Verkeerschaos zal nog groter worden KERKDIENSTEN De misdaad van Richard Ross Problemen snel aanpakken ZIEKTEKOSTENVERZEKERAARS KANTEN ZICH TEGEN WETSONTWERP Zondagdiensten SLIK UW PIJN WEG MET EEN 'AKKERTJE' III Pagina 2 Vandaag nog Geen behoefte bij de ambtenaren? Representatief Ernstige gevelgen De verkeerschaos in ons land zal nog steeds groter worden, omdat er nauwelijks begonnen is aan een oplossing, aldus ir. H. M. Goud appel, adviseur voor verkeers- onderzoek en verkeersplanning in Delft, in een prae-advies over ste delijke verkeersplanning, uitge bracht voor het congres over ge meentelijke verkeersplanning, dat de vereniging „Het Nederlandsciie Wegencongres" gisteren in Utrecht heeft gehouden. Ir. Goudappel verbond aan deze sombere voorspelling de nog som berder conclusie, dat „we dus nog in sterk toenemende mate te ma ken krijgen met de rampaspecten van het verkeer". Hij wees er in dit verband op, dat de circa twee- en-half duizend doden, ruim 30.000 zwaargewonden en de ruim 20.000 lichtgewonden, die dit jaar getrof fen zullen worden, bij elkaar de omvang uitmaken van de gehele bevolking van een stad als Zwolle. De verkeersproblemen zijn vol gens de prae-adviseur niet in een dag of een jaar op te lossen. Het is echter wel nodig om nog van daag met een positieve benadering te beginnen, wil over vijf of tien jaar van een eerste verlichting van het probleem gesproken kunnen worden. We kunnen natuurlijk ook nog even wachten, maar dan komt die verlichting niet meer, terwijl we dan ook het merendeel van onze steden zullen moeten op geven. Indien dit de bedoeling van de overheid is, dan zij het zo, maar laat men zich toch vooral eens dui delijk uitspreken. Er moeten volgens ir. Goudappel thans wettelijke maatregelen wor den genomen door het instellen van de verplichting tot het opstel len van verkeers- en vervoersplan nen door onze gemeenten. Al zou echter de wettelijke regeling spoe dig komen, zo vervolgde ir. Goud appel zijn sombere voorspellingen, dan zal het aan onze generatie nauwelijks meer gegeven zijn te leven in steden, waar de communi catie zich naar behoren afwikkelt VIER JAAR VOOR BEROVING TAXICHAUFFEUR Het gerechtshof te Amsterdam heeft vrijdagmorgen de 18-jarige Ghanees Charles F. wegens po ging tot beroving van een taxi chauffeur veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De procureur- generaal had vijf jaar geëist. De rechtbank had hem in eerste in stantie tot drie jaar gevangenis straf veroordeeld. De jongeman, die in Dordrecht handelswetenschappen studeer de, had in de nacht van 1 op 2 mei op de Plantage Doklaan in Amsterdam getracht de taxi chauffeur E. van Gogh van zijn geld te beroven en hem daarbij vijfmaal met een mes in de rug gestoken. De overval was mis lukt omdat de chauffeur was gaan claxonneren om de aan dacht te trekken, waarna de Ghanees was gevlucht. Man die gezin in de steek liet tot acht maanden veroordeeld Het gerechtshof in Den Haag heeft de 35-jarige chauffeur F. H. A. uit Den Haag veroordeeld tot acht maanden gevangenis straf. De rechtbank had A. veroor deeld tot tien maanden gevan genisstraf met aftrek van voor arrest, omdat hij zijn gezin on verzorgd had achtergelaten. In hoger beroep had de pro cureur-generaal bevestiging van het vonnis geëist. Verdachte liet zijn gezin met negen kinderen herhaaldelijk in de steek om zijn relaties met een vriendin voort te zetten. Over vijf kinderen was het echtpaar de ouderlijke macht ontzegd. Toen de vrouw niet meer tegen de moeilijkheden op kon, liet ook zij op zekere dag haar gezin in de steek. Ook zij heeft terecht gestaan, maar haar werd slechts een voorwaardelijke straf opgelegd, omdat de man de hoofdschuldige werd geacht. In de steden bevinden we ons thans wat het verkeer en vervoer betreft in een vicieuze cirkel: als erfenis hebben we de stadsdelen, gebouwd voor voetgangers, paard en wagen en andere vormen van langzaam verkeer. In het bijzonder de binnensteden dragen de ken merken daarvan; organisatorische opbouw, een dicht net van aange bouwde straten en vele kruispun ten. Het gaat er nu om of we deze erfenis, met alle waarde die deze heeft, willen aanvaarden en op welke wijze. Er is slechts één mogelijkheid om uit deze vicieuze cirkel te ko men en dat is het inzetten van een goed geregeld verkeersordening. Deze her-structurering van onze steden komt weer neer op het scheppen van een duidelijk ver- keerspatroon, zowel voor openbaar vervoer als voor wegverkeer, vol gens een bepaalde hiërarchie van geclassificeerde verbindingen. Voor een deel zullen hiervoor bestaande straten en wegen gebruikt kunnen worden, maar het zal ook nodig zijn om het bestaande stelsel uit te breiden met nieuwe elementen, die als het ware een superstruc tuur vormen. Dit zijn de hoogge kwalificeerde verbindingen voor gemotoriseerd verkeer en de onaf hankelijke banen voor het open baar vervoer. Ons transport heeft nu eenmaal een nieuwe dimensie gekregen, passend in onze samen leving. In de verkeersvoorzienin- gen zal daarom ook een nieuwe dimensie nodig zijn. Deze nieuwe voorzieningen kun nen niet worden verkregen door het uitbreken van bestaande stra ten, die vervullen meestal reeds een functie in ons verkeersstelsel Men behoeft bij deze herstruc turering niet alleen te denken aan het toevoegen van grote elementen aan ons stedelijk verkeerspatroon. We zullen ook reeksen straten, pleinen en kruispunten, die nu worden misbruikt als kanalen voor massaal verkeer, terug moeten ge ven aan hun oorspronkelijke be stemming. In dit kader moet ook worden gezien de vorming van de zgn. voetgangersgebieden in onze binnensteden. De contactcommissie van lan delijke organisaties van ziekte kostenverzekeraars dringt er in een brief aan de leden van de Tweede Kamer op aan het ont werp van wet ziektekostenvoor ziening ambtenaren niet te aan vaarden. In een brief, waarvan een af schrift is gezonden aan de minis ters vn binnenlandse zaken, van economische zaken, van finan ciën en van sociale zaken, wordt gezegd dat aan de regeling in het op 18 oktober j.l. ingediende wetsontwerp bij het merendeel van de rijksambtenaren geen be hoefte bestaat. Als argument voor die stelling wordt onder meer aangevoerd de resultaten van c.en in januari j.l. gehouden enquête onder 30Ó0 ambtenaren van drie departementen, waar uit bleek dat bijna zeventig pro cent van de betrokkenen een rijksziektekostenregeling afwees. Verder wordt betoogd dat de regeling slechts door een min derheid wordt bepleit, n.l. door de ambtenarenbonden waarbij 30 tot 40 procent van de ambtena ren zijn aangesloten. De contactcommissie is het ge- sprekscentrum van de organisa ties, waarbij, naar in de brief wordt gezegd, nagenoeg alle in stellingen zich hebben aangeslo ten die werkzaam zijn op het gebied van de ziektekostenver zekering. Volgens de commissie tellen die instellingen tezamen meer dan 2,5 miljoen verzeker den. Zij acht zich daarom repre sentatief voor dat deel van de bevolking dat buiten zieken- fondsverband voor zijn ziekte kostenverzekering zorgt. In de brief van de contact commissie wordt voorts tegen het wetsontwerp aangevoerd dat de regeling in het wetsontwerp in strijd is met de mening van de S.E.R. die in 1951 adviseerde DE SOCIALE ONRUST IN URUGUAY De nationale ambtenarenbond in Uruguay heeft besloten een eind te makenaan de staking voor onbepaalde tijd, die was uit geroepen tegen voorgenomen sancties van de regering. Volgens de bereikte overeenkomst zullen de sancties over november als volgt worden toegepast: van het salaris over november zal een dag loon ingehouden worden, van het salaris over januari drie dagen De ambtenaren behorende tot de bond van personeel in rijks dienst zijn tot dusver slechts voor beperkte tijd in staking gegaan. Op het ogenblik bevinden zich meer dan honderd vakbondslei ders in hechtenis. Officieel is be kendgemaakt, dat nog meer ar restaties zullen volgen. ambtenaren met een inkomen beneden de loongrens onder de verplichte ziekenfondsregeling te brengen, dan wel de deelne ming in een ziektekostenregeling voor rijksambtenaren te beper ken tot ambtenaren met een in komen beneden de loongrens. Dp ziekenfondsraad kwam in 1962 tot een soortgelijk advies. Op 24 september van dit jaar heeft de S.E.R. in een advies aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid betoogd dat afvloeiing van 43.000 direct ver zekerden uit de verplichte zie kenfondsverzekering 1,5 pro cent van het totaal aantal direct verzekerden op 1 januari j.l. een zodanig grote mutatie was dat de S.E.R. dit als een schoks gewijze verandering ziet en daar door als een bedreiging van het ziekenfondswezen, dat gebruik moet worden gemaakt van een ontsnappingsclausule van de ziektewet. Maar, zo wordt er in de brief aan toegevoegd, het vrijwillige ziekenfondswezen en de instellingen die door de bij de contactcommissie aangesloten organisatie worden vertegen woordigd, staan dergelijke ont snappingsclausules niet ten dien ste. Het uittreden van meer dan 850.000 verzekerden, of bijna twintig procent van het bestand, uit de vrijwillige ziekenfondsver zekering en de sector van de particuliere ziektekostenverzeke ring tezamen zou zeer ernstige gevolgen hebben voor de collec tiviteit van de verzekerden. De thans geldende interim regeling ziektekosten zo nodig verbeterd komt tegemoet aan de bestaande behoeften, en is voor het merendeel van de be trokkenen beter aanvaardbaar. Handhaving ervan zal de over heid vele miljoenen besparen, aldus de ziektekostenverzeke- STALEN WATERTOREN IN DE HOOFDSTAD Aan de Haarlemmerweg verrijst een geheel stalen watertoren. Het gevaarte wordt 35 m, hoog en zal 1280 m3 water kunnen bevatten. De watertoren dient om drukwis- seliugen in het stadsnet te kunnen opvangen. Werktijd in binnenlands vervoer wordt gemiddeld 48 uur Op 1 januari aanstaande wordt voor het binnenlands vervoer met autobussen en vrachtauto's de werktijd per drie weken ge bracht op maximaal 144 uur ofte wel gemiddeld 48 uur per week. Daarmee is het einde bereikt van de overgangsperiode, waarin vol gens het rijtijdenbesluit de werk tijd geleidelijk diende te worden verkort. Het werkmaximum van 5o uur blijft gehandhaafd, maar verge leken met dit jaar wordt de ar beidstijd per drie weken in 1966 toch drie uren korter. Voor het internationale vervoer blijft een ontheffingsregeling van kracht. Zolang de internationale bepalingen nog niet van toepas- sing zijn, jjeldt een gemiddelde wekelijkse arbeidstijd van 51 uur. voor de huurauto's en taxi's geldt een overgangsperiode van vier jaar. Ook voor deze sector betekent dit een verhoging van de som van de werk- en wachttijd met een uur per week, TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. J. Hoving, Oranje straat 25, telefoon 2445. Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordstraat 69. tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene eft Wit-Gele Kruis: zuster Leenhouts, v. Steenbergenlaan 68, telefoon 3360. AXEE: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend S uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat telefoon 666. Diefstal uit Wellington-museum in Londen Twee mannen hebben zich bij een overval %p het Wellington- mtiseum in Londen meester ge maakt van kostbaarheden ter waarde van omstreeks 200.000 gulden. De daders kwamen donderdag avond als gewone bezoekers het museum binnen. Zij blokkeerden de voordeur, stelden de 60- jarige bewaker buiten gevecht en sloegen drie vitrines stuk. Zij namen o.a. de versierselen mee behorende bij de Spaanse orde van het Gulden Vlies, een van de vele onderscheidingen die de overwinnaar van Waterloo in zijn militaire loopbaan had ge kregen. De waarde van dit sie raad wordt geschat op 100.000 gulden; voorts een juweel be horende bij de orde van de Kou seband en een met juwelen be zette maarschalkstaf van het keizerlijke Russische leger. De twee mannen zijn nog niet opgespoord. (Adv.) ZAMBIA EN RHODESIE President Kaoenda van Zambia heeft donderdag in het parlement van zijn land verklaard dat elke stopzetting door Rhodesië van 'n gemeenschappelijke dienst van beide landen door Zambia als een oorlogsverklaring zal worden op- vevat. Hij zou niet aarzelen, zijn volk in actie te laten komen. Groot-Brittannië had volgens hem al met geweld moeten in grijpen om een einde te maken aan de „rebellie" in Rhodesië. De Zambiase autoriteiten hadden „in alle haast" een plan in studie ge nomen voor de aanleg van een waterkrachtinstallatie in de rivier de Kafoe, een zijtak van de Zam- bezie, met het oog op de onzekere situatie rond de op de grond van Zambia en Rhodesië gelegen Ka- riba-dam. Zambia gaat een proef nemen met het vervoer van olie uit Tan zania over de weg. Donderdag vertrok een eerste konvooi van veertig wagens uit Loesaka naar Dar-es-Salaam om olie op te halen. Later op de dag werd een vliegtuig verwacht met uitneem- bare olietanks, waarin de reser- vevoorraden zullen worden opge slagen. Negers uit Mozambique vluchten naar Zambia Ruim 2.000 negers uit Mozam bique zijn de afgelopen dagen naar Zambia gevlucht na ge vechten tussen nationalisten en de Portugese politie. Dit is donderdag door presi dent Kenneth Kaoenda van Zambia meegedeeld in het par lement. Bij de gevechten zouden drie Portugese politiemannen om het leven zijn gekomen. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamsiag waar genomen door dierenarts .T. F. de Haas, Axelsestraat 108. te Zaam siag, telefoon 01153366. ZEGT U WEL EENS WAT TEGEN GOD? Ik zeg: „Gij zijt". Psalm 142 :6 Neen, de vraag is niet: zegt u wel eens wat over God? Hoewel dat ook bedenkelijk minder wordt. Er wordt met zoveel meer over God gespro ken. De mensheid wentelt lang zaam heen naar het god-ledige. Dat is nog erger dan het godde loze. Het is beangstigend op te merken, in welke brede lagen en in hoeveel levens God hele maal niet meer aan de orde is. Er wordt niet alleen niet met Hem gerekend, er wordt zelfs niet aan Hem gedacht. Hij be staat gewoonweg niet. Het woord „god", dat nog wel als vloek uit hun mond valt, heeft alle wer kelijke waarde en zin voor hun gedachten en leven verloren. God? God? Wie is dat ook nog weer? Evenmin als we nog over Wodan of Jupiter of Zeus pra ten, praten we over God. Al mogen we dus dankbaar zi'n, als de mensen nog „over" God praten, tevreden mogen we er allerminst mee zijn. Er wordt zo ontzaglijk veel over God ge praat, zonder dat er van enige levende relatie met God sprake is. Vele lieden weten diepzinnig en bij bel-getrouw óver God te spreken. Ze bouwen precies slui tende systemen over Zijn wezen en werken op. Maar het gaat God-zelf voorbij. Het gaat over God heen. Het gaat buiten_ God om. Het gaat niet op God af. Dat moet het zijn! We moeten tót God spreken. Direct. In per soonlijk onderhoud. Zegt u wel eens wat tégen God? Zoals twee mensen tegen elkander wat zeggen, die elkaar heel erg lief hebben, helemaal vertrouwen, alles voor elkaar zijn? Ongetwijfeld, die spreken ook wel over elkaar. Ze hebben eigenliik geen ander onderwerp. Maar heerlijk wordt het pas, ,als ze tégen elkander spreken mogen en als in dat spreken dan hun harten zich voor elkaar openen. Dan kijken ze elkander diep in de ogen. En dan zeggen ze: „Jij bent ..Heerlijk, als een mens zó tegen God spreekt als hij tegen God zegt: „Gij zijt (Uit „De Stem achter U") Rlco Bulthuis 75) „Hoelaat was dat?" vroeg Ross droog. Elsink stak een hand met uitgespreide vingers op: „Vijf uur meneer. Om vier uur was ik ten slotte weggegaan. Klokkesla- gen en hanengekraai nemen dan de innigheid van 't gebeuren over in hun onafwendbare kringloop. Mag ik u wat thee inschenken?" Elsink liep met een dribbel pasje naar een „experimenteel" theemeubel en zette een paar grote scherven op tafel. Hij zei, dat geschonden kopjes de thee niet zouden veranderen. Hij was zo gehecht aan dingen, die ge bruikt waren en waarop de men sen hun sfeer hadden nagelaten. Richard Ross keek eens naar de brokken en kreeg de indruk, dat hongerige kunstenaars stukken uit de kopjes hadden gebeten bij gebrek aan dagelijks brood. „Het is altijd zo voornaam en zo stil in huis bij Enna," zalfde Ross. Elsink glimlachte en keek tersluiks naar zijn onverwachte gast, d!ie hem een vertrouwelijk knipoogje gaf. Ross vervolgde zonder blikken of blozen„Behal ve de laatste avond dan, wat een keet!" „U was er dus ook?..." Elsink bleef midden in zijn atelier staan, terwijl hij de theepot dan weer bij het oor en dan weer bij de tuit natn, om zijn vingers niet te branden. Ross sloot geheimzinnig zijn ogen en lachte begrijpend. „Heeft Enna u alles verteld?" „Natuurlijk meneer Elsink, al licht, anders kwam ik die scheer kwast niet bij u brengen. Of schoon ik veel eezien heb (loog Ross) begrijp ik er niets van." Elsink miaakte een sprongetje. „Mijn intuïtie mijnheer, mijn visie Iaat mij alles raden! Ik woon hier tussen jongelui. Jonge, gevoel volle mensen met bruisende le vensenergie. Ze plukken de dag, ze veroveren zichzelf in 'n wereld vol koud ongeloof. Enna zegt het altijd zo prachtig als ze zegt, dat alle mensen kinderen zijn met maskers voor. Als kunstenaar kan ik door die maskers heenkij ken. Ik zou kunnen schrijven in dien ik de moeite nam, doch het woord is me te heilig en ik verkies het gedicht, dat de synthese geeft". Elsink greep een vies school schrift, bladerde even en riep: „Hoor, ik heb er gisteren een vers op geschreven, direct... im pulsief"... Het stoorde speels, dat onverwacht muziek, Toen wij ons vrij en eenzaam dachten. Ook and'ren zijn melancholiek En zochten schuil in donk're [nachten... Wie was zij, die ook dit doel vereerde En zacht en argloos henenvlood En teer op lichte voeten wederkeerde In haast, als vreesde zij de [wrede dood? O! Groot geheim van zo gewoon gebeuren Bij 't hanenkraai pas ging hij [heen En voor het laatst toen sloten zich de deuren En ieder bleef weer met zichzelf alleen... „Schitterend" prees Ross, rillend van de kreupelrijm. „Dat is bui tengewoon goed getroffen, ik zie het alles weer voor me, die muziek en... hoe zal ik het zeggen, mis schien voelt u het anders dan ik...? De heer Elsink liep met het schrift in zijn handen heen er> weer. „De gewoonste dingen heb ben zijn bekoring, zei hij. „Je bent samen en praat over hogere en diepere dingen en daar opeens... tetteretet, begint er een gramofoon te spelen. Je sluipt de gang op. je ziet een jonge vrouw heensnellen, je hoort deuren pie pen, met koffers slepen... dat had er ook nog in gekend...,En brach ten zij, gezwind en rap', hun scha mèl... hun eigen .hun eigendom men van de trap'." „Hoe meent u, wie deed dat dan?" „Wacht even, wacht even me neer, laat me even denken... En hebben wij het glas geklonken en saam een ed'Ie dronk gedronken. Die man meneer, die oud en ge bogen over de gang sloop met een dronk voor de liefste, het was ont roerend. En toen die vrouw die terugsloop en naar haar lief ging, opgeschrikt door dat rauwe geluid van boven en dan die man, die_ als een gewond dier door de tuin sloop. Dat was natuurlijk de min naar en de oude, doodverschrikt toen hij de open deur binnentrad, vond daar zijn liefste in andere armen". Ross schudde het hoofd. „Nee", zei hij, „dat kan moeilijk op die kamer zat die meneer Lucas en"... „Daar was toch de liefste me neer. Ze snelde heen, liet de deur open en ging naar beneden, vlak langs mij, maar ze kwam terug, met haar mantel uit en haar hoed af en keerde tot haar man, die ver twijfeld misschien, heeft gewacht. Een vrouw vol gloed, vol levens vuur, vol durf ook, een vrouw die het huis in rep en roer bracht, want die andere man had ik ook nog moeten vermelden, maar een vers geeft de werkelijkheid alleen innerlijk weer. ,...En hij, die met een ondoorgrondelijke lach een an der in de armen van zijn liefste zag*..." „Waarom, ondoorgrondelijk?" „Oosterse mensen hebben altijd iets ondoorgrondelijks meneer. ..„Hoe hij, oplettend en gebukt het oosters oor tegen de deur ge drukt'..." „Opschrijven!" beval Ross. „Schrijf dit op meneer Elsink, dit is meesterlijk, dit kan niet mooier" (Wordt vervolgd.) OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 12 DECEMBER Derde Advent-zondag Axel: 10 u. en 14.30 u. Ds. F. J. Pennings. Hoek: 10 u. en 14.3'0 u. Ds. W. J. van Meeuwen. (14.30 u. bedie ning Heilige Doop.) Hontenisse: 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen. Huist: 10 u. Ds. P. A. van der Vlugt, van Terneuzen. Phlippine: 11 u. Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 9.30 u. Ds. E. E. Stern; 19.30 u. Opendeurdienst Ds. W. H. Gispen, van Terneu- zen. Sluiskil: 9.30 u. en 11 u. Ds. H. J. Ruis. Terneuzen: (Grote Kerk) 10 u. Ds. J. A. Poelman; 19 u. Ds. P. A. van der Vlugt. (Goede Herderkerk); 10 u. Ds. J. Scholten. (Driewegen): 19 u. Ds. J. A. Poelman. Zaamsiag: 10 u. Ds. Ph. M. Becht; 14.30 u. Ds. E Gramsbergen, van Hontenisse GEREF. KERK Axel: 10 u. en 15 u. Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 en 14.30 u. Ds. W. H. Gispen, van Terneuzen. Terneuzen: 10 u. en 15.30 u. Ds. L. Berger. Sas van Gent: 19.30 u. Opendeur dienst, Ds. W. H. Gispen. Zaamsiag: 10 u. en 15 u. Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 u. en 15 u. Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 9 u. Ds. K, Deddens; 16.30 u. Ds. K. D. van Dijk. Zoute/Spui: 10 u. en 14.30 u. Ds. C. v. d. Jagt, (In beide diensten viering Heilig Avondmaal.) GEREF. GEMEENTE Terneuzen: (Vlooswijkstraat) 9.30 u„ 14 u. en 18 u. Ds. J. Panne- koek. Hoek: 9.30 u„ 14 u. en 18 u. lees- dlenst MISVERSTAND De nieuwe Westduitse minister van binnenlandse zaken, Paul Lïïbcke, heeft dezer dagen de schrik van zijn leven gehad. Toen hij op een belletje had gedrukt om zijn secretaresse te ontbieden, kwam plotseling een groep zwaarbewapende militairen met de wapens in de aanslag binnenstormen. Het bleek dat hij uit macht der gewoonte een knopje had in gedrukt, dat in zijn oude mi nisterie hij was eerst mi nister van volkshuisvesting een signaal deed overgaan in de kamer van zijn secretaresse. Op het ministerie van binnen landse zaken correspondeert dit belletje echter met de ka mer van cle militaire wacht. Het mag alleen worden ge bruikt als de minister zich in doodsgevaar bevindt. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 u. en 14.30 u. leesdienst.' Terneuzen: (Frans Halslaan) 10 u, en 15 u. leesdienst. CHK. GEREF. KERK Zaamsiag: 10 u. en 14.30 u, Ds. P. Sneep. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 u„ 14 u. en 18 u. Ds. de Reuver. VOLLE EVANG. GEM. Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 u. v.m. en donderdags 8 u. n.m. Bidstond zondags om 8.30 u. n.m. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen: 1030 u. Ds. Bierman, van Breda. LEGER DES HEIL3 Terneuzen: 10 u. en 17 u. majoor J. Heinsdijk. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 u., 9 u„ 10.30 u. en 17.3G u. H. H. Missen. Clinge: 7 u„ 8.30 u. en 10 u. H. H. Missen. Hulst: 6.30 u., 7.45 u., 9 u. en 10 u. H. H. Missen. Philippine; 7.30 u. en 10 u. H. H# Missen. Sas van Gent: 7 u„ 9 u., 11 u. en' 17 u. H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 u„ 8.30 u., 10.30 u. en 17 u. H. H. Missen. Terneuzen: (H. Willibrorduskerk) H, Missen (op zondag): 7 u; 9.30 u. en 11 u. (In de week): 7.30 u. (Op zaterdag): 7.30 u. en 9 u. (Triniteitskerk)H. Missen (op zondag): 8 u.; llu. en 17 u. (In de week)7.30 u. en 19.15 u. (Op zaterdag)7.3Ó u. en 9 u. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 12 DECEMBER Derde Advent-zondag- Aardenburg11 u. Ds. C. Balk. (Viering Heilig Avondmaal.) Biervliet: 10 u. Ds. G. F. H. Kelling. Breskens: 10 u. Ds L. Spaans, (Be diening Heilige Doop); 18.30 u. Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 u. Ds. W. C. Luuring. Groede10 u. Ds H. Bartlema, van Vlissingen. Hoofdplaat; 10 u. eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 u. Ds. J. G. U. van Hoogstraten, van IJzendijkè. Oostburg9.30 u. Ds. Th. van Drü- nen. Retranchement; 9.30 u. Ds. C. Balk. (Viering Heilig Avondmaal.) Schoondijke: 10 u. Ds. P. A. L. Brinkman. (Bediening Heilige Doop.) Sluis: 9.30 u. mej. Da. H. de Nee- ling, van Zuidzande. St. Kruis: 14 uur Ds. C. Balk. St. Anna: 11 u. mej. Da. H. de Neeling, van Zuidzande Waterlandkerkje: 10 u. Ds. W. B. Bergsma. (Viering Heilig Avond maal.) ljzendijke: 11 u. Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 10.30 u. Ds. Th. van Drunen, van Oostburg. (Viering Heilig Avondmaal.)

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2