PROVINCIAAL MEllWS 570"e STAATSLOTERIJ P De honderd'izend Rillerig? Hangerig? Pas dan op voor griep! Wees er bijtijds bijs DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Axel Aardenburg Cadzand Goes Philippine Retranchement Sluis Sluiskil St. Jansteen Vlissingen IJzendijke Zuidza^de Hoofdpijn, verkoudheid, griep. 2 'AS PRO'5 UtfentKfeeb ft! Zaamslag GEVONDEN VOORWERPEN Pagina 2 Maandag 13 Dinsdag 14 december 1965 KONINGIN BETAALT TOL Koningin Juliana die woens dagmiddag a.s. de nieuwe Ooster- scheldebrug zal openen, zal na de opening „tol" betalen. De vorstin zal, vóór zij in het brugwachters huisje op de brug de knoppen in drukt, waardoor de machines in werking worden gesteld welke de basculebrug zullen sluiten en de bomen zullen ophalen, bij het tol huisje de verschuldigde „tol" be talen. Bij gunstig weer zal de ko ningin over de brug doorlopen naar het aan de andere zijde ge legen Zierikzee. koningin Juliana zal voorts het nieuwe wegenwaehtstation op de weg van Kortgene naar de brug openen. Op het programma staat ook een défilé wan de Zeeuwse ver voersondernemingen. Drie gevallen van papegaaieziekte Te Terneuzen is een drietal papegaaien aangetroffen die lij dende waren aan papegaaieziek- 'te. De dieren bleken tegen een gereduceerde prijs te zijn gele verd door een postorderbedrijf te Voorburg. De vogels zijn inmid dels gestorven en de gemeente arts heeft maatregelen genomen om besmetting le voorkomen. Kortgeleden zijn op Texel ook enige papegaaien aan deze ziekte gestorven. Ook deze dieren wa ren van een bedrijf in Voorburg afkomstig. Vergadering „IJsclub Terneuzen" Vrijdagavond hield bovenge noemde ijsclub haar ledenverga dering in lunchroom „Maurits". Na een welkomstwoord door de voorzitter de heer G. den Hamer werden notulen en jaar verslag goedgekeurd. De secre taresse mevr. CarrièreCijsouw werd in haar functie herbe noemd. De heer K. Donze zal als pen ningmeester in het bestuur zit ting nemen. De financiële toe stand is goed. Er zijn 200 gezinsleden en 100 jeugdleden, terwijl er in totaal 500 leden zijn. De plannen voor het a.s. win terseizoen liggen klaar. Aanrijding Zaterdagochtend om 9 uur reed de heer M. van N. uit Ter neuzen met zijn personenauto uit de Iepenlaan in de richting van de Axelsestraat. Hij wilde aldaar naar links rijden doch verleende geen voorrang aan de bestuurder van een bestelwa gen, de heer D. F. de P. uit Zaamslag, die op de Axelsestraat in de richting van de brug reed. Bij de botsing werden beide voertuigen beschadigd. Oud-commissaris installeert bestuur van vereniging tot steun aan Astmafonds De organisatorische planning van deze landelijke vereniging voorzag in een bijeenkomst te Terneuzen, welke vrijdagavond plaats vond in de raadszaal. Burgemeester Rijpstra sprak als gastheer zijn genoegen erover uit dat de aanwezigen aan de uitnodiging om deze bijeenkomst te bezoeken gehoor hadden gege ven. In 't bijzonder begroette de bur gemeester de oudcommissaris der koningin in Drente, mr. J. Cramer. De burgemeester haalde enige persoonlijke herinneringen op. „Men had in Drente een be paalde angst voor uw bezoeken", aldus mr. Rijpstra. „Niet omdat u een onaangenaam mens was, maar u kwam al om 8 uur. U kennende heeft het mij niet ver wonderd dat u na uw heengaan nog werkzaam wilde zijn voor uw medemens." Mr. Cramer hield vervolgens een korte inleiding over het ast- mafonds. De stichting het Nederlands Astmafonds is de landelijke over koepelende organisatie, werk zaam op het gebied van de ast- mabestrijding. Het fonds steunt en bevordert het wetenschappe lijk speurwerk, stimuleert de bouw van behandelingscentra en klinieken, is ook actief op sociaal gebied en verleent hulp aan pa tiënten. 800.000 Nederlanders lijden aan astmatische ziekten, zodat wij haast moeten spreken van een volksziekte. Deze volksziekte, zo heeft een onderzoek uitgewezen, blijkt in Nederland de grootste oorzaak te zijn van het arbeidsverlet en bij de schoolgaande jeugd is deze aandoening een van de belang rijkste oorzaken van. het school verzuim. Evenals b.v. de kankerbestrij ding is naast de coördinerende stichting de vereniging tot steun aan het Nederlandse Astmafonds in het leven geroepen. Deze ver eniging telt nu, na eind 19G2 te zijn gestart, ongeveer 4000 leden. Er wordt naar gestreefd binnen een periode van 5 jaar een leden tal van 20.000 te bereiken. Typerend voor de groei van deze organisatie is de ontwikke ling op het gebied van de collecte. In 1963 werd in 40, in 1964 in 100 gemeenten gecollecteerd en men hoopt tot 200 te komen. In 1963 was de opbrengst ƒ62.000 en in 1964 ƒ140.000. De verwachting van 1965 bedraagt 180.000,—. Nadat mr. Cramer de hoop had uitgesproken, dat allen met. el kaar in Zeeuws-Vlaandsren de schouders onder dit werk zouden zetten in het belang van hen, die het moeilijker hebben in 't leven dlan wij, sloot burgemeester Rijp stra deze bijeenkomst. Schietwedstrijc'en van de reserve rijkspolitie Vrijdagavond werden in de bovenzaal van „Het Centrum" schietwedstrijden gehouden voor de rijkspolitie van de groep Axel, waaraan werd deelgenomen door de reservisten 'van Axel, Zuiddorpe en Overslag. Wachtmeester Wisse uit Axel had deze avond weer goed ge organiseerd en er heerste een gezellige sfeer. Er werd om de prijzen die voor iedere deelne mer aanwezig waren, hard ge streden. Burgemeester A. Kesbeke van Zuiddorpe reikte met passende woorden de prijzen uit. De uitslag: 1. res. wachtmeester I Hame link, Axel, 41 pt; 2. w.m. I v. d. Kinderen, Axel, 40 pt; 3. res. w.m. Leenknecht, Zuiddorpe, 39 pt; 4. res. w.m. I v. Tatenhove, 37 pt; 5. res. w.m. I A. van Meurs, 36 pt; 6. w.m. I Wisse, 35 pt; 7. res. w.m. I Fermont, 35 pt; 8. res. w.m. P. v. Meurs, 34 pt (allen Axel); 9. opp. w.m. Burg- Ier, Zuiddorpe, 33 pt; 10. res. w.m. v. Laere, Overslag, 33 pt; 11. res. w.m. La Heijne, Zuid dorpe, 32 pt; 12. w.m. Simons, 30 pt; 13. res. w.m. Meeuwsen, 30 pt; 14. res. w.m. Hijlkema, 29 pt; 15. res. w.m. De Brouwer, 28 pt; 16. res. w.m. J. v. Meurs, 27 pt; 17. res. w.m. Dieleman, 25 pt; 18. res. w.m. Verschelden, 22 pt (allen Axel); 19. res. w.m. De Block, Zuiddorpe, 21 pt; 20 res. w.m. I Schelleman, Axel, 20 pt 21. wethouder De Klerk, Overslag, 19 pt; 22. res. w.m. v. Hoecke, Zuiddorpe, 17 pt; 23. de heer Sturm 14 pt; 24. res. w.m. Hemelaar, 11 pt (beiden Axel); 25. wethouder Belaert, Zuiddor pe, 5 pt. Geluksschijf: 1. res. w.m. Van Laere, Overslag; 2. wethouder Belaert, Zuiddorpe; 3. res. w.m. I Van Tatenhove, Axel. Raadsvergadering De gemeenteraad van Aarden burg sloot een kredietovereen komst met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten tot een maximumbedrag van 135.000. Grond voor de bouw van een (Adv.) MAANDAG 13 DECEMBER 1965 VIERDE KLASSE Prijzen van: 20 zijn gevallen op de nummers eindigende op 50 zijn gevallen op de nummers eindigende op 100 zijn gevallen op de nummers eindigende op 200 zijn gevallen op de nummers eindigende op 400 zijn gevallen op de nummers eindigende op 1000 zijn gevallen op de nummers eindigende op 2000 zijn gevallen op de nummers eindigende op Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van De prijs van De prijs van De prijs van De prijs van f5000 is ƒ5000 is ƒ5000 is ƒ5000 is 5000 is 10.000 is 20.000 is 25.000 is 50.000 is 100.000 is gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op gevallen op het nummer het nummer het nummer het nummer het nummer het nummer het nummer het nummer het nummer het nummer 5 39 09 83 539* 031 7133 031399 085364 085125* 097866 077109* 070128 018048 051597 089399 022605* Let wel: op dit nummer zijn t-vec prijzen gevallen. 40-tal ratiowoningen in het uit breidingsplan moet bouwrijp worden gemaakt door het aan leggen van de nodige straten en riolering. Het werk hiervan zal worden opgedragen aan de fir ma Jansen en De Vqs voor ƒ217.000. Voor de bouw van deze woningen zal een bijdrage wor den gevraagd uit 's rijks kas en ze zullen onderhands worden aanbesteed bij Leenhouts' Aan nemersbedrijf te Sluis. Aan het einde van de Sint Pietersdijk zal een drietal licht masten worden geplaatst voor een bedrag van 700. Het bedrag per leerling van het lager onderwijs werd vast gesteld op 90 en voor het v.g.l.o. op 110. Een woningwetwoning in de Reinaertstraat werd voor 13.963 verkocht aan de bewo ner G. Marteijn. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Cadzand verleende een jaarlijkse bijdrage aan de Nederlandse kampeerraad te Amersfoort van 50,De kraamcentra van het Gele en Groene Kruis krijgen voortaan 4,per verzorgingsdag. De verordening op de heffing van rioolbelasting werd zodanig gewijzigd dat kampeerterreinen die op de riolering zijn aangeslo ten, hun bijdrage zullen moeten leveren. Deze werd vastgesteld op 100,per eenheid van 250 kam peerders. Tot leden van de woon ruimtecommissie werden herbe noemd mevr. J. Adriaansen-de Neef, W. Cappon, J. van Houte, K. F. Malcorps en H. P. Toussaint. De burgemeester kon nog mee delen dat de recreatiecommissie was bijeengeweest en dat de meerderheid had besloten om als voorzitter bij G. S. aan te bevelen ir. Dikötter. Bij de rondvraag vroeg de heer De Lijzer naar de stand van zaken bij het bevolkingsonderzoek. De voorzitter antwoordde dat dit er in 1966 zeker zal komen. Ook vroeg hij aandacht voor een doel matige rattenbestrijding. „Lions" gaan „bruggen" verkopen Tijdens de opening van de Oosterscheldebrug zullen trans fers met de afbeelding van de brug te koop worden aangeboden op initiatief van de „Lionsclub" Goes en Schouwen-Duiveland, die deze transfers voor de autoriut hebben doen vervaardigen om de verkoop een bedrag in te za melen voor het Koningin Wilhel- minafonds. De eerste exempla ren zullen woensdag van de ko ningin en aan de commissaris der koningin worden aangeboden bij het gemeentehuis te Kortgene. Deze aanbieding geschiedt door twee kinderen van leden der clubs. Direct na de aanbieding zal de verkoop beginnen op het veer- plein te Zierikzee. Toneel van „Esmoreit" Zaterdag en zondag a.s. brengt de toneelvereniging „Esmoreit" als openingsstuk van het seizoen in de „Meerpaal" George Shiels' blijspel in drie bedrijven: „De Nieuwe Generatie". Met dit stuk treedt „Esmoreit" als eerste op in het nieuwe gemeenschaps huis. Evenals vorige jaren werd de raamregie verzorgd door de pro vinciale toneeladviseur Toine van Bergen en uitgewerkt door Leo Wieme. De medespelenden in volgor de van opkomst zijn mej. Ria van Hecke, Armand Rijckaerdt, mej. Tilly Spuesens, Frans van den Broek, Ronald Ploegaert, mej. Nora de Bock, Lucien van de Veire, Leo Wieme en Marie- José Wieme, welke laatste bij „Esmoreit debuteert. Het decor werd ontworpen en verzorgd door Gerard Roe- giers en Johan de Krijger, die ook de grime verzorgt. Geslaagde winkelactie Zaterdagavond heeft notaris mr. F. Barbé de trekking ver richt van de loterij verbonden aan de Sint Nicolaas winkelactie. De winkelactie is ondanks de interne moeilijkheden in de mid denstandsvereniging toch een groot sukses geworden. In to taal werden 90.000 gratis loten uitgereikt. De winnende nummers zijn: 83765, 61499, 49463, 11709, 84837, 57657, 9412, 77821, 1670, 49709, 49620, 58604, 28476, 6965, 87658. Wielercomité organiseert kaartwedstrijden Het plaatselijke wielercomité heeft sinds de oprichting enige maanden geleden al veel aktivi- teiten ontplooid. Het comité, on der voorzitterschap van de heer Henk Seegers, wil namelijk met kermis 1966 een grote wieler- wdstrijd organiseren. Hier zijn echter zeer veel kosten mee ge moeid en 't comité doet dan ook goed zijn best het nodige geld bij elkaar te krijgen. Na de zo succesrijk afgelopen verloting, een maand geleden, had het comité zaterdag en zon dag j.l. kaartwedstrijden voor hanen georganiseerd in café Steijaert. Dat de belangstelling voor deze volksspelen achteruit gaat bleek vooral afgelopen za terdag. Zondag was de belang stelling echter beter, wat veel vergoedde. MEDEDELING aan onze abonnees Met ingang van 1 januari 1966 zullen de abonnements prijzen van „De Vrije Zeeuw" zoals van alle Nederland se dagbladen verhoogd worden. De prijs zal met ingang van genoemde datum zijn per week 0,58 per maand 2,40 per kwartaal 7,20 Het departement van Eco nomische Zaken is van deze wijziging op de hoogte ge bracht. Direktie „De Vrije Zeeuw". Begrafenis van eerw. heer G. M. C. de Vries Vrijdagmiddag had te Retran chement de begrafenis plaats van de eerw. heer G. M. C. de Vries, hulppredikant van de N. H. ge meente aldaar. De rouwdienst in de kerk werd geleid door Ds. K. H. Siccama, uit Oostermeer (Fr.), vriend van de overledene. Ds. Siccama had als tekst voor zijn preek geko zen: Lucas I vers 38b. „Mij ge schiedt naar Uw woord". Vóór de aanvang van de rouw dienst werd het woord gevoerd door burgemeester J. A. Leen houts namens de burgelijke ge meente; door rector Verdurmen uit Oostburg uit naam van het r.k.-ziekenpastoraat; uit naam van de vrije evangelische ge meente door Ds. Praas uit Bres- kens; namens de classis IJzen- dijke door de heer A. J. de Bruij- ne uit Sluis. De heer M. H. van Zanten uit Souburg sprak uit naam van de vereniging van vrijzinnig-her- vormden en als oud-leerling. Verder werd gesproken door Ds. Verduin uit Honselersdijk,, de vroegere standplaats van wijlen de heer De Vries; door Ds. Bergsma uit Waterlandkerkje uit naam van het prot. zieken- pastoraat; door de heer H. A. den Hamer namens de kerkbe sturen van Retranchement en door Gust. de Vries jr. die alle sprekers dank bracht. Uit de toespraken bleek duide lijk, dat men voor het werk van de overledene veel waardering heeft gehad. Na de rouwdienst werd de overledene op de algemene be graafplaats te Retranchement onder grote belangstelling ter aarde besteld. Uitvoering in Rozenoord De rederijkerskamer „De Oran- jebloem" bracht in het tehuis „Rozenoord" het stuk: „Wij we ten niet alles", een toneelspel in 3 bedrijven door Roos Beswino. Het stuk werd goed gebracht on der leiding van de nieuwe regis seur, de heer Th. Hendrikse. Di recteur J. P. J. Wage bracht dank voor de traditionele en be langeloze medewerkeing. Mej. E. Wage bood de dames en heren spelers een kleine attractie aan. Gemeenteraad gaat vergaderen Dinsdagavond vergadert dte ge meenteraad wan Sluis. De agenda vermeldt o.m. een herstemming over een herstel van B en W om de archiefrelatie met de heer W. Le Mair te verbreken. Hierover staakten de vorige keer de stem men. Het college stelt voor de ge meentelijke instelling voor Maat schappelijke zorg op te heffen daar hieraan geen behoefte meer bestaat in verband met het in werking treden van de bijstands wet. Tevens wordt voorgesteld de administrateur, de heer A. van Beijsterveldt, eervol te ontslaan met toekenning van wachtgeld en pensioen. Het bestuur van de plaatselijke VW heeft een schrij ven tot B en W gericht om het salaris van de administrateur over de gemeentekas te laten lopen. Op de voorgestelde wijze is het weduwen- en wezenpen sioen van de betrokkene verze kerd en kost dit de gemeente al leen de pensioenbijdrage met af trek van de eigen bijdrage van de ambtenaar. De meerderheid van het college meent dat de VW zelf een pensioenverzekering kan af sluiten en is tegen het verzoek. De minderheid voelt voor inwilli ging. Tot slot zal de gemeentebe groting voor het dienstjaar 1966 worden vastgesteld. Voorlichting over industriële ontwikkeling kanaalzone De kring van werkgevers in de kanaalzone heeft een tweede bij eenkomst belegd in het kader van de voorlichting der Zeeuws- vlaamse bevolking met betrek- KERKNIEUWS GEREF. GEMEENTE Tweetal voor AxelTerneuzen ds. A. Elshoutte Scheveningen en ds. H. Rijksen te Gouda. Ds. Rijk- sen heeft inmiddels een beroep ontvangen naar Woerden. king tot de te verwachten indus triële ontwikkeling in deze streek. Voor de eerste bijeenkomst wa ren zoals bekend de hoofden van de lagere scholen in Zeeuws- Vlaanderen uitgenodigd. De tweede samenkomst is thans vastgesteld op vrijdag 14 jan. a.s. om 14.30 u., wederom in het Casino te Sluiskil. Hiervoor zijn uitnodigingen verzonden aan de directeuren en leraren der mid delbare scholen; aan de directeu ren en leraren der technische scholen en aan de hoofden der scholen voor U.L.O. in Zeeuws- Vlaanderen. Verplaatsing postkantoor In afwachting wan het betrek ken van een nieuw te bouwen pand zal het postkantoor te Sint Jansteen op dinsdag 14 dec. wor den verplaatst naar het adres Wilhelminastraat 2. Op 14 dec. des morgens kan het publiek nog op het oude kantoor terecht maar na de middagopenstelling worden alle postzaken op het nieuwe kantoor afgehandeld. Nieuws voor postzegelverzamelaars Vlissingen verwacht op vrijdag dagavond 17 dec. en zaterdag 18 dec. bezoek van vele postzegel verzamelaars. In één der zalen van het nieuwe stadhuis wordt vrijdagavond om half acht door Mr. B. Kolff een tentoonstelling geopend van postzegels en lucht postbrieven. Men kan er postze gels zien van Israël en Vene zuela; er is een hoog bekroonde verzameling van brieven, ver voerd met oceaanvluchten. Een verzamelaar uit Middelburg laat de historie zien van de K.L.M.-lijn naar Vlissingen. Men kan er de werkzaamheden bewonderen van pioniers aan de Noordkaap en van Nederlanders aan de Zuid pool. Voor vele verzamelaars is een bezoek aan deze tentoonstelling belangrijk, want men kan er al léén op vrijdagavond en zaterdag van 10 tot 17% uur speciale en veloppen bestellen, die de eerste vlucht zullen meemaken van de nieuwe vliegtuigserie der K.L.M.: de Douglas-Jet DC 8. Op deze en veloppen plaatst de P.T.T. een bijzonder „eerste vlucht stempel". Voor dit historisch interessante stempel dat slechts voor deze ene introductie-vlucht der K.L.M. in gebruik zal zijn, bestaat veel animo uit het buitenland. De Ne derlandse vereniging van Aero- philatelisten „De Vliegende Hol lander" heeft reeds vele bestel lingen van heinde en ver ontvan gen en op 17 en 18 dec. zullen de bezoekers stellig een rush on dernemen op deze „ééndagsvlieg". Vergadering gemeenteraad IJzendijke denkt reeds aan aardgas In de dezer dagen gehouden raadsvergadering kwamen B. en W. met een voorstel om een kre diet van ƒ6000 beschikbaar te stellen voor het opstellen van een plan voor het aardgasdistri butienet en in verband hier mede een krediet van 12000 be schikbaar te stellen voor het op stellen van een plan tot rekon- structie van de bestratingen in de gemeente omdat dit gelijk tijdig met de aanleg van de gas leidingen zou kunnen worden uitgevoerd. De voorzitter deelde mede dat de 6000 t.z.t. door de gasmaat schappij worden terugbetaald. De raad ging met een en ander akkoord. Een verzoek van de stichting studiecentrum wegenbouw om een geldelijke bijdrage werd af gewezen. Een voorstel van B. en W. tot het doen uitvoeren van het be- groeningsplan rond het zwembad met bijbehorende paden, hetwelk was begroot op 185.000, waar van de gemeente ƒ50.000 zal bij dragen, bracht het raadslid P. van Hijfte tot de uitroep: „Wat een verschrikkelijke prijs". De voorzitter was het er mee eens, maar wees er op dat het door te wachten nog duurder zal worden, waarna de raad besloot dit werk te laten uitvoeren. De subsidie voor het Wit-Gele Kruis werd verhoogd tot 50 van de contributie-opbrengst. De technisch vakman J. En gels, thans in tijdelijke dienst, werd benoemd in vaste dienst. Besloten werd een sneeuw ploeg aan te schaffen. Kosten ƒ3079,70 en een automatische zand-zoutsproeier voor 2980. Afschrijving in 10 jaar. Een aanvullend krediet van 10.593 werd beschikbaar ge steld voor de electrificatie van het zwembadcomplex. In de rondvraag wees wethou der P. van Rijen nogmaals op de gevaarlijke kruispunten. Hij drong aan op betere verlichting. Vooral brommers en fietsers weten bij donker de oversteek plaats niet te vinden. De voorzitter zegt dat met het aanbrengen van knipperlicht en stopborden het aantal ongevallen aanmerkelijk is verminderd, maar zal bij de waterstaat nog eens aandringen op een eenvou dige verlichting. De heer Cornelis zou graag zien dat wanneer de muziektent is opgeruimd, op deze plaats een monumentje of beeldje wordt geplaatst. Wildrit De regionale autoclub W. Z. A. organiseert 19 december voor de Neem bij de eerste verschijnselen (rillerig, onprettig, een niesbui of keelpijn) direct 2 'ASPRO's. Ga vroeg mar bed en neem voor 't slapen gaan 2 'ASPRO's met een hete citroenkwast. 'ASPRO'-de betrouwbare pijnstiller-werkt snel en doeltreffend. 'ASPRO' werkt snel: Zie hoe snel 'ASPRO' in water uiteenvalt. Zo snel wordt het ook in uw bloed opgenomen. Daarom helpt 'ASPRO' direct. 'ASPRO' werkt doeltreffend 'ASPRO' bevordert een ge zonde transpiratie, doet de koorts dalen en activeert het organisme. Zo helpt'ASPRO' uw lichaam de griep kracht dadig te bestrijden. WETENSCHAPPELIJK VERANTWOORD vijfde achtereenvolgende keer een wildrit. Start en finish vin den plaats te Zuidzande, Er kan a.an worden deelgenomen door auto's en motoren. De gemiddel de snelheid is vastgesteld op 30 km per uur. De lengte van de rit bedraagt circa 45 km. Het is een oriëntatierit, waarop het K.N.M.V.-reglement van toepas sing is. Jaarvergadering „Groene Kruis" .Zaterdagavond hield de ver eniging het „Groene Kruis" te Zaamslag in het wijkgebouw haar jaarvergadering. De voor zitter, de heer J. W. Kussee, kon behalve het bestuur een tiental belangstellende leden verwelko men. Hij betreurde het, dat on danks pogingen van het bestuur deze vergaderingen aantrekke lijker te maken, de leden met de organisatorische kant van de vereniging zo weinig meeleven tonen. De secretaris-penningmeester, de heer J. J. Haak, bracht na de notulen het jaarverslag over 1964 uit. Daaruit bleek, dat dank zij de activiteit van bestuur en wijkverpleegsters het „Groene Kruis" vele taken kon volbren gen. Het ledental bedroeg in het verslagjaar 868, maar sindsdien heeft het de 900 ruim overschre den. De commissaris voor het ma teriaal, de heer L. W. Hamelink, bracht zijn verslag in samenwer king met zuster Beukelman in dichtvorm uit. Daarvoor kregen ze een welverdiend applaus. De voorraad verplegingsmateriaal is goed op peil en de leden kun nen daarom steeds een goede service verwachten. Uit het financieel verslag kwam duidelijk naar voren, dat de in 1964 ingevoerde contribu tieverhoging en de aan deze contributies gekoppelde gemeen tesubsidies het nadelig slot van voorgaande jaren hadden omge bogen naar een voordelig saldo van 160.44. In de begroting voor 1966 met een totaal van 30.885 kon een post onvoorzien geraamd wor den van 460. Deze verslagen en begroting verkregen na enige toelichting de goedkeuring van de aanwe zige leden. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende leden J. van Cadsand en L, Florussen (Othe ne) bij acclamatie herkozen. In de plaats van de heer J. J. Haak die zich niet herkiesbaar stelde, werd benoemd de heer C. J. de Visser. Zuster Beukelman liet vervol gens een serie fraaie kaarten zien, die enkele dames in de ko mende week in de hal van het postkantoor gedurende de kan tooruren zullen verkopen onder auspiciën van het .Groene Kruis' ten bate van de Kinderpostzegel actie. Tenslotte nam de voorzitter afscheid van de secretaris-pen ningmeester. Hij dankte de heer Haak voor de arbeid, die hij enkele jaren voor het „Groene Kruis" had gedaan. Als zijn op volger gaat de heer F. G. de Pooter, nu secretaris-penning- ter, de administratie verzorgen. Na het huishoudelijk gedeelte werd een door de Provinciale Vereniging beschikbaar gestelde film over rheuma-bestrijding vertoond. De titel hiervan was „Wil om te winnen". Kerstmiddag Plattelandsvrouwen De afdeling TerneuzenZaam slag van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen organiseert een Kerstmiddag op dinsdag 21 dec. a.s. in het jeugdgebouw „De Poort" te Zaamslag. Mevr. Van Hoeve zal het Kerst evangelie lezen, terwijl de Kerst liturgie wordt verzorgd door mevr. Van Wijk. Na de vertoning van de klank- beeldstrook en het zingen van „Ere zij God" spreekt mevr. Die leman een slotwoord. TERNEUZEN De inspecteur-korpschef van gemeentepolitie te Terneuzen maakt bekend, dat de volgende gevonden voorwerpen bij de daarachter staande adressen zijn te bekomen: Bankbiljet muntbiljet, De Ruijter, Kastanjelaan 17; licht grijze paraplu, Hobbemastr. 20; zwarte dameshandschoen, U.T.S., Industrieweg; tafelkleed. Jonk man, Donze-Visserstr. 21; gele want, mevr. Hoekstra, Bellamy- str. 61; bruin leren herenhand schoen, J. Dooms, Conscience- str. 14; donkerrode vulpen, Van Doorn, le Verbindingstr. 18; blauwe kindergymschoenen, Bos man, Consciencestr. 7; step op luchtbanden, Slager, Brederode- str. 3; blauw nylon jack, Van Vliet, Kastanjelaan 1; zwarte dameshandschoenen, v. d. Linde, Axelsestr. 18; rood-witte step, Faas, Nieuwstr. 18; 2 kinder wantjes, Dieleman, Kastanjelaan 19; grijs brommerpak, wed. Ver- planke, Griete C 90, Zaamslag; bruine damesportemonnee met inhoud, A. Hoek, Dokweg 41; herenportemonnee met inhoud, Versluijs, Leliestr. 36; rood blauwe step, Boogaard, Begonia- str. 9; pakje (inh. beeldje), M. Ververs, Noordstr. 10-12; wit kin dertasje met zakdoek;, P. J. v. Couteren, Dekkerstf>, 2wit fiets- pompje, bootliedenwacht, West- sluis; wieldop met sierring Volks wagen, Verlinde, Industrieweg 33; zwarte dameshandschoenen, J. P. de Fouw, Consciencestr. 12; groen skipakje, Van Liere, Ro- zenstr. 7; 2 sleuteltjes aan ring, De Gruyter, Noordstr.; bruine kunstleren herenportefeuille met inhoud, A. Wisse, Narcisstr. S; zwarte dameshandschoen, Wisse, Groene Kruisgebouw, v. Steen bergenlaan; grijze balpen, Schuit, Erasmusstr. 35; grote schop waarop letter H, v. d. Meer, Oranjestr. 24. Aan het bureau van politie, Schoolplein 2, bevinden zich de volgende gevonden voorwerpen: H.C.T.-zegels 1965, grammo foonplaat in hoes, paraplu, grijze herenwanten, 2 rechtse hand schoenen, rode kinderglacé, groen kinderhandschoentje, portemon nee, geel-groene kinderpantoffel tjes, kinderwantje, rood kinder- stepje, zwarte herenhandschoen, rode kinderwanten, bosje sleu tels, gebreide muts, zwarte rech terwant,rode want, zwarte da mesglacé, zwarte dameshand schoenen, 1 voetsteuntje, blauw leren kinderwantje, bruine he- renwant met leren omslag, zwar te dameshandschoen, rode kin derportemonnee, zwart-groen- witte want, pak kleren, bruine motorwant, zwart kinderlaarsje, zwarte damesglacé's, goudkleu rig armbandje met opschrift „Jorie", zwarte damesglacé's, autokaart, armband met op schrift „Anneke", want, en witte slipper. PAARD OP HOL Voerman gedood Op de weg LochemLaren is vanmorgen de 29-jarige J. E. Semmelink om het leven geko men toen zijn paard op hol sloeg en voor een juist passeren de tankauto liep. Semmelink stond met zjjn paard en wagen in een bosje naast de weg. Plot seling schrok het paard en ren de de verkeersweg op. De man werd bij de botsing van de wa gen geslingerd en was op slag dood. Het slachtoffer was niet gehuwd. Het paard werd even eens gedood. In de 570ste sta ij, vierde klasse, is de honde. c zend (plus twintig gulden) gevallen op lot 0 2 2 6 0 5. Dit nummer w> d verkocht in Amsterdam door J 1wenburg; in Den Haag door me i. M. Pordon— Wildschut; in Rotterdam door mevr. W. OdijkLaban; in Drach ten door mevr. R. Mellema—Hof- stra en in Utrecht door mevr. C. van Boven--Derks.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2