Psycho -oorlog Vietnam RADIO EN TELEVISIE ALGEMENE VERGADERING PLEIT VOOR OPSCHORTING KERNPROEVEN Ddnip0breekt BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking magriciag o dinsdag 7 december 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Maar winnen? Brussel tegen Parijs HOOFDKWARTIER VAN AMERIKAANSE NAZIPARTIJ INGESLOTEN Verzwakte fierheid VRIJSPRAAK VOOR GEHEELONTHOUDER ONDANKS RIJDEN ONDER INVLOED NEDERHORST VRAAGT VOLLEDIG BENELUX- EMBARGO OP RHODESISCHE PRODUKTEN SPAANS ROODBOEK Dinsdag 7 december 1965 T elevisieprogi amma's. Woensdag 7 december 1965 Televisieprogramma's. Veel plezierigs kan de Ameri kaanse minister van defensie McNamara niet te horen gekre gen hebben van zijn generaals toen hij in Zuid-Vietnam op be zoek was. Als het ware om 's mi nisters komst te vieren leverde de Vietkong gesteund door Noordvietnamese geregelde troe pen een felle slag, waarbij een regiment van Saigon in de pan werd gehakt en de Ameri kanen een verlieslijst hadden die te vergelijken is met die inder tijd uit Korea werden gemeld. Niettemin zei McNamara bij terugkeer in Washington: „We verliezen die oorlog niet meer." En inderdaad hebben de Viet- kong-troepen dan wel een paar spectaculaire slagen geleverd in de laatste tijd, waarbij zowel zij zelf als de andere partij forse verliezen leden, maar bereikt hebben ze er eigenlijk niets mee. In het zuiden is in feite geen vaste positie meer overgegaan naar de Vietkong, een poging om ZuidVietnam in tweeën te delen faalde enzovoort. Uit Noord- etnam komen nu steeds meer troepen, er komen er ook steeds meer uit de Ver. Staten. China stuurt als maar meer materiaal, dat doen de Ameri kanen ook. En in een duel van materiaal maakt Hanoi geen en kele kans. Eventueel zou het wel aanzienlijk meer mensen op de been kunnen brengen, maar daarmee alleen valt de strijd niet te winnen. Wel kan de com binatie VietkongNoord-Viet- nam daarmee voorkomen dat de Ver. Staten winnen. Er zou dus een nieuw evenwicht telkens ontstaan, tegen hoge kosten voor beide partijen. Die kosten nu weer kunnen de Ver. Staten ge makkelijker dragen dan de com munistische tegenstander. Zó gezien kan McNamara terecht beweren dat de Ver. Staten die oorlog niet meer ver liezen. Duidelijk is overigens ook dat ze hem zo niet winnen Noord-Vietnam rekent er ken nelijk ook op dat de psychologi sche oorlogsvoering nu minstens zo belangrijk wordt. Het poogt in te haken op het onbehagen over het Vietnamese, uitzicht loze gevecht dat in de Ver. Sta ten onder meer bij demonstra ties op universiteiten en onlangs in Washington blijkt. Hanoi loopt echter het gevaar die demon straties te overschatten. Weliswaar komen er vrij wat mensen voor op de been, maar het blijft altijd nog een zeer ge ringe minderheid. En zo demon streren is trouwens ook een Amerikaanse traditie; in de eer ste en ook in de tweede wereld oorlog was er in de Ver. Staten verzet tegen deelneming aan de strijd en dat verzet kon zich net als nu uiten omdat men het gewoon een recht van iedere burger acht zich zo voor of tegen iets uit te spreken. Opiniepeilingen wijzen tot dus ver uit dat de overgrote meer derheid weliswaar de strijd in Vietnam niet met al te veel in stemming ziet, maar er wel van overtuigd is dat van een terug tocht gewoon geen sprake kan zijn. In de psychologische oorlogs voering past ook het vrijlaten do., de Noordvietnamezen van twee krijgsgevangenen, die twee jaar lang de strijd beschreven kregen zoals de Noordvietna mezen die zien. Dat heeft nog niet eens meer iets met hersen spoeling of iets dergelijks te maken: deze mannen zien het ook zo; twee jaar is een hele tijd. Hun getuigenis zal de pu blieke opinie in de Ver. Staten bepaald niét beïnvloeden. Ook na Korea is iets van dien aard enige malen gebeurd, zonder dat het effect had. De vijf dat zijn de Zes min Frankrijk hebben in Brussel vergaderd en lieten daarna horen dat ze nog allemaal eensgezind waren om zich niet door de Franse boycot van de wijs te laten brengen. Belastingambtenaren hebben vrijdag een inval gedaan in het hoofdkwartier van de Ameri kaanse nazipartij, gevestigd in Arlington in de Amerikaanse staat Virginia. Alle archieven werden in beslag genomen en de twee partijleden die er perma nent wonen, zijn eruit gezet. De belastingdienst liet weten dat de partij nog 5.000 dollar aan inkomstenbelasting schuldig is sinds 1962. Lincoln Rockwell, de leider van de partij, verklaarde dat hij en zijn volgelingen de schuld niet kunnen betalen. Het hoofd 'er een oud huis werd oten en op de deur werd e-.i briefje geplakt met de woorden: „In beslag ge- i omen door de Amerikaanse re gering". Het was geen toeval dat die bijeenkomst juist nü werd ge houden, vlak voor de verkiezin gen in Frankrijk en president De Gaulle zal de heren er niet dankbaar voor zijn. Hij heeft im mers min of meer tot zijn ver rassing ervaren dat vooral zijn concurrent-zonder-enige-kans Lecanuet volle stadions tot en thousiasme kan brengen met de kreet Europa en door de naam van Schuman te noemen, een der vaders van de E.E.G. En dat doet dan een M.R.P.'er, van wie twee weken geleden vrijwel geen Fransman nog ooit had gehoord, laat staan dat hij naar de hoek van de straat zou zijn gelopen om hem te zien. Dit strategische moment van de Brusselse verklaring betekent aan de andere kant echter ook dat de vijf heren juist nu moei- li.,k iets anders konden zeggen dan: we staan pal. Dat was de enige spreuk waarmee ze kon den hopen te voorkomen dat generaal De Gaulle zijn eisen nog wat zou opschroeven nu zijn tegenstanders zo vlug al door de knieën waren gegaan. Het enige wat we nu weten is dat de eigenlijke strijd om de toekomst van de Euromarkt nog lang niet is begonnen. En de fiere uitspraak van nu zou wat meer vertrouwen in dat toekomstige gevecht hebben gewekt, wanneer er niet zo'n paar kleine onaan genaamheden waren voorgeval len. De voornaamste ervan was dat commissievoorzitter Hallstein (tegen wie De Gaulle en enor me wrevel koestert) ondanks aanvankelijke toezeggingen niet werd uitgenodigd voor een lunch waarop de vijf ministers de pro blemen nog eens uitpraatten. En dat de heren zonder Europese commissie, die naar de mening van De Gaulle overal buiten be hoort te worden gehouden, nog eens in een apart kamertje gin gen beraadslagen. Dat werd ten slotte onder-voorzitter Mansholt van de commissie der E.E.G. zo gortig dat hij kwaad wegliep. Die twee incidenten hadden beide als aanleiding een min of meer gevolg geven aan wat De Gaulle ook wil. En dat verzwakt de fiere indruk van de formele verklaring niet zo'n klein beetje. Men kan beter hopen dan ver trouwen dat de vijf ook in de toekomst het been stijf zullen houden tegen Parijs. Hoewel vaststond, dat een 67- jarige godsdienstonderwijzer uit Den Haag onder invloed van sterke drank verkerend een auto had bestuurd en als gevolg daar van door de politie was gearres teerd, werd hij vrijdagmorgen voor de Haagse politierechter vrijgesproken van het ten laste gelegde. De uronkenschap vond dan ook onder zeer merkwaardige omstandigneaen plaats. Sinds vele jaren is de godsdienston derwijzer principieel geheelont houder en hij drinkt dan ook geen druppel drank met alcohol. Wel maakte hij zelf een soort appelcmer. Een van zijn produk- ten had nij enige tijd laten staan. Op zekere avond dronk hij iets van zijn zelfgemaakte arank, om vervolgens een autotochtje te maken. Omdat hij slingerend reed hield üe politie de gods dienstonderwijzer aan, die zelf echter niets van zijn dronken schap wist of begreep. Later re aliseerde hij zich uat de appei- cider moet zijn gaan gisten en dus alcohol was gaan bevatten. Na dit verweer was een nauw gezet deskundig onderzoek inge steld. Aan de hand hiervan con cludeerde de officier van justitie bij de Haagse politierechter dat verdachte geen schuld aan de dronkenschap kan worden ver weten, waarom hij ontslag van rechtsvervolging vroeg, iets waarmee de verdediger zich vol komen kon verenigen. Ook de politierechter was het ermee eens en ontsloeg verdach te van rechtsvervolging. (Adv.) de kracht van een verkoudheid ■■■bij Vader, Moeder en Kind.««B* HOOGCONJUNCTUUR IN HET POPPENZIEKENHUIS Schoonheidssalons en ziekenhui zen voor poppen zijn er bijna in alle grote steden van West- Duitsland. Bijzonder knappe Duitse poppendoktoren hebben zelfs reeds met succes bedrijven in die landen gesticht, waar de kunst van de poppenreparatie tot nu toe niet als vak maar hoog stens als bijbaantje werd gezien. Hoewel West-Duitsland tot de grootste speelgoedproducenten van de wereld behoort en juist de poppenindustrie kan bogen op produktierecords en een veel zijdig aanbod, hebben ook de poppenreparatiewerkplaatsen veel te doen. De kleine poppen- moeders willen namelijk lang niet altijd nieuwe kinderen hebben; als men de oude lievelingen niet missen wil, maar de haren uit vallen en armen en benen ont breken, dan stuurt men ze ge woon naar een poppenzieken- huis. Vooral voor het kerstfeest heerst er hoogconjunctuur in deze ziekenhuizen. Maar het personeel daar heeft het aan zienlijk gemakkelijker dan de operatieteams in de echte zie kenhuizen. In een groot maga zijn liggen namelijk1 reserve lichaamsdelen voor de meest verschillende patiënten. De algemene vergadering van da V. N. heeft vrijdag met 92 tegen één, bij 14 onthoudingen gepleit voor opschorting van alle kern proeven. In de desbetreffende resolut'e wordt gevraagd, het overleg inzake een verdrag voor een volledig ver bod op dergelijke proeven voort .te zetten. Albanië stemde tegen er. onder de landen die zich onthiel den bevonden zich de atoommo- gendheden Rusland en Frankrijk. De voorzitter van de P v/d A- fractie in de tweede kamer, de heer Nederhorst, heeft de rege ring gevraagd met de grootste spoed tesamen met België en Luxemburg over te gaan tot het afkondigen van een volledig em bargo op Rhodesische produkten. De heer Nederhorst heeft dit verzoek gedaan in schriftelijke vragen aan de ministers van bui tenlandse zaken en van economi sche zaken. Hij verzoekt in deze vragen de ministers hem mede te delen of het hun bekend is, dat volgens zeer recente berichten Amsterdamse tabaksfirma's grote hoeveelheden Rhodesische tabak importeren en daarmede het Britse embargo op Rhodesi sche tabak doorkruisen. De heer Nederhorst wil weten, of de mi nisters niet van oordeel zijn, dat de tenuitvoerlegging van de re solutie van de veiligheidsraad met betrekking tot het embargo thans dringend geboden is en of zij er bij de andere Beneluxrege- ringen op willen aandringen thans met de grootste spoed een standpunt te bepaleit teneinde tot een gemeenschappelijk beleid inhoudende een volledig em bargo van Rhodesische produk tente komen? De heer Nederhorst wenst, dat de regering de kamer van het re sultaat van het door haar gevoer de Beneluxoverleg op de hoogte stelt. Op alle staten wordt in de reso lutie een beroep gedaan zich aan de letter en de geest te houden van het verdrag van moskou inzake een gedeeltelijk verbod op kernproe ven. Onder dit verdrag vallen niet- ondergrondse kernproeven. Frank rijk en communistisch China heb ben dit akkoord niet onderschre ven. Uitbreiding van dit verdrag tot alle kernproeven moet het doel zijn van de Geneefse ontwapeningscon ferentie van 17 landen. Men zou daarbij rekening moeten houden met „de verbeterde mogelijkheden voor internationale samenwerking op het gebied van seismische waar nemingen", aldus de resolutie. Secretaris-generaal Oe Thant verklaarde na de aanvaarding van de resolutie, dat niet de vooruit zichten voor ontwapening meer zou verbeteren dan een beëindiging van het conflict in Vietnam. Voi- gens hem schijn de strijd daar „een gevaarlijker karakter te krijgen" Met 102 stemmen tegen geen, bij zes onthoudingen Frankrijk, Al banië, Algerië, Guinea, Mali en Tanzania nodigde de algemene vergadering in Genève uit, zo spoe dig mogelijk haar werkzaamheden te hervatten teneinde verder te gaan op de weg naar algemene en volledige ontwapening. De Spaanse regering heeft zaterdag een „Roodboek" gepu bliceerd over Gibraltar, waarin wordt gesteld dat Engeland arti kel 10 van het verdrag van Utrecht, waarop volgens Spanje de aanwezigheid van de Engel sen in Gibraltar berust, heeft geschonden. In de loop van de eeuwen zouden de Engelsen de grens van de kroonkolonie 850 TER NEUZEN Geboren; 25 nov. Werner Wil helmus Petrus, z. van Wilhelmus P. de Waele en Ursula E. Piomtek, won. te Axel, Julianastr. 14; Kari- na, d. van Levinus J. de Koeler en Neeltje C. van Drongeien, Pjjn- uoomstr. 60. 26 nov. Angélique, d. van- Walter P. Th. van den Hemel en Adriana Paulusse, Schoolweg 5. 27 nov. janna Jacomina, d. van Simon P. van der Hooft en Adria na Buijze, Oudelandsèweg 30; Rei- nier, z. van Absalon K. h. van Ta- tenhove en Janna M. Scheele, won. te Axel, Robertstr. 59; Jacob Cor nells, z. van Jacob Deurwaarder en Cornelia N. Heijboer, Esdooml. 19; Reinhilde Petronella Cornelia, d. van Petrus C. Blankers en Cor nelia van Walsum, Canisvlietstr. 10. 29 nov. Carlo Stefano Daniële, z. van Guiseppe Santoiemma en Alda Miotto, won. te Axel, Villa park 21; Willem, z. van Maarten Fieret en Willemina J. Moes, Ro- zenstr. 112. 30 nov. Reijer Axel, z. van Antonie F. Kruisifikx en Cor nelia A. Ie Feber, won. te Axel, v. Gistellelaan 25. 1 dec. Willem Al- bert, z. van Cornelis A. de Meester en Hermina Hakvoort, Bernhard- str. 12; Anthonie Willem, z. van Willem Verhelst en Tona Kaijser, Hogendijk 12. Huwelijksaangiften: 25 nov. Ger hard Pientka, 24 j., jm., won. te Linau (Did) en Adriana C. C. Meertens, 22 j., jd. 29 nov. Pieter van de Velde, 23 j., jm. won. te Hoek en Godelieve E. Lippens, 21 j., jd.; Pieter W. Hamelink, 21 j., jm. en Hendrikje J. Thalen, 21 j., jd. 30 nov. Petrus Seghers, 21 j., jm., won. te Axel en Sara M. Snap, 20 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen: 26 nov. Pieter M. Koljjn, 28 j, jm. en -Jaco- ba C. Melieste, 25 j, jd, won. te Sas van Gent; Adriaan C. Hamelink, 26 j, jm. en Paulina Klaassen, 22 j, jd.; Levinus B. van Kerkvoorde, 46 j, jm. en- Johanna Ph. de Co- ninck, 39 j, jd. Overleden25 nov. Biem Vla ming, 70 j„ geh., won. te Axel. 28 nov. Leonie Verstraeten, 58 j., geh. gew. met A. C. Moens, Rozen- str. 39. AXEL Geboorten: 7 nov. William Jozef Agnes, z. van Joseph van Eek en Maria F. J. Schelfhout (Emmastraat 8). 10 nov. Corne lia Maria, d. van Jacobus L. van Wijck en Adriana L. Cadsand (Graaf Jansdijk 66). 22 nov. Leuntje Mechilana, d. van Abra ham Oppeneer en Jacomina J. de Jonge (Sparksstraat 43). 26 nov. Geertje Adriana, d. van Adriaan de Bruijne en Janna P. la Grand (Gen. Meijerstraat 23). 28 nov. Patricia Leyda Maurice, d. van Marinus Wiemes en van Jenny B. L. van Hoecke (Nieuwendijk 16). Huwelijksaangiften: 3 nov. Rudy A. I. van de Vijver, 21 j. (won. te Zuiddorpe) en Maria A. B. van Hecke, 22 j. 4 nov. Leonardus J. M. Cornelissen, 27 j. en Irene L. C. Geerinck, 26 j. 19 nov. Benno Denneboom, 25 j. (won te Rotterdam) en Maria L. C. Vermeire, 22 j. 26 nov. Florus Fluit, 24 j. (won. te Dordrecht) en Dina M. de Keizer, 23 j. Huwelijksvoltrekkingen: 3 nov, Leendert van Wijck, 27 j. en Jan- neke 't Gilde, 19 j. 8 nov. Wil lem C. Sinke, 23 j. en Neeltje Verstraten, 21 j. 18 nov. Theo- dorus A. van Damme, 22 j. (won, te Hontenisse) en Magdalena M. P. de Blok, 20 j. 19 nov. Jacob Herweijer, 24 j. (won. te Nieuw meter hebben opgeschoven. Zo zou het vliegveld van Gibraltar vliet) én Magdalena Meesen, 22 j. 22 nov. Rudy A. I. van de Vij ver, 21 j. (won. te Zuiddorpe) en feitelijk op Spaans gebied lig gen. De Spaanse regering vraagt van Engeland begrip voor het Spaanse standpunt en dringt aan de heropening van het ge sprek. Zij wijst erop dat Gibral tar de laatste kolonie in Europa Maria A. B. van Hecke, 22 j. 23 nov. Leonardus J. M. Corne lissen, 2 j. en Irene L. C. Gee rinck, 26 j. 25 nov. Augustinus Verstraeten, 49 j. en Grietje Koopman, 50 j. 26 nov. Adriaan is „in een tijd dat vrijwel in de'Riemens, 58 j. en Jantje Pelster, gehele wereld de koloniën zijn i 47 j. verdwenen". I Overleden: 5 nov. Marinus den Engelsman, 71 j„ echtg. van Geertruij van Espen. 23 nov. Tanneke Janna van Hoorn, 71 j., echtg. van Wilem P. van Meurs. SAS VAN GENT Geboren: 22 nov. Pascal M., z. van G. A. J. Elegeert-Reijns. 30 nov. Nanda I. L., d. van E. J. RanschaertLammens. Geboren te Terneuzen: 20 nov. Bianca A. S., d. van A. R. Willems-Balnik- ker. 22 nov. Godelieve R. W. M., d. van J. W. M. WillemseVer hagen. 23 nov. Jacqueline A., d. van C. TamboerPattenier. Huwelijksaangiften: R. M. H. Poppe, 23 j., van Zelzate, en M. E. J. Maas, 22 j. Huwelijksvoltrekkingen: R. J. M. L. Schouwenaar, 21 j., van Zelzate, en L. B. E. de Caluwé, 20 j. Overleden: Th. de Schoolmees ter, 78 j., wedn. van E. M. On- derdonck; P. Baart, 73 j., echtg. van E. M. Duerinck. Overleden te Terneuzen: Alfred J. Bock- stael, 75 j., echtg. van E. S. Brug- geman. TERNEUZEN In de periode-van 25 nov. tot en 1 dec. hebben zich in deze gemeente gevestigd A. M. Hamelink, Oudelandseweg 34, van Zaamslag; W. M. de Poo- ter, Larixstr. 54, van Groede; A. C. Leenhouts, v. Steenbergenlaan 68, van Tilburg; M. Kole, Larixstr. 70, van Axel; J. C. de Vos, Larixstr. 46, van Axel; I. A. Robijn, Larix str. 62, van Groede; A. D. Ratclif- fe, de Genestetstr. 1, van Schot land. In dezelfde periode zijn vertrok ken; C. M. de Vos-van Schilt, Lindel.- 9, naar Zaamslag; L. G. R. Maros- si, Vogelschorsstr. 22, naar West- dorpe: D. Koekkoek, Azaleastr. 60, naar Axel; E. Holleman. v. Steen bergen! 25a, naar Cadzand; A. de Vries, Koninginnel. 2, naar Lisse; C. F. A, van der Linden, Nw. Kerk- str. 17, naar Kemzeke (B.) R. B. Arens, Stijn Streuvelstr. 18, naar Middelburg; A. M. van den Broek, Iepenl. 172, naar Tiel; J. E. N. Vis ser, Nassaustr. 15, naar Utrecht en H. C. Domenie, de Blokken 8 a/b, naar St. Philipsland. SAS VAN GENT- In de maand november heb ben zich in deze gemeente ge vestigd: C. Vermeulen en echtg., Rijsenburg 16, van Westdorpe; L. L. G. H. Noens, Coehoornstr. 14, van Hulst; L. J. Hagens, Markt 15, van Zelzate; G. P. M. Meeri, Oranjestr. 1, van Terneu zen; J. M. E. HagensRijckaert, Markt 15, van Terneuzen; F. R. Gref, Poeldijk 7, van Moerbeke- Waas; J. Stokman en gezin, Coe hoornstr. 16, van Goes; K. Lubos en echtg., Westdam 13, van Be verwijk; L. Kaas en echtg., Poel- str. 53, van Hoedekenskerke. In dezelfde periode zijn ver trokken: G. Laarman en gezin, Paardenvest 12, naar Ridder kerk; A. C. J. C. van Zantbeek en echtg., Markt 5, naar Gent; M. J. Rusbach en gezin, Irene- str. 7a, naar Rilland-Bath; P. A. Bogaert, Vredestr. 6, naar Til burg; E. M. L. Maenhaut, Schul- penpad 24, naar Zuiddorpe; N. Vermue en gezin, Zandstr. 223a, naar Grijpskerke; A. F. Dooije- weerd en echtg., Oostkade 15, naar Amsterdam; H. Stam en gezin, salonwagen Oostkade, naar Terneuzen; M. M. H. M. Deelen, Glacisstr. 6. naar Ossen- drecht; L. B. E. Schouwenaar de Caluwé, Westkade 57, naar Zelzate; J. C. KolijnMelieste, Westkade 27, naar Terneuzen; C. H. de Koning en gezin, salon wagen Oostkade, naar Terneu zen, HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Lichte gr.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gram.; (8.258.30 De groenteman); 8.45 Morgenwij ding; 8.55 Boekbespr.; 9.00 Voor de zieken; 10.00 Voor de kleu ters; 10.10 Lichte gram.; 12.00 Metropole-orkest; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Uitzending voor de landbouw; 12.40 Licht instrumentaal .en semble; 13.00 Nws; 13.10 Act.; 13.30 Klass. en moderne muziek; 14.40 Schoolradio; 15.00 Voor de vrouw; 15.40 Zang en piano; 16.00 Nws; 16.02 Lichte gram.; 16.15 Voor de jeugd; 17.15 Praatje; 17.20 Lichte gram. voor de teen agers; 18.00 Nieuws; 18.15 Act.; 18.25 Licht orkest; 18.55 Voor de kleuters; 19.00 Gesproken brief uit Parijs; 19.05 Indonesisch programma; 19.35 Een radiotijd schrift voor gitaristen; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 21.15 Ontmoeting der levensovertui gingen: een reeks gedachten wis selingen over geestelijke stro mingen in Nederland (III); 21.50 Semi-klass. liederen; 22.10 Licht instrumentaal ensemble; 22.25 Praatje; 22.30 Nws; 22.40 Act.; 23.00 Muzikale lezing; 23.40 Licht instrumentaal trio; 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Het levende Woord; 7.15 Lichte gram.; (7.30—7.32 Nws - en 7.45 Wegeninformatiedienst); 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.10 Lich te gram. (8.308.32 Nws); 8.40 iVoor de huisvrouw; 9.40 School radio; 10.00 Gevar. muziekprogr., 10.50 Lezing; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lichte gram.; 11.50 Praatje; 12.00 Angelus; 12.03 Lichte orkestmuz. (gr.); 12.20 Voor de boeren; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Akt. of gram.; 12.50 Lichte gram. en praatje; 13.35 Voor de plattelandsvrouwen; 13.45 Muziek kent geen grenzen: gevar. muziekprogr.; 14.45 Zie, ik maak alles nieuw: godsdien stig programma; 15.00 Licht mu ziekprogr.; 16.00 Voor de zieken; 16.40 Progr. voor oudere luis teraars; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Voor de padvinders; 17.50 Overheidsvoorl.: olie-industrie op Aruba; 18.00 Intern, volks liederen; 18.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid; 18.30 Licht instrumentaal ensemble; 18.50 Akt. voor de middenstand; 19.00 Nws; 19.40 Akt.; 19.30 Opera; 20.55 Klankbeeld; 21.40 Kerk- orgelmuziek; 21.55 De zingende kérk: muzikale mogelijkheden in een nieuwe liturgie; 22.15 Zie, ik maak alles nieuw, godsdien stig programma; 22.30 Nws"; 22.40 Epiloog; 22.45 Lichte gram.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM III (F.M.-kanalen): 9.00 Nws; 9.02 Instrumentaal al lerlei (gr.); 1Ö.Ö0 Nws; 10.02 Licht muziekprogr. (gr.); 12.00 Nws; 12.02 Volksmuziek (gr.); 12.30 De Top Tien van deze week (gr.); 13.00 Nws, eventueel aktualiteiten; 13.02 Orgelspel met ritmische begeleiding (gr.); 13.30 Klanken van eigen bodem (gr.); 14.00 Nws; 14.02 Lichte vokale muziekjes (gr.); 15.00 Nws; 15.02 Lichte gram.; 16.00 Nws; 16.02 Tienerama: platen- show'voor de tieners; 17.00 Nws; 17.02 Lichte gram.; 17.25 Lichte muziek (gr.); 17.4018.00 Licht instrumentaal trio. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.10 Tuin- bouwkroniek; 12.15 Buitenlands persoverzicht; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws en weerber.; 13.20 Kamermuziek; 14.00 Nws; 14.03 Schoolradio; (15.00 Nws); 15.45 Liedjes; 16.00 Nws; 16.03 Beurs ber.; 16.09 Duitse les; 16.24 Lich te muz.; 17.00 Nieuwsber., weer- overzicht en meded.; 17.15 Lich te muziek; 17.45 Moderne blaas muziek; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesport; 18.30 Lichte muziek; 18.45 Sport; 18.52 Lichte muziek; 19.00 Nws, weerbericht en kroniek; 19.40 Varia; 19.50 Lezing; 20.00 Klass. muziek; 20.30 Hoorspel; 21.45 Liederen; 22.00 Nws en ber. NEDERLAND I: 10.45—11.35 Schooltelevisie; 14.2516.15 In terland voetbalwedstrijd Italië Schotland in het kader van de voorronden om het .wereldkam pioenschap; 17.30 Hèïhaling van de reportage van de voetbal wedstrijd ItaliëSchotland; 19.00 Nieuws in het kort; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 Journaal voor ge hoorgestoorden; 19.21 Engelse les (les 10 en herhaling les 9); 20.00 Journaal; 20.20 Zout is de zeewind, muzikale komedie; 22.15 Actualiteitenrubriek; 22.45 Journaal; 22.5023.20 Teleac: Samen leven nu en morgen (les 10). NEDERLAND II: 20.00 Nieuws in het kort; 20.01 Tim Frazer, thriller-feuilleton (deel 3); 20.30 Achter het nieuws; 20.55 Tieners van toen; 21.45 Toerisme in de sneeuw: tips voor een winter sportvakantie; 22.10 Journaal; 22.1522.40 Bijbel voor alle man?, programma over de Bij bel (9). BELGIE (VI.): 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Filmmuseum van de schaterlach: Vertel het maar aan de rechter, filmklucht; 19.20 Internationale jeugdkroniek; 19.30 Tienerkl.; 19.59 Weerber.; 20.00 Journaal; 20.25 De wijk agenten, T.V.-feuilleton; 20.50 Panorama; 22.00 Gastprogram- ma; 22.30 Journaal. HILVERSUM I: 7.00 Nws, och tendgymn. en social, strijdlied; 7.23 Lichte gram.; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gram.; 8.00 Kookpraatje; 9.05 Klassieke gram.; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Lichte gram.; 10.45 Voor de kleuters; 11.00 Nws; 11.02 Voor de vrouw; 11.40 Moderne muziek; 12.00 Licht instrumen taal septet; 12.22 Voor het plat teland; 12.27 Meded. t.b.v. land en tuinb.; 12.30 Tango-rumba orkest met zangsolisten; 13.00 Nws; 13.10 Act. en kalender; 13.25 Lichte gram.; 13.45 Ge sproken portret; 14.00 Klass. en moderne muziek; 15.05 Voor de jeugd; 17.00 Voor de zieken; 17.30 VARA's Popshow, met dansork. en solisten; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Uitzending van het Geref. Politiek Verbond; 18.30 Dichters en burgers; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Meisjeskoor; 19.30 Artistieke staalkaart; 20.00 Nieuws; 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor, licht progr.; 21.00 Socialistisch comm.; 21.15 Theaterorkest met zangsolisten; 21.45 Alle negen!, een gecombi neerde quiz- en kegelcompetitie; 22.15 Ik loop door het land: licht programma; 22.30 Nws; 22.40 Act.; 22.50 Oude muziek; 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II:, 7.00 Nws en herhaling SOS-ber.; 7.10 Dag opening; 7.20 Oude gram.; 7.45 Radiokrant; 8.00 Nws; 8.10 Ge wijde muziek; 8.30 Nws; 8.32 Lichte gram.; 9.00 Voor de zie ken; 9.40 Voor de huisvrouw; 10.10 Oude gram.; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Concertgebouwork. (gr.): klass. muz.; 11.30 Lichte gram.; 12.27 Meded. t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Kerkdienst; 13.00 Variant: lichte gram. en rep.; 13.40 Licht in strumentaal kwartet; 14.00 Boe ren en burgers in Buitenveen, hoorspel; 14.20 Moderne kamer muziek (gr.); 15.05 Semi-klass. gram.; 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.00 Five o'ciock, praatje; 17.10 Licht instrumentaal kwintet; 17.30 Licht instrumentaal en semble; 17.50 Overheidsvoorlich ting: Spaarzinnigheden. Een programma over de vele han dige en verstandige manieren waarop u kunt sparen; 18.00 De sluiting van het Tweede Vati caans Concilie: samenvatting van de plechigheid van hedenmor gen; 18.30 Nieuws uit de prot. christelijke organisaties; 18.50 Lichte gram.; 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Praatje; 19.35 Muziek van het Leger des Heils (gr.); 19.50 Wereldpanorama; 20.00 Koor zang: volksliedjes; 20.20 Moder ne muziek; 21.15 Gesprek over het Tweede Vaticaans Concilie; 21.40 Lichte orkestmuziek; 22.00 Sportprogramma; 22.10 Gram. of meded.; 22.15 Avondoverden king; 22.30 Nws; 22.40 Klass. gram.; 22.50 Pedagogische ether leergang; 23.20 Semi-klass. muz., 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM III (F.M.-kanalen): 9.00 Nws; 9.02 Lichte gram.; 10.00 Nieuws; 10.02 Akt.; 10.05 Betty: licht platenprogr.; 11.00 Nieuws; 11.02 Akt.; 11.05 Licht platenprogramma en praatje; 12.00 Nieuws; 12.02 Akt.; 12.05 Lichte gram.; 13.00 Nws; 13.02 Akt.; 13.05 Bert: licht platen progr.; 14.00 Nws; 14.02 Akt.; 14.05 Gevar. gram.; 15.00 Nws; 15.02 Lichte gram.; 16.00 Nws; 16.02 Volksliedjes uit Engels sprekende landen; 16.30 Rhythm and blues (gr.); 17.00 Nieuws; 17.0218.00 De zingende bou gie: gevar. platenprogr. voor de automobilisten. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weer ber., meded. en SOS-ber.; 12.45 Buitenlands persoverzicht; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws en weer ber.; 13.20 Kamermuziek; 14.00 Nws; 14.03 Schoolradio; 14.30 Voor de jeugd; 14.50 Jeugd- en kinderkoren; 15.00 Nws; 15.03 Gewijde muziek; 13.15 Voor ae kinderen; 16.00 Nieuws; 16.03 Beursber.; 16.09 Engelse les; 16.24 Jazzmuziek voor de jeugd; 17.00 Nws, weerber. en meded.; 17.15 Tophits; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Leken- moraal en filosofie; 18.50 Sport; 18.55 Lichte orkestmuziek; 19.00 Nws, weerber. en kroniek; 19.40 Amus. muz.; 20.00 Kunst; 20.15 Praatje; 20.30 Kamermuz.; 21.50 Pedagogisch progr.; 22.00 Nws. NEDERLAND I: 17.00—17.35 Voor de jeugd; 19.00 Nws in het kort; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 Franse les (les 10 en herhaling les 9); 19.35 De Dick van Dyke- Show (43e afl.); 20.00 Journaal en weero verzicht; 20.20 The Thunderbirds, T.V.-film; 21.10 AVRO's Televizier: Delta, n.a.v. de opening van de Oosterschel- debrug; 21.50 AVRO-Danstest '66; 22.2522.30 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nieuws in het kort; 20.01 Onze man in Parijs; 20.25 Bioscoop-successen van weleer III: San Francisco, speelfilm uit 1936; 22.10—22.15 Journaal. BELGIE (VI.): 10.25—12.30 Va- ticanum II: reportage van de sluitingsplechtigheid van het Oecumenisch Concilie gehouden op het St. Pietersplein te Rome met o.m. een openluchtmis en een toespraak door de H. Vader (Eurovisie); 17.00—18.00 Voor de jeugd; 19.00 Voor de kinde ren; 19.05 De wereld is klein: Holbein in Bazel, film waarin aan de hand vari schilderijen en prenten van de familie Holbein, het oevre van Hans Holbein de Jongere wordt verklaard; 19.30 Voor geld en recht, T.V.-feuille ton: 12. De lange nacht; 19.55 De weerman; 20.00 Journaal; 20.25 't Is maar een woord, quizpro gramma; 21.00 Speelfilm: De doper in vrijheid (The Killer's loose), politiefilm; 22.10 Pene lope, uitzending voor het gezin; 22.40 Journaal.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7