PROVINCIAAL NIEUWS GEMEENTERAAD VAN AXEL OP 30 NOVEMBER BRUTALE INBRAAK IN MAARSSEN HET NIEUWE SJ0RSB0EK VAN DESANDE Pagina 3 Terneuzen Axel Goes Koewacht Sluis Gemeenteraad Vlissingen Zaamslag Zuidzande Een gezonde huid, een mooie huid! Boekwerk over Axels geschiedenis ATLETIEK BUIT VAN 20.000 Geen vingerafdrukken Alarm. BILJARTEN Schaken Boekhandel Noordstraat Zaterdag 27 november 1965 DE VETTE ZEEUW De 100ste „vogelvriend" heringeschreven Tegelijk met de opening van de vogeltentoonstelling in het patronaat kon het bestuur de verheugende mededeling doen dat het 100ste lid was ingeschre ven, n.l. de heer J. de Doelder te Terneuzen. Het merkwaardige van deze inschrijving is evenwel dat het de tweede maal is dat de heer De Doelder lid wordt. De eerste maal was hij n.l, één van de oprichters. Omdat de vo gelliefhebberij zich steeds meer specialiseerde, kon hij wegens te kleine behuizing zich niet ver der in zijn hobby uitleven. Hij ging over op „treintjes". Nu hij werkzaam is in het Ju- lianaziekenhuis, dat onlangs een prachtige buiten-volière van de „Vogelvrienden" kreeg aangebo den, kwam hij weer tussen zijn gevederde vrienden terecht. Om op de hoogte te blijven werd hij dus weer lid van de vereniging. Uitslag tentoonstelling Na nauwkeurige bestudering van de tijdelijk in het patronaat gehuisveste vogels kwamen de vijf keurmeesters tot onder staande uitslag: Provinciale prijzen: B. de Graaf te Middelburg, kampioen zebravinken; L. Wie me te Philippine, kampioen ka naries; L. van Vlierbergen te Graauw, kampioen kanaries; J. de Bunder te IJzendijke, kam pioen wildzang; L. Wieme te Philippine, kampioen bastaar den; H. Versteeg te Oostburg, kampioen kruisingen (tropen) J. v, d. Wege te Breskens, kam pioen grasparkieten; T. Swarte- lee te Breskens, kampioen gro te parkieten; J. de Visser te O.- Souburg, kampioen tropen; J. de Bunder te IJzendijke, kampioen kanaries (open klasse). Onderlinge kampioenschappen: K. J. de Nooijer, kanaries-pig ment (eigen kweek); J. de Waal, kanaries pigment (open klasse); F. de Schepper, grasparkieten (open klasse - eigen kweek); A. 't Gilde, grote parkieten; A. Rouw, zebravinken; J. Brugge- man, Japanse meeuwen; I. Brug- geman, derbyvogels. Allen te Terneuzen: Tegen oplegger gereden In de nacht van donderdag op vrijdag te kwart over twaalf is G. T. P. de W., wonende te Axel, op de Industrieweg tegen een al daar geparkeerd-staande opleg ger gereden met het gevolg dat zijn wagen zwaar werd bescha digd en hijzelf licht werd ge wond. De oplegger had geringe mate riële schade. Opnieuw succes voor de „Accordi's" De Accordi's wonnen in de AVRO-auditie-competitie de 2de ronde. Dit accordeonduo (Nel Maas en Marleen Kouwijzer) mag nu nog maals voor de microfoon komen, doordat ze ook in deze ronde als winnaar werden aangewezen. Nieuwe zaak in hobby-artikelen feestelijk geopend Vrijdagmiddag heeft de heer J. de Troije zijn nieuw pand aan de Geraniumstraat met enig feestelijk vertoon geopend. Vele relaties maakten van de gelegen heid gebruik om de heer en me vrouw De Troije hun gelukwen sen aan te bieden en voor de eersie maal kennis te maken met deze voor dat gedeelte van Terneuzen nieuwe zaak, waarin de knutselaars en zelf-doeners terecht kunnen. De vele gasten hebben van dit bezoek zeker geen spijt gehad en ook degenen, die er vandaag binnenlopen, zullen tot de con clusie komen dat de Geranium straat en verre omgeving een zaak rijker is geworden die er zijn mag.. Het royale, rijk ver lichte winkelpand is een sieraad voor de omgeving; maar belang rijker is hetgeen men er binnen aantreft. De talrijke artikelen voor de genen die zo graag zelf iets ma ken of repareren, zijn overzich telijk opgesteld- Dat betekent niet alleen dat de klant gemak kelijk kan vinden hetgeen hij nodig heeft, maar het geeft met een een goed overzicht van het grote assortiment. Behalve aan artikelen voor zelfdoeners kan de heer De Troije zijn klanten ook helpen aan een aanrecht of aan een compleet toilet. Achter de ruime winkel is een al even royale werkplaats en magazijn. Daarin heeft de heer De Troije een zaag- en vandik- tebank waarmee hij ook de veel eisende klanten naar genoegen kan bedienen. Dat de vrienden en zakenrela ties deze dag voor de heer en mevrouw De Troije belangrijk achtten, bleek uit de vele ge schenken en fraaie bloemstuk ken, die dit gebeuren tot een feest maakten. Ongetwijfeld zullen de talrijke „oude" klan- (Adv.) Sinterklaas)» bonne-bonne-bonne, F tin MMtja s platenbonne i ten in dit fraaie nieuwe pand gemakkelijker de weg vinden dan in de woning aan de Baan- dijk, waar de heer De Troije te weinig ruimte had. Nederlandse douane neemt ver van huis smokkelauto met 1100 kg boter in beslag Na een tijdrovende en moei zame achtervolging zagen amb tenaren van de centrale douane post uit Axel donderdag 25 no vember j.l. hun vasthoudendheid beloond, toen zij kans zagen ver van huis, n.l. in één van de voor steden van Brussel, een smok kelauto met 1100 kg boter in be slag te nemen. De achtervolging was aange vangen 's middags rond half zes onder Nieuw-Namen (gemeente Clinge) en duurde ruim een uur, waarbij de inzittenden van de smokkelauto niets onbeproefd lieten om te pogen zich van hun belagers te ontdoen. Naast het met kwistige hand uitstrooien van grote hoeveelheden kraaie- poten maakten zij tevens gebruik van flessen brandende benzine. Toen al deze afweermiddelen verbruikt waren, gooiden de smokkelaars ten einde raad alles wat in de auto los en vast zat, tot de stoel van de bijrijder en het luchtfilter van de motor toe, door het gat in het dak van de auto, naar buiten. Tenslotte moesten de smokke laars onder de rook van Brussel het loodje leggen, hoewel zij zelf door de vlucht de dans wisten te ontspringen. Het onderzoek in deze zaak duurt voort. De smokkel(bestel)auto en de boter, vertegenwoordigende een waarde van naar schatting in to taal 5.000, werden in beslag ge nomen en na overleg met de Belgische douane-autoriteiten overgebracht naar Nederland. Knolselderij leed van vorst In enkele streken van ons land, vooral op de Zeeuwse en Zuid hollandse eilanden, is de teelt van knolselderij van grote be tekenis. De oogst van dit pro- dukt valt in de maand novem ber. Op de meeste bedrijven was men nog volop hiermee bezig toen de vorst kwam. Knolsel derij is echter een produkt dat geen lage temperaturen ver draagt en als gevolg hiervan hebben de telers die hun knol len nog in de grond hadden tij dens de vorst, thans een grote schadepost want er is een aan zienlijk kwaliteitsverlies ont- taan, terwijl in verscheidene ge vallen de oogst helemaal ver loren is gegaan. De omvang van de schade is nog moeilijk vast te stellen, maar zeker is toch wel dat het gaat om aanzienlijke hoeveel heden. De prijs van de goede kwali teit knolselderij is deze week van ruim 20 cent per kg opge lopen tot 30 cent. Behalve de binnenlandse fa brieken worden ook veel knol len verwerkt door fabrieken in West-Duitsland. Benoemd Tot 3e ambtenaar ter secreta rie alhier werd met ingang van 1 december 1965 benoemd de heer C. L. E. Buijs te Koewacht. Cross-country Zondag 5 december a.s. zal de supportersclub „Eendacht maakt Macht" te Koewacht de le grote cross-country organiseren welke tot stand zal komen met mede werking van de clubs A. C. Rie- me te Ertvelde en Hulst. Niet minder dan 70 atleten zul len hieraan deelnemen, afkom stig uit Rieme, Zelzate, Sas van Gent, Westdorpe, Winkel, Wach- tebeke, Overslag, Moerbeke, St. Niklaas, Hulst, Clinge, St. Jan steen, Koewacht enz. Voor Koewacht zal het een grote attractie zijn daar de plaatselijke favoriet Willy Fer- mont ook van de partij is die reeds veel overwinningen heeft behaald en tot juniorenklasse is doorgedrongen. De gemeenteraad van Sluis komt dinsdagmiddag in openbare zitting bijeen. Het college wil gunstig beschikken op een ver zoek van de kraamcentra van de beide kruisverenigingen om de bijdrage per verzorgingsdag te brengen op ƒ4. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd heeft de heer C. J. A. Buk- kens ontslag gevraagd als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Van het kerkbestuur wil men grond aan kopen in de Vleeshouwersstraat voor de symbolische prijs van 1 de massa. Aan Leenhouts' aannemersbedrijf te Sluis kan in het uitbreidingsplan grond worden verkocht voor 39 per vierkante meter voor da bouw van een vijftal premiewoningen. De kunstschilders Beer Suringh uit Rotterdam en Omer van Vos- selen uit Beveren-Waes, die bei den vorig jaar een expeditie" hadden in de kelder van het raadhuis, willen dit de komende zomermaanden herhalen."" Het (Adv.) Na de officiële opening van De Molen op j.l. donderdag zal deze hedenavond om 7.30 uur gaan draaien. Deze avond is bedoeld om iedereen in de gelegenheid te stellen met De Molen kennis te maken. Toegang vrij. Geref. Stichting voor Jeugd- en Buurthuiswerk, Terneu zen college stelt voor de kelderruim te hiervoor af te staan tegen een vergoeding van 65 per week. Voorts wordt voorgesteld de archiefrelatie te verbreken met de heer mr. W. Ie Mair. Omtrent de wijziging van het gemeente archief is overleg gepleegd met de rijksarchivaris voor Zeeland. Aanrijding Op de hoek van de Hoogstraat en de Sint Pieterstraat te Sluis vond een aanrijding plaats tus sen een tractor en de luxe auto van dokter De M. Deze laatste kwam uit de richting Rozenoord. Bij de botsing liep de auto van de arts aanzienlijke materiële schade op. Samenwerking tussen R.D.M., De Schelde en Thomassen De directiees en commissaris sen van de Rotterdamse droog dokmaatschappij te Rotterdam, de maatschappij „De Schelde" te Vlissingen en de motorenfabriek Thomassen te De Steeg delen mede, dat zij overeenstemming hebben bereikt over een nauwe samenwerking tussen de drie ondernemingen, die ten dele op hetzelfde terrein werkzaam zijn en elkaar aanvullen. Zij zijn daar bij tot de overtuiging gekomen, dat voor het verkrijgen van een zo groot mogelijk voordeel van het samengaan een fusie noodza kelijk is en dat voor het realise- ïen daarvan de figuur van een houdster-maatschappij het meest aanbevelenswaardig moet worden geacht. Tot de oprichting van een dergelijke houdstermaatschappij is besloten. Aangezien het in de bedoeling ligt aan houders van aandelen, certificaten en oprich- tersbewijzen een aanbod tot ruil van hun stukken ex dividend 1965 te doen, zal het „bericht", waar in opgenomen de balansen en verlies- en winstrekeningen 1965, in de eerste maanden van 1966 worden uitgebracht. Thans wordt reeds medege deeld, dat aan nominaal 1000, aandelen ex dividend 1965 in de Rotterdamse droogdokmaat schappij, maatschappij „De Schelde", nationaal bezit van aan delen maatschappij „De Schelde", en motorenfabriek Thomassen 'n gelijke waarde zal worden toege kend en dat voor de ruilverhou dingen een oprichtersbewijs zal worden gesteld aan 16 aandelen Rotterdamse Droogdok De drie ondernemingen zullen hun bedrijf onder eigen naam als werkmaatschappij blijven uitoe fenen. Directies en commissarissen zijn van mening, dat door de sa menwerking van de drie werk maatschappijen de positie op hun gebied belangrijk zal worden ver sterkt en dat grotere mogelijk heden ontstaan om gebieden bui ten het huidige productiepro- gramma te betreden. Onderwijsbenoeming Aan de geref. school Riemens- straat is in de vakature van mej. Berman tot tijdelijk onderwijzer benoemd de heer S. van Harn, oud-hoofd van de christelijke school te Spui, thans wonende te Axel. Zang- en muziekavond Donderdagavond werd in de hervormde kerk een zang- en muziekavond gegeven, waaraan medewerking werd verleend door het kerkkoor uit Cadzand onder leiding van de heer M. Zonneheld en de harmonievereniging „De Volharding" onder leiding van de heer J.Meijers. Bij afwezigheid van ds. Becht leidde de heer P. de Leeuw deze avond in. Hij stelde dat dit soort avonden niet zo vaak voorkomt op Zaamslag en vond het daarom des te pret tiger, dat deze twee gezelschap pen voor een uitgebreid pro> gramma wilden zorgen. Het koor begon met de cantate „Alles was Ihr tut" van D. Bux- tehude en twee gedeelten uit psalm 42 van F. Mendelssohn- Bartholdy. Vervolgens bracht de harmonie de ouverture Oberon van C. M. von Weber en de Kaiserwals van Joh. Strauss ten gehore. Uit „Der Messias" van G.F. Handel liet het koor verscheidene delen horen, waarbij mevr. G. van Luijk-Hoolhorst als soliste optrad in „Ich weiss, dass mein Erlöser lebet" Het muziekgezelschap besloot met de Suite Oriëntale van Fr. Poppy en Lobe den Herrn van Meindert Boekei. In zijn dankwoord sprak de heer De Leeuw zijn bewondering en waardering uit voor de presta ties,die koor en harmonie had den geleverd en hij sprak de hoop uit dat soortgelijke avonden in de toekomst herhaald kunnen wor den. Er was voor deze avond een behoorlijke belangstelling. (Adv.) Raadsvergadering In de vergadering van de raad der gemeente Zuidzande, welke donderdagavond onder voorzit terschap van burgemeester J. H. Ph. de Vilde werd gehouden, werd aangeboden de gemeente begroting voor 1966. Deze be groting is met een reële raming van de posten sluitend met een post voor onvoorziene uitgaven van ruim ƒ9.300,Van dit be drag aan onvoorzien zal echter spoedig een groot gedeelte wor den gebruikt, aangezien in de loop van 1966 nog enkele kapi- taalswerken moeten worden uit gevoerd, zoals aanleg van per- keerstroken in de straten van het uitbreidingsplan (kosten ƒ4500,egaliseren en afraste ren oude vuilnisbelt; uitvoeren van herbestratingswerken en as faltering (kosten geraamd op ƒ7.000,—). Afgewezen werd een verzoek om subsidie van de oudervereni ging „Voor het Zorgenkind". De beide centra voor kraamzorg (van het Wit-Gele en van het Groene Kruis), zullen met in gang van 1966 kunnen rekenen op een subsidie van 4,per in terne verzorgingsdag in de ge meente. Aan de Zeeuwse stichting voor revalidatie werd een subsidie toegekend van 5 cent per inwo ner per jaar, terwijl de raad verder besloot voor rekening der gemeente te nemen de kosten van zaalhuur voor een in deze gemeente te houden „knutsel- cursus". Deze cursus wordt ge organiseerd door de commissie voor de huishoudelijke voor lichting ten plattelande. Als vertegenwoordiger der ge meente bij de waterleidingmaat schappij werd aangewezen bur gemeester J. H. Ph. de Wilde. 10 GRADEN ONDER NUL Terwijl vele inwoners van de Zweedse hoofdstad Stockholm de lange latten gingen onder binden, hakten anderen een bijt in het ijs en namen bij 10 gra den Celsius onder nul een ver frissend bad. Toegegeven, het werd eerder gepresteerd. Maar het blijft boeien (Adv.) De in rijke mate in PUR.OL aanwezige, stimulerende krachten maken en houden de huid zachter, zuiverder en gezonder. Hierdoor worden huid-verarming en huid-veroudering tegengegaan. PUROL: wereldvermaard, enig in zijn soort. Sinterklaasje bonne-bonne-bonne, Fijn ideetje platenbonne 1 In de dinsdagavond a.s. te houden vergadering van de Axel- se gemeenteraad komen enkele punten'aan de orde die een na dere toelichting vragen. NAMEN VAN STRATEN EN PLEINEN Bij het ontwerpen van de nieuwe verkeersverordening is gebleken dat ten aanzien van enkele straten nog namen moe ten worden vastgesteld of ge wijzigd. B. en W. stellen voor: a. de verbindingsstraat tussen Westsingel, Troelstralaan en Groen van Prinstererlaan te noemen: Willemsplein; b. het gedeelte van de Zeestraat van het monument in zuide lijke richting tot het kruis punt Zuidsingel/Kanaalkade- Zeestraat/Kinderdijk te wijzi gen in: Oranjestraat; c. de straat achter het stadhuis (noordzijde) te noemen; Stad huisstraat; d. de noordelijke rijbaan van het Szydlowskiplein van de Noordstraat tot de gedenk- bank op het Szydlowskiplein te noemen: Tuinstraat; e. de oostelijke rijbaan van het Szydlowskiplein van de straat achter het stadhuis tot de Buitenweg te noemen: Szyd- lowskistraat; f. het parkeerterrein, gelegen tussen Oranjestraat en Zuid singel te noemen: Hofplein. BESTUUR „SPORTSTICHTING AXEL" Op 1 januari 1966 zijn als lid van de „Sportstichting Axel" aan de beurt van aftreding uit de groep van vertegenwoordigers der plaatselijke organisaties: J. Dieleman, voetbalvereniging „Axel"; Jac. de Feijter, ruitervereni- ging „De Oranjeruiters"; mevr. R. M. SanderseJacobs, tennisvereniging „Axel". De organisaties zijn in de ge legenheid gesteld hun gevoelen kenbaar te maken. De zittingsduur is drie jaar. B. en W. bieden de volgende voordrachten aan: 1. voor de voetbalvereniging „Axel": a. J. Dieleman; b. A. C. Cortvriendt. 2. voor de ruitervereniging „De Oranjeruiters": a. Jac. de Feijter; b. S. R. den Exter. 3. voor de tennisvereniging „Axel": a. R. M. SanderseJacobs; b. H. J. M. Goossens BESTEMMINGSPLAN NOORD I Met het oog op de verdere ontwikkeling van de gemeente moet worden verwacht, dat bin nen afzienbare tijd behoefte zal ontstaan aan nieuwe bouwter reinen. Het is daarom gewenst een bestemmingsplan voor te berei den voor het gebied, dat aan sluit aan plan-west en gelegen is ten noorden van de spoorlijn. Om te voorkomen dat dit ter rein minder geschikt wordt voor de verwerkelijking van de daar aan te geven bestemming, is het noodzakelijk, dat verboden wordt bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde, en werk zaamheden uit te voeren zonder een z.g. aanlegvergunning. VERKOOP BOUWGROND Gebr. Van der Poel te Ter neuzen wenst van de gemeente te kopen percelen bouwgrond groot 558 m2, gelegen in plan oost, voor de bouw van auto boxen. De heer J. Krottje te Mars- sum wil een jerceel bouwgrond groot 334 m2 gelegen in plan west, kopen. De heren B. J. V. Bonte te Terneuzen, J. A. H. Brunee te Brugge, A. J. O. Tuytens te Brugge en de N.V. Horok te Bergen op Zoom wensen van de gemeente te kopen een op pervlakte bouwgrond voor de bouw van in totaal 20 autoboxen, gelegen aan de Spoorstraat, groot resp. 190 m2, 152 m3 19 m2 en 19 m2. BOEKWERK OVER AXEL In de vergadering van 10 no vember 1960 is besloten de uit gifte van een wetenschappelijk verantwoord gedocumenteerd boekwerk over de geschiedenis van Axel te bevorderen. Ter dekking van de kosten van de voorbereiding is jaarlijks een be drag uitgetrokken. De voorbereiding is thans in een zodanig stadium, dat de ver schijning van het werk medio 1966 mag worden verwacht. De firma Niemeijer te Gronin gen die zich o.a. specialiseert in de uitgifte van dergelijke boe ken, is bereid het boekwerk te vervaardigen in een oplaag van 1500 exemplaren. De kosten, welke daaraan voor de gemeente zijn verbon den, zullen in totaal 13.000, bedragen, waardoor zij de be schikking krijgt over 500 exem plaren. Fa Niemeijer neemt de overige kosten voor haar reke ning. Het bedrag ad 13.000,kan als een investering worden be schouwd en in 10 jaar worden afgeschreven. Vandaag 3e Zuiderparkloop Vanmiddag om kwart over drie begint de 3e Zuiderpark loop, georganiseerd door de Ter- neuzense atletiekvereniging „Scheldesport". Een honderdtal deelnemers heeft zich reeds ge meld. Cas Mulder (Dynamo) is op de 5000 meter de grote favo riet, terwijl de strijd om de vol gende vier plaatsen zal gaan tussen de Dynamo-atleten Cal- jouw en Bostelaar en de atleten van „Scheldesport" Louwerse en Oggel, Bij de B-junioren wordt W. van Houte (Hulst) als overwin naar gedoodverfd. Voor de 1400 meter en de 700 meter hebben zich veel leerlingen van de L.T. S., de St. Willibrordusschool te Terneuzen en uit Hulst en Goes gemeld. (Adv.) Sinterklaasje bonne-bonne-bonne, - Fj)n ideetjeplatenbonne 1 Een geraffineerde en brutale inbraak in Maarssen heeft een aantal onderwereldfiguren een buit van ongeveer 20.000 op geleverd. In het kantoor van de kopergieterij „Maarssen", een bedrijf met zestig werknemers, werd in de nacht van donderdag op vrijdag de brandkast vak kundig gekraakt. De politie heeft bepaalde aanwijzingen, dat men te doen heeft met „mannen uit het vak". De in de boekhouding aangerichte ravage maakt het moeilijk de schade nauwkeurig vast te stellen. De inbraak werd vrijdagmor gen om zeven uur ontdekt door een werkster. De dieven, voor wie het blijkbaar een peuleschil letje was de fabriek binnen te komen, hebben gebruik gemaakt van materiaal en gereedschap uit het bedrijf. Een snijbrander, twee zuurstofflessen en een las- transformator werden via steile trappen naar boven gesleept, waar zich het kantoor bevindt. Met platen board en een grote tafel, die ook naar boven wer den gesjouwd, werd een hokje om de brandkast gebouwd. Vakkundig brandden de die ven een gat in het metaal bij het slot. Zij werkten met handschoe nen en lieten geen vingeraf drukken achter. Er werd een slordige greep naar het aanwe zige geld gedaan. In sommige zakjes werden nog rijksdaalders en tientjes aangetroffen, die in derhaast waren vergeten. De lonen worden op vrijdag uitbetaald en die waren nog niet in de brandkast. De heer M. F. de Jonge, de bedrijfsleider, bemerkte s nachts half één dat er iets mis was met de verwarming door een op zijn slaapkamer aanwezige alarminstallatie. Hij ging naar beneden en kwam op de kade bij het bedrijf oog in oog te staan met een man in een donke re jas met opgeslagen kraag, die een bril droeg en een alpino-1 petje, zonder dat hij vermoedde met een inbreker te doen te heb- ben. In de fabriek maakte hij de verwarming in orde. Later zag hij door zijn slaapkamerraam de bewuste man weer. Deze heeft waarschijnlijk gepost, terwijl 'de inbrekers in de fabriek min stens met twee man geweest moeten zijn. HENK SCHOLTE EN THEO PLATJOUW DEMONSTREERDEN IN „CENTRAAL" Henk Scholte, de biljartmata dor uit Eindhoven, Europees kampioen libre en 47—2, maakt deze week een tournée door Zeeuws-Vlaanderen. Donderdagavond speelde hij in Axel en gisteravond was „Cen traal" op de Markt te Terneuzen het toneel van de strijd. Van avond treedt hij op in Lams- waarde, waarna morgen de demonstraties worden besloten in Koewacht. Henk Scholte aan het werk In al deze plaatsen was de heer Th. Platjouw uit Axel zijn tegenstander. Platjouw is Zeeuws kampioen in alle categorieën. Hij kan er dus ook iets van. Dit kwam volledig tot uiting in de libre-partij die vrijdagavond in Terneuzen werd gespeeld. (Adv.) Sinterklaasje bonne-bonne-bonne, Fijn ideetje platenbonne Boris Spassky uitdager van Petrosjan De Russische grootmeester Bo ris Spassky heeft vrijdag in Ti- flis het recht verworven wereld kampioen Tigran Petrosjan uit te dagen voor een titel-wed- strijd. Spassky zegevierde vrij dag in de elfde partij van de tweekamp met oud-wereldkam pioen Michael Tal. Spassky kwam daardoor op zeven punten, een totaal dat door Tal, die or vier punten staat, niet meer be haald kan worden. Theo Platjouw deed zijn best Scholte maakte deze partij van 100 uit in twee beurten met series van 202 en 198. Platjouw zette er niet minder dan 341 caramboles tegenover met een hoogste serie van 314. De partij cadre 38-2 over 300 caramboles werd door Scholte gewonnen in 5 beurten met een hoogste serie van 179. Platjouw kwam tot 123. Het was een leerzame en hoogst interessante avond. De zaal van hotel „Centraal" kon nauwelijks de vele belangstel lenden bevatten. De vereniging „Krijt op tijd" heeft eer van haar werk gehad. (Adv.) Sinterklaasje bonne-bonne-bonne, Fijn ideetje platenbonne 1

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3