Tweede Kamer over de loonpolitiek HEDERLAND HADALTUD GOEDE KEEPERS DUIVENSPORT Ratten verslinden voedselvoorraden van India GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG OVEREENSTEMMING TUSSEN HORECA EN MINISTER: DRANKEN DUURDER Begroting van sociale zaken WOENSDAG 22 DECEMBER 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 manusje van alles BOUWVAKKER OVERLEEFT VAL VAN TWAALF METER Door schuivende lading gedood Bi and in cafetaria TITAN-3-C MET VIER KUNSTMANEN GELANCEERD BEEUWKES, GöBEL, VAN DER MEULEN, DE MUNCK, PIETERS GRAAFLAND DE WESTDUITSE DEFENSIE SINDS 1945 „GROTE DRIE" LEGENDARISCHE WEDSTRIJD JUST EN GEJUS LEO EN ADRI NA 1945.... SALEH OVER DE INDONESISCHE ECONOMIE De strijd rond het minimum loon bleek een belangrijk punt in het debat over de begroting van sociale zaken en volksge zondheid. De liberale woordvoerder, de heer Corver, vond een verhoging van 110 gulden tot 125 gulden een onaanvaardbare zaak. Deze stijging van 13,5 pet. zou het moeilijk maken andere werk nemers genoegen te laten nemen met 6 a 7 pet. Het leek hem beter, redelijker en aanvaard baarder om de stijging van het minimum-loon te koppelen aan het gemiddelde van de algemene loonstijgingen. Dat vond de heer Van Lier (P.v.d.A.) kennelijk een verras sing. Hij verwachtte nl. dat de heer Corver zich zou conforme ren aan het standpunt van de werkgevers. VLOEK VOOK MINIMUM LOON Deze afgevaardigde waarschuw de tegen koppeling van de hoog te van het minimumloon aan de stijging van de kosten van levensonderhoud of een meng- vr-m van deze stijging met die van het prijspeil. Daardoor zou het minimumloon op den duur zakken tot onder het peil van uitkering op grond van de bij standswet of de A.O.W. Er moet een stevige vloer voor het minimumloon komen, zo vond hij. Daarbij drong hij aan op verwezenlijking van een wet op de arbeidsvoorwaarden. De heren Van Lier en Corver bleken het eens over het feit, dat volledige vrijheid voor de loonvorming nog niet aanvaard baar is. De heer Corver wees op de gespannen arbeidsmarkt en bij loonexplosies dreigende in flatie. De heer Van Lier vond deze explosies gevaarlijk, indien zij door het „plafond" gaan. VRIJE BEROEPEN De heer Corver had weinig verwachtingen over het loonbe- leicl 1966, nu de minister het meerderheidsrapport van de S.E.R. niet heeft opgevolgd. Van arbeidsverkorting wilde hij niet weten. Hij citeerde, mede op grond van de gespan nen arbeidsmarkt, de stelling van de Westduitse bondskanselier Erhard, dat men meer kan ver dienen en een beter leven kan vinden, indien men harder werkt. De heer Corver meende dat minder dan 45 uur werk in vijf dagen gevaarlijk voor de economie zal zijn. De vrije be roepen, zoals boeren, midden standers en andere zakenlieden kennen de vijfdaagse werkweek niet eens. De heer Corver zag af van een voorstel om de 30 miljoen gul den voor aanvullende werkge legenheid drastisch te besnoeien. Voor deze vorm van werkver schaffing is, behalve op kleine schaal in het noorden des lands, geen behoefte. OVERLEG STUK De heer Boersma (A.R.) noem de het „een teleurstellende zaak", dat het overleg in de stichting van de arbeid op het punt van het minimum-inkomen is stuk gelopen. Hij wees er op, dat het overleg de laatste jaren stroever is gaan lopen. Deze afgevaardigde noemde het „vrijwel uitgesloten", dat het overleg over het minimum inkomen zal worden hervat. Het kwam hem niet juist voor, als de kamer op dit punt een uit spraak zou doen. De heer Boersma zei de voor keur te geven aan het vaststel len van een minimum-inkomen voor geheel 1966. Hij verwacht dat het hierover door de S.E.R. uit te brengen rapport verdeeld van inhoud zal zijn. VERONTRUST De heer Burggraaf fP.S.P.) bepleitte een minimumloon van 125 gulden in 1966, aanvaarding van de looneisen der werkne mers en financiële faciliteiten voor georganiseerden in de drie grote bonden. Verontrust was hij over de gang van zaken bij de ontslagen van de gefuseerde Ankersmit-Texoprint. De heer Hoekstra (C.P.N.) vond de stichting van de arbeid een drukmiddel om de leiders van de vakbeweging tot besluiten te dwingen buiten de leden om. De tijd voor werkelijk vrijere onderhandelingen is aangebro ken, zo zei hij. Maar de minister ziet een gevarenzone en behoudt zich het recht voor C.A.O.'s af te keuren. De lonen in ons land zijn de laagste in de E.E.G. Ze worden gebruikt om de concur rentie der ondernemers uit te laten vechten op de ruggen van arbeiders en beambten, aldus de heer Hoekstra. TIJDELIJKE REGELING De heer Aalberse (K.V.P.) die zijn maidenspeech hield, ver klaarde dat zijn fractie voor 1966 een tijdelijke regeling voor het minimumloon wenst. Hij wilde het definitieve standpunt van de minister weten. Over de loonpolitiek zei de heer Aalberse dat hij met de in zichten van de minister akkoord gaat. Mevrouw Stoffels van Haaf- ten (V.V.D.) vond het emigra- tiebeleid onjuist. Door samen werking zouden de diverse or ganisaties goedkoper kunnen werken. Het emigratiebestuur heeft 120 ambtenaren, dat be tekent één ambtenaar op 75 emi granten per jaar van 't ogenblik af, dat een emigrant klaar voor vertrek is. Zij wenste voorts een gematigd voorschotstelsel in plaats van het huidige financie ringsstelsel voor emigranten. Een gemotoriseerd „Manusje van Alles" is dit karretje, dat nagenoeg ieder terrein kan over winnen, mede dankzij de aandrij ving op alle wielen. Het kan va ren, gedragen worden, klimmen De 24 pk motor geeft het een maximum snelheid van 45 km/u. De „Cat-a-Gator" zoals het heet, is van Amerikaans fabrikaat. Insekten, ratten en een onjuiste wijze van opslaan doen de helft van 'die in India geproduceerde voedingsmiddelen verloren gaan. Tot deze conclusie is het centrale instituut voor speurwerk op het gebied van voeding in de Indische stad Mysore gekomen. Volgens een rapport van 'déze instelling gaat jaarliiks voedsel ter waarde van 46 miljard ropij verloren, of tweemaal zoveel als het eindbe drag van de Indische begroting. Het instituut is van oordeel dat India, als het de insekten en rat ten doeltreffend bestrijdt en de voedingsmiddelen op de juiste Donderdag 23 december komt de gemeenteraad van Zaamslag 's middags om half drie voor de laatste maal in 1965 bijeen. De agenda bevat merendeels „kléin goed", waaronder zich tal van ba- merstukken bevinden. ADVIESCOMMISSIE Jaarlijks moeten de leden van de commissie van advies ingevolge de Woonruimtewet worden benoemd. B. en W. stellen voor de zitting hebbende leden I. J- Kolijn, .1. F Lensen, H. de Feijter, M. J. Galle sn F. de Putter voor het jaar 1966 Dpnieuw te benoemen. COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM In verband met zijn vertrek uit de gemeente heeft de heer F. K Haak ontslag gevraagd als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Ter voorziening in de vacature stelt het college voor een keuze te doen uit het volgende dubbeltal: 1. P. W. Wilhelm, Veerstraat 12: 2. G. P. Verlinde, B 168a. BORGSTELLINGSFONDS Op 31 december eindigt de 3- jarige zittingsperiode van het hui dige bestuur van het Zeeuws Vlaams borgstellingsfonds. Als vertegenwoordiger van de gemeente Zaamslag heeft in dat bestuur zitting de heer J. van Wiik, burgemeester. B. en W. stellen voor de heet Van Wijk met ingang van 1 januari 1966 opnieuw als zodanig aan te Wijzen. LAGER ONDERWIJSWET Ingekomen zijn verzoeken van de vereniging tot bevordering van geref. lager onderwijs om beschik baarstelling van de benodigde gel den voor de school Reuzenhoek voor: 1. de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van het aardrijkskunde-onderwijij wijze vervaardigt en opslaat, niet alleen zichzelf zal kunnen bedrui pen, maar zelfs een overschot aan voedsel zal hebben. Volgens het rapport eten zes ratten evenveel als een mens nodig heeft. Het aantal knaagdie ren in India wordt geschat op 2,4 k 5 miljard, die tezamen minstens een kwart van het geproduceerde voedsel aan de menselijke con sumptie onttrekken. Het instituut pleit voor uitroeiing van de ratten op nationale schaal, vertienvou diging van de opslagruimte van de overheid en de produktie van voldoende insektendodende mid delen om 30 müjoen ton voedings middelen te behandelen. 2. het maken van nieuwe toi letten, keuken, werkkast, leermid delenbergplaats en voor het maken van een nieuwe hoofdingang, het veranderen van de wand tussen lokalen en gang en het inrichten van de keuken. Het in de onderwijswet voorge schreven overleg met het school bestuur had plaats op 12 oktober en 17 december 1965. B. en W. stellen voor de gevraag de medewerking te verlenen. VERKOOP VAN GEMEENTEGROND Ingekomen zijn verzoeken van de heren F. Hamelink, Koepoort straat 39, en ,f. Hamelmk, Koe poortstraat 41, om ieder de helft van een perceel tuingrond, gelegen aefcter de woning Polderstraat M van de gemeente te mogen kopen B. en W. stellen voor de verzoe ken in te willigen en aan de heer F. Hamelink de noordelijke en aan J. Hamelink de zuidelijke helft, ieder groot 90 m2, te verkopen voor ƒ2 per m2 onder de gebrui kelijke voorwaarden. Verder is een verzoek ingekomen van de heer S. van Hoeve, Axelse- straat 151, voor aankoop van een perceel grond in het uitbreidings plan Noord-Oost voor de bouw van 8 autoboxen. Voorgesteld wordt een voor dat doel bestemd perceel grond ten oosten van de Heer Janstraat aan de heer Van Hoeve te verkopen tegen een bedrag van 6400 (f 800 per box conform de exploitatiebe groting voor genoemd uitbreidings plan). KREDIETEN B. en W. vragen een krediet van 7100 voor het leggen van een riolering te Zaamslag-Veer in de polder Willem Hl ten zuiden en ten oosten van de woning B 41. Voorts wordt een krediet ge vraagd van 5300 voor het maken van een kamer op de zoider van het gemeentehuis voor onderbren ging van het kadaster, cyclostile, lichtdrukken-apparaat, enz. De 34-jarige opperman J. van Kleef uit Dordrecht heeft maan dag te Rotterdam een val van een stelling op twaalf meter hoogte overleefd. Hij is voor wonden aan het voorhoofd en het rechterbeen in het Zuider ziekenhuis behandeld, maar kon daarna op eigen gelegenheid naar huis. De bouwvakker liep met een kruiwagen met bouwmaterialen op een stelling van de vierde woonlaag van een flatgebouw in aanbouw aan de Valkreek, toen deze stelling brak. Tot verba zing van zijn collega's bleek dat er met de heer Van Kleef, die eerst wat verdoofd was door de sehrik, niet veel aan de hand was. De stelling was 's morgens vóór het begin van het werk ge controleerd in verband met het stormachtige weekeinde. Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur is de 20-jarige vrachtwagen chauffeur H. Klingeier uit Heemskerk op rijksweg 4 onder Hoofddorp om het leven geko men toen bij een inhaalmanoeu vre de door hem bestuurde en met ijzer beladen vrachtauto de middenberm inschoot. Hierdoor ging de lading ijzer schuiven en drukte de kabine in elkaar. Het slachtoffer was op slag dood. In een cafetaria te Lekkerkerk is maandagavond om ongeveer half zeven brand uitgebroken, vermoedelijk door het omvallen van een oliekachel. De hele inventaris en meube len gingen in vlammen op. De brandweer kon niets redden. Het gebouw zal waarschijnlijk moeten worden gesloopt. De schade van de inventaris en huisraad wordt geschat tussen de 15 en 20.000 gulden. De huisraad was niet verzekerd, het gebouw wel. De zaak was gedeeltelik ver- kerd. Met een Titan-3-C raket, de krachtigste waarover Amerika beschikt, zijn dinsdag van Kaap Kennedy vier kunstmanen in een baan om de aarde gebracht. Het was de derde keer dat een Titan-3-C werd gelanceerd. De eerste lancering die in het voor jaar plaatsvond, slaagde vol ledig maar de tweede, op 15 ok tober j.l., mislukte doordat de derde trap in de ruimte uiteen viel. Van de vier satellieten zullen er twee dienst doen als verbin dingssatelliet, een zal worden gebruikt om de zonnestraling te meten terwijl de laatste voor het amateur-radioverkeer zal wor den ingeschakeld. De lancering van dinsdag kan worden beschouwd als een generale repetitie voor de ope ratie van komend voorjaar, wan neer met drie lanceringen 24 militaire verbindingssatellieten in een baan zullen worden ge bracht. Aan goede keepers hebben wij in Nederland nooit gebrek gehad. Als wij in de loop van onze voetbalhistorie op de andere plaatsen in ons nationale elftal steeds de beschikking hadden gehad over spelers van dezelfde klasse als die wij onder de lat hadden staan, zou Nederland tot de beste voetballanden van het Europese con tinent worden gerekend. Wij hebben zowel vóór als na de tweede wereldoorlog tal van begaafde doelwachters gehad, zodat vele andere talenten niet eens de kans kregen tot het oranjeteam door te dringen, ofschoon zij daarvoor de kwaliteiten bezaten. Op het ogenblik staan klassekeepers als Pim Doesburg en An- dries van Leeuwen al te trappelen van ongeduld om „vaste kracht" Pieters Graafland te vervangen. En dan te bedenken dat menige sterke buitenlandse profclub zich zulke schildwachten zou wensen, die het bij ons niet verder dan het reservebankje brengen De Westduitse defensie telde dit jaar 600.000 mensen, name lijk 436.000 militairen, van wie 272.000 in het leger, 96.000 in de luchtmacht, 31.000 in de marine en 37.000 op de centrale posten. Daarbij komen ongeveer 150.000 burgerambtenaren en andere werknemers. Dit blijkt uit het jaarverslag 1965, dat dinsdag door het Westduitse ministerie van defensie in Bonn werd ge publiceerd. Volgens het minis terie zijn de strijdkrachten hier mee op volle sterkte. De Westduitse marine zal voorts worden uitgerust met ra ketten op motortorpedoboten en luchtafweerraketten op korvet ten. Bovendien zal de marine met Starfightervliegtuigen wor den uitgerust. In de gisteren gehouden bespre king tussen vertegenwoordigers van het bedrijfschap Horeca en het ministerie van economische zaken is overeenstemming bereikt over een wijziging van de prijzenbe- schikking voor het horecabedrijf. De minister is bereid de lasten verzwaring als externe kosten aan te merken en deze in de prijzen te laten doorberekenen, evenals enige andere kostenstijgingen van exter ne aard. In verband hiermede zal de prij- zenbeschikking horecabedrijven 1965 per 1 januari 1966 als volgt worden gewijzigd: de prijzen voor gedistilleerde dranken beneden 1 gulden per verstrekking kunnen worden verhoogd met 10 cent boven de thans toegestane prijs. De prijzen voor gedistilleerde dran ken van 1 gulden en meer per ver strekking kunnen worden verhoogd naar rato der verhoging der in koopsprijzen, welke het gevolg is van de in overweging zijnde ac cijns- en omzetbelastingverhoging. Voor bier zal de prijsverhoging 2 cent per verstrekking kunnen be dragen. Voorts zal de afrondings mogelijkheid zodanig worden ver ruimd, dat voor prijzen beneden 1 gulden kan worden afgerond op 5 cent per verstrekking (thans op 1 cent) en dat voor verstrekkingen van 5 gulden en meer kan worden afgerond op 25 cent. (Thans is dat alleen mogelijk voor de verstrek kingen boven de 30 gulden.) Nederland heeft zich in inter nationaal verband veelal meer onderscheiden in takken van in dividuele sportbeoefening dan in teamverband. Onze nogal indivi dualistische volksaard is hiervoor misschien verantwoordelijk. Ter wijl vele zwemsters, sommige athleten (Fanny Blankers- Koen!judospecialist Geesink en ijsacrobate Sjoukje Dijkstra de hoogste top bereikten, speel den vrij in de teamsport meestal een bescheiden rol. Dat geldt zeker op voetbalge- bied. Weliswaar heeft het natio nale elftal enkele hoogtepunten gekend fei zijn geschiedenis, t.w. in de dertiger jaren (Bakhuis, Smit, „We gaan naar Rome") en in de vijftiger jaren, toen voet- balfenomenen als Lenstra en Wïlkes ons een tijdlang de illusie schonken dat we langzamerhand naar de Europese top groeiden. Maar die hoogtepunten werden evenzovele keren gevolgd door inzinkingen, door dieptepunten zelfs. Maar hoe goed of slecht het oranjeteam op een gegeven mo ment ook speelde, meestal had de achterhoede een betrouwbare sluitpost. Reeds in het grijs ver leden beschikte het Nederlands elftal in Beeuwkes over een voor treffelijke doelman. Enkele jaren vóór wereldoorlog I maakte de Vitesse-doelman Just Göbel zijn debuut in het nationale team. Met zijn spectaculaire safes bouwde hij een reputatie op, die tot de huidige dag onaangetast is gebleven. Hij was het, die ons doel verdedigde in die legenda risch geworden wedstrijd tegen Engeland op Soutrust (1913) die met 2-1 werd gewonnen. Een jaar eerder had Göbel tijdens de Olympische spelen in Stockholm zijn grote klasse reeds gedemon streerd. Hij stopte in een wed strijd tegen Zweden een penalty en had een warm aandeel in de overwinningen op Oostenrijk en Finland. Ook na de eerste wereldoorlog heeft Göbel het Nederlandse doel nog verdedigd. Hij werd echter meer en meer gehandicapt door zijn bijziendheid, die hem noopte een bril te dragen. Regende het, dan moeit hij steeds zijn brille- glazen afwissen, hetgeen uiter aard de concentratie niet ten goede kwam. Gejus van der Meulen, evenals Göbel later medicus, zijn debuut maakte tegen de Belgen. Deze Haarlemmer zou meer dan tien jaar de vaste doelman van het nationale elftal blijven. Spectacu lair was zijn optreden niet. Hij was allerminst een show-keeper, maar er ging een rust van hem- uit, die een steun betekende voor de gehele defensie. Van der Meulen had o.a. een groot aandeel in de „meest eer volle nederlaag" die ons oranje team ooit heeft geleden. Dat was in 1924 tijdens de Olympische Spelen in Parijs, toen onze natio nale elf dank zij een onverdiende penalty met slechts 2-1 verloren van de Zuidamerikaanse groot meesters uit Uruguay. Jarenlang handhaafde de H.F.C.'er zich on der de oranjelat, ofschoon er talentvolle vervangers waren. Zo verving de Feijenoorder Adri van Male hem enkele keren uitste kend. Hoe goed v. d. Meulen was blijkt uit het feit, dat zelfs de Deven ter reus I.eo Halle, die in 1929 in Milaan tegen Italië debuteerde en prompt een strafschop stopte, hem niet uit het nationale doel kon verdringen. Toen v. d. Meulen na 't seizoen 1933-1934 bedankte, werd eerst 'n beroep gedaan op Van Male, later op de Ajaxied Keizer. Twee goede keepers, beiden boomlange kna pen, die beter m.et hoge dan met lage ballen raad wist-en. Maar in november 1934 kreeg Halle tegen de Zwitsers weer een kans en dat betekende de oplossing van het keepersvraagstuk. Halle bleek een uitzonderlijk goed doelman. Veel opvallender dan v. d. Meulen, minder constant echter. Hij maakte vooral veel gebruik van zijn vuisten en deel in dit opzicht aan Piet Kraak denken, die ook befaamd werd door de wijze waarop hij schoten uit zijn doel gebied kan ranselen. Tot 1937 heeft de Go Ahead- goalie ons doel verdedigd, toen maakte Van Male zijn rentrée in ons nationale elftal en... met suc ces. De lange Feijenoorder speel de een onvergetelijke wedstrijd tegen Tsjecho-Slowakije tijdens de wedstrijden om 't wereldkam pioenschap, die in 1938 in Frank rijk werd gespeeld. Het werd een 0-0 draw tegen de sterke Tsje chen, die pas in de verlenging Van Male wisten te verrassen Maar een grote figuur onder de lat was de Rotterdammer rn de laatste jaren vóór de tweede we reldoorlog toch niet meer en goede vervangers als de V.S.V.'er Michel en de E.D.O.'er Wille stonden klaar om hem te ver dringen. Eerst beleefden we de periode Piet Kraak, daarna zou Frans de Munck ons doel jarenlang verde digen, toen kwam de beurt aan ex-Ajaxied en Feijenoorder Eddie Pieters Graafland. Deze doelman nen hebben er in de afgelopen 20 jaar voor gezorgd, dat wij nim mer een keepersprobleem hebben gekend. De schaduwzijde van hun voortreffelijk optreden was, dat verschillende andere bekwame goalies nooit of zelden hun kans hebben gekregen zich in interna tionale wedstrijden te ondersche den. Een stijlvol doelman als Pim Doesburg speelde slechts enkele wedstrijden voor ons nationale team, een grandioos keeper als Jacobs (Limburgia, Rapid J.C.) kwam niet één keer in aanmer king. Peter van der Merwe ver ving Eddie enkele keren zo be kwaam, dat men het bijna be treurde toen de Feijenoordkeeper weer ter beschikking stond. Kee pers als Lagarde, Bals, Bekke ring en Van Zoghei toonden over zulke kwaliteiten te beschikken, dat zij ook geregeld in de Oranje- ploeg hadden kunnen worden op gesteld. Op het ogenblik verke ren Pim Doesburg (Sparta) en Andries van Leeuwen (G.V.A.V.) in zulk een geweldige vorm, dat Pieters Graafland uit moet kijken om zijn plaats in het elftal niet te verspelen. Al met al, op welke plaatsen in de achterhoede en vooral in de voorhoede we in de loop van on ze voetbalhistorie noodgedwon gen wel eens hebben moeten te ruggrijpen op tweede-rangs kracht-en, onder de lat is ons land meestal uitstekende vertegen woordigd geweest en hadden wij in keepers als Göbel, v. d. Meulen en „de na-oorlogse grote drie" doelbewakers, die zich met hun beste collega's in het buitenland konden meten. Na Göbel moesten we het lange tijd doen met enkele goede doel wachters, die evenwel de briljan te Arnhemse arts niet konden doen vergeten. De H.V.V.'er Mc. Neill, de Noad-d'oelman Van Til burg en Ajax-keeper De Boer waren verdienstelijke spelers, maar in 1924 was men hen eens klaps vergeten toen de H.F.C.'er Tentoontoonstelling „E.M.MV Bond van zaterdagvliegers Aantal inzendingen: 223. Oude doffers: Adr. Scheele. Oude duivinnen: J. D. A. Haak te Hoek. Jaarling doffers: F. Faas. Jaarling duivinnen: Moerman te Hoek. Jonge doffers: J. Dhaeze. Jonge duivinnen: J. D. A. Haak te Hoek. Najaarse doffers: A. de Bruij- ne te Hoek. Najaarse duivinnen: F. Ver- helst. Kampioensduif: F. Faas. Na de tweede wereldoorlog heeft het Nederlandse elftal eigenljjk maar drie vaste keepers gehad, die zich konden meten met onze beste vooroorlogse doel wachters als Göbel en Van der Meulen. De Indonesische derde vice- premier, Chaeroel Saleh, heeft dinsdag de communisten verant woordelijk gesteld voor de slech te economische toestand en de versnelde inflatie. Zij hebben de regering geen kans gegeven te functioneren en hebben elke poging van de regering om de toestand te verbeteren geblok keerd, zegt Saleh in een vraag gesprek met het legerblad „Beri- ta Yoedha". Als gevolg daarvan voerde de regering een struis vogelpolitiek. Het eerste doel is nu de inflatie zo goed mogelijk tegen te houden en op de rege ringsuitgaven te bezuinigen om het tekort in te lopen, aldus Saleh. Vorige week zijn reeds monetaire maatregelen genomen. Binnen enkele dagen zijn nieu we economische maatregelen te verwachten, zeiden officiële zegs lieden. Deze zouden o.m. inhou den een nieuwe wisselkoers voor de roepia en rationalisatie van de bepalingen inzake bui tenlandse handel

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7