PROVINCIAAL NIEUWS Binnenlands nieuws LAKSE STUDIE VOOR VASTE OEVERVERBINDING WESTERSCHELDE DE VRfTE ZEEUW Pagina 3 Terneuzen Jongeren-hulpdiens t Ned. Rode Kruis geïnstalleerd Axel De gepensioneerden vergaderden in „Het Centrum" Bruinisse Kabels Gvevelingendam op de grond AANHOUDINGSBEVEL TEGEN GASTON NAESSENS Goes Perenaanbod kan wat toenemen Oostburg Ernstig verkeersongeval Postzegelbeurs Ossen isse Show-avond Sas van Gent Grote materiële schade bij autobotsing Vogelwaarde Tentoonstelling Opbrengst collecten Bezoek St. Nicolaas IJzendijke De E.H.B.O. doet aan toneel HULPVERLENING AAN DE ANTILLEN PHILIPSFABRIEK IN ZUID-ITALIE DUBBELE MOORD STAKING Aanvaring op Amsterdam-Rijnkanaal; binnenschip gezonken Aanvaring bij Hoek van Holland 62-jarig schoolhoofd door auto gedood Meisje verdronken Bromfietsers door auto geschept AGENDA Wilson stuurt persoonlijke boodschap aan Smith De overzeese gebiedsdelen van Portugal Dénderdag 11 november 1965 f Woensdagavond werd in de benedenzaal van hotel „Rotter dam" een vergadering gehouden van de afdeling Terneuzen van het Nederlandse Rode Kruis on der voorzitterschap van mr. H. Kijpstra. in zijn welkomstwoord zei mr. Rijpstra zich dankbaar gestemd te gevoelen voor het vele werk dat in Terneuzen in alle stilte voor het Rode Kruis wordt ver richt en blij te zijn dat nu eens de schijnwerper hierop kon wor den gericht. Vervolgens richtte de kringse cretaris voor Zeeland, de heer A. D, Constandse, zich tot de aan wezigen in verband met de eer volle plaats, die Terneuzen ver overde in de campagne welke enkele maanden geleden werd ge houden. In 1959 werd een beker beschikbaar gesteld voor de ge meente die de grootste opbrengst zou hebben.. Goes, Middelburg, Terneuzen en Vlissingen deden hieraan mee. In feite ging de strijd altijd tussen Goes en Terneuzen. Ter neuzen won de beker viermaal en Goes tweemaal. Gedurende enkele jaren bedroeg de op brengst van Terneuzen rond 5000 120 van het streef bedrag, ƒ1 per gezin); in 1964 liep het op tot 6001 (145,3 en in 1965 tot 6302 (146,2 De totale opbrengst voor Zee land was in 1964 68.644 en dit jaar zal dit ruim 8000 meer zijn (109%). De heer Condstandse voegde er aan toe dat provinciaal gezien Zeeland de leiding heeft. Vanzelfsprekend was de kring secretaris hierover verheugd en hij bedankte alle dames en spe ciaal mevr. Van Rossum. Met veel erkentelijkheid voor het werk van mevr. P. C. Verlin de-Maandag kon de heer Con standse haar de medaille uitrei ken als beloning voor de 2de prijs die de Terneuzense damescolon ne in de provinciale wedstrijd (na Middelburg) heeft veroverd. Bij het uitreiken van deze me daille zei de kringsecretaris te hopen dat Terneuzen nog eens zal kunnen meedoen aan de na tionale wedstrijden. Hopelijk zullen zich ook spoe dig een aantal vrijwilligers voor de herencolonne willen melden. Met veel waardering sprak mr. Rijpstra over het wellfarewerk dat een aantal Terneuzense da mes nu reeds tien jaar verricht, een werk dat steeds in stilte wordt gedaan en dat nu door het nationale Nederl. Rode Kruis met een medaille werd beloond. De volgende dames ontvingen de medaille voor tien jaar well farewerk: mevr. v. d. Vlugt-Vin- kenborg; mevr. Scheele-van Hoe ve; mevr. Moret-Smit; mevr. Kramer-Sieuwers; mevr. v. d. Griek-Blok; mevr. den Exter- Harms; mevr. van Bunder-Becht; mevr. Butler-Geijp; mev. Eecke- laar-van Bunder; mevr. v. Hoeve -den Hamer; mevr. Klaassen- Timmerman; mevr. Stuij-Sinke en mevr. van Os-Maters. Tenslotte ging mr. Rijpstra over tot de installatie van de jongeren Hulpdienst in Terneuzen die nu kon beginnen met een gedeelte van de zorg voor de bejaarden, dank zij het onvermoeibare enthousiasme en de toewijding van mevr. Maat. De voorzitter zei dat het vraagstuk van de con tinuïteit in het provinciale Rode Kruis een bijzondere zorg van het kringbestuur is." Mr. Rijpstra was dankbaar je gens de negen jongeren die zich hiervoor beschikbaar stelden. 'Het waren: A. Voogd; A. J. M. Holverdinge: J. Cappon; F. van Overbeke; J. v. d. Velde, R. Mi- chielsen, J. Scheele. L. T. de Vis ser en C. E. Butler. Jeugd-Automobiel-Club Dank zij de Renault-dealer, de heer Dees, en de Shell was de nog jonge afdeling Zeeuws- Vlaanderen van de jeugd-auto- mobiel club in staat in de open baarheid te treden. Er was flinke belangstelling voor de filmavond die woens dagavond werd gehouden op de bovenzaal van „Monopole". Een zestal films vormde de entou rage van deze bijeenkomst. Wanneer men over jeugdclubs, in oprichting of opgericht, denkt wordt dit vaak vereenzelvigd met het begrip „nozem" of „provo", enz. Het viel ons bij de eerste kennismaking aanstonds op dat daarvan bij de J.A.C. geen sprake is. Wij troffen serieus? jongeren die iets van hun club willen maken en wier belang stelling uitgaat naar diverse as pecten, welke samengaan met al wat auto- en motortechniek, motorsport e.d. betreft. We konden inzage nemen van „Vol Gas", het maandblad van de J.A.C. Het is fris van opzet en belangrijk van inhoud. Als het bestuur zich de be perking weet op te leggen niet direct „vol gas" te geven en rus tig aan de groei blijft werken, geloven wij dat de J.A.C. in Zeeuws-Vlaanderen een goede reden van bestaan heeft. Samen bundeling van jeugd op een wij ze als zij voorstaan kan goede vruchten afwerpen. Woensdagmiddag kon de voor zitter van de afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen van de Ne derlandse Bond van Gepensio neerden, de heer J. de Vries uit Terneuzen, een groot aantal leden begroeten op de vergade ring in „Het Centrum" te Axel. In 't bijzonder richtte hij zich tot het hoofdbestuurslid, de heer M. M. J. v. d. Welle uit Rotter dam, die het woord zou voereij, De heer J. v. d. Heiden te Westdorpe werd gekozen als plaatsvervangend lid van de kas- commissie. Er werden eveneens contact mannen resp. -vrouwen gekozen voor Axel; Terneuzen (met o.m. Hoek en Sluiskil); Sas van Gent- Philippine-Westdorpe; Hontenis- se; Hulst en omgeving; Koe wacht; Overslag en Zuiddorpe. Zij zullen contacten onderhou den met het bestuur, bijv. bij overlijden van leden, eventueel innen van contributies, ledenbe- zoek enz. Voor genoemde plaatsen wer den resp. aangewezen de heer J. Loof, mevr. Klaayssen, de heer J. van Dommelen, de heer Duy- venbode, de heer Rombouts, de heer Jeras en mevr. Wullems. Nadat de secretaresse verslag had uitgebracht over de alge mene vergadering te Utrecht, werd de pauze benut voor een babbeltje onder oud-bek.enden, een kopje koffie en contributie- betaling. Na de pauze was het woord aan de heer v. d. Welle die o.m. sprak over verschillende aspec ten van de nieuwe pensioenwet. De spreker wees daarbij op de kleine groepen die voordelen hadden uit bepaalde maatrege len en op grotere groepen waar voor niets uit de bus kwam. Het bleek uit zijn betoog dat de bond voor de gepensioneer den op de bres staat voor de be langen van zijn leden. Uit de woorden van de spre ker en de hier en daar geplaat ste interrupties kon men opma ken dat er onder de gepensio neerden geen gevoel van tevre denheid heerst. En hoewel de vergadering een prettig verloop had, gingen de bezoekers niet met een bevredigd gevoel naar huis. De voorzitter dankte aan het eind van de vergadering de aan wezigen voor hun komst en de heer v. d. Welle voor zijn uit eenzettingen. Hij hoopte op een weerzien, waarbij dan hopelijk kan worden gesproken van een opgeklaarde horizon, die nu nog in nevelen is gehuld. „Operatie kabelbaan", die de laatste maand op de Grevolingen- dam werd uitgevoerd, is ge slaagd. De beide kabels, waar langs de gondels hebben gere den om de Grevelingen te dich ten, liggen thans op de grond. Binnenkort gaat men ze om haspels winden. De wegomlegging die nodig was om het werk zo min moge lijk te storen, is opgeheven en het zal het eerste half jaar ook niet nodig zijn de Grevelingen- darr. zoals gebeurd is enkele uren voor het verkeer te sluiten. Adv) De rechter van instructie van het gerechtshof in het departe ment Seine heeft een aanhou dingsbevel tegen Gaston Naes- sens uitgevaardigd, die destijds is veroordeeld wegens het on wettig gebruik van een serum (anablast) tegen leukemie. Naessens is twee maanden ge leden beschuldigd van valsheid in geschrifte, maar was voorlo pig op vrije voeten gelaten. Hij was vrijdag j.l. echter niet ver schenen om voor de rechter de "ï'klaringen af te leggen over t'e afkomst van een schrijfma- Tiine waarmee een brief was ""schreven, welke het brief - •ofd van het ministerie van ndheid had. Volgens zijn vrouw is Naes- ..is sedert 10 oktober niet meer m züa weaifig it Fmis geweest. Op de Zeeuwse fruitveilingen is het de laatste weken niet druk geweest met de aanvoer van pe ren. In de komende tijd kan het aanbod echter weer wat gaan toenemen met name van het ras Conference, een peer van zeer goede kwaliteit die vooral op het moderne fruitbedrijf veel wordt geteeld. Een deel van de oogst van dit ras is na de pluk opgeslagen in de koelhuizen. De bewaring ge schiedt bij gewone koeling en in zg. gascellen, waarin het produkt nog langer houdbaar blijft. De afzet van deze in het koel huis bewaarde peren zal in Zee land in de komende maanden ge leidelijk aan plaats vinden en voor een groot deel gebeurt dat door middel van poolvorming waarbij een poolcommissie vast stelt of en zo ja hoeveel er ver kocht zal worden, afhankelijk van de kwaliteit van het produkt en de vraag die er naar bestaat. De teler krijgt dan wanneer alles is verkocht de gemiddelde prijs per kwaliteit uitbetaald. De kwaliteit van de in het koel huis opgeslagen peren is op het ogenblik zeer goed en verwacht wordt dat de vraag er naar groot zal zijn. Niet alleen voor de bin nenlandse markt is er hiervoor een grote vraag naar peren, maar ook voor export. Op de rijksweg Oostburg- Schoondijke heeft woensdag avond om 7 uur een ernstig ver keersongeval plaats gehad, waar bij vier personen min of meer ernstig werden gewond en een personenauto zwaar werd be schadigd. De auto, die werd be stuurd door A. B. uit Zuidzan- de, is door tot nu toe onbeken de oorzaak ingereden op een vóór hem rijdende dragline, be stuurd door A. L. D. uit Oost burg. De bestuurder van de per sonenauto en de mede-inzitten den A. W. uit Sluis en mevr. T. met haar 4-jarig dochtertje, werden, nadat dokter Looze uit Oostburg de eerste hulp had verleend, per ambulance-auto naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. De postzegelclub „Het Land van Cadzand" hield in hotel „De Eenhoorn" zijn maandelijkse ruil- en veilingavond. Besloten werd o.m. een extra ruilbeurs te houden in Sluis. Als datum werd daartoe vastgesteld 18 nov. in hotel „De Korenbeurs". Met groot succes heeft de to neel- en muziekclub „Explosie" een show-avond gegeven in het parochiehuis. De belangstelling was zo groot, dat verschillende toeschouwers zich met een staan plaats tevreden moesten stellen. Woensdagmiddag omstreeks half vijf reed de geneesheer C. uit Gent met zijn personenauto op de rijksweg Sas van Gent- Terneuzen in de richting Ter neuzen. Ter hoogte van de boer derij van de heer Ramondt wilde hij een vrachtauto passeren en bemerkte te laat de uit de rich ting Terneuzen naderende per sonenauto van de vertegenwoor diger de heer v. d. L. uit Eind hoven. Om een frontale botsing te vermijden weken beide auto's naar links uit, waardoor de auto van v. d. L. in de flank werd gegrepen door die van C. en tegen de stootrand van het ka naal botste. Ondanks de grote materiële schade aan beide auto's liep al leen de heer v. d. L. uit Eind hoven een hoofdwond op. Dokter Puylaert sr. verleende de eerste hulp. Onder grote belangstelling heeft burgemeester P. J. G. Molt- hoff de tentoonstelling geopend van werken van de Duitse schil der-graficus Helmut L. Günther Deze tentoonstelling wordt ge houden in het gemeentehuis van Vogelwaarde tot 27 nov. a.s. Zij omvat een veertigtal werken, voornamelijk lithografieën, hout sneden, lino's en tekeningen. Op de avond van de opening werd een inleidend woord ge sproken door de heer L. Kleijne, voorzitter van het gemeenschaps- werk Vogelwaarde, die de ten toonstelling organiseert in sa menwerking met het gemeente bestuur. Over de waarde van hét werk van Günther sprak vervol gens de heer W. Enzinck, let terkundige en criticus te Oost burg. Deze eerste tentoonstelling in de gemeente mag meteen ge slaagd worden genoemd. Het ziet er dan ook naar uit, dat op dit terrein meer activiteiten te ver wachten zijn. De collecte ten bate van de N.O.V.I.B. bracht in deze ge meente een bedrag op van 213. De collecte ten bate van het geestelijk gehandicapte kind, ge organiseerd door de Stichting Zorgenkind bracht 170 op. Ook dit jaar zal St. Nicolaas op uitnodiging van het St. Nicolaas- comité voor de parochies Stop peldijk en Boschkapelle een be zoek aan deze dorpen brengen. Sint zal op zaterdag 4 december op de bekende wijze zijn intocht maken. Enkele leden van de afdeling IJzendijke van de E.H.B.O. heb ben het toneelstuk in drie be- drijven van Ad Hoornik „He Water" in studie genomen. IT stuk staat onder regie van c voorzitter, de heer Marteijn. Het is de bedoeling door hr geven van enkele uitvoeringen <i kas van de vereniging wat o; peil te brengen. Velen in de gemeente dragen het werk van de E.H.B.O. een goed hart toe. Wij twijfelen er dan ock niet aan, of er zal voor deze uitvoering grote belangstel ling bestaan. De hulpverlening van Neder- lad aan de Nederlandse Antillen heeft tot nu toe beantwoord aan het doel, waarvoor deze werd ge geven en is zowel direct als indi- riect ten goede gekomen aan de gehele bevolking. Wijziging in de procedure ten aanzien van de ze hulpverlening wordt dan ook niet nodig geacht. Dit heeft de vice-minister-pre sident, de heer Biesheuvel, geant woord op schriftelijke vragen van het eerste kamerlid de heer Algra (ARP). In zijn antwoord deelt hij ver der mee dat de Antilliaanse re gering heeft verklaard dat het in derdaad juist is dat bij een deel van de bevolking kan worden ge sproken van armoede en onder voeding. Dit is een uitvloeisel van de toenemende werkloosheid en de sterke groei der bevolking. Minister Biesheuvel deelt ten slotte mee dat voorstellen tot aanvulling van de hulpverlening in bewerking zijn. Deze voorstel len, waarin aan de hand van een in te stellen onderzoek ook exac te kwantitatieve gegevens over ondervoeding worden verwerkt, zullen met de tweede fase van het meerjarenplan aan de Neder landse regering worden voorge legd. Woensdag is in de Zuid-Italiaanse plaats Bari medegedeeld dat Phi lips' gloeilampenfabrieken daar een fabriek zal bouwen voor elektri sche en elektronische apparaten Het bedrijf zal naar verwachting ruim vijf miljard lire (ongeveer 25 miljoen gulden) kosten en werk bieden aan ongeveer 500 man. EEN VREEMDE BRUID Dit is geen mummie van suiker werk, maar een bruidstoilet, dat dezer dagen door een manne quin van Ives St. Laurent in Wiesbaden getoond werd. De creatie is vervaardigd van witte wol. Een 27-jarige Spaanse arbei der heeft dinsdagnacht zijn vroe gere werkgever en diens vrouw uit hun woning in Waldshut, West-Duitsland, ontvoerd en de man in een bos doodgestoken. De Spanjaard was dinsdag uit de gevangenis ontslagen, waar hij een straf van vier weken had uitgezeten wegens bedreiging van zijn tegenwoordige werk gever. De inmiddels gearresteer de moordenaar had het echt paar twee chèques van 4000 en 6000 markt afgeperst. In een fabriek van hydrauli sche apparatuur in Coventry zijn zeshonderd man in staking ge gaan omdat een blinde collega, die loonsverhoging had gevraagd, zou zijn beledigd. De stakers zeggen dat iemand van de be drijfsleiding had verklaard: „Hij mag al blij zijn dat hij een baan tje heeft. Sommige blinden moe ten op straat schoenveters ver kopen." De 48-jarige Graville Wather- worth, die in de oorlog in Duits land door een granaat in het ge zicht werd gewond en sindsdien blind is, werkt in de fabriek met een braille-micrometer. KANTOORBOUW VAN BOVEN NAAR BENEDEN Sinds kort laten Westduitse bouwexperts grote kantoren van boven naar beneden groeien. De eerste proef van deze soort is het 13 verdiepingen tellende Finlandhuis in Hamburg, dat in de tweede helft van het volgend jaar zal worden ingewijd. Als aan de toren, die de liftinstalla- tie en de bedrijfsleidingen zal bergen, voor iedere verdieping de stalen dragers zijn aange bracht, laat men de bouwlift ge leidelijk zakken en wordt iedere week een nieuwe etage aan de voorgaande bevestigd. In dit ge bouw zullen Finse bedrijven, in formatiebureaus en de lucht vaartmaatschappij Finair worden ondergebracht. Van een restau rant op de bovenste verdieping zal men een prachtig uitzicht op het midden in de Hamburgse City gelegen binnenmeer Alster hebben. Het silhouet van het Finlandhuis zal aan het gebouw op de achtergrond van de foto worden aangepast. Ondertussen plant of bouwt men soortgelijke kantoren ook in andere West duitse steden, alsmede in Ham burg zelf, votgens het voorbeeld van het Finlandhuis. In het voorlopig verslag van de >e commissie voor verkeer en 'erstaat uit de tweede kamer er de begroting 1966 van het '.swegenfonds wordt er op ge mzen, dat de toelichting op die -groting „slechts weinig" inzicht reft in de motivering van de prio- teitenbepaling voor de wegen bouw in de periode 19661971. Ook voor de periode na 1971 ont breekt, aldus het verslag, het aan inzicht in de fasering van de we genbouw. Aan minister Suurhoff wordt in het verslag o.m. gevraagd of het niet noodzakelijk is om voorrang te geven aan de grote varbindin gen van het westen met de rand- provincies en tussen de randpro- vincies onderling. In het 31 vragen omvattende verslag wordt o.m. nog gewezen op de mogelijkheden tot het ma ken van een vaste oeververbinding over of onder de Westerschelde. Gesteld wordt dat, alvorens een dergelijke verbinding tot stand kan worden gebracht, daaraan een langdurige studie vooraf zal moe ten gaan, Op het Amsterdam-Rijnkanaal ter hoogte van de spoorbrug bij Muiden zijn dinsdagavond in dichte mist het binnenschip „Ver trouwen" en de tanker „Homerus 2" met elkaar in aanvaring ge komen. De „Vertrouwen" werd bij deze aanvaring midscheeps aan stuurboordzijde lekgestoten, zodat het snel water maakte en binnen drie minuten zonk. De be manning van het gezonken schip, de eigenaar met zijn moeder en zuster, wist tijdig op de tanker over te stappen. Daar de „Home rus 2" weinig schade heeft, ver moedt de rijkspolitie te water van Nigtevecht dat zijn anker een lek in de „Vertrouwen" heeft ge slagen. Beide schepen voeren in de richting Amsterdam. De aanva ring deed zich voor op het mo ment dat de voorop varende „Vertrouwen" naar de wal koer ste en de tanker langszij kwam. Het binnenschip was met zand geladen. Alleen een klein gedeel te van de voorsteven steekt nog boven water uit. Woensdagavond zijn bij de mon ding Van de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland het binnen komende Duitse vrachtschip Ubena, 4966 brt, en de Nederlandse kust vaarder Fedala, die uitgaande was, vermoedelijk doordat beide sche pen uit de koers liepen, met elkaar in aanvaring gekomen. Het Duitse vrachtschip kreeg vrij veel schade boven water. Over een afstand van acht meter werden de huidplaten ingedrukt, de onderzijde van de brug kreeg behoorlijke schade en de verschansing werd over een af stand van vijftien meter ontzet. De Fedala kreeg een scheur van vijf meter lengte en een breedte van ongeveer twintig centimeter, maar boven water. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Wel voer de reddingboot „Koningin Juliana" ter assistentie uit. Beide schepen konden op eigen kracht naar Rot terdam terugkeren om daar af te meren en de schade te laten repa reren. Het hoofd van de school voor u.l.o. te Deurne, de 62-jarige frater Henrico (in de wereld J. Hermans uit Tilburg) is woensdagavond om streeks half zeven, toen bij met zijn fiets de Helmondseweg over stak, aangereden door een perso nenauto. Hij werd zo ernstig ge wond, dat hij ter plaatse is over leden. In Valthermond is het lijkje van de negenjarige Grietje Preusscher uit die plaats uit het Zuiderdiep opgedregd. Het kind was dinsdagmorgen per fiets naar school gegaan en diezelfde dag niet meer thuisgekomen. Dinsdagavond en nacht is door de politie naar het meisje gezocht. Vermoedelijk is het kind toen ze naar school ging en daarbij een brug over moest, door de zeer dichte mist in het kanaal terecht gekomen. Op de provinciale autoweg De Lier Delft ter hoogte van Schipluiden is dinsdagavond een ongeluk gebeurd, waarbij 1 per soon werd gedood en drie ver wondingen opliepen. Bij het ongeval is de circa 60- jarige heer J. Paauwe uit De Lier om het leven gekomen. Zijn zoon Leen en diens vrouw wer den ernstig gewond. Het ongeval gebeurde omstreeks half negen. De heer J. van O. uit 's-Heeren- berg reed met een kleine bestel auto van De Lier richting Delft. Op een gegeven moment nader den hem twee bromfietsen. De lichten hiervan deden de heer Van O. vermoeden, dat het 'de koplampen van een tegenliggen- de auto waren. In de mening ver kerend, dat hij te veel links van de weg reed, zwenkte hij naar rechts, waar hij een betegelde weg zag, wat echter een fietspad was. Hier reden ook twee brom fietsers, de heer Paauwe en zijn zoon met achterop de duo diens vrouw. Allen werden door de au to geschept. De heer Paauwe werd zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse is overleden. Beide anderen en de chauffeur van de auto, die een shock opliep, zijn met verwondingen opgenomen in een ziekenhuis in Delft. Vol gens de politie is het ongeval ver oorzaakt door onbekendheid van de chauffeur met de situatie teï plaatse. DONDERDAG 11 NOVEMBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Goldfinger". VRIJDAG 12 NOVESMBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Goldfinger". ZATERDAG 13 NOVEMBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Goldfinger". De Britse premier Harold Wilson zou zijn Rhodesische ambtgeoot Ian Smith gisteren een persoonlijke boodschap stu ren, zo zeiden regeringskringen in Londen. Daartoe was beslo ten op een kabinetsvergadering, waarop werd nagegaan wat kon worden gedaan om een defini tieve breuk tussen Engeland en Rhodesië te voorkomen. De Sowjet-Unie heeft woens dag in de Veiligheidsraad aange drongen op sancties tegen Por tugal. Na de regering van dr. Salazar „criminele onderdruk king" van de overzeese gebieden van Portugal verweten te heb ben deed de Russische afgevaar digde, Fedorenko, een aanval op de Navo-landen en westerse „kapitalistische monopolies", die volgens hem de Portugese poli tiek in Afrika steunden. Zonder uit de doeken te doen wat voor maatregelen hij bedoel de, zei Fedorenko dat de volke renorganisatie er voor diende te zorgen dat haar besluiten wor den uitgevoerd.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3