PROVINCIAAL NIEUWS De misdaad van Richard Ross Beursoverzicht Hij koos de Algemene Bank Nederland voor aangepast sparen 4,5°/< Algemene Bank Nederland Krktbsrichisn Pagina 2 Terneuzen Axel Breskens Middelburg Oosthurg Philippine Sluiskil Sluis Sas van Gent Zaamslag A. Spaarboekje 3,5°/o B. Spaarrekening3,5°/o C. Spaardeposito Zweedse technici uit tunnel bevrijd DF. VRfTF ZF.FTJW Maandag 15 L, *<fdag 16 november 1908 Langs de havens en de sluizen Zondagmiddag in de schutting van ongeveer vier uur behoorde tot de opvarende schepen de „Lohen grin", bij de bootlieden bekend als een „operaboot". De „Lohengrin" is een zusterschip van de „Faust" Deze schepen vervoeren een opval lende lading, n.l. auto's, welke in grote kratten verpakt naar de Vol- vo-fabriek in Gent worden ge transporteerd. Ze varen gedeelte lijk onder Duitse en Zweedse vlag. Het opvallendste was echter dat er aan dek voor de brug een race boot stond met een 125 p.k. motor. Deze motorboot had men ergens op de wijde zee aangetroffen, onbe mand en gehavend. Van de eige naars was nog niets bekend. Niet onmogelijk vindt men deze vondst eerstdaags gepubliceerd onder „ge vonden voorwerpen op de oceaan". IN DE „PUT" In de „put" waar de Ross-Cape enkele dagen geleden is vertrok ken, ligt sinds gisteren de onge veer 25.000 ton metende Italiaan „Polinia" verankerd. Weer drukte voor de overslag bedrijven, de „bootwerkers" en de heen-en-weer speedboot van de bootmannen. „PROPBOOT" In het noorderdok ligt ter los sing de propboot „Hamina", een Noor uit Bergen. „Propboot" is een soort slogan in de havenkwartieren. Het bete kent zoveel als „houtboot". Het woord is waarschiinlijk ontstaan uit prop, een benaming voor hout in de noordelijke landen. Maar niet speciaal daarvoor schenken we aandacht aan deze lading. Het is reeds heel veel jaren geleden, dat een houtboot in Ter- neuzen ter lossing arriveerde. Bij informatie werd ons meegedeeld, dat het een soort „proeflossing" is. Slaagt het experiment, dan zit er muziek in voor de toekomst De Terneuzense havenarbeiders, die hun werk doen diep in de rui men, hoog op de lasten, aan de winches (aan de „wins", zeggen ze in de vaktaal der bootwerkers), en aan de kaden, kunnen een tra ditie heioen herstellen. Met belangstelling zien we de uitslag van de „examen" tegemoet. „De trekvogels" reizen al 17 jaar Wii hebben in onze zaterdag editie de bekende reisclub „De Trekvogels" van mevr. Verlinde-- Maandag onrecht aangedaan. Deze levenskrachtige en levenslustige vereniging organiseert onder be kwame leiding reeds 17 (zeventien) jaar lang meerdaagse reizen in binnen- en buitenland. Door een „slip-of-the-zetmachine" was er in het bewuste verslag sprake van één jaar. Men tikte ons deswege vriendschappelijk op de vingers en wij haasten ons thans de dames- trekvogels de eer te geven die haar toekomt. Baldadigheid' In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart over twaalf keerden twee schippers knechts enigszins onder invloed naar hun in het zuiderdok lig gend schip terug. Het waren de 17-jarige A. C. de M„ wonende te IJzendijke, opvarende van het motorschip „Eugene Marie", en de 20-jarige J. van de W., wo nende te Rossum (Gelderland), opvarende van het motorschip „Gerrio". Allereerst moest een in de Lange Kerkstraat geparkeerd staande auto van de heer J. Rie- mens het ontgelden, waarop de knapen een gevulde vuilnisem mer uitstortten. Bij de Axelse- brug gooiden zij later enige op de wal liggende olievaten op de stuurhut en het dek van de olie boot van de heer P. dé Lege. De politie wist het tweetal bij een der loodsen van de N.V. Aug. de Meijer te achterhalen. Ze werden ingesloten. De door hen aangerichte schade bedraagt 400,—. St. Nicolaas komt a.s. zaterdag in Axel aan Zaterdag 20 november a.s. zal St. Nicolaas zijn intocht in Axel maken. Omstreeks kwart over twee zal hij via de Nieuwendijk aan de spoorwegoverweg arrive ren. Van hier rijdt hij dan door de Stationsstraat, de Kerkdreef en de Weststraat naar de Markt, waar hij door het gemeentebe stuur zal worden begroet. Hierna maakt Sinterklaas een rondrit waarbij hij de volgende route zal nemen: Walstraat, Evertsenstraat, Weststraat, Oos terstraat, Julianastraat, Prins Hendrikstraat, Pironstraat, Ire- nestraat, Wilhelminastraat, By- locquestraat, Singelweg, Sta tionsstraat tot Kerkdreef. Daar na gaat de stoet via Noordstraat en de Weststraat terug naar de Markt. Vergadering K.V.P.-afdeling De K. V. P.-afdeling Breskens heeft een algemene ledenvergade ring gehouden. De voorzitter G. van Schaick kon slechts een ge ring aantal leden welkom heten hetgeen hij betreurde, gezien de belangrijkheid van deze vergade ring. Uitvoerig» werd van gedach ten gewisseld over de kandidaat stelling voor leden van de provin ciale staten. Meegedeeld werd dat drie zittende leden niet meer in de staten zullen terugkeren, n.l. de heren Mes, Van Bellegem en Ver- cauteren. Door de afdeling werden de volgende kandidaten gesteld: J. van Dongen te Aardenburg; drs. Dujarduijn, Goes; W. van Don gen, Oostburg; Fr. Thomaes, Hoofd plaat; C. van Rijen, IJzendijke; J. v. d. Voorde, Sluiskil; C. van Ruijmbeke, Clinge; Berbers, Sluis kil; Verdonk, Lewedorp; V. Gees- bergen, Zierikzee; De Koning, Lewedorp; burgemeester Molthof te Hulst en J. Roose te Goes. „Cronyk van Smallegange" Dinsdagmorgen 16 november zal aan de commissaris der ko ningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, het eerste exemplaar worden aangeboden van de twee de druk sinds 269 jaar van de „Cronyk van Smallegange", die de Zeeuwse historie behandelt vanaf de Romeinse tijd tot 1696, het toppunt van Zeeland's bloei toen hij voor het eerst werd ge drukt. Het boek bevat o.m. his torische kaarten, afbeeldingen van gemeenten en buitenplaat sen, ca. 800 wapens van oude Zeeuwse geslachten en beschrij vingen van oude families en vermeldt ook de burchten, kas telen en versterkingen. De „cro nyk" is gedrukt in België bij een drukker, die zich heeft ge specialiseerd in de herdruk van oude boeken, op initiatief van de heer B. P. Carrière in Mid delburg, eigenaar van een boek handel. „Helpt Elkander" vergaderde In het gemeentehuis te Oost burg werd een vergadering ge houden van de vereniging „Helpt Elkander". Na een begroetings woord van de heer W. J. Bliek uit Terneuzen, zette de heer B. van Gelaer het doel van deze oudervereniging uiteen, n.l. steun aan lichtmelijk en geeste lijk gehandicapte kinderen en volwassenen. De sociale zorg heeft in de laat ste jaren 'n belangrijke plaats in genomen maar komt voor deze groepering nog niet goed uit de verf. Het aantal in Nederland wordt tussen de 200.000 en 300.000 geschat en neemt jaar lijks met 800 toe. Enige directe wensen zijn dagverblijven voor alleenstaande gehandicapten, een vakantiehuis in Zeeuws-Vlaan- deren, uitbreiding van 'n onder wijs voor imbecielen, hulp en voorlichting aan ouders en ver zorgers. De arbeidsbureaus hebben veel meer mogelijkheden voor deze groepering dan men in het al gemeen vermoedt. De ervaring heeft geleerd dat veel kinderen beter met b.l.o. waren gebaat. Hierna sprak de heer Mar- quini, verbonden aan het arbeids bureau in Terneuzen, over het werk van de sociaal-paedagoog. Een forum onder voorzitter schap van burgemeester J. L. van Leeuwen beantwoordde de vragen van de aanwezigen. In dit forum hadden zitting de heer Van Gelder, de heer Klaassen, hoofd b.l.o.-school, de heer A. Zuidhof, sociaal-paedagoog te Middelburg, de heer Bliek en de heer Dekker, directeur van de beschuttende werkplaats te Oost burg. Taarboek heemkundige kring Zaterdagmiddag a.s. vindt er in de Burgerzaal van het Gemeente huis te Oostburg een bijzondere gebeurtenis plaats. Dan wordt het jaarboek van de heemkundige kring in West Zeeuws-Vlaanderen aangeboden aan de commissaris der koningin, Tnr. J. van Aartsen. Deze heeft zich bereid verklaard het boek persoonlijk in ontvangst te komen nemen. De bijeenkomst zal worden opge luisterd met enige voordrachten van het lid Daniel Verstraete uit Assebroek, die zal vertellen waar om de Vlamingen zoveel belang stellen in de heemkunde van West Zeeuws-Vlaanderen. Het Zeeuws- Vlaams kamerkoor onder leiding van Cor Schijve zal enige liederen ten gehore brengen. VogcHen toonstelling De Nederlandse bond van vogel liefhebbers afdeling Oostburg heeft in de Burgerzaal van het gemeen tehuis de 10e tentoonstelling ge- van Zuilekom, Axel 2e en 3e prijs; mevr. De WaalHermans, Sluiskil 2e en 3e prijs; Isabel J. C. Bave- koo, Zaamslag 2e prijs; Wit domi nant A. Schieman, Axel 2e prijs: J. Tiersen, Axel 3e prijs; klasse Oranje rood O. Clijncke, Sluis 3e prijs; J. van Bunder, IJzendijke kampioen OK kanaries; Zalm O. Clijncke, Sluis 3x 3e prijs; J. Tier sen, Axel 3e prijs; M. Wieland, Zaamslag 2e prijs; G. Rammeloo, Biervliet 3e prijs; Citroengeel O Hoogstraaten, Axel 2e en 3e prijs; Wit L. Pijcke, Sluiskil 2 x 3e prijs; Zilver isabel pastel M. Borghsteijn, Axel 3e prijs; Oranje rood isabel pastel le prijs; D. Kraak, J. Camp fens, Oostburg 3e prijs; Goud agaat C. van Zuilekom, Axel 3e prijs; Isabel B. de Waal, Sluiskil 2e prijs; Goud isabel M. Borghsteijn, Axel 2e prijs. Grote parkieten: Halsbandparkie ten F. Swartele, Breskens kam pioen OK; J. v. d. Wege, Breskens 2e en 3 x 3e prijs. Valkparkieten J. Karreman, Oostburg 3e prijs. Wildzang: Zilverbek x Japanse Meeuw J. de Maesschalck, Axel 3e prijs; Putter kanarie A. Kools, Zuidzande 3e prijs; C. van Renter- ghem, Groede 3e prijs; Putter x kanarie C. van Renterghem, Groe de 3e prijs. Zwartkopnonmuskaat- vink x Japanse meeuw H. v. d Weegen, Oostburg kampioen EK bastaarden; Kneu x groenling C. van Zuilekom, Axel 3e prijs; Ja panse meeuw x zilverbek C. van Zuilekom, Axel 2e prijs. Tropische vogels zaadeters: Blauw fazantje C. van Zuilekom, Axel 3e prijs; Goudbuikje man J. Beun, Aardenburg kampioen OK Teugelastrilde rode ring J. Beun, Aardenburg 3e prijs; Bindenastrilde C. van As, Souburg 3e prijs. B. de Graaf, Sluis kampioen EK Zebravink en 3e prijs Zilverbekje. J. Beun, Aardenburg Staalvink-rod" ring 3e prijs. J. de Pree, Oost-Sou burg 3e prijs; J. Beun, Aardenburg le prijs. Kwartels: Kaimpioen EK kwar tels Chinese dwergkwartel haan A. Kools, Zuidzande. Chinese dwerg kwartel 3e prijs J. Maesschalck. Axel. Gouden huwelijksfeest A.s. zaterdag hopen de heer en mevrouw L. de Vriesde Mul met kinderen en kleinkinderen hun gouden huwelijksfeest te vieren. Beiden, telgen uit oude Philip- piense geslachten, woonden en werkten hun leven lang in Phi lippine. De heer De Vries, geboren op 5 maart 1884, werkte o.a. 30 jaar bij één familie als boerenknecht. Ook way hij enige jaren werk zaam als fabrieksarbeider. Ge zien de slechte tijden had de heer De Vries ook enige bij baantjes. Zo was hij voor het plaatselijke Wit-Gele Kruis 37 jaar contributie-incasseerder en meer dan dertig jaar was hij verzekeringsagent. Mevtouw De Vries werd ge boren op 18 maart 1887. Uit het huwelijk werden twee zonen en een dochter geboren. Het doch tertje overleed echter reeds op tweejarige leeftijd. Zaterdag zal het gouden echt- paarpaar door de medebewoners van de Ravelijnstraat, waar zij de meeste huwelijksjaren door brachten, letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes worden gezet. Kandidaatsexamen Aan de katholieke universiteit te Nijmegen is geslaagd voor het tweede gedeelte van het kandi daatsexamen tandheelkunde de heer H. E. R. Colsen te Sluiskil, gemeente Terneuzen. Afscheid schoolhoofd Onder grote belangstelling ia. afscheid genomen van de heer Ch. J. A. Bukkens als hoofd van de jongensschool. De heer Buk kens heeft reeds 1 september zijn functie neergelegd in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Na een mis werd het feest op school met de kinderen begon nen. De heer Bukkens ontving tijdens dat feest van voordracht en muziek verschilende geschen ken. In de avonduren was er een receptie voor genodigden en oud leerlingen en vele sprekers ge tuigden hierbij van de activi teiten door de heer Bukkens in verenigings- en schoolverband verricht. Het G.S.-en Tweede Kamerlid J. M. A. C. van Don gen opende de rij van sprekers. Hij zei in politiek opzicht veel van de heer Bukkens te hebben geleerd en diens historische ar beid over de geschiedenis van Sluis en Aardenburg zeer op prijs te stellen. Burgemeester P. F. van Hoo- tegem liet zich in dezelfde geest uit. Achtereenvolgens werd nog gesproken door rector Verdur- men uit Oostburg als bisschop pelijk inspecteur, de heer E. Lan- su uit Aardenburg als oud-col lega en politiek vriend, de heer G. J. van Oorschot uit Sluis na mens de collega's uit Sluis, bur gemeester J. Leenhouts uit Cad- zand namens de heemkundige kring, de heer J. Ch. Cornelis uit IJzendijke, die voordat de heer Bukkens naar Sluis ver trok zijn schoolhoofd was, door wethouder J. Gevaert uit Sluis die als onderwijzer aan de school van de heer Bukkens is ver bonden geweest en door de heer A. A. Hoolhorst als oud-collega. De rij van sprekers werd af gewisseld met het aanbieden van een cadeau door de heer T. Bat- selaere namens de oud-leerlingen en door de heer J. Poppel na mens het kerkbestuur. Een dameszangkoor zong enige lie deren. In korte tijd heeft de uitbreiding en modernisering zijn beslag ge kregen. De vergroting van winkel oppervlak alsmede de keurige vak indeling maken een overzichtelijke opstelling van de artikelen moge lijk. Zo troffen we er een vak voor drogisterij, een voor parfumerieën, een voor baby-artikelen, een rek met een ruime sortering wijnen en een verf-afdeling. Vele bloemstukken gaven de opening een fleurig karakter, ter wijl talrijke belangstellenden hun gelukwensen kwamen aanbieden. Het gemeentebestuur was ver tegenwoordigd door burgemeester Van Wijk en gemeentesecretaris Haak. INTERNATIONALS OVERWEGEND LAGER MÉÉ Duitse sportwagen vernield Hedenmorgen omstreeks 10 voor acht werd een Duitse sportwagen op rijksweg 61 ter hoogte van de boerderij van de heer Ramondt bij een aanrijdingto totaal vernield. De 22-jarige Berlijnse bestuur der van de sportwagen wilde _twee in de richting Sas van Gent rijden de tractoren met aanhangwagen in halen. Tijdens deze manoeuvre be gon de bestuurder D. v. D. uit Hoek met zijn tractor de voor hem rijdende tractcyynet aanhangwagen in te halen. De Duitse sportwagen moest hierdoor naar links uitwijken op een toevallig aanwezig zijnde par- keerstrook, waar hij tegen een paal botste, tengevolge waarvan hij om zijn as draaide en een klap van de laatste aanhangwagen kreeg. Hoewel de sportwagen totaal werd vernield, liepen de beide in zittenden geen letsel op. Heropening drogisterij' Dat de middenstand van Zaam slag actief is, blijkt wel uit de ge weldige veranderingen, die vele winkels in de laatste jaren hebben ondergaan. Aan deze rij van mo derne winkelpanden is weer een zaak toegevoegd. Het betrof de drogisterij van PleunisDuijve- stein in de Axelsestraat. Het Damrak heeft vanmiddag bij de opening de nieuwe beurs- week ingezet met een licht ver deelde stemming voor de-inter nationale waarden. De handel was kalm, temeer daar de arbi trage niet veel kon uitrichten. Men bleef afwachtend in ver band met de gebeurtenissen in Rhodesië. Philips had enige verkoopor ders voor Amerikaanse rekening te verwerken waardoor de prijs daalde van 118,70 tot 118 tegen vrijdag 118,70 als slotprijs. Uni lever was veertig cent lager op 121,80. Kon. Olie hield zich goed op 152,90 (152,10). A.K.U. daalde een punt tot 382, terwijl voor Hoogovens 494 als advieskoers werd opgegeven. Na een onregelmatig koersver loop sloot Wallstreet vrijdag ho ger. De koperfondsen lagen er vast in de markt. De Nederland se fondsen bleven prijshoudend. Van de leidende cultures werd Deli lager geadviseerd. In de lokale afdelingen wer den aandelen Lijempf hoger ge adviseerd. In een buitengewone vergadering heeft de directie van deze maatschappij medege deeld, dat het resultaat van het bedrijf tot dusver in het lopende i boekjaar niet onaanzienlijk ho- 1 ger is dan vorig jaar. De voor- gestelde 20 procent bonus in agio-aandele- is gerechtvaar digd, Een onveranderd dividend van 10 procent over het verhoog de kapitaal ligt in de lijn der verwachtingen. Kip-kampeerwagens is aan het onderhandelen over de verkoop van het bedrijf, waaruit moge lijk een bod op de aandelen zal voortvloeien. Er werd in dit fonds geen notering opgemaakt. De koers van Lijpmpf is de laat ste paar weken een punt of 25 gestegen tot vrijdag 151 De 6 procent obligaties Kon. Zout/Ketjen kwamen voor het eerst in de notering. De advies- koers was 99% pet, gelijk aan de uitgiftekoers. De Algemene Bank Nederland biedt u drie mogelijkheden van veilig en vertrouwd sparen. Tot f. 1000,- per maand direct opvraagbaar; voor grotere bedragen opzeggingstermijn van één maand Maximum tegoed f. 50.000,-. Tot f.1000,- per maand direct opvraagbaar; voor grotere bedragen opzeggingstermijn van één maand. Maximum tegoed f. 50.000,- voor particulieren en f. 100.000,- voor verenigingen en stichtingen. Eerste storting tenminste f. 1000,-. Drie maanden op zegging voor bedragen tot f.5000,-; zes maanden voor hogere bedragen. Maximum tegoed f. 50.000,- voor particulieren en f. 100.000,- voor verenigingen en stichtingen. CNederlandsche Handel-Maatschappij De Twentsche Bank) LEEUWENWELP ALS ZUIGELING De 23-jarige dochter van de di- rekteur van een dierentuin in de Westfranse stad Saint-Vin- cent-de-Tyrosse heeft een door de moeder verstoten leeuwenwelpje het leven ge red door het roofdiertje twee dagen lang samen met haar eigen baby van een half jaar de borst te geven. Drie welpen van dezelfde leeuwin waren al verhongerd. Een hond heeft inmiddels de taak van de jon ge moeder overgenomen. Rlco Bulthuis 56) Het leek nu helemaal een dool hof te worden; voor Ross was het een ramp. Hij begreep niet meer, waar dit heen ging en toch Wist hij, wie de moordenaar houden. Deze tentoonstelling werd jwas, maar dat het juist Lucas zaterdag en zondag door vele be langstellenden bezocht. In de be nedenhal was door de vogelbe- schermingswacht een expositie in gericht van vogelplaten. Als keurmeester van de vogel tentoonstelling traden op voor de was, die als slachtoffer moest vallen, dat begreep hij weer niet. Eén fout zou alle bewoners in Ishiguro's kunnen doen ver anderen en met een paar valse getuigenissen lag de zaak voor goed in de mist. Bridee bevatte doen, wat hij niet mocht doen. De rechercheur wijdde zijn aan dacht weer aan de hoofdstad van Arabië en Ross ging naar boven om mevrouw Galjaard eens te horen jokken. „Mijn naam is Ross, mevrouw, ik ben inspecteur van politie". Tine stond op, Hugo kwam uit een nevenvertrek en groette be leefd. ,Wat een toestand"! zei Tine, naar zijn hoofd. „Dat is waar, zei hij, „dat is waar ookIs het waar mevrouw, u als tand arts zal dat zeer zeker weten, zijn appels goed voor de tan den?" „Jawel meneer, heel goed." „Met of zonder schil, me vrouw?" „Waarom vraagt u dt?" „Om de schillen, mevrouw, al leen maar om de schillen. Ross keek naar het schoteltje op de kleine leestafel. Er viel een stil te in het vertrek, de bronzen pendule tikte hard. Toen zei Ross: „Waarschijnlijk werd de heer Lucas vermoord". Hij wreef zich in zijn ogen en gaapte vermoeid. Hij ging verder op een dromeri ge, afwezige toon: „Voor mij is het wel zeker, dat de heer Lu cas vermoord werd." Hij besloot met een veelzeggend: „En hij was alleen in huis gans al ten, maar Richard Ross was ge traind in ellende van anderen. kanaries de heren De Groot en dat niet eiykón day niet bevat- Van Bemmel en voor de tropische vogels en parkieten de heer Doni- merhoift. De uitslag was als volgt: klasse Oranje Roodbrons: kamoioen en 3de prijs W. Boidin, Oostburg; Goud groen: A. Kools, Zuidzande, 3e prijs; Oranje Roodagaat; 2e en 3e prijs J. v. d. Bunder, IJzendijke; Oranje Roodagaat, schimmel: 2e prijs A. van Dale, Oostburg; 3e pr. J. Campfens, Oostburg; Goudagaat 2 x 3e prijs M. Borghsteijn, Axel „vreselijk voor mevrouw Weber, maar achteraf ben ik blij, dat weleen. niet thuiswaren. Hoe is de arme Dat „gans", hoe ernstig ook man daartoe gekomen?" uitgesproken, klonk hoogst iro- hoe komt men tot nisch. Tine keek op haar glan- Hij wist, dat er een ogenblikalles mevrouw, dat vragen wezende nagels en Hugo Galjaard kwam, waarop leugens en waar- ons dagelijks af. Hoe komen som- kuchte nerveus. heid niet meer te onderscheiden mige mensen tot leugens, ter waren. Dan werden de bewijzen wijl ze weten, dat waarheid niet dode dingen, waar niemand meer verborgen kan blijven? Begrijpt op reageren zou. Reageren deed u dat?" men argeloos. Een tweemaal te- j „Nee," zei Tine, rugkerende fout in een dreig-1 „Ik ook niet mevrouw. Het briefje was meer waard dan al bezwaart alleen maar het onder- „Morgen kom ik nog iets over appels vragen", zei Ross. Hij stond op een wandelde rond, zeggend, dat een kamer er na een week te hebben leeggestaan, zo anders uitzag. „Je merkt het zei hij, aan duizend kleinig heden." Daarna groette hij, ter- GRAANBEURS ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 2081 dieren, ziinde 1456 slachtrunde- ren en 625 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen ƒ3,10ƒ4,40; Stieren (alle kwal. lev. gew.) ƒ.3.80ƒ4,35; Worstkoeien 3,00 -ƒ3.20; Varkens (lev. gew.) 2.15 ƒ2,28; Slachtzeugen f 1,80 1,90. Alles per kg.) Overzicht: Slachtrunderen aan voer groter met redelijke han del en prijzen gedrukt; Varkens korter aanvoer, handel kalm, prijzen even hoger. GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotter damse graanbeurs de volgende prijzen genoteêrd af boerderij: Groene erwten tot 45, Schokkers tot 50, Capucijners tot 72, Bruine bonen tot 105, AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opwaarts 18,5020,50; Bint jes 35 tot 50 mm opwaarts 16,25 17,25; Bintjes 40 mm opw. 17,50—19,25; Furore 40 mm opw. 17,50—19,50. Klei-aardappelen voor de ex port; Bintje 35 mm opwaarts in twee maten gesorteerd 18,00 18,75; Alpha 45 mm opwaarts 17,50. Hij was er van overtuigd, dat er wel „en zou gaan praten en dan kon hij ze met eikaars woor den insluiten en de hele zaak opvangen, waarna de schuldige overbleef en dan konden de be wijzen dienen om de leugens te ontzenuwen. Toen verlangde hij plotseling sterk naar Annie. Hij belde het bureau op en verzocht nachtbe waking van twee man. Hij maak te mevrouw Weber wijs, dat hij dat deed, om haar te beveiligen. Toen de. rechercheurs gekomen waren, gaf hij korte, zakelijke instructies: „Alles bewaken, goed in de gaten houden en in nood geval, pas ingrijpen. Mensen, die op de gang kwamen, bespieden en aantekeningen maken van de stiuatie''. „Blijf zoveel mogelijk passief", zei Ross. „Laat ze maar tobben, houdt vooral de majoor in de gaten, die woont boven, op de derde verdieping in de achter kamer. Let op de Japanner in de voorkamer en arresteer al leen die mevrouw Haye van de eerste etage als ze vluchten wil, ze heeft kamerarrest. Haal geen stomme dingen uit en waar schuw mij als er iets is, hier hebben jullie mijn telefoonnum mer, goeiennacht. Bridee, mor gen om acht uur weer hier ko men. Voor Ross vertrok, ging hij voor de zoveelste maal naar bo ven. Hij klopte bij mevrouw Haye aan en wachtte, tot ze zelf Zandaardappelen voor het bin nenland: Libertas 40 mm opw. 12,50. Zandaardappelen voor de ex port: IJsselster 35 mm opwaarts' ƒ11,50; Bintje 35 mm opwaarts 13,Climax 35 mm opwaarts ƒ11,Patrones 35 mm opw. 11,—. Voeraardappelen 24,75. Stemming: Binnerildfid 'rustig, export rustig. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden Vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. De twee Zweedse technici die sinds dinsdag j.l. in een kabeltun nel onder het zuidelijk stadsdeel van Stockholm opgesloten hebben gezeten, zijn zondagochtend be vrijd en naar boven gebracht. Zoals gemeld werden zij tijdens hun werk verrast door een zware golf grondwater en werden zij naar een hoger gedeelte van de tunnel, die 40 meter onder de grond ligt, gedreven. Zondagochtend bereikte een kik vorsman de opgesloten«»o, waarna ook artsen afdaalden. Door middel van radio en tele visie kon men in heel Zweden de eindfase van de reddingswerkzaam heden volgen. De 26-jarige mon teur Kjell Nisson en de 30-jarige eiectricien Sören Jansson werden onmiddellijk naar een ziekenhuis overgebracht. Dokter Bengt Zet- terström, aan het hoofd van een viertal artsen die de mannen aan een onderzoek zullen onderwerpen, verklaarde dat de geredden geeste lijk in goede conditie verkeerden maar lichamelijk uitgeput waren. Hun onderaards verblijf heeft dan ook vier en een halve dag geduurd. NAGEKOMEN ADVERTENTIES Als geschenk var God ontvingen wij onze dochter EGBERDINA het goede Nederlands van een zoek, het geeft scènes voor de gewaarschuwde en vastbesloten rechtbank en het brengt de wijl hij raadselachtig over hen leugenaar, wiens leugens met dat mensen in grote moeilijkheden, j heen keek; uranje rood isabel: J. Camprens,i Nederlands overeenkwamen. Als ik u vragen mag mevrouw,! „Goedenavond mevrouw, goe-jde deur opendeed, oostburg, 3e prijs; klasse Oranie Geen slapende honden wakker weet u ook. of er zaterdagavond denavond meneer." Hij ging „Nog veertien uur, mevrouw" rood isabel schimmel A. van Dale, maken dus, zo Ross tegen Bri- nog gebeld is hier aan huis?" Ziezo, dacht hij, toen hij weer zei hij. Oostburg 3e prijs; J. Campfens, deé zei en deze begreep het, niet „Nee inspecteur, we waren op de gang stond die slapen I Toen draaide hij zich om en Oostburg 2 x 3e prijs; A. Veraart wetend, dat hij er zelfs invloogur immers niet", vannacht niet, misschien zijn zelê'ng naar huis. Biervliet 3e prijs; Goud isabel C.1 en dat zijn inspecteur iets ging i Ross greep als verstrooid morgen dan wel murw. (Wordt vervolgd G. DEN HAMER— MEINDERTSMA D. DEN HAMER. Terneuzen, 13 nov. 1965. Herman Heijermansstr. 93. Heden nam de Heerè tot Zich, onze zeer ge liefde Man en zorgza me Vader GEERT JAGER, op de leeftijd van ruim 43 jaar. J. E. JAGER- DE POOTER Jaap, Bep, Gerrie, Anton. Axel, 15 nov. 1965. Wilhelminastraat 28. De begrafenis zal plaats hebben vanaf het ver enigingsgebouw der Geref. Kerk, Kerkdreef op donderdag 18 nov. a.s., om 2 uur. V

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2