Recreatieplannen in Zuid-Holland KERKDIENSTEN De misdaad van Richard Ross Omvangrijke smokkelactiviteiten ontdekt op Nederlands vrachtschip Tweede „zilveren jeugdcentrum" aan het Veerse meer nadert voltoosi Voor de zondag Deltagebied van internationale betekenis Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag januari 1963 In de gisteren verschenen recreatienota die de pro vinciale raad voor de recre atie aan gedeputeerde sta ten van Zuid-Holland heeft uitgebracht, wordt opge merkt da* er in de naaste toekomst een aantal recre atiegebieden bij moet ko men, waarbij het accent zal vallen op vcorzieningen in de nabijheid van de grote woongebieden. HENGELSPORT RANDSTAD MOET BEWOONBAAR BLIJVEN HET GREVELINGENBEKKEN VOOR BABY'S HUIDJE Mr. MARIJNEN IN ZIEKENHUIS OPGENOMEN AMBONNEZEN WILLEN WOONOORD NIET VERLATEN NIEUWE APPELRASSEN NIEUW BOOREILAND TER VERVANGING VAN DE „SEA GEM" DE CONFERENTIE IN TASJKENT AGENDA BOOREILAND VAART UIT WEGGELOPEN KOSTSCHOOLMEISJE MET VRIEND AANGEHOUDEN Dodelijk bedrijfsongeval HARRIMAN NAAR AUSTRALIË Morgen FRANSE BEREIDHEID TOT CONCESSIES De nota komt met betrekking tot de aard van de benodigde recreatiegebieden rond 1980 tot de volgende conclusies. Het strand biedt op zichzelf nog voldoende recreatieruimte. De bestaande toegangen zullen betere aanvoermogelijkheden moeten krijgen en een betere outillage. Voor de watersport is het ge wenst, dat het plassenareaal wordt vergroot en dat meer dan thans rivieren, zeearmen en enige kanalen worden ingescha keld door recreatieve ontsluiting en diverse voorzieningen. In to taal dient de wateroppervlakte die ten dienste van de water sport staat, rond 10.000 hectare te zijn. Er is thans ongeveer 3.000 ha aanwezig. Voorts is nodig: een ontslui ting van de polders, recreatieve aanpassing van de oevers van allerlei wateren over een totale lengte van 200 km en een niet nader aangegeven verbetering van de mogelijkheden om de hengelsport te beoefenen. Bij het hoofdstuk bermtoeris me wordt het nodig geoordeeld, dat er meer toeristische routes, meer picknickplaatsen en meer andere rustplaatsen komen. Er wordt onderscheid gemaakt tussen recreatielandschappen en recreatiestreken. De streken zijn naar verhouding veel grotere recreatiegebieden. Het zijn er in Zuid-Holland vijf: het piassen- gebied noordoostelijk van Al phen a/d Rijn, de Vijfheerenlan- den en omgeving, de Biesbosch die grotendeels buiten de pro vincie ligt, de Grevelingen en de kust. De recreatiegebieden zijn zo gedacht, dat er vijf de water wegsteden omsluiten, dat twee de Haags-Leidse agglomeratie aan de oostelijke zijde begrenzen en dat noordelijk van Gouda de achtste is te vinden. Dit plan be oogt de volkrijke stadsregionen zodanig met een redelijk stelsel van recreatiegebieden te om geven, dat de randstad bewoon baar blijft. De nota schetst een program voor de recreatielandschappen voor de eerstkomende vijf jaren. Het behelst o.m.: begin van aan leg van 't recreatiegebied „Vliet- land" (tussen Zoetermeer en Voorburg-Leidschendam), de verdere uitvoering van de „Delftse Hout", het treffen van voorzieningen langs de oevers van de Kagerplassen, vergroting wateroppervlak Reeuwijkse plas sen, eerste aanzet voor recreatie ve mogelijkheden in de Alblas- serwaard en in de Zuidhollandse Biesbosch, verdere uitvoering van recreatieplan Oude Maas en voltooiing recreatieplan Brielse Maas. Het Deltagebied met Greve- lingenbekken kan worden ont wikkeld tot een recreatiegebied van nationale en internationale betekenis. Voor de komende ja ren staat een verdere ontwikke ling van de plannen en begin van uitvoering ervan op het programma. (Adv.) De voorzitter van de Rijnmond- raad, mr. V. G. M. Marijnen, de vorige minister-president, is in het ziekenhuis Westeinde in Den Haag opgenomen. Drie dagen geleden werd hij naar het ziekenhuis ge bracht, omdat de doktoren dach ten, dat mr. Marijnen een nier- steenaanval had, zoals ook eer. week of drie tevoren. Het verloop van het ziektebeeld is van dien aard, dat enige onzekerheid is ge rezen omtrent de diagnose. Naar het zich laat aanzien zal mr. Ma rijnen niet voor het einde van de volgende week het ziekenhuis mo gen verlaten. De rechtbank in Assen zal over veertien dagen uitspraak doen in een kort geding, dat de inspec teur van de domeinen te Zwolle heeft aangespannen tegen vier Amibonese gezinshoofden uit het woonoord Schattenberg. Deze ge zinnen weigeren hun barkawo- ning te verlaten en in andere verbouwde barakken hun intrek te nemen. Het terrein waarop de barakken staan, moet worden ge bruikt voor de bouw van een radio-telescoop. Namens de inspectie van de domeinen trad mr. J. Verdoorn uit Assen op. Hij verklaarde onder meer, dat het rijk schade zal lijden als de barakken niet tijdig worden ontruimd. Mr. Ver doorn voegde daaraan toe, dat de richtlijnen voor de plaats van de te bouwen radio-telescoop zijn vastgesteld en dat het voor het rijk onmogelijk is een andere plaats te gaan zoeken. De vier Ambonese gezinshoofden waren niet verschenen. Mr. Verdoorn verweet hen er een non-coöpera tieve mentaliteit op na te houden. In de proeftuin te Eist (Gld) zijn vier nieuwe appelrassen ontwikkeld, die als namen heb ben gekregen: „Ivette, „Odin", „Sweet Cornelly" en „Sweet Caroline". Voor de twee laat ste namen bestaan al Nederland se vertalingen, n.l. „zoete nel' en „zoete lien". De vier nieuwe rassen zijn het resultaat van een veredeling die in 1949 begon met 33.000 zaailingen, waarvan er uiteinde lijk slechts 2.000 in de proeftuin werden geplant. Overigens is het waarschijnlijk, dat uit jon ger materiaal nog één of meer nieuwe rassen zullen voortko men. De kapitein en een aantal of ficieren van het Nederlandse vrachtschip „Inca", eigendom van de rederij Holland-Drente in Rotterdam, hebben het vorige jaar in Zuid-Amerika zo'n der tigduizend gulden verdiend met smokkel van twee miljoen siga retten en 2000 flessen whiskey. De recherche van de Rotterdam se rivierpolitie heeft deze acti viteiten ontdekt bij een onder zoek naar vermeende onjuist heden bij het invullen van het scheensjournaal door de kapitein van de „Inca", de 34-jarige P. J. van de W. uit Haarlem. De kapitein zal zich voor de Neder landse rechter niet moeten ver antwoorden voor de gepleegde smokkel, maar wel voor de knoeierijen in het scheepsjour naal, die voor een juiste uitvoe ring van de contrabande nood zakelijk waren. Van der W. werd gisteren voor de officier van justitie geleid. Begin november van het vori ge jaar greep de rivierpolitie de kapitein van een Nederlandse kustvaarder, die ten behoeve van smokkelpartijen in het Mid dellandse Zeegebied ook al knoeide met het scheepsjour naal. KOERSAFWIJKINGEN Kapitein van der W. voer met de „Inca" bananen van Puerto Bolivar en Guayaquie in Ecua dor aan de noordkust van Zuid- Amerika via het Panamakanaal naar havens in Florida en de golf van Mexico. Op de terug weg het schip was dan altijd leeg kocht de kapitein in Christobal, een vrijhaven in de Panamakanaalzone, accijnsvrije sigaretten en whisky. Deze wer den op een van tevoren afge sproken plaats in de baai van Jambeli afgeleverd aan contact mannen, die met een boot langs zij kwamen. Om de ontmoetings plaats te bereiken moesten koers afwijkingen plaats vinden. Dit werd niet in het scheepsjournaal opgetekend. In het eerste half jaar van 1965 maakte de „Inca" acht van dergelijke reizen, waar bij telkens 20 tot 30 kisten siga retten en 15 tot 20 kisten whisky werden afgeleverd. Aan elke reis verdiende de kapitein ongeveer 3000 die hij moest delen met machinisten en stuurlieden. kingsploeg 54 kisten sigaretten en whisky met een totale waar de van 15.600,in beslag nam. Door te knoeien met de store- lijst trachtte de kapitein de zaak nog te redden. Van der W. kreeg later toestemming met zijn schip door te varen. Toen de „Inca" echter de haven van Tampa (Florida) binnenliep, ontving de kapitein de tip dat hij in ver band met zijn smokkelactivitei ten bij terugkomst in Puerto Bolivar zou worden gearresteerd. Van der W. wordt vooral ver weten dat hij door zijn smokkel activiteiten zijn schip blootstel de aan het gevaar van ophou ding en aanbrenging (resp. over tredingen van de art. 402 en 405 wetboek van strafrecht). Te Belfast in Noord-Ierland is vrijdag een reusachtig booreiland te water gelaten, dat de Sea Gem, het booreiland dat tweede Kerst dag voor de oostkust van Enge land kantelde, moet vervangen. Het nieuwe booreiland. Sea Quest geheten, heeft ruim 35 mil joen gulden gekost. Het heeft drie stalen dekken, die elk bijna 100 meter lang zijn. Het biedt woon- en werkruimte aan vijftig mensen en heeft een platform waarop hef- schroefvliegtuigen Kunnen landen. Aan boord bevindt zich genoeg materiaal voor het boren van een out met een diepte van ruim 3'/2 km. Het nieuwe booreiland moet een nieuwe fase bij het zoeken naar gas onder de bodem van de Noord, zee inluiden. Men verwacht dat het in het voorjaar naar het gas- veld van de Noordzee zal worden gesleept. Zoals bekend ziin er bij het on geluk met de Sea Gem dertien mensen om het leven gekomen. President Ajoeb Chan van Pakistan en premier Sjastri van India zijn vrijdag bij hun vredesbesprekingen in Tasjkent voor de eerste maal tot een ge- dachtenwisseling over concrete zaken gekomen. Zij pleegden overleg over het uitwisselen van gevangenen, het terugtrekken van hun troepen en het vrij geven van schepen en ladingen. Van Pakistaanse zijde blijft men echter hardnekkig aan dringen op een grondige be spreking van de kwestie-Kasj mier. FOUT GELOPEN Op de negende reis van de „Inca" liep het fout, vermoede lijk door verraad van iemand uit de „Jambeli-groep". Toen het schip de baai van Jambeli binnenvoer, werd het opgewacht door twee douaneboten. De „In ca" werd opgebracht naar Puer to Bolivar, waar een onderzoe thema „discriminatie" bespraken, jongens van een bedrijfsschool utt Drachten en lichamelijk ge handicapte jongens van een bij zondere nijverheidsschool, Duitse protestantse jongeren en een groep van de vrijzinnig-christe lijke jeugdeentrale, studenten en lichamelijk gehandicapten uit de Johannastichting in Arnhem, Amerikanen en Nederlandse pupillen van opvoedingsgestich ten met binnt.'n- buitenlandse leeftijdgenoten, enz. Het jongeren-ontmoetingscen trum „Het Zilveren Schor" aan het Veerse meer, waarvoor prin ses Beatrix in april 1965 de eer ste steen legde, kan waarschijn lijk nog vóór de zomer van 1966 in gebruik worden genomen. De hoge pyramidevormige kappen van het gebouw steken al boven de voormalige zeedijk uit. Binnen kort zullen op het terrein ook de eerste bomen worden geplant. „Het Zilveren Schor" en „De Hunneschans" in Uddel staan, zo als bekend op terreinen die koningin en prins ter gelegen heid van hun zilveren huwelijks feest ter beschikking van de jeugd hebben gesteld. Doel van de stichting zilveren jeugdcentra is de ontmoeting tussen de jonge ren te bevorderen. In Uddel heeft die „ontmoeting" het afgelopen jaar op ruime schaal plaats ge had. Het in april door koningin en prins geopende dagverblijf bleek goed te voldoen. Een grote aanwinst was de bibliotheek, een schenking van de vereniging tot bevordering van de belangen des boekhandels. De staf bestond in 1965 uit een hoofdleider, een leidster en een hoofd van de huihouding, geassisteerd door een stagiaire van een sociale aca demie en enkele zomerhuipen. Een groot aantal groepen ver bleef voor kortere of langere tijd op de „Hunneschans". Zo kwa men er ontmoetingen tot stand tussen deelnemers aan interna tionale werkkampen en Antil liaanse meisjes, lichamelük ge handicapte jongeren en rmc'delba- re scholieren, leden van „Jeugd en Evangelie" uit Utrecht die het HEDEN Terneuzen: Gebouw De Scha kel, Kerkhoflaan, 8 uur: In stuif met Nieuwjaarsbal. Luxor-Theater, 8 uur: „De zwarte tulp". ZONDAG 9 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Geheim-agenten in de harem'; 5 en 8 uur: „De zwar te tulp". Zuidersportpark, 12 uur: Tern. IV—Clinge III; 2.30 u.: TerneuzenVeerse Boys. MAANDAG 10 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Geheim-agenten in de harem". DINSDAG 11 JANUARI' Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Geheim-agenten in de harem". Schiedam: Het booreiland „Ile- de-France", dat in opdracht van de Franse firma Foromer S.A. op de IHC-Hollandwerf „Gusto" in Schiedam is vervaardigd, wordt via de Nieuwe Waterweg naar zee gesleept. Het boor eiland zal exploratieboringen verrichten langs de westkust van Afrika. Een vijftienjarig meisje uit Vierlingsbeek, dat van een kost school was weggelopen en waar van op 3 januari de opsporing was verzocht, is door de politie in Den Haag gearresteerd en op transport gesteld naar Delft. Zij was in -het bezit van een transis torradio en een electrisch scheer- apparaat, die in de nacht van. woensdag op donderdag j.l. werden gestolen bij een inbraak in de fabriek van de firma Beze- mer te Delft. Haar achttienjarige vriend, eveneens uit Vierlingsbeek en weggelopen uit een inrichting, wist aanvankelijk aan de arres tatie te ontsnappen, maar kon later worden aangehouden. Hij is op transport gesteld naar Nijme gen, waar de politie een appeltje met hem heeft te schillen. De politie te Delft onderzoekt of het tweetal zich ook schuldig heeft gemaakt aan twee andere inbra ken die in dezelfde nacht in Delft werden gepleegd. De 32-jarige schilder B. J. M. Harmsel uit Almelo is donder dagavond in de nieuwbouw van de Kon. Ned. Zoutindustrie in Hengelo (O.) om het leven ge komen. Hij werkte in een lift koker, toen de lift zich plotse ling in beweging zette. De man werd doodgedrukt tussen kooi en koker. Naar de juiste toe dracht van het ongeval wordlt een onderzoek ingesteld. Johnsons reizende ambassa deur Averell Harriman die in Tokio vertoeft in verband met de Amerikaanse vredescampag ne, gaat zondag naar Canberra in Australië om daar met de Australische leiders overleg te plegen over de kwestie-Viet- nam. In Tokio heeft Harriman ge sproken met premier Eisalcoe Sato van Japan en de Japanse minister van buitenlandse zaken, Sjiina. Premier Sato gaf Harri man de verzekering dat Japan al het mogelijke zal doen om Noord-Vietnam aan de confe rentietafel te krijgen. Het is niet uw zaak de tijdper ken of tijdstippen te weten waarover de Vader de be schikking aan Zich gehouden heeft. (Handelingen 1 7) Dit woord is geheel op „mor gen" betrokken". Morgen" is in net leven van een mens een bui- tengemeen grote en belangrijke zaak. „Morgen" mag soms mis bruikt worden als een vlucht voor de taak en de verantwoordelijk heid, die vandaag moeten worden aanvaard en volbracht het beret toch ook een wonderrijke troost. Het is heerlijk, als we „morgen" mogen overdoen en herstellen wat we vandaag vei- knoeid hebben. Het is een on noembaar rijk bezit, als een mens nog „morgen" in zijn leven heeft. Al is vandaag dan ook nog zo mislukt, zo droef, zo dood. Er is nog iets meer dan het trieste „heden". „Morgen komt er weel een dag." „Morgen" is de moeder van de hoop. „Morgen" wat wereld, de mens, niet van „mor- gen" verwacht! Jong, maar oud niet minder, leeft op „morgen". Mórgen komt het! Mórgen wordt alles anders. Mórgen wordt het goed! Arm de mens die geen „mor gen" heeft. Dat is een leven zonder verlengde. Een leven zon der morgen is dood. De christen heeft zéker ook „vandaag". Hij durft zijn heden aan. Hij vlucht niet in morgen voor het heden- Hij ziet het „heden" moedig onder de ogen. Hij durft in het „nu" te leven. Maar het christendom is ook de godsdienst van „morgen". Ja, het beste en rijkste van de christen komt nog: morgen, „Morgen", dat is voor ons een ver en rijk verschiet, waar de torens rijzen van het nieuwe Jeruzalem. Ja, hier en heden was het „wor steling, kruis en pijn", maar daar en morgen zal „het eeuwig vrede zijn." Omdat „morgen" voor de mens zo buitengewoon belangrijk is, zijn wij ook steeds maar in de weer om „morgen" zijn „wan neer" en zijn „hoe" te ontfutse len. Wanneer komt „morgen" en hóé wordt het „morgen"? We staan maar steeds aan het ven ster om naar „morgen" uit te kijken. We gebruiken de meest wonderlijke middelen om „mor gen" open te breken. „Morgen" is de grote vraag van „vandaag." (Uit „De Stem achter U.") Rico Bulthuis 92) „Waarvoor chanteerde men u? Wie chanteerde u?" „Wilt u mij wijsmaken, dat u niet weet, waarvoor?" „Ik zou u kunnen sparen," zei Ross. „Chanteurs zijn niet ge liefd als aanbrengers van ander mans fouten." „Fouten!" gromde de majoor wanhopig. „Fouten zegt u. Nee inspecteur, een officier die zich zover laat chanteren, dat hij briefjes onder de matten weg haalt en deze op de post doet en tevens zijn eigen offer er bij voegt..., honderd gulden in de maand... die weet dat men zijn fouten zwaarder zal tellen dan de chantage, humane manier om mij te sparen, haha. Gisteren heeft u mij laten volgen door een uwer mannen. Ik ontdekte het, toen het te laat was. Ik ben doorgegaan, ik vol voerde mijn opdracht. U zult de strik wel toehalen, totdat de schurk In de strop zit, maar daar ben ik juist bang voor. Hij krijgt een paar jaar... hóógstens... en ik hang." „De moord!" zei Ross. „De moord meneer Dupuis!" Dupuis herhaalde dit woord, vragend en zacht: „...De moord..." Dan stond hij uit zijn stoel op, kwam naar Ross toe en zei hees „ik geloof dat ik iets begin te be grijpen." „En wat begrijpt u dan mijn heer Dupuis?" Dupuis schudde het hoofd. „Niets inspecteur... niets..." Ross wees naar de deur en ge lastte Dupuis, naar beneden te gaan. Hij wenkte Bridee, die op de gang stond, de man in het oog te houden. Zelf liep hij bij Ishi- guro naar binnen en blafte de man toe, die zich stond aan te kleden: „Heeft u het gehoord en be grepen?" Ishiguro keek hem aan. „Ge hoord wel," antwoordde hij. „Be grepen helaas niet." „Ik twijfel aan uw rust, meneer de inspecteur." „Weet wordt?" „Zeker verdenkt u, dat u verdacht inspecteur, iedereen mij. Niemand spreekt meer met mij en men durft in dit verband mijn naam niet noe men." „En waarom niet meneer Ishi guro?" Ishiguro lachte en schudde het hoofd. „Nee inspecteur, niet om de angst voor vergif, maar om kleine dingen. De een heeft een rijke vriend, de ander een onwet tige vrouw, de derde een ver dacht verleden, de vierde een liefdeshistorie... De zesde..." „Hoe weet u dat?" „Maar inspecteur, kom, doet u niet zo kinderlijk, deze kleine dingen weten wij toch allemaal... Slechts één maakte er misbruik van." „Maakte..." zei Ross. Ishiguro zweeg. „Wanneer," vroeg Ross, „heeft u uw sleutel verloren? Mevrouw Weber deelde mij twee dagen ge leden mede, dat..." „Mijn sleutel werd mij ontsto len inspecteur." „Door wie-?" „Door een persoon, die mij later bijzonderheden over mijn wastafel wist mede te delen, in verband met koud en warm water." Ross begreep niet, wat dat er mee te maken had. Hij aaide eens langs zijn koppel en haalde zijn schouders op. Ishiguro wees op de hevel, die met een lichte druk, warm of koud water te voor schijn kon brengen. Hij schoof het gordijn dicht. „Zie inspec teur, dat was alles, wat deze per soon zag en een dag later ver telde hij me bijzonderheden, die verborgen waren voor zijn ogen." „Wie was deze persoon dan?" Ishiguro haalde de schouders op en glimlachte weer. „Dezelfde," zei hij, „die in een overmoedig rijmpje te kennen gaf, dat ik, echter niet bij name genoemd, aan plan A. werkte. Dat plan bevindt zich in uw tas en toen bevond het zich op het bureau en in mijn la. Er was een dame, die tegen wijn kon en bleek werd toen datzelfde versje werd geciteerd. „Wie was dat dan, die verzen maker en sleuteldief?" Ross had moeite om te doen, alsof hij on verschillig was. „...Ben niet verplieht... volgens de wet, u weet..." Richard Ross deed zijn tas, die hij weer bij zich droeg, open. Hij scharrelde eens tussen zijn papie ren en lachte grimmig. „Luister meneer. Is wel niet gewend aan sleutelgaten te luis teren, maar een groot dichter, die in het duister verborgen, van vele dingen getuige was, dichtte eens het volgende: „hoe hij, oplettend en gebukt, het oosters oor tegen de deur 'gedrukt." Ross legde het papier weer neer en vervolgde ironisch: „die oosterling sloop de majoor na. Hij luisterde aan de deur, zeker om te horen, of de heer Lucas goed dood was." (Wordt vervolgd) OOST ZEEUWS-VLA ANDEREN ZONDAG 9 JANUARI 1966 NED. HERV. KERK Axel: 10 u. en 14.30 u. Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenissê: 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen. (Bed. H. Doop.) Hulst: 10 u. Ds. Ph. Becht, van Zaamslag. Sluiskil: 9.30 u, en 11 u. Ds. E. E. Stern. Terneuzen: (Grote Kerk) 10 u. Ds. J. Scholten; 19 u. Ds. J. A. Poel man. (Goede Herderkerk) 10 u. Ds. P. A. v. d. Vlugt. Driewegen: 19 u. Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 u. Ds. J. A. H. Brok, van Hulst. (Voorb. H. Avond maal) 14.30 u. Ds. J. A. H. Brok, van Hulst. GEREF. KERK Axel: 10 u en 15 u. Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 u. leesdienst; 14,30 u. Ds. Hogerwerf, van Schoondijke. Terneuzen: 10 u. Ds. L. Berger en Ds. W. H. Gispen; 16.30 u. Ds. W. H. Gispen (Viering H. Avond maal). Zaamslag: 10 u. en 15 u. Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 u. en 15 u. Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. H, M. Ohmann. Terneuzen: 10 u. en 15 u. Ds. K. D. van Dijk. Zoute/Spui: 10 u. en 14.30 u. Ds. J. de Feijter, van Berkum. De Franse regering zou vol gens inlichtingen van de Duitse socialistische partij bereid zijn tot concessies aan de E.E.G. als de bondsregering haar buiten landse- en defensiepolitiek meer op Parijs zou richten. De persdienst van de Duitse socialistische partij meldde don derdag, dat' president De Gaulle concrete voorstellen voor een gemeenschappelijke Europese defensiepolitiek aan oud-bonds- kanselièr Adenauer zal voorleg gen, als deze binnenkort een be zoek aan Parijs brengt. De socialisten zeggen hun in lichtingen te hebben uit Franse diplomatieke kringen in Parijs en Bonn. Voorts heet het dat in vloedrijke christen-democrati sche kringen in de bondsrepu bliek hopen dat de besprekingen van Adenauer met De Gaulle een verder „uithollen" van de positie van bondskanselier Erhard en zijn minister van buitenlandse zaken Schroder voorstanders van een Atlantische militaire binding tot gevolg zullen heb ben. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: (Vlooswjjkstraat) 9.30 uur, 14 uur en 18 uur Ds. J. Fan- nekoek. Hoek: 9.30 en 2 uur Leesdienst.. i_:.=óTS.wS 32 GEREF. GEMEENTE ifSJM.) Axel: 10 u. en 14.30 u. leesdienst-, Terneuzen: (Frans Halslaan) 10 u. en 15 u. leesdienst. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. Sneep. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 u., 14 u. en 18 u. Ds. de Reuver. VOLLE EVANG. GEM. Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 u. v.m. en donderdags 8 u. n.m. Bidstond zondags om 8.30 u. n.m. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst; 19.30 uur Evangelie bijeenkomst, o.l.v. luitenante B. E. Meuffels en luitenante H. R. Nijhuis. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 u., 9 u., 10.30 u. en 17.30 u. H. H. Missen. Clinge: 7 u., 8.30 u. en 10 u. H. H. Missen. Hulst: 6.30 u., 7.45 u., 9 u. en 10 u. H. H. Missen. Philippine: 7.30 u. en 10 u. H. H. Missen. Sas van Gent: 7 u„ 9 u„ 11 u. en 17 u. H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 u.,.8.30 u., 10.30 u. en 17 u. H. H. Missen. Terneuzen: (H. Willibrorduskerk) H. Missen (op zondag)7 u; 9.30 u. en 11 u. (In de week): 7.30 u. (Op zaterdag): 7.30 u. en 9 u. (Triniteitskerk)H. Missen (op zondag): 8 llu. en 17 u. (in de week): 7.30 u. en 19.15 u. (Op zaterdag): 7.30 u. en 9 u. WEST ZEEUWS-VLA ANDEREN ZONDAG 9 JANUARI 1966 NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 u Ds. G. van Hoog straten, van IJzendijke. Biervliet: 10 u. Ds. G. F. H. Kei ling. Breskens: 10 u. Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 u. Ds. W. C. Luuring. Groede; 10 u. Ds. H. W. Doornink. Hoofdplaat: 10 u. Ds. H. J. Begeer. Nieuwvliet: 15 u. Ds. L.- Spaans, van Breskens en Ds. H. W. Door nink. (Bevestiging en intrede.) Óostburg: 9.30 u. Ds. J. Hamers, van Amsterdam. Retranchement: 11 u. Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. Schoondijke: 10 u. Ds. P. A. L. Brinkman. Sint Anna ter Muiden: 11 u. 'Ds. C. Balk. Sint Kruis: 9 u. mej. Da H. B. de Neeling. van Zuidzande. Sluis: 9.30 u. Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 u. Ds. W. B- Bergsma, IJzendijke: 9.30 u. Ds. G. van Hoog straten. Zuidzande: 10.30 u. mej. Da, H. B. de Neeling,

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2