PROVINCIAAL NIEUWS iets voer haar fiets! EEN SOW VII 45.099 TON OP DE REDE Beursoverzicht Vleesprijzeis moeten omlaag Marktberichten Pagina 2 Terneuzen Axel Cacfaand Hulst Koewacht Oosthursi Plrüs^ittine Retranchement Sluis IJzendijke 'n geschenk voor moeder? NOG KAN HET NIET SCHUTTEN Burgemeester Rijpsira reikte (bceken)prijzen uit Veilig verkeer vraagt aandacht van de kerken EX EXTRA TRA RA RA RA RA RA MOTOR OIL j RA RA tXl RA EXTRA EXTRA BESCHERMING DE VvRHF /i' M'iW Maandag 8 dinsdag 9 november 1965 Statenkring Hulst C.H.U. Vrijdagavond a.s. zal het Tweede- Kamerlid mr. H. K. J. Beernink in het gebouw „De Schakel" voor de statenkring Hulst van de C. H. U. het woord voeren over de huidige actuele problemen. jaarlijkse feestavond zwemclub „De Schelde" Vrijdagavond vond in de bo venzaal van hotel „Centraal" het jaarlijkse Scheldebal plaats, een feestavond voor leden en donateurs van de zwem- en po loclub „De Schelde". Behalve de Scheldeband, uit de heren Muller, Dieleman en Dorrepaal, traden dit jaar ook de „Trolles" op, zodat jong en oud volledig aan hun trekken kwamen op de dansvloer. De voorzitter van de zwem club, de heer M. van Kerkvoort, had weer handen vol werk met het uitreiken van de medailles voor de klubkampioenschappen, die in de afgelopen zomer ge houden zijn. De wisselbeker voor de spor tieve prestaties (met de nadruk op sportief en niet op prestaties) ging dit jaar bij de dames naar mej. Marleen Donze. Bij de he. ren kwamen hier twee leden in aanmerking n,l, Leen van Doorn, die hiermee zijn exem plaar definitief in bezit kreeg, terwijl een nieuw aangeschafte beker voor 1965 in de prijzen- kast van Michiel de Pooter te rechtkwam. In de loop van de avond maak te de heer Van Kerkvoort de benoeming bekend van de sek- retaris, de heer L. Baert, tot ere lid der vereniging. De voorzitter speldde hem het ere-insigne der vereniging op en overhandigde hem de bijbehorende oorkonde. De heer Baert, die sinds 1954 se- kretaris is, treedt n.l. per 31 de cember a.s. af. Het gezellig samenzijn, hoofd zakelijk bedoeld als kontakt- avond in het lange gesloten seizoen van deze specifieke zo- mervereniging, werd voortgezet tot in de kleine uurtjes. Directeur P.T.T.-kantoor Tot directeur van het postkan toor te Axel is benoemd de heer P. F. Standaert, voorheen in ge lijke functie werkzaam te Lobith- Tolkamer. Jubileumtentoonstelling van de sportfokkersclub „Ter Verbetering" De sportfokkersclub „Ter Ver betering" heeft in de voormali ge garage van de firma Essel- brugge in de Prins Hendrik straat haar 40e tentoonstelling van konijnen en pluimvee ge houden. Er waren meer dan 300 dieren ingezonden van goede kwaliteit. De heren J. van Bokhoven uit Waalwijk en J. H. Havelts uit Heerlen keurden de konijnen. De heren J. A. van Gils uit Wad- dinxveen en P. Ramondt uit Sas van Gent namen het pluim vee voor hun rekening. Het was voor de keurmees ters geen eenvoudige taak. De organisatie was als gewoonlijk goed verzorgd en zeer vele lief hebbers en belangstellenden hebben aan deze tentoonstelling een bezoek gebracht. De voornaamste uitslagen wa ren: Mooiste konijn van de ten toonstelling: een blauwe voed ster (jong) van Th. Machielsen te Zaamslag; het mooiste konijn grote rassen een witte Vlaamse reus (voedster jong) van D. de Putter te Axel; het mooiste ko nijn kleine rassen: een tam zwart konijn (voedster jong) van W. Deij te Hoek; het mooiste konijn dwergras: Marter Sepia (ram jong) van A de Visser te Ritthem en het mooiste konijn jeugdklasse: een Belgische haas (ram) van M. van Hese te Axel. Winnaar in de Alaska-Hava- naclub werd M. W. Verhelst; mooiste kriel was een wyandot- te-hen van W. A. de Valk te Ra penburg. De mooiste sierduif tenslotte was de Lahore, rode doffer loud) v»»» M. C. Domini- cus te Nieuwdorp. Optreden dansgroep „de Heiste Klakkertjes" Zaterdagmiddag gaf de dans groep de Heitse Klakkertjes op uitnodiging van het streekeen- trum Axel een geslaagde demon stratie. In afwachting van deze groep brachten de fanfare „Ho sanna" en de drumband diverse nummers ten gehore. Toen de groep was ongesteld, werd eerst een muzikale rond wandeling gemaakt waarna een optreden volgde van hun folklo ristische volksdansen. Deze groep bestond uit een 50-tal visserskinderen, gestoken in typische klederdracht en met zwarte klompen aan. Zij wer den begeleid door een blaas- orkest, eveneens in visserskle- dij. Het streekcentrum heeft met het laten optreden van deze groep een goede greep gedaan. Voor de eerstkomende zater dagen lopen er met verscheidene gezelschappen nog onderhande lingen. fëosctaik^elSe Zoon doodde vader De negentienjarige timmerman I. J. K. heeft in de nacht van zater dag op zondag zijn vader, de 49- jarige J. K. in Boschkapelle na een heftige woordenwisseling gedood. Even na middernacht kregen vader en zoon ruzie over het feit, dat de jongen ontslag bij zijn baas had genomen. Al twistend begaven ze zich naar buiten. Daar greep de jongen een lange houten hamer en sloeg er zijn vader mee op het hoofd. Deze werd daardoor levens gevaarlijk gewond. De ijlings te hulp geroepen arts, dokter Elen- baas uit Zaamslag, liet de man on middellijk naar het ziekenhuis in- Hulst overbrengen. Zondagmorgen overleed het slachtoffer aan zijn verwondingen. De jongen heeft een bekentenis afgelegd. Vandaag zou hij voor de officier van justitie in Middelburg worden geleid „Hedenesse" organiseert weekends voor jonge volwassenen Het vormingscentrum „Hede nesse" te Cadzand organiseert in de eerste maanden van 1966 een viertal weekends voor jong-vol wassenen (20-30 jaar). De data voor deze weekends zijn 29 en 30 januari; 26 en 27 februari; 26 en 27 maart en tenslotte 15-17 april. Er zullen diverse belangwek kende onderwerpen aan de orde komen, waarvan wij noemen: de joodse oorsprong van het chris tendom; het antisemitisme; het verschijnsel Israël; de concilie uitspraak over de Joden; Thora- studie enz. Deze onderwerpen zullen door deskundige inleiders worden behandeld. Hiervoor wer den reeds toezeggingen ontvan gen van de reizende opperrabijn E. Berlinger; ds. W. H. Zuidema, gereformeerd predikant voor het gesprek met Israël in België; ds. S. Gerssen, secretaris van de raad voor de verhouding tussen Israël en de hervormde kerk, terwijl er voorts, contacten zijn met een r.k. geestelijke en de Israëlietische gemeente te Antwerpen. Naast de inleidingen staan er speelfilms op het programma. Het laatste weekend zullen de cursisten een bezoek brengen aan de synagoge in Antwerpen. Vogel'rentoonstell ing De plaatselijke afdeling van de bond van vogelliefhebbers heeft in zaal „De Ster" een ten toonstelling gehouden. Hiervoor was veel belangstelling. Er wa ren prachtige vogels aange voerd, in diverse soorten en klassen. Keurmeester Kraak had geen gemakkelijke taak om de 105 kanaries in de diverse kleurslagen te keuren. Als grote winner kwam hier uit de bus de zilveragaat-kanarie van E. Biesbroeck met 88 punten. Kam pioen bij de parkieten werd de grasparkiet van J. Brasspenning, e eneigen kweek, met 87 pun ten. Bij de tropen was het E. v. d. Walle die mèt oranje kaakje 85 punten behaalde. Bij de kwar tels was het J. Braspennning die het hoogste aantal punten ver kreeg. Hij kreeg er 89 op zijn beoordelingskaart. Hij werd te vens algemeen kampioen van de tentoonstelling. Deze fokker be haalde ook de eerste prijs met de mooiste stammen eigen kweek, namelijk 352 punten met zijn Chinese kwartels. Het was 'n geslaagde tentoonstelling voor de afdeling Hulst Zilveren jubileum De heer A. D. E. Mattelé, com mies ter secretarie der gemeen te Koewacht, tevens ambtenaar van de burgerlijke stand der ge meente Overslag, herdacht het feit dat hij 25 jaar geleden zijn loopbaan als gemeente-ambte naar begon. Op 2 november 1940 kwam hij op de secretarie te Overslag. Op 1 augustus 1942 ging de heer Mattelé naar Koewacht als klerk, waarna hij op 15 december 1942 werd benoemd tot 2e ambtenaar. Per 1 maart 1950 volgde zijn benoeming tot commies ter se cretarie. Het jubileum werd her dacht in het gemeentehuis te Koewacht in aanwezigheid van mevr. Mattelé, het college van burgemeester en wethouders, de gemeente-ontvanger en het se cretarie-personeel. Burgemeester G. C. M. Die- rick feliciteerde de heer Mattelé namens het gemeentebestuur en bood hem de traditionele envelop pe met inhoud aan. Mevr. Matte lé werd in de bloemetjes gezet. De secretaris, de heer A. A. Geerards, feliciteerde de heer en mevr. Mattelé namens het secre tarie-personeel en bood de jubi laris een schilderij aan. Na een gezellig samenzijn dankte de 'heer Mattelé voor de gelukwensen en de geschenken. Daarna had een receptie plaats in de feestzaal „De Schepper" welke druk werd bezocht. „Hslpt elkander" De oudervereniging „Helpt El kander", een organisatie van ouders en vrienden van geeste lijk of lichamelijk gehandicap ten, wil komen tot oprichting van een afdeling West Zeeuws- Vlaanderen. Daartoe Vindt vrij dagavond in de Burgerzaal van het gemeentehuis te Oostburg een bijeenkomst plaats waar het woord zal worden gevoerd door de heer Van Gelder over de doelstellingen van de vereni ging. De heer Van Gelder is di- "tpur van de stichting „Helpt Elkander". De heer Van Beur- I den zal een causerie houden over de taak van de sociale pedagoog. Na de pauze hebben de aan wezigen de gelegenheid vragen te stellen aan een forum, waar van de heer J. L. van Leeuwen', burgemeester van Oostbpre, vooFzitter is. Tevens maken deel uit van dit forum de heren Varft Gelder, Van Beurden, Klaassen, hoofd van de school voor B.L.O., de heer Bliek uit' Terneuzen, voorzitter van de afdeling „Helpt Elkander" aldaar en de heer Dekker, voorzitter van de be schuttende werkplaats te Oost burg. Heemkundige kring maakt excursie Een groot aantal leden van de heemkundige kring in West Zeeuws-Vlaanderen kwam bij een te Sint Margriete in België waar ze door het gemeentebe stuur van die plaats werden ont vangen. De heer A. A. Hoolhorst, wnd. voorzitter van de kring, sprak een begroetingswoord en burgemeester P. van Hijfte gaf een overzicht van de toestan den in zijn gemeente. De heer J. Ch. Cornelisse uit IJzendijke hield een pleidooi voor de open stelling van meer grensposten in de streek. Dit zou de economi sche en culturele toenadering in hoge mate bevorderen. Na de inleidende woorden werden de gasten uit Nederland rondgeleid door het prachtige krekenge- bied. Er werd een bezoek ge bracht aan Waterland-Oudeman en het oude bedevaartsoord van Sint Jan in Eremo en de tocht eindigde met een rondleiding in de kerk te Watervliet. Gemeenteraad Het grootste gedeelte van de -dezer dagen gehouden raadsver gadering onder voorzitterschap van wnd burgemeester Van Ooteghem was gewijd aan het uitbreidingsplan Noord. Bij de ingekomen stukken was o.m. de goedkeuring van het raadsbesluit tot verkoop van 6660 m2 grond voor de bouw van 24 ratiowoningen. De raad besloot met algemene stemmen tot het aanvragen van voor schotten ingevolge de Woning wet en een jaarlijkse bijdrage in het exploitatietekort van de nog te bouwen ratiowoningen. Het gemeentebestuur hoopt dat nog deze maand met de bouw hiervan kan worden begonnen. De verkoop van gemeentegron den in het plan Noord gaat goed. Ook in deze raadsvergadering werd besloten tot verkoop van grond, t.w. aan W. Blomme en L. Haers. Eveneens in genoemd plan werd besloten tot grond- ruiling met Aug. de Graeve. Met algemene stemmen stelde de raad een krediet beschikbaar van 12.000 voor gedeeltelijke aanleg van openbare verlichting in plan Noord. Ook hiermede hoopt men spoedig te kunnen aanvangen. Aan F. Rammeloo werd een perceeltje grond in erfpacht ge geven in de Havenstraat. Als vertegenwoordiger in de schoolartsendienst Zeeuws-Vlaan deren werd gekozen de heer Van Ooteghem en als plaatsvervan ger wethouder Van Hecke. De vergoeding voor het kleu teronderwijs over 1964 werd vastgesteld op 564 gulden. Het was lang geleden dat de raad in een zo'n korte vergade ring bijeen was. Voor Tönderzorg In Retranchement werd geduren de het derde'kwartaal van dit jaar enige keren gekollekteerd voor de vereniging „Kinderzorg" te Middel burg. Het totale bedrag was 83,26. Toneelstudie De toneelvereniging „Ons Ge noegen" heeft het toneelspel „Men sen langs de vloedlijn" van Klaas Smelik in studie genomen. Het zal worden opgevoerd bij de uitvoering van het muziekgezelschap „Ons Genoegen". Afscheid schoolhoofd Vrijdag wordt er officieel af scheid genomen van de heer C. J. A. Bukkens, hoofd van de jongensschool. De heer Bukkens is sedert 1 september met pen sioen gegaan en heeft van 1947 tot heden in Sluis gewerkt. Des morgens is er een mis en over dag is er voor de kinderen op school feest. In de avonduren is er een bijeenkomst en een re ceptie voor genodigden. Engelse reisbureaus bekeken Sluis Burgemeester P. F van Hoote- gem ontving in de raadszaal van het stadhuis een groot aantal En gelse reisbureau-agenten van de Trade Travel Association. Deze agenten zijn op het ogenblik in congres bijeen te Oostende. Na de officiële ontvangst werd thee met cake aangeboden door de plaatselijke V. V. V. in hotel „Het Hof van Brussel". Intocht St. Nicolaas De officiële intocht van Sint Nicolaas zal te Sluis plaats vin den op zaterdag 27 november. Hij komt dan met zijn knechten uit België de grens over en brengt o.m. een bezoek aan het gemeentebestuur en de stichting Rozenoord. Kandidaatsexamen Aan de katholieke universiteit te Nijmegen is dezer geslaagd voor het kandidaatsexamen wis- en natuurkunde, de heer J. H. M. Hendrikse te IJzendijke. (Adv) Zaterdag rond het middaguur bood de Schelde met het door de felle oostenwind schuimkoppende water en de mild schijnende herfst zon een nog mooier tafereel dan de dagen ervóór. In de put lagen nog veel schepen hun beurt af te wachten om te schutten voor de opvaart naar Gent. In de middensluis werd de „Ca- tharina" geflankeerd door de Mont" gomery van v. d. Graafs bergings maatschappij, geschut om naar de werf ter reparatie te worden ge bracht. Het schip bood met de ge broken vlaggestok, open ruimen en veel vuil en modder een trieste aanblik. Aan de westsluis heerste grote bedrijvigheid. Daar is het in de loop van de vrijdagnacht en zater dagschutting gelukt de beneden en boven de sluis liggende grotere zeeschepen te verwerken, bene vens een deel van de binnenvaart. STORMBAL EN RODE VLAG Bij de stormbal hing aan het „loódsenwachthavenhoofd" nog de rode vlag. Van de schepen die bui tengaats waren, zou de eerste in de zaterdagnachtschutting opvaren, terwiil de binnenvaart het leeuwen-1 deel kreeg. Naar aanleiding van het bericht in onze zaterdageditie over,hetj onderwaterwerk van de duikers vernamen we dat één van hen 's morgens was ondergedoken en i pas laat in de namiddag boven I water kwam. Lu Ann Lemaster van de Dow Elementary School, ondergebracht in het pebouw van de Zonneschool aan de Van Steenbergenlaan, was één van de velen die uit handen van de burgemeester een prijs in ontvangst mocht nemen. Tot besluit van de kinderboe kenweek, die dit jaar tot motief had „Mens en Dier", heeft bur gemeester Rijpstra in de raads zaal de prijzen voor de etalage wedstrijd uitgeruikt. Behalve de komst van Barend de Beer met zijn dierlijk gevolg, die bij de opening van de boekenweek door wethouder De Vos was verwel komd, was de tekenwedstrijd een tweede hoogtepunt. Een groot aantal tekeningen door kinderen van de Terneuzense en Sluiskilse scholen (soms met veel fantasie vervaardigd) wa ren in de etalages van de boek handelaren Littooy, Van de San- Een prestatie, die vermelding verdient. BIJ DE BOOTSLIEDEN Bij de bootslieden was het ook alle hens aan dek. De boodschap pendienst met de buitengaats lig gende schepen per „speedboot" wp-kte in hoog tempo. De speedboot is wel een ander transportmiddel dan de vroegere pramen op de riemen. Zo'n speed boot eist vaarkunst, vooral wan neer hij als een steigerende pony over de ruwe golfslag huppelt zoals zaterdag het geval was. Maar de loodsen en waterklerken die van de watertaxi's gebruik ma ken, vertrouwen zich met een ge rust hart aan de „chauffeurs" toe. Misschien zonder rijbewijs, maar met de stuurvaardigheid die het werk van hen eist. Maandagmorgen in de vroegte nog steeds bedrijvigheid buiten gaats, maar van een ander soort dan de afgelopen week. Uitgezon derd een nog voor de opvaart wachtende Rus lag er ter lossing het 44.661 ton metende Noorse rchin, de „Ross-Cape", in de vroe ge morgen naar de ankerplaats ge sleept door de „Holland" van Mul- ler's rederij en waren drie machtige kranen van Ovet cie lading kolen al aan het overslaan in lichters. 44,661 ton. Nu nog te veel om te schutten, maar over enkele ja ren, wanneer de nieuwe zeesluis in gebruik zal zijn genomen, zal ook dit beeld, bet lossen van sche pen op de rede van Terneuzen, tot het verleden behoren. Omruil aandelen E.M.S. in converteerbare obligaties Met spanning heeft de beurs vanmiddag uitgezien naar het communiqué van de E. M. S Even na de officiële opening kon men via de „tikker" vernemen, dat tot 15 december 1965 nomi naal 100 aandeel E.M.S. kan worden omgewisseld in nominaal 300 6 procent converteerbare obligaties. De beurs acht dit voorstel het beste wat de maat schappij onder de gegeven om standigheden voor aandeelhou ders had kunnen doen. Ook vandaag werd geen no tering in de aandelen opgemaakt om het publiek eerst kennis te laten nemen van bovengenoemd voorstel. De heer Zwolsman wil aandeelhouders uit de risico dragende aandelensfeer halen. Een advieskoers kon moeilijk worden verkregen. Toch was een koers te beluisteren van 210 of hoger. Kon. Olie kon zich op 152,50 bijna 1 gulden verbeteren. Er be stond voor dit olie-aandeel vraag van lokale zijde alsmede koop orders voor Zwitserse rekening. Philips en Unilever moesten met koersverlies genoegen nemen door Amerikaans aanbod in een dunne markt. Unilever werd verhandeld op circa 126,70. Phi lips op circa 118,60 (119,80). K.L. M. werd lager geadviseerd door dat dit fonds in een lager Wall- street circa 2 dollar moest prijs geven. De handel was gering mede in verband met de gebeur tenissen in Rhodesië. Holl Amerikalijn en Scheep vaart-Unie waren lager, Kon. Boot en Van Nievelt iets hoger. In verband met de brand bij „Vettewinkel" waarbij de schade op 1 miljoen wordt geschat, werd voor het aandeel van deze maatschappij een iets lagere ad vieskoers opgegeven. De verkoopprijzen van de voor naamste soorten ïundvlees zullen, indien de inkoopprijzen gelijk blij ven, in november en december aanmerkelijk moeten dalen in de vleesverkopende bedrijven, waar de daling van de inkoopprijzen tot nu toe niet of niet voldoende is door gegeven in de eindprijzen. Overleg tussen het ministerie van econo mische zaken en het bedrijfschap voor het slagersbedrijf heeft tot deze conclusie geleid. Dit blijkt uit een mededeling, die het bedrijf schap aan de vleesverkopende be drijven heeft gedaan. Het bedrijf schap acht het van dé grootste be tekenis, dat de genoemde prijsbe weging gerealiseerd wordt. De mededeling heeft alleen be trekking op rundvleesprijzen. Voor de prijzen van varkensvlees is men nog niet tot een besluit gekomen. Volgens het bedrijfschap ligt de zaak hier moeilijker, doordat de prijzen van varkensvlees sterker fluctueren en afhankelijk zijn van de export. de en Ververs, in vele andere zaken en in de bibliotheken ten toongesteld. De kinderen moch ten raden wie de eerste prijs had verdiend en hiervoor wa ren boeken beschikbaar gesteld. Namens de gezamenlijke boek handelaren sprak de heer M. P. Meeusen (boekhandel Littooy) een dankwoord aan het adres van het gemeentebestuur en aan allen, die aan het welslagen van deze week hadden meegewerkt. De heer Meeusen gaf uiting aan zijn tevredenheid over het ver loop van een en ander en hoop te dat het volgend jaar nog beter zou zijn. Burgemeester Rijpstra noem de dit een feestelijke dag, zowel voor het gemeentebestuur als voor de kinderen. „Bij officiële gebeurtenissen valt het niet dik wijls voor, dat er zoveel kinde ren in de raadszaal bijeen zijn, zo merkte mr. Rijpstra op. Hij zei verder dat al die kinderen in een snelgroeiende stad als Terneuzen de hoop voor de toe komst zijn. Mr. Rijpstra toonde zich dankbaar tegenover dege nen, die tijd en geld beschikbaar hadden gesteld voor deze be langrijke gebeurtenis en spe ciaal wilde hij dank brengen aan de heer Van Hulst, die nog maar zo kort in dienst veel werk heeft verzet. Hij noemde 't be langrijk dat ook de bibliotheken waren ingeschakeld en zei te hopen, dat Terneuzen binnen niet al te lange tijd een nieuwe en betere bibliotheek zal heb ben. De uitslag van de etalagewed strijd was: SLUISKIL; 1. Fons de Brouwer 2. Jeannette van Avermaete 3 Fons Breepoel. TERNEUZEN: 1. Floor de Nijs 2. Frank van Cleemputte 3. Henny Geensen. Het verbond voor veilig ver keer heert de kerken gevraagd, de kerkgangers op zondag 21 november te wijzen op hun grote verantwoordelijkheid voor de veiligheid op de weg. De kerken ontvangen gratis een af fiche „Ook verkeer vraagt naas tenliefde" na aanvrag bij het verbond. Achtergrond van het verzoek is de wens van koningin Wilhel- mina, dat men zich jaarlijks zou bezinnen op de verkeersonvei ligheid en daarbij de slachtoffers zou gedenken. De regering bracht deze wens over aan het verbond voor veilig verkeer, dat deze bezinning graag wil laten samen vallen met het jaarlijks congres van het verbond. Dat is dit jaar op 23 november. BEROVING VAN CASSETTE MET CIRCA ƒ5800 Twee onbekende mannen heb ben zaterdagavond op het Rokin te Amsterdam een bediende van een Amsterdamse N.V. op straat neergeslagen en beroofd van een cassette met een inhoud van 5500 gulden en 300 Duitse mar ken, De bediende wilde de cas sette juist opbergen in de nacht kluis van de Amsterdam-Rotter dam bank toen hij besprongen werd door twee mannen. Zij wisten hard wegrennend met de geldkist te ontkomen. Tot nu toe ontbreekt de recherche elk spoor van de daders. Siamese tweeling geopereerd Enkele uren nadat een chi rurg zaterdag een vrijdagavond in Florence geboren Siamese tweeling had gescheiden, is een van de twee jongens overleden. De jongens waren met hun mid del aan elkaar gegroeid en de chirurg moest snel opereren om dat hun toestand slecht was. Professor Carrai die de twee lingen scheidde, zei dat zij de lever samen deelden, hoewel dit niet betekende dat ze maar één lever hadden. Eén van hen had bovendien een hartafwijking. (Adv) GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotterdam se graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Groene erwten tot 44; Schokkers tot 49; Capucijners tot 71; Bruine bonen tot 105. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 1960 dieren, zijnde 1225 slachtrunderen en 735 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 4,10 —ƒ4,45, le kwal. ƒ3,75—ƒ4,05, 2e kwab 3,30—3,60, 3e kwal. 3,103,30; Varkens: extra kwal. ƒ2,23—ƒ2,25, le kwal. ƒ2,21—ƒ2,23, 2e kwal. ƒ2,19— 2,21, 3e kwal. 2,15—2,17; Stie ren 3,804.40; Worstkoeien 33,25; Slachtzeugen 1,70 1,80 Alles per kg. Overzicht: Slachtrunderen: aan voer ruimer, handel levendiger en prijzen iets stijver; Varkens: aan voer als vorige week, kalme handel en prijzen gedrukt. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opw. 17,5020,50; Bintjes 35 tot 50 mm opw. 1617; Bintjes 40 mm opw. 17—19,25; Furore 40 mm opw. 1619; Meerlander 40 mm opw. 16.5017,50. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opw. in twee maten gesorteerd 1818,75; Alpha 45 mm opw. 17,50. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Libertas 40 mm opw. 12; Zand-aardappelen voor de ex port: IJsselster 35 mm opwaarts EI ,50; Bintje 35 mm opw. 13-; Climax 35 mm opw. ƒ11; Patrones 35 mm opw. ƒ11 Voer-aardappelen 24,75. Stemming: binnenland rustig, export flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con? sumptie aardappelen op wagon; schip of auto. t 4

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 10