PROVINCIAAL NIEUWS De misdaad van Richard Ross VIVOS! ■1 GRATIS 1 landenvlaggetjes 68 Hoofdvoedingsnet aardgas naar Sluiskil (bijna) gereed 3 pakjes LOCARNO MARGARINE Pagina 2 Terneuzen Bruinisse Middelburg Sluis Politieke botsinsèn in West-Nigeria KOMPLOT ONTDEKT IN ECUADOR De bevoorrading van Zambia GAS VGHWAKMiNG Fa.VERLINDE TERNEUZEN Storm teisterde de duinen van Texel en Ameland Toestand in Dominicaanse republiek wordt weer normaal KOLIBRI THEE WESSANEN CACAO CE VRfTF 7lT F UW De Spar opende supermarkt in de Axelsestraat Dinsdagavond rond half acht waren velen getuige van de ope ning van de supermarkt van de Spar aan de Axelsestraat. Bij het binnenkomen en rond lopen waant men zich inder daad op een markt met het ver schil dat deze Sparmarkt over dekt, verwarmd en luxueus is ingericht. Wat opvalt is de grote ruimte welke voor de klanten is gere serveerd, hetgeen uiteraard niet inhoudt dat voor de koopwaar geen voldoende plaats meer over zou zijn. De enorme vloeropper vlakte geeft een weldadige in druk van ruimte. Wat men ook maar bedenkt, alles ligt voor het grijpen met deze restrictie natuurlijk, dat bij het verlaten van de markt aan de kassa's wordt afgerekend. Z Het zou te ver voeren alle ar- tikelen te noemen welke in de diverse „stands" liggen uitge stald. Er is van alles, van bezems tot leverkaas, van uien tot druiven, van gebakjes tot mariakoekjes, vlees en brood, persil en groene zeep, een lust oord voor belusten en een ge mak voor de huisvrouw, die in enkele grepen haar gading kan vinden. Onder de winkel bevindt zich een grote ruimte waar zich de groentekoelinrichting bevindt en de aangevoerde agrarische pro ducten worden opgeslagen en verwerkt. Bij ons bezoek klonk er lus tige muziek teneinde degenen, die in koortsachtig tempo werk ten om alles voor de opening gereed te krijgen, hun vermoeid heid te doen vergeten. Maar ook draaiden er ronkende motoren, die de koelruimten in de win kel op temparatuur moeten hou den. In een nevenvertrek van het magazijn was men druk bezig de in massa aangevoerde groenten en vruchten met be hulp van een weegschaal en een vernuftige pakmachine af te wegen en ingepakt voor de ver koop klaar te maken. Toen we er later voor de of ficiële opening enkele uren na ons ..oriëntatiebezoek weer ar riveerden, was er geen „rom mel" meer. De haren van de werkers van deze dag waren ge kamd; de schortjassen waren vervangen door colberts, de win keldames keken trots rond in hun toekomstig verkoopdomein. Het was feest! Burgemeester Rijpstra die voor elk facet van zijn gemeente-in- groei belangstelling toont, had zich bereid verklaard de super markt te openen. Burgemeester Rijpstra, verge zeld van zijn echtgenote, zei met genoegen gehoor te hebben ge geven aan het verzoek deze su permarkt officieel te willen ope nen. Het is moeilijk aan het ver zoek tot opening van een zaak altijd gehoor te geven. Hiervoor wordt ook door de middenstand begrip getoond. Maar bij de ope ning van deze eerste supermarkt in Terneuzen wilde hij van z'n belangstelling blijk geven en vond hij het juist de beheerders met de opening te complimen teren. Voor het welslagen van een zaak als deze is service be slissend en kan een scherpe wij ze van concurrentie succes waarborgen. Ik geloof, zo zei mr. Rijpstra, dat de Terneuzen- se middenstand een goede toe komst tegemoet gaat. Het pa troon zit in onze stad en het gaat zo snel, dat men de stout ste verwachtingen overtroffen zal zien. Met de wens dat de consument de weg naar de supermarkt zal weten te vinden besloot de bur gemeester deze offciële opening. De heer Baarens, directeur eigenaar van de Spar-Zeeland, voegde zijn gelukwensen bij die van de burgemeester, gericht tot de zelfstandige beheerders van deze supermarkt de heren De Jonge en v. d. Meulen. Als de beheerders begrijpen, dat ze door dienen kunnen verdienen, zag hij met vertrouwen de toe komst van deze supermarkt te gemoet. De heer De Jonge dankte mede namens z'n collega alle aanwezigen uit handel en be drijfsleven voor hun belangstel ling. Bromfietsers reden tegen elkaar Dinsdagmiddag om 4 uur had ter hoogte van de Westsluis een aanrijding plaats tussen twee bromfietsers, die elkaar op het rijwielpad tegemoet reden. Het liep voor een hunner, de 71-jarige D. uit Terneuzen, min der goed af. Hij werd per poli- tie-auto naar dokter Jiskoot ge bracht, die de onfortuinlijke bromfietser naar het Juliana- ziekenhuis liet overbrengen voor een nader onderzoek van een gekneusd schouderblad. De andere, de 17-jarige C. de F..eveneens uit Terneuzen, had slechts enkele schaafwonden in het gelaat. Beide bromfietsen werden licht beschadigd. Martini-bridgedrive te Terneuzen De bridgeclub „Luctor" te Ter neuzen organiseerde in 't ka der van de Nederlandse bridge bond een Martinidrive, waaraan 32 paren deelnamen. Begin janu ari zullen de paren die op de eer ste en tweede plaats eindigden, deelnemen aan de halve finale. die te 's-Hertogenbosch zal wor den gehouden. De uitslag te Terneuzen luidde als volgt: Groep A: 1. Hh. Boekhorts-Monster 88 pnt.; 2. Hh. Pijma-Simpelaar en 3. Hh. de Bert-van Damme 65 pnt; 4. Hh. R. IJsebaert-v.d. Hooft 64 pnt; 5. dames Voor- hans-v.d. Dries 60 pnt; 6. Hh. Wage-B. IJsebaert 54 pnt; 7. Hh. Meulenberg-Vergouwe 53 pnt; 8. Hh. Remery-de Jong 51 pnt. Groep B: 1. Hh. Kooman-de Koning 78 pnt; 2. Hr. Mw. Verschelling 72 pnt; 3. Hh. Bockstael-Verhae- ge 72 pnt; 4. Hh. Willemstein-v. Kerkvoorde 71 pnt; 5. Hh. Fran- cken-Elfers 55 pnt; 6. Mw. v.d. Sande-Hr. A. IJsebaert 54 pnt; 7, Hh. v.d. Poel-Sandrini 53 pnt; S. Hh. Geene-de Bruijn 49 pnt. Groep C: 1. dames van Raalten-Willem- stein 88 pnt; 2. dames Bakker- Meulenberg 67 pnt; 3. Hh. Gebr. van Langevelde 64 pnt; 5. Hr. Mw. v.d. Ouden 60 pnt; 66. Hr. Mw. Robijn, 59 pnt; 7. Hh. Drok Sr. en Jr. 58 pnt; 8. Mw. Visser- Hr. Smit 45 pnt. Groep D: 1. dames Wijne-Sandrini 79 pnt'; 2. dames de Bruijn-v.d. Poel 76 pnt; 3. dames Smit-Lauret 73 pnt; 4. dames Sieverding-v. Dam me 73 pnt; 5. dames Drenth- Ouweneel 61 pnt; 7. Hr. Mw. Van Wel 51 pnt; 8. Hr. Mw. IJsebaert 38 pnt. Film in „De Blide" Gisteravond vertoonde het reisbuerau Rouw (Reburo) een mooie film over de Ardennen in het bejaardentehuis „De Blide". De bewoners, die hier voor in de gemeenschapszaal waren samengekomen, waar deerden deze vriendelijke geste zeer. Asfaltglooiingen langs Oosterschelde schuiven af Twaalf jaar na de stormramp van 1953 worden de waterschap pen in Zeeland nogmaals gecon fronteerd met een van de gevol gen van die ramp. Verschillen de dijkglooiingen werden toen ter vervanging van geijkte ma terialen als Vilvoordsesteen en zuilenbasalt bekleed met een as- faltemulsie. Deze asfaltglooiin gen blijken niet bestand tegen Tijdens een bijeenkomst die dinsdagmiddag in „De Koning van Engeland" te Hulst plaats had met vertegenwoordigers van Zegam, het Zeeuwse Land bouwschap en burgemeesters van enkele omliggende gemeen ten werd afscheid genomen van de begeleidingscommissie, waar mee in feite het voltooien van de werkzaamheden aan de hoofdleiding naar Sluiskil werd „gevierd". Voor de laatste maal hield deze begeleidingscommissie een korte vergadering. Tevredenheid De v orzitter, de heer A. Staal te Graauw, gaf een kort overzicht van de werkzaamhe den, die de commissie sedert haar oprichting, eind mei 1965, had verricht. Men was tot deze idee gekomen omdat er aanvan kelijk nogal wat strubbelingen waren met de landbouwers, die de ongemakken van de uitvoe ring van een dergelijk gigantisch werk noodgedwongen aan den lijve moesten ondervinden. Be grijpelijkerwijs waren er in het begin dus nogal wat klachten. De begeleidingscommissie, die deze klachten opving en met de N.V. Gasunie besprak, heeft uit stekend werk gedaan, al klopte het dan ook niet altijd even pre cies. De heer Staal zei in dit af scheidswoord te hopen dat het volgend jaar op Zuid-Beveland en Walcheren op dezelfde wijze zal gewerkt kunnen worden. De heer J. W. Scheele uit Zaamslag die de Oost Zeeuws- Vlaamse agrariërs vertegen woordigde, zei dat de begelei dingscommissie over het alge meen goed werk had verricht en dat alle serieuze klachten met aandacht door de N.V. Gasunie waren behandeld, hetgeen de gastheer van deze bijeenkomst, ir. A. H. Kloosterman, technisch directeur van de N.V. Gasunie, tot tevredenheid stemde. Film Een korte, goed geslaagde film van Bert Haanstra, „Sloch- teren aan de lijn", gaf een idee van het gigantische werk dat in korte tijd tot stand wordt ge bracht. Burgemeester K. van Dijke uit Axel zei tijdens het diner zich gelukkig te achten burgemeester te zijn van de gemeente die de (gas) millionair binnen zijn ge bied heeft, n.l. de Nederlandse Stikstofmaatschappij N.V. te Sluiskil. De burgemeester was ervan overtuigd dat juist door de enorme afname van deze fabriek het aardgas zo vlug naar Zeeuws-Vlaanderen kon komen. H4i brak een lans voor West het zoute water van de Ooster schelde. De heer A. M. Geluk, voorzitter van het waterschap Schouwen, heeft er in een dins dagmiddag gehouden vergade ring van hoofdingelanden van het waterschap Schouwen-Dui- veland te Zierikzee op gewezen dat het herstel van deze asfalt glooiingen de draagkracht van het waterschap te boven gaat. Zonder dat dit een gevolg is van storm of een andere calamiteit schoof enige weken geleden van de ringdijk bij Schelphoek, de asfaltglooiing in zijn geheel af zodat een tweetal gaten ont stond van ongeveer anderhalve meter diepte over een totale lengte van zestig meter bij een breedte van acht meter. De glooiing is intussen hersteld nog juist voor de najaarsstorm van de laatste dagen. Op 28 oktober kwam het werk gereed. Kosten 22.000 gulden. Het dagelijks bestuur van het waterschap zal het rijk verzoe ken de kosten voor zijn reke ning te nemen. Aanbesteding Deltawerken De deltadienst van de rijkswa terstaat heeft gisteren aanbe steed het maken en leveren van betonnen eenheidscaissons met bijbehorende opzetstukken. De laagste inschrijver was de com binatie Brug Oosterschelde voor een bedrag van 592.500,en de hoogste de N. V. Hei- en Bouw bedrijf Geka voor een bedrag van ƒ2.010.000,—. Vogeltentoonstelling In zaal „Lamminsvliet" organi seerde de vogelliefhebbersclub 'n tentoonstelling, waarvoor 220 in zendingen waren binnengeko men. Bij de opening was het col lege van B. en W. aanwezig en na een begroetingswoord van voor zitter B. C. de Graaf wenste bur gemeester P. F. van Hootegem de vereniging veel succes toe. Keur meesters waren de heren J. No- teboom uit Amsterdam, G. v. d. Watering en H. G. van Bemmel, beiden uit Roosendaal. Kampioenschappen werden be haald door W. Wieme, IJzendij- ke (kleurkanarie)L. Pijcke, Sluiskil (kleurkanarie); O. J. Scherbeijn, IJzendijke (wild- Zeeuws-Vlaanderen en zei te op het net zal zijn aangesloten. Later op de avond werd tij dens enkele tafelspeeches deze uit bleek dat het inderdaad in de volgend jaar te beginnen. Aan het einde van 1966 zal Oost Zeeuws-Vlaanderen (Hulst, Axel en Terneuzen) wel voor zien zijn. Er werd daarbij ook opgemerkt dat het nooit moge lijk zal zijn dat alle Zeeuws- Vlamingen binnen enkele jaren aardgas kunnen hebben. De heer J. W. Scheele (Zaam slag meende dit in 'n geestig antwoord te moeten betwijfe len. Dit is ook gezegd door de P.Z.E.M. en door de waterlei- dnigmaatschappij „Zeeuws- Vlaanderen". Het verwondert mij dus niets nu ditzelfde te ho ren, aldus spreker, maar „ik ben ervan overtuigd" dat binnen niet al te groot aantal jaren ook het 100 %-plan voor het aard gas zal zijn doorgevoerd. 48) Het gesprek veranderde van toon, toen het telefoontje kwam van de politiedokter met de me- deling, dat de heer Berend Anton Luoas, oud een en vijftig jaar, overleden was aan blauwzuur vergiftiging, waarschijnlijk in sterk verdunde oplossing, met alcohol toegediend en dat voor noemde heer vermoedelijk in staat van dronkenschap had ver keerd. Sporen van geweld waren nergens te vinden geweest, Het slachtoffer had kort voor zijn dood rijst met kerry gegeten. Een hartkwaal was uitgesloten. „Dan zal de stommerd zich in 't flesje hebben vergist," zei Ross. „Dat denk ik ook," antwoordde Nooten de Wael gemelijk. Ross achtte het ogenblik geko men, om mevrouw Weber de il lusie omtrent die hartkwaal te ontnemen. Hij zei haar zonder omwegen, dat ze hem nader in moest lichten omtrent meneer Lucas, zijn familie, zijn vrienden, zijn relaties. Ze wist als het er op aan kwam, niets. Hij had veel leerlingen, al- NIEUWE ZONNEBR1LLENMODE 1966 Jan Oostman, de Amsterdamse montuur ontwerper heejt een nieuwe collectie zonnebrillen voor 1966 getoond. Hier een greep uit rijn „sartaki"-collectie. En nu maar hopen, dat we ze in derdaad nodig hebben, volgende zomer zang)H. Versteeg, Oostburg (bastaard); P. S. Polderman, Sint Laurens (grote parkiet); J. L. v. d. Wege, Breskens (grote par kiet); B.C. de Graaf, Sluis (Ja panse meeuw)R. Fliers, Sluis (Japanse meeuw). Het jeugdlid van de vereniging met het grootste aantal punten was Guust le Roy uit Zuidzande. Hij kreeg een medaille. Bij gevechten tussen politieke tegenstanders zijn maandag in West-Nigeria minstens zeven tien mensen om het leven geko men en verscheidene ernstig ge wond. De felste botsing deed zich voor in het dorp Ibgbara Odo in het district Ekiti. Hier sneuvelden vijftien mensen. 35 mensen werden aangehouden. Het tweede incident deed zich voor in Ode-Remo in de provin cie IJeboe, waar twee mensen om het leven kwamen. Versterkingen van leger en politie zijn naar het betrokken gebied gegaan. In IJeboe is een verbod afgekondigd op het be zit van wapens. In de provincie Guayas in Ecua dor hebben veiligheidstroepen een uitgebreid plan voor een gewapen de opstand ontdekt, zo hebben de militaire autoriteiten in Guayaguil dinsdag bekendgemaakt. De samen zweerders, die onder leiding ston den van Hugo Salazar Tatnariz en Rafaël Echeverria Flores, zouden grote bedragen in dollars uit Cuba hebben ontvangen. De twee leiders worden thans op een geheime plaats ondervraagd. Voorts zijn vier mannen aange houden, die tot taak hadden jonge ren te werven voor guerillatroepen in de provincies Guyayas, Manabi en Los Rios. lemaal schriftelijke lessen en hij was een harde werker. Zijn hart kwaal... „Zelfmoord mevrouw, minstens zelfmoord. De heer Lucas is ge storven door toedoening van ver gif." Alles aan mevrouw Weber ver anderde. Haar houding, haar kleur, haar ogen en haar stem. Ze stond met een suikerpotje in haar handen en hield dit zo scheef, dat de suikerkorrels in groten getale over het tafelkleed vielen. Haar mond ging wijd open en toch sprak ze zacht en ge jaagd. Al haar spieren waren ge spannen „Maar meneer.maar menéér.. maar menéér..." „Gaat u zitten mevrouw." Ze gehoorzaamde en zette 't suiker potje boven op de gemorste kor rels. De klok tikte traag, boven liep mevrouw Haye door de ka mer heen en weer. „Hij heeft een eind aan zijn leven gemaakt," zei Ross, toen hij zag, -dat ze tot luisteren in staat was. ,Maar meneer..." herhaalde ae Een delegatie van 13 Engelse en Amerikaanse deskundigen op het gebied van -hét luchtvervoer' heeft een week in Zambia door gebracht 'oni de mogelijkheid na te gaan van het organiseren van een luchtbrug voor bet geval Zambia geen goederen meer kan ontvangen die gewoonlijk door Rhodesië vervoerd worden als dit laatste land zich onafhanke lijk verklaart. De deskundigen, die het vraag stuk bestudeerd hebben op ver zoek van de regering van Zam bia, hebben de vliegvelden van Zambia alsook die van Nairobi en Mombassa, in Kenia, en van Dar-es-Salaam, in Tanzanië be zocht. Van welingelichte zijde is te kennen gegeven, dat indien de verbindingen van Zambia door Rhodesië zijn verbroken, vlieg tuigen, voor het merendeel Ame rikaanse, 'een luchtbrug tussen Nairobi en Loesaka tot stand zouden kunnen brengen voor het vervoer van in de eerste plaats benzine en levensmiddelen. Het weg- en spoorwegvervoer zou vanuit Tanzanië en Malawi en door Mozambique kunnen ge schieden. droevig, „meneer, dat kan toch niet, dat doe je toch niet zomaar, het leven lokt de mens toch aan." .Vergif," zei Ross, „Wie heeft er vergif in huis? Hoe kwam de heer Lucas er aan?" „De dokter," zei ze. „Dokter Hogendijk had vergif in huis, verleden voorjaar heeft hij mijn hondje iets in z'n eten gegeven, want het beest was zo ziek. Maar," riep ze snel, „hondenver gif is geen mensenvergif en de dokter was niet thuis." Toen ging ze zitten beven en wrong haar handen. „Nou komt het in de krant, nou kom ik in de krant..." Na de verzekering, dat dit in geen geval gebeuren zou, (Ross stelde zich de lange rij zelfmoord- berichten al voor) barstte me vrouw Weber in woede uit. Na de schatten kwamen de duivels op de proppen. Stiekeme huisgeno ten, egoïsten, nachtelijke bezoe kers... liefdesbriefjes, tactloze majoors, die de leeftijd van een dame op een taart lieten spuiten, duivels meneer de inspecteur, duivels die nooit aan een ander dachten en haar met de brokken lieten zitten. In schrille kleuren schilderde ze het beklagenswaar dige lot van 'n dame alleen, pen sionhoudster bovendien. Ze had gezanik gehad met Tilly, over een liefdesbriefje, een" soort dreige ment, jaloezie natuurlijk van die glibberige Japanner die zijn me deminnaars de deur uit wilde ja gen. Maar Tilly was ook zonder moraal, lichtzinnig en brutaal. Verleden maand nog scènes ge maakt tegen de majoor en tegen die Japanner. Dat was trouwens BENOEMINGEN BIJ WATERSCHAP ,DE BREDE WETERING' Bij koninklijk besluit zijn be noemd. met ingang van 1 januari 1966 tot dijkgraaf van het water schap „De. brede watering" van Zuid-Beveland de heer P. J. J. Dekke# te Wemeldinge. tot ge zworene de heren P. Th. de Baai- te 's-Heerenhoek, W. Boonman te Nisse, L. J. te Boot te Kruinin- gen, J. L. de Jager te Kapelle, P. Dekker te Borssele, J. P. Linden- bergh te 's-Heer Arendskerke, J. C. van 't Westeinde te 's-Heer Abtskerke, J. Glerum te Krui- ningen en A. Koert te Wol- phaartsdijk, beiden uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin zij 70 jaar zullen zijn ge worden; verder W. H. van Gor- sel te Kloetinge, D. J. Dees te 's-Gravenpolder, B. M. van Nieu- wenhuijze te Kloetinge en J. van Overbeeke te Kapelle, allen met onthefing van het vereiste met betrekking tot de woonplaats ge steld in artikel 32 van het regle ment van genoemd waterschap; J. Minderhoud te Wilhelminadorp (gem. Kattendijke, I. J. Smal- legange te Krabbendijke en W. Kakebeeke te Rilland-Bath, al len met ontheffing van het ver eiste van gegoedheid, bedoeld in artikel 32 van het waterschaps reglement. vast een spion. Een tijd geleden dat geharrewar met Eggeling met de politie en drie jaar gele den dat ongeluk met meneer Wiersma, directeur bij Kippeling in Monte Carlo... och och, ik heb altijd wat. Een dienstbode die niet eens behoorlijk thee kan zet ten, een majoor die altijd ruzie maakt en nooit behoorlijk beta len wil. Elke maand kabaal om de rekening. Hij zit in de kou van gierigheid. Lucas was nog een van de makkelijkste, alleen had hij een bord op de deur willen hebben zo groot als een reclame plaat. „Vier zulke gaten in mijn deur..." Mevrouw Weber wees en de ruimte tussen haar duim en de wijsvinger bedroegen minstens 5 centimeter. Ross liet haar pra ten en knikte begrijpend en mee warig. Dokter Hogendijk was 'n ouwe gek, mevrouw Haye een aanstelster, Lucia 'n achterdoch tig schepsel, Tilly een voorbeeld van zedenbederf, Tine Galjaard een kat Hugo, haar man, een hovaardige slappeling en Egge ling was dóór en dóór onbetrouw baar. Van Ishiguro griezelde ze en de majoor kon beter dood zijn „en ik," zei ze, „ik zit er maar tussen, mijn leven lang!..." Ze moest haar betoog staken door de komst van Galjaard. Bridee zat in de. keuken naar de deur te gluren en floot, toen Hugo bin nentrad en de trap opging. Ross dankte voor de thee en volgde Galjaard op de voet. Bij de ka merdeur van het echtpaar stelde hij zich voor en Hugo nodigde hem uit, binnen te treden, (Wordt vervolgd') Woensdag 3 november '65 (Adv.) tel. 2176 Havenstraat 8 (bij de markt) De eerste najaarsstorm van dit jaar heeft behoorlijke schade aangericht aan de duinen van Texel. De schade is overigens minder groot dan die, welke de duinen in het begin van dit jaar door storm hebben opgelopen. Op het noordwestelijk deel van Ameland werden over een lengte van tientallen meters de duinen tot een diepte van tien meter en meer wegeslagen. De dijken aan de zuidkust werden niet bescha digd. Men prijst zich op Ameland gelukkig, dat de westerstorm plaats vond bij dood' .tij.--.Bij springvloed was het gevaarlijker geweest en zou er meer schade zijn vero'orzaakt, zo meent men op dit eiland. Op het strand van Texel zijn gisteren in de loop van de dag.qn- geveer 5.000 dekstutten aange spoeld, vermoedelijk deklast die tijdens de storm door een schip is verloren. De stutten hebben volgens deskundigen nauwelijks een etmaal in zee gelegen. Ellsworth Bunker, ambassa deur der Verenigde Staten en voorzitter van de commissie ad hoe der organisatie van Ameri kaanse staten in de Dominicaan se republiek, heeft tegenover de pers dinsdag gezegd, dat de si tuatie in San Domingo weer normaal is geworden, hoewel er nog heel wat vraagstukken te regelen zijn, in het bijzonder dat van de hervatting der economi sche activiteit. Hij vond het be langrijk, dat het regeringsgezag in het gehele land gevestigd wordt opdat algemene verkie zingen gehouden zouden kunnen worden teneinde de democrati sche instellingen te herstellen. Aan de andere kant heeft pre sident Godoy van de Domini caanse republiek maandag na drukkelijk verklaard, dat de troepen van de interamerikaan- se vredemacht het land moeten verlaten en wel „zo vlug moge lijk". Een besluit over deze kwestie moet genomen worden door de tiende consultatieve bij eenkomst van de organisatie van Amerikaanse staten, maar Go doy gaf te kennen, dat pogin gen worden gedaan om de rege ring der Dominicaanse republiek zelf de datum van dit vertrek te laten bepalen. De Dominicaanse minister van financiën, Fidel Mendez Nunez, heeft o.a. meegedeeld, dat ver scheidene internationale organi saties de Dominicaanse autori teiten hulp verleend heben. De O.A.S. had twee schenkingen gedaan van totaal 50 miljoen dollar. Haantje een de toren geioaaid Te Steenwijk is maandag avond tijdens een hevige storm het haantje van de toren van de hervormde kerk naar beneden gewaaid. Het grote zware, kruisstuk, waarop het haantje was beves tigd is eveneens losgeraakt, maar bleef hangen aan de kabel van de bliksemafleider langs de to ren. De omwonenden werden door de gemeentelijke autoritei ten gewaarschuwd tegen het ge vaar en het verkeer ter plaatse werd omgeleid. fls n w® m wb *m. Deze week Duitsland Zweden bij aankoop van waarbij ook nog 15 VIVO-wapentjes Verder als extra aanbiedingen o.a.: Het 1 e pakje 86 't 2e slechts nog 30 wapentjes Geldig van 3 t/m 9 nov. 1965 Royaal pak van 250 gram Ch voor 'f-si

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2