Ard Schenk Europees kampioen De kwestie der herindeling opnieuw aan de orde in de Terneuzense gemeenteraad GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN Kees Verkerk tweede Gloriedag voor Nederland DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 L Afsluiting Oost en IVIiddensluis Riolerings werkzaamheden Startsubsidie voor het jeugdwerk ANTON HUISKES GEEFT ER DE BRUI AAN Maandag 24 Dinsdag 25 januari 1966 X TOT EN MET DINSDAGAVOND 7ADDA nc S^Di CIUT 55 O kunt U de beroemdste film van Nederland zien éttÊ laM* WêÊÊt WÊsJ SéH ItL I HnP Gezien de enorme belangstelling wordt plaats je in het Luxor-Theater 3 3 bespreking aanbevolen telefoon 2041 (01150) Als laatste punt komt donderdag a.s. in de vergadering van de ge meenteraad van Terneuzen de her indeling in bespreking. B. en W. schrijven hierover aan de raadsleden: Bij brief van 19 april 1963 heb ben G. S. ons oordeel gevraagd over een herindelingsplan voor Zeeuws-Vlaanderen, dat voorzag in toevoeging van grondgebied aan onze gemeente, zowel langs de Westerschelde als ter weerszijden van het kanaal van Terneuzen naar Gent. U hebt met dit plan in grote lij nen instemming betuigd, omdat daardoor armslag zou worden ver kregen voor de industriële ontwik keling, alsmede voor de vervulling van de woonfunctie van Terneu zen. Ofschoon het niet in de be doeling lag aan te dringen op op heffing van buurgemeenten werd overigens gesteld, dat het gewenst was, zo de gemeente Hoek toch zou worden opgeheven, het grond gebied dier gemeente met dat van Terneuzen te verenigen. Bij schrijven van 7 december '64 zonden G. S. ons een volledig uit gewerkt herindelingsplan toe. Dit plan ging verder en voorzag in twee gemeenten langs het kanaal van Terneuzen naar Gent, hetgeen voor Terneuzen inhield, dat de ker nen Hoek en Biervliet met Terneu zen werden verenigd. Met de mondelinge hearing, waarbij naast het college van G. S. ook de minister en de staatssecre taris van binnenlandse zaken aan wezig waren, kon de volgens de gemeentewet voorgeschreven, pro cedure als afgesloten worden be schouwd, waarna de wettelijke pro cedure een aanvang kon nemen. Vooropgesteld zij dus, dat de thans voorliggende brief van G. S., gedateerd 6 december 1965 als een informeel stuk moet worden be schouwd, dat wettelijk niet wordt geëist. Gezien de andere uitgangspun ten van dit nieuwe voorstel is er zeker aanleiding hierover een uit spraak te doen. Wanneer wij de mening van ons college uitspreken, stellen wij voorop dat wij daarbij niet zullen ingaan op de motiveringen van de drie achtereenvolgende meningen van hetzelfde college van G. S. Het zou niet moeilijk zijn. daar in tegenstrijdigheden te ontdekken, omdat de voorstellen elkaar hier en daar tegenspreken. Het plan voorziet in één grote kanaalge meente, in hoofdzaak omvattende de bestaande gemeenten Zaamslag, Axel, Overslag, Zuiddorne West- dorpe, Sas van Gent. Terneuzen, Hoek, Philippine en Biervliet. Het is voor alle betrokkenen dui delijk, dat de constructie van een zodanige gemeente als een unicum moet worden beschouwd, waar mede nog geen ervaring kon wor den opgedaan, zodat uit dien hoof de bij ons college toch wel grote bezwaren bestaan. Ter voorkoming van onzekerheid ten aanzien Van de gevolgen, die een dergelijk ex periment voor de huidige indus triële ontwikkeling van de kanaal zone en in het bijzonder voor onze gemeente zou kunnen hebben, is door ons steeds gepleit voor twee gemeenten in de kanaalstreek. De gedachte aan de vorm'ng van één gemeente heeft echter zowel bij ons college als bij onze advi seurs steeds duidelijk als een mo gelijkheid voor ogen gestaan, zodat het thans gelanceerde voorst»! geenszins als een vondst mag wer den beschouwd. Wij citeren ten bewijze daarvan een passage uit ons pre-advies van 10 juli 1963 luidende: „Mochten G. S. alsnog tot de overtuiging komen, dat de vor ming van één gemeente in de aa- naalzone gewenst is, dan zouden wij aan een oplossing in breder verband de voorkeur geven bo ven de vorming van een lange doch vrij smalle kanaalgemeeme. Dan kiezen wij voor één grote centrale gemeente, in het oosten begrensd door een grote ge meente Hulst en in het westen door één of twee gemeenten in West Zeeuws-Vlaanderen" Onze bedoeling was toen uit te spreken, dat aan zo'n gemeente de voorkeur werd gegeven boven sa menvoeging van alleen Terneuzen, Westdorpe en Sas van Gent met gedeelten van Hoek, Zaamslag en Axel. In dit opzicht zijn wij niet van mening veranderd. Overigens blijven wij van oor deel, dat een samenvoeging van ge meenten tot een gebied met een aanzienlijk inwonertal nog geen waarborg inhoudt voor een grote bestuurskracht. Hiervoor ken schetsten wij de vorming van een zodanige gemeente als een expe riment en juist hiertegen richten zich onze bedenkingen. Het komt ons voor, dat elders soms te licht vaardig over deze zaken wordt ge dacht. Uit ervaring kunnen wij ge tuigen, welke inspanningen een gemeentebestuur zich bi) voort during moet getroosten om een in dustriële ontwikkeling, zoals zich thans in Terneuzen begint af te te kenen, in gang te zetten. Verslapping van deze inspanning door interne tegenstellingen zou funest kunnen zijn. Anderzijds er kennen wij dat economische en planologische motieven voor de vorming van één grote gemeente kunnen worden aangevoerd, gelijk onze adviseurs reeds bij behande ling van de eerste suggestie heb ben gedaan. Dat bij de vorming van één grote gemeente de afstand tus sen bestuurders en bestuurden be langrijk wordt vergroot en decen tralisatie van gemeentelijke dien sten noodzakelijk zal zijn en zeker niet kostenverlagend zal werken, mag niet uit het oog worden ver loren. Zelfs achten wij het geboden, dat de raad van de eventueel te vor men grote gemeente door binnen gemeentelijke decentralisatie be voegdheden zal overdragen aan functionele of territoriale organen om de afstand tussen bestuur en ingezetenen binnen redelijke per ken te houden. Voor een slagvaardig beleid is dit alles evenwel niet bevorderlijk, terwijl bij de tot dusver behaalde resultaten juist de snelheid van handelen beslissend is geweest. Een positief element in het voorstel achten wij de conti nuering van de naam Terneuzen. Wij willen graag onderstrepen, dat deze naam, welke een begrip in de hele wereld is geworden, alleen al uit zuiver commerciële overwegingen gehandhaafd moet blijven. Het geheel overziende is de meerderheid van ons college tot de conclusie gekomen, dat ondanks alle bezwaren de stap moet worden gewaagd, zodat wij voorstellen met het jongste plan van G. S. in te stemmen. Een minderheid in ons college acht de bezwaren evenwel zo on overkomelijk, dat hij zich tegen dit plan uitspreekt en vóór het plan van 9 december 1964 blijft, waarop indien nodig nog correcties kun nen worden aangebracht. Deze minderheid is van mening, dat hiermee voor de eerstvolgende decennia ruimschoots kan worden volstaan. Zou na 20 of 25 jaar een nog grotere concentratie noodzake lijk blijken, dan kan deze op dat moment worden overwogen. Mocht het plan echter worden gerealiseerd, dan zal ons voltallig college daaraan op de meest loyale wijze zijn medewerking verlenen in de verwachting, dat ook alle an dere partners zich positief zullen opstellen. In verband met de afsluiting van de oost- en middensluis zul len een aantal aanpassingswer- ken worden uitgevoerd voor de rioleringen in de binnenstad en omgeving a. het maken van een rioolver binding tussen het oude domeinriool bij de Van Steen bergenlaan naar het gemaal Westerschelde der afvalwater leiding met bijkomende wer ken; b. het leggen van een afvoerlei- ding van het gemaal Boeiers- gang via Nieuwstraat, Burg. Geillstraat, Vissershaventje naar het bestaande oude domeinriool; c. het leggen van een connec tieleiding uit de Nieuwediep- straat via de nieuwe dam Axelsebrug) naar het oude domeinriool op het kruispunt Van SteenbergenlaanAxel- sestraat; d. het maken van de,nodige overstortputten, afsluiters en de overige rioleringswerken in de binnenstad, welke bij het uitwerken van deze plannen noodzakelijk zijn. Bij de uitvoering van de^e werken wat betreft de trace's moet rekening worden gehouden met het nieuwe bestemmings plan voor de binnenstad. Het ingenieursbureau „Witte- veen en Bos" te Deventer heeft een raming opgemaakt van de kosten van het besteksklaar maken van de plannen. Deze worden begroot op 32.000, Voor het uitvoeren van derge lijke werken wordt een rijks bijdrage verleend van 75 van de stichtingskosten, voorzover het zuivere aanpassing betreft, dat wil zeggen de wijziging van de riolering een gevolg is van de versterking van de hoog' waterkering in het kader van de deltawet. Op het gebied van de samen levingsopbouw in het algemeen en als onderdeel daarvan het jeugdwerk zijn de laatste tod in Terneuzen een aantal initiatie ven ontplooid. Het is van belang tot een vorm van coördinatie te komen van de verschillende initiatieven om te bereiken dat de rijkssubsidie regelingen op dit werk van toe passing kunnen worden ver klaard. Deze regelingen voorzien ook in een deelname van de ge meente. Hangende de besprekingen die een samenhangend beleid be ogen, dreigen de reeds gereali seerde werkvormen van de stich ting voor sociaal-cultureel op bouwwerk te Terneuzen en van de gereformeerde stichting voor jeugd- en buurthuiswerk te wor den belemmerd door financiële moeilijkheden. B. en W. stellen daarom voor te besluiten om ten behoeve van elk der voornoemde instanties een startsubsidie groot 2000, on te nemen in de begroting voor 1966. Verdere subsidiëring is alleen mogelijk wanneer de rijksrege lingen van toepassing zijn. Het colleee stelt voor direet- na goedkeuring van het raads besluit 1000,startsubsidie uit te keren. De andere helft van de start subsidie kan dan per 1 septem ber a.s. worden uitgekeerd in dien de rijkssubsidiëring voor dit jaar nog niet van toepassing zou zijn. Luchtverontreiniging De heer Huijbrecht heeft in een vorige raadsvergadering in lichtingen gevraagd over de toe passing van de hinderwet, mede in verband met de luchtveront reiniging. Het doel van de hinderwet is regelen te stellen ter voorkoming van het veroorzaken van gevaar, schade of hinder door inrichtin gen. In het hinderbesluit, d.i. een algemene maatregel van bestuur, wordt aangegeven welke inrich tingen onder de werking van die wet vallen. In de hinderwet is de bepaling opgenomen, dat het ver boden is die inrichtingen zon der vergunning op te richten, in werking te brengen, in wer king te houden, uit te breiden of te wijzigen. De hinderwet heeft tot doel in tegenstelling tot de veilig heidswet 1934 gevaar enz. buiten de inrichting te voorkomen. Het verband tussen deze wetten is gelegd door in het begin van de hinderwetsprocedure een verkla ring voor te schrijven, afgegeven door het districtshoofd der ar beidsinspectie, welke verklaring kan inhouden: a. dat de veiligheidswet 1934 niet van toepassing is; b. dat die wet wel van toepas sing is en dat de inrichting aan de voorschriften daarvan voldoet; c. dat de inrichting niet voldoet aan de eisen van die wet. Volgens de hinderwet kan een vergunning slechts worden ge weigerd indien vaststaat of is te vrezen dat door de oprichting enz. buiten de inrichting gevaar, schade aan eigendommen, aan bedrijven of aan de gezondheid, dan wel hinder van ernstige aard zal worden ondervonden, terwijl daaraan niet door het stellen van voorwaarden vol doende kan worden tegemoetge komen. Tegen de hinderwet worden de laatste jaren voor wat be treft de luchtverontreiniging be denkingen geuit. Een daarvan is, dat geen algemene geldende voorschriften worden gegeven omtrent toelaatbare maxima van de luchtverontreiniging. Voor de industrie is het van belang, dat bij het verlenen van een vergunning de maatregelen, welke zullen worden verlangd ter voorkoming van ernstige luchtverontreiniging, worden ge toetst aan het doel dat men voor ogen heeft. De praktijk heeft geleerd dat het hier vaak om kostbare in vesteringen gaat, bij het eisen waarvan de uiterste zorgvuldig heid mag worden verwacht. Op het gebied van de lucht- verontreinigng worden research- werkzaamheden verricht naar de oorzaak, de aard, de omvang en de bestrijding van de lucht verontreiniging, waardoor men, mede ook door de internationale Ajax-spelers komen in aanmerking voor Nederlands elftal Het bestuur van de K.N.V.B. heeft in een zaterdag gehouden vergadering de brief van 13 jan. j.l. van Ajax behandeld, waarin is verklaard dat de Amsterdam se club het als zijn plicht be schouwt mee te werken aan de vorming van een zo sterk moge lijk Nederlands elftal en dat de spelers Henk Groot, Piet Keizer en Ko Prins gaarne voor dit elf tal in aanmerking komen. Het K.N.V.B.-bestuur heeft hiervan nota genomen en bondscoach Kessler meegedeeld, dat hij in zijn keuze voor de centrale trai ning genoemde spelers kan be trekken. Als gevolg van een en ander werd Piet Keizer toegevoegd aan de groep spelers, die zijn uitge nodigd voor de centrale training. Woensdag maakt de Amster dammer zijn „trainings-rentree" in het Zeister sportcentrum. DE BELGISCHE COMPETITIE De uitslagen van de wedstrij den, zondag gespeeld voor de Belgische competitie, luiden: BerchemAnderlecht 03 StandardBeerschot 21 Club Brugge—F.C. Luik 2—1 F.C. AntwerpGantoise 32 TilleurMalinois 12 Racing White—C.S. Brugge 3—1 Beringen—Lierse 41 Anderlecht leidt met 31 pun ten uit 17 wedstrijden, St. Trui den staat met 27 punten uit 16 ontmoetingen op de tweede plaats. Kurt Vyth wil zesdaagse op wielerbaan in RAI-gebouw De Amsterdamse zakenman Kurt Vyth, die verleden jaar met succes de ronde van Nederland voor professionals organiseerde, wij in december 1966 op een eigen demontabele wielerbaan in het R.A.l.-gebouw in Amsterdam een zesdaagse houden. De heer Vyth is de vorige week naar de zesdaagse van Berlijn geweest en heeft daar contact opgenomen met de directeuren van winterbanen in Europa. Toen bleek idat de periode van 12 tot en met 18 december nog vrij was voor een dergelijk evenement in Amsterdam, waar dertig jaar ge leden voor het laatst een zes daagse werd gehouden. Het ligt in de bedoeling van de heer Vyth als hij tot financiële overeenstemming komt met de direktie van het R.A.l.-gebouw, de zesdaagse van 13 tot en met 18 december te houden. Hij wil dan op de vooravond op 12 december wedstrijden organiseren om het Nederlands kampioenschap op winterbanen. De heer Vyth heeft het plan door de Duitse specialist Schur- mann een nieuwe demontabele baan te laten bouwen van 166 m lengte. Er bestaat dan de mo gelijkheid om. bij de baan 7.000 zitplaatsen te bouwen, terwijl voorts het middenterrein plaats biedt voor 2.000 staanplaatsen. De heer Vyth heeft reeds on derhandelingen geopend met de koppels Rik van LooyPeter Post, Eddy Merckx—Patrick Sercu. (Adv 1 Zelden beleefde de vaderlandse sportwereld in eisen omgeving' een dergelijke triomf ais in De venter, waar de 21-jarige Ard Schenk uit de kop van Noord-Hol land als Europees kampioen en de 23-jarige Kees Verkerk uit de staart 3 an Zuid-Holland ais de viee-kampioen werden geliuld'gd van een toernooi, dat een uniek evenement is geworden. Met achttien duizend mensen op de volgepakte tribunes vierde Nederland in Deventer feest én de glansrollen speelden twee ech te Hollandse sport jongens, twee vrienden die niettemin elkaar in de sportieve strijd' geen duim breed hebben toegegeven. Ard Schenk stond tenslotte bij de cé rémonie protocoiaire omhangen met de krans op de hoogste trede van 't platform door het iets be tere moyenne over de vier af standen, waarvan hij er twee won: de 5000 meter zaterdag in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 7.47.0 en de 1500 meter in de wereldtijd van 2.07.2 sec., die slechts 0.9 sec. ligt boven het uit 1959 daterende wereldrecord van de Fin Juhanni Jarvinen. Bovendien plaatste hij zich mede in 42.8 sec. als vierde op de 500 meter en kwam, hij ook op de 10.000 meter door een verschil van 0.2 sec. met Fred Anto Maier juist naast het erepodium te staan. Behalve bij de slotceremonie stond Kees Verkerk driemaal voor de tribune in de schijnwer pers: als tweede op de 10.000 m. in de voor Nederlandse begrip pen ongelooflijke tijd van 16.01 hetgeen een verbetering van zijn eigen nationale record betekende van niet minder dan 16 sec; als derde op de 5000 m. met een ver schil van slechts 0.8 sec. op Ard Schenk en als derde op de 1500 m. met 2.09.3 waarmee Verkerk voor het eerst in zijn carrière onder de 2.10.0 sec. kwam. Op alle afstanden werden de baanrecords versplinterd, terwijl behalve op de 500 meter ook de nationale records aanzienlijk scherper werden gesteld. Het enthousiasme dat deze prestaties bij de Nederlanders op de tribune ontketende, was onge kend. Maar ook voor de overige rijders toonde het publiek een medeleven, dat zelfs dat van de tienduizenden Noren in Oslo overtrof. Nederland heeft de ve- reld getoond een kampioenschap waardig te zijn en dat niet alleen door de grote verrichtingen van zijn representanten, van wie Ru- die Liebrechts als achtste eindig de en de achttienjarige debutant Frits Bartling eervol veertiende worci, maar mede door de goede organisatie, de voortreffelijke ijs baan en het sportieve publiek, dat niet alleen „Ard en Keesie" riep als variant op de bekende televi sie-arts maar ook meermalen ge scandeerd de buitenlanders aan moedigde. KAPLAN DE SNELSTE SPRINTER De uislag van de 500 meter was: 1. Kaplan 42.0 sec.; 2. Free- se 42.2 sec.; 3. Matusevitsj 42.3 sec.; 4./5./6. Schenk, Moe en Ver kerk, allen 42.8 sec; 7. Tveter 43.0 sec.; 8. Launonen 43.1 sec.; 9. en 19. Antsson en Hiiglin. beiden 43.2 sec; 11. Kositsjkin 43.3 sec; 12. en 13. Stiansen en Zimmer- mann. beiden 43.4 sec. 14. Bart ling 43.8 sec; 15. en 16. Nilsson en Maier, beiden 43.9 sec. 17./18. 19. en 20. Hietala, Liebrechts, Ku- zokov en Brueren, allen 44.1 sec. NIEUW NEDERL RECORD ARD SCHENK. De uitslag van de 5000 meter was: 1. Schenk 7.47-0 sec.; 2. Nils son 7.47.4 sec.; 3. Verkerk 7.47.8 sec.; 4. Maier 7.50.1 sec; 5. Stian sen 7.52.5 sec.; 6. Kaplan 7.55.4 sec; 7. Liebrechts 7.55.8 sec.; 8. Matusevitsj 7.58.7 sec.; 9. Gut- tormsen 8.00.3 sec.; 10 Launonen 8-00.4 sec.; 11. Kositsjkin 8.03.2 sec.; 12. Antsson 8.04.1; 13. Zim merman 8.06.3; 14. Bartling 8.09.9 sec.; 15. Hüglin 8.10.0 sec.; 16. Kuzovkov 8.10.4 sec.; 17. Tveter 8.11.8 sec.; 18. Sandler 8.13.6 sec.; 19. Verheyen 8.18.2 sec 20. Hie tala 8.22.9 sec. SCHENK KLOPT KAPLAN De uitslag van de 1500 meter contacten op dit gebied, over er varingscijfers beschikt. In dit verband wijzen B. en W. er op, dat de tot het college te richten aanvragen van b.v. de Dow Chemical alvorens deze worden ingediend, minutieus worden besproken in voqrover- leg met deskundigen van de ar beidsinspectie, het directoraat- generaal van de arbeid, de z.g. benzine-commissie en de inspec tie van het brandweerwezen. B. en W. menen dat de bezwa ren voor Terneuzen, zij het dan voor de nieuwe aanvragen, voor een belangrijk gedeelte worden ondervangen door de subjectieve beoordeling van alle aspecten ener aanvrag tijdens het z.g. vooroverleg. Een te verwachten wijziging van het hinderbesluit zal het wettelijk mogelijk maken een betere aanpak van het probleem te bereiken. was: 1. Schenk 2-07.2 sec.; 2. Kap lan 2.08.6; 3. Verkerk 2.09.3 sec.; 4. Matusevitsj 2.101 sec.; 5. Stiansen 2.10.4 sec.; 6. en 7. Lie brechts en Launonen, beiden 2.10.6 sec; 8. Antsson 2.10.7 sec.; 9. Maier 2.11.1 sec.; 10. Tveter 2.11.5 sec,; 11. Bartling 2.12.1 sec.; 12. Nilsson 2.12.5 sec.; 13. Gut- tormsen 2.12.5 sec.; 14. Kositsj kin 2.13.1 sec,; 15. Hüglin 2.14.4 sec.; 16. Sandler 2.14.6 sec.; 17. Kuzovkov 2.15.0 sec.; 18. Freese 2.15.4 sec.; 19. Zimmerman 2.15.7 sec.; 20. Hietala 2.15.9 sec.; 21. Verheyen 2.16.8 sec. ALLEEN NILSSON ONDER DE 16 MINUTEN. De uitslag van de 10.000 meter was: 1. Nilsson 15.57.2 sec.; 2. Verkerk 16.01.0 sec.; 3. Maier 16.02.6 sec.; 4. Schenk 16.02.8; 5. Guttermsen 16.14.0 sec.; 6. Lie brechts 16.15.3 sec.; 7. Stiansen 16.16.4 sec.; 8. Kaplan 16.17.00 sec.; 9. Kositsjkin 16.19.6 sec.; 10. nonen 16.26.9 sec.; 12. Antsson Matusevitsj 16.25.1 sec.; 11. Lau- 16.48.7 sec.; 13. Hüglin 16.52.6 14. Kuzovkov 16.55.8 sec. 15. Bart ling 16.59.9 sec. en 16. Zimmer man 17.01.1 sec. Het glorieuze schaatsfeest van Deventer heeft een onplezierig slot gekregen. Laat in de nacht, aan het eind van het slotdiner dat op de prijsuitreiking volgde, stond coach Anton Huiskes plot seling van tafel op, snauwde zijn rijders toe dat hij wegging en nooit meer terugkwam. Doodsbleek en huilend kwam Ard Schenk naar zijn vader toe. „Anton zegt dat hij niet meer te rugkomt. Hoe moet dat nou met het wereldkampioenschap?" Er heerste ontsteltenis en ver ontwaardiging onder de aanwe zigen, die het incident meemaak ten. „Ik heb een heleboel fouten gemaakt in de tijd dat ik coach was", raasde Klaas Schenk, „en de heren van 'de K.N.S.B. hebben me dat af en toe ook heus wel laten weten, maar nooit heb ik de jongens in de steek gelaten. Dit is een streek waar ik geen woor den voor heb". Er waren er die de houding van Anton Huiskes wilden ver klaren. „Ér zijn wel 20 redevoe ringen gehouden. Iedereen is ge complimenteerd. Iedereen is ge lukgewenst. De directeur van de ijsbaan is zelfs staande toege juicht, maar over het aandeel van Anton Huiskes in de successen van de jongens is met geen woord gerept". Zo was o.a. de mening van Kees Verkerk's vader, die overigens eveneens verontwaardigd was over dit plotselinge vertrek. De contro verse tussen Huiskes en de tech nische commissie van de K.N.S.B., waarin zich ook me vrouw Huiskes heeft gemengd, was in de loop van de laatste dagen verscherpt. Het -leidde tot een explosie, een daad van een impulsief man die bovendien nog erg stijfhoofdig is. Dat bleek later nog eens duidelijk. Toen iedereen dacht dat de nachtrust de gemoederen wel had gesust, bleef Huiskes bij zijn besluit. „Ik stop er mee, jullie gaan je gang maar. Ik ga niet mee naar Davos en ik ga niet mee naar Oslo en Gothenburg". Jan Charisius, de ploegleider, is zodoende maan dagmorgen met de zes rijders naar Davos vertrokken. Vader Schenk kwam na een telefoonge sprek met het hotel van de jon gens op de Holterberg opgelucht aan het ontbijt. „De stemming is weer goed. Ze hebben nog een half uur met Anton zitten praten, maar hij doet het niet meer. Jan Charisius vangt het voor Davos op. Daarna zal de bond wel voor een oplos sing zorgen. Maar wat er ook ge beurt, de jongens zullen goed be geleid worden, al zou ik liet zelf moeten betalen". Deventer: Het schaatsfenomeen Ard Schenk snelt op de finish of van de 5.000 meter om- de Nederlandse recordtijd van 7.47 te laten vastleggen. DF, LAATSTE ZESTIEN 1. Schenk (Ned.) 2. Verkerk (Ned.) 3. Kaplan (Rus) 4. Nilsson (Zweed) 5. Maier (Noor) 6. Matusjevitsj (Rus) 7. Stiansen (Noor) 8. Liebrechts (Ned.) 9. Launonen (Fin) 10. Kositsjkin (Rus) 11Guttormsen (Noor) 12. Antson (Rus) 13. Höglin (Zweed) 14. Bartling (Ned.l 15. Zimmermann (West Duitser) 16. Kuzovkov (Rus) 500 m 42.8 4) 42 8 4) 42.0 1) 43.9 (15) 43.9 (15) 42.3 3) 43.4 (12) 44.1 (17) 43.1 8) 43.3 (11) 44.5 (21) 43.2 9) 43.2 (10) 43.8 (14) 44.1 (17) 44.1 (17) 1500 m 2.07.2 1) 2.09.3 3) 2.08.6 2) 2.12.5 (12) 2.11.1 9) 2.10.1 4) 2.10.4 5) 2.10.6 6) 2.10.6 6) 2.13.1 (14) 2.12.8 (13) 2.10.7 8) - 2.14.4 (15) 2.12.1 (11) 2.15.7 (19) 2.15.0 (17) 5000 m 7.47.0 1) 7.47.8 3) 755.4 6) 7.47.4 2) 7.50.1 4) 7.58.7 8) 7.52.5 5) 7.55.8 7) 8.00.4 (10) 8.03.2 (11) 8.00.3 9) 8.04.1 (12) 8.10.0 (15) 8.09.9 (14) 8.06.3 (13) 8.10.4 (16) 10.000 m 16.02.8 4) 16.01.0 2) 16.17.0 8) 15.57.2 1) 16.02.6 3) 16.25.1 (10) 16.16.4 7) 16.15.3 6) 16.26.9 (11) 16.19.6 9) 16.14.0 5) 16.48.7 (12) 16.52.6 (131 16.59.9 (15) 17.01.1 (16) 16.55.8 (14) Totaal 180.040 180.730 181.257 182.667 182.740 182.792 182.937 183.978 184.018 184.967 185.497 185.612 187.630 187.818 188.318 188.930

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3