PROVINCIAAL NIEUWS BEURSOVERZICHT Gemeenteraad van Vogelwaarde DE „ROKA '66" KRIJGT STERK INTERNATIONAAL KARAKTER Marktberichten DAMPO Terneuzen Aardenburg Axel Biervliet Breskens Hansweert Middelburg Retranchement Schoondijke Sluis OAS verwarming Fa.VERUN DE terneuzen de fijne dropbonbonlekker en... goed voor u! 35000 vierkante meter Spit,Spierpijn Grootste maraêfestaitii in Nederland Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 19 januari 196P ZORG VOOR DE HONGERENDE VOGELS De kleine vogels beginnen een tekort aan voedsel te krijgen. Dit deelde de heer C. Riemslag, jachtopziener in het Braakman- gebied, ons mee. Groenlingen, leeuweriken en waterhoentjes, om maar enkele kleinere soor ten te noemen, krijgen voedsel gebrek. Hij pleegde overleg met de voorzitter van de West Zeeuws-Vlaamse vogelwacht „Het Duumpje", de heer H. En kelaar te Oostburg, en de voor zitter van de Oost Zeeuws- Vlaamse afdeling, de heer F. Haak te Hoek. Als de vorst nog even aanhoudt, zal de aandacht allereerst naar deze soorten uit gaan. Blijft de vorst aanhouden, dan zullen ook de grotere soor ten voedselgebrek krijgen. Dan zijn het voornamelijk de smien ten waarvan er vele honderden in de Braakman verblijven, evenals de wilde eenden en de kolganzen, waarvan er zo'n 1500 momenteel in het Braakmange- bied aan voedsel trachten te ko men. De eendensoorten verblij ven momenteel op het thans (nog) enige open water in dat gebied, de verbinding tussen het spaarbekken en de brug over de middenweg. Zodra ook deze vo gels moeten worden gevoederd, zal er o.m. een beroep worden ge daan op de schooljeugd en dan voornamelijk op de leden van de jeugdnatuur wacht, die hier aan hun aandacht moeten be steden. Op deze manier zal het mogelijk zijn honderden vogels voor de hongerdood te sparen. Ook thuis kunnen wij onze ge vleugelde vrienden al helpen. Ieder heeft dagelijks wel wat etensresten, die hij in zijn tuin tje of op een open grasveld kan deponeren. Niet te veel tegelijk, anders bevriest het maar of zou men er een kweekplaats van on gedierte van kunnen maken. Mogelijk kan men van tijd tot tijd ook eens wat drinken buiten zetten. Een beetje water met en kele suikerkorrels erin die het bevriezen voor een korte tijd tegengaan. Liefst niet te veel water tegelijk om te voorkomen dat de veren nat worden. Met deze kleine moeite kun nen wij veel vogels behulpzaam zijn in deze moeilijke periode. Een spekzwoerdje aan een tak van de boom of wat pinda's aan een draadje vormen een wel kome versnapering voor de ver schillende mezensoorten die in de tuin vertoeven en men heeft er ook nog plezier van. Demonstratie koffiezetten De Terneuzense vrouwenbond van het N.V.V. hield dezer dagen in „De Vriendschap" een ledenvergadering onder voorzit terschap van mevr. Sol-van den Broek. Mej. M. G. Legeland uit Zwartsluis was aanwezig als vertegenwoordigster voor de Buisman-fabrieken. Zij vertoonde vóór de pauze verschillende dia's uit de histo rie van de koffie. Daarna demonstreerde zij het koffiezet ten in verschillende soorten kof fiepotten. Zij beantwoordde verschillen de vragen en deelde tot slot een leuke surprise uit. De presidente deelde nog mede dat de aktie voor de Tibe taanse vluchtelingenkinderen 'n succes was geworden. De jongste werfactie heeft de afdeling 22 nieuwe leden opge- ■erd. Geslaagd en benoemd Te Middelburg slaagde voor de akte volledig bevoegd onder wijzer de heer J. Aarnoudse alhier. De heer Aarnoudse werd inmiddels benoemd aan de school voor b.l.o. te Middelburg. Familie-avond chr. boeren- en tuinde rsorganisaties De christelijke boeren- en tuindersorganisaties organiseren op vrijdagavond 21 januari a.s. een familie-avond in „Het Cen trum". Na de opening door de heer P. van Hoeve, voorzitter van de gewestelijke afdeling van de C.B.T.B., treedt als spreker op de heer C. Balkenende uit Bie- zelinge met het onderwerp „In donesië nu". De spreker zal een en ander toelichten met dia's. Volksdansen worden uitgevoerd door leden van de C. P. J. Na de pauze volgt een span nende Afrika-film, getiteld „Geen plaats voor wilde dieren". De liturgische dagsluiting wordt verzorgd door mevr. Weijns en mej. Riet Verplanke. Maandag vergadert de gemeenteraad De raad der gemeente Bier vliet vergadert a.s. vrijdag 21 januuari 's avonds om half acht onder voorzitterschap van bur- gemeeser- A. Kostense. De agenda vermeldt o.a. de bouw van 20 ratiowoningen. Het college stelt voor hiertoe defini tief te besluiten en de burge meester te machtigen 't mantel contract met de aannemer af te sluiten. Kat voorstel van gedeputeer de staten tot gemeentelijke her indeling van Zeeuws-Vlaande- ren zal woruen besproken. In het prae-advies stellen b. en w. dat de raad steeds op de bres heeft gestaan voor een zelfstandige gemeente. Ook nu is wederom gebleken dat deze gedachte geen weerklank vindt. Daarom gaan B. en W. uit van de gedaente dat aan opheffing niet is te ontkomen. Met deze realiteit voor ogen menen b. en w. te moeten con stateren dat het thans aan de orde zijnde pian rekening houdt met de wensen van de raad. Een aanmerkelijke verbetering is dat, zij het niet geheel, is tege moet geKomen aan de bezwaren met betrekking tot de verdeling van het gemeentelijk grondge bied. Een grenscorrectie ten westen van de bebouwde kom is nog wel noodzakelijk. Om daar enige armslag te krijgen ware het wenselijk de dijk rond de Geertruidapolder te volgen. Ge gronde hoop bestaat bij het col lege dat deze correctie zal wor den aangebracht. B. en W. stel len daarom voor met het thans voorgelegde plan tot herindeling akkoord te gaan. 40-jarig jubileum Mevr. S. Keijmel-Suwijn heeft het feit herdacht dat zij 40 jaar onderwijzeres was. Van deze 40 jaar heeft zij drie jaar in Oos- terland gestaan en 37 in Bres kens aan de openbare school. 's Middags was er een druk bezochte receptie in „De Uit komst" waar veel oud-leerlingen hun opwachting kwamen maken en bloemen en geschenken aan boden. 's Avonds vond een ontvangst plaats op het gemeentehuis, waarbij ook aanwezig waren haar echtgenoot en haar zoon met echtgenote. Verder waren aanwezig burgemeester J. Eek hout, de beide wethouders, de gemeentesekretaris, het onder wijzend personeel van de open bare school en de leden van de oudercommissie. Ook inspecteur L. Geleins uit Middelburg gaf blijk van belangstelling. Openbaie verkoping woonhuis In café „Centraal' 'te Breskens is door notaris A. v. d. Hoek uit Groede publiek verkocht het woonhuis Kijkuit 3. De heer De Koning uit Schoon- dijke stelde dit pand in op 6776,Nadat in eerste bie ding was geboden tot 7.000 werd enige tijd gepauzeerd. Ten slotte werd het pand gekocht door de heer J. de Koning uit Breskens voor 7800. Aanvaring in het nauw van Bath Het Belgische binnenschip „Moda" (350 ton), dat met een lading slakkenzand onderweg was van IJmuiden naar Monceau in België, is gisteren tegen het middaguur gezonken, na door het Russische zeeschip „Engure" (10.000 ton) in het nauw van Bath op de Westerschelde te zijn aangevaren. Vier opvarenden van de „Moda" zijn gered. Kleurenfilm over bouw Oosterschelf'ebru g De première van de kleurenfilm over de bouw van de Ooster- scheldebrug „Elementen trot seren elementen" is dinsdag middag voor een groot aantal genodigden gegeven in het City-theater te Middelburg. Op 15 december werd de brug, de langste van Europa, door koningin Juliana geopend. In de film wordt een beeld ge geven hoe de brug over de Oosterschelde, die een schakel is in de nieuwe hoofdweg van het hart van Zeeland naar de randstad Holland, ongeveer in 2lh jaar tijds werd gebouwd. De film begint met een over zicht van het zeven hectare grote werkterrein bij de veer haven van Kats, waar honder den beton-elementen zijn ver vaardigd en besluit met de officiële openstelling. Van deze een half uur durende do cumentaire zal naar alle waar schijnlijkheid een Engelse versie worden vertoond op het vijfde internationale congres „Voorgespannen beton", dat in juni te Parijs wordt gehouden. Verkoop woning De gemeenteraad van Retran chement besloot de woningwet woning no. 5 in de Prins Mau- ritsstraat te verkopen aan de huurder de heer S. J. Blokdijk voor de prijs van 13.315, onder de door het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening gestelde voorwaarden. Consulenten voor de Hervormde kerk Nu de hervormde gemeente van Retranchement geen voor ganger heeft, zullen de kerke lijke zaken worden geregeld door twee consulenten, namelijk ds. Balk van Sluis en ds. Luu- ring van Cadzand. Beiden zullen ook de predikbeurten vervullen, alsmede ds. Van Drunen van Oostburg en da. De Neeling van Zuidzande. Oudejaarskollekte De oudejaarskollekte in de hervormde kerk te Retranche ment, enkele nagiften meege rekend, heeft 107,80 opge bracht. Schaatswedstrijden Op de Molenkreek te Schoon dijke zijn voor de eerste maal schaatswedstrijden gehouden waarvoor een redelijke belang stelling bestond. Het ging over afstanden van 500, 1500 en 3.000 meter. De wedstrijden werden georganiseerd door de ijsclub Schoondijke. In totaal waren er 22 deelnemers en wel 11 voor de kortebaanrace en 11 voor de af- valkoers. De uitslag korte baan: 1. J. de Putter, Cadzand; 2. H. Lippens, Biervliet; 3. J. de Roo, Schore; 4. P. Provoost, Cadzand; 5. P. Kools, Cadzand; 6. J. de Jager, Biezelinge; 7. W. Dubois, Zuidzande; 8. P. Rijn, Goes; 9. H. de Greef, Oostburg; 10. De Hulster, Oostburg. Afvalkoers; 1. J. de Roo, Schore; 2. P. van Rijn, Goes; 3. P. Kools, Cad zand; 4. J. de Jager, Biezelinge; 5. W. Dubois, Zuidzande; 6. P. Provoost, Cadzand; 7. J. de Put ter, Cadzand; 8. H. de Greef, Oostburg; 9. C. de Feijter, Oost burg. Na afloop reikte burgemeester Hoftijzer in motel Dobbelaere de prijzen uit. Dankbaar was de burgemeester jegens de Schoon- dijkse gemeenschap die het mo gelijk maakte enige prijzen be schikbaar te stellen. Verheugd was hij over de samenwerking van de ijsclubs in West Zeeuws- Vlaanderen. Een speciaal woord van waardering meende hij te moeten richten tot de vrouwe lijke deelneemster mej. J. van Hoeve uit Zuidzande, die het tegen al de heren heeft moeten opnemen. Voor haar moedige strijd kreeg zij een herinnerings medaille aangeboden. Voorts reikte hij aan de nummers 1 en 2 een kunstvoorwerp uit en de nummers 3 t/m 6 kregen een herinneringsmedaille. Schaatstocht Sluis—Brugge De vaart van Sluis naar Brug ge is weer voor de schaatslief hebbers opengesteld en de plaat selijke ijsclub heeft dan ook reeds de toertocht Sluis-Brugge v.v. ingesteld. De eerste dag was daar niet zo'n grote belangstel ling voor door de gestadig val lende sneeuw, maar de tweede dag gir.g er een groot aantal toerr lders naar Brugge. Vergadering speeltuincomité In café-restaurant „Wilhel- mina" vond een vergadering plaats van het speeltuincomité onder leiding van de heer M. Leenhouts. Deze deed mede deling van de aktiviteiten van de technische commissie en bracht dank aan de plaatselijke middenstand voor de wijze waarop het instrumentarium nu kan worden aangekocht. Het optimisme is gerechtvaar digd dat nog vóór de aanvang van de zomervakanties de kin deren van de tuin gebruik kun nen maken. (Adv.) tel. 2176 Havenstraat 8 (bij de markt) De gemeenteraad van Vogelwaar de is bijeengeroepen voor de eer ste vergadering in 1966 Deze ver gadering wordt gehouden op maan dag 24 januari a.s., des avonds om zeven uur. De lijvige agenda vermeldt na de traditionele openingspunten o.m. de volgende punten van behande ling: Voorstel tot het geven van straatnamen; bespreking gemeen telijke herindeling van Zeeuv/s- Vlaanderen; verbouw landbouw- 'm GOEDE VANGST Winnipeg: Deze Canadees geeft alle Nederlanders die kampen met een koud aangezicht het ad vies een neuswarmer te dragen. Bovendien flatteert zo'n neus- mofe- Brand in schoolmeubelfabriek te Wychen Maandagavond is brand uitge- gebroken in de schoolmeubelfa briek erven Kooymans-Mes in Wychen. Ondanks snel ingrijpen van de brandweer van Wychen, later geassisteerd door de brand weer van Nijmegen, die eveneens met groot materieel uitrukte, gingen de spuiterij, het magazijn en de expeditie-afdeling van de fabriek geheel verloren. De schade wordt op enkele tonnen geschat. Dc brand ontstond in de spui terij, vermoedelijk door een de fecte afzuiginrichting. Na ander half uur was de brandweer het vuur meester. De nablussing duurde vrijwel de hele nacht. Op de fabriek werken tachtig personen. De produktie zal wor den ovetgenomen door de zuster- fabriek in Ede. schuur tot brandweergarage annex gemeentewerkplaats; verkoop bouwgrond voor de bouw van transformatorstations; verhoging tarief reinigingsrechten; aanwijzing bestuurslid stichting Zeeuws- Vlaams borgstellingsfonds; subsidie voor de welpen van Vogelwaarde; vaststelling begroting voor het dienstjaar 1966. NORMEN TOEPASSING ALGEMENE BIJSTANDSWET B. en W. van Vogelwaarde heb ben de maandelijkse uitkeringen als volgt vastgesteld: Alleenwonenden: Basisuitkering 42,40 x 13 3 183,40 Brandst. toeslag 26,— Huishuur 22, Ziekenfondspremie 20, Afgerond 252, Te verhogen per l-l-'66 met 5 Afgerond 264, f 251,40 12,57 263,97 Gezin met 2 personen: Basisuitkering 61,05 x 13 3 264,55 Brandst. toeslag 26,— Huishuur 22, Ziekenfondspremie 20, Afgerond 333, Te verhogen per l-l-'66 met 5 f 332,55 16,63 349,18 Afgerond f 350. Thuiswonenden: Basisuitkering per week f 27,25 Ziekenfondspremie 4,60 31,85 Is per maand 13 x 31.85 3 138,01 Afgerond f 138, Te vgjhogen per i-l-'66 mef 5 6,90 (Adv.) IG fabriW voor winkelinrichting wordt dit maal samengevoegd in de daar voor speciaal gereserveerde Bernhardhal. In totaal zullen hier honderd firma's apparatuur en inrichtingen uit een tiental landen exposeren. Samen zullen zij meer dan 4-000 m2 aan stand ruimte bezetten. De overige twee hallen, de Irenehal en de Marijke- hal, zullen worden ingenomen door 450 firma's op het gebied van voedings- en genotmiddelen. Naar het zich nu reeds laat aan zien, zal de totale oppervlakte van de „Roka" om en nabij de 35.000 vierkante meter bedragen met een totaal van tussen de 500 en 600 exposerende firma's. De vijftiende internationale levensmiddelenbenrs „Roka 'fifi" d'e van 25 tot en met 29 april in Utrecht wordt gehouden, zal een meer internationaal karakter heb ben dan de vorige voedingsbeur zen. Acht landen, de Verenigde Staten, België, Luxemburg, Marokko, Griekenland, Frankrijk, Ivoorkust en Israël hebben samen al voor 3.000 vierkante meter aan standruimte gecon tracteerd, terwijl nog besprekin gen gaande zijn met Ceylon en Turkije. Van deze landenpavil- joens, die alle in de speciaal daar voor gereserveerde Margriethal worden ondergebracht, is de in zending van de U.S.A. met bijna 1200 vierkante mter de grootste. De Verenigde Staten zullen met een uigebreide voedsel-„show" komen. Alle technische apparatuur VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden dinsdag 2304 stuks vee aangevoerd, zijnde: 325 slacht- runderen, 444 stuks gebruiksvee, 105 vette kalveren, 135 graskal veren, 1131 nuchtere kalveren, 34 paarden, 113 schapen of lam meren en 17 bokken of geiten. De notering was als volgt: Slachtrunderen 3,25 tot 4,15; vette kalveren ƒ2,30 tot ƒ2,90; stieren ƒ3,95 tot ƒ4.35; worst- koeien ƒ3,10 tot ƒ3,20; slacht- paarden 2,95 tot 3,45 (alle kwal. per kg lev. gewicht). Kalf- en melkkoeien 1050 tot 1475; vare koeien 850 tot 1050; vaarzen 800 tot 950; pinken 575 tot 700; graskal veren ƒ375 tot ƒ550; nuchtere kalveren 150 tot f 160; mest- kalveren 80 tot 150; schapen ƒ80 tot ƒ110 en lammeren ƒ85 tot 115, alles per stuk. Slachtpaarden werden ruimer aangevoerd, handel kalm, prijzen als maandag. Kalf- en melk koeien hadden een gewone aan voer, handel stil en prijzen iets gedrukt. De aanvoer van vare koeien was matig, handel stroef en niet geheel prijshoudend. De aanvoer van vaarzen en pin ken was iets kleiner, handel kalm en iets minder in prijs. Graskalveren werden even meer aangevoerd met redelijke handel en prijshoudend. Vette kalveren werden ruimer aangevoerd, han del stug met lagere prijzen. De aanvoer van nuchtere kalveren was groter, handel kalm met teruglopende prijzen. De aanvoer van slachtpaarden was als vorige week, handel stil, prijzen iets gedrukt. Schapen en lammeren werden even ruimer aangevoerd, handel kalm, prijzen als vorige week. 144,91 Afgerond 145, Het zakgeld voor personen, ver blijvende in tehuizen of inrichtin gen, bedraagt met ingang van l-l-'66 ƒ8,50 per week (voorheen 6 per week). NORBERTIJNENSTRAAT Teneinde te komen tot een ver antwoorde naamgeving aan straten en wegen heeft het college een ad viescommissie ingesteld met de taak de raad terzake te adviseren. In deze commissie hebben zit ting pastoor G. Bongenaar, voor zitter; de heer A. J. Warrens, se cretaris; pastoor F. van Putte en de heren R. Hermans en W. Blom maart. Intussen is de naamgeving van de straat in het uitbreidingsplan Hengstdijk urgent geworden. De commissie adviseert deze straat de naam te geven van Norbertij nenstraat ter herinnering aan de paters Norbertijnen van Drongen, die gedurende vier eeuwen de pa rochie van Hengstdijk hebben ver zorgd (1161 tot 1645). B. en W. stellen voor te beslui ten conform dit advies. BRANDWEERGARAGE Nu de verplaatsing van het be drijf van de gebr. Boeding zijn be slag heeft gekregen, zijn de door de gemeente aangekochte bedrijfsge bouwen vrij gekomen voor ge bruik. Met betrekking tot de grote land- bouwschuur stellen B. en W. voor deze te verbouwen tot brandweer- garage annex gemeentewerkplaats. De in 1963 aangeschafte brand bluseenheid is ondergebracht in het oude brandspuithuis .hetwelk voor dit doel ongeschikt is. Een gemeentewerkplaats ontbreekt, waardoor veel manuren verloren gaan. Het centraal bouw- en woning toezicht heeft een plan opgemaakt voor het verbouwen van de schuur tot brandweergarage. De zolder is zodanig geconstrueerd dat bij uit breiding hierop een vergaderzaal kan worden geprojecteerd. De bouwkosten worden geraamd op f 52.650. De verbouw van het tweede ge deelte van de landbouwschuur tot gemeentewerkplaats zal een bedrag vergen van 13980. Een belangrijk gedeelte van deze bouw zal in eigen beheer geschieden. Voor kosten van inrichting van de brandweergarage moet voorts worden gerekend op een bedrag van ongeveer 1000. TAFELZILVER VOOR PRINSES BEATRIX Het comité nationaal huwe lijksgeschenk voor prinses Bea trix heeft aan de N.V. Konink lijke van Kempen en Begeer te Zeist opdracht gegeven om het tafelzilver te vervaardigen dat een onderdeel zal vormen van het nationaal huwelijksgeschenk voor het prinselijk paar. De prinses en haar verloofde heb ben een bestaand model uitge zocht dat sedert 1926 in beperkte mate in de handel is geweest. Het model is een ontwerp van de heer Carel J. A. Begeer, des tijds president-directeur van ge noemde onderneming. In de fabrieken in Zeist en Voorscho ten wordt momenteel koortsach tig gewerkt om het tafelgerei tijdig gereed te krijgen. De fir ma Van Kempen en Begeer heeft in het verleden al eerder tafelzilver voor het koninklijk huis vervaardigd, o.m. als on derdeel van het nationaal huwe lijksgeschenk voor koningin Juliana en prins Bernhard. (Adv.) en reumatische pijnen wrijft U evéneens weg met Van een bescheiden beurs, in 1947 in Rotterdam gestart („Roka" betekent „Rotterdamse Baby bij brand omgekomen Maandagmiddag is het zeven maanden oude kindje van de familie Van de Kerkhof in Hel mond bij een brand in de huis kamer om het leven gekomen. Het kindje lag in de kinder wagen te slapen, toen er een binnenbrandje uitbrak. De vlam men grepen zo snel om zich heen dat het kind niet meer ge red kon worden. kruideniers") met slechts 41 deel nemers en 630 bezoekers is de Roka in de loop der jaren uitge groeid tot de grootste manifesta tie op het gebied van levensmid delen in Nederland. De Roka is uitsluitend bedoeld voor vakmensen, die betrokken zijn bij de handel in voedings- en genotmiddelen: kruideniers, sla gers, bakkers, groentehandela ren, zuivel- en vishandelaren, cho colade-en suikerwerkers, scheeps. bevoorraders, horeca- en kantine- bedrijven, slijters, tabaksverko pers en drogisten. De internationale levensmidde- lenbeurs wordt op 25 april 1966 officieel geopend door de minis ter van landbouw, mr. B. W. Biesheuvel, NIEUW HOOGTERECORD VOOFi K. L.M. Het aandeel K.L.M. heeft gis teren gedurende de niet-officiële handel een nieuw hoogterecord aller tijden bereikt met koersen van ƒ339 tot ƒ340 tegen een of ficiële koers van maandag op ƒ320. De advieskoers werd op 340 opgegeven. K.L.M. was in Wallstreet een van de favorie ten met een koersstijging van ruim zes dollar tot 95, hetgeen ook een nieuw hoogterecord be tekende. Verder waren Philips en Kon. Olie vast op resp. 122.50 (119,30) en 156 (154,80). Philips heeft een belang bij de Duitse maatschappij Siemag Feinmega- nische Werke verworven door 40 pet. van het aandelenkapitaal van deze maatschappij, groot 10,5 miljoen mark te kopen. Kon. Olie heeft via een dochteronder neming een belang verworven in de Amerade Petroleum Corp. Libya. Philips en Kon. Olie wer den door het publiek uit de markt genomen. Er was in deze fondsen geen Amerikaans aan bod. In Unilever wel doch dit werd goed opgenomen. Na een lichte inzinking tot 110,70 kreeg de lokale vraag de overhand waardoor de prijs op liep tot 111,60. A.K.U. ligt onder druk van de loononderhande lingen, waardoor een staking Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0910.19 Amerikaanse dollar 3.593.63 Canadese dollar 3.343.39 Belgische frank (100) 7.18—7.23 Franse frank (100) 73.5074.00 Duitse mark (100) 89.8590.35 Zwitserse fr. (100) 83.2083.70 Zweedse kr. (100) 69.50—70.50 Deense kroon (100) 52.0053.00 Noorse kroon (100) 50.1051.10 Italiaanse lire (10.000) 56.50—58.50 Oostenrijkse schilling 100) 13.96—14.06 Portugese escudo (100) 12.55—12.70 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 6.93—6.08 dreigt. Het A.K.U.-aandeel was nauwelijks prijshoudend oo 382. De recordcijfers over 1965 van de Amerikaanse dochter van A.K.U., de American Enka, vond men hoopgevend doch gekocht werd er niet. Dit gunstige nieuws werd volkomen op de achter grond gedrongen door de lonen de loononderhandelingen. Hoog ovens werd vijf nunten hoger ge adviseerd op 480, nadat 's mor gens een hoogste koers was be reikt van 485. Wallstreet was maandag vast. Het Dow Jones-gemiddelde voor industrie-aandelen kwam er op een nieuw hoogterecord met 989,75. De omzetten waren zeer groot. Ook de Nederlandse fond sen lagen er vast in de markt behalve Unilever, welk fonds lager sloot. Aandelen Van Berkel's Patent die maandag 7 punten daalden, werden opnieuw iets lager ge adviseerd. Deze maatschappij heeft onderhands 10 miljoen geleend tegen 6% pet. voor uit breidingen. Nabeurskoersen A.K.U.(381.75) Hoogovens: (478.00) Kon. Olie: 156.20—156.80 (155.70) Philips: 122.80—124.00 (122.40) Unilever; 111.60—114.20 (111.60) K.L.M.: 348.00—350.00 (343.50( Boerderijbrand in Putten Dinsdagmiddag tegen twee uur brak brand uit in de kapi tale boerenhofstede „Groot Dier- men", bewoond door de familie Top aan de Koesteeg te Putten. De brandweren van Njjkerk en Pu'ten rukten uit, maar konden door de vorst moeilijk bij water komen, waarna tankwagens werden ingeschakeld. De boer derij die met riet was bedekt, brandde tot de grond toe af. Het vee kon tijdig in veiligheid wor den gebracht. De bijgebouwen en hooiberg, die reeds vlam hadden gevat, konden behouden blijven. De oorzaak is tot nog toe on- bekenl. De schade bedraagt vele duizenden guldens. Het na blussen nam de gehele avond in beslag.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2