Terneuzen alleen op kop 't is weer tijd voor ASPIRIN BAYER BA Bfonchilelten Zaterdagvoetbal Rechtbank te Middelburg zó zacht zó geurig Geef uw kinderen het beste Kinder-Aspirin en experimenteer niet met andere middelen! kinder daar staat daar staat achter 7 Maandag 8 dinsdag 9 noVembcr 1965 DE VTUTF 7.FFUW Pagina. 3 TERNEUZEN—ÜDIO 4-2 In een door eeu neristzonnetje overgoten ZiUiueraportparK neo- Den ue vele toescuouwers Kun- uen genieten van een sneue en sporueve wedsuiju. retneuzeu meek auidenjK de sterkste ook ai namen ue gasten tegen ue ver- nouüing in onverwaeut een u-2 .voorsprong, 'r er neuzen trau aan met ten invaller voor E. juaurei, ate goed werd vervangen uoor ae jeuauige Kees Meijer. ivret ue ncnte wind en de zon tegen trap te Terneuzen ai. Kn reeus in ue derde minut kreeg reenisbuiten Borgt een pracntige kans. Kinks- bacK Dierickx ruiste een bal, Korgt was erbij maar schoot over. Terneuzen kwam terug via Borgt, die deze middag eenter wat ego ïstisch speelde en voor open aoel naast scnoot. De roodzwarten bleven druk uitoefenen, maar doelman Van Hoek bescnikt over keeperskwaii- teiten. Hij wist schoten van Fre- deriksen en Doorns bekwaam te keren. In de 16e minuut vieren 2 doelpunten. Odio sloeg een rood zwarte aanval af. Vriends ving de bal uit de achterhoede op; gal vlug door naar zijn midvoor Bas- tiaansens die de Terneuzense verdediging te viug ai was en op zijn schuiver had doelman De Vos geen antwoord. (0-1 Direct na de aftrap kwam Odio terug. Bastiaansens gaf 'n pass naar zijn linksbinnen Van den Ende. Deze knalde op goal, De Vos stompte de bal vallend weg. maar eer er een Terneuzens been aan te pas was gekomen, had Van den Ende de bal reeds langs De Vos geschoten. (0-2). In de 24e minuut verkleinde Terneuzen de achterstand door Dooms. Borgt gaf een voorzet naar Dooms. Deze miste echter. De Odio-midhalf De Vos ver schrok hier blijkbaar vanen viel; Doorns reageerde snel en schoot hard in. (1-2) In de 30e minuut kreeg Borgt de kans voor de gelijkmaker maar hij talmde zo lang dat hij de bal verspeelde. Daarna schoot Deij rakelings over. In de 42e mi nuut kwam Odio goed weg, toen Dooms een voorzet gaf naar Wis sel die over de uit zijn doel gelo pen Van Hoek kopte, maar rechtsachter Steenpaal kopte de van onder de lat veld weer in en zo brak de rust aan met een 1-2 voorsprong voor Odio. Er is in de kleedkamer vermoe delijk een enkel woordje gespro ken, want Terneuzen ging na de thee vol elan in de aanval, waar bij Dooms en Deij zich meerdere malen onderscheidden. Nadat Dooms zwaar gehinderd naast had geschoten, wist Van Hoek 'n combinatie Wissel-Dooms-Borgt mooi te onderbreken. Hij moest evenwel in de 10e minuut capitu leren; Da $met nam op links een vrije trap en plaatste de bal ge heel naar rechts. Borgt ving het leer op, gaf een pass naar V/d Peijl die hard inschoot. De bal kwam terug via een Odio-been en Dooms liet de Terneuzenaan- hang juichen door de bal langs doelman Van Hoek te jagen. (2-2) De thuisclub bleef combi neren, maar Odio liet de moed ook niet zakken en een schot van rechtsbinnen Schreurs was doel man De Vos reeds gepasseerd, maar De Smet kopte de bal nog net uit het doel. Terneuzen kroop door het oog van een naald, toen De Vos een schot van rechtsbui ten Maurits liet vallen, maar Bas tiaansens zag nog kans om naast schieten. Van Hulie plaatste de bal naar Frederiksen die enkele Odio-spe- lers passeerde en toen een scnot loste, dat via een Odio-been cor ner ging. Wissel nam deze met een inswinger en de naar voren gekomen Geelhoedt kopte in (3-2). Even daarna ging een vliegend schot van Frederiksen rakelings over de lat. In de 29e minuut loste Wissel van 20 meter een schot dat doel trof, maar de scheidsrech ter had buitenspel geconstateerd van Doorns en annuleerde dit doelpunt. In de laatste minuten probeer de V/d Ende van Odio door te breken, maar Meijer en Geel hoedt zuiverden het terrein. De laatste gaf door naar Dooms die ineens Van der Peijl aan het werk zette. De ver opgedrongen Odio-verdediging kreeg geen meer om in te grijpen (4-2). Een verdiende zege voor de roodzwarten, die door het gelijke spel van RKVVU nu alleen aan de kop staan. Op 21 november zullen ze die plaats moeten ver dedigen in de uitwedstrijd tegen Rood Wit, dat gisteren Steenber gen inmaakte met 9-0... HVV '24—Alliance 3-1 De blauw-gelen hebben beide punten gehaald uit een zwak ge speelde wedstrijd tegen Alliance uit Roosendaal. Vooral de eerste helft was zwak. Beide ploegen hielden hun spel veel te kort en er werd te weinig via de vleugels ge speeld. Ook de afwerking was vóór de rust zwak. De verdedigingen ge raakten telkens in paniek bij een aanval en werkten slordig weg. Vooral bij de bezoekers was dit erg. Hieraan lag het in hoofdzaak dat er niet werd gedoelpunt in de eerste helft. In de tweede helft kregen wij wat beter spel te zien. In de vijfde minuut kreeg Magnus een pracht kans maar hij schoot tot geluk van de Alliance-keeper die niet te best was, tegen de lat. Het duurde tot de 20e minuut eer er werd gedoel punt. Hulst bouwde een goede aan val op via Walter Naessens; de Al liance-achterhoede appelleerde voor buitenspel en bleef staan. De Block rende met de bal tussen de backs door en schoot in (10). De scheidsrechter wees alle nrotesten af. Twee minuten later werd het 20, toen De Block andermaal de bal van Naessens kreeg toege speeld. Hij schoot op doel, de kee per der bezoekers stopte de ba! maar half en via zijn voet ging het leer binnen. Na ongeveer een half uur spelen ontstond er paniek in de H. V. V.- verdediging. De doelman liep uit; hij kwam in botsing met een Al- liance-speler die de bal doorgaf aan zijn midvoor waarna deze on doel schoot. Rut dy Neefs sloeg de bal er met zijn hand uit. Adam die in eerste instantie inschoot, nam ook de strafschop. Hij schoot on houdbaar in (21). In de laatste minuut wist Naes sens die alleen langs de lijn was gesneld nog een doelpunt te ma ken. Hij zwenkte naar binnen, pas seerde de linksback van de bezoe kers en scoorde (31). Naessens liet in dez wedstrijd goed en snel vleugelwerk zien. Ook keeper D'Hooge verdient 'n aparte vermelding. Luister naar B't is weer tijd voor North State", metde Dutch Swing College Band o.f.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica - za. 11.15 en 18.45 u., zo. 10.30 en 18X5 u. (Adv) metvruchtensmaak achter Zeeland Sport—Axel 1—1 Axel trok naar Vlissingen met een gewijzigd elftal. Zo was Verberkmoes naar vo ren gedirigeerd. Hij werd van achter vervangen door J. Diele- man. Verbunt kon wegens een blessure niet aantreden en de linksbinnenplaats werd nu over genomen door H. Herman. Toch kon het naar voren bren gen van Verberkmoes geen over winning bewerkstelligen. Gezien het spel en de vele door Axel onbenutte kansen mag Zee land Sport tevreden zijn met het gelijke spel. Doelman Baart, die geblesseerd is, werd in het Vlissingse doel vervangen door De Ridder, die bij het ene doelpunt niet geheel vrijuit ging. De eerste aanvallen waren voor Zeeland Sport, maar spoedig nam Axel de aanval over. Reeds In de vijfde minuut viel de eerste tref fer. Bij een voorzet van Verstrae- ten greep keeper De Ridder over de bal heen en Verberkmoes pro fiteerde daar handig van. (0-1) Kort daarna schoot Herman te gen de paal; de terugspringende bal werd door Schepper nogmaals ingeschoten, maar zijn vizier stond te hoog gericht. In de 13e minuut knalde Sheilds (hard in, maar De Ridder wist de bal corner te tippen. tn de 17e minuut gat Verberk- [ïnoes goed voor maar het schot van Lensen ging hoog over. ,,Na 23 minuten spelen viel de ker uit een van links ge- rner. C. de Nooijer ving de bal op en wist De Koeyer kansloos te slaan (1-1). Axel bleef ook na de rust door gaan met open aanvallen maar aan de afwerking ontbrak veel. Bij een scherpe voorzet van Sheilds kwam Verberkmoes een meter tekort. In de 15e minut kreeg Sorgdra- ger een prachtkans om Zeeland Sport aan een voorsprong te hel pen maar van korte afstand schoot hij hoog over. Er kwam in de stand geen ver andering meer. De voorhoeden hadden hun schot thuisgelaten. Conclusie: een spannende en bij vlagen ook wel goede wedstrijd'. De scheidsrechter was een der besten van het veld. DERDE KLASSE D Goes—Hontenisse 1—3 Voor de rust wogen beide par tijen goed tegen elkaar op. De bezoekers namen na een kwar tier de leiding door v. d. Kerk hoven (01). W. Debbaut scoor de in de 25e minuut voor Goes de gelijkmaker (11). Na de hervatting was Honte nisse sterk in de meerderheid. V. d, Kerkhove gaf Hontenisse na 28 minuten opnieuw de lei ding (12). Vijf minuten later werd de eindstand 13 bereikt door een doelpunt van Bogaerd Vogelwaarde—Roosendaal 1-1 Een met zeven invallers aan tredend Vogelwaarde heeft gis teren tegen Roosendaal een ver diend gelijkspel behaald. Vóór de rust was Roosendaal opper machtig, maar het duurde tot uitgerekend tot de voorlaatste minuut eer Roosendaal door De Bot met een kopbal de leiding kon nemen (01). Na de rust was Vogelwaarde duidelijk in de meerderheid. In de 23e minuut schoot Pieters met een ver schot de gelijkmaker in het Roosendaalse doel (11). VIERDE KLASSE H IJzendijke—Clinge 3—3 IJzendijke is er in geslaagd Clinge een punt te ontfutselen dank zij de hattrick van Van Opdorp, die IJzendijke reeds in de vierde minuut een voor sprong bezorgde (1—0). Door Neeft werd het na 20 minuten 11 en vier minuten later had Clinge de leiding door Blok (1— 2). Van Opdorp scoorde in de 37e minuut de gelijkmaker (2 2). In de voorlaatste minuut van de eerste helft kon Hoefnagels Clinge op 23 brengen. Na de hervatting werd er slechts eenmaal gedoelpunt en wel in de tiende minuut door Van Opdorp uit een strafschop (3—3). Corn Boys—Oostburg 4—3 Direct na de aftrap nam de thuisclub door Vermeulen een 1 0 voorsprong. Doelpunten van v. d. Kerkhoven in de 25e en Vermeulen in de 40e minuut ga ven Corn Boys bij de rust een 30 voorsprong. Tien minuten had Oostburg in de tweede helft nodig om de achterstand tot 32 te reduce ren door doelpunten van Broek hoven en Moerman. Vijf minuten later gaf Ver meulen Corn Boys weer wat meer lucht (4—2). Eerst kort voor het einde slaagde De Badts er nog in er 43 van te ma ken. Van beide clubs werd een spe ler uit het veld gezonden, bij Corn Boys D'Hondt en bij Oost burg Riteco. Lewed. Boys—Zeelandia 0-3 Een slechte wedstrijd die door de minst slecht spelende ploeg werd gewonnen. Rijn scoorde in de derde minuut voor de eerste maal (01). Na de hervatting deed hij hetzelfde in de 20e mi nuut, terwijl de eindstand werd bereikt na 25 minuten door 't Gilde (0—3). Aardenburg—Steen 3—2 Bij de rust had de thuisclub een 20 voorsprong door doel punten van Trapman in de 33e en Pieters in de 25e minuut. In de eerste minuut na de thee verkleinde Saman met een kopbal de achterstand tot 21. Trapman kon na 32 minuten Aardenburg een 31 voorsprong geven. Toen in de 38e minuut Van Dorselaar Steen dichter bij een puntenverdeling bracht, kreeg Aardenburg het zwaar te verduren maar hield toch stand. Een gelijkspel had Steen overi gens wel verdiend. Hansw. Boys—Biervliet 3-3 Een doelpuntenrijke wedstrijd, waarin Hansw. Boys na een kwartier de leiding nam door Verbruggen (10). Twee minu ten later was het 20 door De Coninck. In de 37e minuut ver kleinde Martens de achterstand tot 2—1. Na de hervatting zorgde v. d. Bossche in de tiende minuut voor de gelijkmaker (22). Een kwartier voor het einde nam de thuisclub nogmaals de leiding door Stevense (32), maar kort voor het einde was het Versluys die Biervliet nog op 33 bracht. (Adv) Hoestdrank in tabletvorm.95ct ,Ik rijd nooit meer. De 24-jarige Belgische dame M. D. S. uit Antwerpen maakte in juni met de heer V., een ken nis van haar, een tocht door West Zeeuws-Vlaanderen. Zij wjl- de zelf graag eens sturen en kreeg daarvoor toestemming. De heer V. stond haar zijn plaats af. In Oostburg in de Brouwerij straat nam zij een bocht naar rechts veel te groot. De auto reed het trottoir op en ramde een hotelmuur na eerst drie voetgangers te hebben aangere den, n.l. twee dames en een kind. Een van de dames, een Cana dese, werd zo ernstig gewond dat zij enige dagen later over leed. De Belgische automobiliste was er nog danig van onder de indruk. „Ik rijd nooit meer", zei ze ter zitting. De officier van justitie, mr. Andreae, eiste een maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, benevens 400 boete of 80 dagen hechtenis en een jaar ontzegging. Over de kop geslagen De 25-jarige rijwielrepara teur A. J. te Oostburg had even eens een dodelijk ongeval ver oorzaakt. Op het laatst van aug. bestuurde hij de auto van een kennis.. Met deze kennis en nog een derde bekende reden zij naar Maldeghem. Op de terug weg is J. nabij Eede van de weg afgevlogen en over de kop ge slagen. De eigenaar van het voor vijftig gulden gekochte autootje werd uit de wagen geslingerd en overleed ter plaatse. De officier meende dat het ongeluk te wijten is geweest aan te grote snelheid met een oud vehikel dat niet voor drie per sonen geschikt was. Hoewel hij grove schuld niet bewezen achtte, eiste hij twee weken ge vangenisstraf en een jaar ont zegging. De verdediger, mr. H. de Mul, drong aan op een voorwaarde lijke veroordeling. Geen voorrang verleend Op de eerste dag van septem ber reed de 25-jarige buschauf feur J. de G. uit Schoondijke met een autobus met arbeiders van Sluis via Groede naar Bres- kens. De kruising met de rijks weg te Groede, een voorrangs- weg, passeerde de chauffeur met HARRY RILD SPEELDE EERSTE WEDSTRIJD VOOR FEYENOORD Zaterdagavond is de nieuwste aanwinst van Feijenoord, de Zweedse international Harry Bild, voor het eerst voor zijn nieuwe club op de groene mat verschenen. We zien hem hier in aktie tijdens een aanval in deze wedstrijd welke ging tus sen Feijenoord en een Noorse combinatie. De Rotterdammers wonnen de strijd met 5I. v- AZVV—Arnemuiden 3—2 Kats—Tern. Bovs 1—6 Breskens—RCS 4—1 Voor rust speelde Breskens met wind mee, hetgeen aanleiding was om meer in de aanval te zijn. Men speelde het grootste gedeel te dan ook op de helft van RCS. Na 7 minuten wist Hoefnagel de stand op 1-0 te brengen door het nemen van een corner. In de 15e minuut wist Boekhout de stand op 2-0 te brengen. Tot de rust was er verder 'n matig spel waar uit geen doelpunt meer tevoor schijn kwam. In de 9e minuut na de rust kwam uit prachtig samenspel tussen De Krui.iter, V.d! Lijcke en Boekhout de stand op 3-0 door Boekhout. In de 17e minuut wist V.d. Dries de eer voor Souburg te redden. (3-1) In de 27e minuut miste RCS een prachtige kans bij het nemen van een strafschop. Boekhout maakte in de 29e minuut 't laat ste doelpunt waarmee de eind stand beslist was. grote snelheid met het gevolg dat een personenauto met de bus in botsing kwam. De bus kantel de om en een passagier die naast de chauffeur zat, kwam onder de bus terecht. Hij was op slag dood. De chauffeur van de Ci- troën werd ernstig gewond. De officier eiste twee weken gevangenisstraf en zes maanden ontzegging. In al deze zaken zal de recht bank op 12 november uitspraak doen. Deze ontmoeting had 'n span nend verloop. Voor de rust gal AZVV de toon aan maar na de rust domineerden de gasten die de 3-0 achterstand waar zij bij de thee tegenaan keken, terug wisten te brengen tot 3-2. Reeds in de eerste minuut be zorgde Jopie Dieleman met een goed schot AZVV de leiding. Ondanks een overwicht met goede aanvallen liet de afwerking bij de Axelaars nog wel eens wat te wensen over. Zo zagen wij en kele goede schoten van M. de Vis ser juist langs de verkeerde kant van de paal eaan. J. Geensen die door een knie operatie lange tijd niet had ge speeld, bleek zowel stuwend als verdedigend weer een nuttige kracht. In de 39e minuut ging Piet Haak snel achter een vrije trap aan, waarna hij onhoudbaar in schoot. (2-0) Vijf minuten later ondernam dezelfde speler een soloren, die hij zuiver afwerkte (3-0). Na zes minuten in de tweede helft scoorde Van Belzen het eer ste tegenpunt (3-1). Wel had Arnemuiden het beste van het spel maar de Axelse aan vallen waren ook niet van gevaar ontbloot. Zo zagen wij Visser nogmaals hard tegen de buiten kant van de paal schieten. In de 25e minuut wist Meule- meester met een mooi schot kee per Van de Broeke te slaan. (3-2) De resterende tijd verliep span nend. Arnemuiden vocht verbe ten om tot een gelijk spel te ko men, maar de thuisclub hield stand, waarbij speciaal het harde werken van Arie de Putter op viel. Een tegenvaller voor de lei ders uit Arnemuiden, deze kleine nederlaag en voor Axel een ge weldige meevaller. De Tern. Boys hebben zater dag een ruime en gemakkelijke overwinning behaald op een ma tig spelend Kats. Dat de score niet nog hoger was, dankte Kats vooral aan het goede werk van doelman Bouwense. Direct na het beginsignaal kwa. men er al een paar mooie kan sen voor de Boys maar deze leverden niets op. Hierna mocht Kees Schoonakker een penalty nemen maar deze werd gestopt. Het was Dave de Kubber die de openingstreffer scoorde na een pass van Simons. Joop de Jonge plaatste drie minuten later voor de tweede maal de bal in het Kats-doel Hierna kwam Kats tot een tegenpunt toen de Boys achterhoede te ver oprukte en Bakker hiervan dankbaar pro fiteerde (12). Nog in dezelfde minuut was het verschil wéér twee doelpunten toen Peter Simons scoorde (13). Na de rust hadden de Boys de wind tegen, maar het spel werd nu veel beter. Keer op keer kwa men nu de Boys-aanvallers voor het Kats-doel hetgeen in nog drie treffers resulteerde. Peter Simons schoot eerst raak (14). Nadat Kees Maas nog eens oog in oog met doelman Bouwense had gestaan, was het Joop de Jonge die een pass van Loet van Dixhoorn afwerkte (15). Hét laatste woord was tenslotte aan Dave de Kubber die het halve dozijn volmaakte. Kats toonde zich een sportief verliezer, zodat scheidsrechter Boone een ge makkelijke dag had. BOEKHANDEL VAN DE SANDE Noordstraat 5557 Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 1