PROVINCIAAL NIEUWS De misdaad van Richard Ross ZONDAG 5 DECEMBER KIEST FRANKRIJK EEN PRESIDENT Burgerlijke Stand De t.b.c.-explosie in Arnhem Pagina 2 DE VRIJE ZEÈUW Terneuzen Breskens HOEK Oostburg Retranchement VOOR BABY'S HUIDJE Slurs Sluiskil Yerseke Zaamslag Drie doden en een zwaar gewonde bij verkeersongeluk Vrijdag 3 december 1965 Installatie jeugdnatuurwachters Van de diverse scholen in onze gemeente waren donderdagmid dag te voet, per fiets en per bus de leerlingen van de vijfde klas sen naar „De Schakel" gekomen om door burgemeester Rijpstra te worden geïnstalleerd als jeugd natuurwachters. De heer R. Hol, voorzitter van de Terneuzense jeugdnatuur- wacht heette in het bijzonder bur gemeester Rijpstra, de heer Voor hoeve van de Stichting Jeugd en Natuur en de begeleidende leer krachten der 181 kinderen wel kom. Burgemeester Rijpstra was verheugd hier weer aanwezig te kunnen zijn. Hoe meer de ge meente zich uitbreidt, hoe meer zorgen wij hebben om alles in orde te houden, aldus de burge meester. Daarom is het prettig te kunnen constateren, dat de jon geren belangstelling tonen voor de natuur en wat daarmee ver band houdt. Daarna werd aan een twintig tal leerlingen van de diverse scholen door de burgemeester de oorkonde uitgereikt en het speld je opgeprikt. Mr. Rijpstra felici teerde het comité met deze aan winst van 181 nieuwe jeugdna tuurwachters. De heer Hol dankte de burge meester. Hij hoopte dat de jeugd- natuurwacht zou blijven groeien. In een kort onderhoud met de heer Voorhoeve deelde deze ons mede dat acht jaar geleden in 5 plaatsen werd gestart. Drie ervan zijn ingeslapen. Terneuzen en Hulst zijn als actieve plaatsen blijven bestaan. De heer Voor hoeve meende dit inslapen te moeten betreuren, omdat er in dit werk een opvoedende waarde zit door het aankweken van lief de voor dier en plant. Na een korte uiteenzetting van 't doel van de jeugdnatuurwacht door de heer Voorhoeve werd een leuke film gedraaid. 181 kinderen gingen als jeugd natuurwachters met hun oorkon de en trots op hun speldje terug naar huis. PLAN DE CAMPAGNE 1965/'66 De heer Hol maakte een plan de campagne bekend, dat aller aandacht waard is. Zo zullen rond Kerstmis door de jeugdnatuurwachters onge veer 200 kerststukjes worden ver vaardigd, die bestemd zijn voor alleenstaanden en bejaarden. In december en januari vraagt de vogelvoedering weer de aan dacht. Men denkt hierbij aan de vijvers en de Braakman; verder het vervaardigen van vogelhuis jes en het plaatsen daarvan op verschillende punten in de ge meente. In februari-maart volgt er een tekenwedstrijd met als on derwerp: Bloemen. De prijswinnaars worden be loond met een excursie naar het vogelpark „het Zwin" bij Knokke. In het voorjaar van 1966 staan er excursies op het programma naar de Braakman. Ook wordt de jeugdnatuur- wacht ingeschakeld tijdens een te houden „boomplantdag". Tenslotte ontvangt men 'n op dracht tot het kweken van plant jes, zo mogelijk gevolgd door een ■tentoonstelling. Toch nog „de Veste" In een vorige editie maakten we melding van het feit dat de „Veste" aan de westkant van Terneuzen tot het verleden be hoorde. Toch werd onze aan dacht er weer op gevestigd na de storm van dinsdag op woens dag j.l. We hadden niet mis ge roken. Hoewel de „spuigaten" zijn gedicht, laten deze bij vloed toch nog water door, dat zich dan verzamelt aan de binnen zijde van de „beerbrug" tot de dam die in de oude leiding is gelegd. Door de hoge vloed van dinsdagavond was er zo'n mas sa water binnengekomen dat het bedenkelijk hoog bij de dam- rand kwam te staan. Was de dam overstroomd, dan was dat geen ramp geweest. Het was alleen onaangenaam geweest voor de uitvoerders. Nu is er van de binnenzijde over de brug naar de buiten kant een slang gelegd, waardoor met behulp van een zg. klok- pomp het water uit de vest naar buiten wordt gepompt. Men loost het water nu dus niet onder de brug maar er overheen. Tip, top, je staat er op Deze slogan van heel veel ja ren her, gebruikt door een toen tertijd in de Vlooswijkstraat wonende fotograaf, die z.g. tip top portretjes (pasfoto's) maak te, kwam ons gisteren in her innering bij een bezoek aan Foto Kino-But in de Noordstraat. We waren getuige van het maken van een 10-seconden foto. Het gebeurde met een Patoroid- Land-Camera. Om van de demonstratie, wel ke in onze bladen van vandaag en morgen wordt aangekondigd, enig idee te hebben, gingen wjj een kijkje nemen. Een vriende lijke demonstratrice vroeg ons het resultaat van dit fotografe ren te mogen tonen. En we „stonden er op", voluit en scherp in enkele seconden. Dit was by (Adv.) Sinterklaasje bonne-bonne-bonne, Fijn ideetje platenbonne „Tip-Top" ook het geval, maar toen moest men enkele dagen wachten tot de foto's gereed waren. Nu zouden we kunnen zeggen met een slogan 1965: Even kijken, kastje open, foto op zak! Een technisch wonder voor de amateurfotograaf en een pracht- cadeau voor wie naar iets aparts zoekt. Radio-opname van jazz in „Porgy and Bess" Voor de radio-opnamen van de South Jazzband en van het trio Frans Kamp bestond woens- daeavond in „Porgy and Bess" veel belangstelling. Een A.V.R.O -team met regis seur Roel Balten heeft diverse opnamen gemaakt die op 27 december en op 24 januari a.s. worden uitgezonden in het Jazz- corner programma. De eigenaar van het etablissement met-het- aparte-cachet heeft zelf ook nog een nummertje zang wegge geven. De bezoekers van woens dagavond en de vele andere jazz liefhebbers zien met belangstel ling de A.V.R.O.-uitzendingen tegemoet. Inbraken De laatste dagen is er in Bres kens wederom ingebroken. In de stormnacht van dinsdag op woensdag was het recreatie gebouw op de camping van N.V. Zeebad het doelwit. Men heeft zich toegang verschaft tot dit gebouw door het forceren van de voordeur. Er wordt een elek trische klok. een gasgeyser, een waterkraan, flesjes eau de colog ne, zonnebrandolie en kauw gum vermist. Verder werden deze dag bij een weduwe in de Havenstraat kolen uit een stal ontvreemd. Op de vissersboten wordt een vat van 60 liter smeerolie ver mist, hetwelk eigendom was van de visserij-vereniging „Eigen Beiang". Uit de direktiekeet van de dijkwerken tussen Breskens en Hoofdplaat nabij Nummer Eén werd een gasstel, butagasfles en materiaal ontvreemd. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Clubhuis „De Hoekse Rakkers" Op de vergadering van 1 de cern,ber is een definitief bestuur gevormd, dat als volgt is samen gesteld: voorzitster mevr. Hans- sens; secretaresse mevr. v. d. Waal; penningmeester: de heer J. A. Bravenboer en verder de heren P. Hendrikse en J. J. Brod- derij. Het clubhuis draait sinds be gin oktober op volle toeren en staat weer onder leiding van mevr. Bravenboer. Het aantal leden bedraagt 120. De clubs zijn als volgt inge deeld: dinsdag 15.4S16.45 uur jongens en meisjes 68 jaar; 18.30—19.30 uur jongens 10—12 jaar; 19.3020.30 uur jongens 1214. jaar; woensdag 15.45 16.45 uur jongens en meisjes 8 10 jaar; 18.30—19.30 uur meisjes 10—12 jaar; 19.30—20.30 uur meisjes 1214 jaar; zaterdag 19.3022.00 uur instuif 1320 jaar. Judoles wordt gegeven door de heer Guequierre aan jongens en meisjes van 613 jaar in ver schillende groepen. De algehele leiding van deze judo is in handen van de heer De Moor, judoleraar te Axel. Het aantal leden van de judo bedraagt nu 40, verdeeld in vier groepen. Vergadering gemeenteraad Tijdens de jongste vergade ring van de gemeenteraad van Oostburg werden de geloofsbrie ven van het nieuwbenoemde raadslid, de heer A. J. Simpe laar, nagezien en in orde bevon den. De presentiegelden voor de raadsleden werden bepaald op 20 per zitting. Het bedrag was 12,50 per zitting. Met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeen ten werd een rekening-courant overeenkomst gesloten tot een maximumbedrag van 125.000. Voor de hondenbelasting werd één tarief ingevoerd, nl. 15 per hond; de belasting per kennel werd vastgesteld op 50 per jaar. Diverse percelen bouw grond in het uitbreidingsplan ,,'t Schuttebocht" werden ver kócht aan I. J. Jansen te Oost burg; mevr. A. H. B. Kotvis Nauta te Breskens: G. de Rijk te Sluis; mej. G. Buijsse te Oost- burg; mevr. A. Christiaansen- van der PI ark te Oostburg en H. L. van Eek te Oostburg. Tot leraren in tijdelijke dienst aan het Koningin Wilhelmina- lvceum werden benoemd J. C Kapel, F. A. O. de Paauw en A Verdonk, dit in verband met het verleende ziekteverlof aan mevr. M, S. A. Lumema. Tot onderwijzes in vaste dienst aan de openbare kleuterschool werd benoemd mej. J. Moens, die thans in tijdelijke dienst aan deze school is verbonden. Bii begrotingswijziging werd besloten om over te gaan tot de aankoop van een nieuwe vracht auto. Bij de verkoop van percelen grond in de Schuttebocht zal de bepaling worden gemaakt, dat geen duivenhokken bestemd voor het houden van wedstrijd duiven mogen worden gebouwd. Sinterklaasfeest Het Sinterklaasfeest wordt te Retranchement a.s. zaterdag ge vierd. Het begint, om half twee op de markt van waar h5t mu ziekgezelschap en de jeugd zich begeven naar Terhofstede, waar de Sint wordt vermelkomd door het hoofd der school. Daarna volgt een muzikale wandeling door de gemeente, waarbij de Sint in een open auto rijdt, dus niet zoals tot nu toe gebruike lijk was per paard. Hierna wordt het feest in de gemeentezaal voortgezet, waai de scholieren en de kleuters van vier jaar en ouder uit de hand van de Sint en zijn knechten lek kernijen en een cadeau hopen te ontvangen. Klaprcoscollecte De collecte voor de verzorging van oorlogsgraven (klaprooscol lecte) heeft te Retranchement 34,85 opgebracht. (Adv.) Deze 10.000 is één van de be wijzen. Wij aarzelen dan ook niet de aandacht te vestigen op de ver koop van zegels en kaarten wel ke met een korte onderbreking wegens de St. Nicolaasdrukte maandag wordt hervat. Het gro te doel verdient ieders belang stelling. St. Nicolaasfeest N. V. V. De vrouwenbond en de alge mene bedrijfsgroepencentrale aangesloten bij het N.V.V., bo den de kinderen der leden woensdagavond een St. Nicolaas- feest aan. Mevrouw M. van Esde Blaeij, voorzitster van de vrouwen bond, sprak de Sint een wel komstwoord toe. Deze toonde zich verheugd on danks de barre weersomstandig heden in Sluiskil aanwezig te kunnen zijn. Hij liet een groot aantal kinderen bij zich komen, om hen een vermanend of prij zend woord toe te voegen. Kin deren en ouders zongen de Sint tal van bekende liedjes toe. Tot gezondheidsredenen terugtrek- f!?* .van d?. avond verrichtte St. ken. Wel blijft de heer Blaeke N^olaas zijn. traditionele taak, voorzitter. De penningmeester, if 61"*.Yer cadeautjes de heer J. Datthijn, werd ver- aan het zeventigtal aanwezige vangen door de heer A. Cort- kinderen, vriendt. Inmiddels is het stukje „Wij j weten niet alles" door Koosi Beswine, in studie genomen. Men hoopt het voor de aangesloten leden op 10 en 11 december in zaal „Lamminsvliet" voor het voetlicht te brengen. Rederijkerskamer De rederijkerskamer „De Oran- jebloem" heeft een andere re gisseur, nl. de heer Th. Hendrik- se. De oude regisseur, de heer W. Blaeke, die dit werk vele jaren op verdienstelijke wijze heeft gedaan, moest zich wegens Bezoek St. Nicolaas Zondagmiddag zal Sint Nico laas in de wijk Heille zijn intre de doen. Hij wordt door de buurtraad ontvangen in 't dorps huis en brengt daarna een be zoek aan de zieken in deze wijk. Ongetwijfeld zullen de inwo ners van Heille de gelegenheid te baat nemen om hun wensen kenbaar te maken. Met name geldt dit voor de slechte toe gangswegen van Heille naar Sluis. Resultaat van nationale zegelactie ƒ10.000 voor Sluiskil Het comité „Kinderpostzegel actie" te Middelburg organiseer de voor de eerste maal in Zee land een Zeeuwse postzegeldag. Dokter Vromen hield een in leiding over kinderhygiëne en mevr. van Empel over kinder bescherming. Het voor Zeeuws-Vlaanderen belangrijkste aspect van deze bijeenkomst was het feit dat 10,000 werd geschonken om te Sluiskil de opbouw te verwezen lijken van een inrichting voor zwakzinnige kinderen die voor deze streek noodzakelijk kan worden geacht. Meerdere plaatsen ontvingen een bedrag, maar Sluiskil werd met het grootste bedrag geluk kig gemaakt. Menigeen zal zich wel eens afvragen wat er met de op brengst van al de acties gebeurt. (Adv.) Sinterklaasje bonne-bonne-bonne, Fijn ideetje platenbonne Yerseke heeft nieuwe burgemeester Met ingang van 1 januari 1966 is benoemd tot burgemeester van Yerseke de heer mr. C. Pijl Ho- geweg uit Den Haag. De heer Pijl Hogeweg, die 36 jaar is, is waarnemend directeur van de stichting centraal bureau voor de afgifte van rijvaardig heidsbewijzen en lid van de raad der gemeente Den Haag. Hij is Nederlands hervormd en lid van de A. R.-partij. Slotavond kleutercursus Woensdagavond vond de eindles plaats van de kleutercursus, die onder auspiciën van het Groene Kruis dit najaar te Zaamslag werd gegeven. Ruim 25 deel neemsters hadden trouw de 16 lessen gevolgd, die door zuster Dirkse uit Goes, districtsver pleegster van de provinciale afde ling van het Gfoene Kruis, waren gegeven. In deze eindles vertoonde zus ter Dirkse de film „Gevaren in huis," terwijl ze tevens voor een boekentafel had gezorgd. Ze sprak haar erkentelijkheid uit aan het adres van de wijkver pleegster, zuster N. Beukelman, die de voorbereiding en regeling uitstekend had verzorgd. Mevr. v. de Hooft-de Meester dankte namens de cursisten en bood de leidster een geschenken bon aan. Tot slot sprak de voorzitter van het Groene Kruis te Zaamslag, de heer J. W. Kusee. Hij had waar dering voor de wijze, waarop de lessen waren gegeven en waren gevolgd. Hij wees ook op 't grote nut van het Groene Kruis in het algemeen. Hij hoopte, dat de dames veel van het geleerde in de praktijk zouden kunnen toepas sen. PING AN NOG VERDER OP HET STRAND GESCHOVEN De door de zware storm opge zweepte golven hebben het vrachtschip „Ping An" nog ver- j der op het strand geschoven. I Jongetje vinden de omgekrul de bodem van de boeg een. prachtig speelobject. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIHIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllll AGENDA VRIJDAG 4 DECEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De hel van Duinkerken". ZATERDAG 4 DECEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De hel van Duinkerken". ZONDAG 5 DECEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „My sister Eileen"; 5 en 8 uur: „De hel van Duinker ken". eiiii[ii[i!iii((i(([ir(ii[ifiir(ii[ii[r[ii[(ii[i[ii(firiiiiifr[(ii[(([[f(!i(ii[[(i[[i[|[ffli(iiifiiiimrm[! VOGELWAARDE Gehuwd: 26 nov. Willy E. Ma rin, 29 j., en Anny A. Franssens, 23 j. 27 nov. Walter E. M. de Buck, 26 j., en Charlotte M. van der Veeken, 29 j.; Josephus A. E. Kerckhaert, 24 j., en Simona M. R. Sponselee, 20 j.; Arnold A. R. Audenaert, 27 j., en Alice J. M. Mangnus, 26 j. Ruim 28 miljoen Fransen gaan zondag ter stembus om uit zes kandidaten de nieuwe president te kiezen. Het is de eérste keer dat een president van de Franse -republiek rechtstreeks wordt ge kozen. Aan deze nieuwe wijze van kiezen hebben de Fransen in september 1962 bij referendum hun goedkeuring gehecht. Twee enzestig procent ging toen ak koord met dit voorstel van De Gaulle, dat algemene en recht streekse verkiezingen beoogde. Bij deze stemming vormt Frank rijk in zijn geheel één kiesdistrict. Als een kandidaat bij Je eerste semming de absolute meerder heid heeft behaald, is hij geko-' zen. Is dif niet het geval, dan volgt herstemming. Deze wordt dan op 19 december gehouden. Bij deze tweede stemming zal het alleen gaan om de twee kandida ten die bij de eerste de meeste stemmen hebben gekregen. Mocht een van «leze twee zich terugtrekken ten gunste van een kandidaat die het er slechter heeft afgebracht, dan neemt de laatste de opengevallen plaats in. Voor de verkiezing op 5 decem ber zijn kandidaat generaal De Gaulle; Jean Lecanuet, de man van het centrum; Francois Mit terrand, kandidaat van links; (Adv.) Sinterklaasje bonne-bonne-bonne, Fijn ideetje platenbonne Rlco Buithuls 69) „Het blijft onder ons," zei de hospita telkens, „het blijft onder vier ogen hoor, maar u moet niet lachen en nou moet u eens luis teren, die Jap is beslist verliefd op Til en Eggeling ook, dat komt ervan, als je een beetje slecht en lichtzinnig bent en jaloerse mannen doen de zotste dingen, waar of niet meneer Ross?" Meneer Ross dronk twee kom men koffie en zei, dat ze wel een boek zou kunnen schrijven over al haar ervaringen. „Een boek meneer, een boek? Een hele kast vol boeken zou ik kunnen schrijven als ik schrijven kon, dat vertel ik u. Drie jaar geleden was er een bankier van de rotsen gevallen in Monte Carlo en toen hij dood was, wa ren de centen op. En dan dat ge val met meneer(mevrouw Weber keek eens naar de deur en sprak zachter) met me neer Eggeling. Allemaal politie over de vloer en een zekere in specteur Sardemann die kon te keer gaan nou, die liet zich geen knollen voor citroenen verkopen, o jee nee!Binnen een paar uur de zaak in kannen en kruiken en bij het krieken van de volgende dag, geen vuil tje meer aan de lucht. Maar Eg geling was heel onschuldig ge bleken, want zaken waren zaken en dat lijkt soms oneerlijk, maar omdat zaken, zaken waren enz. enz." „Daar is mevrouw Galjaard om u te spieken", meldde Bri- dee. Het was half twaalf. Ross dronk haastig zijn laatste slok koffie op en liep naar de gang. De rechercheur wees naar boven en de inspecteur vond mevrouw Galjaard op haar kamers. „Ik vind uw manier van doen kinderachtig," barstte ze uit. Ross ging zitten en zweeg. Hij kreeg te horen, hoe kinderachtig hij wel was en hoe zij, als intel lectuele vrouw, dit hele gedoe verafschuwde. Ze verklaarde met grote en zeer besliste na druk, dat nóch zij, nóch haar man, iets met de heer Lucas of met zijn plotseling overlijden te maken hadden. Mevrouw Gal jaard was een voorbeeld van iemand, die boven de dingen stond. Ze wilde nu eens precies vertellen, dat zij er genoeg van had, zij èn haar echtgenoot. Tot zover ging alles goed, Ross kreeg een standje en slikte bittere pillen, maar bij het laat ste woord hief hij het hoofd op en vroeg scherp, of hij met een scheermes door grof linnen sneed: „Uw.... wat??.. Tine Zomers verbleekte een weinig en aarzelde. Dan ratelde ze verder: „Hij heeft het te druk met zijn werk en hij vindt die insinuaties over appels onwaar dig. Als u iets weten wilt, vraagt u het dan fatsoenlijk." Ross vroeg het fatsoenlijk: „Mevrouw, wat doet meneer Galjaard elke week in het zie kenhuis als ik zo vrij mag zijn om dat te vragen?" En toen zweeg Tine Zomers. Ze stond met gebalde vuistjes, het hoofd in de nek. Richard Ross stelde nu geen ironische vragen meer over appels en over het opeten van steeltjes. Hij bukte zich en haalde een papier uit zijn tas, dat hij op tafel leg de. Het was een bekort afschrift van een huwelijksakte. „En komt u me dat voor de voeten werpen," snauwde Tine met hoge, zenuwachtige stem. Ross maakte een spijtig gebaar met de handen en hij hield zijn hoofd een beetje scheef: „Me vrouw, u vroeg mij te spreken, niet andersom Met trillende lippen riep Tine: „Als u dus alles weet, wat wilt u dan nog van mij horen?" „Iets over appels, mevrouw" Tine begon te huilen. „Ziet wat u doet!", riep ze theatraal, waarop Ross antwoordde, dat hij haar toch niets verweet. Hij ver ontschuldigde zich door te zeg gen, dat hij een intellectuele vrouw niet door elkaar wilde gaan rammelen en dat zij onge twijfeld haar eigen gedachte wel zou hebben over mensen, die haar de prik van de injectienaald verweten, als het om hun kiezen ging. „Dat gaat om kiezen meneer!" „Dit gaat om het recht, me vrouw!" Tine Zomers herstelde zich. Ze waste haar gezicht aan de wastafel achter een kamer scherm en maakte zich weer wat )p met wat poeder en lippen stift. „Goed dan", zei ze, zich in de spiegel bekijkend, „we waren die avond thuis en we hebben een appel gegeten en de schillen la ten liggen. Ze hadden wel wat gehoord," vertelde ze. „Lucas was thuis en hij speelde gramo- foon en de dokter was thuis en de majoor ook, maar ze had geen contact gezocht, ze zochten nooit contact, doch op de kamer was de gashaard makkelijk te bedie nen en bij haar in de praktijk moesten ze een kachel aanmaken en er was geen hout. Ze had wel horen bellen, driemaal en vele malen driemaal, maar dat was voor de bovenverdieping en dat ging hun niet aan. Toen ze hoor den, dat Luces overleden was, onder verdachte omstandigheden nogal, wilden ze er liever niet op in gaan terwille van hun par ticuliere leven. De mensen klet sten zo en de vrouw van Hugo was ziek en jaloers: kortom, we wilden ons er buiten houden," meneer Ross. Jaren geleden, zo luidde haar verhaal verder, werd Hugo's vrouw ernstig ziek. Ze kreeg paralyse in de benen, moest worden opgenomen in een rust huis en zou daar nog jaren lang moeten worden verpleegd. Na vijf jaren van geduldig gedragen eenzaamheid en wanhoop ont moette Hugo Tine Zomers. Van een huwelijk was geen sprake, temeer daar Galjaard zijn halve inkomen en meer dan dat, aan de verzorging van zijn vrouw moest besteden. Hij hield dolveel van zijn vrouw en hij zou dat blijven doen. (Wordt vervolgd.) Tixier-Vignancour, de kandidaat van rechts; Pierre Marcilhacy, die door de rechtervleugel van 't centrum naar voren is gescho ven, en Marcel Barbu, die zegt onafhankelijk en de kandidaat van de .woedenden en veront waardigden" te zijn. De Franse grondwet van 1958 heeft de president grote bevoegd heden gegeven; vandaar dat de verkiezingssrijd met grote be langstelling wordt gevolgd, (Adv.) Sinterklaasje bonne-bpnrie.-bonne". Fijn ideetje platenbonne t Drie personen zijn donderdag morgen om het leven gekomen bij een verkeersongeluk in Poortugaal. Zij zaten in een personenauto die even voor een kruispunt bleef staan, vermoedelijk om linksaf te slaan. Een vrachtauto reeds van achteren tegen deze wagen aan, die daardoor op de andere weghelft terechtkwam. Daar werd de auto gegrepen door een tegenligger Drie van de vier inzittenden zijn om het leven gekomen, de vierde is met ernstige verwondingen over gebracht naar een ziekenhuis in Rotterdam. De namen van de slachtoffers zijn: P. van der Meulen, 25 jaar. uit Zwijndrecht; zijn vader P. W. van der Meulen, 55 jaar, eveneens uit Zwijndrecht en M. de Wit, 43 jaar, uit Dubbeldam. Gewond werden: I. van der Wiel, 41 jaar uit Zwijndrecht, en diens schoonzoon W. Verhoeven, 22 jaar eveneens uit Zwijndrecht. Ongeveer duizend personen zijn tot dusver doorgelicht in het con - sultatiebureau voor t.b.c.-bestrü- ding te Arnhem, waar zich zoals bekend een tuberculose-explosie voordeed als gevolg van het feit, dat drie t.b.c.-haarden besmettin gen veroorzaakten. Het aantal valt achteraf bezien nog mee en men verwacht niet, dat het beeld zich nog zal wijzigen, nu de drie infectiebronnen geïsoleerd zijn. Deze drie bronnen, de jonge tegelzetter, een lid van de beat- groep de Drumbeats en een bar keeper, hebben naar de stand van het ogenblik in totaal 62 besmet tingen veroorzaakt. Tengevolge daarvan overleed een driejarige kleuter en werden vijftien perso nen ziek, waarvan er momenteel vijf in een sanatorium worden verpleegd en tien thuis kuren. Bij de overigen werd de z.g. omslag (positieve huidreacties) gecon stateerd. Zij krijgen, naar de di recteur van het consultatiebureau dr. W. C. de Boer mededeelde, 'n beschermende behandeling, die bestaat uit een pillenkuur. (Adv.) Sinterklaasje bonne-bonne-bonne, Fijn ideetje platenbonne

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2