r KWARTFINALE EUROPACUP BEURSOVERZICHT 't Is nog volop OPRUIMINGSFEEST bij Jurry Jurry Terneuzen 1966 WORDT EEN DRUK VOETBAUAAR ANDERLECHT NIET KANSLOOS TEGEN REAL MADRID Benfica door Busby-babies gewipt HET ZIEKTERISICO IN DE BOUWNIJVERHEID Schoolschriften met beeltenis van het bruidspaar voor Baarnse jeugd DEKENS BEDDEN LINOLEUM Zaterdag 22 januari 1966 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 En Inter Een kans voor Anderleciit HOOFDFONDSEN WEINIG VERANDERD (1953 100) Nabeurskoersen. Zondag geen voetbal VOORSCHOTPREMIE BEDRAAGT REEDS 9,8% „Binnenvliegers" Er moet iets gebeuren Od de huwelijksdag, 10 maart, zal Baarn zich beperken tot een vuurwerk in de avonduren. Het bestuur van de oranjevereni ging verwacht dat de aandacht van de inwoners overdag in be slag' zal worden genomen door felevisie- en radioreportages van de plechtigheden. Fibrenka-dekens Didaion-dekens 100 pet. wollen dekens 100 pet. wollen dekens Interieur-matrassen Enkele beschadigde Aupi ng-ledi ka nten Chenille en Terlenka spreien Diverse partijen Plastic op vilt Plastic op kurk Tapijt Noordstraat 58-60 Tel.(01150) 3853 voor een huls met een glimlach Voor de tienduizenden televisiekijkers die trouw plegen te zorgen voor een grote kijkdichtheid bij voet balwedstrijden, zou 1966 wel eens een goed jaar kunnen worden. Op het programma staan de wereldkam pioenschappen voetbal in Engeland, verschillende inte ressante ontmoetingen van het Nederlands elftal en last not least de kwart- en halve finales, alsmede de eindstrijd voor het toernooi om de Europacup voer landskampioenen. Feijenoord moge uit dit toernooi zijn gewipt, elke rechtgeaarde voetballiefhebber hoopt uiteraard dat N. T. S. en Eurovisie ons de komende maanden zullen vergasten op enkele spectaculaire ontmoetingen van Europa's sterkste voetbalverenigingen. De kwartfinales staan nu voor de deur. Dat belooft dit jaar een heel interessante ronde te worden. Konden in de afgelopen jaren nog wel eens zwakke verenigingen tot de kwartfinales doordringen, dit seizoen vormen de laatste acht het puikje van de Europese voetbalzalm. Vooral de ontmoetingen tussen Anderlecht en Real Madrid zullen in ons land veel belangstelling trekken, maar het klapstuk vormt toch wel het treffen tussen Manchester United en Benfica. Men behoeft er niet van op te kijken, als zich dit seizoen in de kwart-finales verrassende ontwik- keiineen voordoen. Benfica en In- ter Milan, de belde finalisten van vorig seizoen, staan beide voor een zware opgave. Tot dusver is de Europacup voor landskampioenen steeds veroverd door een Zuideuropese club. Ach tereenvolgens wisten Real Madrid (5x), Benfica (2x), A.C. Milan en Inter (2x) de trofee in de wacht te slepen. Dit seizoen zou het wel eens an ders kunnen verlopen. Zo zou het ons niet verbazen, wanneer Ber.- fica door Manchester United zou worden uitgeschakeld. De Mancu nians hebben een sterke ploeg met. een schotvaardige voorhoede. Deze voorlinie wordt gedirigeerd door twee voetballers van groot formaat de Schot Dennis Law en de bril jante Bobby Charlton. De interna tionals Best en Conallv vormen de beide vleugels, terwijl topscorer David Hurd het Benfica's stopper Germano heel lastig zal maken. Natuurlijk zullen de Britten in I is- sabon op sterke tegenstand stuiten maar wij achten hen in staat een kleine nederlaag in de thuiswed strijd goed te maken. Benfica zal met het Engelse speltype de groot ste moeite hebben. In 1962, toen de Portugezen op het hoogtepunt van hun kunnen stonden, hadden ze alle moeite om via Tottenham Hotspur de finale te bereiken (die ze met 53 van Real Madrid wonnen in Amsterdam) en sindsdien is Benfica in kracht te ruggelopen. Zelfs in de nationale competitie, waar zij jarenlang een zaam aan de top stonden, hebben de pupillen van Guttman op het ogenblik moeite zich in de boven ste helft van de ranglijst te hand haven. Al met al houden we het op Manchester United, dat na een zwakke start zijn topvorm weer te pakken schijnt te hebben. Inter Milan speelt dit seizoen wisselvallig. Het werd wederom officieus wereldkampioen voetbal, het staat aan de kop van de Ita liaanse competitie, maar het kwam in de tweede ronde van het tornooi om de Europacup met de hakken over de sloot tegen de toch waar lijk niet zo sterke Roemeense kam pioenen. Nu moeten de Milanezen het op nemen tegen het Hongaarse Ferenc- varos en dat zal ze niet glad zit ten. De Magyaren beschikken over een technisch uitstekende ploeg met een hechte defensie en een schotvaardige voorhoede. In die voorhoede is Florian Albert, de centervoor, de uitblinker. Hij is op het ogenblik beslist de beste mid- voor van ons continent. Technisch even goed als Hideghutti en Kocsis in de jaren vijftig, een kansenbe- nutter bij uitstek, die door intelli gent opstellen zichzelf voortdurend kansen weet te scheppen. Deze voetbalartist hoopt straks op Al bion's velden ook te schitteren in de strijd om het wereldkampioen schap en de achterhoede van Inter, die voor een groot deel ook de achterhoede is van het Italiaanse elftal, krijgt straks een voorproefje van Albert's kundigheden. Toch houden we het op Inter. Herrera zal zijn spelers wel een taktiek voorschrijven, die er op ge richt is Albert uit te schakelen en meestal behaalt hij hiermee wel succes. Men herinnert zich de fina le tegen Benfica nog wel, toen de Portugezen zo vakkundig werden afgedekt, dat zij geen moment in hun spel konden komen. Zulke tak- tische staaltjes zijn de Italianen wel toevertrouwd en daarom gaat Ferencvaros niet als favoriet van start. Niettemin een interessante krachtmeting tussen de Hongaarse voetbalmeesters en de Milanese cuphouders. Als de Eurovisie 11 j maar meewerkt Anderlecht zal uitkomen tegen Real Madrid. Het is in België het gesprek van de dag. Ook Neder land is indirect bij deze kracht meting betrokken, want een van Anderlec'nt's Nederlandse matado- ren, Mulder of Bergholz, zal zeker tegen de Madrilenen worden opge steld. België heeft zijn trotse kam- pioensploeg al meermalen door een Britse tegenstander uit het toer nooi zien wippen, maar tegen de Madrileense sterrenploeg zijn de Belgen niet kansloos. Enkele jaren geleden schakelden zij Real zelfs uit door uit 33 gelijk te spelen De internationale waarden heb ben gisteren op de laatste dag van deze beursweek weinig verande ringen laten zien ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Philips schommelde rond de 125. Unilever -had enig aanbod van Amerika te verwerken hetgeen de koers 70 cent lager bracht tot 114,40. Kon. Olie werd rond de 156 verhandeld (156,80). Londen was hier verko per. Voor het vierde achtereenvol gende jaar laat Shell Oil een recordwinst zien. Deze winst ligt 18 pet boven die van 1964. Voor 1966 is men opmistisch. In de olie hoek werd een afwachtende hou ding aangenomen omdat men eerst wilde zien hoe Wallstreet zou rea geren op de mooie winstcijfers van Shell Oil. Na een iets lagere opening op 364 V2 gaf A.K.U. een goed koers- herstel te zien tot 367Va- Hoog ovens en K.L.M. werden praktisch onveranderd op resp. 468 en 330 geadviseerd. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week onderging A.K.U. deze beursweek een gevoe lig koersverlies met bijna 20 pun ten. Hoogovens verbeterde circa 14 punten. Philips had een goede week door bijna 7 gulden te ver beteren. Unilever en Kon. Olie gin gen ieder circa twee gulden om hoog. Ook K.L.M. boekte een flin ke koerswinst. Wallstreet ging donderdag me rendeels over tot het consolideren van de koersen. Het slot gaf frac- ioneel lagere koersen te zien. Phi- ps verbeterde er een halve dollar, ion. Olie min Va- De hoeklieden in de scheep vaartsector klagen steen en been door gebrek aan kooplust De scheepvaartmaatschappijen laten veel te weinig van zich horen. De stemming was in deze sector licht verdeeld tot prijshoudend. Van de leidende cultures werd H.V.A. in een open hoek verhandeld. Gedaan werd 146'/2 tot 149 (146). De staatsfondsenmarkt was prijshou dend met een goede ondergrond. In de lokale afdelingen werd Kon. Zout-Ketjen hoger geadvi seerd op de plannen om met de staatsmijnen voor gezamenlijke rekening over te gaan tot het pro duceren van een kunststof. Hier voor zullen installaties en fabrie ken worden gebouwd waarmede een bedrag is gemoeid van 80 min. Hollandia Kattenburg kreeg een lagere adviesltoers op het min der gunstige boekjaar. Toch zijn deze stukken de laatste tijd van zekere zijde tegen oplopende koer sen uit de markt genomen. Beursindices 19/1 20/1 21/1 502.5 497.7 494.8 318.0 317.5 317.1 136.0 134.9 134.6 186.6 187.0 186.5 165.2 165.6 165.9 355.3 353.3 352.0 en thuis met 10 te winnen. Of lit kunststuk dit seizoen geprolon geerd zal worden? De verjongde ploeg van Real (Feijenoord weet het) heeft in vete raan Puskas nog altijd een levens gevaarlijke schutter en de defensie mag er ook zijn. Bovendien zal Amanclo tegen die tijd wel weer hersteld zijn van zijn blessures en dat kan de Belgische achterhoede nachtmerries bezorgen. Niettemin zal Anderlecht de Spanjaarden beter partij kunnen geven dan Feijenoord en een ver rassing is zeker niet uitgesloten. Tenslotte zullen Partizan Bel grado en Sparta;-; Praag strijden om de vierde plaats in de halve finales. En onderschat deze ploegen niet. Wist Partizan de Duitse kam pioen Werder Bremen niet uit te schakelen? En Spartak Praag heeft een technisch uitstekende ploeg, die en dat is nog altijd zeldzaam in oost-Europa weet wat doel punten maken is. Het valt met geen mogelijkheid te zeggen welke van deze twee ploegen straks over zal gaan naar de halve finales, al geven wij de Tsjechen de beste kansen. Dit weekeinde zal in het geheel niet worden gevoetbald. De KNVB heeft het gehele pro gramma van het betaalde voet bal voor zaterdag en zondag a.s. afgelast in verband met de slechte gesteldheid van de terrei nen. De amateurwedstrijden waren al eerder geschrapt. Hetvolledige programma zowel amateur als betaald wordt verschoven naar het week einde van 29 en 30 januari. Ook sporttoto 21 voor het komende weekeinde wordt verzet naar zondag 30 januari. Op die dag wordt dan bovendien do tweede reserve! oto gespeeld. Het programma van de reservetoto wordt maandag a.s. per adverten tie in de dagbladen bekend ge maakt. „Een onderwerp dat bij het komende loonoverleg niet buiten beschouwing kan blijven, is het ziekterisico in de bouwnijverheid. Het totaal aan ziektegeld betaal de bedrag is het laatste jaar enorm gestegen en de ziektewet premie vanzelfsprekend ook. Be droeg die in 1956 nog 3,3 procent, nu 10 jaar later hebben we met een voorschotpremie van 9,8 procent te maken. Dat is niet al leen een gevolg van hogere lonen. Dat is ook een gevolg van een abnormale stijging van het ziekterisico". Dit schrijft mr. J. A. van der Steen, algemeen secretaris van de Nederlandse katholieke aan nemers- en patroonsbond in het blad van zijn bond („De Bouw vakpatroon") idat gisteren is ver schenen. Mr. Van der Steen betoogt dat de oorzaken van deze stijging worden bepaald door 'n complex van factoren. Zo is het arbeids- bestand in 1964 met ongeveer 7,5 procent gestegen. „Dat mag een kwantitatieve verbetering ge weest zijn, maar het arbeidsbe- stand is er kwalitatief niet op vooruit gegaan". Een artikel uit het blad „Bouw" aanhalend schrijft mr. Van der Steen: „Wat er zoal in de bouw blijkt te zijn binnengehaald: lompenhandela ren, glazenwassers, autowaehten, varkensslachters, ijscoventers, kelners enz. Juist deze „binnen vliegers leveren de langlopende ziektegevallen op. Eenmaal in de ziektewet blijven zij er gedurende de maximale termijn in met rug-, maag- en hartklachten". „Nu het bouwbedrijf metzijn ziektepremie aan de top van het bedrijfsleven in het gezelschap is GLIJBAANTJE Chauffeur en bijrijder hebben van de nood een deugd gemaakt. Hoe kunnen zij hun zware dozen beter afleveren bij het hotel dan door middel van een glijbaan gekomen van de houtindustrie, de dakpannenindustrie, de samenwerkende havenbedrijven en de bewakingsbedrijven, moet er alarm worden geslagen. Er moet iets aan worden gedaan. Het wordt tijd dat we aan het economisch instituut voor de bouwnijverheid vragen een socio logisch onderzoek in te stellen naar de oorzaken van 't stijgende ziekteverzuim, maar het is even eens onvermijdelijk om er in het kader van de komende loonon derhandelingen iets aan te doen- De verantwoordelijkheid van het georganiseerde bouwbedrijf is er mee gemoeid", zo schrijft mr. Van der Steen. Op 27 februari, de dag van de ondertrouw van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg, zal de Baarnse schooljeugd met versieringen opgesteld staan langs de route die het verloofde paar volgt van paleis naar ge meentehuis. Inmiddels hêeft de gemeente raad van Baarn alsnog besloten aan de schooljeugd schoolschrif ten uit te reiken met daarop de beeltenis van prinses Beatrix en haar verloofde. De gemeente raad had dit voorstel aanvanke lijk afgewezen, omdat verschil lende raadsleden het een van weinig smaak getuigend ge schenk vonden. Nadat enige hoofdonderwijzers anders had den geoordeeld, werd het voor stel alsnog aangenomen. Het schrift zal vergezeld gaan van een folder met 26 foto's uit het leven van prinses Beatrix. Int. concerns Industrie Scheepvaart Bank- en verz.w. Handel enz. Algemeen A.K.U.: (367,50) Hoogovens: (464.00) Kon. Olie: 155.20—156.20 (155.90) Philips: 124.40—129.50 (124.30) Unilever: 114.20116.20 (114.40) K.L.M.(336.00) U IS HET DE TI.TD ERVOOR Extra warm slapen voor weinig geld. SPECIALE PARTIJ 1-persoons NU 14.75 2-persoons NU 17.50 Heerlijk warm 150 x 220 NU 22.25 170 x 220 NU 24.95 190 X 230 NU29-50 50 Dralon 150 x 220 NU36.75 190 x 230 NU 49-75 Echte Leidse merkdekens 150 x 220 NU 47.70 190 x 230 NU62.— Een kleine partij 180 x 220 NU 40.— le kwaliteit Poiyaeter Een heel bekend merk, maar de naam mogen we niet noemen. 1-persoons NU 59.50 2-persoons NU 89.50 van datzelfde bekende merk. 1-persoons NU 62.50 Eenpersoons, vanaf 22,- 10 KORTING, 200 en 183 cm breed 30.20 - 22.40 - 18.10 - 15.— NU yanaf 10,— per lopende meter. bestand tegen naaldhakken. Enkele kleuren. Van 9.— NU f (90 per vierfc. meter zonder en met profiel Van 12,— NU ƒ790 per jrterk. meter. Haartoouclé - 100 cm breed van 19.50 NUK.90 p.m. Haasrbouclé - 100 cm breed van 17.25 NU14.50 p.m. RAVENTA haarbouclé 100 cm breed van 2690 NU18.75 p,m.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 5