PROVINCIAAL NIEUWS maagtabletten B. EN W. VAN ZAAMSLAG OVER DE HERINDELING vt N\->A$9 TWEE AANVARINGEN EN EEN SCHIP AAH DE GROND OP DE REDE VAN VLISSINGEN Beursoverzicht Rentespaarbrieven B.N.G. GR Terneuzen Breskens Biervliet Axel Philippine Koewacht Overslag Sluis AGENDA Nog zeven dagen Oostburg Aanvaring Nog een aanvaring Aan de grond Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 24 Dinsdag 25 Januari 1960 de echte Amerikaanse en beste ter wereld Kanaalzone op Belgische televisie De kanaalzone, de werkzaam heden aan het kanaal en daar mee in verband Gent en Ter- neuzen hebben niet over belang stelling te klagen. Was het enkele -weken geleden de AVRO die een klankbeeld uitzond, nu is de televisie van onze zuiderburen aan de beurt. Dus niet alleen luisteren maar ook kijken. Dinsdagavond na het Bonanza-programma niet vlug het beeld wegdraaien maar aan houden om 21.15 uur. Dan zendt de B.R.T. een programma uit over het kanaal Gent-Terneuzen. De bekende reporter Omer Gra- wet is borg, dat het goed zal zijn. Voor de kanaalzonebewoners wordt het interessant omdat er veel bekends te zien zal zijn. Van Terneuzen zal men o.a. de sport velden, de kanaalwerken, de maquette e.d. vertonen. Nieuwe beatgroep deed zich horen De hervormde instuif die za terdagavond bijeenkwam in het jeugdgebouw „De Schakel" aan de Kerkhoflaan, had over be langstelling niet te klagen. De zaal was bomvol met jeugd, die zich voelde aangetrokken door de beatgroep „The Lovelaces" (de verleiders, voor wie het nog niet wist). Deze band heeft in korte tijd een grote bekendheid onder de Zeeuws-Vlaamse jeugd verworven. Nadat de leidster van de avond de groep had voorgesteld, knal de de zanger het door hemzelf gecomponeerde lied „I am a locelace" de zaal in. Na korte tijd was de stemming er vol ledig in, maar dat had niets te betekenen tegen het enthousias me dat als een storm losbarstte toen de zanger en basgitarist zich onder de menigte waagden. Het hoogtepunt werd bereikt toen „Everybody need somebody to love" een kwartier lang de zaal werd ingeslingerd, waarbij de groep zich niet spaarde. Het slot van de avond werd gevormd door een daverende drumsolo. Een dansgroep van C.P.J.- leden voerde een drietal volks dansen uit. In de pauze werden door de leden van het C.P.J. glazen en stroopwafels verkocht in de lan delijke \tie van het C.P.J. voor het Griekse dorp Vigla. Na de pauze werd de prach tige kleurenfilm „Geen plaats voor wilde dieren" vertoond. De liturgische dagsluiting die uit zang en declamatie bestond, werd verzorgd door mevrouw WeijnsBakker. Tegen geparkeerde auto gereden Zaterdagavond reed J. K. E. uit Axel omstreeks kwart voor elf met een personenauto door de Van Middelhoverstraat. Toen hij tussen enige aan beide zijden van de straat geparkeerd staan de auto's door wilde rijden, kwam hij in botsing met de be stelauto van J. A. van D. uit Tilburg. Beide auto's werden ernstig beschadigd. Kollekte voor de missie de plaatselijke ouden van dagen en wil trachten ook dit jaar een reis op touw te zetten. Hier is w echter veel geld voor nodig en 11 Dllivende Uit.KOIIlst! het comité wil daarom veel akti- viteiten op stapel zetten om het benodigde geld bij elkaar te krijgen. In de vergadering zullen plannen worden uitgewerkt om te komen tot een loterij, kaart- wedstrijden en de organisatie van een dansfeest. Postduivenhouders vergaderden De postduivenvereniging Nog Sneller te Breskens hield in café Dorpszicht de jaarlijkse vergade ring onder voorzitterschap van de heer A. Hamelijnck. De bestuursverkiezing had heel wat voeten in de aarde. Om een drietal aftredende bestuursleden te herkiezen waren drie stemmingen nodig. Aftredend waren de heren W. van Quekelberghe, A. Hame lijnck, A. v. d. Voorde en J. Quaars, waarvan de drie laatste niet her kiesbaar. tti_„ k,)o j. Na drie stemmingen werden ge- Een kollekte ten bate van de ko d h w Fenij-n j 0o medische missie-aktie in de r.-k.,J"' kerk gehouden, heeft ruim 290 opgebracht. Gemeenteraad Zilveren jubileum bij dt Z.V.T.M. Voor de heer J. F. M. Lippens te Axel was het maandag 24 januari 25 jaar geleden, dat hij in dienst trad bij de Z.V.T.M. Dit zilveren jubileum ontging zijn kennissen en vrienden niet. De gehele dag door liep dan ook bezoek in en uit en vele bloe men waren in zijn woning aan wezig. De dirékteur, vergezeld van de technisch inspekteur en in- spekteur vervoer, betrad in de loop van de morgen zijn woning om hem geluk te wensen met zijn zilveren feest en sprak daarbij ook voor de-toekomst het beste voor de jubilaris èn zijn gezin uit. Het was voor de heer Lippens een aangename verrassing toen hij een enveloppe met inhoud in ontvangst mocht nemen, terwijl aan zijn echtgenote een bloem stuk werd uitgereikt. De heer Lippens dankte voor de hem gebrachte hulde en voor het blijk van waardering. Later op de middag ontving de heer Lippens o.a. nog bezoek van de commissie, die hem na mens het personeel der maat schappij kwam gelukwensen en hem eveneens een geschenk aan bood. Het was voor de familie Lip pens dan ook een prachtige dag, die lange tijd in hun herinne ring zal blijven voortleven. K.V.P.-kandidaten voor de gemeenteraad Vrijdagavond hield de afdeling Axel van de K.V.P. in het Ge- zellenhuis een ledenvergadering die niet druk was bezocht. Een van de hoofdpunten van de agenda was de kandidaatstel ling voor de komende gemeen teraadsverkiezing. De voorzitter, de heer M. L. M. IJsebaert, druk te er zijn spijt over uit dat voor dit belangrijke punt geen gro tere belangstelling bestond. Na stemming werd de lijst als volgt samengesteld: 1. M. L. M. IJsebaert; 2. E. Maas; 3. J. Vink; 4. C. Verwijs; 5. W. v. d. Bilt; 6. A. Michielsen; 7. W. Maas; 8. J. Aerts; 9. E. de Kort; 10. E. Bree- poel. Familie-avond van de C.B.T.B. Vrijdagavond organiseerde de C.B.T.B., afdeling Oost Zeeuws- Vlaanderen, in „Het Centrum" een druk bezochte familie-avond. Na het zingen van psalm 42 1 ging de voorzitter, de heer P. van Hoeve, voor in gebed. In zijn openingswoord ging de heer Van Hoeve wat dieper in op de taak van de christelijke landbouworganisatie. Hierna hield de heer C. Bal kenende uit Biezelinge een in leiding over het onderwerp „In donesië nu". Een serie kleuren dia's gaf de nodige toelichting. De heer Balkenende besprak de toestanden in Indonesië zoals hij die daar IV2 jaar geleden had meegemaakt. Uit zijn lezing kwam duidelijk tot uitdrukking welke grote mogelijkheden dat land biedt. Helaas worden die niet benut door gebrek aan mid delen en leiding. Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Biervliet heeft burgemeester A. Kostense een terugblik over 1965 gegeven. Wat de openbare werken be treft kwamen tot stand de nieu we tertiaire weg door de Zoute- polder naar Nieuwlandse Mo len; de verbetering van de Braakmanlaan; het bouwrijp maken van een gedeelte van het uitbreidingsplan ten zuiden van de Schoollaan en het in ge meenschappelijk verband met Hoek en Philippine aanleggen van een centrale riolering met persleiding van het recreatie centrum Braakman naar de Schelde. Er kwamen 11 woningen ge reed, waaronder 4 woningwet woningen. Twaalf krotwoningen moesten van de woningvoorraad worden afgevoerd. Gezien de grote vraag naar woningen en de verdere krotopruiming baart het woningprobleem zorgen. Het aantal zielen nam toe met elf. De ratiobouw komt in zicht en de vooruitzichten in de particu liere bouw zijn iets gunstiger. In 1966 hopen B. en W. de restauratie van de openbare school A te kunnen realiseren alsmede het verder verbeteren van wegen en straten en het bouwrijp maken van het plan ten zuiden van de Boterzande- straat. Het nieuwe ontwerp- bestemmingsplan is thans geheel gereed. Bij de ingekomen stukken was een rapport van de commandant der rijkspolitie inzake het instel len van een parkeerverbod op de Singel en de Schoollaan. Voorgesteld werd aan de zuid zijde van de Schoollaan en de westzijde van de Singel een wachtverbod in te stellen. De heer Claijs wilde het plaat sen van borden tot een minimum beperkt zien. Het verbreden van de weg zag hij als een betere oplossing. Hij noemde hierbij het aanleggen van parkeerstro- ken of het verbreden van de brandgangen, waardoor het ook mogeliik wordt garages te bou wen. Er dient een radikale op lossing te komen. Betreffende de Schoollaan meende de burgemeester dat het jammer zou zijn als dit mooie laantje zou verdwijnen. Dat de weg smal is, weten ook B. en W. Wanneer later blijkt dat deze oplossing niet voldoende is, zal een andere oplossing moeten worden gevonden. Tot slot werd het voorstel aangenomen met de stem van de heer Claijs tegen. Definitief werd besloten aan de ratiobouw in West Zeeuws- Vlaanderen deel te nemen. De burgemeester werd gemachtigd het mantelcontract met de aan nemer de firma Leenhouts in Sluis voor het bouwen van 20 ratiowoningen te ondertekenen. Volledig kon men zich met het prae-advies van B. en W. ver enigen inzake de gemeentelijke herindeling van Zeeuws-Vlaan- deren. In dit prae-advies stellen B. en W. dat de raad steeds op de bres heeft gestaan voor be houd van de zelfstandigheid van de gemeente. Nu is gebleken dat deze opvatting noch bij G.S. noch bij het departement weerklank vindt, zien B. en W. zich ge noodzaakt uit te gaan van de gedachte dat aan opheffing niet is te ontkomen. Een grenscorrec tie ten westen van de bebouwde kom is nog wel noodzakelijk teneinde daar meer armslag en een duidelijk grensbeloop te krij gen. Hiervoor zou de dijk rond de Geertruidapolder kunnen worden gevolgd. Wethouder Verplanke meende dat men tevreden mag zijn met deze herindeling en dat de ge meente niet in tweeën wordt ge deeld. Burgemeester Kostense vond dat er een verbetering is geko men. Wij zouden liever zelfstan dig blijven, doch dit is niet haal baar. Wij moeten ook oog voor de realiteit hebben. tenbrugge en J. M. Faas. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. Cornelis. De heer J. Quaars werd voor lopig aangesteld als klokkenzetter. Nadat verslag was gedaan over de vergadering van het afdelings bestuur met de kring, volgde een rumoerige discussie. Wanneer Breskens in het vervolg een alge mene vlucht wil uitschrijven zal dit mogelijk zijn. Gezien de vorig jaar gerezen moeilijkheden werd mee gedeeld dat de schorsing was opge heven. Na een stemming werd be sloten met 24 stemmen voor en 10 tegen wederom toe te treden tot de kring. De verkoop van ringen voor 19C6 werd vastgesteld op 0,25 De kampioenschappen zullen op dezelfde manier worden voortge zet. Voor het kampioenschap 1965 werden aan de volgende personen een beker of medaille uitgereikt. J. v. d. Broecke, J. Carels, J. van Oostenbrugge, .T. de Meester, A. Bondewel, J. Risseeuw, I. Klaaii- sen, I. de Jonge, M. Quaars, J Oosterling, G van Grol, Ouaars Lauret, L. Verstraete, .T. Buijze, P. Blaakman, J. van Gijs en VV. Bruijnooge. De heer J. v. d. Broecke kwam hierdoor in het be- zit van de wisselbeker. Da huur prijs voor de constateurs werd vastgesteld op 20. De derby- vlucht zal op de oude voet worden gehouden. Voor het houden van de cadeauvlucht werd bepaald dat eer serie van 4 duiven moet worden ingelegd. De prijs werd gehand haafd op een inleg van 1. Reis ouden van dagen Vanavond (maandag) komt het comité voor de reis ouden van dagen onder voorzitterschap van burgemeester van Ooteghem in vergadering bijeen. Het comité or ganiseert elk jaar een reis voor Schietwedstrijd In de feest- en vergaderzaal bij de heer A. de Schepper alhier werd door het korps rijkspolitie Axel een schietwedstrijd gehou den waaraan deelnamen de rijks politie van Axel, Koewacht en Zuiddorpe alsmede de reserve- rijkspolitie, gemeentebesturen en het secretarie-personeel van Koe wacht. De heer Francke, gepensioneerd gemeente-ambtenaar van Axel verzorgde de prijsuitreiking. De uitslag luidde: 1. J. Leenkneeht, 50 pnt; 2. A. van Meurs, 45 pnt; 3. Wisse, 43 pnt; 4. Fermont, 42 pnt; 5. La Heijne, 34 pnt; 6. Ha melink, 34 pnt; 7. Middeljans. 33 pnt; 8. Van Tatenhove, 32 pnt; 9. Schelleman, 31 pnt; 10. Burgier, 31 pnt; 11 Apers, 28 pnt; 12. Dieleman, 27 pnt; 13. Hijlke- ma, 27 pnt; 14. P. van Meurs, 26 pnt; 15. Verschelden, 25 pnt; 16. De Brouwer, 25 pnt; 17. J. van Meurs, 23 pnt; 18. De Block, 23 pnt; 19- Van Laere, 18 pnt en 20. A. Belaert, 14 pnt. Geluksschijf: 1. P. van Meurs, 300 pnt maximum)2. Wethou der De Clerck, 286 pnt en 3. Van Laere, 280 pnt. Gevallen Tijdens het beoefenen van sport kwam de heer R. v. d. W. alhier te vallen waarbij hij zich deer lijk bezeerde aan het hoofd. Een geneesheer stelde een hersen schudding vast. Eerlijke vindster werd bedankt Toen mej. G. de B. alhier zich van haar werk naar huis wilde begeven, zag zij een pakje op de grond liggen. Na het te hebben geopend zag zij tot haar verba zing dat het niet minder dan 100 briefjes van duizend franks be vatte. Zij spoedde zich onmiddel lijk naar haar werkgever en bracht hem van de vondst op de hoogte. Het bleek dat het gevonden geld hem toebehoorde. Hij dank te zijn werkneemster voor het terugbrengen van het geld tegenstellingen. Mocht het voor stel van G. S. in deze vorm in de Kamer komen, dan acht het college een correctie gewenst door het z.g. eiland, dat thans onder Aardenburg ressorteert, aan groot-Oostburg toe te wijzen omdat de bewoners van dat ge bied economisch op Oostburg zijn aangewezen. Sluis wil zelfstandig blijven Dinsdagmiddag komt de ge meenteraad van Sluis bijeen om de gemeentelijke herindeling te be handelen. Het college blijft het standpunt vasthouden dat het niet wenselijk is dat Sluis als zelfstan dige gemeente wordt opgeheven. In pas heringedeelde gebieden heeft men wel kleinere gemeenschappen gehandhaafd. Een vergroting van Sluis wijst het college echter niet af, maar dan een vergroting in noordelijke richting naar Retran- chement en eventueel Cadzand. Men moet Sluis de gelegenheid geven voor de uitbouw van zijn vreemdelingenindustrie waarmee men hier de nodige ervaring heeft opgedaan. De indruk die G.S. sug gereert, dat Sluis een statische ge meente zou zijn is volkomen on juist. Als men Aardenburg bij het vergrote Sluis zou willen voegen, dan blijven er wel bezwaren be staan, maar niettemin zouden de recreatieve en agrarische belangen met elkaar in evenwicht kunnen worden gebracht, met Sluis als centrum. Het plan van G.S. veegt de plaatselijke democratie van tafel; het doet het laatste restant van zeggenschap der eigen burgerij verdwijnen. Zaamslas: A.s. donderdag gemeenteraad De gemeenteraad van ZaamsDg is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen donderdag 27 januari a.s., des namiddags 3.30 uur. De agenda vermeldt o.m. de na volgende punten: Onderzoek geloofsbrief van het nieuwbenoemde raadslid de heer J. Pladdet; voorstellen inzake salarismaat regelen gemeentepersoneel; voorstel tot vaststelling van de voorschotten op de gemeentelijke vergoedingen ingevolge de kleuter onderwijswet voor 1966; bespreking herindelingsplan ge meenten in Zeeuws-Vlaanderen. (Adv.) HAITIAANS VLIEGTUIG NEERGESTORT Een vliegtuig van de Haitiaan- se luchtvaartmaatschappij Co- hata is zaterdag aan de zuid westkust van Haiti tussen Cayes en Jeremie neergestort, kort na het opstijgen in eerstgenoemde plaats. Bij het ongeluk zijn 28 mensen omgekomen. Het toestel maakte een binnenlandse vlucht. De slachtoffers zijn voorname lijk Haitianen. Cayes ligt ongeveer 160 km ten zuidwesten van de hoofdstad Port au Prince. Haiti vormt sa men met de Dominicaanse repu bliek een eiland in de Caribi sche zee. SOLDATENSPELLETJE KOST HUZAAR HET LEVEN Een soldatenspelletje in de legerplaats 't Harde heeft het leven gekost aan een dienstplich tig soldaat. Vanochtend is n.l. in het Sophiaziekenhuis in Zwolle de 21-jarige dienstplichtige hu zaar der eerste klasse C. J. Rui ters overleden aan verwondin gen die hij opliep toen hij zon dagavond een ongelukkige val maakte. In een van de soldatenverblij- ven in de legerplaats waren hu zaren zondagavond bezig om van een tafel naar de ijzeren u-bal ken in het vertrek te springen. Aan die balken maakten ze wat gymnastische toeren. Op een ge- gevent moment kon huzaar Rui ters zich nite meer vast houden en hij viel op z'n hoofd en rug op de betonnen vloer. Hij liep daarbij onder meer een schedel- basisfractuur op. KOUDE IN DE VER. STATEN Het afgelopen weekeinde is het midden-oosten van de Ver enigde Staten door een zware sneeuwstorm getroffen die vlieg en wegverkeer onmogelijk maakte. Op Staten-eiland wer den hoogspanningskabels ver nield waardoor duizenden ge zinnen van verlichting en/of verwarming werden beroofd. In Minnesota en Dakota daalde het kwik tot 40 graden onder nul terwijl op de prairies van het midden-westen temperaturen tot twintig graden vorst voor kwamen. DINSDAG 25 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, uur: „Zorba de Griek". Tot en met 31 januari 1966 zijn nog verkrijg baar bij alle bankiers en commissionairs in effecten de Rentespaarbrieven B.N.G. 1965 in stukken van 500,en 100,Op 1 januari 1973 zijn zij aflosbaar tegen 150%. Een veilige belegging is een belegging in N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, L.Vijverberg 10, Den Haag. In de op donderdag 27 januari te houden vergadering van de ge meenteraad van Zaamslag komt zoals overal elders in Zeeuws- Vlaanderen de herindeling aan de orde. B. en W. stellen voor het volgend schrijven aan G. S. te rich ten. „Naar aanleiding van uw schrij ven van 6 december 1965 zij het ons vergund het volgende als ons oordeel omtrent het nieuwe ont- werp-herindelingsplan voor Zeeuws-Vlaanderen te uwer kennis te brengen. In de eerste plaats menen wij er onze teleurstelling over te moeten uitspreken, dat bij dit nieuwe plan in geen enkel opzicht rekening is gehouden met onze reeds eerder uitgesproken mening, dat de zelf standigheid van Zaamslag gehand haafd dient te blijven. Zeer uitvoerig zijn daarvoor ar gumenten aangevoerd in ons ver weerschrift d.d. 9 juli 1963 en in ons schrijven van 16 februari 1965. Mede in verband met het feit dat deze argumenten nimmer zijn weerlegd, willen wij vooropstellen, dat wij al de in die stukken aange voerde pleitgronden voor het zelf standig voortbestaan van de ge meente Zaamslag onverminderd handhaven. Ook de thans aangevoerde argu mentatie voor de vorming van een uitgestrekte gemeente Terneuzen, waartoe ook het gehele grondge bied van de huidige gemeente Zaamslag zal komen te behoren, heeft ons niet kunnen overtuigen van de noodzaak van opheffing van Zaamslag als zelfstandige gemeen te. Ons voornaamste bezwaar tegen het voorliggende plan is, dat het aantal woonkernen, dat tot een nieuwe gemeente Terneuzen wordt samengevoegd, veel te groot is. (AAv.) Dit moet noodzakelijk een ineffi cient werken tot gevolg hebben. Ook voorzien wij in de kernen een toeneming van de afstand tussen bestuurders en bestuurden met als gevolg een afneming van de be langstelling voor de publieke zaak. Bovendien achten wij het uitge sloten, dat het bestuur van de nieuwe gemeente aan de belangen van al de woonkernen op zijn ge bied en van hun inwoners even veel aandacht zal kunnen schenken als de huidige gemeentebesturen doen. In dit opzicht voorzien wij dan ook voor Zaamslag een daling van het verzorgingspleil. De belangen van Zaamslag zijn o.i. dan ook het veiligst in de handen van een zelf standig gemeentebestuur. Een tweede bezwaar tegen bet voorliggende plan is, dat woonker nen worden samengevoegd met be volkingen van uiteenlopende ge aardheid en godsdienstige overtui ging. Naast kernen met een nagenoeg 100 protestantse bevolking tref fen we in de nieuwe gemeente ker nen aan met een uitgesproken rooms-katholieke bevolking. Bo vendien bestaat er tussen de be volking van de meest zuidelijk ge legen kernen en de overige een groot verschil in geaardheid. Dit moet binnen de nieuwe ge- meènte tot allerlei tegenstellingen en wrijvingen aanleiding geven en is dus zeker niet bevorderlijk voor een gezond gemeentelijk leven. Naar onze mening verdient sa menwerking tussen de verschillen de gemeenten hetzij in de vorm van gemeenschappelijke regelingen hetzij door vorming van een bo- vengemeentelijk orgaan voor de behartiging van bepaalde gemeen schappelijke belangen dan ook de voorkeur boven samenvoeging. Wij blijven van mening, dat de belangen van Zaamslag het beste worden gediend door het zelfstan dig en ongedeeld voortbestaan van deze gemeente." K«wwfLÏÜÏÏÏ- defyne dropbonbonlekker en... goed voor u! De herindeling in de gemeenteraad De gemeenteraad van Oost burg gaat woensdagavond be raadslagen over het plan van G. S. tot gemeentelijke her indeling. Het college van b. en w. meent, dat het nieuwe plan een stap in de goede richting is. Doordat West Zeeuws-Vlaande ren een duidelijk begrensd ge bied is, ligt het echter voor de hand dat er één gemeente komt. Het zelfstandig laten van de combinatie Sluis-Aardenburg zal leiden tot het scheppen van In de nacht van zaterdag op zondag ontstond in de Schelde- mond even buiten Vlissingen een scheepsbotsing tussen de Belgi sche tanker Esso-Ghent en de Amerikaanse American-Harves ter. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Beide schepen liepen schade op. De Esso-Ghent, die 26.416 b.r.t. groot is, kon zijn reis naar Ant werpen vervolgen. De American- Harvester, die 8.287 b.r.t. meet, en van Antwerpen onderweg was naar North Carolina, moest de reis onderbreken. Het schip is in de haven van Vlissingen binnengesleept voor noodreparatie. Zondagmorgen om ongeveer kwart voor vijf heeft op de rede van Vlissingen een aanvaring plaats gehad tussen de Belgische tanker Mineral-Seraing (32.868 b.r.t.) van de Cie Maritime Beige en de Braziliaanse vrachtvaarder „Loide-Guatemala", die 5.408 b.r.t. meet. Beide schepen liepen averij op. Het Braziliaanse schip kon z'n reis naar Antwerpen ver volgen. De Mineral-Seraing was op weg naar zee, miaar zou naar de thuishaven terugkeren voor nader onderzoek. Om zeven uur zondagmorgen liep het Nederlandse schip „Ma- riekerk" dat van Antwerpen op weg was naar Rotterdam, op een paalhoofd bij de Nolledijk in Vlis singen. Drie sleepboten voeren ter assistentie uit. De „Mariekerk" van de ver enigde Nederlandse scheepvaart maatschappijen meet 7638 b.r.t. Het schip verkeerde niet in ge vaar. (De bemanning van 't schip kon aan boord blijven. De „Mariekerk" is zondagmid dag tegen 2 uur vlotgetrokken door een sleepboot. Het schip vervolgde zijn reis naar Rotter dam. GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotter damse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Groene erwten tot ƒ45, Schokkers tot ƒ48, Capucijners tot 70, AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin- nenland: Eigenheimers 40 mm op waarts ƒ22ƒ24,50; Bintjes 35 tot 50 mm opw. ƒ22ƒ24,50 Bintjes 40 mm opw. 2325; Furore 40 mm opw. 22-23,50 Klei-aardappelen voor de ex port: Bintjes 35 mm opwaarts in twee maten gesorteerd 23 ƒ25; Bintjes 45 mm opw. ƒ24 25. Zandaardappelen voor het bin nenland: Libertas 35 mm opw. ƒ15. Zandaardappelen voor de ex port: Voran 35 mm opw. 13,50; IJsselster 35 mm opw. 13,50. Voer-aardappelen 35,75. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden 987 slachtrunderen aange voerd. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra-kwal. ƒ4,25—ƒ4,60, le kwal. ƒ3,95— ƒ4,15, 2e kwal. ƒ3,40ƒ3,60, 3e kwal. ƒ3,25—ƒ4,30; Stieren 3,95 4,40; Worstkoeien 3,10 3,25. Alles per kg. De aanvoer van slachtrunderen was iets min der, de handel redelijk en ruim prijshoudend. INTERNATIONALS ZEER VAST Beursplein 5 heeft vanmiddag Ie nieuwe beursweek ingezet met een vaste stemming voor de interna- ionale waarden. Vooral Philips en AKU lagen sterk gevraagd in d" markt. Tegenover de ruime vraag was alleen aanbod op het sterk verhoogde niveau. Philips verbe terde op 130,20 ca. 51/2 gulden. De handel in deze hoek was vooral beginbeurs weer ouderwets druk. Nu de stakingsdreiging voor het AKU-concern een stuk minder is geworden, viel het te begrijpen dat dit aandeel zich krachtig zou her stellen. Na een opening op 380 liep de koers uit tot 386, waarna een lichte reactie intrad door winst nemingen. Vrijdag sloot AKU jp 367(4- Vanmorgen werd gedaan 370/375. Unilever ging drie gulden omhoog tot 117,50. Kon. Olie wil de niet achterblijven en steeg bijna twee gulden tot 157,80. Wat hef voor het Damrak betekent wan neer Amerika met verkooporders verstek laat gaan, is vandaag weer duidelijk geworden. Wanneer Ame rika daarnaast nog met koonorders komt aandragen, zoals dit voor Philips het geval was, dan worden de remmen naar een hoger koeis- niveau losgegooid. Philips sloot vrijdag in Wall- street 1% dollar hoger terwijl ook de overige Nederlandse fondse er gevraagd in de markt lagen. Dit was voor het Dam rak vandaag een goede stimu lans om met kooporders in de markt te stappen. Hoogovens werd zes punten hoger geno teerd op 470. Ook K.L.M. kreeg een hogere advieskoers. Na een lusteloos begin kwam er in het laatste beurshalfuur plotseling lokale speculatieve vraag in de scheepvaartsector. Scheepvaart-Unie steeg daar door tot 140% tot 144, Paket- vaart van 203 tot 208 (197%), terwijl ook de overige aandelen zich goed konden herstellen. De staatsfondsenmarkt gaf wei nig verandering te zien. Mor gen (dinsdag), kan worden in geschreven op 100 of 150 min 6% pet obligaties B.N.G. tegen pet. De beurs is van me ning dat deze lening zal slagen. In de lokale afdelingen wer den aandelen Thomsen's Ver. Bedrijven op 235 geadviseerd tegen vrijdag 230 bieden en een laatstgedane notering op 220. (Nagekomen advertentie.) Heden werd van onze zijde weggenomen onze geliefde en zorgzame Moeder, Groot- en Over grootmoeder Mevrouw JANNEKE MARIE MIELEN, Weduwe van Jacobus Pieter Vercouteren, in de ouderdom van 83 jaar. Goes: J. P. Vercouteren A. Vercouteren Dekker Terneuzen: F. B. Dieleman Vercouteren Klein- en Achter kleinkinderen. Terneuzen, 23 'jan. 1966. Emmalaan 1. Condoleantie-adres Julianastraat 30, Terneuzen. De teraardebestelling D.V. zal plaats hebben op woensdag 26 januari a.s., des namiddags 2.30 uur, na voorafgaande rouwdienst in rusthuis „Scheldeoord", om 2 u.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2