Politieonderzoek stagneerde treinenloop KERKDIENSTEN De misdaad van Richard Ross LIJK OP DE SPOORBAAN IN ROTTERDAM Zondagdiensten MOET OVERHEID PIJPLEIDING FINANCIEREN? Lezers, die schrijven Voor de zondag II Rentespaarbrieven B.N.G. Anderhalf maal uw geld terug Zaterdag 27 november 1965 Spoorwegen ontstemd Drieduizend reizigers gedupeerd Twee Nederlanders met gestolen auto verongelukt Politie niet verantwoordelijk Ongeluk of zelfmoord Tweede kamer oppert bezwaren Precedent Vertrouwelijk karakter Opvarenden van de „Bürgermeister Smidt" gered De verkoop van de Rentespaarbrieven B.N.G. 1965 is deze week begonnen. In 7 jaar en 1 maand groeit het nu gestorte bedrag met 50%. Stukken van 500,— en f 100,— verkrijgbaar bij alle bankiers en commissionairs in Neder land, waar ook vrij verkrijgbaar is de folder met alle inlichtingen over de DE BERGING VAN DE „PING AN" BEGONNEN Wilde steekpartij op Amsterdamse Burgwal MORGEN. Pagina 2 Dir VBTTK ZF.EUW Het treinverkeer van Rotterdam naar het zuiden van het land heeft vrijdagmorgen tussen kwart voor zeven en acht uur aanzienlijke ver tragingen opgelopen, omdat de politie een spoor in beslag had ge nomen. Nadat om 6.45 uur op het via duct tussen Rotterdam CS en Rot terdam-Blaak iemand door een rangeerdeel was aangereden, be paalde de dienstdoende hoofdagent dat er eerst foto's moesten worden gemaakt, voordat het treinverkeer mocht worden hervat. Hij gaf het spoor om 8 uur pas vrij. Tot die tijd moesten de treinen in beide richtingen van het andere spoor gebruik maken. Omdat de moeilijk heden juist in het spitsuur vielen, liepen de vertragingen van de trei nen, ook van de internationale treinen, op tot een half uur. 4 „De Nederlandse Spoorwegen zijn onthutst en ontstemd over het feit dat de Rotterdamse politie het ondanks herhaalde contacten met diverse autoriteiten en ondanks de nog steeds geldende brief van de minister van justitie met betrek king tot het politieoptreden bij spoorwegongevallen, nodig heeft geoordeeld het treinverkeer in zo ernstige mate te belemmeren", aldus de reactie van N.S. op de beslissing van de politie-autoritei- ten. Nader wordt medegedeeld dat bij het viaduct om kwart over zes het verminkte stoffelijke overschot van een nog niet geïdentificeerde man werd gevonden. We hebben, aldus N.S., herhaal de malen contact gehad met de po litie en de burgemeesters in Neder land over dit soort zaken, ook met die in Rotterdam. Men gaf he* baanvak echter niet vrij. In totaal zijn tussen kwart over zes en acht uur elf treinen öf met grote vertragingen doorgereden Alleen op het trajekt Rotterdam- Dordrecht zijn volgens een ruwo schatting drieduizend reizigers ge ininiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiintininniiirntmiiiitimimiiiiiniiiitiniiniiiiiiiiiiiiiiini1 HEDEN TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Topkapi". Café Maandag, 7.30 uur: Priiskaarting. ZONDAG 28 NOVEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Kid Galehead": 5 uur: „Topkkpi". MAANDAG 29 NOVEMBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Kid Galdhead". DINSDAG 30 NOVEMBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Kid Galdhead". Elllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllll Twee inwoners van Breda, de 20-jarige A. B. en de even oude J. v. D., zijn woensdagnacht in België verongelukt met een auto, die zij in een Brusselse randgemeente hadden gestolen. B. werd vrij ernstig gewond en moest in een ziekenhuis in Jumet worden opgenomen. Van D. werd na een medische behandeling ter beschikking van de Belgische justitie gesteld en in hechtenis genomen. Het tweetal dat blijkbaar op weg was naar Charleroi, is waar schijnlijk geflipt. De auto raak te van de weg af en belandde in een kuil. TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordstraat 69, telefoon 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: zuster E. C. Vogelaar, v. Steenbergenlaan 67, tel. 3360. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. Schiltman, Nieuw- straat 36, tel. 777. DIERENARTS; Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. Jans sen, Stationsstraat 10 te Axel tel. 01150—488, dupeerd. De moeilijkheden werk ten uiteraard veel verder door, met name op de lijnen naar Roo sendaal en Eindhoven. De Rotterdamse hoofdcommis saris Wolters zegt dat het onder zoek in aanwezigheid van het spoorwegpersoneel in goede har monie is verlopen. De politie be treurt het dat oponthoud is ont staan in de treinenloop. De heer Wolters stelt echter duidelijk dat de politie elke verantwoordelijk heid voor dit oponthoud van de hand wijst op grond van de uit po litioneel en justitieel oogpunt aan wezige noodzaak het onderzoek zo te verrichten als zij gedwongen door de omstandigheden heeft ge daan. Het slachtoffer blijkt de 29- jarige heer W. G. van Bezooijen uit Leerdam te zijn. De oorzaak van het ongeluk heeft men nog niet kunnen vaststellen. Van Bezooijen werkte sinds augustus bij een grote bakkerij in Rotterdam. Getuigen verklaarden de man donderdagmorgen en don derdagavond nog te hebben gezien. Uit de sectie kon niet worden op gemaakt of er sprake is geweest van een ongeluk of zelfmoord. Het twee maanden geleden door de minister van economische zaken, drs ,1. M. den Uyl, Inge diende wetsontwerp tot het ver lenen van financiële medewer king bij de aanleg en exploitatie van een pijpleiding tussen de Nieuwe Waterweg en het Noord zeekanaal heeft in de commis sie voor economische zaken van de tweede kamer veel kritiek ont moet. Het gaat hierbij om het tege moet komen aan de wensen van het Amerikaanse concern Soeo- ny Mobil Oil, dat aan het Noord zeekanaal een aardolieraffinade rij met een aanvangseapaciteit van ongeveer vier miljoen ton wil stichten. Volgens het voorstel zal de regering deelnemen met een bedrag van twee en een half toiljoen gulden in een op te rich ten N.V. Tevens zullen geldlenin gen van deze N.V. tot een maxi mum van 56 min voor de helft worden gegarandeerd. Het ligt in de bedoeling, dat de gemeente Amsterdam dezelfde verplichtin gen op zich neemt. Vele leden van de commissie vroegen zich af, of het verlenen van financiële medewerking voor deze pijpleiding een taak van de overheid moet zijn. In het alge meen kan men een pijpleiding moeilijk zien als een openbare voorziening, zo betoogden zij. Ge vraagd wordt of het wetsontwerp niet een precedent zal scheppen, waarvan de gevolgen niet te overzien zijn. Ook spraken zij hun verontrusting uit over de grote omvang van de garantieverplich tingen, die uit de transactie zul len voortvloeien. Andere leden daarentegen spraken van hun waardering voor de voortvarendheid, waar mee de verantwoordelijke be windslieden streven naar een ver betering van de regionale econo mie in de noordelijke sector van de randstad. Verscheidene leden achtten de weg die de regering thans gaat bewandelen, ongebruikelijk en niet zonder bedenkingen. Zij achtten het bezwaarlijk, dat de merites van het wetsontwerp door het vertrouwelijk karakter van de overgelegde gegevens zich in belangrijke mate aan de pu blieke beoordeling onttrekken. Een der belangrijkste aspecten van de vestiging van een raffina derij en petrochemische industrie langs het Noordzeekanaal wordt gevormd door de lucht- en water verontreiniging, aldus de com missie. Naar de mening van ver schillende leden kan een verant woordde beslissing pas worden genomen, wanneer ten aanzien hiervan een duidelijk inzicht be staat. Alle 44 opvarenden van de Westduitse treiler „Bürgermeis ter Smidt", die donderdag tegen een ijsberg voer, zijn gered. Het Westduitse schip had 100 mijl ten zuiden van Kaap Fare well op Groenland motorstoring gekregen, was op drift geraakt en had- vervolgens een ijsberg ge ramd. „TAFELTJE DEK JE" In Terneuzen is voor bejaar den, die niet in staat zijn zelf hun warme maaltijd gereed te maken, gelegenheid deze te betrekken via „Tafeltje dek je" van de FVVH. Deze warme maaltijden worden thuis bezorgd op maandag, woensdag en vrijdag tussen twaalf en half één. De maaltijden bestaan uit: aardappelen, groente, vlees/vis/ ei, en een toetje. De kosten hiervoor zijn gering en bedragen 90 cent per portie. Wilt u in aanmerking komen of wilt u nadere inlichtigen ont vangen, dan kunt u die kenbaar maken door u verbinding te stel len met één van onderstaande contactadressen. Mevr. Jansen, N. J. Hartestraat 20 Mevr. Reijnhout, Bilderdijkstraat 4 VERKIEZINGSSTRIJD VIA AANPLAKBILJET In de voorstad van Parijs, Bou- logne-Billancourt plakken aan hangers van de rechtse presiden tiële kandidaat Tixier Vignan- cour het affiche van hun voor man op het grote biljet van pre sident De Gaulle, die volgens de prognoses favoriet is. (Adv.) N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, L.Vijverberg 10, Den Haag. Een bergingsploeg van Van de Tak is begonnen met het treffen van voorbereidingen voor de ber ging van het Liberiaanse vracht schip „Ping An", dat dinsdag bij Terheijde op het strand liep. Ver tegenwoordigers van L. Smit en Co., van Van de Tak en de kapi tein van de „Ping An" hebben een onderzoek ingesteld naar de bergingsmogelijkheden van het hoog op het strand geworpen schip. Men is daarbij tot de con clusie gekomen dat het vlot trek ken van de „Ping An" weliswaar een moeilijk maar niet onmoge lijk karwei is. De bergingsploeg van Van de Tak bracht de bergingsbenodigd heden al aan boord. De takels, stroppen en blokken werden aan gevoerd met een vrachtauto, die door het lage tij dicht bij de „Ping An" kon komen. Even later keer de ook 'n groot deel der beman ning terug. Onder hen bevond zich de hoofdmachinist die tot taak heeft de motoren weer aan het draaien te krijgen. Later zal een bergingsvaartuig beginnen met het wegspuiten van zand onder de „Ping An" en met het aanbrengen van de bergingsan kers. Pas in laatste instantie zul len de zeeslepers van Smit er aan te pas komen. Hun motoren en die van de „Ping An" zullen de p.k.'s moeten leveren om de Li beriaan weer in dieper water te krijgen. Het is nog niet te bekij ken wanneer deze laatste en be langrijkste fase van de bergings operatie zal kunnen beginnen. Over de schade die de „Ping An" tengevolge van de stranding heeft opgelopen, valt nog weinig te zeggen. Tot nu toe heeft men enige lekken in de dubbele bo dem kunnen constateren. Voorts heeft het schip enige schade aan de onderkant van de boeg opge lopen en de schroef verloren. Men kan wel aannemen dat het bij deze zichtbare schade niet zal blijven. Wanneer het schip zal zfln vlotgetrokken, kan men pas definitief vaststellen hoe de „Ping An" het er heeft afge- hracht. Twee in Amsterdam werk zame Spaanse fabrieksarbeiders, de 29-jarige Pedro Oliva en de 25-jarige Francisco Laborido, zijn op de Achterburgwal bloe dig toegetakeld door een hen passerende man. Deze beweerde dat L. tegen hem was aangelo pen. Op de bewering van L. dat dit net andersom was en een excuus van O. reageerde de man met het trekken van een mes. Daarmee bracht hij O. steken toe tussen de schouderbladen, in zijn hals en in een hand. L. kreeg een grote snede over de schedel. Kort daarop werd de 25-jarige barkeeper F. P. aangehouden. De Spanjaarden herkenden in hem de dader. Hij bleek aan een zij ner handen te zijn gewond. Het mes is in de Boomsteeg terug gevonden. De slachtoffers werden in het Binnengasthuis behandeld. De barkeeper is ingesloten. Het is niet uw zaak de tijd perken of tijdstippen te weten waarover de Vader de beschik king aan Zich heeft. Handelingen 1 7. Dit woord is geheel op „mor gen" betrokken. „Morgen" is in het leven van een mens een bui tengemeen grote en belangrijke zaak. „Morgen" mag soms mis bruikt worden als een vlucht voor de taak en de verantwoordelijk heid, die vandaag moeten warden aanvaard en volbracht het bergt toch ook een wonderrijke troost. Het is heerlijk, als we „morgen" mogen overdoen en herstellen wat we vandaag ver knoeid hebben. Het is een on noembaar rijk bezit, als een mens nog „morgen" in zijn leven heeft. Al is vandaag dan ook nog zo mislukt, zo droef, zo dood. Er is nog iets meer dan het trieste „heden". „Morgen komt er weer een dag." „Morgen" is de moeder van de hoop. „Morgen" wat de wereld, de mens, niet van „mor gen" verwacht! Jong, maar oud niet minder, leeft op „morgen. Mórgen komt het! Mórgen wordt alles anders. Mórgen wordt het goed! Arm de mens die geen „mor gen" heeft. Dat is een leven zon der verlengde. Een leven zonder morgen is dood. De christen heeft zeker ook .vandaag". Hij durft zijn heden aan. Hij vlucht niet in morgen voor het heden. Hij ziet het „heden" moedig onder de ogen. Hij durft in het „nu" té leven. Maar het christendom is ook de godsdienst van „morgen". Ja, het beste en rijkste van dé christen komt nog: morgen. „Morgen", dat is voor ons een ver en rijk verschiet, waar de to rens rijzen van het nieuwe Jeru zalem. Ja, hier en heden was het „worsteling, kruis en pijn", maar daar en morgen zal „het eeuwig vrede zijn". Omdat .morgen" voor de mens zo buitengewoon belangrijk is, zijn wij ook steeds maar in de weer om „morgen" zijn „wan neer" en zijn „hoe" te ontfutse len. Wanneer komt „morgen" en hóé wordt het „morgen"? We staan maar steeds aan het ven ster om naar „morgen" uit te kijken. We gebruiken de meest wonderlijk middelen om „mor gen" open te breken, „Morgen" is de grote vraag van .vandaag". (Uit „De Stem achter U.") Kalverdrieling Een koe van de veehouder F. Bosgraaf te Zuidwolde (Dr.) heeft het leven geschonken aan een kalverdrieling. Een van de diertjes is een stierkalf. Moeder en kroost baken hetpuiistekand, RlCO Bulthuis 65) „Komt u dan effies binne me neer, wat wou u gehad hebbe?" Nellie lag in bed en futselde verlegen met de dekens, toen Ross binnentrad. Hij ging zitten en begon gezellig te praten. Nel lie zei geen ja en geen nee. De kamer was armelijk en hoogst ongezellig, er hing een bedompte lucht van eten en beddegoed en het licht werd gefilterd door een vitrage van engelen en hoornen van overvloed. Toen Ross vroeg, of de dokter was geweest, zei ze stug: „Is nie nodig..." Verder zei ze: „weet 't niet..." Of ze gezellig uit was geweest, zondagavond: „...weet't niet." Waar of ze haar paraplu had laten staan: weet 't niet." Of ze soms nog even in het huis van mevrouw Weber geweest was, zomaar eens, om te kijken: ...weet 't niet." Ross antwoord de streng, dat hij het wel wist, want haar paraplu stond in de bijkeuken uit te lekken. „En nou jij Nellie, hoe zit dat?" ,...Weet 't niet..." zei Nellie bot. Ross had te kiezen tussen twee methoden, dekens wegtrek ken en vloeken of bloed onder1 nagels uitknijpen. Hij koos een middenweg en was vrij eerlijk toen hij zei, dat Nellie dan maa. mee moest naar de cel, op hc stro! Nellie aan het jammeren. Ross beloofde haar een diner van water en brood, wat ze te delen zou hebben met de muizen. „Ik dee geen kwaad, ik dee niks!" huilde Nellie. Ross kon dreigen wat hij wilde, het hielp niet. Nellie was „zomaar" gaan wandelen en had „zomaar" haar paraplu laten staan. „Wat heb je gezien en wie heb je gezien, wees verstandig Nellie, doe niet zo dom!" Neüie had hardnekkig niks gezien. „Meneer Ishiguro, Nellie?" „Nee meneer." „Majoor Dupuis Nellie?" „Nee meneer." „Juf frouw Agarra? Meneer Galjaard? Mevrouw Weber?" „Nee, nee, nee meneer, ik heb niks gezien, heus niet..." „Mevrouw Haye? Mevrouw Galjaard?" Nellie greep met beide handen naar haar onderkaak en kreunde gillerig: „Oe-oe-oe." „Wat is er Nellie?" „Kiespijn meneer. O meneer, la me toch slapen, ik ben so siek..." Ross wist niet wat te doen. Hij zou haar met geweld uit haar bed kunnen halen en haar in d'r dun ne hemd voor hem laten staan. Een rechercheur had eens ge zegd: hoe korter het hemd, hoe eerder ze bekennen, maar Ross geloofde niet in dit paardemid- del, hij had geen behoefte aan mgens voor het ogenblik. Toen loof de reddende engel naar bin- en in de vorm van „sus". Deze •s was 'n onbegrijpelijke tegen- ooi van de jammerende dienst ele. Ze was één en al nylon- ous, had prachtige bijtanden en in dubbele betekenis, schitteren de ogen. „Wat mot dat?" vroeg ze woe dend. „Wat zijn dat voor manie ren, akelige vent?" „Róssü" zei hij met nadruk, „inspecteur van de recherche voor moordzaken en wie ben jij en waarom sla jij zo'n brutale toon tegen mij aan?..." „Bent u die Galjaard dan niet?" „Wij gaan eens even praten," zei Ross. Hij nam zijn hoed, die Hij op de rand van een rieten ta feltje had neergelegd op en dreef het opgemaakte zusje, die min stens, 6 of 7 jaar jonger was dan Nellie', de deur uit, vlak langs de bevende moeder heen. Op straat gekomen, wilde de zus er vandoor gaan, maar ze werd bij de arm gegrepen en Ross fluis terde haar toe, met een lage bromstem, dat ze hem nu op dit ogenblik kon helpen, haar zuster uit de narigheid te redden. De schitterende ogen, die nu zo koud waren als ijs, brachten hem niet van zijn stuk. Op de vijandige vraag, wat ze met hem te maken had, fluisterde Ross vertrouwe lijk „koffiedrinken." Hij liet het meisje los en wan delde met haar de straat uit. Op de brede asfaltweg gluurde hij eens naar binnen door de ven sters van een paar kroegen en na een paar minuten vond hij wat hjj zocht: een langwerpige en smalle gelegenheid, waar een automatisch orgel een wals stond te stampen. Hij ging met het meisje naar binnen, koos een tafeltje vlak bij het raam en hij bestelde twee koffie en twee taartjes. Het zusje ging zitten en zei geen woord. Toen de koffie gebracht was en ze zwijgend za ten te roeren, leken ze op een verloofd stel met ruzie, dat niet tot praten kan komen. Ross stak een sigaar op, presenteerde haar een sigaret, die ze met een kort gebaar afsloeg en hij begon te praten. Vooroverleunend, de elle bogen op de tafel vertelde hij op een verklarende en zachte ma nier, wie hij was en wat hij was. Hij bracht haar aan het verstand, dat het ging om een vergifti gingszaak, misschien zelfs om een moord. .(Wordt -vervolgd); J OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 28 NOVEMBER (lste Advent) Axel: 10 u. en 14.30 u. Ds. P. J. Pennings; 16 u. „Zorgvliet". Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen. Hulst; 10 u. Ds. J. A. Brok; bed. H. Avondmaal. Philippine: 11 u. Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 9.30 u. Ds. E. E. Stern. Sluiskil: 9.30 u. en 11 u. Ds. H. J. Ruis; 19 u. zangdienst. Terneuzen: (Grote kerk) 10 u. Ds. J. Scholten; 19 u. geen dienst. (Goede Herderkerk) 10 u. Ds. P. A. v. d. Vlugt; 19 u. Ds. J. A. Poelman, jeugddienst. (Driewegen) 19 u. Ds. J. Schol ten. Zaamslag: 10 u. Ds. Ph. P. M. Becht; 14.30 u. Ds. E. Gramsber- gen, van Hontenisse. GEREF. KERK Axel: 10 u. en 15 u. Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. van Oostrum, van De Meern. Terneuzen: 10 u. en 16.30 u. Ds, L. Berger. Sas van Gent: 19 u. Ds. L. Berger, van Terneuzen. Zaamslag: 10 u. en 35 u. Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 u en 15 u. Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 u. en 3.00 u. Ds. K. D. van Djjk. Zoute/Spui: 10.30 u. Ds. A. I. Krijtenburg, van Zaamslag; 14.30 u. leesdienst. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: (Vlooswijkstraat) 9.30 u., 14 u. en 18 u. Ds. J. Panne- koek. Hoek: 9.30 u., 14 u. en 18 u. lees dienst GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 u. en 14.30 u. leesdienst. Terneuzen; (Frans Halslaan) 10 u. en 15 u. leesdienst. GHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 u. en 14.30 u. Ds. P. Sneep. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 u., 14 u. en 18 u Ds. de Reuver. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen; 10.30 u. eerw. heer Lecompte, van Gent, VOLLE EVANG. GEM. Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 u. v.m. en donderdags 8 u. njn. Bidstond zondags om 8.30 u. n.m. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. Heiligingssamen komst: 19.30 u. Evangelisatie samenkomst o.l.v. it. B. E. Meuü- fels en H. R. Nijhuis. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 u., 9 u., 10.30 u. en 17.30 u. H. H. Missen. Clinge: 7 u., 8.30 u. en 10 u. H. H. Missen. Hulst: 6.30 u., 7.45 u., 9 u. en 10 u. H. H. Missen. Philippine: 7.30 u. en 10 u. H. H. Missen. Sas van Gent: 7 u„ 9 u., 11 u. en 17 u. H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 u., 8.30 u., 10.30 u. «n 17 u. H. H. Missen. Terneuzen: (H. Willibrorduskerk) H. Missen (op zondag)7 u; 9.30 u. en 11 u. (In de week): 7.30 u. (Op zaterdag)7.30 u. en 9 u. (Triniteitskerk)H. Missen (op zondag): 8 u.; llu. en 17 u. (In de week)7.30 u. en 19.15 u. (Op zaterdag)7.30 u. en 9 u. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 28 NOVEMBER (lste Advent) Aardenburg: 11 u. Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. Biervliet: 9.30 u. Ds. W. B. Berg- sma, van Waterlandkerkje. Breskens: 10 u. Ds. W. A. Dekker; 18.30 u. Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 u. Ds. W. C. Luuring. Groede: 10 u. Ds. H. W. Doornink, bed. H. Doop. Hoofdplaat: 10 u. eerw. heer H. J. Begeer; dankdienst voor de oogst. Nieuwvliet: 9.30 u. Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoondijke; dankdienst voor de oogst. Oostburg: 9.30 u. Ds. T, A. C. van Drunen. Retranchement; 10.30 u. eerw., heer G. M. C. de Vries. Schoondvjke: 11 u. Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 u. Ds. G. Balk. St. Anna: 11 u. Ds. C Balk. St. Kruis: 9 u. eerw. heer G. M. C. de Vries, van Retranchement. Waterlandkerkje: 11 u. Ds. W. B. Bergsma. IJzendjjke: 10 u. Ds. G. G. S. van Hoogstraten, van Hoogezand- Sappemeer (Bevestiging van Ds'. G. U. van Hoogstraten); 15 u. Intrede van Ds. J, G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 10.30 uur mej. Da. S. van Kempen.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2