PROVINCIAAL NIEUWS De misdaad van Richard Ross KERKDIENSTEN lllll AL VOOR f4090: RIJDT 0 IN EEN VOLKSWAGEN 1200 A Voor de zondag Weekenddiensten Terneuzen GAS VERWARMING Fa.VERLlNDE TERNEUZEN Breskens Groede Middelburg Sluis Zaamslag AGENDA Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 22 januari. 1066 DE KERK KRIJGT SLAAP .werden ze allen slaperig en sliepen in. Mattheus 25 5 De Kerk krijgt slaap. „Tegemoet gaan" doen ze al lang niet meer. Ze „zitten". Nu wprdt het „zitten"' een „liggen". Ze' leggen zich ter ruste. De een na de ander. De wijzen evengoed als de dwazen. Tenslotte liggen ze allemaal. Ze werden allen sluimerig. Ze gingen knikkebol len, staat er letterlijk. Ze vielen in slaap. Slapende maagden! Dit rekent Jezus deze maag den zeer duidelijk als schuld aan. Als wachten tot dommelen, ja tot slapen wordt dan is wach ten geen „waken" meer. En dat is, hun opdracht: waakt dan! Dat is grove schuld tegenover d'e bruidegom en zijn bruilofts feest. Maar dat is ook schuld tegenover die dwaze maagden. Ja, wijzen en dwazen hebben het samen gedaan. Maar de dwazen betalen de rekening en daar voor staan de wijzen mee ver antwoordelijk. Want, hoe zouden dwazen wijs kunnen worden in een Kerk, waarin de wijzen sla pen? Als een Kerk inslaapt over haar feesttoekomst als een Kerk door allerlei geredeneer en geharrewar over bijzaken niet meer denkt aan de grote hoofdzaak, n.l. de olie van het waarachtig geestelijk leven en het persoonlijk deel van Chris tus maar dan verzeker ik u: dan gaan daar de dwaze maag den (en dat kunnen uw eigen kinderen zijn!) bij onder. Die worden niet onrustig over de olie in hun lampen. Die denken, als ze maar mee twisten en mee debatteren, dat dan alles O.K. is. Want over de hoofdzaak horen ze npoit praten. Daarover is de zaak unaniem in de dut. „Ze werden allen sluimerig en vie len in slaap." Bruidskerk, word wakker! Neen wees niet wakker ten aanzien van allerlei bijkomstige kwesties. Ik wilde dat u dan wat meer sliep. Word wakker op de grote hoofdzaak: het heil uwer onsterfelijke zielen. De bruidegom komt Raadsvergadering op 27 januari Donderdagavond 27 januari a.s. komt de gemeenteraad van Ter- neuten voor de eerste keer in 1966 in openbare vergadering bijeen. De lijvige en hier en daar belangrijke agenda vermeldt o.m. de volgende punten van behan deling: Voorstel tot benoeming van de heer B. J. M. van der Pol tot onderwijzer aan de Zuid- landschool met ingang van een nader te bepalen datum; idem tot aankoop van gron- TERNEUZEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Jiskoot, Markt 25, tel. 2303. Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060 Zaterdag- en zondagdienst van Groene en Wit-Gele Kruis: zr. Leenhouts, Van Steenbergenlaan 68, tel. 3360. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE Zaterdag- en zondagdienst van Groene en Wit-Gele Kruis: zr. Bouwens, tel. 01154274 (b.g.g. 008). AXEL Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dok-ter K. Boor, Noord straat 8, tel. 666. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts J. Janssen, Stationssstraat 10, Axel, tel. 01155—488. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 23 JAN. 1966 Axel: 10 u. Ds. P. J. Pennings; 14.30 u. Ds. P. J Pennings. (In beide diensten voorbereiding H. Avondmaal.) Hoek: 10 u. en '14.30 u. Ds. W. J. van Meeuwen. (Viering Heilig Avondmaal.) 16.15 u. Avond maalsdienst-in „Avondrust". Hontenisse: 10.30 u. Ds. Ph. M. Beeht, van Zaamslag. Hulst: 10 u. Ds. J. A. H. Brok. Sluiskil: 9.30 u. en 11 u. Ds. H. J. Ruis. (11 u. viering H. Avond maal.) Terneuzen: (Grote kerk) 10 u. Ds. P. A. v. d. Vlugt; 19 u. geen dienst. (Goede Herderkerk)10 u. Ds. J. Scholten; 19 u. Ds. J. A. Poel man (jeugddienst). Driewegen: 19 uur Ds. J. Schol ten. Ótthene: 19 u. Ds. P. J. Pennings, van Axel. Zaamslag: 9 u. Ds. Ph. M. Becht (Geref. kerk)14.30 u. Ds. Ph. M. Becht (Verenigingsgebouw). GEREF. KERK Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. van den Brink, van Utrecht. Axel: 10 u en 15 u. Ds. J. Th. Heemskerk. Terneuzen: 10 u. Ds. W. H. Gispen; 16.30 u. Ds. K. Vegter, van Oegstgeest. Zaamslag: 10 u. en 15 u. Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 u. en 15 u. Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 u. en 15 u. Ds. K. D. van Dijk. Zoute/Spui: 10 u. en 14.30 u. Ds. C. v. d. Jagt. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: (Vlooswijkstraat) 9.30 uur, 14 uur en 18 uur Ds. J. Pan- nekoek. Hoek: 9.30 en 2 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 u. en 14.30 u, leesdienst. Terneuzen; (Frans Halslaan) 10 u. en 15 u. leesdienst. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. Sneep. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 u„ 14 u. en 18 u. Ds. de Reuver, VOLLE EVANG. GEM. Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 u, v.m. en donderdags 8 u. n.m. Bidstond zondags om 8 30 u. n.m. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligingssa- menkomst; 19.30 uur Evangelie- bijeenkomst, o.l.v. luitenante B. F. Meuffels en luitenante H. R. .Ntfhuis. u. en 11 u. (In de week): 7.30 u. (Op zaterdag)7.30 u. en 9 u. (Triniteitskerk)H. Missen (op zondag): 8 u.; llu. en 17 u. (In de week7.30 u. en 19.15 u. (Op ■aterdag): 7.30 u. en 9 u. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 33 JAN. 1966 Aardenburg: 11 u. Ds. H. J. Be geer, van Hoofdplaat. Biervliet: 10 u. Ds. J. A. Poel man, van Terneuzen. Breskens: 10 u. Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 u. Ds. W. C. I.uuring (Bed. H. Avondmaal.) Groede: 9.30 u. Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 u. Ds. W. A. Dek ker, em. predikant te Breskens. Nieuwvliet: 11 u. Ds. H. W. Door- nink, van Groede. Oostburg: 9.30 u. Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 11 u. mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Schoondijke: 10 u. Ds. P. A. L. Brinkman; 16 u. streekjeuga- samenkomst o.l.v. wika R. J. Wasterval. Sint Anna ter Muiden: 11 u. Ds. C. Balk. Sint Kruis: 11 u. Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg Sluis: 9.30 u. Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 u. Ds. W. B. Bergsma. iJzendijke. 10 u. Ds. G. van Hoog straten. Zuidzande: 9.30 u. mej. H. B. de Neeling. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 u., 9 u„ 10.30 u. en 17.30 u. H. H. Missen. Clinge: 7 u„ 8.30 u. en 10 u. H. H Missen. Hulst: 6.30 u„ 7.45 9 u. en 10 u. H. H. Miseen. Philippine: 7.30 u. en 10 u. H. H. Missen. Sas van Gent: 7 u„ 9 u„ 11 u. en 17 u. H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 u„ 8.30 u., 10.30 u. en 17 u. H. H. Missen. Terneuzen: (H. Willibrorduskerk) H. Missen (op zondag)7 u; 9.30 COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN Veiling van 21 januari 1966. GROENTEN Per stuk: Knolselderij 23—39 ct. Per kg: Andijvie 4873 ct; Rode kool 2435 ct; Savoye kool 44-— 46 ct; Witte kool 2022 ct; Boe- rekool 12—33 ct; Prei A II 98— 116 ct, B 7180 ct; Knolselderij 1633 ct; Spruiten A II 2435 ct; Uien I 12—17 ct, II 3—11 ct; Wit lof A 112—113 ct, A II 83—110 ct, B 84—103 ct, B II 69—95 ct, afw. 27—80 ct. HARD FRUIT Per kg: Appelen. Golden Deli cious I m. 80 72 ct. m. 75 75—''b ct, m. 70 70—74 ct, m. 65 58—62 ct, m. 60 43—46 ct, II m. 80 60—61 ct, m. 75 62—63 ct, m. 70 62—64 ct, m. 65 49—52 ct, m 60 42—45 ct, II D 23—24 ct, III grof 31—46 ct, fijn 2324 ct, kroet 2223 ct; onathan I m. 75 5052 ct, m. 70 4248 ct, m. 65 36 ct. m. 60 22 32 ct, II m. 70 3542 ct, m. 60 21—23 ct, II D 16—17,5 ct, III grof 20—22 ct, fijn 17—18 ct. den, gelegen in de Nieuw-Neu- zenpolder, en tot verkoop van deze gronden aan Dow Chemi cal Nederland N.V.; idem tot aankoop van per celen, gelegen in de tweede par tiële herziening „Zuid" van het bestemmingsplan in hoofdzaak, namelijk: a. Katspolderdijk 7; b. Katspolderdijk 14; idem tot aankoop van de per celen: a. Ie de Feijterstraat 7; b. Kerkhofl aan 9/Dekker- straat 10; c. Lange Kerkstraat 26; d. Koedijk 9, Koedijk 28 en Koedijk 30; idem tot aankoop van het per ceel Leeuwenlaan 40; idem tot verkoop van grond, gelegen in het exploitatieplan „Sluiskil", aan de St. Elisabeth- stichting te Sluiskil; idem tot verkoop van grond, gelegen in het exploitatieplan „Katspolder", aan: a. de N. V. Waterleidingmij „Zeeuwsch-Vlaanderen" b. de heer L. W. Nooteboom te Terneuzen; idem tot verkoop van grond, gelegen in het exploitatieplan ..Industrieterrein Driewegen-Mr. F. J. Haarmanweg"; aan de fir ma P. Klouwers en Zoon; idem tot vaststelling van het bestemmingsplan: a. „Mauritsstraat"; b. „Rozenstraat"; idem tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ex artikel 21 van de wet op de ruimtelijke ordening voor gronden in de voormalige Zeven Triniteitspol- der; idem inzake aanpassingswer- ken rioleringen in verband met afsluiting van oost- en midden- sluis; idem tot het verlenen van grond- en bouwvoorschotten aan de woningbouwver. „Werkmans- belang" voor de bouw van 312 eengezinswoningen en 132 gara ges; idem tot het onbewoonbaar- verklaren van het perceel Gre- nulaan 34; idem tot uitbreiding van de kermisperiode met één dag; idem inzake reorganisatie van de financiële administratie; idem tot het verlenen van startsubsidies ten behoeve van het openjeugdwerk; idem inzake het plan tot her indeling van de gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen. Muziek-causerie Od woensdag 19 januari hield de heer B. van Dijck in hotel „Rotterdam" een causerie over het onderwerp „Muziek voor mil joenen", voor de leden van het r.k. vrouwengilde, de Z.V.U. en de Nederlandse huisvrouwen. De spreker liet de aanwezigen V -*t tel. 2176 Havenstraat 8 (bij de markt) opnieuw genieten van de muziek van Handel, Beethoven, Schubert en tot slot Strauss, een en ander met behulp van bandopnamen. Zijn eigen enthousiasme voor de muziek wist hij over te bren gen op zijn aandachtig gehoor, dat niet alieen geboeid luisterde naar de muziek maar ook naar wat de muziek vertelde. 't Was een avond die men zich nog lang met vreugde zal herin neren. Voedsel voor de vogels Het bestuur van de Terneuzense jeugdnatuurwacht heeft naDij enke le scholen voederbakken voor vo gels neergezet. Dit werd gedaan met het oog op de strenge vorst. Nu de dooi plotseling is inge vallen betekent dit niet dat onze gevleugelde vrienden gemakkelijk aan de kost kunnen komen. Het behoeft dus geen reden te zijn voor de schoolkinderen om geen voer mee naar school te nemen. Zou het weer gaan vriezen dan zullen er nog meer voederbakken geplaatst worden en dan is het te hopen dat de jeugd en vooral de jeugdnatuurwachters de vogels niet zullen vergeten. Afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde opgericht In hotel „Centraal" werd gister avond een propagandabijeenkomst gehouden om te komen tot. de op richting van de Zeeuws-Vlaamse afdeling van de Koninklijke Neder- landsche Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. De belangstelling was opvallend groot en aan het einde van de vér- gadering bleken er in totaal 65 leden te zijn. Het hoofd van de Terneuzense gemeentelijke plantsoendienst, de heer J. E. Hoek, heeft hiervoor reeds lang geijverd omdat het hem bekend was dat het aantal leden in ons gewest 25 te klein was om van alle activiteiten te kunnen profiteren. Voor die leden was het n.l. onmogelijk vergaderingen te Middelburg of Goes te bezoeken. Aan het begin van de avond gaf het oud-hoofd van de gemeentelij ke plantsoendienst te Goes, de heer K. Goudswaard, een diavertoning waaruit duidelijk bleek dat men „van winter tot winter" plezier aan zijn tuin kan beleven. De propagandist van de maat schappij, de heer G. Bakker uit Rotterdam, zette uiteen dat men voor een jaarlijkse contributie van 10 niet alleen een royaal en wel verzorgd blad ontvangt, maar van vele andere voordelen kan profi teren. Er worden n.l. regelmatig sprekers uitgenodigd, er wordt op het gebied van bloemenkweken en verzorgen deskundige voorlichting gegeven, excursies worden regel matig gehouden en men heeft maandelijkse bijeenkomsten. Tijdens de pauze was er een zeer geanimeerde verloting met zoveel (vaak heel fraaie) prijzen, dat ver schillende aanwezigen er met twee i naar huis gingen. Op de volgende vergadering, die in februari zal worden gehouden, I wordt het bestuur gekozen. Voor de liefhebbers van een i bloementuin is de oprichting van deze afdeling een welkome ge legenheid om meer over hun hobby te leren. De gemeenteraad vergadert De raad der gemeente Bres kens vergadert maandag a.s. Op de agenda staat o.m. het herin- delingsplan voor Zeeuws-Vlaan deren. B. en W. kunnen de ge dachtegang van G. S. niet erg volgen, zo schrijven zij in hun prea-advies. De argumentatie om Aardenburg en Sluis niet met de overige gemeenten samen te voegen tot één gemeente omdat zij historische kernen en een eigen karakter hebben, is vol gens B. en W. van Breskens on aanvaardbaar. Eike gemeente heeft min of meer zijn eigen karakter en specifieke belangen. B. en W. zijn ven mening dat een bundeling van al deze krachten nodig is om te komen tot ontwikkeling van heel de streek. Voorts is het B. en W. opge vallen dat voor de nieuwe ge meente geen naam wordt ge noemd. B. en W. stellen de raad voor om Gedeputeerde Staten hierop te attenderen en te ver zoeken een nieuwe naam te be denken met handhaving van de bestaande gemeentenamen. B. en W. stippen verder aan dat zowel ten overstaan van de minister als van G. S. gewezen is op de toenemende betekenis van heel het Westerscheldebek- ken, waarop ook bij de herin deling moet worden gelet, dat de voorgestelde herindeling in concreto niets verandert aan het bestuurlijk vlak, daar vrywel alle samenwerkingsregelingen van kracht dienen te blijven, dat voor een evenwichtige be stuurskracht het gebied zowel ten oosten als ten westen van de te creëren middengemeente één gemeente dient te zijn, zodat Zeeuws-Vlaanderen dan uit drie gemeenten zal bestaan. Vergadering gemeenteraad Dinsdagavond vergadert de ge meenteraad van Groede. Het college van B. en W. staat nog onverminderd op het standpunt dat het onbegrijpelijk is dat men een gezonde gemeente als Groe de wil opheffen. Het is echter weinig zinvol om te blijven aan dringen op het behoud van de zelfstandigheid, maar men gaat toch ook niet akkoord met de thans voorgestelde regeling om naast de grote gemeente Oost burg nog een combinatie Sluis- Aardenburg te laten voortbe staan. Op deze wijze zou het wel eens kunnen gebeuren dat er over enkele jaren een nieuw plan tot schaalvergroting ter tafel komt. De agenda vermeldt verder o.m. voorstellen tot het geven van subsidie aan de E.H.B.O. 100), aan de plaatselijke toneel vereniging 100) en om 400 beschikbaar te stellen rondom de festiviteiten bij het huwelijk van prinses Beatrix. Ds. Barielema moet zijn distinctieven weer dragen Ds. H. Bartelema, legerpredi- kant aan de centrale opleiding voor administratief kader in Middelburg, moet de rangonder scheidingstekenen die hij van zijn uniform heeft gehaald, er weer op bevestigen. De sectie kerk en krijgsmacht van de raad voor de herderlijke zorg van de Nederlands hervormde kerk heeft hem er op gewezen dat volgens de voorschriften legerpredikan- ten verplicht zijn dienstkleding te dragen met de daarbij beho rende rangonderscheidingsteke nen. De sectie heeft overigens wel begrip voor de bezwaren die van meer dan één kant zijn aangevoerd tegen het moeten dragen van deze onderschei dingstekenen en men is dan ook doende deze kwestie te bespre ken. Jubileum Bejaardensociëteit In het medisch centrum in de Hoogstraat vierde de bejaarden- societeit zijn 10-jarig bestaan. Het feest werd o.m. bijge woond door burgemeester P. F. van Hootegem, pastoor Holle man, dominee Balk en pater Marteyn, die allen hun geluk wensen overbrachten. De bejaarden hadden zelf ge zorgd voor een extraatje bij de koffie en door medewerking van de plaatselijke middenstand was er een verloting met tal van fraaie prijzen. Gezamenlijk zongen de oudjes het Zeeuws-Vlaamse volkslied en de jeugdige accordeonist Ed dy Driessens liet enige vrolijke nummers uit zijn instrument klinken. Vorstelijke gift voor Groene Kruis De wijkverpleegster van het Groene Kruis, zuster N. W. Beu- kelman, h-eeft kort geleden een merkwaardige ervaring beleefd. Tot haar grote verbazing werd haar voor het Groene Kruis een gift van 2500 beschikbaar ge steld, waarvoor de onbekende royale gever 'n speciale bestem ming aangaf. Deze wilde name lijk de verwarming in 't Groene Kruis-gebouw drastisch verbeterd zien. Het bestuur heeft deze gift in dank aanvaard en bereids stap pen ondernomen om de gewenste verbetering te krijgen, waardoor niet alleen de spreek- en wacht kamer maar ook de hal en het magazijn voldoende verwarmd kunnen worden. Een maatregel die zeker op prijs zal worden ge steld door heren doktoren en de wijkverpleegster, maar niet min. der door de moeders, die met hun baby's of kleuters het consulta tiebureau bezoeken. Benoeming Groene Kruis In de bestuursvergadering van het Groene Kruis werd 't besluit genomen, dat de heer C. J. de Visser de functie van secretaris- penningmester zal vervullen. IJsfeest „Sluusje" Onder redelijke weersomstan digheden heeft de ijsclub „Het Sluusje" donderdagmiddag een ijsfeest georganiseerd, dat naar belangstelling en deelname ge slaagd kan worden genoemd. Door de activiteit van het bestuur en diverse medewerkers onder lei ding van de heer Jac. Scheele te Vogelwaarde was een program ma opgesteld, waarbij jong en oud aan zijn trekken kon komen. Het bestuur had. zich boven dien uitgesloofd de baan in goede conditie te brengen door de scheuren de voorafgaande nacht te dichten. Dit was voor de hard rijders een welkome verbetering. Hier volgen de uitslagen: (zon der plaatsnaam uit Zaamslag af komstig). 500 m. jongens 8 tot 10 jaar: 1. Johan Scheele, Vogelwaarde; 2. Jan Dees; 3. Nico Vonk; 4. Hans Hamelink; 5. Arie Verpoorte. 500 m. meisjes 8 tot 10 jaar: 1. Jeanine Scheele, Vogelwaarde; 2. Herma de Putter; 3. Sanki den Hamer, Axel. 500 m. jongens 10 tot 12 jaar: 1. Jan Verstraten, Axel; 2. Johan Scheele, Vogelwaarde; 3. Jas Die- leman, Axel; 4. Rinus Dees; 5. Cor den Hamer, Axel. (Adv.) Rlco Buithuls 102). Terwijl ze even later thee dronken en gezellig keuvelden over onbelangrijke dingen, zei mevrouw Galjaard plotseling: „Als meneer Lucas nu eens geen zelfmoord zou hebben ge pleegd, wat dan?" „Dat is het juist mevrouw, we hebben geen volledige zeker heid." „Dat dacht ik reeds. Heeft u een foto van die man bij u?" Ross vreesde, dat ze zou gaan „psychometreren" of zo iets der gelijks en ze scheen zijn gedach ten te raden, want ze zette haas tig haar kopje neer en proestte het uit. Ross, niet wetend, wat hij doen moest, ontkende. „Nee, hij had geen foto." „Blonderig vroeg me vrouw Galjaard en met die ver bastering had ze het slappe, on persoonlijke boefje aardig ge typeerd. „Ja mevrouw, zanderig, zo we zouden kunnen zeggen." „Een vossengezicht, een beet je bollig, een kleffig handje?" Het laatste wist Ross niet, maar hij liet zich ontvallen: „hoe weet u dat?" „Vrouwelijke intuïtie, meneer, tja vrouwen. tja. Ik durf er wat onder verwedden, dat hij een vriendelijke, toonloze stem had en een slordige mord met bijgewerkte tanden". Toen Ross zwijgend knikte, knikte ze te rug. „Heeft u mij verder nog iets te vragen, inspectèur?" De in specteur had niets meer te vra gen. Hij had haast en moest weer verder, hij was maar even ge komen, zomaar Hij was nog niet bij de deur van de kamer en groette nog eens beleefd, toen mevrouw Gal jaard haar hand ophief. „Komt u nog eens even terug, meneer Ross." Ross kwam terug. Mevrouw Galjaard stak nogmaals haar hand uit en toen ze die van Ri chard Ross voor de derde maal drukte, die middag, zei ze vrien delijk: „Meneer, u bent een gentle man. Gaat u nog even zitten, want al heeft u mij niets meer te vragen, ik heb u wat te zeg gen." Ross nam plaats en mevrouw Galjaard lachte. Ze ging wat verzitten en schoof het leestafel- tje van zich af, verlegde haar deken en zette haar vingertop pen tegen elkaar. Ze keek uit het raam en knipoogde tegen de middagzon, die waterig en zon der veel kracht door de kale takken scheen. Ze keek Ross niet aan, toen ze begon te spre ken, maar haar stem klonk rus tig en een beetje spottend. ,.U heeft mij willen sparen, omdat ik niet lopen kan. Ik vind het moedig van u, want met mijn uitdaging moet ik uw nieuws gierigheid geprikkeld hebben. Zegt u niet, dat het niet waar is, want u bent gekomen, om mij te polsen. Waarom u pre cies bij mij bent gekomen, weet ik niet, maar denkelijk verza melt u alle gegevens, die u maar vinden kunt om de schuldige te grijpen. Ik was een ogenblik bang, dat u zich tot een beken tenis zou verlagen, die u dwong, om mij eens nader te beschou wen, maar ik dank u, dat u zweeg. Als ik u direct een zui ver portret van de arme Nellie zal geven en ook dat van me vrouw Weber, zal ik u niet meer bespotten met mijn vrouwelijke intuïtie, want dat is een leugen. Ook heb ik niet in 't huis, waar Hugo woont, rondgelopen met een fles vergif, want ik kan in derdaad niet lopen, doch zij al len hebben bij mij rondgeslopen, ook al gaf die meneer Lucas een valse naam op. Als u zich alleen maar met de feiten bezig had gehouden, dan had u mij ver teld, wat men mij reeds zes jaar lang is komen vertellen en wat ik dus weet en tevens begrijp. Ik kan u brieven laten lezen mèt en zonder ondertekening. Ik kan u namen noemen van hen, die zich mijn vrienden noemden en die door een merkwaardige eerlijkheid aan mijn ziekbed ge dreven werden. Ik zal dit ech ter achterwege laten. Antwoord heb ik aan niemand gegeven en u bent de eerste, die een ant woord krijgt op een hoffelijke, onuitgesproken vraag. Zoals u dan weet, Hugo Galjaard en ik trouwden en ik werd ziek, maar hij is mijn man en wij houden van elkaar. Dat is heel eenvou dig en normaal. Normaal is ech ter ook, meneer Ross, dat Hugo nu reeds enkele jaren lang sa menleeft met mejuffrouw Zo mers. Het is aan mij en niet aan u en niet aan de anderen, om dat te veroordelen en aangezien ik het niet veroordeel, stel ik geen belang in de mening van anderen. Indien echter Hugo mijn mening in deze kent, dan zal hij mij niet langer als zijn vrouw kunnen beschouwen en dan gaat ons beider leven kapot en tevens dat van Tine Zomers, want zij is een zelfstandige vrouw en zij mint het avontuur. Ik zeg: zij mint het avontuur en de goeie Hugo mint in deze de avonturierster. Het is de enige reactie op zijn onkreukbaarheid. Denk niet, dat ik hier kwaad spreek van Tine, want zij is een trouwe en werkzame vrouw, die Hugo in alles bijstaat, doch zij is jaloers en dat is een ernstiger ziekte dan verlamming, dat ver zeker ik u! Toen Tine pas in zijn leven was gekomen, zag ik het direct. Het was geen intuïtie, het was de kleur van zijn over hemd en de knoop in zijn das. Het waren de bloemen die hij me bracht en de aarzeling in zijn stem. Het spijt me, dat ik er met hem niet over spreken kon, want dan had ik ons allen kapot gemaakt. Soms is een ge heim beter dan de waarheid. Hoe dom waren de mensen, die hier kwamen en mij wilden in lichten. Ze wilden Hugo en mij scheiden, al wisten ze dat niet. Later, als ik dood ben, dan zal er van mij een brief naar Tine worden gestuurd, waarin ik haar uit zal leggen, dat het beter was, dat ik zweeg. Zij zal met mijn herinnering, die haar een gru wel is, verzoend worden en Hu- go zal aan mij denken als aan een gestorven vrouw, die men lief-heeft gehad en die men niet kan vergeten. Dat is geen ego isme van mij, meneer Ross, het is slechts, dat ik daarmee ook zijn verleden in de herinnering dragelijk zal maken. Ik ben dan geen ballast geweest en dat is het enige, dat men wensen kan. (Wordt vervolgd.) Bent u zeker van een Volkswagen tót en-mét. MET de degelijke noeste VW-lucht- gekoelde motor achterin. De motor die u nooit in de steek laat. Bij welk weer u ook start. MET de uniek beschermende, vier voudige laklaag. MET de sterke, gladde, dichte bodem plaat. MET de hoge topsnelheid, die tegelijk kruissnelheid is (voor hoge gemiddel den!). MET de altijd voor u klaar staande VW-service (goedkoop in onderhoud, reparatie en onderdelen!). MET de hoge inruilwaarde. MET ruimte voor vijf. MET.maar maak even een afspraak met uw VW-dealer voor een (vrij blijvende) proefrit in deze V.W. v.a. f 4990.-. Dan merkt u zélf dat de Volkswagen 1200 A een V.W. is met metmet Tót-en-mèt! 500 m. meisjes 10 tot 12 jaar: 1. Nelleke Kaijser; 2. Lidv Ver- brugge; 3. Claartje Scheele, Vogel waarde; 4. Elly de Feijter, Vogel waarde; 5. Catrien van Arenthals. 500 m. jongens 12 tot 14 jaar: 1. Jan Verstraten, Axel; 2. Johan Scheele, Vogelwaarde; 3. Cor Bak ker; 4. Jan Dieleman, Axel; 5. Nico van den Ende. 500 m. jongens 14 tot 16 jaar: 1. Piet de Koeijer, Hoek; 2. Adri van den Ende; 3. Ko. Verstraten, Axel; 4. Rinus Zegers; 5. M. Diele man. 500 m. heren 16 rot 18 jaar: 1. Jopie van de Velde; 2. .4. Kos- sen, Axel; 3. R. van Doorn, Axel; 4. P. de Koeijer, Hoek; 5. A. Deij, Axel. 500 m. heren 18 jaar en ouder: 1. J. Buiize, Terneuzen; 2. J. van de Velde; 3. B. Wieles, Terneuzen; 4. C. Dees, Axel; 5. R! den Engels man, Axel. 1500 m. heren: 1. R. den Engelsman, Axel; 2. J. Buiize, Terneuzen: 3. J. Hamelink, Sluiskil; 4. B. Wieles, Terneuzen; 5. R. van Doorn, Hoek. 3000 m. heren: 1. J. Buijze, Terneuzen: 2. R. den Engelsman, Axel; 3. B. Wieles, Terneuzen; 4. B. Zegers; 5. J. Ha melink, Sluiskil. Kunstrijden individueel jongens tot 16 jaar: 1. Wim van Arenthals; 2. Nico van den Ende; 3. Wim de Feijter, Vogelwaarde; 4. A. Overdulve. Kunstrijden individueel meisjes tot 16 jaar: 1. Marie Verschelling, Axel: -2 Tiny Scheele, Vogelwaarde; 3. Riet van Arenthals, Axel; 4. Elly de Feijter, Vogelwaarde. Kunstrijden paren: 1. C. Verschelling/mevr. Frusch Vermeulen, Axel; 2. B. van Ta- tenhove/D. Verschelling, Axel: 3. Joh. Bareman/W. van Hoeve, Axel -Zaamslag; 4. P. v. d. Hout/L. Dees, Axei-Zaamslag. Schoonrijden paren beneden 16 j.: 1. Tiny Scheele/Wim de Feijter, Vogelwaarde; 2. Claartie Scheele/ Wim van Arenthals; 3. Elly de Feijter/Nico van den Ende. Schoonrijden paren: 1. A. de Feiiter/'C. de Feijter; 2. F. Zegers/L. Heiiens; 3. C. Bareman/ R. Verschelling; 4. A. Bareman/ R. Verplanke; 5. C. de Putter/ mevrFruschVermeuen. Schoonrijden dames: 1. mevr. FrutschVermeulen Koewacht: 2. D. Verschelling, Axel; 3. M. Verschelling, Axel. Walsen in paren: 1. C. Vermeulen/mevr. Frusch Vermeulen; 2. W. Baretran/R. van Arenthals; 3. K. van Driel/M. van Driel. HEDEN: Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Zorba de Griek". Café Maandag, 7.30 uur: Prijskaarting. ZONDAG 23 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Zorba de Griek". ,,'t Kotje", (Hoogsteeg), 8 uur: „Spookverhalen" door de heer J. de Vries. MAANDAG 24 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Zorba de Griek". DINSDAG 25 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater^ 8 uur; „Zorba de Griek".

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2