ASPIRIN® BAYER Sinterklaas deed zijn blijde intocht in Terneuzen kabinet der „sterke mannen" Kritiek van mr. Aalberse op het Al sinds vele jaren is Aspirin overal ter wereld de meest gebruikte pijnstiller. Waarom denkt u? DE ONDERGANG VAN UHR iets voor z'n fiets! BURGERLIJKE STAND Feestverlichting brandde voor het eerst nr vrhf /rrrTw ACHTER Geen geloof hechten aan geruchten Gelukwens Feestelijke tocht Lichtfestijn BENOEMINGEN BIJ WATERSCHAPPEN De kraan..... Vaste koers nodig y Schandalig AGENDA 'n geschenk voor vat/er? Maandag 15 Dinsdag 16 november 1965 Pagina 3 Het is fijn weer te leven zonder pijn Aspirin helpt elke dag miljoenen mensen vlug en zeker van hun pijn af. Hoofdpijn? Verkoudheid? Griep? Neem snel Aspirin. Daar knapt u van op! /^bN ^AAR STAAT UAAH SIAAI ACHTFR 20voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. De felle koude kon zaterdagmid dag de vele honderden volwasse nen en kinderen niet beletten de warme huiskamers te verlaten om getuige te zijn van de aankomst van St. Nicolaas in Terneuzen. Toen de hoge gast even na twee uur per rijk gepavoiseerde „Schel de" van de rederij Muller aan de Herengracht aankwam, werd hij, behalve door het comité van ont vangst (in deftig zwart met hoge hoed) enthousiast welkom geheten door een blazende „Harmonie Ter neuzen" en vele honderden kinde ren. Luid klonk de stoomfluit van de „Schelde" toen de sleepboot door de Axelse brug veer en van ver schillende aan de Herengracht ge meerde schepen klonk een weder groet. Aan dek en hoog op de brug stonden tien zwarte Pieten, een beetje kouwelijk misschien, maar toch vol enthousiasme. Op de kiosk op de Markt waar Sinterklaas te paard aankwam, maakte burgemeester Rijpstra en het H.C.T.-bestuur hun opwach ting. In zijn welkomstwoord zei de voorzitter van H.C.T., de heer J. A. van. der-Plank, dat Sint Nicolaas vroeger over de grote levensader de Westerschelde kwam, nu via de tweede levensader, het kanaal. „Zo heeft u, aldus de H.C.T.-voorzitter, het verschil met het vorige jaar kunnen zien in de woningen, de fabrieken en de winkels, die zijn verrezen". De voorzitter was ervan over tuigd, dat het Sinterklaas niet moeilijk zou vallen zijn geschenken té kiezen uit het enorme assorti ment dat de Terneuzense midden stand te bieden heeft. Hij zag een overeenkomst in de vitaliteit van Sint Nicolaas en die van de gemeente Terneuzen en sprak als zijn overtuiging uit dat de hoge gast het volgend jaar meer dere dagen nodig zal hebben om Terneuzen te doorkruisen. Het H.C.T. zal een schriftelijk verlang lijstje sturen, zo merkte de heer Van der Plank op en hij herinnerde er aan dat vorig jaar de bemidde ling van Sinterklaas was ingeroe pen om aan de Rosegracht en de Herengracht meer parkeerruimte te krijgen. Volgens de lopende geruchten, zal dit gaan gebeuren en over uw hoofd heen danken wij het gemeen tebestuur daarvoor, wanneer dit tot stand zou komen, aldus de H.C.T.-voorzitter. Burgemeester Rijpstra zei in zijn welkomstwoord dat het enthousias me van de vele kinderen het hart van St. Nicolaas zeker zou ver warmen en heette hem namens het gemeentebestuur van harte wel kom. Aangaande de geruchten, waar over de heer Van der Plank sprak, zei mr. Rijpstra dat men voor ge ruchten moet oppassen en dat men aan geruchten nooit geloof moet schenken. Voorts zei de burge meester dat het hem verheugde dat. St. Nicolaas was gekomen, dat hij de feestverlichting zou zien bran den en dat hij hoopte dat St. Nico laas in de komende donkere maan den de mensen een beetje gelukkig zou maken. St. Nicolaas dankte de burge meester en de H.C.T.-voorzitter voor de ontvangst. De naamsver andering van „Klimop" in „Han delscentrum Terneuzen" demon streert de groei van de stad, aldus St. Nicolaas. Hij wenste burge meester Rijpstra geluk met de ge boorte van de 19.000ste inwoner en zei dat zijn zwarte Pieten hem hadden gewezen op het assorti ment in de winkels. Hij wendde zich vervolgens tot de kinderen en liet hen begeleid ('nor de harmonie enkele liedjes ingen. Toen trok de stoet de stad geestige uitbeeldingen van de sprookjes die de Terneuzense jeugdraad met enthousiasme er vakmanschap had gebouwd. De le prijs ging voorop, een geestig „Geitekot" (de wolf en de zeven geitjes) van de gereformeer de jeugdorganisatie. „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" van de Doormangroep kreeg de 2e prijs en de 3e prijs was voor „de ka bouters" van de „St. Gertrudis- groep". Overal waar Sinterklaas met zijn gevolg passeerde, werd hij door vele omstanders toegejuicht. In het Juiianaziekenhuis deelde hij geschenken uit aan de zieke kinde ren. Eenzelfde ontvangst viel hem ten deel in het St. Elisabethzieken- huis te Sluiskil waar de kinderen eveneens geschenken kregen. Tegen 5 uur ontving het ge meentebestuur op het stadhuis de. besturen van H.C.T. en van de af delingen Noordstraat en „het vier kant" en nieuw-Terneuzen met vertegenwoordigers van de P.Z.E. M. en het aannemingsbedrijf De Bruijn dat de verlichting had aan gelegd. Daarna ging het gezelschap naar buiten en daar heette de voor zitter van de afdeling „Noord straat", de heer J. G. Verlinde, St Nicolaas en het gemeentebestuur welkom. Sinterklaas aan wie de verlich ting werd overgedragen, zei op zijn rondgang door Terneuzen te heb ben gezien dat de drie centra uit stekend voor de dag komen. Nadat hij burgemeester Rijpstra had verzocht de verlichting te ont steken, zei deze dat deze gebeur tenis het gemeentebestuur veel ge noegen deed en dat het waardering heeft voor de akties van het HO. T. De burgemeester hoopte dat ieder die nog niet bij het H.C.T. !s aangesloten en daar in feite bij thuishoort, niet te lang meer zal wachten. Het is de enige methode om iets te bereiken en het gemeen tebestuur is altijd bereid te praten met het H.C.T. wanneer het over de ontwikkeling van Terneuzen gaat. Daarna drukte hij op een knop en de Noordstraat werd door 7000 brandende lampen in een lichtfeest herschapen. Terug in de raadszaal sprak de heer Verlinde dankwoorden tot al degenen die „het onmogelijke mo gelijk hadden gemaakt" en hij sprak daarbjj van offers in de letterlijke zin die gebracht waren om dit feestelijk evenement tot stand te brengen. De heer Verlinde stelde nadruk kelijk dat de drie afdelingen één geheel vormen, en hij hoopte dat onder deze verlichting nog vele acties zullen worden gehouden. De voorzitter van „Nieuw-Ter neuzen", de heer J. den Toonder, was verheugd te kunnen vaststel len dat de Terneuzense handeldrij vende middenstand „naar elkaar toegroeit". Tenslotte sprak de H.C.T.-voor zitter zijn gelukwensen uit en juichte deze samenwerking ten zeerste toe in de hoop dat deze verlichting een stimulans tot nog meer samenwerking zal zijn. De feestverlichting in de Noordstraat brandde. Sinterklaas arriveert op de markt, omstuwd door de Terneuzense jeugd. Bij koninklijk besluit is be noemd met ingang van 1 januari 1966 tot dijkgraaf van het water schap Noord-Beveland de heer M. W. van Arenthals te Kats (gem. Kortgene), uiterlijk tot het einde vari het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn ge worden, en tot gezworene van het waterschap Noord-Beveland de heren C. J. Schippers te Kam perland (gem. Wissenkerke), M. J. Doeleman te Wissenkerke, I. L. J. van der Maas te Kats en C. P. Zuijdweg te Kats. „Het kabinet-Cals is gepresen teerd als een groep van politieke „body-builders". Eindelijk zou er in Nederland weer worden geregeerd, nu, „zij die het we ten" daarin zitting hadden ge nomen. Afgezien van het feit dat een dergelijke stellingname in hoge mate onbillijk was ten op zichte van de prestaties van de kabinetten-De Quay en Marij- nen, is het onvermijdelijke ge volg geweest dat de verwach tingen te hoog werden gespan nen", aldus mr. P. J. M. Aal- berse op de zaterdag in Utrecht gehouden partijvergadering van de K.V.P. „De afgelopen maanden heb ben geleerd, dat ook dit kabinet fouten maakt en fouten zal maken, maar na alle fanfares worden die dan zwaarder aan gerekend. Bovendien moet een groep „sterke mannen" ook laten zien hoe sterk zij zijn en dat zij werkelijk in staat zijn kracht toeren te verrichten. Dezer dagen hebben wij ervaren dat daartoe blijkbaar ook moet behoren het bezigen van populaire en stoere taal," aldus de heer Aalberse. Het resultaat van dit alles was naar de mening van de spreker terug te vinden in de miljoe nennota. Bij de algemene be schouwingen heeft de K.V.P.- fraCtie instemming betuigd met de ontworpen plannen als zoda nig, maar tegelijkertijd werd ge wezen op de sterke uitzetting van het overheidsbudget. „Wij staan aan de vooravond van de behandeling van de belasting maatregelen. De vermaning van de heer Vondeling dat de kraan dicht zat, was voor ons over bodig. Deze was immers reeds door het kabinet zelve zover opengezet dat er geen druppel meer uitkwam. Volgens de heer Aalberse heeft het kabinet de opdracht gekre gen overeenkomstig de bij de formatie gemaakte afspraken alsnog intensief na te gaan wel ke resultaten te behalen zijn met het uitkammen van de be groting. Het resultaat, namelijk 70 miljoen op een budget van ruim 18 miljard, is niet hoopgevend. Dagelijks lezen wij berichten over belastingmaatregelen, wel ke het kabinet voornemens zou zijn te treffen en telkens voelt een andere groep zich daardoor bedreigd. Het wordt tijd dat thans een vaste koers wordt uit gestippeld, aldus spreker. Het spreekt vanzelf, zo ver volgde hij, dat van de grootste fractie in de kamer veel wijs heid en stuurmanskunst zal wor den gevraagd. Het niet bereiken van overeenstemming in het overleg tussen regering en par lement zou tot een ernstige situatie leiden en het is duide lijk dat iedere lichtvaardigheid in dit opzicht uit den boze zou zijn. Spreker dacht daarbij niet alleen aan de situatie in ons land, maar ook aan de situatie waarin wij momenteel interna tionaal verkeren, in het bijzon der aan de moeilijke fase waar in de Europese samenwerking zich bevindt. H Tevoren was mr. Aalberse nog ingegaan op de discussie rond de toestemmingswet voor het huwelijk van prinses Beatrix. Het verheugde spreker dat de heer Nederhorst zijn spijt had betuigd over de „schandelijke bejegening" van de oud-minister president, de heer De Quay. Het moest hem echter van het hart dat dit wel in een eerder sta dium had kunnen gebeuren. Positief vond spreker het dat de partij van de arbeid zich vóór de constitutionele monar chie heeft verklaard, maar, zo vervolgde hij, duidelijk is ge bleken dat de partij van de ar- beid-fraetie zich van de brief als zodanig niet heeft gedistan- cieerd. Spreker achtte het on vermijdelijk, dat dit alles zal doorwerken, al zal wel getracht moeten worden de zaken niet te emotioneel te benaderen. Men kan er verzekerd van zijn dat de K.V.P. alles in het werk zal stel len om tot een verantwoorde en vooral evenwichtige oplossing te komen. DINSDAG 16 NOVEMBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Goldfinger". Terneuzen: Jeugdgebouw „De Schakel", 7 uur: Propaganda- avond Stichting „Vrederust". 16. Haastig liep Aram naar zijn slapende metgezel en schud de hem bij de schouder. „Harald, word wakker!" De reus kwam overeind en trok instinctief zijn zwaard. „Wat is er?" vroeg hij rondspie- dend. „Ik hoorde voetstappen in de straten," zei Aram. „Anders niet?". Harald geeuw- de ongegeneerd en keek door het i, gpvolgd door de fraaie en vaak raam naar buiten. „Ik hoor en zie niets," verklaarde hij, „ik denk dat de vermoeidheid u parten speelde. Ga nu ook maar eens rusten." Aram had na de uitputtende schipbreuk inderdaad hard rusl nodig, maar hij schudde het hoofd. „Zolang één van ons slaapt moet de ander waken," zei hij. Harald haalde ongeduldig de schouders op. „Goed, dan zal ik nu wel enige tijd de wacht hou den indien ge anders niet sla pen kunt." Gerustgesteld strekte Aram zich uit en weldra bewees zijn regelmatige ademhaling dat de doorgestane vermoeienissen zich hadden laten gelden. Harald staarde peinzend op hem neer. „Het ene moment trachten wij elkander te doden en het volgend ogenblik waakt de een over de ander," mompel de hij, „onzinnig is het leven toch." Een licht gerucht onderbrak zijn overpeinzingen en hij hief luisterend het hoofd op. Weer hoorde hij het; ditmaal was er geen twijfel mogelijk, er klon ken steelse voetstappen in de gang! Voorzichtigheid was niet één van Haralds eigenschappen. Zonder Aram eerst te wekken, rukte hij de deur open en ren de met; getrokken zwaard de duistere gang in. TERNEUZEN Geboren. 3 nov. David Her man, z. van Pieter de Jonge en Catharina J. M. de Jager, won. te Hoek; Jeanette Petronella, d. van Jan Wisse en Anna A. Wil- lemse, Axelsestraat 176; Ronald Willy Maria Ceriel, z. van Ge- rardus A. J. van Nieulande en Mia Belaert, won. te Koewacht; 4 nov. Gerarda Yvonne, d. van Gustaaf C. Rugtier en Nathalie H. Raaymakers, won. te Opwijk (België); 5 nov.: Comelis Mark, z. van Cornelis G. Heerkens en Maatje Donze, won. te Sluiskil; Sandra Johanna Adriana, d. van Pieter Bakker en Wilhelmina Sep, won. te Sluiskil; 6 nov.: A.driaan Willem, z. van Gerard J. Overbeeke en Cornelia J. Hu- bregtse, Vondelstraat 67; 8 nov.: Hans Emma Cyriel Honoré, z. van Jacques I. Kaas en There- sia M. Buijsrogge, won. te Phi lippine; 9 nov.: Petrus Augus- tinus, z. van Anthonius A. A. Aarsen en Jopie de Bock, won. te Sluiskil. Huwelijksaangiften. 4 nov.: Antonius J. E. van der Sneppen, 28 jr jm. en Maria L. S. Broe- kaert, 25 jr j'd.; 5 nov.; Adriaan C. Hamelink, 26 jr jm. en Pau lina Klaassen, 22 jr jd., Levinus B. van Kerk voorde, 46 jr jm en Johanna P. de Coninck, 39 jr jd.; 8 nov.: Hendrik F. van de Vel de, 18 jr jm (won. te Axel), en Janna C. F. Wisse, 17 jr jd.; 10 nov.: Jan C. Schouten, 25 jr jm. (won. te 's-Gravenhage) en Be- rendina C. van de Plassche, 22 jr jd. Huwelijksvoltrekkingen. 5 no vember: Johannes C. Bareman, 27 jr jm. (won. te Zaamslag) en Maria C. de Meijer, 42 jr geh. gew.; Jean F. Ueberfeld, 21 jr jm. (won. in Luxemburg) en Clarisse van den Berge, 18 jr jd.; Gerrit Dijkstra, 23 jr jm. en Cla ra E. M. de Visser, 20 jr jd.; 9 nov.: Gustaaf J. M. van Koert, 26 jr jm. (won .te Hulst) en Syl via de Decker, 21 jr jd. Overleden. 3 nov.: Prudent M. van Eetveldt, 77 jr e.v. C. A. M. v. d. Linden, won. te Westdorpe; Cornelis de Doelder, 68 jr e.v. Sara van Drongelen; Maria C. van Hove, 77 jr, gehuwd, won. te Overslag; 5 nov.: Eulidia M. L. van Loij, 80 jr, geh. gew. met Augustinus Asselman, Spoor straat 99; Jan Rottier, 77 jr geh. gew., Middenstraat 121; Klaasje Haasjes, 57 jr, e.v. Koop Drok, v. Steenbergenlaan 6; 8 nov.: Eugenius F. Lauret, 82 jr, geh. gew. won. te Westdorpe; 9 nov.: Leonia Malfroy, 78 jr, e.v. A. R. Willaert, Oostkant 5a. Ingekomen personen: C. L. Vinke, H. Heijermanstraat 75 van Axel. Vertrokken personen: L. A. Leemaster, Edisonstraat 1 naar Zurich (Zw.); L. J. Meeusen, Burg. Geillstraat 31 naar Oost burg; P. A. Dorrepaal, Schelde- kade 28 naar Breda; E. J. M. van Hees, J. v. Lennepstraat 2 naar Etten; C. M. S. Staal, Nieuwe Kerkstraat 17 naar Breda; L. M. Verduijn 86 a/b naar Papen- drecht.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3