PROVINCIAAL NIEUWS VOORZITTER O.K. WESTELIJK NOORD-BRABANT BEPLEIT INDUSTRIËLE SAMENWEPXING MET ZEELAND VOORZITTER INZAMEUNQSCOMITE HRWELMKSGESCHERX TREEDT AF Loop der bevolking over 1965 Prof. dr. Fred Schuh overleden DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Volksdansen in de „Molen" Hansweert Duits schip aan de grond gelopen Middelburg De goudkoorts in Serooskerke duurt voort Sas van Gent Na 52 jaar bij een maatschappij met pensioen Mr. BEERNINK AFGETREDEN ALS VOORZITTER C.H.U. MOND EN KLAUWZEER VARKENSPEST Brandje Benzinerantsoenering in Rhodesië verscherpt- WILSON NAAR CONFERENTIE OVER RHODESIE DE AMERIKAANSE VREDESCAMPAGNE SLUITING VAN AMERIKAANSE BASES IN FRANKRIJK Reimerswaal en Sloe Stimulering teelt nieuwe brouwgerstrassen Afzei van melkprodukten in 1965 gedaald Consumptie van kaas steeg AGENDA De prijsstijgingen in Indonesië Scheepvaart moet beschermd worden FRANCOIS DEKKER, Nalatigheid oorzaak van ongeval in Belgische atoomcentrum Pagina 2 Vrijdag 7 januari 1969 In de „molen", waar het ge reformeerde jeugd- en buurt huiswerk zijn zetel heeft gevon den, startte gisteren de eerste avond van de volksdansen. De animo was bevredigend. Een 18-tal jongelui onder leiding van de heer J. Corduwener uit Axel, maakte er voor de eerste maal kennis met dit genre volksver maak en volksdanskunst. De heer Corduwener deelde ons mede, dat het niet de bedoe ling is in clubverband naar bui ten te treden. Het moet zuiver worden gezien als een ontspan ning in intieme kring, waarbij de jeugd op een andere wijze dan bij „swingen" gebruikelijk is de danskunst met begeleiding van accordeonmuziek kan be oefenen. Het motorschip „Isarstein" van 6900 brt. is donderdagmorgen omstreeks negen uur nabij Hans- weert aan de grond gelopen. De „Isarstein" die van Rotterdam kwam en op weg was naar Ant werpen, is eigendom van de „Norddeutsche Lloyd". Vijf slepers uit Vlissingen en ^Terneuzen bereikten tegen half elf het schip. De Duitse vrachtvaarder kwam in moeilijkheden doordat het schip uit zijn roer liep. De „Isarstein" is er tegen elf uur in geslaagd op eigen kracht vlot te komen. Het schip ging even verderop voor anker om te controleren of het schip schade had opgelopen. De sleep boten die niet in actie behoef den te komen, keerden naar hun stations terug. In Serooskerke op Walcheren is ook gisteren weer gezocht naar gouden munten. Men is nu tot het totaal gekomen van 660 exemplaren. Volgens waarne mend burgemeester De Kam zit er mogelijk nog meer in de grond, want twee procent van het perceel is nog maar door zocht. Donderdagmiddag zijn de werkzaamheden gestaakt omdat men eerst het terrein wil afzet ten. De waarde is geschat op meer dan 200.000 gulden. Van daag zullen de gouddelvers het werk voortzetten. De munten zijn hoofdzakelijk volgens de waarnemende burgemeester uit het tijdperk van 1620 tot 1650. Maandag a.s. komt een des kundige uit Den Haag, de heer Enno van Gelder, direkteur van het koninklijk kabinet van mun ten, penningen en gesneden stenen, een onderzoek instellen. De heer Ch. W. Hoffmann, directeur voor Nederland van Cosmonda N.V. (Knorr-Neder- land), Corn Products N.V. (Duryea) en de N.V. Stijfsel en Glucosefabriek „Sas van Gent", heeft per 1 januari jl., na 52 jaar bij de groep gewerkt te hebben, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn luetics neergelegd. De heer Hofmann trad in 1913 in dienst van Corn Products N.V. te Amsterdam. In 1935 werd hij directeur van dit bedrijf. Na de oorlog, in 1952, werd hij gedelegeerd bestuurder van de N.V. Stijfsel en Glucosefabriek „Sas van Gent" en in 1959 werd1 hij eveneens directeur van Cos monda (Knorr Nederland) te Loosderecht. Bij deze bedrijven, die tezamen als Nederlandse groep deel uit maken van het internationale Com Products concern, werken thans bijna 1000 personen. Na het aftreden van de heer Hoffmann is de heer H. Gras (60) zelf reeds 36 jaar aan de groep verbonden benoemd tot uit voerend directeur. De heer Ch. W. Hoffmann was mede-oprichter van de Vereni ging van „Fabrikanten en Impor teurs van Verbruiksartikelen" en de Stichting „Het Merkartikel". Na zijn aftreden zal hij als ad viseur aan 't concern verbonden blijven en ook het voorzitterschap van de raden van besturen van bovengenoemde bedrijven blijven bekleden. Mr. H. K. J. Beernink heeft aan het dagelijks bestuur van de christelijk-historische unie meegedeeld, dat hij binnenkort het voorzitterschap van de chris telijk-historische unie wenst neer te leggen. Tot deze beslissing is hij ge komen op grond van de over weging, dat het een bepaalde voorkeur verdient de funktie van voorzitter der christelijk- historische unie niet te blijven combineren met de functie van voorzitter van de tweede kamer fractie. Hoewel het dagelijks bestuur, naar het mededeelt, het heen gaan van de heer Beernink als voorzitter van de unie ernstig betreurt, is het na rijp beraad tot de conclusie gekomen deze beslissing van de heer Beernink te moeten aanvaarden. Aangezien het krachtens de statuten van de christelijk-his torische unie tot de taak van de unieraad behoort een nieuwe voorzitter der unie te kiezen heeft het dagelijks bestuur in zijn laatst gehouden vergadering jhr. mr. L. E. de Geer van Oude gein als voorzitter van de unie raad verzocht de procedure tot verkiezing van een nieuwe voor zitter in werking te stellen. In verband hiermede is een vergadering van de unieraad uit geschreven op zaterdag 19 februari 1966. In een varkensfokbedrijf in het Noordlimburgse plaatsje Nieuwsbergen is mond- en klauwzeer uitgebroken. De ge hele varkensstapel van 102 stuks vee, waaronder 30 zeugen en een beer, moesten worden afgemaakt. De schade wordt ge raamd op 16 a 17.000 gulden. In Dedemsvaart is op het bedrijf van de landbouwer J. Visscher varkenspest geconstateerd. 32 var kens moesten worden afgemaakt De veeartsenijkundige dienst heeft in samenwerking met de gemeen te maatregelen getroffen om uit breiding van de besmettelijke ziek te te voorkomen. Tot nu toe kwam alleen mond- en klauwzeer in het gebied voor. Donderdagavond brandde een keetje van de waterleidingmaat schappij af, dat stond op onge veer 500 meter ten noorden van de stijfselfabriek. De brandweer verscheen spoedig ter plaatse maar hoefde geen groot ma teriaal te gebruiken. Het keetje brandde uit en wat as en plan ken markeerden de plaats waar het had gestaan. De Rhodesische oliecrisis als gevolg van de stopzetting van de olieleveranties door Engeland en Amerika trad donderdagavond nog duidelijker dan voorheen aan de dag door de bekendma king van de Rhodesische minis ter van handel en industrie, dat de benzinerantsoenering nog zal worden verscherpt. Met ingang van dinsdag zullen automobilis ten nog slechts 4,5 tot 9 liter per week kunnen krijgen, afhan kelijk van de grootte van hun wagen, tegen 13,5 tot 22,5 liter eerder. Voorts zullen volgens de nieu we bepalingen Rhodesische luchtvaartbedrijven slechts de helft van de normale hoeveel heid vliegtuigbrandstof krijgen en zullen voor buiten Rhodesië geregistreerde vliegtuigen „de minimumhoeveelheden" brand stof beschikbaar worden gesteld, vereist voor een veilige vlucht naar de eerstvolgende landings plaats buiten Rhodesië. Alle par ticuliere vluchten zijn verboden, behalve wanneer het dringende zakenreizen of reddingsvluchten betreft. Op de Rhodesische be volking werd donderdagavond tevens een beroep gedaan, zo veel mogelijk gebruik te maken van bussen, treinen of vliegtui gen. Premier Wilson van Engeland zal de gemenebestconferentie over de kwestie-Rhodesië bij wonen die op 11 en 12 januari in Lagos wordt gehouden. Verwacht wordt dat minstens twintig landen op de conferentie vertegenwoordigd zullen zijn. President Johnsons reizende ambassadeur Averell Harriman heeft donderdag bij aankomst in Tokio tegen verslaggevers ge zegd, dat alle staatslieden die hij op zijn vredesmissie heeft ge sproken, vrede in Vietnam willen en bereid zijn hiervoor al het mo gelijke te doen. Harriman onthulde dat John son hem had verzocht premier Eisakoe Sato van Japan volledig in te lichten over de jongste ont wikkelingen n Vietnam. Vandaag zal Harriman overleg plegen met Sato en de Japanse minister van buitenlandse zaken, Sjiina. Een woordvoerder van de Ja panse regering deelde mee dat minister Sjiina, die op 16 januari in Moskou een luchtvaartover eenkomst met de Sowjet-Unie zal tekenen, bij die gelegenheid krachtig bij de Russische leiders voor medewerking aan de huidi ge vredescampagne zal pleiten. Mogelijk zal Japan ook nog trachten rechtstreeks contact te krijgen met vertegewoordigers van Noord-Vietnam in 'de oost- europese of de tot geen van beide wereldblokken behorende Aziati sche landen. Zoals bekend is de Amerikaan se vice-president Hubert Hum- phrev al eerder in Tokio geweest om de steun van de Japanse re gering te vragen voor pogingen een vredesconferentie te beleg gen. Uit bijzonderheden die in niet-officiële Amerikaanse krin gen over de ooheffing van Ame rikaanse militaire bases in Frankrijk zijn vernomen, blijkt dat tegen eind maart van dit jaar het luchtmachtcentrum te Saint-André bij de grote Ameri kaanse luchtmachtbasis te Evreux en het leger-depót te Brienne le Chateau zullen wor den gesloten. De munitie- en materiaal opslagplaatsen te Trois-Fontai- nes in het departement Haute- Marne zullen 30 juni worden gesloten. De 1000 Amerikaanse militairen die daar zijn ge legerd, zullen naar Duitsland worden overgeplaatst. Voorts zal begin juli de Ame rikaanse verbindingsdienst-een heid, die het contact tussen de Amerikaanse en de Franse luchtmacht onderhoudt, het kan toor te Parijs ontruimen. Bij de op te heffen afdelingen werken ongeveer 2.000 Franse burgers, die deels zullen worden ontslagen, deels bij andere Amerikaanse bases te werk zul len worden gesteld. Zoals bekend was de sluiting van 23- Amerikaanse bases over zee reeds een jaar geleden aan gekondigd. In oktober 1965 hadden de Amerikanen reeds 6.000 van de 30.000 Franse burgers bij Ame rikaanse instellingen ontslagen. „Het is zeer onzeker of de te verwachten voorstellen van Franse zijde om uit de Europese economische crisis te geraken voor de vijf een aanvaardbare oplossing zullen betekenen. Het b mij gebleken, dat vele bedrij ven in ons ressort zich in de af gelopen tijd reeds zodanig op de verwerkelijking van de E.E.G. hebben ingesteld, dat mislukken van de Europese economische integratie of zelfs een teruggang in wat tot heden bereikt is voor vele bedrijven ernstige gevolgen zal hebben". Deze woorden sprak dr. ir. F. A. M. J. Smits van Waesberghe, voorzitter van de kamer van koophandel en fabrieken voor westelijk Noord-Brabant giste ren tijdens zijn nieuwjaarsrede. In West-Brabant is de indus triële werkgelegenheid met 28 procent toegenomen wat niet ver achter ligt bij de groeitrend (30 procent) in de gehele provincie. In Bergen op Zoom is in deze periode de werkgelegenheid te ruggelopen. De voorzitter be pleitte de fundering van een be leid dat leidt tot een zo volledig mogelijke werkgelegenheid en dat bijdraagt tot maximalisatie van het inkomen van de bevol king. Er liggen in westelijk Brabant goede kansen voor de inrichting van regionale industriecom plexen. In het ontwikkelings plan staan globaal de plaatsen aangewezen van drie superin dustrieterreinen. Het verheugde de voorzitter, dat twee hiervan bekend zijn, namelijk het Rei- merswaalproject en het project aan de Rode-Vaartmond. Hij achtte het echter een te kortkoming, dat de nauwe rela tie tussen het Sloeproject en het Reimers waalproject niet tot uiting komt. Naar zijn mening is het nodig dat de provincies Noord-Brabant en Zeeland ge zamenlijk de ontwikkeling in het gehele Scheldebekken zullen be studeren en voorbereiden Het produktschap voor gra nen, zaden en peulvruchten gaat meebetalen aan het fonds ter stimulering van het kweken van nieuwe brouwgerstrassen. Het bestuur heeft daarvoor 20.000 beschikbaar gesteld. Het cen traal brouwerijkantoor stelt een zelfde bedrag beschikbaar. In voorgaande jaren nam het cen traal brouwerijkantoor het ge hele bedrag van 40.000 voor zijn rekening. De heer S- van der Ploeg uit Utrecht, voorzitter van de werk groep inzameling van het „natio naal comité huwelijksgeschenk voor prinses Beatrix" en lid van de 2de kamer voor de Partii van de Arbeid, lieeft 0m persoonlijke redenen bedankt voor het lidmaat schap van dit comité. De voorzitter van het natio naal comité, eerste kamervoorzit ter mr. J. A. Jonkman, heeft dit gisteren meegedeeld tijdens een persconferentie in Den Haag, waarin nadere mededelingen wer den gedaan over de plannen en samenstelling van het comité. Op het uitgereikte stencil met de namen van de tachtig comité leden werd de heer Van der Ploeg nog genoemd als voorzitter van de werkgroep inzameling, maar mr. Jonkman verzocht zijn naam te schrappen. De heer Van der Ploeg heeft zijn beslissing „tot zijn en ons leedwezen" zoals mr. Jonkman zei, schx-iftelijk kenbaar gemaakt pn nadien in een gesprek toege licht. De afzet *7an melk en melk- produkten, exclusief de koffie melk, is in het afgelopen jaar iéts gedaald. Ook het verbruik van losse melk is ten opzichte van 1964 teruggelopen, waar tegenover een stijging staat van flessemelk van 5 procent. Dit deelde de heer C. A. Heuft, voorzitter van het bedrijfschap detailhandel in melk en melk en zuivelprodukten gisteren in Utrecht mee op een vergade ring van het bedrijfschap. Hij constateerde dat de verkoop van nevenartikelen (fijne vleeswa ren, frisdranken en kruideniers waren) in de melkdetailhandel stijgt. Sinds 1961 is de omzet van nevenprodukten voor de melk handel gestegen met 8 a 10 pro cent. Een geringe daling onderging de verkoop van gesteriliseerde melk en karnemelk. De overige melkprodukten gaven een stij ging in de afzet te zien, die varieerde van 1 tot 18 procent. De cijfers die betrekking hebben op de zuivelprodukten, geven een daling aan van het boter- verbruik. De consumptie van kaas steeg met 5 procent, de eierenomzet daalde en het ver bruik van margarine bleef onge veer gelijk. De steeds verder gaande da ling van de losse melkafzet doen de kosten per eenheid steeds ho ger worden, zodat van een lo nende verwerking en distributie nauwelijks kan worden gespro ken. Het bedrijfschap is gekant tegen de voorstellen om de niet gesteriliseerde melkprodukten vrij te geven voor verkoop in kruidenierszaken en voorver pakte kaas te beschouwen als half-conservén. HEDEN Axel: Stadsherberg, 3 uur: Openbare verkoping van ver scheidene percelen bouwland. ZATERDAG 1 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.20 uur: „Laurel en Hardy als dansmeesters"; 5 en 8 uur „Von Ryan's Express". Gebouw „De Schakel", 8 uur: Instuif - Nieuwjaarsbal. ZONDAG 2 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Von Ryan's Express"; 5 en 8 uur: „Laurel en Hardy als dansmeesters". ZaamslagCafé „De Vlas bloem", 3 uur: Prijspieken. MAANDAG 3 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Von Ryan's Express". DINSDAG i JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Von Ryan's Express", De heer Van der Ploeg is voor zitter van de bij het N.V.V. aange sloten algemene agrarische bond en heeft voor de P. van de A. zitting in 'de tweede kamer. Hij vestigde onlangs de aandacht on zich docr een langdurig gesprek met de heer Von Amsberg, kort voor de behandeling van de goed keuringswet in "de tweede kamer. De heer Van der Ploeg had om dit gesprek gevraagd in verband met zijn stembepaling. Hij stemde voor aanvaarding van de wet. GROTE TELEURSTELLING De heer Van der Ploeg ver klaarde desgevraagd aan het A.N.P. dat uitsluitend persoon lijke overwegingen en geen an dere motieven een rol hebben ge speeld bii zijn beslissing. Nadat hij als voorzitter van het werkgroep inzameling was aan gewezen, heeft de heer Van der Ploeg wel beseft dat een vermen ging zou kunnen plaatsvinden van zijn afkomst en maatschap pelijke werkzaamheden in het verleden en thans met het lid maatschap van het comité „Maar dat het zou gebeuren op de wijze als ik nu heb ervaren, was een grote teleurstelling. Het lijkt wel of het om mij gaat in plaats van om het huwelijksge schenk...". Daardoor is naar het oordeel van de heer Van der Ploeg aan zijn lidmaatschap van het comité een onzuivere dimensïè gegeven. „Ik weet van mijzelf dat ik een andere man ben dan die welke in de afgelopen dagen in allerlei publikaties is geschetst." „In het belang van de werk zaamheden van het comité vond ik het tenslotte beter mijn beslis sing thans kenbaar te maken dan op een later moment", aldus de heer Van der Ploeg. Dirigent Arthur Fiedler is brandweerman hart en nieren Stockholm: De bekende 71-jari ge dirigent Arthur Fiedler on dermeer Boston Pops Orchestra) wiens naam voorkomt op 5 -mil joen langs peel- en 9 miljoen kleinere platen, is brandweer man in hart en nieren. Reden waarom het korps in de Zweed se hoofdstad, waar hij een con cert zou leiden, hem een ere- helm en bijl overhandigde. In zijn woonplaats Boston heeft de dirigent een speciale brandweer mobilofoon in de wagen, opdat hij zich tijdig naar elke brand kan spoeden. Het moet voor iedere concertbezoeker een ge ruststellende gedachte zijn, dat er naast de maestro ook een brand-expert in de zaal aan wezig is. De militaire bevelhebber van geroepen voor de terechtstelling van kooplieden die zich aan „economisch terrorisme" te bui ten gaan, aldus een bericht van Antara uit Medan. De kooplieden zijn gewaar schuwd hun prijzen niet te ver hogen en geen economische chaös te veroorzaken. De prijs voor een kaartje op de gemeentebus in Djakarta ging woensdag met 400 procent om hoog van 200 roepia naar 1 nieu we roepia (1000 oude roepia) Tezelfdertijd werden de prijzen voor het goederenvervoer bij de expeditiebedrijven met 300 en de tarieven van de Indonesische spoorwegen met 800 procent ver hoogd. De Indonesische staat moet zijn nationale scheepvaartmaat schappijen beschermen, particu liere zowel als staatondernemin- gen. Dit moet ook tot uiting ko men in de buitenlandse bandels- politiek, aldus heeft de minister coördinator voor verbindingen overzee, generaal-majoor Ali Sadikin, in een lezing verklaard. Hij zei dat de Indonesische scheepvaartmaatschappijen bijv. vrijstelling van belasting moeten hebben om zich te kunnen ont wikkelen. Op West-Java wordt volgens Antara het grootste zendercom plex van zuidoost-Azië gebouwd door de Oostduitse „Dia Elec- tronik". Het project moet in 1969 gereed komen en zal meer dan zes miljoen dollar kosten. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden werd zeer onverwacht van onze zijde weggenomen in de Hope des Eeuwigen Levens, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer Echtgenoot van Maria Weijns, eerder weduwnaar van Esther van Hoeve, in de ouderdom van ruim 65 jaar. Oostburg M. DEKKER—WEIJNS AxelJ. M. KOSTER—DEKKER W. KOSTER M. J. VAN HOEVE—DEKKER P. VAN HOEVE Zuidzande P. S. DEKKER A. DEKKER—DE RUIJTER Leongatha S. P. DEKKER (Australië): E. DEKKER—SINNEMA en Kleinkinderen Oostburg, 6 januari 1966. Zuidzandsestraat 32. De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. op maandag 10 januari 1966, des namiddags 3 uur, op de algemene begraafplaats te Oostburg. AXEL M. V. Tot. Geboren 89 70 159 Gevestigd 239 240 479 Vermeerderd 328 310 638 Overleden 30 35 65 Vertrokken 154 169 323 Verminderd 184 204 388 Bevolking op 31 dec. 1964 4187 3922 8109 31 dec. 1965 4331 4028 8359 Vermeerderd 144 106 250 Huwelijksvoltrekkingen: 78 Echtscheidingen: 4 Geboren elders woonachtig: 1 Overleden, elders woonachtig: 2 KOEWACHT Geboren Gevestigd M. 17 40 V. 23 40 Tot. 40 80 Vermeerderd 57 63 120 Overleden Vertrokken 23 48 12 48 35 96 Verminderd 71 60 131 Bevolking op 31 dec. 1964 31 dec 1965 1309 1295 1159 1162 2468 2457 14 3 —11 WESTDORPE M. V. Tot. Geboren 21 17 38 Gevestigd 71 61 132 Vermeerderd 92 78 170 Overleden 21 15 36 Gevestigd 59 73 132 Verminderd 80 88 168 Bevolking op 31 dec. 1964 1129 1198 2327 31 dec. 1965 1141 1188 2329 -f 12 —10 2 Huwelijksvoltrekkingen: 20 Echtscheidingen: 1 VOGELWAARDE M. V Tot. Geboren 31 21 52 Gevestigd 50 52 102 Vermeerderd 81 73 .154 Overleden 20 11 31 Vertrokken 71 68 139 Verminderd 91 79 170 Bevolking op 31 dec. 1964 1790 1615 3405 31 dec. 1965 1780 1611 3391 Vermindering 10 4 14 Huwelijksvoltreki<ingen: 34 Echtscheidingen: 1 Huwelijksvoltrekkingen: 28 Echtscheidingen: 2 ZUIDZANDE Geboren Gevestigd Vermeerderd Overleden Vertrokken Verminderd Bevolking op 31 dec 1964 31 dec 1965 Verminderd Huwelijksvoltrekkingen: 4 Echtscheidingen: 1 M. V. Tot. 9 2 11 15 19 34 24 21 45 6 2 8 30 28 58 36 30 66 434 406 840 422 397 819 12 9 21 Nalatigheid zou de oorzaak zijn van een ongeval in het Bel gische centrum voor kernener gie in Mol, waarbij de vorige wee': een technicus aan gevaar lijke stralingen is blootgesteld, aldus werd donderdag in Brus sel vernomen. Bij het onderzoek heeft de Belgische politie het slachtoffer, de Belg Ferdinand Janssen, nog niet kunnen verhoren omdat hij in de Curie-stichting te Parijs wordt verpleegd. Hij zou daar een behandeling moeten onder gaan, waarbij beendermerg wordt overgeplant om de als gevolg van de stralingen opge treden vernieling van de cellen tegen te gaan. Deze behandeling, waarin de stichting is gespecia liseerd, werd eerder reeds met succes op vier Joegoslaven toe gepast. De Belgische politie vermoedt dat Janssen heeft nagelaten de voorgeschreven veiligheidsmaat regelen op te volgen. Het was zijn taak afvalstoffen uit één van de reactoren in Mol te ver wijderen. Het slachtoffer werd de vori ge week direct na het ongeval met een Belgisch militair vlieg tuig naar Parijs overgebracht. In Den Haag is gisteren op 90-jarige leeftijd overleden prof. dr. Fred Schuh, bekend door de vele boeken die hij over wis kunde en mechanica heeft ge schreven. Prof. Schuh werd 7 februari 1875 in Amsterdam geboren. Aan de vrije universiteit, waar hij wis- en natuurknde studeerde, viel hij op door voor alle vak ken cum laude te slagen. Ook zijn promotie in 1905 tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proefschrift getiteld „Verge lijkend overzicht der methoden ter bepaling van aantallen vlak ke krommen" geschiedde cum laude. Van 1902 tot 1904 was hij leraar bij het middelbaar onder wijs in Apeldoorn en Sneek. In 1905 werd hij privaat-docent in Groningen. Van 19071909 was hij hoogleraar in Delft, daarna van 19091916 in Groningen om vervolgens weer in Delft terug te keren, waar hij wiskunde en theoretische mechanica doceerde tot 1945. Prof. dr. Schuh heeft onge veer zestig boeken over wis kunde en mechanica geschreven. Hiertoe behoren o.m. „Lessen over de hogere algebra", leer boek der theoretische mechanica met inbegrip der kinematica", „Leerboek der nieuwe vlakke driehoeksmeting", „didactiek en methodiek van de wiskunde en de mechanica" en „Leerboek der differentiaal" en integraalreke ning". De begrafenis is bepaald op maandag 10 januari om 11.30 uur op de begraafplaats „Oud Eik en Duinen" in Den Haag.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2