H. de Hulster. De heer Pielaet dankte de af tredende bestuursleden voor het werk dat zij voor de vereniging hebben gedaan. De heer De Hulster hoopte dat de judosportvereniging een ak tieve vereniging mag blijven. Aanvoer vismijn Aan de gemeentelijke vismijn te Breskens zijn in de week van 23 t/m 29 januari aangevoerd: 1557 kg exportgarnalen, 310 kg bot, 1434 kg schar, 24 kg schol, 492 kg kabeljauw, 63 kg wijting, 332 kg haring, 29.121 kg sardijn, 21.254 kg sardijn-puf en 65 kg doorgedraaide bot. „Flandria" weer voor de radio Het ZeeuwsVlaamse accordeon orkest „Flandria" kan men tegen woordig nogal eens voor de radio beluisteren. Zaterdag 5 februari des morgens om 9.20 uur kan men het Zeeuws-Vlaams orkest weer in de huiskamer krijgen via de VARA over Hilversum II in een gevarieerd programma van lichte muziek. Gezinsavond in „De Poort" Woensdagavond werd in „De Poort" een gezinsavond gehou den door de afdeling Zaamslag van de Z.L.M. en de bond van plattelandsvrouwen. Hiervoor bestond van de zijde van de leden goede belangstelling, ter wijl ook verschillende introdu- cees de avond meemaakten. De heer J. van Hoeve, waar nemend-voorzitter, opende de bijeenkomst en richtte zich speciaal tot de heer en mevrouw De RegtDekker, die de ver zorging van deze avond op zich hadden willen nemen. Het programma vermeldde nl. een causerie van de heer De Regt over zijn bezoek aan Ca nada en de Verenigde Staten in de herfst van 1965. Deze cause rie kreeg bijzondere waarde door de vertoning van een uit gebreide serie dia's over de ge bieden, die zij hadden bezocht. Bovendien kreeg het veel aan trekkelijks, doordat de heer en mevrouw De Regt bezoeken had den gebracht aan tal van Zeeuws-Vlaamse families, die na 1945 daarheen waren geëmi greerd. Zijn verblijf gedurende zeven weken ten huize van de vroegere Zaamslagse familie A! de Kraker, die thans in Aylmer in de provincie Ontario woont, had hem gelegenheid gegeven kennjs te maken met veel facet ten van het maatschappelijk en kerkelijk leven. Op bevattelijke wijze wist de heer De Regt een indruk te geven van alles wat daar zo al gaande is, terwijl zijn conclusie luidde, dat Canada een hard land is, waar mogelijk heden liggen om vooruit te ko men, maar waar ook teleurstel lingen de verwachtingen teniet doen. De presidente van de bond van plattelandsvrouwen, mevr. Dielemanvan Tatenhove, sloot de bijeenkomst nadat ze aan de heer en mevrouw De Regt een boekenbon had overhandigd uit dank voor het gebodane. AXEL Geboren: 5 jan. Pieter Louis, z van Pieter Scheele en Helena van der Hooft, Van Gistellelann 91: 14 jan. Willemina Maatje, d. van Mar- tinus J. de Kraker en Poulina M. de Footer, Bernhardstr. 46; Suzan- na Elizabeth, d. van Jan C. Diele man en Cornelia N. Deurwaarder, Oude Zeedijk 29; 22 jan Alexia Catharina, d. van Alouisius Dophe- mont en Neeltje M. Verschuiling, Molenstr. 9; Lidia Amalia, d. van Ugo Colaone en Anna-Mnria Pas- coio, Graaf Jansdijk 64; 27 jan. Yolanda, d. van Cornells a. p. van Alten en Maria J. Faas, Wilhelmi- nastr. 1; 30 jan. Caroline, d. van Adriaan Lenos en Magdalena M. van Eetveldt, Pironstr. 16; 31 jan. Jozias Jacobus, .z. van Anthcnie Chr. J. Ollebek en Jeanette G Nieuwelink, Drieschouwen 13. Huwelijks-aangiften: 20 jan. Abraham de Pooter (won te Den Helder), 21 j„ en Debora van Dix- hoorn, 21 j,; Robertus R. M. Claas- sens (won. te Graauw en Langen- dam), 18 j., en Elisabeth C. de Koeijer, 18 j.; 21 jan Admuiid van den Worm (won. te Katwijk), 25 j., en Elisabeth M. Y. Gerrits, 22 i. Huwelijks-voltrekking: 25 jan. Edraond E. F. de Block, 19 j., en Maria Chr, Koolegem (won. te Vo gelwaarde), 18 j. Overleden: 13 jan. Maria Hame link, 54 j„ echtg. van J. M. Schee- Ie; 25 jan. Marinus Leunis, 87 j geh, gew. met S. M. Wissel. LENTEBODEN In Zeeland zij a de eerste blau we reigers gesignaleerd. De dieren zijn, aangelokt door het zachte weer, op de nesten teruggekeerd. Ook te Zaam slag is de eerste reiger ge arriveerd. Ik hou van Roxy.de enige sigaret waar ik „ja graag'' tegen zeg. AI jarenlang. Zo vertrouwd van kwaliteit, dat ik voor geen geld een andere zou willen. Roxy: altijd goed. Rlco Buithuls 111V In de bijkeuken, achter de deur, zette hij de fles, die met „Nellie" gemerkt was. Op de bovenverdie ping plaatste hij de beide fles sen met de namen van Tilly en John, naast de zolderdeur. Een verdieping lager kregen de fles sen met Eggeling, de dokter en „Lucas" hun plaats. De laatste fles (de azijnfles) zette hij in de kamer van de dode chanteur, boven op het schrijfbureau. Twee flessen hield hij in zijn tas, ze droegen de namen van Ishiguro en de andere was ge merkt met een kruis. Het leek wel, of de melkboer de ronde had gedaan. De meeste bewoners waren gaan eten of hadden om andere redenen het huis verlaten, zodat Ross het er maar op zou wagen, hopend, niet gestoord te worden. Hij had misschien een kwartier vol te maken met het wonderlijke spelletje, dat hij spelen ging en als hij inplaats van flessen, mensen had neergezet, zou men het met een allesver- klarende term; „reconstructie" hebben genoemd. Met levende ménsen achtte hij deze methode in dit geval niet helemaal veilig en bovendien wilde hij een zwijg zaam man het een en ander dui delijk maken. De bewoners van dit huis, ze hadden die zondag avond niet met hun horloge in da hand gezeten en het was geen zaak van uren, het was een peu terig verschil van minuten. Mis schien zelfs van seconden. Het waarnemen van een vrouw of van een man, op een bepaald ogenblik in een raadselachtige situatie en de waarneming in de duisternis van de avond, het zijn altijd weer de struikelblokken bij het onderzoek. Een getuigenver hoor voor een rechtbank, levert altijd de meest uiteenlopende ver schillen op. Men ziet tte één voor de ander aan. De getuigen ver gissen zich in plaats en tijd en zien een bepaald gebeuren hoofd zakelijk in verband met hun ver moedens en hun wensen, hun aanleg en hun wrok. De naar liefde hunkerende (doch zelf vrij liefdeloze) Elsink. had er een spannende amourette in gezien en zijn gemoed op rijm gelucht. Ross was er niet eens zeker van, of de brave dokter Hogendijk niet werkelijk van de voetstappen van Lucas overtuigd ging raken sedert hij dit meesterlijke smoes je verzonnen had. Misschien wis ten ze geen van allen, wat er in werkelijkheid had plaatsgevon den. Eén slechts, zou alles kun nen weten en dat was Ishiguro. Ross had geleerd, dat hij nimmer dc verklaringen op moest tellen van bange mensen, maar hij moest hun vergissingen verza melen. Kleinigheden opsparen. Een gesprek over godsdienst leverde meestal meer op dan een keihard verhoor. Een uur lang zwijgen, was veelal meer waard dan drie dagen praten. Een licht punt ziet men alleen in de duis ternis en niet in de felle zon. Welnu, allen hadden gelogen en in het gunstigste geval waren ze karig geweest met de waar heid. Als Ross bepaalde bewijzen niet voor het grijpen had gehad, dan zou hij minder diep gegra ven hebben en de heer Ishiguro zat dan nu reeds achter de tralies. Maar deze Ishiguro was de aan vulling op de bewijzen en de aan vulling bestond uit een paar woedende versprekingen en een paar onwaarschijnlijke leugens. Ishiguro was gezien en zelfs be zongen. De bekentenis van Tine Zomers, dat zij van boven tot be neden het huis verkend had, werd bevestigd door John Grondhout en door Nellie en tevens door de halfzachte Elsink, maar deze voegde er nog bij, dat ze uit de kamer van Lucas kwam. Donderdagmorgen om ongeveer 8 uur ging de schuur van een boerderij nabij de buurtschap Poonhoven in nauwelijks tien minuten in vlammen op. De boer derij is in pacht bij de heer De Winter. Door nog onbekende oorzaak ontstaan, vonden de vlammen gretig voedsel in het weliswaar met pannen bedekte, maar overi gens rieten dak. Een combine, een pers, twee bietenrooiers, een sproeimachine en meerdere kostbare werktui gen, samen een kapitaal aan ma teriaal, werden door de brand vernield. Na de brandmelding was de Zaamslagse brandweer in tien minuten ter plaatse. Evenwel was er aan blussen van de bran dende schuur niet meer te den ken. Men moest zich beoerken tot het nat houden van de biischu- ren. Gelukkig was de wind niet sterk en in de goede richting. Naar ons werd meegedeeld ver eent de Zaamslagse brandweer >n pluim. Zii wist uitbreiding van de brand op kundige wyze te voorkomen. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Schipper verdronken In de Rijn bij Driei (Betuwe) is de 22-jarige ongehuwde schipper X. Wennèkes uit Doornenburg verdronken. Hij gleed uit op het dek van zijn schip en viel in de rivier. Ondanks dreggen was het stoffelijk overschot donderdag nog niet gevonden. Zonder enig incident maar in een gespannen sfeer zijn donder dagochtend de twee slachtoffers van de incidenten in Rclglsch- Limburg ter aarde besteld. Duizenden mijnarbei Iers in werkkledij met hun vrouwen, vak bondsleiders, afvaardigingen van arbeidersbewegingen uit andere delen van België, studenten en ver tegenwoordigers van het provin ciale en gemeentebestuur begeleid den de maandag bij de botsingen met de ordepolitie omgekomen ar beiders naar hun laatste rustplaats. Voor de 27-jarige Tan Latos werd een uitvaartdienst opgedra gen in Zwartberg, de plaats van de tot sluiting gedoemde mijn die de oorzaak is van de ongeregeldheden. In de Christus-Koningkerk in Wa terschei werd de uitvaartplechtig heid gehouden voor de 25-jarige Valeer Sclep. In de lijkstoet werden vlaggen en spandoeken meegedragen, die uiting gaven aan de solidariteit met de Limburgse mijnwerkers. De stoeten werden begeleid door ongewapende poiitie-agenten. De Nadat het bestuur van de 250.000 leden tellende Britse vakbond voor spoorwegpersoneel zich woensdag met 21 tegen twee stemmen had uitgesproken voor de op 14 februari as. te houden staking, heeft minister van eco nomische zaken George Brown zich in het conflict gemengd. Hij begaf zich naar het hoofd kwartier van de bond in Lon den en deed een heroep oo de bestuursleden de staking af te gelasten. Hierna bleef hij twee uur op hun beslissing wachten. Binnenkamers kwam het tot een stemming. Elf bestuursleden wilden de staking doorzetten, maar elf anderen stemden tegen. Na dit verrassend resultaat staat de staking nog wel op het programma, maar de uitvoering Het heen en weer gedraaf van de tandarts in de richting van de tuin was zo verdacht, dat menig poliieman haar gearresteerd zou hebben, maar tevens was alles zo onduidelijk, dat de heus niet byziende John, mevrouw Weber voor haar aanzag. Merkwaardig echter, was Tine pas gaan lopen, toen Lucas reeds dood was, dus als reactie op de vluchtpoging van de majoor. Elsink had ge dicht: En teer op lichte voeten wederkeerde, in haast, als vrees de zü de wrede dood. Daarna haalde de man er het hanengekraai by en of nu een persoon of het „Groot geheim" in eigen persoon de plaats poetste, vermeldde het liedje niet. De vrouw die „als een schim in de schemer" stond, werd beschreven als groot en zwart. „Nee," zei Ross zachtjes, „ik zou er toch maar één kunnen ar resteren en dan zou ik beet heb ben ook. Ik zou Ishiguro moeten grijpen om helemaal zeker te zijn. En toch is Ishiguro de enige, die met een blank geweten rond loopt. Zo blank zelfs, dat de vin dingrijke Lucas er dol van werd." Richard Ross ging zachtjes naar boven. Boven in de kap werd piano gespeeld, verder was het stil. Een beseheiden klopje op de deur was voldoende. Harry Ishiguro deed open en keek de inspecteur zonder enige uitdruk king in de ogen. Ross legde de vinger op de lippen en knipoogde. Hii wilde niet, dat de kleine, don kere man zyn belofte van nim mer meer te zullen spreken, op dit moment breken zou. (Wordt veivolgd.) er van wordt bemoeilijkt door dat de helft van het bestuur tegen heeft gestemd, zo zei vak bondssecretaris Sidney ro„„e, bondssecretaris Sidney Greene, aanzienlijke loonsverhoging, een 40-urige werkweek en een ver beterde pensioenregeling. Het stakingsbesluit was gevallen, na dat het overleg met de regering op niets was uitgelopen. Moorden onder „Hoek"-leiders op de Philippijnen Een der hoogste leiders van de ,,Hoeks"-guerrillastrijders op de Philippijnen, genaamd Cesario Manarang, ook Alibasbas ge noemd, is met drie zoons en zes andere medewerkers door zijn eigen lijfwachten vermoord in 'n dorpje in de provincie Tarlac ten noorden van Manilla. Het schijnt dat men hem verweet niet te ziin ingegaan op voorstellen van de regering betreffende overgave van zijn mannen en dat men hem bevoorrechting van familieleden kwalijk nam. Er was een priis an ongeveer twintigduizend gul den op zijn hoofd gesteld. Alibas bas had aan de universiteit van Moskou gestudeerd en was sedert 1940 bij d» „ondergrondse" van de ..Hoekbalhpas" die eerst tegen de Japanse bezetters en na de oorlog' tegen de Philippijnse re gering streden. Twee der moordenaars hebben zich bij de politie gemeld. Naar acht andere medeplichtigen wordt nog gezocht. Enkele dagen geleden had Ali basbas tegen een journalist ge zegd dat de nog overgebleven Hoeks niets anders deden dan el kaar vermoorden. EERSTE DUBBELDEKBUS IN NEDERLAND Woensdag is in Valkenburg bij een touringcarbedrijf de eerste en enige dubbeldekstouringoar van Nederland afgeleverd. Het bedrijf zal nog negen van deze wagens aanschaffen. De hoogte van de wagen bedraagt vier meter en het aantal zitplaatsen 86. De bussen zullen worden inge zet voor het vervoer van vakan tiegangers uit de randstad Ho' land naar Valkenburg en voor vakantiereizen van Valkenburg naar Oostenrijk en Italië. ordetroepen van de rijkswacht en de para-commando's waren terug getrokken. Naar eerst thans bekend is ge worden heeft de rijkswacht in Bel gië deze week huisarrest opgelegd aan de oastoor van Zwartberg, Albert 's Heeren, en aan kapelaan Henri Aerts uit Opglabeek bij Zwartberg. Kapelaan Aerts kreeg huisarrest nadat hij zich dinsdag geruime tijd tussen de stokers had bevonden die bezig waren de we gen in en rond Opblabeok te bar ricaderen. Hij verleende verschei dene malen geestelijke bijstand aan gewonde en stervende mijn werkers, De pastoor van Zwart berg kreeg huisarrest omdat hij zaterdag met een groep schoolkin deren dwars door een kordon van de rijkswacht was gemarcheerd. Hierna begon hij voor een micro foon die de stakende mijnwerkers voor de poort van de mijn Zwart berg hadden opgesteld, de rozen krans te bidden. isc. De rijkswacht probeert intussen aan de hand van foto's de grootste onruststokers te idenlificeren. Daartoe heeft de rijkswacht Neder landse fotografen benaderd om in zage te krijgen van de negatieven- archieven en afdrukken van foto's van de laatste dagen. De fotogra fen hebben dit geweigerd. Ook heeft de rijkswacht een in val gedaan bij een fotograaf van de „Gazet van Antwerpen". De in val leverde niets ep, daar de foto graaf alle negatieven van opnamen over de staking had vernietigd. De Belgische regering heeft woensdagavond een deel van de eisen van de stakende mijnwerkers ingewilligd. Hoewel sinking van de mijn te Zwartberg als onderdeel van het saneringsprogramma van de kolenindustrie doel blijft, Is be sloten het stilleggen van deze mijn afhankelijk te maken van de mo gelijkheid andere bestaansmiddelen te vinden voor de mijnwerkers. De mijn zal de produktie beper ken naarmate het aantal nog niet elders ondergebrachte arbeiders vermindert, Een soortgelijke rege ling zal gelden voor de boven grondse werknemers. De regermg besloot woensdagavond laat tot deze maatregel na spoedoverleg met een delegatie uit de provincie Limburg, waarvan ook vertegen woordigers van de vakbonden deel uitmaakten. Men koestert c'e hoop dat deze garantie de duizenden mijnwerkers die zich door de aan gekondigde sluiting van hun mijn met werkloosheid voelden be dreigd ,tot kalmte te brengen en een einde zal maken aan de beto gingen die aan twee arbeiders het leven hebben gekost en tientallen gewonden hebben geëist. Inmiddels is het woensdagavond weer tot incidenten gekomen waarbij geen melding is gemaaKt van slachtoffers. In Opglabeek, 12 km van Genk, werden barricaden opgeworpen, die met benzine wer den overgoten en in brand gesto ken. Doel was de bussen tegen te houden, die met werkwi"igen op weg waren naar de mijn van Wa terschei. Met de gebruikelijke wa- terkanonnen en traangasbommen maakte de ordepolitie een eind aan deze actie. Het dorp werd „bezet" en een veertigtal inwoners aange houden voor ondervraging In het gehele Kempische kolenbekken werd donderdag niet gewerkt.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2