PROVINCIAAL NIEUWS mmm kost Minister Bogaers streeft naar oplossing woningnood in 1970 De Koerden vochten door De misdaad van Richard Ross mm PüfO'brengl New-Yorkse verveersstaking geëindigd 70 HIJGEN DOLLAR d, JS-srt-f 3ï BUFFERVOORRAAD VAR 28000 WONINGEN „Glaasje op Laai u rijden" vindt weerklank TER5ESZES Forsere aanpak Urljer toewijzingsbeleid vosr Zssisnd En Irak wacht Lezers, die schrijven Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 14 januari 1988 Terneuzen Diploma machineschrijven Hoek Raadsvergadering Retranchement De gemeenteraad vergaderde Sluis Koninklijke goedkeuring Minimuminkomen en aigemene bijstandswet: ArijBicRrmTi: Aannemers ,n bouwvakarbeiders op visite bij minister Bogaers Schadepost Stakïwsmleiders vrijgelaten Totaal 15 loonsverhoging Belgisch- Nederlandse Zuidpoolexpeditie aangekomen Wachten op staatsgreep RUSSISCHE HULP VOOR IRAN Kies de spaarvo'rm, die U het beste past met rente van 4 tot 5 pro cent. Overleg met de NEDERLANDSCHE CREOIETBANK AGENDA Oprichting van de afdeling Terneuzen en Omstreken op vrijdag 21 januari a.s.» Razzia in Johanne^T? Aan het Nederlands handels instituut alhier slaagden voor het praktijkdiploma machine- schrijven de damesM. E. Dobbe laar, M. R. Buysse, M. J. C. E. de Windt, A. Openneer, J. M. C. van Dinteren, M. D. Duurinck, J. de Putter, M. S. C. Ramme- loo, J. A. M. Verhelst, L. R. Y. M. Pieters en de heren L. R. Siereveld, P. A. M. de Smet, P. J. Neve, K. L. de Kraker en J. H. M. Paridaen. -Voor het diploma Engelse han delscorrespondentie slaagden de dames G. Meert en M. van den Brande. De gemeenteraad van Hoek komt woensdagmiddag 19 janu ari a.s. voor de eerste keer in 1966 in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.m. de vol gende punten van behandeling: Onderzoek geloofsbrieven B. de Putter als lid van de gemeen teraad; beëdiging B. de Putter als lid van de gemeenteraad; voorstel van B. en W. tot het van toepassing verklaren van salarismaatregelen voor het per soneel der gemeente in verband met ontvangen circulaire van de minister van binnenlandse za ken d.d. 23 december 1965; voorstel tot wijziging van de verplaatsingskostenverordening voorstel tot wijziging van de begroting voor 1965; bespreking gemeentelijke her indeling Zeeuws-Vlaanderen; vaststellen gemeente-begroting voor de dienst 1966; reclame belastingen. De gemeenteraad van Retran chement kwam in voltallige zit ting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Leen- houts. Het voornaamste punt van de agenda was de bespreking van het eenstemmig praë-advies van B. en W. inzake het plan van gedeputeerde staten tot herinde ling van de gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen. Na uitvoerige bespreking werd dit prae-advies aangenomen met 5 stemmen voor en 1 stem tegen (de heer Lauret). Wethouder Almekinders onthield zich van stemming. De raad geeft derhalve de voorkeur aan de vorming van een kustrecreatiegemeente, be staande uit de gemeenten Re tranchement, Cadzand, Nieuw- vliet, Groede en een klein deel van de gemeente Breskens. Indien deze gemeente niet haalbaar is, kan de raad zich verenigen met de door G.S. voorgestelde combinatie „Oost burg". De heer Lauret voelde meer voor een combinatie met de ge meente Sluis. Indien een derge lijke combinatie niet te realise ren zou zijn, zou hij achter het plan „Oostburg" staan. Hij acht te het een groot bezwaar, dat de consequenties van combineren niet bekend zijn. Zo vroeg hü zich af, of er in de vroegere zelf standige gemeenten een hulp secretarie zou zijn. De voorzit ter deelde mede, dat dit een zaak zou zijn voor de nieuw te vor men gemeenteraad. De heer Van de Sluis verklaar de zich tegen samenvoeging met Sluis en stelde zich volledig ach ter het prae-advies van B. en W. De heer Kornelis verklaarde zich eveneens een tegenstander van samenvoeging met Sluis. Ook de heer Vercouteren ver koos het prae-advies. Hij noem de het verliezen van de zelfstan digheid niettemin een ernstig verlies voor de eigen gemeente. Wethouder Almekinders zei dat het prae-advies eenstemmig was opgemaakt. Hij verklaarde zich derhalve voor het totstand komen van de door B. en W. voorgestelde kustrecreatiege meente, maar hij maakte de re strictie, dat hij het in dat geval gewenst zou achten de Oliesla gerspolder bij de gemeente Sluis te voegen. Enige maanden geleden be sloten de schutters van het hand- boogschuttergilde „Willem Teil" de koninklijke goedkeu ring op hun statuten aan te vra gen. Deze goedkeuring zo deelde hoofdman F. Dusarduyn mee tijdens de wekelijkse oefenavond werd inmiddels verkregen. (Adv.) in de huid gezondheid en zuiverheid Het Tweede:Kamerlid de heer Daams (P.v.d.A.) heeft aan staats secretaris Egas van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk schriftelijk gevraagd of de rege ring naar aanleiding van de ver hoging van het sociaal minimum inkomen tot 120 gulden per week de bijstandsbedragen uit hoofde van de groepsregelingen van de algemene bijstandswet navenant wil verhogen en bij de gemeente besturen wil aandringen op een zelfde gedragslijn. De heer Daams vraagt ook of de regering de thans veel algemener werking van het sociaal minimum inkomen wil zien als een positieve faktor ten gunste van de over weging, of tussen sociale bijstand en sociaal minimuminkomen een vast procentuele verhouding dient te worden gebracht. Michael Quill, zullen in vrijheid worden gesteld. Zij verblijven sinds 4 januari in voorlopige rech- tenis. Een gerechtelijk bevel tof hun vrijlating werd donderdag on dertekend. Rechter Abraham Geiler van het hooggerechtshof verleende tevens zijn "goedkeuring aan het vervallen van een eis van 322.000 dollar schadevergoeding voor elke sta kingsdag, waartoe beide partijen waren overeengekomen. Quill ligt mg steeds in het ziekenhuis waar hij twee uur na zijn inhechtenis- onmiddellijk zouden worden vrijge laten. De vertegenwoordigers van de bond van personeel bij de New- Yorkse vervoersbedrijven hebben gisteren voorstellen aanvaard van Er is een buffervoorraad van on geveer 28.000 woningen ontstaan om onverhoopte tegenvallers op te vangen teneinde de kwantita tieve woningnood in ons land in 1970 te hebben opgelost. Dit heeft minister Bogaers gis teren in Den Haag meegedeeld cp een persconferentie naar aanleiding van het gereedkomen van bijna 115.00 woningen in 1965, in welk jaar 124.582 machtigingen tot gun- ui 1.1 rwmmm&w. ujuuut De uitroep „Glaasje op?" Laat u riiden" is een gouden slagzin ge bleken. Wat met alle ernstige vermaningen over alcoholgebruik en snelverkeer nooit kon worden bereikt, is mogelijk gebleken WoB-niIrtrVf-esi te» HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van. TERNEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter ge meente-secretarie van AXEL ter inzage ligt een verzoek met bij-X lagen van de Nederlandse Stik stof Maatschappij N.Y. om ver gunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een Stikstoffabriek door het plaatsen van 2 reservoirs voor het onslaan van vloeibaar am moniak op het perceel plaatselijk bekend Industrieweg 10 te Axel. kadastraal bekend gemeente Axel sectie A, no. 1149. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op woensdag 2 februari a.s., des voormiddags 10.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit, verzoek kunnen worden in gebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze ge meente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 13 januari 1966. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. RIJPSTRA, Burgemeester. A. J. VAN PAGEE, Secretaris. met deze moderne en tolerante opwekking. Ooeens toont ieder een belangstelling en bereidheid tot medewerking. Bij een gisteren in Nijmegen door het Verbond voor Veilig Ver keer gehouden bijeenkomst stroomden de adhesiebetuigingen uit het gehele land binnen. Tal loze carnavalsverenigingen uit alle provincies verklaarden het voorbeeld te zullen volgen van de Nijmeegse zottenclub „Blau we Schuit", die vorige week na afloop van een feestelijke pronk- zitting die tot diep in de nacht duurde, alle gasten per autobus naar huis liet brengen. Een brouwerij maakte bekend spe ciale glazen in omloop te zullen brengen met de nieuwe slagzin. Een grammofoonplatenmaat schappij werkt aan een passend lied ter ondersteuning van de ac tie en veie carnavalsverenigin gen zegden al toe over enkele weken in hun optochten de op wekking van het verkeersver- bond te zullen uitdragen. Het N. I, P. O. zal binnenkort via een enquête trachten vast te stellen welk gevolg a! deze en thousiaste bijval in de praktijk heeft gehad. ning, premiebeschikkingen en rijks goedkeuringen werden afgegeven voor de realisatie van het woning bouwprogramma. Het getal van bijna 125.000 noemde de minister het meest ver heugende cijfer. Het illustreert dat wat in de troonrede van 1965 werd gezegd, reëel was, toen daarin de hoop werd uitgesproken dat per jaar 125.000 woningen kunnen wor den gebouwd. In het getal van 124.582 zijn begrepen de machtigingen etc. voor 59.587 woningwetwoningen, 29.499 premiewoningen en 35.496 onge subsidieerde woningen, maar niet die voor de bouw van 2.931 wonin gen die in de vrije tijd worden ge bouwd. Het totaal-generaal komt dan op 127.513 en daarmee boven het aantal van 125.000 dat in de troonrede werd genoemd. Ten aanzien van de kwalitatieve woningnood merkte de minister od, dat de cijfers over de behoefte 350.000 woningen aangeven, die vervangen of verbeterd moeten worden. Deze woningnood zal reeds nu worden bestreden, maar zal in de jaren 1970 tot 19S0 ster ker worden aangepakt. De minis ter dacht dat voor de oplossing van de kwalitatieve woningnood in d.e jaren 19701980 forsere maatrege len op zijn plaats zullen zijn. Minister Bogaers verduidelijkte dat de buffervoorraad is ontstaan, doordat is gebleken dat bij bet bepalen van het uitgangspunt voor het programma om de kwantita tieve woningnood in 1970 te heb ben opgelost de behoefte aan woningen 10.000 te hoog was ge raamd. Bovendien kwamen in 1964 en in 1965 resp. rond 8.000 en 10.000 woningen meer gereed dan in de prognoses voor die jaren was becijferd. De minister kondigde aan dat in de tweede helft van februari wordt begonnen met het aange kondigde overleg met provinciale besturen over een vrijere huur en het toewijzingsbeleid. Hot overleg zal plaats hebben met de gedeputeerde staten van vijf provincies: Limburg, Groningen, Friesland, Drenthe en Zeeland. Het record van bijna 115.009 nieuwe woningen het afgelopen jaar is voor minister Bogaers aan leiding geweest de besturen van de bonden van aannemers en bouwarbeiders uit te nodigen voor 'n gezellig samenzijn. Hedenavond om half zevep .Jjoopt de minister doel hadden een einde te maken aan de staking, welke reeds twee weken duurde en tot chaotische toestanden heeft geleid. De bond van vervoerspersoneel heeft de stakers bevolen het werk onmiddellijk te hervatten. De bond was zeer ingenomen met bet ver kregen resultaat. Een woordvoerder van de bond zei dat het bereikte akkoord een extra-uitgave van 70 miljoen dol lar voor de komende twee jaar be tekent. Er begonnen direct weer bussen te rijden, maar niet genoeg om de drukte tijdens het ochtendsoitsuur ook maar voor een deel te kunnen verwerken. Men schat dat de staking de stad 1,3 miljard dollar heeft gekost. Burgemeester Lindsay was als be middelaar opgetreden. Zoals bekend is de republikein John Lindsay pas kortgeleden bur gemeester van New York gewor den. Velen zien in hem de toekom stige kandidaat voor het president schap. De negen leiders van de New- vorkse vakbond van transportar beiders, onder wie ook voorzitter zijn gasten in een Haags hotel te kunnen begroeten. Vorig jaar „vierde" hij op deze wijze met de bestuurders van werkgevers- en werknemersorgani saties de mijlpaal van honderddui zend woningen. Bij die gelegenheid gaf de minister de vertegenwoor digers van de bouwnijverheid te vens enkele stille wenken ten aan zien van het overleg over de in houd van de nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst. Werkgevers en bonden zijn over eengekomen dat het personeel bij het openbaar vervoer per 1 janu ari vier procent loonsverhoging zal krijgen. Voorts krijgen zij nog eens vier procent op 1 januari 1967 en zeven procent per 1 juli van dat jaar. Ook de uitkeringen bij ziekte en pensioenen worden verhoogd, terwijl de uniformen gratis zullen worden verstrekt. De bonden hadden 30 procent loonsverhoging, een vierdaagse werkweek, zes weken vakantie en 50 procent salaris bij pensionering na 25 dienstjaren geëist. Op een persconferentie zei bur gemeester Lindsay te hopen dat de prijs van het kaartje voor bus of ondergrondse op 15 dollarcent zou kunnen blijven gehandhaafd, maar hij voegde er aan toe niet te weten waaruit de hogere kosten zouden moeten worden betaald.. (Adv.) De nieuwe Belgisch-Neder landse Zuidpoolexpeditie is, woensdag aan boord van het Deense schip „Magga Dan" in de Koning Leopoldbasis aange komen, aldus werd in Brussel vernomen. De helicopter van de expedi tie heeft direct na aankomst de verbinding tot stand gebracht met de Boudewijn-basis, waar de expeditie zal overwinteren. De expeditie arriveerde de vorige week zaterdag in de Zuidpoolzone, waarbij aanboord van de Magga Dan" de Belgi sche en Nederlandse driekleur werden gehesen. Er viel een fij ne sneeuw tijdens een dikke mist. De volgende dagen liep de expeditie enige vertraging op als gevolg van dik pakijs, dat het schip zelfs tot stilstand dwong. Een kort berichtje uit Irak waarschijnlijk door de censuur geslipt meldt dat het Iraakse leger een forse nederlaag heeft geleden tegen de Koerden, de bergstam die nu al sinds jaar en dag onder El Barzani vecht voor een grotere mate van zelfbestuur. Of nog liever: zelfstandigheid. De strijd is fel en bij tijd en wijle heeft hij al geleid tot onge noegen met buurland Perzië, waar eveneens eën Koerdische minderheid woont. Kennelijk zien de Iraakse militairen er af en toe niet tegen op bij de vervolging der Koerden over de grens te gaan. ■Die ergernis is overigens niet o Rico Bulthuis 96) Eén minuut verschil, een ge ringe tijdsverschuiving zou alles kunnen veranderen. Bewijs het ons maar eens, zouden ze zeg gen. En daarbij kwam nog, dat velen de waarheid niet eens wisten. Richard Ross kende nu deze waarheid, maar hij wilde nog een paar dingen weten en dan zou hij. Ross wendde zich van me vrouw Haye af. Hij zou de men sen met hun gedane bekentenis sen kunnen dwingen, de enve loppen te aanvaarden. Dan kon hij opnieuw gaan verhoren en plagen en schreeuwen en ver standig doen, maar zij zouden allen onderling overleg plegen en gezamenlijk liegen. Zelfs, in dien de ware schuldige zou be kennen, dan zouden zij deze schuldige uitlachen en zeggen: u vergist zich. Desnoods zouden zij zeggen, dat zij mevrouw Weber hadden gezien met een kruik vol borrelend vergif, of dat zij" Eggeling hadden waar genomen in de kamer van Lucas. Beiden hadden een alibi en, hoe zonderling het ook leek, Egge- ling had een goed alibi, dat wist Ross. De dokter zou eens glim lachen en zeggen: ik sliep me neer de rechter. Ishiguro zou be leefd buigen en een prachtige verontschuldiging vinden: ik had mijn bril niet op, edelachtbare. We hebben een appel gegeten en meneer Ross heeft de schillen èn het klokhuis èn de steeltjes. zou Tine Zomers hem voor de balie toebijten. En chantage, mijne heren? Waanzin. Nellie zou zeggen: die tandendame heeft het gedaan en dan zou ze naar haar kaak grijpen en kreu nen. Het zou een warboel wor den van tegenspraak met de dichtende Frans Elsink als ko mische noot. Het verweer van de verdachten zou sterker zijn dan de druk, die op hen zou worden uitgeoefend. Ze hadden een reputatie en zelfs hun leven te verliezen, alles om een rat! Een dode rat, die zich in een dronken bui van kant had ge maakt. De kwitantie van Egge- ling zou niet ter sprake komen. Hij zou het plomp ontkennen. De zieke mevrouw Galjaard zou niet genoemd worden, Tine was toevallig eens op bezoek en trakteerde de heer Galjaard op appels, omdat dat zo goed was voor de tanden, „is het niet zo, meneer Ross?" En die brieven onder de mat., och., hysterie van die arme, eenzame Lucas, die gewichtig en geheimzinnig had willen doen. Als Ross niet oppaste, dan zou mevouw Weber voor de rechtbank nog met haar vimbus zwaaien en vragen, of de hoge heren misschien wat wilden bijdragen voor de krans, want lelies waren zo duur. Ze zouden zich kunnen vastklam pen aan de zelfmoord van de gekke Lucas en Ishiguro zou wegens gebrek aan bewijs wor den vrijgesproken, zo hü niet onschuldig zou' worden ver klaard. Hij beschuldigde mij van spionage, maar dat is toch meer dan krankzinnig, mijne heren? Mij wilde hij overspel in de schoenen schuiven, maar dat is toch absurd, meneer de voorzit ter? Ze zouden hun bekentenis sen verdraaien en terugnemen. Een paar handige advocaten zou den het onderzoek belachelijk maken, maar dan.... ja, dan zou Richard Ross, inspecteur van de recherche voor moord zaken, zijn bewijs uit zijn zak halen. Op dit bewijs sloten dan de andere bewijzen aan en de moordenaar zou moeten beken nen. Maar wat gebeurde er dan met de getuigen? Ze zouden het slachtoffer willen helpen. Ze zouden spreken. De een zou de ander verraden en meeslepen in een kringloop van schuld en straf. Plicht is plicht, dacht Ross, maar toen dacht hij meteen: dat is zo Duits als het maar kan. Hij nam de vier enveloppen op en schoof ze in het grote couvert. „De dames en heren kunnen voorlopig wel gaan", zei hij mat. Allen stonden op, Ishiguro vouwde zijn krant dicht. Dok ter Hogendijk was de eerste die sprak: „Nu ik me goed bedenk, in- spekteur, ik zat een beetje te soezen en ik meen nu, dat ik de zachte voetstappen van Lucas in mijn kamer heb gehoord." Tine knikte. „Ja," zei ze, „dan was het beslist Lucas, die ik zag lopen, in de tuin bedoel ik, zo om een uur ofnegen." Tilly knikte, ze geloofde nu ook, dat er een man over de bovengang gelopen had, maar in de duisternis had John dat niet kunnen zien, jammer! Eggeling mompelde iets over de majoor, die hem nog had willen redden, maar helaas te laat was ge komen. „Natuurlijk," zei Tine, „nu be grijp ik alles, tjaenfin, hij is dood." Mevrouw Weber zuchtte diep, haar stem klonk vragend, toen ze zei, dat, als de naaister nou een brede rand aan haar japon zette, het nog wel zou gaan. Bij de verassing van meneer Wiers- ma, de bankier bedoel ik, had zeook zoiets gedragen en dat ging best. Toen kwam de bakker en het gezelschap ging wonderlijk snel uiteen. Eggeling floot, wreef in zijn handen, sloeg Ross amicaal op de schouder en verdween. „Jaja, zei mevrouw Weber, haar buit weer in de bus stop pend, „Er zijn dingen, die dingen zijn, dat zei mijn moeder altijd, maar die zoom zal ik er maar aan laten zetten. heeft ook wat bijgedragen hè inspecteur?" (Wordt vervolgd.) de voornaamste. Dat regelmatig Iraakse zonen sterven in 't wilde bergland dat grenst aan Turkije en Perzië, vervult hun ouders niet met sympathie voor de rege ring üie er soldaten heen heeft gestuurd. En bovendien niet met respect voor de generaals en de regering die steeds maar vecht en nooit slaagt. Het heeft een koning zijn hoofd gekost en na hem tal van hele en halve dicta tors. Geen regering zit in Bagdad erg rustig, zolang die oorlog met de Koerden voortduurt. Ook al niet omdat onder de generaals telkens weer misnoegen groeit over de sukkels die verkeerd op treden in het noorden, hetgeen putschplannen in de handwerkt onder degenen die het beter den ken te kunnen. Ondertussen gaat een groot deel van het budget voor betere doeleinden verloren omdat binnenslands moet worden gestreden. Het was waarschijnlijk goed koper geweest de Koerden hun zin te geven dan deze toestand te laten voortduren. Wellicht had Irak dan een stabiel bewind ge had dat wat meer voor -de gewone bevolking had kunnen doen. Nu zit men als het ware te wachten op de volgende staats greep en de daarop volgende. Russische deskundigen zullen Iran helpen bij het leggen van een pijpleiding voor de export van aardgas naar de Sowjet- Unie. De Sowjet-Unie zal ook technische hulp verlenen voor de bouw van een staalfabriek en een machinefabriek. Iran heeft ln Moskou verder nog een overeenkomst gesloten, waaronder het land van 1970 tot 1985 aardgas zal leveren aan de Sowjet-Unie in ruil voor machi nerieën. (de bank, die „bankier" is gebleven!) Vestigingen o.a. in: TERNEUZEN: Nieuwstraat 54 VRIJDAG 14 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Tom Jonas". ZATERDAG 15 JANUARI Terneuzen! Luxor-Theater, 8 uur: „Tom Jones". VERENIGING VAN BLOEMEN LIEFHEBBERS Er bestaat in ons land een ver eniging van bloemenliefhebbers, de Koninklijke Nederlandschë Maatschappij voor Tuinbouw feti Plantkunde geheten. Deze ver eniging houdt zich o.a. bezig met' het geven van voorlichting aan bloemenliefhebbers èn -liefheb sters inzake de verzorging vair bloemen en planten in huis en tuin, het eenvoudig bloemschik ken e.d. Voorlichting dus aan de huisvrouw die graag mooie plan ten in haar vensterbankziet,* maar ook aan de bewoners Van huizen die prijs stëlTëA"'Öï> è'ëff mooie tuin rond hun woning. Deze voorlichting geschiedt tij dens de vergaderingen die de plaatselijke afdelingen regelma tig houden. Bovendien ontvan gen de leden gratis het geïllus treerde maandblad „Groei en Bloei" waarin artikelen staan die in de meest ruime zin met bloe men en planten verband houden. De contributie bedraagt 10 per jaar. \\v De landelijke vereniging telt* momenteel circa 24.000 leden;, ondergebracht in 108 over het land verspreide afdelingen. Van verschillende kanten zijn er nu stemmen opgegaan om voor Ter neuzen en omstreken een afde ling op te richten. Er wordt daartoe een bijeenkomst belegd om tot oprichting van deze af deling te komen. Deze bijeenkomst zal worden gehouden op vrijdag 21 januari a.s. in de zaal van hotel „Cen-- traal", Markt 6 te Terneuzen." Aanvang acht uur. De heer K. Goudzwaard, voorheen hoofd van de plantsoendienst te Goes, zal een lezing met kleurendia's ge ven over het onderwerp „Een jaar leven in uw tuin". Daar na zal de heer G. Bakker uit Roti terdam, lid van de propaganda- commissie uit het hoofdbestuur, iets vertellen over doel en werk wijze van de maatschappij. De toegang tot deze bijeen komst is vrij. Belangstellende dames en heren zijn hartelijk1 welkom. Er zal veel interes-' sants te zien en te horen zijn. Een gratis verloting van bloe men, planten e.d. zal het sluit stuk van deze avond zijn. Het comité van aanbeveling is als volgt samengesteld: Mr. H. Rijpstra, burgemeester te Terneuzen; mevr. C; Dekker—- Haak te Zaamslag; mej. M. H. G. van Maldegem te Terneuzen;-, M. Abrahamse te Terneuzen; L. Eversdijk te Terneuzen; S. van Harn te Axel; R. Hol te Terneu zen; H. de Nijs te Spui; A. Pari daen—Doolaege te St. Krujs- Aardenburg; C. Wolf Zn te Hulst. Bij een razzia in een tehuis voor mannen in de negerneder zetting Doebe ten zuidwesten van Johannesburg heeft de Zuid- afrikaanse politie ruim 200 van de 5000 bewoners in hechtenis genomen. De overval maakte deel uit van een grootscheepse campagne tegen de misdaad in Johannesburg. Een grote hoe veelheid van diefstal afkomsti ge goederen werd in beslag ge nomen. Volgens de politie is hel aantal misdrijven sinds het be gin van de campagne in novem ber al aanzienlijk gedaald.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2