PROVINCIAAL NIEUWS De misdaad van Richard Ross iets voor hun fiets! PUROL Wetsontwerp betreffende belastingspaarbrieven ingediend Pagina 2 Axel Sluis Goes AGENDA Gasdruk niet constant Eerste aflossing in 1972 Gunstige kant... Niet beleenbaar 30 rente llll DE VETJE ZEEUW Vrijdag 19 november 1965 ,.rlv.) Automatische gesprekken met België en West-Duitsland Ingaande 6 december a.s. krijgen de telefoonabonnees van de secto ren Goes en Kruiningen (alle tele foonnetten waarvan de netnum mers beginnen met 0110X, 0113X en 0119X), de mogelijkheid om ge sprekken met abonnees in België en West-Duitsland langs automa tische weg tot stand te brengen. De betrokken abonnees 7000), die woonachtig zijn in de plaatsen Baarland, Borssele, Colijnsplaat, Driewegen (Z.-B.), Ellewoutsdijk, Goes, 's-Gravenpolder, 's-Heer Abtskerke, 's-Heer Arendskerke, 's-Heerenhoek, 's-Heer Hendriks kinderen, Hoedekenskerke, Kapel- Ie, Kats, Kattendijke, Kloetingc. Kortgene, Kwadendamme, Lewe- dorp, Nieuwdorp, Nisse, Oudeland?, Ovezande, Schore, Wemelding?. Wilhelminapolder, Wissenkerke en Wolphaartsdijk .hebben bij de telefoonnota die hen een dezer da gen is toegezonden een nadere mededeling ontvangen. De abonnees in de sector Krui ningen (- 2000), woonachtig in de plaatsen Bath, Krabbendijke, Krui ningen, Rilland, Waarde en Yerse ke zijn op soortgelijke wijze inge licht. In beide sectoren zijn degenen waarvan bekend is dat zij veel telefoonverkeer met België en West-Duitsland onderhouden, door middel van een uitgebreide hand leiding voor dit automatische tele foonverkeer ingelicht. Op aanvraag (via het kosteloze telefoonnummer 008) kunnen ook andere telefoonabonnees deze do cumentatie verkrijgen. Ternemzef» Beroep ontvangen Ds. J. v. d. Ree, kandidaat te Terneuzen, heeft een beroep ontvangen naar de Gerefor meerde kerk te 's-Gravenmoer. Kleuterleidster Aan de gemeentelijke oplei dingsschool te Middelburg is ge slaagd voor het diploma kleuter leidster mej. A. S. Hol te Tér- neuzen. Aanrijding Gistermiddag te kwart over vier had op het kruispunt Axelsestraat/ Schuttershofweg een aanrijding plaats tussen twee auto's, resp. be stuurd door de heer R. T. V. uit Graauw en C. L. A. uit Zuiddorpe. Nadat de brug voor het land- verkeer was vrij gegeven ontstond de gebruikelijke file van auto's en voetgangers in beide richtingen. De bestuurder van de auto uit Graauw moest, na de brug te zijn gepasseerd, rechts afslaan om de Schuttershofweg in te slaan. Hij moest echter voor voetgangers op het zebrapad remmen waardoor de direct achter hem rijdende auto van de heer A. tegen de rechter- achterzijde van de auto van V. te recht kwam. Beide auto's werden licht be schadigd. Gevonden voorwerpen De inspecteur-korpschef van gemeentepolitie te Terneuzen maakt bekend, dat de volgende gevonden voorwerpen bij de daarachter staande adressen zijn te bekomen. Damesbril met beige montuur, Bareman, Driewegenstr. 13; teke ning voor nieuw perceel, mevr. Overdulve, Puntstr. 21, Zaam- slag; getuigschrift ten name van E. Blok, J. Kalisvaart, Magrette 5, Axel; groene plasticregenjas met 4 sleutels, Balnikker, Van Bovenstr. 45; rood-groene hoofd doek, B. Kole, D 146 a, Othene; bruine jongensportemonnee, W. Koster, Donze-Visserstr. 51; kin derportemonnee met inhoud, W. van Tatenhove, Nieuwediepstr. 108; Manneke-Pis beeldje van hangertje, R. van Amersfoort, Pijnboomstr. 88; autoband, M. de Bruijne, Dahliastr. 18; zilver kleurig dameshorloge, Vreken, Tulpstr. 16; zilveren schakelarm band, Harke, Tholensstr. 93; wit kinderschoentje, Bernhardstr. 22; tasje met kleren en badhand doek, J. Leunis, N. J. Hartestr. 16; groene dameshandschoen, mevr. v. d. Velde, Van Steen- bergenl. 3; kinderarmband An- nelies, mevr. Slabber, Nieuwe diepstr. 33; rood-blauwe want, J. de Weerdt, Donze-Visserstr. 104; paarlencollier, A. Doorns, Schippersinternaat; bankbiljet, J. Boerbooms, Noordstr. 47; brui ne portemonnee met inhoud, M. Ververs, Noordstr. 10-12; kin- derschop, P. Meertens, Zandstr. 3; rode kinderstep, Kes, P. C. Hooftstr. 9; herenpolshorloge, I. v. d. Linde, p/a Staal, Erasmus- str. 61; kinderportemonnee met inhoud, H. Dekker, Nieuwediep str. 46; rood-groene damessjaal, J. Doorns, Conciencestr. 14; por temonnee met inhoud, A. v. Gink, Drieschouwen 1, Axel; kinder- want, J. de Rooij, Acaciastr. 12; bos met 3 sleutels, J. Vroegop, Schoolweg 1; damespolshorloge met zwart bandje, de heer Will, Amro-bank, Nieuwstr; 2; paar zwarte damesglacé's, J. Jansen, Donze-Visserstr. 1; herenporte monnee met inhoud, Bakkerij Meijer, Donze-Visserstr.; bank biljet en muntbiljet, mevr. Rus- schen, Irenestr. 34; zwarte por temonnee met inhoud, J. Schee- Ie, S. Bolleman, Leliestr. 3; zwart-groene schoolétui, De Zeeuw, Bellamystr. 41: paar bruine herenglacé's, M. Duerink, Rapenburg 95; wit kralensnoer, L. Segers, Hogendijk 34, Drie wegen; grijze wollen kinderwan- ten, J. Duerinck, Koedijk 32; blauw speelgoedkinderwagentje, Scheele, Wilgenplantsoen 4. Aan het bureau van politie, Schoolplein 2, bevinden zich de volgende gevonden voorwerpen: Militaire gummibroek, zwarte herenparaplu, zwarte glacé, sleu tel no. 3242, sleutel, regenjas, hanger met koperen stuiver, blauwe skiwant, zwarte dames handschoen, bankbiljet, bruine handschoen, grote sleutel, poe derdoos, legitimatiebewijs van Christ. Jongeren Verbond, zak mes, groen-zwarte fietstas, zwar te handschoen, zwart-witte gla cé; kralen, bruine glacé, porte monnee met inhoud, blauwe da- messhawl, bruine glacé, ring met 3 Lipssleutels, meisjes want, kenteken UV-92-60, bruine da meshandschoen, enveloppe ge adresseerd M. de Doelder te Terneuzen, rose babymuts, rode kinderwant, blauwe kinderstep, paar bruine handschoenen, zwar te dameshandschoen, leren hand schoen, dames-schoudertas met inhoud, bruine suede kinder schoentje, meisjesportemonnee abonnement t.n.v. A. v. Cad- sand, paar groen-grijze wanten. Opbrengst actie „Van Harte" ten behoeve van de dochter van generaal Maczek Zoals onze lezers zich zullen herinneren heeft de VARA in haar programma „Van harte' een beroep gedaan op het Neder landse volk om financiële steun voor de zieke dochter van gene raal Maczek, de commandant van de Eerste Poolse Pantserdi visie, die in 1944 en 1945 een ge deelte van Nederland en België heeft bevrijd. Deze actie is wel bijzonder aan geslagen. In Axel, dat zich nog nauw met de generaal verbonden voelt, is 5.698,69 bijeengebracht, afgezien van enkele toegezegde giften die nog niet zijn oritvan- ge. In. het genoemde bedrag is be grepen de tegenwaarde van 7540 Belgische francs, welke door Bel gische vrienden voor „hun gene raal" zijn geschonken. Naar wij vernemen heeft de landelijke actie in totaal ruim ƒ125.000 opgebracht. Voorwaar een prachtig resul taat. Aanrijding lijks een hoeveelheid van 40 tot 60 ton Conference ten verkoop aan te bieden. Hiermee hoopt men dan tot februari door te gaan. Het eerst worden de pe ren uit de gewone koelcellen verkocht en daarna de peren die in gascellen van de veilingkoel huizen worden bewaard. Excursie naar suikerfabriek De afdeling Sluis van de bond van plattelandsvrouwen maakte een excursie naar de coöperatie ve suikerfabriek te Sas van Gent. Zij werden daar door enige perso neelsleden van het bedrijf rond geleid. Aan het eind bood mevr. A, Lako-de Hullu, voorzitster van de afdeling, een vaantje met het wapen van Sluis en de figuur van Jantje ter herinnering aan. RUWE HANDEN Belgische douane: GEEN VRIJE INVOER NEDERLANDSE VIS De Belgische douane heeft woensdag in Oostende wat de Belgische kranten noemen „stok ken gestoken in de Beneluxwie- len" door de vrije invoer van door Nederlandse vissers gevan gen vis te verbieden. Donderdagmorgen te half twaalf wilde de chauffeur H. D. de B. uit Zaamslag met een beton- trommelauto van de N. V. „De Hoop" uit Terneuzen in de Kerk- dreef alhier wegrijden. Hiervoor moest hij naar links uitwijken voor een aldaar gepar keerd staande auto. Op dat mo ment kwam uit tegenovergestelde richting een personenauto gere den, bestuurd door de heer J. M. de F. uit Axel. Bij de daarop volgende botsing werd de personenauto zeer zwaar beschadigd en de beton-auto vrij zwaar. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. Beiaardconcert Zaterdag a.s. van 15.00 tot 16.00 uur zal mevr. Moerdijk Vanderswalm op de beiaard het volgende programma ten gehore brengen; 1. Tune-: „Dan zal de beiaard spelen"; 2. Sinterklaasliedjes; 3. van de gestolen kostuums, beiaard, Arthur Vermeulen; 5. Menuet, Jef van Hoof; 6. Thema met variaties, Staf Nees; 7. Tam- bourinbewerking Staf Nees, J. Ph. Rameau; 8. Tune: „Dan zal de beiaard spelen". AaHonburg Geslaagd en benoemd Aan de bisschoppelijke kweek school te Oudenbosch slaagde voor het diploma onderwijzer 3e leerkring (hoofdakte) de heer T. Lippens uit Aardenburg, die in middels werd benoemd tot on derwijzer aan de Sint Willibror- dusschool te St Willibrord. Nieuwe arts Dokter J. C. Hage, die sedert 1955 te Aardenburg als huisarts werkzaam is geweest, heeft de gemeente verlaten en zich te Middelburg gevestigd. Hij is in middels opgevolgd door dokter J. A. H. van Hof. Intocht St. Nicolaas Zaterdagmiddag 27 november doet Sint Nicolaas te Aardenburg zijn'intocht. Hij wordt ongeveer drie uur aan de Kaai afgehaald door de plaatselijke muziekver eniging en daarna ten stadhuize door het gemeentebestuur ont vangen. Toenemend aanbod van peren in Zeeland Bij de Zeeuwse fruitveilingen is deze week een begin gemaakt met de verkoop van peren uit de koelhuizen. De eerste partijen van het ras Conference, een fijne handpeer die zich goed laat bewaren, werden verkocht en al naar gelang van maat en kwaliteit werd tussen 70 en 90 cents per kg betaald voor ex portkwaliteit. Ze werden ge kocht zowel voor binnenalndse markt als voor uitvoer. Het is de bedoeling van de fruitveilin gen van Goes, Kapelle en Krab bendijke om gezamenlijk weke- Nederlandse haringvissers ver schenen met hun vangsten op de markt, gebruik makend van de op 1 november van kracht geworden bepaling in de Bene lux over de vrije afzet van vis in de havens van België en Ne derland. Dinsdag was daarvan voor het eerst gebruik gemaakt door een visser uit Urk. De douane greep echter in en verbood de openbare verkoping van de Nederlandse vis omdat nog geen richtlijnen waren ont vangen van het ministerie van financiën voor de aanpassing van de bepalingen aan het Be- nelux-verdrag. De Nederlandse vis mocht slechts worden inge voerd indien importeurs zich voor de vangsten interesseerden, ^over een invoervergunning he rschikten en 12 procent invoer recht werd betaald. De „Gazet van Antwerpen" dringt er naar aanleiding van dit optreden van de douane op aan dat maatregelen worden ge nomen om klaarheid te schep pen. „Het Benelux-akkoord dient zonder enige discriminatie te worden toegepast om te voor komen, dat onze vissers bij ver koop van hun vis in Nederland se havens in dezelfde janboel terecht komen". De richtlijnen van het Belgi sche ministerie van financiën zouden ecshter eerst op 1 jan. 1966 gereed kunnen zijn. Gecondenseerde melk naar Duitsland Nederlandse en Westduitse re geringsvertegenwoordigers spre ken in Brussel over geconden seerde melk. De Duitsers vinden dat Nederland een te hoge uit voerrestitutie geeft op gecon denseerde melk, die als niet- merkartikel naar Duitsland gaat. Zij vrezen er een marktversto ring van. Volgens het ministerie van alndbouw in Den Haag is de re- stituatie in overeenstemming de E.E.G.-zuivelverordening. Nederland heeft zich bereid ver klaard de kwestie te bespreken, maar meent dat een oplossing alleen kan worden gevonden door een herziennig van het hele restitutiesysteem. IIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllHIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiinniiii||| HEDEN VRIJDAG 19 NOVEMBER Terneuzen: Timmer- en Hob byhuis De Bree, 7 u.: Demon stratie Stanley-Bridges boor machines. ZATERDAG 20 NOVEMBER Café De Vrieze, Markt, 2 uur: Openbare verkoping van een woning. Café „Kolkzicht", 7.30 uur: Prijskaarting. „De Schakel", 8 uur: Cabaret „De Hoepel" met „Vlieg er eens uit". Bllllllllllll[llllllllllllllll[lllllll|[||||llllllllllllllllllllllllllllll|[|IH[|fllllllllllll[|||IHIHmi Meer dan de helft van de Leeuwarder huismoeders heeft gisteren tevergeefs uitgezien naar de broodbezorger. Tengevol ge van stagnatie in de gastoevoer had het grootste bakkerijbediijf van de Friese hoofdstad, de N. V. Vonks Bakkerijen, die ruim de helft van de Leeuwarder bevol king van het dagelijks brood voorziet, geen brood kunnen bak ken. De gasovens bleven koud. Om de Leeuwarders niet brode loos te laten, werden bij een be drijf in Beverwijk tieniduizend broden besteld. De 10.000 broden voor Leeu warden waren donderdagmorgen om vier uur klaar en werden toen meteen in een vrachtwagen ge laden om naar de Friese hoofd stad te worden vervoerd. Tenge volge van de slechte toestand van de wegen ondervond het trans port van het brood echter zoda nige vertraging, dat pas in het begin van de middag met de be zorging in Leeuwarden kon wor den begonnen. Normaal gaan de 80 bezorgers van Vonk 's mor gens om half tien reeds op pad. AUTODIEFSTALLEN De 31-jarige Amerikaan J. C. G., die op 21 september van dit jaar bij het centraal station in Rotterdam werd aangehouden in een te Parijs gestolen sportauto, is uit Nederland verwijderd en overgegeven aan de Franse jus titie. De Rotterdamse justitie achtte onvoldoende gronden aan wezig voor een strafvervolging in Nederland. G. maakte deel uit van een internationale ben de die de afgelopen maanden een fors aantal in verschillende landen gestolen (dure) sport auto's in Nederland verhandel de. Het onderzoek door de afde ling autocentrale van de Rotter damse recherche naar het doen en laten van de internationale bende heeft nog aan het licht gebracht dat ongeveer 18 in Frankrijk gestolen auto's in Ne derland zijn verhandeld. Deze wagens waren bij de verkoop voorzien van valse papieren en valse buitenlandse kentekenpla ten. Het onderzoek wordt thans door de Parijse recherche voort gezet in samenwerking met de Rotterdamse recherche en het bureau Interpol in Den Haag. G. zal naar mag worden aange nomen in Frankrijk worden ver volgd voor zijn aandeel in de daar gepleegde autodiefstallen. Tony van de Vijver ontving huldeblijk van het Carnegie Heldenfonds Tony van de Vijver, of om vol ledig te zijn Anthonius Floran- dus van de Vijver, 12 jaar oud, wonende te Axel, Industrieweg (Sassing) 9, heeft dit jaar twee dagen meegemaakt, die hij niet gauw zal vergeten. Zondag 1 augustus j.l. heeft Tony vier kinderen één van 8 twee van 12 en één van 13 jaar oud gered, toen zij door het omslaan van een vlot, waarop zij aan het spelen waren, dreig den te verdrinken. Deze moedige daad is niet on opgemerkt gebleven. De burge meester van Axel, de heer M. K. van Dijke, heeft hiervan mel ding gemaakt bij het Carnegie Heldenfonds. Het bestuur van dit fonds vond aanleiding de burgemees ter te verzoeken de redder een huldeblijk uit te reiken. En zo zat Tony, vergezeld van zijn moeder, gisteren iewat on wennig naast de burgemeester in de conferentiekamer van het stadhuis. Burgemeester Van Dijke prees de moed en het doortastend op treden van de jongen. Hij zei, dat hij erg trots op Tony was en bijzonder blij te zijn, dat Tony de kinderen had gered. De bur gemeester bedankte hem daar voor hartelijk. Namens het Carnegie Helden fonds reikte hij daarop aan de redder een prachtig polshorloge uit met de inscriptie: Carnegie Heldenfonds T. F. van de Vijver Voor moedig gedrag 1—8—1965 De burgemeester wees er in zijn toespraak nog op, dat uit dit zo uitermate goed afgelopen ongeluk nogeens duidelijk blijkt, hoe noodzakelijk het is, dat alle kinderen van jongsaf onder andere bij het schoolzwemmen leren zwemmen. Van de dren kelingen kon namelijk niemand zwemmen. Dank zij de moed en de zwemkunst van Tony werden zij gered. FEIJENOORD— ELFSBORG 5-2 Feijenoord heeft woensdag avond in het eigen stadion een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld' tegen Elfsborg F.C. De Rotterdammers zegevierden met 52. De ruststand was 31. Bij de tweede kamer is thans het in de de miljoenennota aangekon digde wetsontwerp tot verlaging van de loon- en inkomstenbelasting en tot invoering van de belasting spaarbrieven ingediend. Volgens het voorstel zal het in komen van degenen, van wie op jaarbasis minder dan 100 belas ting wordt geheven, onbelast blij ven. De belastingplichtigen die op jaarbasis 100 of meer verschul digd ziin, krijgen een belastingver mindering van 100, die voor de jaren 1966 tot en met 1969 zal wor den aangewend als storting op aan hen uit te reiken spaarbrieven. Van 1970 af zal de verlaging in de ta rieven zijn verwerkt. De spaarbrie ven zullen na verloop van vijf jaar met rente worden afgelost. De belastingspaarbrieven worden uitgereikt na het kalenderjaar waarop ze betrekking hebben. Zij worden gedeponeerd bij een spaar- instelling, aangewezen door de rechthebbende, maar deze kan ook verzoeken de stukken aan hem persoonlijk uit te reiken. De belas tingspaarbrieven zullen niet over draagbaar zijn en niet beleenbaar. In geval van overlijden kunnen de erven aflossing vragen, waarbij dan een evenredig deel van de rente zal worden uitgekeerd. Een gunstige kant van spaar brievenregeling is, dat grote be dragen aan de particuliere bespa ringen worden toegevoegd, aldils de minister van financiën dr. Von deling, en staatssecretaris Hoefna gels in hun memorie van toelich ting. Voor een groot aantal perso nen zal dit een eerste kennisma king met het begrip sparen beteke nen. Gehoopt wordt dat een belang rijk deel van de aflossingen in de jaren 1972 tot en met 1975 in de spaarsfeer zullen blijven. Zij merken op dat de idee van belastingspaarbrieven of belasting certificaten in het verleden in ver schillende vormen en bij verschil lende gelegenheden in de tweede kamer aan de orde is gesteld. Zij wijzen erop dat verschillende be zwaren die in het verleden door hun voorgangers tegen de belas tingcertificaten naar voren zijn ge bracht, in hun voorstel zijn onder vangen. (Adv.) 'n nuttig geschenk voor de kinderen De uitbetaling van de belasting spaarbrieven vindt plaats in het zesde kalenderjaar na het jaar waarop zij betrekking hebben. Te vens zal een rentevergoeding van 30 worden uitbetaald. De betaal baarstelling kan over een jaar wor den gespreid. De per maand be taalbaar te stéllen schuldbewijzen worden door loting aangewezen. Als de spaarbrief bij een spaarin- stelling is gedeponeerd, heeft uit sluitend deze de bevoegdheid de vordering te innen. Met de rente mee zal in 1972 de aflossing van de spaarbrieven over 1966 in totaal ongeveer 550 miljoen vergen. Rico Bulthuis 59) „Er stonden koffers in de gang. De majoor liep zo vreemd, alsof hij dronken was. Toen werd er plotseling gebeld, driemaal. En even later weer en toen heel lang achter elkaar nog eens. Daar sleept me die majoor als de bliksem zijn koffers naar bin nen en kwakt de deur dicht, doet het licht uit en alles blijtf stil. Hij had het ganglichtje uitge draaid en alles was donker. Ik wilde juist weer naar boven gaan, toen de deur van de rom melkamer heel zachtjes open ging en daar kwam een dame uit en die sloop zo zacht als ze maar kon over de gang en naar be neden. Toen hebben Til en ik uit het voor- en achterraampje liggen kijken, en pas na een hele poos, daar zagen we, ongeveer gelijktijdig, die Japanse meneer het huis uitgaan en aan de ach terkant komt er een andere me neer naar binnen, maar achter is geen verlichting en we konden niet goed zien wie het was. Dit is de waarheid," besloot John Grondhout plechtig. Ross omvatte zijn kin met zijn hand en maakte strijkende ge-. baren, als wilde hij nagaan, of hij zich wel voldoende geschoren had. „Wie was die dame?" vroeg hij zakelijk. John schudde zijn hoofd, hij wist het niet. Hij meende, dat het mevrouw Weber was. „Waarom meent u dat?" „Omdat we haar radio hoor den spelen, omdat ze nergens naar binnen ging en omdat ze het huis niet verliet." „Mevrouw Weber was niet thuis, meneer Grondhout!" De jongen haalde voorzichtig de schouders op, dan lachte hij schuchter en zei: „Ik was er ook niet en Til ook niet, maar we waren er toch." „Hoe laat speelde die radio en hoe lang, weet u dat nog?" „Om negen uur inspecteur en maar heel kort, maar heel dui delijk." Ross verzocht hem, van dit alles een verslag te willen ma ken, te ondertekenen, samen Ross maakte een verzoenend gebaar met zijn hand. „In orde," zei hij. „hier heeft u mijn vulpen en hier heeft u een vel papier". Hij had zijn tas geopend en legde een dubbel folio op tafel. Hij wees waar Grondhout zijn naam, adres, burgerlijke staat en al het andere in moest vullen en hij wachtte geduldig, tot de jonge man klaar was met het noteren van zijn verhaal. Mevrouw Weber kwam kopjes thee brengen. Ze schrok, toen ze Tilly's vriend zag zitten en knikte afgemeten, trok haar neus op achter zijn rug en ging weer naar de keuken. John te kende, zei weer iets over de re putatie van zijn meisje en voeg de er aan toe: „Als je nou van el kaar houdt, dan moesten de men sen toch begrijpen, dat „In orde", zei Ross, „ik dank u voor uw openhartigheid en tot ziens". Hij keek op de klok, Bri- dee was erg laat, hij moest waar schijnlijk wachten op de burge- lijke stand, ofschoon Bridee iemand was, die door de loket ten klom, als het hem te lang duurde. Ross ging naar boven, klopte op een deur en wachtte tot hij een zacht en aarzelend Binnen, hoorde roepen". dat hij geen oog heeft dichtge daan. Zonder kloppen liep hij bij de dokter binnen. De oude man kwam verstoord boven de dekens uitkijken en vroeg, wat dat, te betekenen had. „Een vergiftigingsz,«ak is nèt meetkunde", riep Ross, „vlakke meetkunde, centraalpnojectie, alle lijnen naar één punt, als je er bovenop kijkt, dan zie je de constructie". „Zo, zie je dat?" „Jawel, bliksems goed, als je goed oplet, dan zie je zelfs si- garenpeuken in de tuin liggen, maar dan moet je goed kijken, daar heb je een boek over pers pectief voor nodig, wil ik het eens voor u opvragen?" Zonder op antwoord te wach ten ging hij ook hier weg, trom melde een mars op de deur van de majoor en toen deze met een zwaai werd opengerukt, zei Ross tegen de totaal in de war ge brachte militair: „Heeft u soms een kruier nodig voor uw beide koffers? Overdag hoeft u het ook niet zo zachtjes te doen". „Chanteur!" schreeuwde Du- puis' „vuile chanteur! ,Dat zou te gek zijn, dat kunt u niet menen, meneer Chanteur! brulde de opge- Hij opende de deur en zei: „Nog'hitste man, paars van woede. met juffrouw Agarra en het hem en al!" één uur mevrouw." Hij had de deur nog niet gesloten of Tine en Hugo Galjaard kwamen de trap af. Ross zei: „Als jongen slikte ik de pit altijd in en at ik heel klokhuizen op met steel te overhandigen. Grondhout aar zelde. Hij was bang voor de reputatie van Til, als het uit kwam, kon ze last krijgen en Hij liep op de trap met een vriendelijke groet snel voorbij en liet hen staan. Aan hem, dacht Ross, kan je in elk geval zien, „U hoeft me geen drie naam kaartjes te geven, één is meer dan genoeg De majoor slingerde de deur toe, een dreunende klap kaatste door het huis. Ross ging terug, "Kt ip Verdacht van'"diefstal van 40 kostuums Verdacht van een de vorige week gepleegde diefstal van 40 herenkostuums tot een waarde van circa 10.000 gulden wit een Delfts kledingmagazijn is de 36- jarige Hagena;*- A. R. W. gear resteerd. W„ die bij een uitgeve rij van damesweekbladen in dienst was als hoofd-colporteur, droeg bij zijn aanhouding een van de gesolen kostuums. Een deel van de buit werd ver der teruggevonden in zijn woning en zijn gehuurde auto. Wegens een mogelijk delict in Den Haag is W. aan de politie aldaar over gegeven. De vorst en de tuinbouw In de tuinbouw heeft de vors! niet veel schade aangericht, zö vernam het A.N.P. van het cen traal bureau van de tuinbouw veilingen. De grootste schade was er nog bij de bloemkool in Bovenkarspel en omgeving, die bevroren is, en bij geoogste maar nog op het land liggende knolselderij. Verder is er mis schien ook schade bij andere' koolsoorten die nog te velde staan. De toestand is hier echter nog niet te overzien. Voor enkele produkten zal het seizoen nu wel afgelopen zijn, zoals voor bloemkool, die ge woonlijk nog tot de eerste tien dagen van december aan de markt is. De prijzen zijn tijdens de vorst omhoog gegaan. Donderdagmor gen toen het zachte weer leek te zijn teruggekeerd, waren ze al weer lager. Spruiten die tijdens de vorst niet geplukt kondén worden, daalden in prijs van een gulden tot zestig cent per kilo. PERSONEELSTEKORT BIJ AMSTERDAMSE POLITIE De Amsterdamse politie heeft nog steeds te kampen met een nijpend personeelstekort. Op het ogenblik bedraagt het 452 man tegen 486 man een jaar geledén. Het tekort betreft vooral het lagere actieve (agenten én hoofdagenten) n.l. 327 man. In een toelichting op de ont- werp-begroting 1966 zeggen B. W„ dat het tekort weliswaar iets minder is dan vorig jaar, maar dat dit voornamelijk het gevolg is van het inlopen vah het tekort aan administratief personeel en door aanstelling liep een étage léger tegen de van enige verkeersassisten. Op dokter op, die in een bespotte- de begroting is voor het aan- lijk nachthemd midden op de I werven van personeel 40.000 gang stond. meer uitgetrokken dan vocar (Wordt vervolgd.) 11965, k

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2