PROVINCIAAL NIEUWS Rechtszaken Kerknieuws Maandag 6 dinsdag 7 de DE VRITE ZEEUW Pagina 3 Terneuzen Bouwvakkers De Sint ook in „Scheldeoord" Axel Breskens Oostburg Hulst Sluiskil Philippine Sluis Argentijnse peso gedevalueerd J"'"" Geslaagd Te Amsterdam slaagde voor het examen notarisklerk de heer M. K. Dieleman te Terneuzen. De Sint De Sint is vertrokken en zal nu van zijn welverdiende rust gaan genieten. Kleuterscholen Op de kleuterscholen, stellig een van de plaatsen waar de Sint het meest onbevangen ontvangen wordt, werden weer tal van klei nen blij gemaakt met een ge> schenkje en wat snoepgoed. Zonne- en Zuidlandschool Ook daar bracht hij vreugde, ofschoon hij niet zo milddadig was met lekkers en geschenken. Ook moest de vermanende vin ger er wel eens bij te pas komen voor de deugnieten en minder vlijtigen. Openbare U.L.O.-school Niet zo bijzonder om de Sint, maar om het feest was er ook daar voor de leerlingen een pret tige dag. Toneel en een muziekje in de nu daarvoor zeer geschikte recre atiezaal was allen tot een groot genoegen. De surprise bestond uit de spookverhalen, welke de heer J. de Vries vertelde. „Oranjekwartier" Het bestuur, dat al 20 jaar ac tief werkt, had ook nu „De Scha kel" uitgekozen om de vele buurt kinderen te herbergen en te ver rassen. De Sint vond wel, dat hier het bestuur een pluim ver diende voor al het werk dat zij doet en hoopte nog vele jaren van deze activiteiten getuige te kun nen zijn. De kinderen van de bouwvak kers werden des middags in „De Vriendschap" onthaald. De ouderen lieten zich dezelfde dag, maar des avonds de boter letter e.d. goed smaken. Hoe de Sint dit alles klaarde, voor velen een weet, voor ande ren een raadsel, is werkelijk on begrijpelijk. En dan moest hij des nachts nog de daken op Vrijdagavond nog voor de al lerdrukste dagen voor St. Nico- laas aanbraken was hij op z'n traditionele bezoek in „Schelde oord". Het bestuur, personeel, inwo- nenden en muziek waren er om hem met z'n twee vergezellende Pieten te ontvangen. Pakjes werden uitgereikt en voor velen van de ouden had de Sint een vriendelijk woord. Uiter aard een bijzondere aandacht schonk hij aan de bijna 101-jarige H. Kaijser. Het personeel droeg ook een steentje bij tot de feest stemming. O.m. een spel met 10 opdrachten, waarbij een baby beluierd worden, veroorzaakten grote vrolijkheid. Chocolademelk en boterletter ontbraken niet. „De Hoepel" o.l.v. de heer A. Kolijn verzorgde een prima onderhoudend programma, waarbij enkele opgevoerde stuk jes zeer in de smaak vielen. Mevr. Boon filmde dit alles en de feestvierenden zullen deze films binnenkort kunnen bewon deren. Een bijzonder geslaagde Sint Nicolaasavond, die ook bij de oudjes nog heel veel vreugde en ontspanning bracht. „De Blide" viert haar eerste Sinterklaasfeest Zaterdagavond om half acht arriveerde Sinterklaas met zijn volg in het restaurant van „De Blide" waar hij hartelijk welkom werd geheten door de voorzitter van de bewonerscommissie voor „Lief en Leed". Natuurlijk klonken de sinter klaasliedjes uit volle borst, bege leid door het jeugdcabaret „De Hoepel". Als goed-heilig man is Sinter klaas op de hoogte van alle goede en minder goede daden van de mensen. Dat bleek ook in „De Blide" toen verschillende bewo ners bij hem werden geroepen. In zijn zeer dikke boek had Sin terklaas allerlei notities vermeld en nu was het voor hem 'n grote eer een paar onderscheidingen uit te reiken. Zowel letterlijk als figuurlijk werden pluimen op de hoed gestoken en eretekenen op de borst. Eén werd zelfs veroordeeld tot de zak, maar hij beloofde beter schap en werd hem deze schande bespaard. Elke bewoner kreeg een pakje, verpakt met zijn eigen emblemen en met spontaan handgeklap en dankliederen vertrok Sinterklaas weer naar Spanje. Toen kwam „De Hoepel" pas recht aan de beurt. Dit bekende Jeugd-cabaretgezelschap had zich belangeloos beschikbaar ge steld voor het verzorgen van deze avond. De liedjes en sketches die zij brachten vielen bijzonder in de smaak, getuige het hartelijke en langdurige applaus. Na afloop dankte de voorzitter van „Lief en Leed" voor het ge- bodene terwijl hij de hoop uit sprak bij een volgende gelegen heid üög eens een beroep op „De UoMÉwtt mogen doen. Dat de Blide-bewoners goed kunnen feesten werd weer eens duidelijk gedemonstreerd op deze Sinterklaas-avond verzorgd dóór en vóór hen. Een aanrijding en een brandje Gistermiddag half 4 werd de politie gealarmeerd voor een ver keersongeval op de Grenulaan bii garage Visser. Tevens werd er melding bij gemaakt dat er brand was. Niet bekend met de omvang ervan werd de brandweer gealar meerd. Ter plaatse bleek bij het onder zoek dat P. C. M. te Hontenisse met z'n personenauto komende uit de richting Axelse brug, bij het willen inhalen van een voor hem rijdende auto, in een slip was ge raakt, driemaal rond z'n as told" een benzinepomp ramde, waardoor het brandje ontstond. De brandweer die spoedig ter plaatse was kon met een schuim- blusser, tezamen met eenzelfde ap paraat van de gemeentepolitie het brandje bedwingen. De pomp werd vernield, de auto liep flinke materiële schade op. Erger liep het af voor de wiel rijder L. K. te Hoek, die eveneens komende van dezelfde richting als het de het ongeval veroorzakende auto, door de auto werd aange reden. Dokter Bauwens achtte opne ming in het ziekenhuis noodzake lijk, waarheen het slachtoffer door de ook inmiddels gearriveerde am bulancewagen weid vervoerd. Een wel droevige gebeurtenis voor K., die van een bezoek aan het ziekenhuis naar huis keerde en in voor hem ernstige omstandig heden daarheen werd terugge bracht. Scheepvaart „Ver van huis" In de „put" ankerde zondag een zeeschip, waarvan de be manning zich wel ver van huis moet weten. Uit het woelige verre oosten had de „Songjiang" de reis naar het wel stormach tige doch politiek rustige Neder land gemaakt. Vóór de haven van bestem ming (Gent) bereikt kan wor den, moet het schip wegens te grote diepgang worden „gelicht", waarna het zijn reis kan vervol gen. „World-Seafarer" Eveneens, dicht bij de „Song jiang", ging de Liberiaan „World-Seafarer" voor anker. Te groot om te schutten wordt de lading in lichters overgeladen. De fosfaat, waaruit de lading bestaat, wordt aldus naar de be stemde plaatsen gedistribueerd. „Marine Chemist" De „Marine Chemist", even eens een Liberiaan, meerde zon dagmorgen om 8 uur aan de Dow-steiger en koos na gelost te zijn hedenmorgen om 8 uur weer zee. Voor de bemanningen van dergelijke schepen, die in no- time worden gelost, blijft er dan weinig tijd over om te „passa gieren". Groeiende belangstelling voor de J.A.C. Het actieve uit jeugdige per sonen bestaande bestuur van de Jeugd Automobiel Club uit Zeeuws-Vlaanderen houdt er «Je vaart in. In lunchroom „Maurits" werd een tweede filmavond gegeven. Kon enige weken geleden bij de eerste filmavond toen de J.A.C. voor het eerst in de open baarheid kwam, gesproken wor den van een bevredigend bezoek, thans was „Maurits" geheel bezet met enthousiaste jeugd. De films werden vertoond in samenwer king met Automobiel Citroen N-V. en Castrol Racing Oil. Na afloop ontvingen de jeugd leden een pakket met een 40-tal autofolders, tijdschriften en race-foto's. De niet-leden gingen ook niet met lege handen naar huis. Deze filmavonden kon plaats vinden door de medewerking van verscheidene automobielbedrijven in Zeeuws-Vlaanderen. Als volgende activiteit zal men trachten een excursie te organi seren naar de General Motors- fabrieken te Antwerpen. Tapwedstrijden Op de juiste temperatuur, in één keer getapt met een mooie, dichte schuimmanchet, vloeiend afgeschuimd. Zó kunt u het ook! Onder dit motto organiseert het Centrale Brouwerijkantoor,' namens de Nederlandse brouwe rijen, de nationale biertapwed strijden. Zij dragen ertoe bij de Nederlandse Horecabedrijven op het gebied van vakmanschap een goede naam te bezorgen. Als onderdeel van de nationale wed strijd, welke haar einde zal vinden in het nieuwe R.A.I.-ge- bouw, in begin januari 1966 te Amsterdam, werden bij de pro vinciale wedstrijden, hiervoor gehouden in hotel „Rotterdam", de winnaars bepaald, die als pro vinciale kampioenen in de finale te Amsterdam zullen uitkomen. Maar vóór de winnaars bekend waren, moest er heel wat bier in de glazen worden getapt en had de jury een moeilijke taak, omdat de bekwaamheid der tappers in Zeeland volgens de heer IT. M. de Klark van het C. B. K. op een hoog peil staat. Men kon bij deze wedstrijden als team met twee personen uit komen, waarbij één tapte en de ander serveerde. Ook éénmanszaken namen deel, waarbij één man of vrouw alle handelingen verrichtte. De jury was samengesteld uit horecaondernemers en brouwerij deskundigen. Ais neutraal voorzitter fun geerde de heer De Klark. Voor commentaar zorgde Her man Kikkert, een bekende figuur uit de radio- en T.V.-wereld. Deze wedstrijden trekken zelfs tot over de grenzen belangstelling. Zo schreef een Duits vakblad „Der Brauereibesitzer und Brau- meister" in juni 1964: „Vroeger was het niet eenvou dig in de Hollandse hotels en restaurants en café's 'n goed ge tapt glas bier te krijgen. Nu kan men zowaar vaststellen, dat men in Holland beter bier tapt dan in de traditionele bierlanden Duits land en België." Op 't gebied van bier een stem die wat betekent. De jury kwam tenslotte tot het bepalen van de volgende uitslag: Bij de éénmanszaken was het de heer E. de Culenaere uit Aar denburg (hotel „De Rode Leeuw") die de beste biertapper bleek. Hij zal niet alleen naar Amsterdam gaan, maar kreeg ook nog ƒ75 als douceurtje. No. 2 werd P. de Vries (café „De Sport") te Vlissingen (ƒ50) en de derde op de lijst van de besten was P.Jansen (café „Het Centrum") te Sas van Gent (ƒ25). Bij de teams waren het de dames R. Geensen en L. van Grembergen (café „Wilhel- m.ina") te Temeuzen, die de bes ten bleken ƒ150) gevolgd door 2. mej. A. Bilderbeek uit Goes en de heer H. Beugel (café „De Schelde-oever") uit Hoedekens- kerke (ƒ100)'. Derde werd het team de heer H. Wiskerke en mej. F. Seegers (restaurant „Wis kerke") te Philippine (ƒ50). De niet prijswinnaars ontvin gen als troostprijs een leuke bierthermometer, welke, zo de commentator guitig uitdrukte, alleen voor bier moet worden ge bruikt.... Behandeling gemeentebegroting De behandeling van de ge meentebegroting en die van de bedrijven zal op 14 december in een openbare zitting van de ge meenteraad plaats hebben. Vanwege de omvang van deze belangrijke stukken is het een goede gewoonte dat de begroting een voorbehandeling in commis sies ondergaat. Vóórdat B. en W. overgaan tot het in druk laten verschijnen van de begroting is er eerst nog overleg met de financiële com missie. "Hierna wordt de raad in af delingen gesplitst en van deze gescheiden vergaderingen wordt een verslag opgesteld en B, en W. aangeboden. Dit verslag wordt het voor lopig verslag genoemd. Hierop antwoorden B. en W. schriftelijk en dit is dan de me morie van antwoord. Nu is het wel zo, dat niet al les in het voorlopig verslag ver meld wordt. Het komt ook vaak voor, dat een raadslid genoegen neemt met het mondeling ant woord dat tijdens het afdelings- onderzoek door de burgemeester of een der wethouders wordt ge geven. De raadsleden hebben deze week zowel het voorlopig ver slag als de memorie van ant woord thuis gekregen. Het verslag en het antwoord lezende zien wij, dat de kern van de discussie gelegen is in het financiële tekort en de wijze waarop deze begroting sluitend gemaakt zal worden. Er zijn leden die dit willen bereiken door inkomstenverho ging, en anderen door vermin deren van uitgaven. Weer an deren willen het doel bereiken door een combinatie van beide; verhogen van inkomsten en ver lagen van uitgaven. In beide afdelingen wordt ge wezen op het feit, dat B. en W in haar belastingvoorstellen de precariorechten wil afschaffen, Men vraagt B. en W. deze te handhaven. Het college voelt er vanwege de rechtsonzekerheid weinig voor en ook al vanwege de hoge „per ceptie-kosten", maar zal hier omtrent nadere voorstellen uit de raad afwachten. Waar aangedrongen wordt op bezuigingen op straten en plant soenen menen B. en W., dat zij hierzelf al de nodige soberheid aan de dag legt, dus dat verder gaande verlaging van diverse posten het leefklimaat te veel zou aantasten. B. en W. wijzen er in dit ver band op, dat het stratennet in 1965 ten onzichte van 1964 3Vj km langer is geworden of in vierkante meters is dit 50.000 meer. Het overleg met de financiële commissie heeft al een verlaging van diverse posten meegebracht en B. en W. zeggen nu geen mogelijkheden meer te zien. Enkele leden uit beide afde lingen hadden aarzeling tegen de raming van 80.000,voor een definitief kleedlokaal bij de voetbalvelden in het recreatie terrein. B. en W. voeren hiertegen aan, dat dit plan, dat gemaakt is door de Ned. Heide Mij, be- doeM is voor vier terreinen. Nu is het zo, wanneer twee wed strijden op een zelfde tijd ge speeld moeten worden, de be treffende elftallen nooit gelijk van de kleedgelegenheid ge bruik kunnen maken en altijd op elkaar moeten wachten. Ove rigens wordt voor de realisatie hiervan steun van andere orga' nen verwacht. De begrotingspost voor een hek bij het terrein van de v.v. Spui vonden enkele leden ook te hoog. B. en W. merken op, dat in deze post meer begrepen is dan alleen maar een hek. Hierin is ook een verbetering van de om heining begrepen. Wat de openbare behandeling eventueel nog zal brengen is nog te bezien. Verwacht mag worden, dat een en ander be perkt zal blijven tot aandringen op verlaging van enkele posten bij de dienst openbare werken, zoals onderhoud en aanleg plant soenen, aanschaf zitbanken, on derhoud verkeersborden e.d. Of de begroting een wezen lijke verandering zal ondergaan is niet te voorzien. Verkeersongevallen Vrijdagavond omstreeks 5 uur reed C. J. de K. uit Terneuzen met een bestelauto door de Julia- nastraat. Op de kruising met de Prins Hendrikstraat verleende hij geen voorrang aan de voor hem van rechts komende perso nenauto, bestuurd door C. J. B. uit Axel, waardoor een botsing ontstond en beide auto's mate riële schade opliepen. Vrijdagavond te 10 uur reed E. C. O. uit Axel in het buurt schap Magrette met zijn perso nenauto op een onder een bran dende lichtmast staande aan hangwagen. De heer O. werd, nadat dok ter De Kok eerste hulp had ver leend, per ambulance naar het ziekenhuis te Terneuzen ver voerd. De auto werd zeer zwaar be schadigd. Filmavond De afd. Breskens van de Chr. Bedrijfsbond voor de Metaalnij verheid heeft in samenwerking met de N.C.B., C.B.C. en de Be- stuurderenbond een filmavond gegeven in „De Uitkomst". Na samenzang ging voorzitter L. v. Oostenbrugge voor in gebed. Voorts werd de kleurenfilm ge draaid over de Zuid'-Afrikaanse havenplaats Akkra. Men kon hier zien hoe nog duizenden tonnen goederen per roeiboot naar de wal werden gebracht. Hierna volgde de hoofdfilm „De groene shawl". Na het eerste gedeelte sprak de heer Klompen maker, districtsbestuurder, een kort propagandistisch woord voor de Christelijke vakbewe ging. Overplaatsing De wachtmeester le klas der rijkspolitie P. M. Dieleman is met ingang van 22 november terug werkende kracht overgeplaatst naar Zierikzee. Opbrengst collecten De collecte voor het Neder lands Astmafonds heeft in Bres kens 342,opgebracht. De klaprooscollecte bracht ƒ191,24 op. geholpen worden. Door de rijks subsidie wordt ƒ73.879,60 gedra gen, terwijl 3888,40 door de gemeente zal moeten worden betaald. Dit ontlokte de heer Van de Walle sr. de opmerking derge- lijk-* punten in besloten zitting te behandelen „om te vermijden dat betrokkenen gaan rekenen afgaande op de begrotingscij fers". De raad schaarde zich achter de spreker, zodat voorzitter Molt- hoff toezegde in de toekomst hiermede rekening te houden. De in verband met deze werk zaamheden noodzakelijke rooi ing van 8 iepen, alsmede de ver koop van een negende door de storm gevelde iep, zullen wor den verkocht aan de hoogste openbare inschrijver. De raad verklaarde zich even eens akkoord ƒ25.000 beschik baar te stellen als totaalbedrag van voorbereidingskosten voor de aanleg van het recreatieter rein nabij ,,'t Jagertje", voor het bestek gemaakt door de Heide- mij, een bedrag welk t.z.t. door het C.O.W. zal worden terugbe taald. Z.h.s. werd besloten 1600 be schikbaar te stellen voor de aan leg van duikers in de watergang door het industrieterrein nabij de Abdaalseweg. De door de behandelde onder werpen noodzakelijke wijziging der gemeentebegroting, de vo tering van 2747,50 voor de om bouw van gemeentelijke gas- apparatuur op aardgas en het beschikbaar stellen van een aan vullend crediet 10.000 voor de post ondersteuning (Algemene Bijstandswet) ging de raad ak koord. ST. NICOLAAS- SUPRISE VOOR PRINS BERNHARD Prins Bernhard werd al zater dagmorgen verrast met een St.- Nicolaas-surprise. Dat gebeurde in Amsterdam, waar hij een scheermesjesjabriek met een ca paciteit van één miljoen mesjes per dag opende. In het midden de vice-voorzitter van 't (Ame rikaanse) concern, de oud wereldkampioen boksen Gene Tunney. Autorally Vismijn Aan de gemeentelijke vismijn te Breskens zijn in de week van 21 november t/m 27 november aangevoerd: 7599 kg export garnalen, 69218 kg haring, 10174 kg schardijn puf, 1274 kg bot, 1449 kg schar, 179 kg schol, 3 kg tarbot, 32569 kg kabeljauw, 5475 kg wijting, 1847 kg sardijn en 6 kg zalm. Raad akkoord noodriolering in in Vestdijkstraat In de vrijdagavond gehouden raadsvergadering werd besloten de wateroverlast in de riolering bij slechte weersomstandigheden te verhelpen door het bouwen van een zestal nooduitlaten, waarvan 95 door een rijks subsidie gedragen zal worden. Als eerste zal de Vestdijkstraat' Onder auspiciën van de W.Z.A. werd in Oostburg de derde Sint Nicolaasavondraïly verreden, waarvoor zich 32 automobilisten hadden aangemeld. Als bijzonder heid van deze rit valt te vermel den dat het grootste deel van de railyrijders geen onderscheid wist te maken tussen de Kerst man en Sint Nicolaas. In café „1' Ambassadeur" werden na een inleidend woord van de voorzit ter, de heer J. Sturm, de prijzen uitgereikt waarbij gezorgd was dat er niemand, kaartlezer of chauffeur, zonder een prijs naar huis ging. De uitslag luidt: 1. K. Boneschansker, Terneuzen, 5 str.p.; 2. J. Duste, Oostburg, 8 str.p.; 3. De Regt, Biervliet, 13 str.p.; 4. Joh. Verstraete, IJzen- dijke (18); 5. J. Risseeuw, Zuid- zande (45)6. J. den Ouden, Bier Ontspanning bejaarden In de stichting „Rozenoord" vond in de recreatiezaal een ont spanningsavond plaats. De heer R. Grahame vertoonde een mooie collectie dia's uit Engeland, maar ook uit de onmiddelijke omge ving. Het personeel van Rozenoord voerde enige toneelstukjes op. Aan het eind van de avond bracht de heer J. P. J. Wage dank voor deze ontspanningsavond. Sint Nicolaas bezocht de kinderen van de N.S.M. In het „Centrum" te Axel heeft St. Nicolaas zaterdag j.l. ongeveer 400 kinderen van werk nemers van de Nederlandse Stikstof Maatschappij te Sluiskil bezocht. Een aantal kwam vergezeld van de ouders in de morgenuren, een ander gedeelte kwam in de namiddag, waarbij ook de direktie en verscheidene genodigden, waaronder leden van de Ondernemingsraad, aan wezig waren. De voorzitter van het St. Ni- colaascomité de heer K. de Rooy heette de hoge gast en zijn beide zwarte Pieten van harte welkom en bracht dank aan de directie, die dit grandioze feest weer mo gelijk had gemaakt. Natuurlijk hield St. Nicolaas weer een toespraak tot de kin deren, waarbij hij ondanks zijn hoge leeftijd toonde trots te zijn met zijn prachtig nieuw gewaad. Verscheidene kinderen kwa men bij hem om een liedje te zingen of een versje op te zeg gen. Tijdens de pauze was er een gratis verloting, kregen de kin deren een traktatie, dank zij de medewerking van de firma Van Waes-Boodts uit Westdorpe, en werden de ouders door de dames van het St. Nicolaascomité voor zien van koffie. Een bijzonder geslaagde af- vliet (48)7. v.d. Linde, Aarden- wisseling was tijdens deze pauze burg (49); 8 W. A de Kramer, optreden, van het Axelse Zuidzande (52)9. H. v.d. Hemel balletpoepje, dat enkele mooie Biervliet (55); 10. Schoondijke (54). Van Geffen, Intocht St. Nicolaas De intocht van Sinterklaas, zaterdagmiddag in onze ge meente, is een ware triomftocht geworden. De Sint arriveerde om circa half vier per auto aan de Dam, waar grote groepen kinderen en de plaatselijke fan fare hem een warm onthaal boden. Voorafgegaan door de fanfare ging de Sint met zijn gevolg via het centrum naar de Meerpaal, waar ook reeds vele kinderen stonden te wachten. In de Meerpaal werd de Sint verwelkomd en toegesproken door burgemeester Van Oote- ghem. Geruime tijd onderhield de Sint zich met de kinderen en deelde traktaties uit. Zaterdag- en zondagavond kwam de Sint, dankzij de toneel vereniging „Esmoreit", in vele huisgezinnen persoonlijk op be zoek. Openbare les „Willen is kunnen" In het parochiehuis te Aarden burg werd een openbare les ge geven door de- juniores van de gymnastiekvereniging: „Willen is kunnen". De heer W. H. Kap- senberg kon hier een groot aan tal belangstellende ouden welkom heten. De demonstraties werden afgewisseld met liet optreden van de goochelaar: Ali Ben Lux I dansen vertoonde. Toen kwam het grote moment waarop de kinderen bij St. Nico laas mochten komen om de vele mooie geschenken in ontvangst te nemen. uit Middelburg, Vóór de kermis begon Op de dag vóór de Terneuzen- se kermis (1964) pas goed begon, verkeerde D. te Terneuzen blijk baar al in een roes. Zich bedreigd voelende door W. hanteerde hij zijn mes met het gevolg dat W. twee steken op liep, één in de borst en één in de buik van niet minder lengte dan 8 cm. W. kwam er verder geluk kig goed af, maar de officier van Justitie te Middelburg eiste tegen de messentrekker een verblijf in de gevangenis van 8 maanden, waarvan 5 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Uitspraak over twee weken. De Argentijnse regering heeft de peso met ongeveer 5,6 ge devalueerd. De maatregel wordt beschouwd als een poging om de kloof te vernauwen tussen de officiële wisselkoers en die op de zwarte markt. Ook wordt er een poging in gezien om de peso-inkomsten van de Argentijnse producenten te vergroten en de afzet van Ar gentijnse produkten in het bui tenland te verbeteren. Ned. Herv. Kerk Biervliet Intrede Ds. G. F. H. Keiling In de hervormde kerk heeft ds. G. F. H. Kelling zijn intrede gedaan. De bevestiging geschied de door ds. W. Evenhuis te Am sterdam, vroeger te Biervliet. Tijdens de dienst sprak ds. Evenhuis naar aanleiding van de tekst van Romeinen 15 7 „Daar om, aanvaardt elkander...." Na de bevestiging sprak ook ds. Kelling over deze tekst zoals ook Christus ons aan vaard heeft, tot heerlijkheid Gods." Aan deze dienst werd muzi kale medewerking verleend door een jongerenkoor onder leiding van mej. C. Bliek en het kerk koor. De kerk was geheel bezet met gemeenteleden en vele genodig den, w.o. het voltallig gemeen tebestuur, r.k. geestelijkheid en vele collega's uit de omgeving. Als eerste spreker voerde het woord burgemeester A. Kosten- se. Spreker zei dat 1965 bijna teneinde is en wanneer wij de balans van het kerkelijk leven opmaken is er de laatste tijd veel verandering gekomen. In augus tus ging pastoor Burm met eme ritaat, op 17 augustus kwam zijn opvolger pastoor F. Zander. Op 26 september volgde een afscheid van ds. Evenbuis en nu staan wij weer bij de intrede van ds Kelling. Het gemeente bestuur is blij dat deze vacature zo snel is vervuld. Ik heet u dan ook hartelijk welkom en hoop dat u zich spoedig zal thuis voe len in Biervliet. Ik vraag aan de Biervlieters hun dominee met openheid tegemoet te treden en hoop dr, u een goede tijd tege moet mag gaan. Pastoor Zander zei beluisterd te hebben in de preek dat men elkander moet aanvaarden. Hij hoopte dat zij broers in Chris tus mogen zijn. Namens de classis IJzendijke sprak de heer P. J. van der Have als ouderling. Biervliet ligt op de grens van Oost en West Zeeuws-Vlaanderen doch voor de classis is er geen grens. Hij hoopte dat men gezamenlijk kan werken en de nodige kracht kan opbrengen voor de streek. Ds. P. Brinkman uit Schoon dijke sprak namens de ring IJzendijke. Hij vergeleek het koninkrijk Gods met een steen die men in het water gooit. Wan neer de steen in het water valt komen er grote kringen, zo moet de dominee het middelpunt zijn van Gods koninkrijk. U mag iets van ons verwachten, wij doen dit ook van u. Onze meningen botsen weieens doch wij schei den steeds weer als vrienden van elkaar. De president-kerkvoogd, de heer J. Dhondt, heette de nieuwe dominee welkom namens de kerk voogdij. Hij hoopt op een pret tige samenwerking en zei dat ds. Kelling de tweede dominee is afkomstig uit het noorden afkomstig uit Noordgouwe is. Ook in 1669 was een dominee van die gemeente afkomstig. On ze verwachtingen zijn daarom hoog gespannen. De scriba van de kerkeraad, de heer Labruyère zei ver heugd te zijn ds. Kelling in hun midden te mogen hebben. Hij hoopte op een vruchtbare ti.id en goede samenwerking. Wij zullen u zeker terzijde staan. Ds. W. Bergsma uit Water landkerkje zei dankbaar te zijn voor het waarnemen door col lega's. Vooral vestigde hij de aandacht op de jeugd. Tot slot sprak ds. Kelling woorden van dank tot de spre kers. Wij moeten van de ge meente gaan houden, hiervoor hebben wij de gemeente nodig. Zeer merkwaardig noemde hij de wisseling op geestelijk gebied. Met elkaar zullen wij moeten op trekken en het beleid voor de volgende jaren uitstippelen. Na afloop van de dienst was er in het verenigingsgebouw een receptie.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3