PROVINCIAAL NIEUWS BEURSOVERZICHT Noorse coaster na aanvaring bij Bath gezonken Meer dan 4 miljard! De misdaad van Richard Ross III Kwitanfiezegel per 1 jan afgeschaft MOORDZAAX-ROCKANJE KOMT EIND JANUARI VOOR VERMIST Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK Zondagdiensfen Terneuzen Hoofdplaat Breskens Cadzand c GAS VERWARMING Fa.VERUN DE TERNEUZEN PIPERCUP MAAKTE EEN NOODLANDING Levenslang voor moordenaars taxichauffeur Denktasj wil 15.000 man Turkse troepen Belgische binnentanker aan de grond AGENDA Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 31 december 1963 Burgemeester van Souburg naar Woerden Tot burgemeester van Woerden is benoemd de heer B. H. G. ter Haar Romeny met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Oost- en West- Souburg. De heer ter Haar Ro meny is geboren op 19 februari 1925. Hij is Nederlands hervormd en lid van de christelijk-histori- sche unie. De kerstbomen worden verbrand Maandagavond 3 januari worden, zoals wij gisteren schreven, de kerstbomen verbrand op het ter rein nabij de Zuidlandstraat. Voor de goede orde wijzen wij er op dat dit „feest" niet zal wor den opgeluisterd door de Harmonie Terneuzen, maar door de drum band van de harmonie. V erkeersongevallen Gistermiddag te half twee reed de heer L. C. de S., wonende te Hoofdplaat, met de door hem be stuurde auto over de Markt in de richting van de De Jonge- straat. Op de kruising hiervan begon de auto door het gladde wegdek te slippen en kwam te gen de gevel van het op die hoek staande pand van de tech nische groothandel van de firma J. Polderman terecht. De zwaar beschadigde auto werd door een takelwagen van de garage Visser weggesleept. Te kwart voor twee reed de heer E. N. uit Terneuzen met zijn bestelwagen in de verboden richting in de Havenstraat op het moment dat uit de richting van De Blokken de heer M. V., eveneens uit Terneuzen, op zijn brommer kwam gereden. Daar deze de bocht te veel links nam kon hij een botsing met de bestel wagen niet voorkomen. Beide voertuigen werden licht beschadigd. De heer De Lijser informeerde of dit een samenvoegen van ge meenten is of het uitbreiden van het bestaande Oostburg. Burge meester Leenhouts zei dat het een combinatie van nieuwe ge meenten is doch dat het wel mogelijk is dat de naam Oost burg gehandhaafd blijft. De heer Kools vroeg zich af waarom de nieuwe gemeente zonder Aardenburg en Sluis wordt gevormd. De argumenta tie van G. S. omtrent de histo rische kernen vond hij nietszeg gend. De raad ging tenslotte met het praeadvies akkoord. Ten behoeve van de bouw en inrichting van een hoofden- kamer werd 8000 beschikbaar gesteld alsmede ƒ2000 voor aan schaffing van leerlingensets ter vervanging van de banken in één lokaal. De heer De Hullu informeerde wat er met het leeg staande lokaal gaat gebeuren, waarop de burgemeester ant woordde dat dit momenteel voor handenarbeid wordt gebruikt. Bij de behandeling van de be groting 1966 merkte de burge meester op dat de financiële toestand van de gemeente ge zond is. De posten zijn reëel ge raamd en de begroting is slui tend. De kapitaalsuitgaven zijn toereiken om kapitaalswerken uit te voeren. Aan de P.Z.E.M. werd een per ceel grond van 15 m2 aan de Kievitenlaan verkocht voor 5 per m2. De heren Kools en De Lijser meenden dat dit bedrag aan de lage kant was. Zij hadden liever het dubbele gezien. Aan het slot dankte burge meester Leenhouts de raads leden voor de samenwerking en de prettige verstandhouding die er in het afgelopen jaar is ge weest. De gemeenteraad vergaderde De raad der gemeente Hoofd plaat vergaderde onder voorzit terschap van burgemeester J. Temmerman. Met ingang van 1 februari '66 werd benoemd tot schrijver ter gemeentesekretarie de heer A. Mollet. Voor de uitvoering van het Zuid-West uitbreidingsplan werd een krediet van 49.800 beschikbaar gesteld. De uitgifte prijs van bouwgrond in dit uit breidingsplan werd vastgesteld op 12,50 per m2. De centra voor kraamzorg van het Wit-Gele Kruis en Groene Kruis zullen een subsidie van ƒ4 per verzorgingsdag ontvan gen. De vergoeding van 400 voor gebruik van 't gemeente lijk sportveld met kleedgebouw door de v.v. Hoofdplaat werd met ingang van 1 januari ver laagd tot ƒ25. De heer A. Thomaes infor meerde naar de havenplannen, waarop de voorzitter geen ant woord kon geven. De heer Steijaert pleitte voor een tijdige afpaling van ver kochte bouwpercelen in het uit breidingsplan Slijkplaat. De heer Haers vroeg naar de afloop van het onderzoek in het graanpakhuis van Jacobs aan de Molenweg. De bewoners van de omliggende woningen ondervon den nogal hinder van het weg waaiend stof tijdens het lossen en laden van graan. De burgemeester deelde mee dat Jacobs opdracht heeft ge kregen aan zijn verplichtingen te voldoen en dat een aanvraag inzake de hinderwet in behan deling is. Scheepvaart Donderdagmorgen in de vroeg te meerde aan de D.O.W.-stei ger ter lossing de 19.077 ton metende Zweed, de „Paul En- dacott". In de „put" lag ter gedeelte lijke lossing de Noor „Ross Ca pe", metende 28.370 ton. De VASTE MARKT OP LAATSTE BEURSDAG IN 1965 De laatste beursdag heeft nog voor een kleine verrassing ge zorgd door een vaste stemming voor het merendeel der interna tionale waarden. Van Ameri kaans aanbod was weinig sprake, waardoor vraag van het publiek alsmede dekkingsaankopen tot „Ross Cape" zou in de loop van gevolg hadden dat Unilevers op de dag de Schelde weer verlaten 114,20 vast in de markt lagen, om de resterende lading in Zee- brugge te lossen. De vismijn Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 20 t/m 24 december aangevoerd: 495 kg bot, 1983 kg schar, 765 kg schol, 98 kg tong, 13.490 kg kabeljauw, 5382 kg wijting, 2100 kg haring, 73.122 kg sardijn, 41 kg lever, 5419 kg exportgarna len, 21.842 kg sardijn-puf, 1799 kg onverkochte vis. Raadsvergadering De raad der gemeente Cad zand vergaderde onder voorzit terschap van burgemeester J. Leenhouts. Aan het begin van de verga dering deelde de burgemeester mede dat door bemiddeling van de A.N.W.B. nabij Potjes nieu we borden zullen worden ge plaatst. Men hoopt hierdoor het verkeer beter te kunnen leiden. Aan mej. Brevet is als onder wijzeres aan de openbare school 9 maanden ziekteverlof verleend. In tijdelijke dienst is benoemd de heer De Koster uit Breskens. Gedurende 1965 was de be volking gedaald met 76. Dit is hoofdzakelijk te wijten aan het vertrekken van tijdelijke inwo ners van de kanaalzone. Over de herindeling van Zeeuws-Vlaanderen hadden B. en W. een pre-advies opgesteld. Hierin zeggen zij dat zij op het standpunt staan dat de vorming van een kustreereatiegemeente de meest gewenste oplossing zou zijn. Zij blijven echter van oor deel dat de belangen van de kustrecreatie het best zullen worden gediend als voornoemd kustgebied bij één gemeente wordt ondergebracht. Nu in het nieuwe plan ten dele is voldaan aan de reeds vermel de voorwaarden, hebben B. en W. besloten voor te stellen aan G. S. te berichten dat de raad van Cadzand zich met de nieu we combinatie kan verenigen. BERGEN UIT ISOLEMENT VERLOST Het Maaswater in Limburg is gisteren zo ver gezakt dat het dorp Bergen sedert donderdag middag vijf uur uit zijn isole ment is verlost en weer voor alle verkeer bereikbaar. Gedurende de gehele beurs- duur werd er in deze hoek regel matig gehandeld. Hoewel Phi lips het hoge openingsniveau van 112,70 niet kon handhaven, ver beterde dit fonds uiteindelijk ca. een gulden tot 112,30. Kon. Olie ging een gulden om hoog tot 147,40. A.K.U. opende wederom vast met een koers stijging van 8 Va punt op 394, dit door aanhoudende lokale specu latieve vraag. Later moest van de kc rswinst ca. 2 punten wor den prijsgegeven. Hoogovens werd op 445 (onv.) geadviseerd. Aangezien dit fonds niet in een open hoek wordt verhandeld en de notering aan het einde van de beursduur word opgemaakt, moet de advieskoers met de no dige reserve in acht worden ge nomen. Veelal vinden de op drachten in Hoogovens pas op het laatste moment plaats, waardoor de eerder gegeven advieskoers nogal eens scheef wordt getrok ken. Unilever werd gesteund door Wallstreet waar dit fonds woensdag een dollar hoger sloot. Vergeleken met de slotkoers' van de vorige week sloot A.K.U. ca. 24 punten hoger. Ook Hoog ovens gaf een koersverbetering te zien. Philips avanceerde ca. 2,50, Unilever en Kon. Olie ieder ca. twee gulden. 1965 is overigens voor de beurs een slecht jaar geweest met for se koersdalingen. Men hoopt op een krachtig herstel in 1966. Ook de scheepvaartmarkt liet zich niet onbetuigd. Hier bedroe gen de koersverbeteringen één tot drie punten. Vooral Kon. Boot lag gevraagd in de markt. Van de leidende cultures zette H.V.A. de koersstijging voort door lokale vraag. De staats- fondsenmarkt was iets gemak kelijker met weinig zaken. De 614 procent dollarobligaties Kraftlaget Oplandskraft Oslo werden voor de eerste verhan- deldag op ca. 974/a geadviseerd. Mond- en klauwzeer in IJsselmuiden Onder de veestapels van de landbouwers D. Dolfsma en W. van Pijkeren in het dorp Graf horst (gemeente IJsselmuiden in Overijssel) is mond- en klauw zeer geconstateerd. Bij de heer Dolfsma moesten 90 varkens en 75 kalveren worden afgemaakt, bij de heer Van Pijkeren 200 kal veren en koeien. Met ingang van 1 januari treedt in werking de wijzi gingswet van 23 december 1965 (staatsbld 622), waarbij het kwitantiezegel is afge schaft. Onder dit zegelrecht wordt in dit verband ver staan het in de zegelwet 1917 geregelde vaste zegelrecht van 15 cent, waaraan behalve kwitanties mede zijn onder worpen een groot aantal an dere betalingsstukken zoals bewijzen van ontvangst of overneming van gelden, cre ditnota's, saldobiljetten, ak koordverklaringen betreffen de rekeningcourantsaldi, be wijzen van lidmaatschap van verenigingen en toegangs- en abonnementsbewijzen. Van de zijde van het ministerie van financiën wordt er op gewe zen dat degenen die zegels in voorraad hebben, bij de in specties der registratie en successie gedurende het ge hele jaar 1966 een aanvraag kunnen indienen voor inwis seling in contanten. Int. conc. Industrie Scheepv. Bank en verz. 180.4 Handel enz. 1'9.6 Algemeen 337.2 Beursindices (1953 100) 28/12 29/12 30/12 468.3 473.9 477.2 309.0 311.2 313.2 135.1 135.3 136.0 179.5 180.2 161.8 163.4 340.' 342.9 Advieskoersen butienlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0710.17 Amerikaanse dollar 3.593.63 Canadese dollar 3.333.38 Franse frank (100) 73.40—74.90 Belg. fr. (100) 7.20>/a—17.25Va Duitse mark (100) 89.9090.40 Zweedse kroon (100) 83.40—83.90 Italiaanse lire (10.000) 56.50—58.50 Deense kroon (100) 51.9052.90 Noorse kroon (100) 50.0051.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.94—14.04 Portugese escudo (100) 12.55—12.70 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.92—6.07 Tientallen kalveren bij brand gedood Woensdagnacht zijn in Waver- veen (bij Vinkeveen) 47 mest- kalveren bij een brand gedood. De brand brak uit op het be drijf van de heer Van Rossen door kortsluiting in een van de ventilatoren. De kalveren die in een schuur waren onderge bracht, kwamen om door ver stikking. (Adv.) tel. 2176 Havenstraat 8 (bij de markt) OPLOSSING VAN DE KERSTPUZZELS Het ongunstige weer tijdens de Kerstdagen heeft blijkbaar veel lezers aan het puzzelen ge zet. Het is een aangename bezig heid en het geeft voldoening als men een opgave volledig weet op te lossen, ook als er geen prijs mee te winnen is. Er kwa men veel goede oplossingen bin nen. De prijswinnaars van de monsterpuzzel zijn: le prijs: J. Hamelink, Oude- landseweg 14. 2e prijs: Mevr. M. Schout Kohier, Erasmusstraat 27. 3e prijs: Mevr. A. J. de Rijk Doorns, Rozenstraat 23. De prijzen bestaan uit boeken- bonnen van resp. 10, 7,50 en ƒ5. De oplossing plaatsen wij, in verband met plaatsgebrek, vol gende week. DE BALLONTOCHT- PUZZEL Ook voor deze puzzel bleek veel animo. De prijzen vielen na loting ten deel aan: le prijs: J. Klaassen, Vloos- wijkstraat 36. Boekenbon 10. 2e prijs: Mej. H. E. Blok, Pi- ronstraat 19 te Axel. Boekenbon 7,50. 3e pr.: Arend Dieleman, Nieu- wediepstraat 86. Boekenbon 5. De oplossing was aldus: 1. Het sekretariaat van de club is in Maastricht. 2. De ballons zijn opgestegen in Valkenburg. 3. De oprichter van de club komt uit Amsterdam. 4. De club gaat elk jaar een dagje uit naar Antwerpen. Donderdagmiddag ongeveer half vier heeft een pipercup- vliegtuig als gevolg van slecht zicht door regen een noodlan ding moeten maken, bij Hendrik- Ido-Ambacht, die perfect ver liep. De Engelse piloot, P. J. Greensmith, - was in Southend opgestegen ert moest de piper cup op het vliegveld Zestien hoven bij Rotterdam afleveren. Het toestel had geen radio aan boord. Het toestel heeft geen schade opgelopen en ook de pi loot bleef ongedeerd. Na over leg met de rijksluchtvaartdienst hoopt men vanmorgen met het toestel de reis te kunnen ver volgen. In Bonn zijn donderdag twee jongemannen tot levenslange ge vangenisstraffen veroordeeld wegens moord op de 28-jarige taxichauffeur Karl-Hednz Koch, gepleegd op 1 oktober 1964. De veroordeelden zijn Man fred Tragert en Dieter Hoff mann, beiden 25 jaar oud en af komstig uit Berlijn. Tragert had de taxichauffeur met elf steken van zijn stiletto om het leven gebracht en hem daarna beroofd. Hoffmann werd in het requisitoir de geestelijke vader van de overval genoemd. Drie mensen worden vermist na een aanvaring die donderdag morgen tegen halfacht op de Westerschelde plaats vond ter hoogte van Bath. In aanvaring kwamen daar de Noorse kust vaarder „City" van 558 b.r.t. en de Belgische binnenvaarttanker „Fina II". De Noor zonk kort na de aanvaring. Het Belgische vaartuig dat een ingedrukte voorsteven heeft, is aan de grond gezet. De vermisten zijn de kapitein van de „City", de heer Dybing, een tweede opvarende, A. B, Trelvik, en de Belgische loods, de heer A. de Mayer, die op de Noor meevoer. Drie van de ge redden, die aan boord van een rubber vlot waren gegaan, zijn aan land gekomen bij Rilland Bath, waar zij bij gezinnen ter plaatse onderkomen hebben ge kregen. De namen der drie ge redden luiden: eerste machinist N. Dyrvy, de steward en kok H. Christiansen, de dekjongen A. Sandoy, de lichtmatroos Mey- er-Knudsen en de tweede stuur man G. Erling. In Rilland-Bath zijn met een reddingvlot aan land gekomen: de eerste stuurman Sigurd Rab- ben (30 jaar), motorman Sig- mund Larsen (23 jaar) en de matroos Jarl Rott (20 jaar). De aanvaring is gebeurd op dezelfde plaats waar in 1963 twee tankschepen, de „Miraflo- res en de „Abadesa" met elkaar in aanvaring kwamen. Daarbij De waarnemend leider van het Turkse bevolkingsdeel op Cyprus, Denktasj, heeft in een toespraak in Ankara Turkije ver zocht 15.000 man troepen naar Cyprus te zenden als tegenwicht voor het aantal Griekse militai ren d!at zich op Cyprus zou be vinden. Krachtens de in 1959 ge sloten overeenkomsten van Zurich en Londen mocht Grieken land ongeveer 950 man troepen op Cyprus stationeren en Turkije ongeveer 650. Na de onlusten in 1964 op Cyprus werd van weers kanten de beschuldiging geuit dat genoemde troepencontingen ten worden versterkt. kwamen toen negen zeelieden om het leven. Enige dagen geleden werd er in het maandblad van de ver eniging „De Nederlandse Loods" nog eens op gewezen hoe ge vaarlijk het vaarwater bij Ril land-Bath is door zijstromingen. Het gehele in- en uitgaande verkeer op de Schelde werd stopgezet, dit in verband o.m. met het feit, dat men niet pre cies wist waar de gezonken „City of Singo" lag. Men neemt aan, dat deze gezonken is bij boei 75 in het vaarwater. De drie geredden die in Ril land-Bath waren opgenomen, zijn 's middags per auto naar Antwerpen vertrokken. Het wrak van de „Fina II" is inmiddels met de overige geredden aan boord naar Antwerpen ver sleept. De vaart naar en van Antwer pen over de Schelde werd vrij gegeven voor binnenschepen. In de loop van de middag heeft men het wrak van de „City" gelocaliseerd, waarna de scheepvaart kon worden hervat. Het wrak ligt aan de noordzijde van het nauw van Bath, dwars op het vaarwater. Het is gemar keerd met een groene wrak- lichtboei, die tweemaal per 10 seconden een groene schittering geeft. Voor de scheepvaart geldt éénrichtingsverkeer. Ter hoogte van Ossenisse is gisteren op de Westerschelde de Belgische binnentanker „B P 12" aan de grond gelopen. Men heeft 300 ton gasolie overboord ge pompt om het schip lichter te maken, maar desondanks zijn pogingen van sleepboten om het schip vlot te trekken mislukt. De Schelde was ter plaatse met een laag gasolie bedekt. Een andere tanker trachtte nog zoveel mogelijk van de lading over te nemen. De „B P 12" is tegen het val len van de avond door drie sleepboten vlot getrokken. Het schip is naar Terneuzen gesleept en blijkt niet lek te zijn. Er zijn aanwijzingen die er op duiden, dat de Rotterdamse jus titie toch gebruik zal maken van de gedeeltelijke bekentenis die de verdachte in de moorzaak- Rockanje, de 57-jarige bosarbei- der Dirk B. tijdens een gesprek met de officier van justitie, mr. I. H. van de Roemer, kort na zijn arrestatie aflegde, maar on middellijk daarna voorgoed in trok. Naar het A.N.P. verneemt overweegt mr. Van de Roemer de zaak over te dragen aan een collega, mr. J. van der Spek. Een dergelijk besluit zou wijzen in de richting van een novum in de Nederlandse rechtspraak: een getuigenis van een officier van justitie in zijn „eigen" zaak. Dit zou de enige manier zijn om gebruik te maken van de haas tig ingetrokken bekentenis („het was een leugentje om bestwil") van B. Volgens de Nederlandse wet kan het signaleren van een dergelijke bekentenis door de of ficier in zijn requisitor nimmer gelden als bewijsmateriaal. Al leen een verklaring van de of ficier als getuige kan in dit ge val iets uitrichten. Het strafproces tegen de bos- (ƒ4.000.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim 4 miljard gulden. Ook U kunt profiteren van de gunstige voor waarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de WALSTRAAT 7 TERNEUZEN NOORDSTRAAT 6 AXEL Rlco Bulthuis 87) „Hoe kom jij hier?" Het was hoofdinspecteur Hensel, eveneens in rok. Lankhout slikte en hakkelde, hij wist zich geen raad, bracht met moeite uit, dat hij iemand scha duwde. „In je werkpakkie?" „Ik..." „Jij loopt in de kijker. Wie droeg je dit op? Voor welke zaak zit je hier?" „Voor een zaak van inspecteur Ross". „Menéér Ross..." verbeterde de hoofdinspecteur, snel om zich heen blikkend. Hij keek somber naar de recher cheur en zeide „Is Ross gek geworden?" „Hij weet niet dat ik hier ben meneer". „Wie zoek je?" De hoofdinspec teur keek naar de ober, die fijntjes tegen hem glimlachte uit de verte. „Ik weet het niet inspe... me neer". „Hoe heet hij dan?" „Weet ik ook niet meneer". „Waar zit hij?" „Ik weet het niet meneer, ik zoek al..." „Je komt morgen op myn bu reau... Nee, niet opstaan, bestel een borrel en hoepel dan op, be grepen?" „Jawel meneer". Lankhout kon wel huilen. De hevig verstoorde Hensel bromde een afgebeten groet en gleed handig uit de loge. Even later zag Lankhout hem dansen met een beeldschoon meisje. De ober, zeker op de hoogte ge steld met een afgesproken gebaar bracht Lankhout een groot glas met een laagje likeur, dat naai rumbonen rook. Lankhout proefde slechts azijn. De vrouwen Waren gloeiende katten geworden en de' mannen stuk voor stuk vermomde kerels, monsters, dierenToen zag hij plotseling de man dansen, die hij gezocht had. Met zijn boven lip over de rand van het glas, keek de rechercheur toe. De man danste met een asblond vrouwtje in zijn armen. Hij hield het paar zolang in de gaten, totdat zijn ogen ervan gingen tranen en na de dans volgde hij oplettend de man, omdat hij weten wilde, waar deze ging zitten. Lankhout dacht: Hensel kan me gestolen worden, ik heb met Ross en met Hoekstra te maken, ik kan me verdedigen, ik kon niet anders doen. Hij hoepelde dus niet op, toen zijn glas leeg was en wachtte geduldig, de hoofdinspecteur ne gérend die zo nu en dan zijn kant uitkeek. Op een onzalig ogenblik verliet het achtervolgde slachtoffer de zaal. Lankhout zette zijn glas neer en verliet de loge, maar de ober hield hem aan, noemde beleefd een on beleefd hoge prijs voor de verte ring. Lankhout betaalde zonder fooi en maakte dat hij in de hall kwam. Hij was al te laat, de man was weg. Woedend griste Lank hout zijn jas over de toonbank heen en liet de juffrouw om geld piepen De portier wees spottend in de struiken, waar de fiets lag en de rechercheur fietste, als werd hij nagezeten door tien woedende Hen sels, het grintpad af. Bij de tram halte stond niemand. Lankhout zette vaart en reed om de hoek van de laan bijna zijn slachtoffer omver. Van remmen was geen sprake meer, doorrijden was het enige wat erop zat. Lankhout stap te pas af, toen hij de volgende laan bereikt had. Hij schaduwde „met tegenlicht" en was genoodzaakt, zich achter een koffietent te ver stoppen, opdat de geschaduwde kon passeren. Deze passeerde in wandeltempo. Dat duurde zeker een vol uur en in het centrum be gon de man weer te zigzaggen, floot nogmaals zijn mysterieuze dubbeltoon, belde ten tweeden ma le op in 'n verlichte telefooncel en wandelde verder, aandachtig om zich heen glurend. Toen stapte hij op de tram, om een halte verder weer uit te stappen en een zijstraat in te slaan. Het werd een eindeloze wande* ling en Lankhout was kapotgere- den, moegelopen, sufgekeken. En eindelijk... eindelijk bereikten ze de straat, waarin het pension van mevrouw Weber lag. De geheim zinnige man liep het huis voorbij, sloeg een zijsteegje in en zette het op een lopen, om in een tuindeur te verdwijnen. Daar ging Lankhout. Met de fiets aan de hand holde hij even eens het steegje door, duwde zacht jes de tuindeur open en loerde. Nog juist ontwaarde hij de man in de verlichte keuken. Lankhout wist wat hem te doen stond. Hij holde over het slinger paadje, smeet de fiets tegen de schuur, drukte zo zacht mogelijk de knop van de achterdeur r.aat omlaag en liep op zijn tenen de keuken in. Hij sloot de deur, rukte, zich bukkend de schoenen van zijn voeten en liep met lange passen de gang door. Boven zijn hoofd liep iemand over de trap. Drie trappen moest Lankhout beklimmen, voordat hij op de etage kwam, waar de voeten van zijn eindelijk betrapte misdadi ger geen nieuwe treden zochten. Geruisloos gleed de rechercheur over de treden, zwenkte behendig als een aap op de hoeken van het trapgat en volgde het zachte kra ken boven zijn hoofd. Lankhout dook in elkaar, stak voorzichtig zijn hoofd boven de hoogste trede uit en deed zijn mond open, ten einde het wachtwoord: halt! te roepen. Maar de vreemdeling, die een sleutel in de hand hield, wend de zich om en keek de achtervolger recht in de ogen. Lankhout ken de indringer niet, dat zou hem de andere morgen pas aan het ver stand worden gebracht. „Heeft u", vroeg de heer Ishigu- ro, op zijn beleefde en vriendelijke manier: „Heeft u mijn fiets weer in de schuur gezet?" (Wordt vervolgd.) arbeider, die ervan wordt ver dacht op 26 mei in Roekan je de Rotterdamse reder Van Hoeij Smit met een mes om het leven te hebben gebracht, zal vermoe delijk eind januari in het Rot terdamse paleis van justitie die nen. B. zal terecht moeten staan wegens moord, subsidiair dood slag. Voor zover bekend beschikt de justitie wel over aanwijzin gen in de richting van de bos- arbeider, maar niet over enig bewijs. Zo leverde de weken lange speurtocht naar het wa pen waarmee het misdrijf moet zijn gepleegd, niets op. Het tech nisch laboratoriumonderzoek wees uit, dat op de kleding van de verdachte sporen van men senbloed voorkwamen. Niet vastgesteld kon worden of dat bloed afkomstig was van het slachtoffer. 32.000 schepen op Nieuwe Waterweg Het 32.000ste schip van dit jaar is woensdagavond de Nieu we Waterweg binnéngêi/are.Het was het onder Zweedse vlag va rende schip „Soya Maria", dat een lading olie uit Mena al Ah- madi aanvoerde. Het schip is in Pernis afgemeerd. In 1964 werd het aantal van 32.000 schepen niet bereikt. TERNEUZEN: Van zaterdagochtend 8 uur tot zondagmiddag 2 jan. 12 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter P. J. Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17, tel. 2324. Van zondagmiddag 2 jan. 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter R. J. P. Bauwens, Jac. van Lennepstr. 87, tel. 3768. Apotheek geopend; zaterdag 1 januari M. B. M. Hamann, Noord straat 69, tel. 2060; zondag 2 jan. A. J. Klaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. De dienst tijdens oud- en nieuw jaarsdag van de Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis wordt verzorgd door zr E .C. Vogelaar, v. Steenbergenlaan 67, tel. 3360. AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat 8, tel. 666. DIERENARTS: Van vrijdagavond S uur tot za terdagavond 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestraat 108, Zaamslag, telefoon 01153366. Van zaterdagavond 12 uur tot zondagavond 12 uur wordt de prak tijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargeno men door dierenarts J. Janssen, Stationsstraat 10 te Axel, telefoon 01155—488. ZATERDAG I JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.20 uur: „Laurel en Hardy als dansmeesters"; 5 en 8 uur: „Von Ryan's Express". ZONDAG 2 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Von Ryan's Express"; 5 en 8 uur: „Laurel en Hardy als dansmeesters". MAANDAG 3 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Von Ryan's Express". DINSDAG 4 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Von Ryan'» Express".

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2