Echec voor de grote man BEURSOVERZICHT Noodweer in Europa DE ONDERGANG VAN UHR RADIO EN TELEVISIE 10.577 NIEUWE WONINGEN IN OKTOBER Discontoverhoging in Amerika Marktberichten Pagina 6 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 8 december 1965 Halfslachtig Gedevalueerd STAATSFONDSEN KRACHTIG IN HERSTEL Beursindices Advieskoersen buitenlands bankpapier Nabeurskoersen DAGGELD VERLAAGD „Vergiftigd. PERSONEEL WAS BESTE „KLANT" VAN GROOTHANDEL IN WIJNEN GOEDE VRAAG NAAR APPELS E.V.A. VERLAAGT INVOERRECHTEN Vóór het gevang moed ingedronken TOERISTISCHE N.S.-REIZEN WORDEN NIET VERHOOGD Ook disconto- verhoging in Canada Schepen in moeilijkheden op de Waal Het ts een ongekende, bescha mende nederlaag voor De Gaulie, dat hij die gewend was op zijn sloffen te winnen, ver bleef van een absolute meerderheid in de Franse presidentsverkiezingen. Vierenveertig procent twaalf meer dan zijn naaste concurrent Mitterand kan nog een presen tabel resultaat lijken voor leder ander, voor hem betekent het dat 56 der kiezers er tegen is dat hit in de komende zeven jaar Frank rijk verder leidt zoals hij deed. Die afkeuring van zijn politiek moet de generaal diep grieven. Bo vendien maakt het zijn positie aan merkelijk zwakker: voortaan kan hij moeilijk meer optreden als een soort personificatie van Frankrijk; hij zal tegen zijn natuur in reke ning moeten gaan houden met de inzichten van anderen. Bij de nederlaag heeft ongetwij feld meegespeeld dat hij 75 jaar is. En hoezeer men een krasse oude baas bewondert, niet iedereen zal het wijs geacht hebben zo'n figuut met de zwaarste taak van de natie te belasten. Vermoedelijk is het een pijnlijk moment voor menige Fransman dat hij dit keer zijn stem niet aan De Gaulle gaf. Maar de ongekend grote opkomst en de levendige campagne vooraf geven duidelijk aan dat toch vooral sprake is van een politieke keus, waarbij zaken als N.A.V.O., de dure „grandeur" en de Europese eenwording een grote rol speelden. En juist op dit stuk der buitenlandse politiek, die De Gaulle het allerbelangrijkste acht, hebben de Fransen hem in de steek gelaten. Vooral de arbeiders hebben zich dit keer van hem afgewend, gezien het onverwacht grote succes van een Mitterand, die een volksfront achtige combinatie van socialisten, communisten en radicalen achter zich kreeg, al was die dan nog een beetje halfhartig. En opportunis tisch: de C.P.F. steunde ditmaal zowaar een kandidaat die pal voor de N.A.V.O. was Wat vermoedelijk ook er toe heeft bijgedragen dat Lecanuet en Mitterand een aanzienlijk betere figuur sloegen dan men nog maar een maand geleden verwachtte, is de ongenuanceerde eigen roem die De Gaulie zong. Hij wees op zijn grote verdiensten en stelde de kie zers eigenlijk plompverloren voor de keus tussen hem of „die chaos uit de vierde republiek". Van die vergelijking is minder waar dan De Gaulle waar wil heb ben. Ongetwijfeld is de Franse ex port gestegen, maar daarvoor is betaald met de forse devaluatie in dertijd van een kleine twintig pro cent; bepaald dus geen cadeautje, zoals vooral rentetrekkers e.d. kunnen getuigen. Daar tegenover staat ook dat het reële inkomen wat men voor zijn geld kan kopen in alle landen van de E.E.G. meer steeg dan in Frankrijk. Dan mag de prijs stijging de laatste tijd in Frankrijk wat beter in de hand gehouden zijn dan elders, vooral door de galopperende prijzen van daarvoor brengt dit de balans nog geenszins in evenwicht. En de industrialisa tie wordt nog altijd geremd door een wantrouwen van de beleggers, zodat de vreemde figuur is ont staan dat de staat gegarandeerde leningen moet uitschrijven om de industrie het geld te verschaffen voor nieuwe investeringen. Dit gebrek is er een der redenen van dat de totale produktie in de afgelopen zes jaar maar met 39 procent steeg (Nederland 58, Italië 74, Duitsland 52) zodat Frankrijk onderaan de lijst van de Euro- marktleden bengelt. Op de aanhoudende scherpe koersafbrokkelnigen gedurende de vele voorgaande beurs dagen hebben de staatsfondsen giste ren een krachtig koersherstel te zien gegeven. Dit was een ver ademing voor de beleggings- markt. Ook de obligaties Bank voor Nederlandse gemeenten gaven merendeels een herstel te zien. Er was in de staatsfond- •senmiarkt behoorlijke vraag aan wezig met daarnaast dekkings aankopen. De handel in deze hoek bleef gedurende de gehele beursduur kalm. Beursplein 5 heeft zich dins dag bitter weinig aangetrokken van de emotionele koersschom melingen waarmede Wallstreet maandag te kampen heeft gehad. Op de Newyorkse beurs werden, gedurende het eerste beursuur, zeer scherpe koersdalingen gere gistreerd, die gepaard gingen met een ongekend grote omzet. Het was de zwaarste koersval sinds de moord op president Kennedy. De markt stond er meer onder invloed van de meningsverschil len tussen de centrale bank en de regering over de discontoverho ging, dan over deze verhoging zelf. Toen de storm wat was ge luwd trad geleidelijk een koers herstel in hetwelk aangroeide tot een krachtig herstel. Uiteindelijk werd tweederde van het totale koersverlies weer Ingehaald. Toch daalde het Dow Jones-gemiddelde voor industrie-aandelen gisteren in Wallstreet ruim zes punten tot 939,53. De Nederlandse hoofd fondsen waren er wel iets lager doch hielden zich heel goed. En waarom ook niet, zo redeneerde men dictsdag op het Damrak. De stemming voor de internatio nale waarden was verdeeld. Uni lever lag vast in de markt op 112,40 (111,60) door dekkingsaan kopen en vraag van het publiek. Kon. Olie en Philips daalden ieder een paar dubbeltjes. AKU was nauwelijks prijshoudend. Hoogovens echter werd tien pun ten lager op 450 geadviseerd. Maandag verloor dit fonds even eens 10 punten. De handel in de hoofdfondsen was kalm. Men gaf er de voorkeur aan de verde re koersontwikkeling in Wall street af te wachten. De scheepvaartsector was nog in mineur. Vooral aandelen Paketvaart lagen aangeboden in de markt, evenals die van Scheep vaartunie. Van de leidende cul tures moest HVA een kleinigheid van de gisteren behaalde koers winst prijsgeven. De stukken werden wederom in een open hoek verhandeld. De claims Technische Unie verlieten gisteren de markt op 26,-— hetgeen overeenkomt met een koers van 278 voor de nieuwe aandelen. Voor de 6 procent obli gaties Unilever werd inofficieel 97% betaald of wel hoger dan maandag. De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel- dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0510.15 Amerik. dollar 3.58V2—3.62V» Canadese dollar 3.32'/23.37'A Franse frank (100) 73.35—73.85 Belgische fr. (100) 7.20'A—7.25Va Duitse mark (100) 89.8590.35 Zweedse kr. (100) 69.20—70.20 Zwitserse fr. (100) 83.30—83.80 Italiaanse lire (10.000) 56.50—58.50 Deense kroon (100) 51.8052.80 Noorse kroon (100) 50.0051.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.91—14.01 Portugese escudo (100) 12.55—12.70 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.92—6.07 Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, enz. Algemeen 3/12 481.6 306.2 132.1 176.0 160.0 341.3 1953 100) 7/12 473.3 6/12 476.6 304.7 132.4 174.7 159.1 338.1 302.0 130.8 173.7 157.5 335.8 A.K.U.: (368%) Hoogovens: (450,00) Kon. Olie: 145.40—146.00 (144.90) Philips: 114.60—115.50 (114.60) Unilever; 112.20—113.50 (112.30) K.L.M.: .(227.00) Het tarief voor daggeld (call money) is ingaande dinsdag, met een half procent verlaagd tot drie procent. Dit in verband met de ruimere geldmarkt als gevolg van terugkeer van bankbiljetten na de ultimo-opvragingen. Op 1 december werd het tarief ver laagd van 4 tot 3'/2 procent. Die geldschaarste uit zich voor de burger bijvoorbeeld ook weer in een stijgend gebrek aan woon ruimte: er is geen kapitaal voldoen de voor de woningbouw die de snelle bevolkingstoeneming moet opvangen. De Fransen zijn er een beetje trots op dat dit jaar de nobelprijs voor medicijnen weer naar hun land ging, maar het is de eerste sinds dertig jaar voor een land dat zich vooraan acht in de rij van wetenschapslanden een kale eer. En nobelprijswinnaar pro fessor Monod nam terstond de ge legenheid te baat het wetenschap pelijk beleid van Parijs enorm af te kraken: vergeven door chauvi nisme en gekneld in een ministe rieel keurslijf. Vele van de vooruit gangsaspecten die De Gaulle aan voert zijn alleen juist ten opzichte van een Frans verleden, terwijl ze in de wereld of zelfs maar in Europa bezien heel wat minder fraai afsteken. Het huizennood- en reëel-inko menselement uit die korte opsom ming kent de hele schare messieurs Dupont aan den lijve, de industrië len merken de financiële kant plus het risico van verlies der Euro- markt, en steunden prompt Leca nuet met geld en zo heeft ieder wel door dat de „grootheid" waar op De Gaulie stoft, voor een groot deel ook maar een facade is. Prachtig weliswaar voor gebeeld houwde redevoeringen, maar op een gegeven moment moet men toch naar de nuchterder en reëler taal toe van de jongeren in deze verkiezingsmatch. Tien personeelsleden van een Utrechtse groothandel in wijnen en gedistilleerd hebben bekend in het afgelopen halfjaar in to taal voor ongeveer ƒ3500 (in koopsprijs) aan drank te hebben ontvreemd. Regelmatig werden kisten drank apart gezet, waarvan de inhoud onderling werd verdeeld. Er werd ook individueel drank gestolen. Enkele leden van het personeel toonden een speciale voorkeur voor miniatuurflesjes en glazen. Bij één hunner werden alleen al 125 glazen en tientallen mi niatuurflesjes aangetroffen.... In oktober zijn volgens ge gevens van het Centraal bureau voor de Statistiek 10.577 nieuwe woningen gereedgekomen. In ok tober 1964 werden 10.145 nieuwe woningen opgeleverd. In de jaren 1959 t/m 1963 kwamen in okto ber gemiddeld 8267 woningen ge reed. Het aantal in de eerste 10 maanden van 1965 gereedgeko men woningen bedraagt 89.614 tegen 76.174 in de overeenkom stige periode van 1964. Gemid deld kwamen in de overeenkom stige periode van de jaren 1959 t/m 1963 64.338 woningen ge reed. Van de in oktober voltooide woningen werden er 1832 uitge voerd in systeembouw. In de eerste tien maanden van 1965 kwamen 12.602 systeemwonin gen gereed. Sedert juni 1945 zijn nu in totaal 1.284.219 woningen ge bouwd, waarvan er 140.531 zijn uitgevoerd in systeembouw. In oktober 1965 werd een aanvang gemaakt met de bouw van 10.835 woningen (in oktober 1964 met 10.572 woningen). In de eerste tien maanden van 1965 werd begonnen met de bouw van 101.937 woningen tegen 89.108 woningen in de overeen komstige periode van 1964. Daar het aantal in aanbouw genomen woningen in oktober groter was dan dat van de ge reedgekomen woningen, steeg het aantal in aanbouw zijnde wonin gen tot 154.905 op het einde van die maand. De vraag naar appels, die tus sen midden en eind november even wat minder was geworden, heeft zich sinds begin december weer behoorlijk hersteld, zowel voor de binnenlandse markt als voor export. Zeer veel vraag is er naar Cox's Orange Pippin, waarvan het aanbod gering is geworden. De veilingprijs van de grote maten van dit ras ligt tussen f 1,10 en 1,20 per kg. De middelmaat wordt verkocht voor 8090 cent per kg en de kleine maten doen tussen 40 en 60 ct per kg. De grootste aan voeren van deze fijne handappel zijn op het ogenblik bij de Noordhollandse fruitveilingen. Goudreinette wordt regelmatig aangevoerd in hoeveelheden van betekenis en de prijs van de grote maten ligt op de veilingen tussen 60 en 70 ct per kg, ter wijl voor mooi gekleurde par tijen soms nog meer wordt be taald. De middelmaat doet tus sen 50 en 60 ct. en de kleine maat tussen 40 en 45 ct. per kg. Het aanbod van de goudgele i Golden Delicious blijft ruim en de vraag groot. De prijs van de grote en middelmaten van dit ras ligt op het ogenblik tussen 60 en 75 ct. per kg en de kleine maat noteert rond 50 ct. Een an der Nederlands appelras waar van behoorlijke aanvoeren zijn is de Jonathan. Deze rood ge kleurde appel doet vQor de goe de kwaliteiten grote maat tus sen 50 en 65 ct. per kg, terwijl de kleine maat wordt verkocht op de veilingen voor 3040 et. per kg. In de laatste week van novem ber bedroeg volgens de gegevens van het uitvoercontrolebureau voor tuinbouwprodukten de Ne derlandse appelexport 1910 ton handappels. Hiervan ging 1452 ton naar West-Duitsland, 361 ton naar België en Luxemburg, 10 ton naar Engeland en 86 ton naar Frnkrijk, terwijl één ton appels naar West-Indië werd verladen. Voorts gingen er in die week 503 ton industrie-appe len de grenzen over, waarvan 448 ton naar West-Duitsland en 55 ton naar België en Luxem burg. De prijs van het industrie- fruit ligt op de veilingen tussen 22 en 23 ct. per kg. Met ingang van 31 december 1965 zullen de douanerechten die van toepassing zijn op de onder linge handel in industrieproduk- ten tussen de acht landen van de E.V.A. opnieuw worden ver laagd met 10 procent. Door deze verlaging worden de douanerech ten die Oostenrijk, Denemarken, Finland, Noorwegen, Portugal, Zweden, Zwitserland en Enge land heffen bjj de invoer van industrieprodukten die in de partnerlanden worden gefabri ceerd gebracht op 20 procent van het niveau van 1960. Deze verlaging zal de laatste tussen fase zijn. Op 31 december 1966 zullen de laatste douanerechten ineens worden afgeschaft. Voor Finland zal een uitzondering worden ge maakt, omdat dit land een jaar na het van kracht worden van de conventie van Stockholm lid is geworden. De Finse douane rechten zullen eind 1966 worden verlaagd met 10 procent en eind 1967 geheel worden afgeschaft. De enkele contingenten die nog bestaan, en die nog maar zeer klein in aantal zijn, zullen even eens eind 1967 worden opge heven. Volgens de E.V.A. zullen deze tariefverlagingen leiden tot het ontstaan tussen de landen van de associatie van een wer kelijke vrijhandelszone voor de industrieprodukten, en wel drie jaar vóór de datum die de on dertekenaars van de conventie van Stockholm zich oorspronke lijk hadden voorgesteld. De 37-jarige lasser N. van der W. uit Boskoop vond het maan dag een nare bezigheid zich te mélden om een week gevange nisstraf uit te zitten. Hij dronk zich moed in, zodat hij over-blij aan de poort verscheen. De po litie werd er bij gehaald, die Van der W. mee naar het bureau nam om eerst zijn roes uit te slapen. Om half vier was de man ontnuchterd en kon hij aan zijn week gevangenisstraf beginnen. De verhoging van de reizigers tarieven van de Nederlandse spoorwegen, die naar verwacht wordt begin volgend jaar een feit wordt, zal géén invloed heb ben op de tarieven van de acht daagse abonnementen, de dag tochten en andere aanbiedingen uit het toeristische assortiment van de Nederlandse spoorwegen. De prijzen van deze toeristische reizen zullen slechts worden aangepast aan het peil van dit jaar. Dit betekent, dat daarin de zes procent tariefsverhoging van dit jaar wordt verwerkt. Ook in het verleden heeft de N. S. ta riefsverhogingen voor toeristi sche aanbiedingen pas in het jaar daarop meeberekend. „We kunnen niet anders, want de offertes moeten nu reeds wor den gemaakt, terwijl van de aanstaande tariefsverhoging nog niets bekend is", verklaarde mr. M. G, Rameyer van de N. S., die zich met deze sector van het treinvervoer bezig houdt. De Amerikaanse „Federal Reserve Board" brengt het dis conto met ingang van heden op iVi Deze maatregel is, naar zondag werd meegedeeld, geno men om „inflatoire druk" tegen te gaan. Verhoging van het disconto van de „Federal Reserve Board" brengt gewoonlijk renteverho ging mee voor zakenlieden die leningen aangaan en voor men sen die goederen als huizen en auto's op krediet kopen. Het dis conto werd einde 1963 verhoogd van drie tot 3'A procent en in november 1964 tot vier procent. President Johnson heeft de maatregelen van de „Federal Re serve Board", de Amerikaanse centrale bank, afgekeurd. Hij verklaarde op zijn boerderij in Texas, dat hij, evenals de meeste Amerikanen, elke stap betreurde die de kredietkosten opvoerde, speciaal voor huizen, scholen, ziekenhuizen en fabrieken. De Bank van Canada heeft een verhoging aangekondigd van het bank-disconto van 4(4 tot 4% Het bank-disconto in Canada is sinds november 1964 constant op 4% gebleven. Daarvoor was het 4 In bijna geheel Europa is het maandag uitzonderlijk slecht weer geweest. Op vele plaatsen deden zich ais gevolg van langdurige en zware regenval overstromingen voor, terwijl op zee tal van sche pen in nood raakten door de storm. In West-Duitsland richtten or kaanachtige windstoten aanzien lijke schade aan. In Noordrijn- Westfalen, Saarland, Hessen en Beieren liepen verkeerswegen on der door overstromingen. Het zwaarst getroffen is de stad Bad Kreuznach, waar maandagochtend rampalarm werd gegeven. Laagge legen stadsdelen staan er onder water. Door het water ingesloten ziekenhuizen moeten met behulp van boten bevoorraad worden. Driehonderd geniesoldaten werden maandagavond opgetrommeld om te voorkomen dat de parlements gebouwen te Bonn in het water van de sterk gezwollen Rijn zouden komen te staan. Aan de Duitse kust kwamen windstoten van meer dan 150 kilometer per uur voor. Kustvaarders wachten in de ha vens op beter weer. De Moezel is tussen Trier en Ruwer buiten haar oevers getreden. De scheepvaart op deze rivier was zondagavond al ge staakt. In het Harz-gebergte viel in de nacht van zondag op maan dag weer sneeuw. In de hogere delen ligt nu al een pak van ander halve meter. Zweden werd geteisterd door verblindende sneeuwstormen, die Tengevolge van de storm zijn zondag rond vijf uur verschei dene schepen op de rivier De Waal in moeilijkheden gekomen. Ter hoogte van de gemeente Bra- kel is het 500 ton metende motorschip „Henny", beladen met ijzer en bestemd voor Bel gië, gezonken. De opvarenden konden ternauwernood gered worden. Toen de storm rond vijf uur was opgelopen tot windkracht 10 a 11 vond de kapitein van de „Henny" het raadzaam in Bra- kel de haven binnen te lopen. Toen het schip, dat stroomaf waarts voer, een opdraaipoging deed, sloeg het vol water. De schipper, die zag dat hij het schip niet meer kon houden of aan de grond zetten, begaf zich met zijn vrouw en knecht in de roeiboot. Aan de wal zag de exploitant van het Brakelse- veer, de heer A. C. Schreuders, de moeilijkheden waarin de schipper zou komen te verkeren. Hij bedacht zich geen. ogenblik en ging met zijn zoon en schoon zoon naar de pont die ook reeds uit de vaart was genomen om daarmee hulp te bieden. Het ge lukte, al was het met veel moei te, de schipbreukelingen in vei ligheid te brengen. Toen zij de roeiboot genaderd waren was deze reeds voor een groot ge deelte volgelopen met water. De schipper was nog maar net als laatste in de roeiboot of zijn schip verdween in de diepte. Het ligt ongeveer tachtig meter uit de Brakelse oever. De rijks waterstaat nam maatregelen voor het waarschuwen van de scheep vaart. 32 Locïe bemerkte, dat Aram en Harald zijn voorbeeld niet hadden gevolgd en rechtop waren blijven staan. Wat Harald betrof liet hem dit koud, maar voor Aram, voor wie hij een zekere genegenheid bleek te hebben opgevat, scheen hij zich ongerust te maken. „Kniel toch, vreemdeling," fluisterde hij hem toe, „kniel, zo Uw leven U lief is!" Er ontstond een lichte bewe ging onder de priesters, die langs de wianden van de zaal stonden opgesteld. Zij schenen op een teken te wachten om zich op de vreemdelingen te storten. Een minuut van spanning kroop voorbij, gedurende welke de ge sluierde vrouw op de top van de pyramide met geen teken verried, wat haar beslissing zou zijn. Ein delijk hief zij de hand en wenkte Aram en Harald om naderbij te komen. Zij aan zij schreden zij de zaal achter de gordijnen binnen, en hielden halt bij de eerste tree van de pyramide. Met een snelle blik overtuigden zij zich, dat hier behalve de hogepriesteres - niemand bevond. Harald over woog reeds, dat zij in geen geval van nood direct de pyramide kon den bestormen, om een waarde volle gijselaar in handen te krij gen. Toen wenkte de hogepries teres nog eens en op deze wenk beklommen zij langzaam de tre den en hielden dicht bij de top halt. Nieuwsgierig en toch ook een weinig beklemd keken zij op naar de priesteres, van wier ge laat alleen een paar grote, aman- delvormige ogen zichtbaar waren. scheepsrampen, een verkeerschaos en een enorme belasting van het elektriciteitsnet tot gevolg hadden. In de Oostzee is naar men vreest een Duits vrachtschip van 498 ton ton vergaan. Een andere Duitse vrachtboot verkeerde maandag avond in nood. In Stockholm reden ambulances af en aan om mensen op te halen die op de gladde stra ten bij een val verwondingen had den opgelopen. Voor de Deense kust werden maandag de achthonderd passa giers van twee door de storm in moeilijkheden geraakte schepen door kleine vissersboten naar de wal gebracht. België en Frankrijk hebben te lijden van overstromingen. In Na men is het peil van de Maas twee meter hoger dan normaal. De weg DinantNamen staat op twee plaatsen onder water. Door het buiten haar oevers treden van de Sambre is een gebied van meer dan 14.000 ha overstroomd. In het zuidwesten van Frankrijk dreigt de Garonne landerijen onder water te zetten en zijn twee belangrijke verkeerswegen al onbruikbaar ge worden. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 2119 dieren, zijnde 225 slachtrunderen; 469 gebruiksvee; 150 vette kalve ren; 217 graskalveren; 797 nuchte re kalveren; 67 lopers; 61 biggen; 10 paarden; 5 veulens; 105 schapen of lammeren en 13 bokken of gei ten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra-kwaliteit 4,204,60, le kwal. 3,95— 4,20, 2e kwal. 3,453,75, 3e' kwal. 3303,45; Vette kalveren" extra-kwal. 4,10—4,20, le kwal. ƒ3,90—ƒ4,10, 2e kwal. 3,70— 3,90, 3e kwal. 3.503,70; Stieren 3,95—4,50; Worstkoei en 3,203,35; Slachtpaarden 2,503,05. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1000 1475; Vare koeien 7501075; Vaarzen 8251000; Pinken 600725; Graskalveren 375 550; Nuchtere kalveren 175 185; Mestkalveren 150—275; Lopers 95120; Biggen 45 65; Schapen 90—130; Lamme ren 100125. Alles per stuk Overzicht: Slachtrunderen: iets minder aanvoer, kalme handel met prijzen als maandag; Kalf- en melk koeien: aanvoer even kleiner, han del rustig met constante prijzen, Vare koeien: aanvoer als vorige week kalme handel en stabiele prij zen; Vaarzen en pinken: gewone aanvoer, handel lui en niet geheel prijshoudend; Graskalveren: aan voer als vorige week, kalme handel met staande prijzen; Vette kalve ren: matige aanvoer vlotte handel en niet hoger in prijs; Nuchtere kalveren: aanvoer als vorige week, kalme handel, prijzen iets gedrukt;* Slachtpaarden: aanvoer klein, han del stil, prijzen onveranderd; Lo pers en varkens: gewone aanvoer, kalme handel en onveranderde prijzen; Schapen en lammeren: aanvoer matig, handel redelijk en prijzen gedrukt. DONDERDAG 9 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lichte grammofoonmuziek; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nieuws; 8.10 Grammo foonmuziek; (8.258.30 De groen teman); 8.45 Morgenwijding; 8.55 Klassieke grammofoonmuziek; 9.00 Opera-aria's; 9.35 Waterstanden; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Lich te grammofoonmuziek; (Om 11.00- 11.02 Nieuws); 12.00 Licht ork.; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Dansorkest met zangsolisten; 13.00 Nieuws; 13.10 Actualiteiten; 13.30 Licht instru mentaal ensemble met zangsoliste; 13.55 Huishoudelijke zaken; 14.10 Ontvangst in Gooiland, gevarieerd progr.; 15,20 Gemengd koor en orkestbegeleiding: oude en moder ne muziek; 15.40 Pianorecital: klas sieke muziek; 16.00 Nieuws; 16.02 Voordracht; 16.30 Fluit en harm klassieke en moderne muziek; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Uitzen ding van de PSP: Duitsland eist weer!; 18.30 Licht instrumentaal ens. met zangsolist; 18.55 Voor de kleuters; 19.00 Gesproken brief; 19.05 Sportparade; 19.30 Tout a toi, licht programma; 20.00 Nws; 20.05 In dienst van de verenigde provincies en de, Verenigde Naties, klankbeeld naar aanleiding van het 300-jarig bestaan van het Korps Mariniers; 20.30 Stereo: Keuls ka merorkest en zangsoliste: klassieke muziek; 21.20 Het lichtschip, hoor spel; 22.30 Nieuws; 22.40 Actuali teiten; 23.05 Discotaria: nieuwe grammofoonplaten; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Het levende Woord; 7.15 Lichte grammofoonmuz.; (7.30-7.32 Nws); 7.45 Wegeninformatiedienst); 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.10 Lichte grammofoonmuz; (8.30-8.32 Nws): 8.40 Voor de huisvrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Aubade: gev. muziekprogramma; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Lichte orkestmuziek; 12.10 Leven op het land, gesprek; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Deze week, praatje en bijdragen van binnen- en buitenlandse correspon denten; 13.15 Klassieke grammo foonmuziek; 13.45 Voor de vrouw; 14.15 Lichte grammofoonmuziek; 14.25 Pianorecital (opn.): klassieke muziek; 15.00 Bijbeloverdenking; 15.30 Samenzang: geestelijke liede ren; 16.00 Klassieke en moderne orkestwerken (gr.); 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderliedjes (gr.); 17.30 Stereo: Lichte orkestmuziek (gr.); 17.59 Sportrubriek; 18.10 Ge mengd koor: geestelijke liederen; 18.35 Oude pianomuziek (gr.); 18.40 Halte: gevarieerd programma voor twintigers; 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Koor met orkestbegeleiding (gr.): geestelijke liederen; 19.45 Toespraak; 19.50 Lichte grammo foonmuziek; 20.10 Boeren en bur gers in Buitenveen, hoorspel: 20.40 Samen uit samen thuis, ster avondprogramma; 22.00 Klassieke pianomuziek; 22.15 Avondoverden king; 22.30 Nieuws; 22.40 Boekbe spreking; 22.45 Kerkorgelconcert: oude muziek; 23.15 Toonkamer, een 14-daagse muziekperiodiek in klank; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws: 9.02 Licht platenprogramma; 10.00 Nieuws; 10.02 Lichte grammofoon muziek en tips voor de vrouw; 1.1.0Q Nieuws; 11.02 Lichte orkest muziek; 11.25 Gevarieerde gram mofoonmuziek; 12.00 'Niéuws: 12.02 Lichte grammofoonmuziek (12.3012.35 Actualiteiten); 13.00 Nieuws; 13.02 Gevarieerd muziek programma; 13.30 Vokale en in strumentale muziek (gr.); 14.00 Nieuws; 14.02 Langs de wpg: aandacht voor uw medeweggebrui kers: tips van de A.N.W.B. en lichte grammofoonmuziek; 15.00 Nieuws; 15.02 Fragmenten uit de opera Faust; 16.00 Nieuws; 16.02 Licht instrumentaal septet; 16.25 Keuze van de omroeper; 17.00 Nieuws; 17.02 Dansmuziek; 17.30 Actualiteiten; 17.3518.00 Dans muziek. BRUSSEL (VI 12.00 Nieuws;.. 12.03 Nieuwe tophits; 12.40 Weer bericht, mededelingen en SOS-be- richten; 12.45 Buitenlands pers overzicht; 12.50 Beursberichten en programma-overzicht; 13.00 Nws en weerbericht; 13.20 Kamermu ziek; 14.00 Nieuws; 14.03 School* radio (15.00 Nieuws); 15.45 Lichte muziek; 16.00 Nieuws; 16.03 Beurs bericht; 16.09 Franse les; 16.24 Lichte muziek; 17.00 Nieuws, weer bericht en mededelingen; 17.15 Lichte muziek; 17.30 Volksdansen; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de sol daten; 18.28 Paardesportberichtenj 18.30 Operettemuziek; 18.45 Sport- 18.52 Zangrecital; 19.00 Nieuws, weerbericht en kroniek; 19.40 In een notedop; 19.50 Politiek; 20.00 Klassieke muziek; 21.40 Klassiek» muziek; 22.00 Nieuws en berichten, TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 14.30—15.05 Voor de vrouw; 15.1515.45 Te- leac: Kennis van textiel, een cursus voor huisvrouwen (les 11); 19.00 Nieuws in het kort; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 De verrekijker, inter nationaal jeugdjournaal; 19.15 Vaxt gewest tot gewest: een wekelijks» rubriek gewijd aan regionale ge beurtenissen; 19.35 De Lucy show? 20.00 Journaal; 20.20 Achter heli nieuws: 20.45 Als er geen zwarten bestonden, moesten ze worden uit gevonden, tv-spel; 22.15—22.39" Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nieuw» in het kort; 20.01 Attentie voos sport, een maandelijks programma,* gewijd aan de sport in de samen leving; 20.20 Wijzer worden, docu-' mentair programma (3e aflevering)? 20.45 Ik hou van Hollands: vocaal verzoekprogramma; 21.30 De Jood se godsdienst, documentair pro gramma uit de serie Wereldgods diensten; 22.10—22.15 Journaal. BELGIE (Ned. uitzending): 14.05 —15.10 Schooltelevisie; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Voor de jeugd; 19.20 Te voet door Vlaanderen; 19.55 Hier spreekt men Nederlands; 19.59 Weerbericht; 20.00 Journaal, 20.25 Jeroom en Benzamien: De lotgevallen van een Brusselse spek slager en een Antwerpse beenhou wer, beiden destijds gevestigd to Sint-Jans-Molenbeek, vervolgver haal; 21.15 Première: fragmenten uit de nieuwste films; 21.40 Weg wijs in het leger; 22.30 Journaal.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 4