Algemene rijksgroepsregeling voor mindervaliden De misdaad van Richard Ross KOSTWINNERS MINIMAAL ƒ61,05 PER WEEK DE PAUS OP 3 ME11966 NAAR POLEN? zijn nil voordelig GEMEENTERAAD VAN AXEL DE VRIJE 'ZEEUW Donderdag 28 oktober 1965 Bijzondere gevallen BURGEMEESTER VAN DELFT NAM AFSCHEID ZWARE MISHANDELING IN ROTTERDAM KERKNIEUWS Ned. Herv. kerk DE GAULLE SPREEKT OP 4 NOVEMBER BOMAANSLAG OP WONING VAN BRITS PARLEMENTSLID Vergadering van dinsdag 26 oktober DE ONTWAPENINGS KWESTIE SJOUKJE DIJKSTRA TERUG BIJ MOEDER Dode en vier gewonden bij botsing Drie mensen bij brand gewond Dodelijk verkeersongeluk VERVOER CUBANEN BLIJKT GOUDMIJN Pagina 2 Op grond van de algemene bij slandswet is een nieuwe rijks groepsregeling voor mindervaliden vastgesteld. Dit hebben de staats secretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en de minis ter van sociale zaken medegedeeld aan de gemeentebesturen. De regeling vervangt de drie thans bestaande rijksgroepsregelin gen voor mindervaliden, terwijl bovendien de kring van gerechtig den belangrijk is uitgebreid. Alle mindervaliden van 18 tot 65 jaar hebben aanspraak op een uit kering, mits zij als kostwinner, alleenstaande of thuiswonende geen arbeid kunnen verrichten, niet in een inrichting worden ver pleegd of verzorgd en geen recht hebben op een uitkering krachtens de sociale verzekeringswetten voor mindervaliden. De periodieke uitkeringen be dragen voor: Kostwinners: 61,05 per week (te vermeerderen met een toeslag van 7,35 voor kinderen van 05 jaar, 11,05 van 612 jaar en 14,20 van 1320 jaar, en met het huurbedrag en de eventuele ziekenfondspremie); Alleenstaanden: 42,40 per week (te vermeerderen met het huurbe drag of met 9 per week als geen zelfstandige huishouding wordt gevoerd en met de eventuele zie kenfondspremie); Thuiswonenden: van 1820 ƒ30,30 per week en van 2165 jaar 42,40 per week (eventueel te vermeerderen met de zieken fondspremie). Een bijzondere uitkering kan ook al wordt geen periodieke uit kering genoten verleend worden voor: noodzakelijke uitgaven, die ver band houden met de aard van de invaliditeit; uitgaven die kunnen dienen ter verbetering van de levensom standigheden van de minder- valide; uitgaven die vooral zijn ge richt op het verkrijgen of be houden van arbeid (hiervoor komen ook 15-jarigen reeds in aanmerking). De heer D. de Loor is in de woensdagmiddag gehouden bui tengewone zitting van de ge meenteraad van Delft, waarin hij afscheid als burgemeester nam in verband met het feit dat hij enkele weken geleden de pen sioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, tot ereburger van Delft benoemd. Dit werd hem meege deeld door de loco-burgemeester 'de heer J. M. H. Baars, die hem daarna het bij deze onderschei ding behorende gouden insigne met oorkonde overhandigde. In de vergadering die door vele genodigden werd bijgewoond, heeft de burgemeester een rede gehouden, waarin hij o.a. zei, dat het werk als burgemeester van Delft hem steeds bijzonder had geboeid. Namens de raadsleden werd de scheidende burgemeester een ra diotoestel aangeboden. Vrijdagavond zal er een bijeen komst in de Stadsdoelen plaats hebben, waar het geschenk van de burgerij aan de scheiden de burgemeester zal worden aan geboden, De Rotterdamse recherche heeft dinsdagavond laat de 36-jarige koopman J. de Vries uit de Maas- stad aangehouden wegens zware mishandeling van de 36-jarige E. J. van D., een koopman uit Leiden. De V. had de koopman met behulp van een sabel zijn huis uitgejaagd toen deze enkele stukken gereedschap bij de Rot terdammer kwam ophalen, die hij hem enige tijd geleden had geleend. De koopman uit Leiden liep twee verbrijzelde vingers, enkele doorgesneden vingerpezen en diverse snijwonden aan het gezicht en armen op. Op straat werd de strijd nog even voort gezet. Van D.'s echtgenote, die haar man naar Rotterdam had vergezeld, greep daar een hand- Vol afval van een auto geval len rode kleurstof en smeet dat V. in zijn gezicht, zodat deze buiten gevecht was gesteld. Van D. ging op eigen gelegenheid naar het Bergwegziekenhuis om zich te laten behandelen. Later deed hij van het gebeurde aangifte bij de recherche. Bij de vaststelling van de uitke ringen wordt uitsluitend rekening gehouden met de inkomsten en het vermogen van de mindervalide zelf en blijft dus de financiële positie van meerderjarige kinderen ouders, broers en zusters buiten beschouwing. Burgemeester en wethouders zijn gehouden te bevorderen, dat de mindervalide gebruik maakt van alle mogelijkheden tot revali datie. Deskundige instellingen en personen zullen hierbij van advies dienen. De nieuwe regeling, die een laatste aanvullende bestaansvoor ziening behelst in het kader van een reeks geldende of in de naas te toekomst te treffen voorzienin gen voor mindervaliden, zal zodra de voorgenomen wetten ar beidsongeschiktheidsverzekering en zware geneeskundige risico's in werking treden worden aange past. De regeling wordt daarom thans aangeduid als tijdelijke rijks groepsregeling mindervaliden. De desbetreffende algemene maatregel van bestuur wordt dezer dagen in het staatsblad gepubliceerd. Premier Cals weer in de schoolbanken Premier Cals heeft dinsdag de naar hem genoemde lagere school in de nieuwe Rotterdamse woonwijk in de Prins Alexan- derpolder officieel in gebruik ge- stem. Na alle officiële gebeurte nissen ging de premier ook nog even in de bank zitten om met de 10-jarige Ineke van Vugt over de nieuwe school te praten. Het Romeinse blad „Messag- gero" heeft woensdag geschreven dat paus Paulus volgend jaar op 3 mei een bezoek aan Polen zal brengen. Hoewel de verwachting dat de paus een dergelijke sen sationele reis zal ondernemen, in Rome steeds groter wordt, zwijgt het Vaticaan tot nu toe in alle talen. Het bericht in „Messaggero" berust blijkbaar op inlichtingen van .burgemeester Giorgio la Pira van Florence van de „uiterst linkse vleugel" van de Italiaanse chris ten-democraten. La Pira heeft de afgelopen da gen een bezoek gebracht aan Warschau en aan de bedevaarts kerk van de „zwarte njoeder Gods" in Tsjestochowa. Hij zou daar met belangrijke personen uit kerk en staat over een reis van de paus hebben gesproken, al of niet in opdracht van het Vaticaan. De „Messaggero" schrijft nu dat paus Paulus zal deelnemen aan de viering van het tiende eeuwfeest van de kerstening van Polen. Daartoe zou hij op 3 mei naar Warschau vliegen en van daar met een hefschroefvliegtuig naar het militaire vliegveld Tsje stochowa gaan. Daar zal hij een mis opdragen, een toespraak houden en in de middaguren van dezelfde dag via Warschau naar Rome terugkeren. Op het vlieg veld van Warschau wordt hij door de Poolse premier, Cyran- kiewicz, begroet, In Tsjestochowa door president'Ochab, aldus het Italiaanse blad. De krant wijst erop dat het militaire vliegveld van Tsjestochowa niet alleen door de Poolse maar ook door de Russische strijdkrachten wordt gebruikt. Het protocol tijdens de reis zou overeenkomen met dat van de reis naar Bombay. Ver wacht wordt dat „minstens vijf miljoen" Polen naar Tjestoeho- wa zullen gaan om de paus te zien aldus „Messaggero",. De vroegere burgemeester van Florence, Georgia la Pira, heeft in Warschau een bericht tegen gesproken, volgens hetwelk zijn bezoek aan Polen de voorberei ding van een reis van paus Pau lus de zesde naar dat land gold. La Pira zei op zijn pelgrims tocht naar Czenstochau en Auschwitz wel voor een bezoek van de paus aan Polen te hebben gebeden. Een woordvoerder van het Va ticaan ha.d het persbericht reeds eerder „ongegrond" genoemd. Beroepen te Waarde (Zuid- Beveland) ds. H. J. Groenewegen te Oosterland. President De Gaulle zal zifch op 4 november a.s. in een toe spraak via radio en televisie tot het Franse volk richten. Dit heeft de Franse minister van voorlichting, Peyrefitte, woens dag meegedeeld. De president zal dan bekend maken of hij al dan niet aan de komende presi dentsverkiezingen zal deelne men. Peyrefitte verklaarde later tegenover Reuter: „De meeste ministers zijn ervan overtuigd, dat de president besloten heeft zich voor een tweede ambtster mijn kandidaat te stellen". De minister van voorlichting waarschuwde echter voor ver rassingen op het laatste ogen blik, die volgens hem bij gene raal De Gaulle altijd mogelijk zijn. In de vroege ochtend van woensdag is een bom ontplof-t in de hall van de woning van het Britse parlementslid Peter Griffiths in de industriestad Smethwick. Het huis werd licht beschadigd. De 37-jarige conservatieve af gevaardigde versloeg vorig jaar in Smethwick de labo.ur-minis- ter van buitenlandse zaken, Pa trick Gordon-1 Walker, na een verkiezingsstrijd welke voorna melijk de rassenkwestie op de voorgrond stelde. Smethwick heeft een grote minderheids groepering van gekleurde men sen. Volgens de politie werd de bom door de-brievenbus in de hall geplaatst. Het tijdmechanis- me stond in het portiek. Grif fiths was op het ogenblik van de ontploffing niet thuis. (Adv.) Aanwezig: Voorzitter: M. K. van Dijke, bur gemeester. Secretaris: P. G. van den Bosse. Wethouders: de beren M. L. M. IJsebaert en C. van Bendegem. Leden: mevr. FolkersmaStaal, en .de lieren P. J. van Bendegem, P. Dekker, J. den Doelder, A. H. van der Lee, K. Hamelink, R. Maas, D. J. Oggel, H. van Luijk, J. Vink en A. de Waard. De voorzitter opent de vergade ring met het uitspreken van het ambtsgebed. Bij de ingekomen stukken en mededelingen toont de heer P. 3. van Bendegem zich erkentelijk voor 'het antwoord op zijn vraag over de prijzen voor straatrepara ties. Gaarne zou hij echter willen weten hoelang die „korte termijn" is. De heer D. J. Oggel sluit zich aan bij de woorden van de heer Van Bendegem. Wanneer wordt die prijs herzien en geschiedt dat met terugwerkende kracht? Krij gen degenen die te veel betaald hebben geld terug? Verder vraagt de heer Oggel, hoe lang de proeftijd zal duren die in het antwoord op zijn vraag over de vuilstorting wordt gegeven. Wethouder Van Bendegem zegt dat men de tarieven voor bestra ting samen met nog andere zaken binnen een zo kort mogelijke tijd voor elkaar hoopt te krijgen. Tot de heer Oggel zegt hij dat het terugbetalen een beleidskwes tie is waarop hij nu geen antwoord kan geven. VERKOOP VAN BOUWGROND Bij het voorstel tot verkoop van 815 m2 bouwgrond aan de heer R. A. van Wiemeersch wijst de heer D. J. Oggel erop dat men deze hoek waar men nu grond wil verkopen, voor een openbaar gebouw wilde vrijhouden. Nu gaat men hier vier woningen bouwen. Wat is de reden van deze wijziging van het plan? De voorzitter antwoordt hierop dat er na die tijd een wijziging in de plannen is gekomen. Daar zal geen openbaar gebouw meer ko men, maar de grond zal gebruikt worden voor woningbouw. Het voorstel wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Rico Bulthuis 44.) „O, die had ik in mijn zak," zei Eggeling. „De linker", zei Ross. Toen hij geen antwoord kreeg, zei hij: „handschoenen worden altijd veel natter dan jass-en en hoeden. Eg- geling streek met de duimen krijgshaftig tussen zijn sportriem en zijn overhemd. „Wat wilt u nou eigenlijk, me neer de inspecteur?" „Klare wijn, meneer de kunst handelaar, liefst zonder cyaanca- li..." Eggeling stoof op, brutaal en kwaad: „Als u nou denkt, dat ik Lucas van kant heb gemaakt, dan hebt u het mis!" „Ik spreek niet over Lucas. Ik sta er van te kijken, dat hij van kant gemaakt is, dat wist ik nog niet..." „Ik ook niet, maar dat kan ik wel raden!" „Willen we straks een borrel gaan drinken? Dood is dood zul len we dan maar zeggen en als u een alibi heeft, dan zijn we hier over uitgepraat. Houdt u van likeur?" „O jawel, ik drink alles." „Dan nemen we er wat kroket ten bij en gaan ergens waar wat muziek is, een beetje rumba mu ziek of zo, dat is gezellig, dan zijn we uit deze sfeer." „Nou, eh, ja graag," zei Egge ling onzeker. „Helpt u me dan onthouden, dat ik daar dan even telefoneren moet, wilt u?" „Goed," riep Eggeling. Hij ver dwaalde in zijn veronderstellin gen, zonder te begrijpen, waarom die politiekerel opeens glimlachte. Ross schoof zijn stoel handig onder zich uit, groette met een jongensachtig handgebaar en zei: „So long, om zes uur dus!" Op ds gang gekomen dacht Richard Ross: dat is geen vent voor ver gif. Die doodt iemand met een knots of met zijn handen, maar waarom dan dat gelieg? Hij keek peinzend naar de ran den van zijn pantalon, die Annie zo vlijtig had schoongeveegd en hij besloot een tweede poederaan- val te weerstaan. Hij floot een afgesproken seintje naar Bridee en riep zachtjes, toen het hoofd met het hoedje boven het trap gat zichtbaar werd, dat hij boven was bij die juf. Hij liep de trap op, passeerde de kamer van de majoor, keek daar nog even naar de gesloten brandkast en na de deur te heb ben afgesloten, klopte hij bij „Taddeke Tilly" aan, zoals hij sar in gedachte noemde. „Joe-oe...", Jrwam haar stem. Op alles voorbereid trok hij de dunne deur open en ging het lad derachtige ateliertrapje op. Nu was Ross veel gewend en op veel dingen verdacht, maar wat hij hier zag, maakte hem sprakeloos en weerloos. Hij herinnerde zich, toen hij bovenkwam, de stofzui ger, maar dat Tilly Agarra daar mee toveren kon, wist hij niet! De heidense rommelzolder was in een boudoir veranderd. Het koperen lantaarntje stond spot tend te branden, midden op een laag tafeltje. Het was echter niet deze permanent-e verlichting, die Ross sprakeloos maakte, het was Tilly. Ze droeg een lange japon van zacht groen met Witte hand- gekloste kant, Annia zou hier van een droom van een jurk ge sproken hebben. Het witblonde haar was hoog opgestoken en hing op een wonderlijke wijze in een dun netje van gouddraad. Dit was erger dan een vermomming, dit was een persoonssplitsing. Tilly rees van de divan op, als of ze een lieve vriend ontving. Ross zag, dat ze gedichten had zitten lezen. Tflly zei op een bijna uitbundi ge manier, waarbij ze een kwart slag omdraaide en haar wijde rok liet zwaaien, dat aangediend be zoek zo heerlijk was. „En gaat u toch zitten meneer, zet uw tas neer en laat mij u eens wat lekkers inschenken." Ross ging zitten. „Vanmorgen", zei hij. Zij viel hem haastig in de rede: „Dat is alweer zo lang gele den, ik heb een slecht geheugen, ik weet 's middags nooit meer wat er 's morgens is gebeurd. Wilt u van mij eens opsteken? Hier heeft u een schóón asbakje." Toen hij opstond om haar vuur aan te bieden, neeg ze soe pel in haar rok, ging daarna tegenover hem zitten en zei, dat ze het zo leuk vond, een be schaafd en algemeen ontwik keld man op bezoek te hebben. Ze vond het werkelijk een ver rassing, het speet haar alleen, dat die meneer Bridee geen krui denier was geworden. Ze had hem even gesproken, toen hij het eten bovenbracht. „En dan die bolhoed", zei ze, „zou daar nu niets aan te doen zijn? Bestaan er geen instituten, waarin dergelijke mensen opge nomen kunnen worden?" Ross gaf haar schalks een oog je en liet haar maar praten. Toen ze, na een paar minuten haar spot ten beste had gegeven en toen de politieman absoluut niet boos werd, begon ze over iets anders en toen Ross na een kwartier nóg geen mond had opengedaan, begon Tilly over dingen, die ze tevoren niet had overdacht en daar moest Ross haar nu juist hebben. Vanaf dat ogenblik praatte hij mee. Tilly schonk eerst thee en daarna een glaasje zoete wijn. Binnen en half uur wist hij, waar ze geboren was en wat ze alle maal voor „gekke" dingen had meegemaakt. Hij hoorde, dat ze twee en twintig jaar was en liever ergens anders zou wonen dan hier. (Wordt vervolgd.) ARCHIVARIS Tet archivaris in de rang van hoofdcommies wordt met algeme ne stemmen benoemd de heer W. Bauwens te Hulst. Deze benoe ming geldt een 50 deelbetrek king en geschiedt op fity-fifty-basis in samenwerking met de gemeente Hulst. De betrokken ambtenaar zal voorlopig stage Iepen. De datum van de definitieve vaste aanstel ling zal nader door B. en W. wor den bepaald, nadat de heer Bau wens in het bezit zal zijn gekomen van het diploma wetenschappelijk archiefambtenaar. Met 12 van de 13 uitgebrachte stemmen wordt de heer A. de Waard benoemd tot bestuurslid van de stichting Beschuttende Werkplaatsen. Eveneens met 12 van de 13 uit gebrachte stemmen wordt de heer P. J. van Bendegem benoemd tot vertegenwoordiger in het bestuur van het Zeeuws-Vlaams borgstel lingsfonds. Tot leden van huisvestingscom missie worden met algemene stem men benoemd mevr. L. Hoorman Silvester en de heren C. J. v. d. Bos; M. J. v. d. Berg; J. H. Bouman en J. J. v. d. Velde. Aan mevr. E. M. de Gijselvan Doorn wordt op haar verzoek eer vol ontslag verleend als kleuter leidster aan de openbare kleuter school. Met algemene stemmen wordt tenslotte aangenomen het voorstel om aan de gebr. Van dér Poel te Terneuzen te verkopen 913 m- bouwgrond voor de bouw van zeven winkels met bovenwoningen. RONDVRAAG De heer P. .T. van Bendegem vraagt of het juist is dat de preca riorechten dubbel betaald moeten worden, namelijk door iemand die een garage bezit en tevens door degene die deze garage huurt. De heer D. J. Oggel zegt dat de omschrijving van de aanslagen voor precariorechten veelal onvol ledig is. Hij dringt aan op een dui delijke omschrijving. Verder komt het voor dat pre cariorechten worden geheven voior grond die geen eigendom is van de gemeente. Gaarne zag hij een na dere controle, voor die aanslagen worden verzonden. Verder vraagt de heer Oggel hoe het staat met de speeltuin op Spui. Hierna sluit de voorzitter de ver gadering met het uitspreken van het dankgebed. De Verenigde Staten hebben in de politieke commissie van de algemene vergadering der Ver. Naties een ontwerp-resolutie in gediend, waarin wordt gepleit voor een spoedige hervatting van het ontwapeningsoverleg in Genève. Met voorrang zou daar moeten worden gesproken over een verdrag tegen een verdere verspreiding van kernwapens. De moeilijkheden die een der gelijk verdrag in de weg staan, „kunnert en moeten worden overwonnen", aldus het Ameri kaanse voorstel. Volgens bepaalde waarnemers is dit een reactie op pogingen om een wereldconferentie voor ontwapening te beleggen, waar bij ook Peking zou moeten zijn vertegenwoordigd. Het meren deel van de Afrikaanse en Azia tische landen voelt voor een der gelijke conferentie. De Ver. Sta ten willen er niet van weten, omdat zij Peking niet erkennen. Zij achten de conferentie van Genève met zeventien deelne mers Frankrijk is wel uitge nodigd doch heeft tot dusver geen afgevaardigde gezonden het beste forum voor overleg. Het Amerikaanse plan werd door Engeland gesteund. De Rus Fedeorenko verklaar de zich tegen het Amerikaanse voorstel. Hjj zag in het plan een vorm van uitstel, hetgeen z.i. de kwestie van het beperkt hou den van het aantal kernmo- gendheden niet gedoogde. Na maanden van afwezigheid in het buitenland, de laatste twee in New York, is schaatskampioe ne Sjoukje Dijkstra (23 jaar) gisteren teruggekeerd op Schip hol, waar haar moeder en haar schoonzuster (met baby) haar begroetten. Van heimwee heeft Sjoukje geen last meer, „maar ik ben toch blij weer een tijdje thuis te zijn", zei ze in de perskamer van Schiphol, waar ze als vanouds in het centrum van de belangstel ling der fotografen en journalis ten stond. „Ik heb wel vrienden, maar geen vriendje, als u dat bedoelt", antwoordde ze op een vraag over een mogelijke romance. Het Nederlandse publiek aal haar van a.s, vandaag af twee weken kunnen bewonderen in de oosthal van het nieuwe Rai-ge- bouw, waar ze de ster aal zijn van de Amerikaanse ijsrevue „Holiday on Ice". Daarna ver trekt ze met deze show naar Duitsland, maar van 7 tot 23 dec. is dit „kostbaarste en meest om vangrijke ijsrevuespektakel" zo als de organisatie het zelf noemt, 'weer in Nederland te zien en wei in de Rotterdamse Ahoy-hal. Het is thans lVs jaar geleden dat Sjoukje haar amateurstatus opgaf en na het behalen van alle bereikbare titels tot het profes sionalisme overging. Hoewel ze vrijwel iedere avond optreedt, blijft ze iedere ochtend een uur; trainen. Bi een autobotsing op de pro vinciale weg te Zevenbergen is dinsdagavond een inwoner van Werkendam gedood, terwijl vier personen werden gewond, van wie één levensgevaarlijk. Een personenauto kwam tij dens een inhaalmanoeuvre in botsing met een tegenligger, een Duitse personenauto. Een vracht wagen met 10 ton fruit, die de bestuurder van de Nederlandse personenauto wilde passeren, kwam in een sloot terecht. Op weg naar hte ziekenhuis in Breda overleed de 34-jarigeheer A. Sterkenburg uit Werkendam. Hij bestuurde de auto die het onge val veroorzaakte. De bestuurster van de Duitse auto, mej. G. K. uit Dortmund, werd levensge vaarlijk gewond. Zij is in het zie kenhuis te Breda opgenomen, evenals twee inzittenden van de Nederlandse en een van de Duit se auto. De chauffeur van de vrachtwagen kwam er met een nat pak af. De lading ging ver loren. Woensdagmorgen, vjgj aan de Driestedenweg in De Weere na een gasontploffing een woonhuis uitgebrand, waarbij het echtpaar J. van de Gracht en hun jongste kind brandwonden opliepen. Vooral de toestand van de heer Van de Gracht is ernstig. Hij en zijn vrouw zijn naar het zieken huis in Hoorn overgebracht. Het kind, 't jongste van de acht kin deren, was er minder ernstig aan toe en kon na ter plaatse te zijn behandeld bij buren in huis wor den genomen. De brand ontstond, toen mevr. Van de Gracht bezig was een nieuwe fles butaangas aan te sluiten. Hierbij ontsnapte gas, dat de brandende kachel in de woon kamer bereikte en met een ge weldige knal ontplofte. Het hele huis stond vrijwel onmiddellijk in lichte laaie. Van de inboedel kon niets worden gered. De 13-jarige Adriaan van Bie zen uit Rotterdam is woensdag morgen bij een verkeersongeluk in de Statënlaan in de Maasstad om het leven gekomen. De jon gen werd door de achterwielen van een vrachtwagen overreden, nadat hij door nog onopgehelder de oorzaak van zijn fiets was ge vallen. Hij overleed op weg naar het Bergwegziekenhuis. De be stuurder van de vrachtwagen heeft het ongeluk vermoedelijk niet gemerkt, want hij reed door in de richting Hillegersberg. De Amerikaanse booteigenaars in Florida verdienen schatten met het vervoer van Cubanen naar de Ver. Staten, zo hebben Cubaanse ballingen die hun fa milieleden in Camarioca kwa men halen, tegenover de Cu baanse pers verklaard. Een tocht levert ongeveer tienduizend dol lar op. Verscheidene zakenlieden hebben de koppen bij elkaar ge stoken en een „trust van boot eigenaars" gevormd. Eén van hen rekende 500 tot 600 dollar per persoon aan twintig Cubanen die hij meenam. Een andere Ameri kaan, die op goed geluk naar Ca marioca was gevaren, hoewel- hij geen familie op Cuba heeft premier Castro heeft het aanbod aan familieleden gedaan zei slechts: „Zaken zijn zaken." Intussen wachten meer dan 200 boten in Cwamarioca met hon derden vluchtelingen aan boord op beter weer. Dinsdag vertrok ken er vijf na twee dagen wach ten. Het weer werd weer slech ter. De laatste dagen zijn onge veer 50 boten in de haven aan gekomen, waarvan verscheidene in de ruwe zee schade hadden opgelopen. 1

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2