PROVINCIAAL NIEUWS Belangrijke mededeling van Soekarno te verwachten De misdaad van Richard Ross Roofoverval in Antwerpen PUROL III Pagina 2 Woensdag 17 november '65 KAMERCOMMISSIE NAAR WALCHEREN Terneuzen Zilveren jubileum Vergadering gemeenteraad Vergadering Kamer van koophandel Schaatsenrijders, wees' voorzichtig Aanrijding Axe! Bijeenkomst plattelandsvrouwen Collecte Hulst Frans de Bruin ten grave gedragen Visuitzetting in Binnenvest en op Groot Eiland Middelburg 105-jarige Philiunine Winkelaktie GAS VSRWARM ING Fa VeRLIN de TERNEUZEN AGENDA Appel- en perenexport naar Finland 4000 kippen verbrand Laten Oostduitsers kinderen van gevluchte ouders gaan Smokkelwaar op Nederlands schip Flesjes met vergif langs Normandische kust KIMBA MOET WEER KONGOLESE REGERING VORMEN Persbureau Antara gezuiverd' Vietnam Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta DE AMERIKAANSE COMMUNISTISCHE PARTIJ Het ligt in de bedoeling van de commissie van rapporteurs uit de eerste kamer, belast met de voorbereiding van de open bare behandeling van het op 19 oktober j.l. door de tweede ka mer aanvaarde wetsontwerp tot gemeentelijke herindeling van Walcheren en van het tot Zuid- Beveland behorende gedeelte van het Zuid-Sloe, op zaterdag 4 december een bezoek te bren gen aan het betrokken gebied, teneinde zich zo volledig moge lijk over de voorgestelde her indeling te oriënteren. De commissie, die staat onder voorzitterschap van het kamer lid de heer J. Tjalma, zal aan de besturen van enige gemeenten, die daarop prijsstellen, de ge legenheid bieden hun oordeel over de voorgestelde grenswij zigingen toe te lichten. 14 november was het 25 jaar geleden, dat de heer J. A. Rie- mens, transportarbeider, bij de N.V. „De Hoop" alhier, in dienst trad. Dit zilveren jubileum werd maandag in de cantine van de onderneming gevierd. Ook de fa milie van de jubilaris was daarbij aanwezig. Zeer tot zijn spijt was de di recteur van dit bedrijf, de heer J. G. van der Peijl, verhinderd bij deze feestelijke herdenking aanwezig te zijn en daarom werd •de jubilaris door de heer J. Si mons, adjunkt-direkteur van ge noemde vennootschap, gehuldigd. Deze zag terug op de 25-jarige loopbaan van de heer Riemens. „Veel en hard hebt u in die kwart eeuw gewerkt, en u deed uw werk met grote plichtsbe trachting en ijver", aldus de heer Simons. Daarvoor dankte hij de jubilaris hartelijk. Verder overhandigde de heer Simons, namens de Vereniging van Handelaren in Bouwmateria len in Nederland te Amsterdam, aan de heer Riemens de bron zen gedenkpenning met oorkon de. Uit dankbaarheid voor de pres taties en als aandenken aan deze mooie dag bood hij de jubilaris een herinneringsgeschenk aan. Ook mevrouw Jansen, een zus ter van de jubilaris, ontving een geschenk. Tenslotte werd namens de ju bilaris hartelijk dank gezegd voor deze blijken van belangstel ling. De burgemeester van Terneu zen heeft een openbare verga dering van de gemeenteraad uit geschreven tegen dinsdagavond 23 november om half acht. De agenda bevat o.m. de vol gende punten: Voorstel tot benoeming van een plaatsvervangend vertegen woordiger van de gemeente in het bestuur van de stichting Protestantse Ziekenzorg; idem tot verkoop van grond, gelegen in het exploitatieplan „Catspolder" aan: a. A. Hamelink te Terneuzen; b. J. F. Rouw te Terneuzen; c. G. P. Veerman te Terneuzen; idem tot verkoop van grond. gelegen aan de Katspolderdijk/ Kamerlingh Onnesstraat aan Shell Nederland Verkoopmaat schappij N.V. te 's-Gravenhage; idem tot verkoop van grond, gelegen in het exploitatieplan „Sluiskil" aan J. E. du Puy; idem tot het opnieuw vaststel len en wijzigen van de verorde ning tot heffing van een recht voor het tijdelijk in gebruik hebben van gemeentegrond; idem tot wijziging van de ver ordening op de heffing en in vordering van reinigingsrechten; idem tot vaststelling van de vergoedingen over 1964 ten be hoeve van het bijzonder kleu teronderwijs; idem tot voorlopige vaststel ling van de werkelijk uitgege ven bedragen voor het openbaar onderwijs over 1964; idem tot vaststelling van de vergoedingen over 1964 voor het bijzonder onderwijs; idem tot vaststelling van de vergoeding voor het vakonder wijs over 1964 ten behoeve van: a. bijzonder lager onderwijs; b. bijzonder voortgezet lager onderwijs; c. bijzonder uitgebreid lager onderwijs', idem tot het verlenen van me dewerking ex artikel 72 van de Lageronderwijswet 1920 aan het het bestuur van de Vereniging voor Chr. Volksonderwijs; idem tot het verlenen van me dewerking ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het Bestuur van de Vereniging Chr. Kleuteronderwijs. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuws-Vlaan- deren vergadert donderdagmor gen om kwart voor tien in het gebouw van de Kamer in de Burg. Geillstraat. Er zullen drie leden worden aangewezen in het algemeen be stuur van het Zeeuws-Vlaams borgstellingsfonds per 1 januari 1966. Verder wordt de begroting voor het jaar 1966 behandeld. Aan het eind van de vergadering zullen de heren ir. J. Zuurdeeg en mr. J. Nieuwenhuis een uiteen zetting geven over de veerdien- en over de Westerschelde en de lannen tot uitbouw van deze ve ten. De vroege winter met flinke vorst heeft de vijver bij het Zui dersportpark in een voor schaats liefhebbers aanlokkelijke baan omgetoverd. Er werd gisteren reeds vroeg gebruik van ge maakt. In de namiddag waren er ook vele kinderen, die de schaatsen hadden ondergebon den. Van politiezijde werd ons medegedeeld dat het ijs nog niet is gekeurd, zodat de schaatsers voor eigen risico gevaar lopen. Men zij dus voorzichtig. Beter nog, men wage zie hniet op het ijs, zolang het niet is vrijgege ven en men houde vooral kin deren er vandaan. Gistermorgen te ongeveer half zeven had nabij de bootslieden- wacht een aanrijding plaats tus sen een auto en een bromfiets. De automobilist M. uit Sehoon- dijke kwam uit de richting Ter neuzen gereden en kwam aldaar in botsing met de bromfietsberij der J. J. M. uit Hoek.. Dokter Nijsten verleende eer ste hulp aan laatstgenoemde en liet hem voor een nader onder zoek naar het Juliana ziekenhuis overbrengen. De brommer en auto hadden geringe materiële schade. De afdeling Axel van de bond vp i plattelandsvrouwen verga derde dinsdagmiddag in „De Stadsherberg". De presidente, mevr. C. van Dijkevan Dijk, kon bij de ope ning veel dames welkom heten. Deze middag stond in het te ken van eigen gemaakt gebak voor de a.s. feestdagen. Voor de P.Z.E.M. was aanwe zig de electro-huishoudkundige mej. Varossiau met haar assi stente mej. v. d. Dries uit Mid delburg. Deze dames demon- treerden hoe men allerlei lekker gebak zelf kon maken. Na af loop werd van de gelegenheid om te proeven gaarne gebruik gemaakt. De P.I.T.-collecte heeft alhier 221,21 opgebracht. Maandagochtend werd de 84- jarige Frans de Bruin, na de re quiemmis om 10.00 uur in de St. Willibrordusbasiliek te Hulst, begraven op de r.k. begraaf plaats. Frans de Bruin is 71 jaar lid geweest van de Kon. Stedelijke Harmonie te Hulst en tot vorig jaar sloeg hij nog de grote trom, terwijl hij alle koperen blaas instrumenten kon bespelen. In 1956 werd Frans de Bruin onderscheiden met de bronzen medaille in de orde van Oranje- Nassau. Begeleid door de Kon. Stede lijke Harmonie verd hij naar zijn laatste rustplaats gebracht waar hem door trompettist Al fred Fassaert de laatste groet werd geblazen. Door de Stichting Binnenvest die de visserijbelangen van dit viswater behartigt zijn plannen ondernomen 1800 kg vis uit te zetten om het vispeil in de Bin nenvest weer omhoog te bren gen. Maandagmiddag j.l. werd de karper, gekweekt door de Organisatie Binnenvisserij bij de vier stadspoorten van Hulst, bij de Gentsepoort, de Bagijnen- port, de dubbele poort en de Graauwse poort, terwijl in de loop der tijd de andere vissoor ten, voornamelijk brasem en voorn, afkomstig van een vis- kwekerij uit Berg-Ambacht, in de Binnenvest zullen worden gelaten. De weersomstandigheden zijn momenteel bijzonder gunstig voor de uitzetting, daar de vis door de grote koude onmiddel lijk het diepste water opzoekt, waar zij het best tot ontwikke ling kan komen. Het is nu aan de sportiviteit van de vissers om te wachten tot het nieuwe seizoen. Dinsdag zal door de hengel- vereniging „De Lustige Henge laars" op het Groot Eiland 1000 kg vis, karper, brasem en voorn, geleverd door de Organisatie Binnenvisserij worden uitgezet. De oudste inwoner van Neder land, mevrouw J. A. Pouwaert- Ratelband, vierde maandag haar 105e verjaardag samen met haar vijf kinderen, zeven kleinkinde ren en dertien achterkleinkinde ren. Zij werd gefeliciteerd door tal van vooraanstaande perso nen uit Zeeland. Bijzonder trots was zij op het felicitatietele gram van de koningin. Evenals vorige jaren organi- van 1,aan goederen bij de deelnemende winkeliers krijgt men een bon, waarmee men naar vele prijzen kan meedingen. In totaal is meer dan 800, aan prijzen beschikbaar gesteld. Op zaterdag 11 december zal door een notaris de trekking worden verricht. (Adv) tel. 21^6 Havenstraat 8 "'ijt.(bij dé markt) Maandagmiddag zijn in Ant werpen vier banklopers door drie mannen overvallen, die uit een auto sprongen. De lopers hadden een aanzienlijk bedrag bij zich, dat zij van een groot warenhuis naar een bank wilden brengen. De banklopers liepen in groe pen van twee achter elkaar. De achterste twee werden neergesla gen en een actetas met zes mil joen frank buitgemaakt. Hoewel de twee voorop lopende banklo pers hun collega's te hulp snel den wisten de overvallers met hun auto te ontkomen. Deze wa gen werd vrij spoedig op een par keerplaats gevonden, maar de overvallers, die volgens de over- valllenen een neger en twee Noord-Afrikanen zouden zijn, zijn nog voortvluchtig. HEDEN WOENSDAG 17 NOVEMBER Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Goldfinger". WINTERS WEEKEINDE Amsterdam: Nederland heeft het eerste winterse weekeinde ge had. De meeste vijvers waren dicht gevroren; op enkele plaat sen werd zelfs al geschaatst. Maar in het ^Vondelpark was het ijs daarvoor nog te zwak, zoals deze jongens tot hun teleurstel ling moesten vaststellen. Het produktschap voor groen ten en fruit heeft bekendge maakt dat met directe ingang de invoer van appels en peren in Finland mag plaatsvinden. Hierdoor is ook de mogelijkheid aanwezig dat er vanuit ons land fruit naar Finland wordt ver laden. In sommige jaren kan dit land wel een afnemer van be tekenis zijn van Nederlands fruit. Of er dit jaar ook veel heen zal gaan valt op het ogen blik nog niet te zeggen. Dat is mede afhankelijk van de prijs ontwikkeling in de komende tijd. Ongeveer 4000 kippen zijn dinsdagavond omgekomen bij een brand in een loods van het kippenfokbedrijf van de heer Van Horne te Baexem. Ook de loods ging verloren. De brand is ontstaan door een lek in de olieverwarming. De schade wordt geschat op 50.000 gulden. De eigenaar was verzekerd. Oostduitse autoriteiten hebben in particuliere gesprekken bereid heid getoond om Oostduitse kinde ren, waarvan de ouders naar het westen zijn gevlucht, uit Oost- Duitsland te laten vertrekken. Se nator Kurt Neubauer van West- Berlijn, die dit zei, voegde er aan toe dat enkele gezinnen wellicht vóór Kerstmis zouden zijn her enigd. Vele kinderen zijn reeds langer dan vier jaar van hun ouders gescheiden. Toen de Oostduitse autoriteiten in augustus 1961 begonnen met de bouw van de Berlijnse muur be sloten veel Oostduitsers die in het westen werkten daar te blijven. Verondersteld wordt dat meer dan 2.000 Oostduitse kinderen in aanmerking zouden komen om naar West-Duitsland te vertrekken. Senator Neiibauer van jeugd- en sportzaken zei voorts dat verschei dene tientallen kinderen in West- Duitsland en West-Berlijn wier ouders in Oost-Duitsland verblij ven eveneens naar hun ouders zou den vertrekken. In het verleden hebben de Oost duitse autoriteiten steeds gewei gerd de kwestie te bespreken. Zij stelden zich op het standpunt dat ouders die hun kinderen wensten te zien maar naar het oosten moesten terugkeren. De douane van Buenos Aires heeft zondag aan boord van het Nederlandse schip „Tegelberg" smokkelwaar ter waarde van meer dan 100.000 dollar ont dekt, bestaande uit sigaretten aanstekers, transistor-radio's, to neelkijkers en ivoren voorwer pen. Alles was verborgen in twee houders van samengeperste lucht. Het schip heeft een Chinese bemanning. Het kwam via Hong kong uit Yokohama. Honderden flesjes met een sterk vergif op basis van digi- taline (geneesmiddel tegen hart kwalen) drijven in de monding van de Seine en langs de Nor mandische kust. De flesjes Hjn afkomstig van het Nederlandse vrachtschip „Theano". Maandagmiddag raakte in Le Havre tijdens het laden van het schip een kist met farmaceuti sche produkten, die door een kraan werd vervoerd, -los en viel tussen kade en schip. Door de schok brak de kist en een grote hoeveelheid flesjes dreef onmiddellijk door de stroming de haven uit. Evariste Kimba, de Kongo lese premier wiens regering zondag niet het vertrouwen van het parlement kreeg, is door president Kasavoeboe opnieuw tot kabinetsformateur benoemd. In een korte mededeling van radio-Leopoldstad werd gezegd dat Kimba de opdracht heeft aanvaard. President Soekarno zal zater dag 20 november een belangrijke mededeling c.oen in het paleis van Bogor, zo heeft leger-minis- ter Soeharto meegedeeld na een b spreking met de president waarbij ook minister van defen sie Nasoetion en de leiders van de luchtmacht, vloot en politie aanwezig waren. Tevoren had Soekarno -ndere functionarissen ontvangen. Op de vraag van journalisten of de mogelijkheid bestond dat Midden-Java, waar de commu nisten zich bij de Merapi en Mer- baboe proberen te nestelen, een „tweede Vietnam" zou worden, antwoordde Soeharto ontken nend. Hij zei dat de bewapening van de contra-revolutionairen vrijwel vernietigd was. Er zou spoedig een mededeling komen over reorganisatie van „Koti", de hoogste politiek-bepalende instantie in Indonesië. Evenals in Djakarta en Mid- den-Java geldt nu ook een avondklok .voor Makassar op Zuid-Celebes, meidt Antara, in verband met de zuiveringsope raties van het leger tegen de re bellen. President Soekarno heeft op dracht gegeven alle communis ten en leden van met het com munisme sympathiserende orga nisaties uit de overheidsdiensten te verwijderen. Dit deelde ra dio-Djakarta mee in een uitzen ding die in Singapore werd ont vangen. Indonesische militairen hebben het afgelopen weekeinde nog zeventien employés van het offi ciële persbureau Antara aange houden, waarmee het totale aan tal sinds de mislukte staatsgreep van de eerste oktober gearres teerde personeelsleden op 56 is gekomen, zo vernam maandag avond de A.N.P.-corespondent in Djakarta van betrouwbare zijde. Er is nog maar een handjevol journalisten (vrijwel allen af komstig van het vroegere pers bureau P.I.A. dat een paar jaar geleden met Antara samenging) en andere personeelsleden op het kantoor achtergebleven. Voor de staatsgreep had Antara 78 men sen in dienst, administratief per soneel en boodschappenjongens meegerekend. Tot degenen die het afgelopen weekeinde werden aangehouden behoorde Masjoed Sosroerdso, een van de plaatsvervangende hoofdredacteuren en lid van de raad van bestuur. Een vooraanstaand oudstrijder uit Soerabaja, Boeng Tomo, is naar verluidt onder huisarrest geplaatst nadat in het anti-com munistische blad „Api" een open brief van hem aan Soebandrio was gepubliceerd, waarin hij de minister verzocht uit eigen be weging af te treden en hem on der meer beschudigde van laster. Het Engelstalige blad „Indo nesian Herald", verschijnend in Djakarta, publiceerde dinsdag de tekst van een brief, die de Amerikaanse ambassaderaad Francis Galbraith aan de hoofd redacteur had gestuurd over de oorlog in Vietnam. Volgens politieke waarnemers is het voor het eerst in vele jaren, dat een Indonesische krant plaats inruimt voor het Amerikaanse standpunt in deze kwestie. In de brief wordt een gedetailleerd overzicht van en een toelichting op het Amerikaanse optrdeen in Vietnam gegeven. Aan het slot staat: „Ons doel is de pogingen van een nietsontziende minder heid, door terreur en subversie haar wil op te leggen aan een vrij volk, te verijdelen". RUWE HUID (Advl [SCHRALE LIPPEN (Adv) Rico Bulthuis vanuit de kamer begon te ap- plaudiseren. In de logeerkamer, waar Annie zat, drukte hij pla- gerig belletje op de neus van seert de plaatselijke winkeliers-1 zijn kind. Hij vond de kaart- vereniging Philippine een win-1 avondjes niet altijd een ontspan- kelaktie. Dit jaar wordt dezening, maar Annie zat vaak alleen gehouden van 19 november tot j en daar kon zij niet tegen. Terug en met 4 december. Bij aankoop in de kamer, las hij snel de kop- 57) Thuis vond hij Wim en Willy en zijn schoonzusje Elsje, een kind van zeventien jaar, die hem argeloos zoende. Wim was zijn broer, drie jaar ouder dan hijzelf en diens vrouw Willy had iets van een goedkope madame de Pompadour: mollig, lacherig en lui. Ze waren juist klaar met eten en terwijl Dientje de vaten in het water zette en Annie de baby voedde, legde Wim de speelkaarten op tafel. Elsje deel de de fiches uit en babbelde on benulligheden. Richard at in de keuken een homp pudding uit een schaaltje en keuvelde met de lelijke Dientje, die geen leef tijd meer had, ofschoon ze der tig jaar oud was. Toen de pud ding uit de rozetvormige ribbels medie tussen Elsje en Richard was gepeuterd, liep Richard I was vermakelijk. Elsje bromde naar de slaapkamer, waar hij met een paar gedempte knorren zich verfriste. Hij trok een slap iets onaangenaams over haar overhemd aan, floot een valslage kaarten. Ze wilde passen deuntje en lachte, toen Willy en riep angstig: „Geen ruiten pen in de krant en schoof toen bij voor het spel. Hij wilde het wel niet bekennen, maar hij was verzot op gokken en speelde graag om geld. Hij had de ma nier, om zich drie spelen lang arm te gooien en dan kende hij de roekeloosheid van zijn tegen spelers, hun reaktie op zijn schijngebaren en hun kracht. Meestal boekte hij een belang rijke winst en merkwaardig ge noeg, was dat ook het geval met Elsje. Wim echter, had een ge forceerde aandacht voor zijn eigen kaarten en streek aan het einde van de avond bijna altijd zijn eigen inzet op. Willy en An nie verloren prompt, vooral Willy, die telkens weer vertelde, wat ze allemaal kopen zou, als ze nou eens veel won! De co- gooien, geen klaver en geen rui ten." Iedereen bestrooide haar bijna met de genoemde kaarten. „Dank je wel zei Elsje en legde ruiten-tien bovenop. Men paste ér wel voor op, haar de ruitenkaarten te geven en dat bleek achteraf de bedoeling. Het verlies bestónd' uit hoge klaver en lage ruiten. Toen Richard het trukje overnam, ten koste van Elsje, speelde ze direkt met hem samen. Ze plukten het gezel schap uit en deelden noodge dwongen de winst. Elsje legde daarna een kaart open en trok hem haastig terug. Toen keek ze naar Richard en mompelde een andere kaart. Richard be greep haar direkt.. Ze wilde rui len, ze had in zijn kaart gekeken. Nieuwsgierig ging hij op het bijna valse spelletje in en toen de kaarten geruild waren, vroeg Wim opeens: „Verroest, wie heeft die schoppendame nou?'" Elsje verborg haar lach achter haar waaier van troeven en gaf Richard met haar slanke voetje een gewiekste schop tegen zijn schoen. „Annie zegt niks zei ze plagerig, alsof Annie de bedoelde kaart in handen zou hebben, maar die begreep de toespeling niet eens. Wim, die iets door had, zei, van Elsje naar Richard kijkend: „Ik ben be nieuwd, of jullie wat af te reke nen hebben." Richard kaatste grappig: „We geven geen kwi tantie." Meteen dacht hij aan Eggeling met zijn zakenmanie ren. Tussen de sehilderijenzwen- del en dit hier, was geen haar verschil. Annie, die argeloos doorspeelde, begreep plotseling, dat haar zusje haar al een uur lang de kaarten uit handen zat te spelen. Ze wilde juist de zo begeerde winst opstrijken, toen Elsje de van Richard afgetrog gelde kaart onder haar neus hield. Iedereen lachte en Annie was de laatste om niet mee te lachen. Ze nam de reeds opge streken fiches en smeet die Elsje midden in het gezicht, of ze haar met confetti bestrooide. „Jou slimme kat," riep ze. Richard was de enige, die piet brulde van plezier. Hij vergat om mee te doen, zo intens was hij weer opgenomen in de sfeer van mevrouw Webers huis. Hij was geschrokken, niet om Elsje, wier kleine, zusterlijke zoentjes net zoveel beloofden als de snelle stoot van haar voetje en haar gegoochel met troeven, maar Richard Ross wist plotse ling, waarom men de heer Berend Anton Lucas met vergif om het leven had gebracht en niet met een bijl. Hij stond op, trok de telefoon stekker uit het contact en ging met het toestel naar boven, naar zijn werkkamer. Daar schakel de hij weer in en belde Bridee op. „Zeg Bridee, met Ross, kan jij vanavond nog werk maken van uitvoerige informaties over alle heren die bij de zaak betrokken zijn?" „Jawel, inspecteur!" „Begin met een onderzoek over die Lucas, daar is haast bij." „Fijn inspecteur, ik zal er voor zorgen.Wanneer moet u het hebben?" „Ik had het al moeten hebben, dat flesje van jou heeft mij op een idee gebracht." „Haaaaa!" riep Bridee en vroeg of hij de dienst in mocht schakelen. Ross gaf een ontkennend ant woord, een officiële informatie was voorlopig genoeg. Ross leg de de hoorn neer en dacht: .Zie zo, nu ben ik weer de echte in- jpecteur voor hem, de man die iets doet, die iets onderneemt, die zijn neus in andermans zaken steekt, maar hij moest eens a-eten, dat je met een spelletje kaart soms verder komt. (Wordt vervolgd.) Het Amerikaanse hooggerechts hof heeft maandag vastgesteld dat een wetsartikel dat leden van de Amerikaanse communis tische partij verplicht zijn zich bij de overheid te laten registre ren, in strijd met de grondwet is. Het hof baseerde zich bij deze uitspraak op het .gSESle amen dement. op de grondwet, dat aan 'è'en ieder het recht'Jtóekent "op vrijheid van geloof en vereni ging, en op het vijfde amende ment dat bescherming geeft te gen orders van hogerhand, waar bij burgers verplicht zouden zijn zichzelf te beschuldigen. De uitspraak had betrekking op de zaken tegen William Al- bertson uit New York en Ros- coe Quincy Proctor uit Califor- nië, die resp. in 1962 en in 1963 op grond van de uit 1950 stam mende wet ter bestrijding van ondermijnende activiteit bevel hadden gekregen zich als lid van de communistische partij te la ten registreren bij een federale raad van toezicht. Nadat het hof van appèl hun beroep had afge wezen, hadden de twee commu nisten zich tot het hooggerechts hof gewend. De voor hen gunsti ge uitspraak geldt ook voor 34 dergelijke gevallen die al dooi de raad van toezicht waren af gehandeld, alsmede voor zeven gevallen die nog in behandeling zijn. Volgens de bestaande wet geving moet ook de Amerikaan se communistische partij zich laten registreren, als agent van de Sowjet-Unie. Er is voor een federaal districtshof in Washing ton een proces gaande tegen de partij, omdat zij zich niet heeft laten inschrijven. Het is nog niet te overzien, in hoeverre de uit spraak van het hooggerechtshof over de registratieplicht van 4ft- dividuële communisten van in vloed zal zijn op de zaak tegen de partij als geheel. DE MOOISTE NOORDZEEKUST „Nederland heeft de mooiste Noordzeekust. We zouden slech te economen zijn als we zo'n kust niet zouden exploiteren". Dit zei dinsdagochtend drs. J. A. Bakker, staatssecretaris van economische zaken, toen hij in Rotterdam de recreatiestudiedag van de A.N.W.B. opende. Er zijn er wel, zo zei de be windsman, die menen dat we zo'n kust voor onszelf moeten houden en niet open moeten leggen voor vreemdelingen. Met zo'n redenering ben ik het ech ter niet eens. In Europa dient ieder land zijn activa in te bren gen. De kust moet worden ont sloten en ik ben er van over tuigd, zo zei de staatssecretaris, dat als we dat goed en verstan dig doen we niet op eikaars bad doek hoeven te zitten. De Nederlandse kust is ook aantrekkelijk, aldus de staats secretaris, door de onmiddellijke nabijheid van grote steden. Am sterdam bijvoorbeeld is vorig jaar 4e toeristenstad van de we reld geworden. Deze plaats zal die stad echter nooit kunnen behouden als de hotel-accomo- datie er niet schoksgewijze zal toenemen.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2