Het verzet tegen de Amerikaanse politiek in Vietnam neemt toe KERKDIENSTEN De misdaad van Richard Ross VERENIGING „VOLKSONDERWIJS" VIERT 100-JARIG BESTAAN Tweede piratenzender op de Noordzee voor Nederland en België Voor de zondag Uil Pagina 2 Memorandum van juristen Reeds duizend Amerikanen gesneuveld SOWJET- RUIMTEVOERTUIG NAAR VENUS DYNAMIETMANIAK IN OSLO AAN HET WERK Hevige strijd Nog meer Amerikanen Jubileumgeschenk: buitencentrum op Schouwen ZWITSERSE DALBEWONERS VREZEN DAMBREUK WESTDUITSE STRIJDKRACHTEN BESTAAN TIEN JAAR VOOR WINTER EN ZOMER TEGEN VORST EN ROEST! HET WEIGEREN VAN WONINGGEGADIGDEN Man overboord geslagen LABOUR WINT TUSSENTIJDSE VERKIEZING Dankdag voor het gewas DUURDERE VAKANTIEREIZEN BV VMTF 7F.ÏÏTTW Zaterdag 13 november 1905 Naar gisteren bekend is ge worden heeft een jonge moeder, de 24-jarige mevrouw Ceiene Jankowski, woensdagavond uit protest tegen de Amerikaanse po litiek in Vietnam getracht zelf moord te plegen door voor haar huis te South Bend in de Ameri kaanse staat Indiana haar kleren in brand te steken. De jonge vrouw moest naar het ziekenhuis worden gebracht, waar bleek dat zij derdegraads brandwonden over haar hele li chaam had. Toch zijn de artsen van mening dat haar leven niet in gevaar is. Dit is het vierde geval van zelfverbranding in de V. S. uit protest tegen de oorlog in Viet nam. Te Manhattan in New York is donderdagavond door enkele hon derden mensen een betoging ge houden. De manifestatie was ge organiseerd door het „verbond van jongeren tegen de oorlog en het fascisme". De betogers droe gen borden, waarop onder meer stond: „Johnson spreekt over vrede, maar voert oorlog". Een groep Amerikaanse juris ten heeft vrijdag een memoran dum gepubliceerd van 26 bladzij den, waarin de Amerikaanse in terventie in Vietnam wordt ver oordeeld. In een memorandum dat aan 18.000 juristen en hoogleraren in de rechtswetenschappen is gezon den, wordt gezegd dat de politiek van Washington in Vietnam een schending betekent van de Ame rikaanse grondwet, het handvest van de V. N. en de Geneefse ak koorden van 1594. Het aantal Amerikanen dat bij gevechten in Vietnam is gesneu veld, is deze week de duizend ge passeerd, zo is in kringen uit de omgeving van het Amerikaanse ministerie van defensie verno men. Bij de strijd in Vietnam werden volgens deze kringen reeds 5300 Amerikanen gewond, van wie tenminste 3800 dit jaar. De Sowjet-Unie heeft vrijdag een interplanetair station afge schoten in de richting van Venus. Volgens Tass functioneert alles aan boord normaal. Het 963 kg wegende onbeman de ruimtevoertuig de Venus 2 was eerst in een baan om de aarde gebracht en van daar in de richting van Venus ge schoten. Het zal ongeveer drie en een halve maand duren voor dat deze planeet wordt bereikt. Op zijn vlucht zal het station talrijke onderzoekingen doen met behulp van instrumenten, die energie betrekken van che mische en zonnebatterijen. Het is niet bekend of de Venus-2 op Venus moet landen of er een baan om moet beschrij ven. De eerste Russische Venus- raket werd op 12 februari 1961 gelanceerd. Dit ruimtestation woog 643,5 kg. Twee weken later verloor men het radiocontact met het ruimtevoertuig, dat na een vlucht van 270 miljoen km op negentien mei daaraanvolgend Venus op naar schatting 100.000 km passeerde. De Amerikaanse Mariner-2, die Venus in december 1962 pas seerde, zond gegevens naar de aarde, waaruit men kon opma ken dat er op de planeet geen water is, zodat de mogelijkheid van leven is uitgesloten. De Noorse politie maakt jacht op een man, die naar zij ver moedt verantwoordelijk is voor de vier dynamiet-aanslagen van de afgelopen weken in Oslo en die wellicht ook de vorige win ter met handgranaten in de weer is geweest. Alle dynamietaanslagen wer den op woensdagavonden ge pleegd. Ongeveer drie kilo dy namiet ontplofte woensdag j.l. in een vuilnisbak, waardoor tal van ruiten aan scherven gingen. Het hoofd van de Oslose recher che zei, dat een „bescherm engel" de mensen voor letsel scheen te behoeden. Zijn mannen hadden donder dagavond honderden auto's en vuilnisbakken aan een onder zoek onderworpen en bekende onderwereldfiguren en zwervers opgepakt. Volgens hem zou de „dyna- mietman" dezelfde kunnen zijn, die de vorige winter struikel- draden, verbonden met hand granaten, spande over smalle wegen en tussen autobumpers. Bij het ontploffen van deze gra naten waren twee personen licht gewond. Als gevolg van niet-militaire handelingen zijn in Vietnam 391 Amerikaanse militairen omgeko men. Sinds vrijdagmorgen vroeg zijn Amerikaanse infanteristen ter sterkte van een bataljon met pantserversterking op 65 km ten noordwesten van Saigon in een hevige strijd gewikkeld met een bataljon van de vietcong. Het gevecht speelt zich af op en nabij een strategisch belangrijke ver keersweg in de provincie Bing Doeong, waar de laatste maan den herhaaldelijk op grote schaal is gevochten. Door toedoen van massale luchtaanvllen op de vietcong, die zich in rubberplantages aan weerskanten van de weg schuil houdt, zouden 100 opstandelin gen zijn gedood. De Amerikaan se verliezen werden licht ge noemd in mededelingen die in Saigon werden verstrekt. Na afloop van het overleg tus sen president Johnson en zijn ministers, donderdag te John son City in Texas gevoerd, heeft minister van defensie McNamara bekendgemaakt dat er nog meer Amerikaanse troepen naar Viet nam zullen worden gezonden. President Johnson had hem bevolen de verzoeken van de Amerikaanse bevelhebbers te velde in te willigen. McNamara onthulde niet hoeveel man er nu naar Vietnam zullen gaan ter versterking van de 160.000 Amerikaanse militairen aldaar. De Ver. Staten, zo zei hij, wil len de communisten niet van tevoren laten weten hoe sterk hun tegenstander zal worden. Op 20 en 21 mei zal de ver eniging „Volksonderwijs" haar honderdjarig bestaan vieren. De vereniging telt thans over het hele land 854 afdelingen met ruim 152.000 leden, zo werd gis teren door het bestuur op een in Amsterdam gehouden pers conferentie meegedeeld. Het hoogtepunt van de jubileumvie ring zal bestaan uit het aanbie den van een bijzonder jubileum geschenk, n.l. een derde buiten centrum te Noordgouwe op Schouwen-Duiveland. Dit cen trum zal zijn plaats krijgen op het terrein en in het leegstaande complex gebouwen van het voor malige ziekenhuis op Schouwen, dat de vereniging „Volksonder wijs" voor dit doel heeft aan gekocht. De bedoeling is dat de leden de gelden die benodigd zijn voor de verbouwing en in richting, bijeenbrengen door middel van intekenlijsten, ver koopacties, verlotingen enz. Het bestuur hoopt dat met (Adv) deze actie in elk geval 9 gulden per lid, dat is in totaal ongeveer een miljoen driehonderd en vijf tig duizend gulden, zal worden bijeengebracht. Dit derde bui tencentrum is bedoeld als vakan tieverblijf, conferentieoord en ais verblijf voor gehandicapte kinderen. Ter gelegenheid van het eeuw feest zullen een fotopocket „Daantje zou naar school toe gaan100 jaar Volksonder wijs" van C. Wilkeshuis en een kinderboek „De Zevensprong^ van Tonke Dragt op de markt worden gebracht. De bewoners van het Ver- zasca-dal bij Bellinzona in het Zwitserse kanton Tessino leven in grote angst met in de her innering rampen als die in Fre- jus, Longarone en Saas Fee. In het gebied doen zich namelijk al enkele dagen aardschokken en aardtrillingen voor en men vreest, dat de pas voltooide stuwdam in het dal zal scheu ren. Men heeft klappen gehoord „die leken op ontploffende land mijnen". Vele bewoners van het dal hebben zich gewend tot de kantonnale autoriteiten, die een bijeenkomst van ingenieurs en geologen belegden. Deze zijn tot de conclusie ge komen dat de schokken worden veroorzaakt door uitzettend ge steente en dat, hoewel het „een vervelend verschijnsel" is, de toestand geen enkel gevaar op levert. Niettemin is de dam on der permanent toezicht geplaatst. Ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van de Westduitse strijdkrachten, dat overigens zon der veel vertoon naar buiten wordt herdacht, heeft bondskan selier Erhard de minister van de fensie Von Hassel gelukgewenst. Naar regeringswoordvoerder Von Hase vrijdag meedeelde verklaar de Erhard dat het Duitse volk op zijn strijdkrachten kon vertrou wen als bewaarder van zijn vei ligheid. De drie onderdelen van de Westduitse strijdkrachten tellen thans in totaal 436.000 man, van wie ongeveer zestig procent dienstplichtigen. Het geheel staat onder NAVO-bevel. West-Duits- land heeft geen eigen generale staf. Zoals bekend wil Erhard, als hij binnenenkort naar de Vere nigde Staten gaat, aandringen op een nauwer betrekken van de Westduitse strijdkrachten bij de Europese kernwapenverdediging. Van militaire zijde in West-Duits- land wordt gesteld dat de West duitse strijdkrachten op zichzelf niet tegen een laanval uit het oos ten opgewassen zouden zijn zon der hulp van kernwapens. nemers doorgaan, strooit volgende maand een tweede piratenzender radioprogramma's met lichte mu ziek uit over Nederland en België. Deze commerciële zender zal worden geëxploiteerd door drie Engelsen, die voordien meewerkten aan de Engelse commerciële zen der „Radio City". Uitgezonden zal worden op de middengolf op onge veer 200 meter van acht uur 's mor gens tot acht uur 's avonds. De drie initiatiefnemers willen hun namen met het oog op reeds ondervonden en nog te verwachten tegenwerking bij de uitvoering van hun plannen nog niet gepubliceerd zien, evenmin als hun vertegen woordigers in Nederland, die thans contacten leggen met sponsors en reclamebureaus. PROVIANDERING UIT SCHEVENINGEN Naar is meegedeeld wordt reeds onderhandeld met Jos Brink en met een paar musici uit jazz- en beat- bands over een aanstelling als disc- jockey. Lagor Waard, organisator van jazz-en beat-festijnen, is ge- Ga voor permanente bescherming van vraagd goodwill-stunts voor het het koelsysteem naar een Esso dealer. nieuwe radioprogramma te beden- Hij vertelt u hoe belangrijk dit nieuws ken en uit te voeren. is voor ów uto Het nieuwe zendschip wordt op 1 een kleine werf in Londen afge- Als de plannen van de initiatief- bouwd en ingericht. Het schip Is iets groter dan het radioschip Veronica. Het komt ongeveer één mijl van het andere schip af te lig gen. De sterkte van de nieuwe piratenzender is zo groot, dat een goede ontvangst ook in noordwest- België mogelijk wordt geacht. In tegenstelling met het pro gramma van Veronica zullen voor dat van de nieuwe zender de disc- jockey's aan boord van het schip zijn om „de plaatjes aan elkaar te praten". Proviandering en aflos sing van het personeel zullen uit Scheveningen geschieden,, waar voor een snelle boot zal worden gebruikt. De heer Scheps, lid van de tweede kamer voor de Pv/dA, heeft de minister van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening schriftelijke vragen gesteld over verenigingen van flatbewoners, die op grond van de statuten be paalde gegadigden weigeren op grond van staat, stand en/of huidskleur. Het kamerlid wil weten of de minister de tijd niet gekomen acht na te gaan, op welke wijze tegen dergelijke discriminatie 'n dam kan worden opgeworpen. De vliegende Hollander Minister Luns vliegt er als mi nister van buitenlandse zaken nog wel eens uit („Join the fo reign office and see the world"). We zien de bewindsman hier als vliegende Hollander tijdens een vlucht met een machine van de koninklijke luchtmacht. SLECHTE KAAS GEEN GEVOLG VAN VIJFDAAGSE WERKWEEK De secretaris van de vakgroep zuivel van de agrarische be- drijfsbond, de heer J. Koster, is op een vergadering van zuivel- bewerkers in Utrecht fel van leer getrokken tegen de stelling, dat de slechte kwaliteit van de Nederlandse kaas een gevolg zou zijn van de vijfdaagse werk week. „Men moet voorzichtig zijn met het beschuldigen van de kaasmakers. Als dat zo blijft, zullen wij als bond uit een ander vaatje moeten gaan tappen, zei de heer Koster verontwaardigd. Een kwart van de Nederlandse kaas is waardeloos, zo gaf hij toe, maar te goedkoop vond hij het de schuld te schuiven op de vijfdaagse werkweek. Een com missie is thans bezig met een onderzoek naar de slechte kwa liteit van de kaas. De heer Kos ter heeft zitting in deze com missie. „Ik hoop dat uit 't eind rapport de ware oorzaken zullen blijken", zei hij. De 28-jarige Klaas Vroeg in de Wei, stuurman -aan boord van de binnentanker „Leito II" is donderdag overboord gesla gen, toen de tanker op de Nieuwe Maas ter hoogte van de Schiehaven voer. Tot heden is zijn lijk nog niet gevonden. Premier Wilsons labourparty heeft donderdag een tussentijd se verkiezing voor een parle mentszetel in de Londense voor stad Oferith gewonnen. De la- bourregering beschikt daardoor weer in het lagerhuis over een absolute meerderheid van twee stemmen. De uitslag van de verkiezing was: Labour 21.835 stemmen, conservatieven 14.763 stemmen en liberalen 2823 stemmen. Vergeleken met het percen tage, behaald bij de algemene verkiezingen van oktober, steeg het nu door labour behaalde, percentage van 53,1 tot 55,4 pro cent. De conservatieven stegen echter sterker, namelijk van 32,5 tot 37,45 procent. De liberalen vielen terug van 14.4 tot 7,15 percent. Dankt God in alles, want dat is de wil Gods in Christus Jezus over u. 1 Thessalonicenzen 5 18. In sommige streken van ons vaderland wordt jaarlijks de „dankdag voor het gewas" ge-, houden. In Amerika is „Thanks- givingsday" zelfs een zeer be langrijke nationale feestdag. Dat is ongetwijfeld een voor treffelijke zaak. Al zijn we dan niet allen in het boerenbedrijf, we "zijn er wel allemaal heel nauw bij betrokken. We moeten het ten slotte allemaal van 't „gewas heb ben. Zelfs de koning wordt van het veld gediend." En daarom gaat het niet aan de boeren al leen voor het gewas te laten danken. Wij allemaal de da mes in hun salon, de heren van het kantoor, de arbeiders in de fabriek, de jonge mensen in hun studie moeten ook eerbiedig het hood ontbloten en de knieën buigen voor de God en Vader van onze Here Jezus Christus en Hem ootmoedig danken voor het wonder, waarmede Hij dit jaar weer onze akkers on velden ge zegend heeft. Dat Hij weer de zaaier levend zaad in de handen gaf, dat Hij het groei en bloei en vruchtbaarheid gaf. Dat Hij een beschot gaf ruim en rijk genoeg om mens en dier te voeden tot overhoudens toe, Als wij maar vroom en bescheiden genoeg zijn om Gods gaven eerlijk en naar eens ieder behoefte onder de mensen te verdelen. Als wij dit danken veronacht zamen, nalaten, overbodig vin den, gaan we daarmee in tegen de uitdrukkelijke wil Gods. Want „dat is de wil Gods". Dat wil God in Christus Jezus. Christus Jezus, om Wiens bloeds wille ook al deze natuurlijke gaven u geschonken worden, herinnert u eraan dat u God moet danken. Hij stierf ook voor „het gewas". Hij fluistert u toe: „Dankt God in alles." Zó wordt ons danken een belijdenis van onze Heiland Christus Jezus. Uit „De Stem achter U.") Vakantie in het buitenland zal volgend jaar in bijna alle Euro pese landen duurder worden. Op de vrijdag in München beëin digde internationale» reisbureau- treinconferentie hebben zeven van de veertien Europese spoor- •wegdirekties namelijk»verhoging der tarieven voor speciale va- kantietreinen aangekondigd. Dtf zou niet zonder gevolgen voor de tarieven der reisbureaus blij ven, aldus werd door deelnemers aan de conferentie gezegd. Rlco Bulthuis 551 Toen hij afscheid van zijn nieu we vriend nam, zei Ross: „Egge- ling, dit was man tegen man, ik zal er geen misbruik van maken. Ik ben niet gekomen om andere zaken uit te zoeken, ik bepaal me tot de moord." „Zelfmoord," riep Eggeling met een bliksemsnel knipoogje. Toen gaven ze elkaar een hand en gin gen beide hun eigen weg. Eggeling ging naar huis en Ross wandelde doodbedaard op 'n grote afstand achter hem aan om te zien waar hij bleef. Dicht bij het pension schoot hij als een verschrikte haas een donker por tiek in en nog geen twintig tel len later passeerde hem Tilly met haar vriend, stijf gearmd en in druk gesprek. Ross aarzelde: de kunstzwendelaar volgen of de man-met-de-pijp, beter gezegd zónder pijp? Hij besloot tot het laatste en had een halve straat lengte afgelegd, toen hij zich be zon. Aan de buitenkant valt niets meer te schaduwen, peinsde hij. Het was de ram.p in zijn beroep, je zou toestellen moeten bezitten, om de mensen innerlijk te betrap pen, reactie-instrumenten, Ror- choanaliticus moeten hebben in- plaats Van mensen als Bridee, die je met verholen vreugde om je fouten, flesjes vergif onder je neus duwden en dan net zo lang detective speelden, totdat je er een stokje voor stak. Hij vond, thuisgekomen, zijn rechercheur aan het kruiswoord- puzzlen, gebogen over het avond blad. Er was niets gebeurd, ver nam hij. Bridee had met Nellie aan de keukentafel gegeten en hij had iets ontdekt. „Zo," zei Ross, „je wordt een hele Piet! Bridee vulde een ander woord voor „inktvis" in de vak jes en iets mopperend over de hoofdstad van Arabië, legde hij zijn potlood neer. „Gaat u maar eens mee inspec teur, u zult eens wat zien..." In de keuken stond Nellie zwij gend vaten te wassen, mevrouw Weber was nergens te bekennen. „Dag Nel!" riep Bridee, met iets van spot in zijn vette stem. Nellie schrok op en lachte witjes. De rechercheur opende de deur van de bijkeuken, wenkte met 'n geheimzinnig gebaar vagi zijn ogen, dat Ross hem maar vol gen moest. Toen ze eenmaal bin- schachmethode... Je zou een psy-' nen waren, sloot Bridee de deur, knipte een lichtje aan en wees met zijn duim veelzeggend naar een damesparaplu, dié in een klein plasje water stond. „Kijk eens even an, inspecteur, dat noemen ze boffen, dat ding staat hier al de hele dag en de dienstbode kwam vanmorgen bij droog weer binnen en de paraplu van mevrouw staat opgerold in de standaard, droog as kurk." „Van wie is deze dan?" „Van Nellie natuurlijk, dat zie je an de knop, die hoort bij d'r tas." Richard Ross kreeg een gevoe lige klap in zijn zelfverzekerd heid. Nellie had het lijk gevon den. Ze had hem op bed gelegd, ze had de bewijsstukken wegge wassen, maar.die paraplu moest ze gisteravond reeds hebben bin nengebracht, want de punt stond in een plas en de stof was nog nat. „Het flessie!" zei Bridee. Hij stond met de handen in zijn zak ken tegen de muur geleund en trommelde een mars met zijn rechtervoet op de tegels. Ross zei: „Als we het haar vra gen, dan ontkent ze misschien, of ze gaat huilen, of ze verzint een weloverdacht smoesje of... we vergissen ons." „Effies doordrukken, raadde Bridee aan met een slome stem. Ross wond zich op. „Luister Bridee, dat gaat niet. Ik kan het hele huis wel oppak ken, want ze liegen allemaal en ik heb niets aan leugens. Er be staat veel kans, dat ze allemaal thuis zijn geweest, op een paar na en dat Nellie is afgekocht ter- wille van mevrouw Weber, die dat niet mag weten." „Misschien heeft ze een mede plichtige, ze is zo verdacht gauw verliefd, daar word je gewoon misselijk van. Bridee sprak blijk baar uit ervaring, want hij lachte lang en geluidloos. „Dus een man," zei Ross. Bridee floot zachtjes en keek strak naar de paraplu. „Ik weet het niet, ze het een hekel an die mevrouw hierboven, die tandarts. Dat is zo erg, dat de tranen in d'r ogen schieten, als ze an haar denkt." „Het kan toevallig zijn Bridee, ik moet voorzichtig zijn." „Dat is zo inspecteur, maar dat flessie dan?" „Misschien uit een raam ge gooid, of door een ander in de struiken gesmeten." „We hadden direct voetspo ren..." „Onzin!" riep Ross. „Dat ste nen slingerpaadje wemelt van de voetstappen en als ze allemaal thuis geweest zijn zullen er ve len van de tuindeur gebruik ge maakt hebben." Bridee krabde onder zijn hoed je. Toen Ross hem vroeg, waar Nellie woonde, verhelderde zijn gezicht. Hij begreep de opzet. Ross ging „strikken zetten". An deren uithoren over derden en dan uitspelen. „Wil ik gaan, inspecteur?" „Nee. Wacht even, ik ga mor gen zelf. Als zij uitgeweest is, zal ze moeten bewijzen, waar ze ge weest is en dan praat ze zich we] vast." Hij knikte Bridee eens vertrouwelijk toe en deed de deur open naar de keuken, waar Nellie nog alttijd stond af te dro gen. (Wordt vervolgd) OOST ZEEUWS-VLAANDEREN' NED. HERV. KERK ZONDAG 14 NOVEMBER Axel: 10 en 14.30 u. Ds. H. J. Ruis, van Sluiskil. Hoek: 10 u. en 14.30 u, Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse9.30 u. Ds. E. E. Stern. Hulst: 10 u. Ds. E. Gramsbergen, van Hontenisse Philippine 11 u. Ds. J. A. H. Brok, van Hulst, Sas van Gent; 9.30 u. Ds. J. A. H. Brok, van Hulst. Sluiskil: 9.30 u. en 11 u. Ds. Ph. M. Becht, van Zaamslag. Terneuzen: Grote Kerk 10 u. Ds. J. A. Poelman; 19 u. Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek. Goede Herderkerk 10 u. Ds. J. Scholten. Driewegen: 7 u. Ds. J. A. Poel man. Zaamslag: 10 u. en 14.30 u. Ds. P. J. Pennings, van Axel. GEREF. KERK Axel: 10 u. en '15 u. Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. Paksy, van Oostburg. Terneuzen: 10 u. Ds. L. Berger, 16.30 u. Ds. W. H. Gispen. Sas van Gent: 19 u. Ds. W. H. Gis pen, van Terneuzen. Zaamslag: 10 u. en 15 u. Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 u en 15 u. Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 u. en 14.30 u. Ds. C. v. d. Jagt. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: (Vlooswijksttraat) 9.30 u., 14 u. en 18 u. Ds. J. Panne- koek. Hoek: 9.30 u., 14 u. en 18 u. lees- dlenst GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 u. en 14.30 u. leesdienst. Terneuzen: (Frans Halslaan) 10 u. en 15 u. leesdienst. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 u. en 14.30 u. Ds. P. Sneep. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 u., 14 u. en 18 u. Ds. de Reuver. VOLLE EVANG. GEM. Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10: u. v.m. en donderdags 8 u. n.m. Bidstond zondags om 8.30 u. n.m. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen: (gebouw K. M. C., Leeuwenlaan 31) 10.30 u. Ds. A. Mulder. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. Heiligingssamen komst: 19.30 u. Evangelisatié- samenkomst o.l.v. It. B. E. Meuf- fels en H. R. Njjhuis. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 u., 9 u., 10.30 u. en 17.30 u. H. H. Missen. Clinge: 7 u., 8.30 u. en 10 u. H. H. Missen. Hulst: 6.30 u., 7.45 u., 9 u. en 10 u. H. H. Missen. Philippine; 7.30 u. en 10 u. H. H. Missen. Sas van Gent: 7 u., 9 u., 11 u. en 17 u. H. H. Missen. Sluiskil; 6.45 u„ 8.30 u„ 10.30 u. en 17 u. H. H. Missen. Terneuzen: (H. Willibrorduskerk) H. Missen (op zondag): 7 u; 9.30 u. en 11 u. (In de week): 7,30. u. (Op zaterdag): 7.30 u. en 9 u. (Triniteitskerk)H. Missen (op zondag): 8 u.: llu. en 17 u. (In de week)7.30 u. en 19.15 u. (Op zaterdag)7.30 u. en 9 u. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 14 NOVEMBER Aardenburg: 11 u. Da. H. B. de Neeling. Biervliet: 9.30 u. Ds. H. W. Door- nink, van Groede. (Dankstond voor l)et gewas en arbeid.) Breskens: 9.30 u. Ds. W. A. Dek ker, em. pred. te Breskens; 18.30 u. Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 u. Ds. W. C. Luuring. Groede: 11 u. Ds. H. W. Doornink. Hoofdplaat: 11 u. eerw. heer H. J.. Begeer. Nieuwvliet9.30 u. eerw. heer H, J. Begeer. Oostburg: 9.30 u. Ds. T. A. C. van' Drunen. Retranchement: 9.30 u. de eerw. heer G. M. C. de Vries. Schoondijke; 10 u. Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 u. Ds. C. Balk. St. Kruis: 11 u. Ds. T. A. .C. van Drunen, van Oostburg. St. Anna ter Muiden: 11 u. Ds. O. Balk. Waterlandkerkje: 10 u. Ds. W. B, Bergsma. (Dankdienst voor het gewas.) IJzendijke: 9.30 u. Ds. L. Spaans, van Breskens. (Dankdag voor de oogst en arbeid.) Zuidzande: 9.30 u. mej. Da. H. B. de Neeling.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2