PROVINCIAAL NIEUWS Wildwest-klaverjassen in Nijmegen De misdaad van Richard Ross Marktberichten Pagina 2 Terneuzen Aard©*sfourg Breskens Biervliet Nieuwvliet GAS VERWARMING Fa.VERLINDE TERNEUZEN Sluiskil Sluis IJzendijke DF VRIFF /F.F.UW Woensdag 20 oktober 1965 Weer eerste prijs voor Clement v. d. Bulck Op het tweedaagse nationale solistenconcours te Vlaardingen heeft Clement v.d. Bulck de eer ste prijs met lof der jury ontvan gen, een daarbij behorende oor konde en een zilveren kunstvoor werp. Met het verplichte nummer Andante from the Octet, opus 166 van Franz Schubert behaalde hij 181,5 punten. De jury bestond uit de heren Hondong en K. Veenendaal. Gemeenteraad van Terneuzen BEËDIGING Tijdens een vijf minuten du rende openbare raadsvergade ring die gisteravond werd ge houden, werd de heer H. Rib bens (A.R.) beëdigd als raads lid. Burgemeester Rijpstra die de eed afnam, wenste de heer Ribbens geluk en memoreerde dat het niet de eerste maal is dat 't nieuwe raadslid, thans als opvolger van de heer Van Lan- gevelde, deel van de raad uit maakt. De burgemeester zei ten slotte dat men aan de vorige periode die de heer Ribbens in de raad zat, de beste herinne ringen heeft. Het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een vaste geld lening van een kwart miljoen gulden, met de Bank van Neder landse gemeenten werd goedge keurd. WONINGNOOD De heer De Feijter (C.H.U.) wilde graag weten of het aantal woningzoekenden stijgt of daalt. De wethouder de heer M. de Vos zei te menen dat dit niet stijgt maar ook niet erg daalt. Het is niet zo eenvoudig hierop een antwoord te geven, aldus de heer De Vos, omdat telkens blijkt dat er nog vrij veel niet geregistreerde woningzoekenden zijn. Of noodgevallen vlug kunnen worden geholpen, hangt af van de periode waarin de aanvraag komt. Als er een partij wonin gen klaar is, moeten dergelijke gevallen niet al te lang op af wikkeling wachten. Heemkunde Op de landdag van het Vlaams verbond voor landbouwkundigen die te Aalten werd gehouden, zijn de heren J. van Hinte en J. J. Rosseel gehuldigd wegens hun verdiensten op het gebied van de heemkunde. Zij ontvingen het. zil veren insigne van het verbond uit handen van voorzitter dr. Weijns uit Bokrijk. Herstel torenuurwerk Men is thans bezig met 't her stel van het uurwerk aan de Sint Baafskerk. Met name wordt aandacht besteed aan de verlich ting van de wijzerplaten omdat de lampjes die tot op heden wer den gebruikt, niet bleken te vol doen. Tegelijkertijd zal een automa tische geluidsinstallatie worden aangebracht, V. V. V. De gebruikelijke najaarsverga dering van de V. V. V. in West Zeeuws-Vlaanderen zal dit jaar te Aardenburg worden ge houden op donderdag 18 novem ber a.s. Aardenburg was destijds de eerste plaats waar dit congres werd gehouden en daarna kwa men alle daartoe in aanmerking komende plaatsen aan de beurt. Gemeenteraad van Breskens niet gelukkig met prijsstijging ratiobouw De gemeenteraad van Bres kens kwam bijeen onder voor zitterschap van burgemeester Eekhout. Van het bouwteam van de technische dienst West Zeeuws- Vlaanderen zijn de nodige be scheiden ontvangen om te ko men tot het definitief besluit tot de bouw van 80 ratiowoningen. Her eerste kwantum voor Bres kens bedraagt 40. Het ligt in de bedoeling in november met deze woningen te beginnen. In de voor de bouw van deze woningen aangewezen gronden zijn sonderingen verricht. Deze sonderingen hebben uitgewezen dat het noodzakelijk is heipalen van 17 meter lengte in de grond te slaan. Hierdoor worden de bouwkosten met 3830 per wo ning verhoogd. De aannemings som voor deze woningen be draagt hierdoor ƒ21.700,per woning. Uit een aanvraag om toeken ning van steun uit 's rijks kas ten behoeve van de eerste 40 woningen blijkt dat de huur ca. 24,zal bedragen. Uit een circulaire van de minister blijkt dat deze voornemens is de bij drage van 300,— te verdubbe len. Daarnaast wordt de huur prijs verlaagd met een extra bij drage van ƒ2,per week. Een en ander zal tot gevolg hebben dat de huurpijs zal ko men op circa 20,per week exclusief watergeld. Hoewel eerst met 40 woningen zal worden begonnen en later met de andere 40, bestaat de mogelijkheid dat, wanneer het heien voor alle woningen tege lijk geschiedt, een financieel voordeel voor de gemeente wordt verkregen. Over het algemeen waren de raadsleden niet blij met de prijs van deze woningen. Men vond ze te duur. Bovendien vroeg men zich af, of het nu wel nood zakelijk was dat er gesondeerd werd. Vroeger zijn er talloze woningwetwoningen gebouwd zonder heien. Men was van me ning dav de ratiobouw goedko per moest zijn dan de andere woningwetbouw. Wethouder Zegers zei dat ook het college van B. en W. de prijs tegenviel. Het heiwerk is het college net zo koud op hun dak gevallen als de raad. Dat een huurprijs van ƒ20,tegen valt, bestreed hij daar in een vorige vergadering ook al over deze prijs was gesproken. Dat de ratiobouw duurder is be streed hij eveneens daar men op het ogenblik niet weet welke prijs er uit de bus komt bij een dergelijke besteding. Dat de grond niet deugt, is zeker. Wanneer men dit weet, moet men dan toch maar op de oude voet voortgaan en een zeker risico lopen. Wethouder v. d. Hooft lichtte nog toe dat er in dit ratiobouw-project ook wel voordelen zitten. Er zullen o.a. Ie soort kleurige Waalklin kers worden gebruikt. Zonder stemming werd beslo ten 80 ratiobouw woningen te bouwen en voor de bouw de no dige rijksvoorschotten aan te vragen; de burgemeester te machtigen het mantelcontract te ondertekenen; het college te machtigen het heien der palen voor 40 of direct voor alle 80 woningen op te dragen. Duitser overboord en verdronken Dinsdagmiddag omstreeks één uur is op de Oosterschelde een Duitser overboord geraakt van het zeiljachtje waarmee hij en zijn vrouw een paar uur tevoren uit Zierikzee ware* vertrokken. De vrouw wist na het ongeluk niet de aandacht van een ander schip te trekken. Pas tegen half vijf kon zij de loodsboot Steen- bank het over boord raken van haar man melden. De reddingboot van Breskens is toen uitgevaren om naar de drenkeling te gaan zoeken. Personeel van het loodswezen bracht het jachtje naar Vlissin- gen. De naam van het jachtje is „Knorrhahn". Het echtpaar Foks dat het scheepje bevoer, is afkomstig uit Leer bij Emden. Korfbalclub 35 jaar In „De Uitkomst" heeft de Breskense korfbalclub B.K.C. het 35-jarig. bestaan gevierd. De voorzitter de heer P, Vergouwe belichtte in zim openingswoord het ontstaan der vereniging. Het spelpeil vond hij in de 35 jaar dat de vereniging bestaat niet veranderd en men is hier niet verder gekomen dan de 2e klas. Hij vroeg zich dan ook af waar de vorderingen bleven. Een woord van welkom werd gesproken door de voorzitter van de jubileum-commissie de heer A. de Ruijter. In het bijzonder ging dit welkom naar burge meester Eekhout en de beide wethouders. Burgemeester Eek hout zei met vreugde te mogen constateren dat er de laatste ja ren veel veranderingen op het gebied der sport zijn te bemer ken. De accomodaties worden steeds verbeterd maar er worden ook hoge eisen gesteld aan de spelers. Als blijk van waardering overhandigde hij namens de ge meente een lederen bal. De heer J. Vergouwe, ere voorzitter, zei dat er in die 35 jaar veel is gebeurd. Verschillen de jaren heeft men le klas Z.K. B. gespeeld, maar door gebrek aan leden is dit later teruggelo pen. Thans bloeit de vereniging wederom en heeft men de be schikking over een le en 2e twaalftal, alsmede een adspiran- ten- en pupillen-twaalftal. Spre ker hoopte dat de vereniging op deze weg mag voortgaan. De avond werd verder doorge bracht met toneelstukjes en ge zelschapsspelen. Zeeuwse collecte De te Breskens gehouden Zeeuwse collecte heeft 238,50 opgebracht. Raadsvergadering De raad der gemeente Bier vliet vergaderde onder voorzit terschap van burgemeester Kos- tense. Bij de ingekomen stukken, was een schrijven van G. S. in zake de goedkeuring van een verbetering van een gedeelte van het wegdek Biervliet- Nieuwlandse Molen alsmede de verbetering van een bocht in de weg bij Nieuwlandse Molen. Zonder hoofdelijke stemming kon de raad akkoord gaan met de gunning van dit werk aan J. de Oude's aannemingsbedrijf te Biervliet voor een bedrag van 27.400, Het voorstel om de verbete ring en gedeeltelijke verbreding van de Braakmanlaan alsmede de uitvoering van enkele be- stratingswerken in het uitbrei dingsplan ten zuiden van de Schoollaan te gunnen aan de laagste inschrijver gebr. H. en H. v. d. Hemel te Biervliet voor een bedrag van ƒ201.259, ontmoette geen bezwaar. De burgemeester kon mededelen dat spoedig met de werkzaam heden zal worden begonnen en dat het benodigde krediet be schikbaar is. Aan de volgende personen werden percelen grond ver kocht: M. C. Dhoore te Sluis 540 m- a 14,per m2; gebrs. De Ruijsscher en Blomme te Biervliet 676 m2 a 14,per m2; fa. L. de Bliek te Schoon dijke of diens rechtverkrijgen den 1675 m2 a 10,50 per m2 en 500 m'2 aan P. v. Tuijl te Breskens voor 10,50 per m'2. Al deze gronden liggen in het uitbreidingsplan en zijn be stemd voor bouwgrond. Na afloop van de vergadering bracht de raad met het ge- meentepersoneel een bezoek aa» de spaarbekkens van de water leidingmaatschappij in de Braak man. Aan de hand van een kaart werd een toelichting ge geven waarna met twee busjes werd rondgereden, 's Middags was er een koffiemaaltijd in hotel „De Vriendschap" in Bier vliet waarna men een bezoek bracht aan het pompstation te St. Jansteen. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Nieuw vliet stond welwillend tegen over een verzoek van de Streek Jeugdcentrale om een bijdrage in de kosten van een jeugdlei der. Het verzoekschrift zal bij de behandeling van de begroting worden besproken. Een bijdrage van 3000 wordt door het Staatsbosbeheer gege ven in de kosten van de beplan ting van het sportveld. Het ge meentehuis kwam door het overlijden van mevr. Verhulst du Fossé zonder concierge. Voor de verzorging en bewoning kon den de heer en mevr. Hoste Verhage worden aangetrokken. De heer Quaars betreurde het dat geen oproep was geplaatst. Voor 975 zal een frankeerma chine worden aangekocht. Retranchement Gemeenteraad Maandagavond kwam de ge meenteraad in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Leenhouts. De voorzitter deelde mede, dat het waterschap bereid is de knotwilgen langs de weg van Terhofstede naar de Oude Tol voor zover zij gevaar opleveren voor het verkeer, te snoeien of te rooien. B. en W. achten geen termen aanwezig nog meer bomen in de straten te rooien, dit naar aanleiding van een verzoek in een vorige raadszitting van de heer Lauret. De voorzitter deelde mede, dat waarschijnlijk nog in de loop van 1966 zal worden aangevan gen met de aanleg van een nieuwe weg van de Belgische grens via de kom der gemeente naar Cadzand. B. en W. overwegen grond te verkrijgen voor het aanleggen van een parkeerterrein in de Zwinpolder. Ook he.eft het col lege het plan de vuilnisbelt na bij het dorp in het belang van de volksgezondheid te sluiten. Het comité dat zich belast met het jaarlijks organiseren van een reisje voor de bejaar den, krijgt voor 1965 een subsi die van 100. De beide wethouders werden benoemd tot lid in het algemeen bestuur van de gemeenschappe lijke regeling recreatie kust strook. 2500 werd uitgetrokken voor het verven, betimmeren, het aanbrengen van verlichting etc. in hét gymnastieklokaal dei- openbare school en 120 voor het plaatsen van een oliekachel (Adv.) tel. 2176 Havenstraat 8 (bij de markt) en grote tank in dezelfde zaal. Bij de rondvraag stelde de heer Lauret voor in de Nieuw- sfraiat aan de noordkant een trottoir aan te leggen. De heren Kornelis en Ver sprille wezen op de wenselijk heid het pad in de Dorpsstraat aan de oostzijde aan te wijzen als voetpad of rijwielpad met de bedoeling eert eind te maken aan het ordeloos parkeren van auto's. Hengelwedstrijd in de Wes'terschelde De zeehengelsportclub „Sluis kil" organiseerde de laatste van de clubwedstrijden, waaraan door 138 leden werd deelgeno men. Het bestuur had voor even veel prijzen (80 fraaie hengel en huishoudelijke artikelen en 58 kippen als troostprijs) ge zorgd. De prijsuitreiking had plaats in het jeugdgebouw „De Ark" te Sluiskil, waar de ere-voor- zitter„ ir..V. Gena, directeur van de Nederlandse Stikstofmaat- schappij, de kampioenswimpels uitreikte. Op zondag 21 november heeft in de Wesfersphelde de tradi tionele wedstrijd tegen „De Vo gel" uit Kloostérzanae plaats. Ook aan deze wedstrijd zijn fraaie prijzen verbonden. Na af loop volgt er een gezamenlijke maaltijd. De uitslag van de laatstgehou den wedstrijd luidde: 1. Joh. Scheffer: 2. Joh. Fe- dermann; 3. Jac. Harms; 4. F. v. d. Berge;. 5. J. Goethals; 6. mevr. Possenier; 7. F. v. Does- selaar; 8. F. de Cuyper; 9. mej. S. Vergouwe; 10. P. Vermeir. Kampioen over drie clubwed strijden: Eddy de Buck. Jeugd kampioen: de 9-jarige Johan de Buck. Dameskamuioen: mevr. Possenier. Vergadering K.V.P.-raadsleden In hotel Balmoral te Sluis vergaderden de raadsleden van de K.V.P. West Zeeuws- Vlaanderen onder leiding van de heer E. Lansu uit Aarden burg. Uitvoerig werd van ge dachten gewisseld over het be iaardenprobleem, zowel in de bestaande tehuizen als bij de zelfstandigen en bij de bewo ners van bejaardenwoningen. Deze woningen zouden in groe pen bij elkaar moeten worden gebouwd in de nabijheid van bejaardenhuizen, zodat ze mee kunnen profiteren van de voor zieningen op sociaal en medisch gebied. Het zou ook mogelijk moetèn zijn dat warme maaltij den verstrekt worden aan de zelfstandige bejaarden. Verder kwam de toepassing van de algemene bijstandswet ter sprake. Kandidaatsexamen Aan de katholieke universiteit te Nijmegen slaagde deze week voor het 2e gedeelte van het kan- BELCISCH KONINGSPAAR IN MEXICO Mexico City: Koning Boudewijn der Belgen en koningin Fabiola, vergezeld door de Mexicaanse president Gustavo Diaz Ordez, bij aankomst voor hotel Maria Isabel. Het Belgische konings paar maakt een reis van een maand door Mexico en Zuid- Amerika. didaatsexamen geneeskunde de heer T. M. A. Musson te Sluis. Oriëntatierit Ter gelegenheid van de win kelweek werd de traditionele ori ëntatierit voor auto's en scooters verreden. Door het zonnige najaarsweer verschenen er een groot aantal deelnemers, n.l. 69. De rit welke door de heer J. van Haele was uitgezet, was niet te moeilijk ge maakt en kon ook door de nieu welingen met goed gevolg wor den beëindigd. Wethouder P. van Rijen reikte na afloop in hotel Lievens de prij zen uit. 1. G. Boonman,Oostburg, 5 strafp.2. H. van de Hemel, Bier vliet, 6 strafp.; 3. J. Duste, Oost- burg, 6 strafp.; 4. J. van Hijfte, Schoondijke, 7 strafp.; 5. Iz. Haartsen, IJzendijke. 11 strafp.; 6. C. Verrosste, IJzendijke, 13 strafp.; 12. A. Cuelenac-r-e, Bier- 14 strafp.; 8. J. de Regt, Biervliet, 16 strafp. 9. P. Lievens, IJzendij ke, 21 strafp.; 10. Mevr. A. v/d Hemel, Biervliet, 23 strafp.;; 1L A. Geffen, Schoondijke, 28 strafp.; 12. A. Culenaere, Bier vliet, 31 strafp.; 13. P. de Jonge, Schoondijke, 32 strafp.; 14. L. de Oude, Biervliet, 34 strafp. en 15. P. v/d Plasse, Oostburg, 54 strafp. Wit-Gele Kruis 40 jaar Vrijdag a.s. zal het Wit-Gele Kruis afdeling IJzendijke het feit herdenken dat deze afdeling 40 jaar bestaat. De afdeling zal 's avonds een feestvergadering houden in zaal- Lievens. Tijdens deze bijeenkomst zal af scheid worden genomen van de voorzitter, de heer Cornells, die E-ên spelletje kaart in een Nij meegs café is maandagavond uit gelopen op een vechtpartij in wildweststijl, waarbij een 32-ja- rige schoenmaker de grote ver liezer werd. Hij ligt op het ogen blik in een ziekenhuis met een schedel, en kaakfractuur. De ruzie begon zondagavond toen twee broers, een 34-jarige koopman en de 32-jarige schoen maker ondanks prima kaarten bij het klaverjassen telkens het onderspti dolven tegen een 34-ja- rige betonwerker en een toeval lig ontmoete stuurman. Het liep uit op 'n ruzie, waarbij de stuur man tijdig voorzag dat er storm op til was en de wijk nam. De betonwerker was minder geluk kig. Hij werd door de twee broers stevig afgetuigd. Maandagavond herinnerden de broers zich dit voorval. Ze von den dat de betonwerker wel een extra portie slaag mocht hebben. Zij gingen naar het pension, waar de handige kaartspeler nog in bed van het pak rammel lag te heko men en meldden zich voor zie kenbezoek. De betonwerker hoor de dat het niet de dokter was die de trap kwam, opstommelen. Slechts gekleed in onderbroek dook hij het raam uit en ging aan de haal. Bij een bevriende sloper in de buurt voorzag hij zich van een pantalon en een jasje en aan vaardde daarna de terugtocht om te zién, of het ziekenbezoek al was vertrokken. Dat bleek niet het geval. Dicht bij huis ont moette hij het tweetal, dat het op hem had voorzien. Op dat mo ment werd ook de betonwerker boos. Hij nam een Stuk hout en hakte daarmee zodanig op de een van de oprichters is van de af deling. Ook zal afscheid worden ge nomen van de heer Verdegem, die zich niet herkiesbaar stelt. Deze is ook reeds meer dan 25 jaar be stuurslid. Rico Buithuls 38) „Ross, aangenaam dokter, mag ik u even spreken?" Natuurlijk mocht het. Hoe meer de mensen elkaar vrezen, hoe vriendelijker het onderhoud begint. „U kwam natuurlijk eens even kijken", raadde de dokter. Hij presenteerde een sigaar, iets, dat Ross juist had willen doen, maar hij gaf vuur, dat was ook al iets. Ja, de inspecteur kwam even kijken naar die plotselinge hart „Kom, kom," zei Hogendijk, „ik heb het lijk wel niet gezien en ik wil me niet in de zaken van mijn collega mengen, maar. nou ja „Denkt u er iets anders van, dokter?" „Zwaarmoedige man, die Lu cas, vreemde man." „U was niet thuis, hè, toen het gebeurde." „Nee, ik zat in de bioscoop, dat zul je altijd zien". „Goede film?" „O jawel, je wil er wel eens uit," zei Hogendijk onverschil lig. „Is de tweede voorstelling niet druk bezet, dokter?" „Nee, dat gaat wel, ik was nog al vroeg." „Ik ben eergisteren geweest, waar was u?" De dokter noemde de naam van het theater en Ross knikte lachend. „Hoe krijgen ze dat gedaan, met die geit en die plasregen, snapt u dat?" Hogendijk glimlachte. Over de techniek dacht hij niet na, zei hij. „Maar dat kind vond ik goed, dokter, en die harpsolo trof me toch wel!" „O jawel, zeker, zeker, och ja dat kind was zeker wel het aardigste." „Ik wilde u eens iets vragen, dokter, als u er tenminste geen bezwaar tegen mocht hebben." „Welnee, inspecteur, natuurlijk niet, gaat u mij verhoren?" „O nee, dokter, dat niet hoor, schrikt u maar niet, dat heb ik al gedaan." Hogendijk nam zijn sigaar uit zi.in mond en legde hem op het asbakje. Hij blies een rookwolk uit en staarde de onwelkome speurder aan. Ross sprak verder en deed, of hij de verwondering van zijn gastheer niet bemerkte. „U moet me toch eens vertel len, als u wilt hoor waar u gisteravond geweest bent." „Dat zei ik toch, meneer Ross?" „U vergiste zich, dokter Ho gendijk. In die bioscoop is geen geit te zien en ook geen kind en er is maar één avondvoorstel ling." „Dat noem ik kinderachtig van u, meneer Ross." „Inderdaad, dokter, maar ik vind het allesbehalve kinder achtig, dat u precies weet, hoe laat meneer Lucas gestorven is en ik vind die conclusie van zelf moord voor een arts nogal voor barig." „Verdient u met deze manier van doen uw brood," vroeg Ho gendijk smalend. Ross knikte. Hij antwoordde, dat hij deze manier van doen zo nu en dan afwisselde met bezoe ken aan de bioscoop, nét als de dokter. „En wat wilt u daar allemaal mee zeggen, meneer?" Ross legde op zijn beurt zijn sigaar in het bakje. Hij kruiste de armen en leunde met zijn elle bogen op zijn knieën, zodat hij voorover gebogen naar de schoe nen van zijn tegenstander keek. „Dokter," zei hij toen zacht, „nu moet u eens luisteren. U bent een oud man en ik ben nog be trekkelijk jong. Ik had door kun nen gaan met mijn- kinderachtig verhoor en dan was u op een ellendige manier door de mand gevallen. Maar u bent oud en grijs geworden in een mens waardig en edel beroep. Als u door de mand valt, dan houdt niemand daar meer rekening mee. Driekwart van uw leven heeft u de meest intieme moei lijkheden van uw medemensen aangehoord en u voelde daarbij hun schaamte en hun verweer en u noemde dat leugens. Ik ben nauwelijks veertig jaar oud, maar ik ben gescherpt op het staal van de angst van mijn tegenstanders en ik ben spits als een naald. Dat is geen verdienste, dat is een natuurlijk gevolg. In dien u mij zojuist verteld had, dat u' gisteren was gaan wande len, dan had ik u nu reeds wegens moord gearresteerd. Een moordenaar zoekt altijd een alibi, maar uw schoenen zijn kurkdroog en uw jas, daar in die hoek, eveneens. Als u bezeten was van angst voor ontdekking, dan had u een oncontroleerbaar verhaal verzonnen en dat tevoren goed overdacht, doch u valt mij te gemakkelijk door de mand. Tevens is uw afwezigheid op de avond van de misdaad voor u blijkbaar noodzakelijk, maar daarin schuilt juist de fout. In dien u thuis was geweesten dat bent udan moet u iets gehoord of gezien hebben, zo om streeks negen uur in de avond, dat u deze vlotte leugen doet verzinnen, terwille vanvult u in dokter?" „Misschien heb ik het, als dit zo is, niet kunnen voorkomen," zei de dokter, „maar dit is maar een losse inval." „Dit lijkt mij nou juist de waarheid, dokter." Hogendijk zweeg en Ross ver volgde: „Ik kan u dwingen, wij hebben zo onze methoden, maar ik zal dat niet doen, want ik win er niets mee. Binnen vierentwin tig uur weet ik toch wel wat ik weten wil. Binnen vierentwintig uur komt u mij uit eigen be weging de waarheid vertellen. U komt bevestigen wat ik reeds weet." „U weet niets," riep Hogendijk boos. „Hoe weet u dat?" Ross richt te zich weer op. Hij riep, minder vriendelijk dan eerst: „Ik weet bijvoorbeeld, dat u zich van de lange doodstrijd van die Lucas niets heeft aangetrokken. U heeft hem kalm laten schreeuwen en kreunen." „Van blauwzuur kreunt nie mand „Ahhh!" zei Ross. Hij richtte zijn vinger op het voorhoofd van de dokter en raakte bijna zijn huid aan. „Ahhh, ziedaar dokter, ik twij fel er niet aan, of vanmiddag zal de politie mij mededelen, dat het blauwzuur is geweest." (Wordt vervolgd.) twee in, dat de schoenmaker een schedel- en kaakfractuur opliep en moest worden weggevoerd naar het ziekenhuis. Toen de po litie arriveerde, lag de betonwer ker al weer vredig in bed. Hij werd echter in staat geoordeeld om mee te gaan naar het politie bureau, waar hij nu op een stevi ge brits verblijft voor een na- kuur. APPELPLUK IS IN VOLLE GANG In de Nederlandse fruitcentra is op het ogenblik de pluk van winterappels in volle gang. Door het mooie najaarsweer vinden de werkzaamheden goede voortgang. Duidelijk is merkbaar dat de oogst kleiner is dan vorig jaar. In de eerste plaats komt dit om dat er minder vruchten aan de bomen hangen maar deze vruch ten zijn over het algemeen ook minder groot dan vorig jaar. Omdat alles bezig is met de pluk, zijn de aanvoeren van ap pels op de veilingen niet bijzon der groot. Cox's Orange Pippin en Goudreinette zijn de belang rijkste rassen en beide kunnen vlot worden verkocht, zowel voor de binnenlandse markt als voor export. Vooral naar Cox's Orange Pippin is er een grote vraag. Goudreinette is nog niet direct eetrijp. Deze wordt vooral ge kocht voor uitvoer naar Frank rijk en België. Schotse zeeman verdronken Aan de Maasboulevard In Vlaardingen is maandagavond laat de 27-jarige Schotse zee man M. Elitage, opvarende van de Britse tanker Valvata, te wa ter geraakt. De man stapte naast de loopplank en viel vóór over tussen de ponton en de daar liggende „Nassauplaat". Hij verdween direkt onder water. Terstond is de gemeen tepolitie in samenwerking met de rijkspolitie te water begon nen met dreggen. Tot gister avond heeft dit geen resultaat gehad. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 3226 dieren, zijnde 250 slachtrunde- ren, 798 gebruiksvee, 368 vette kalveren, 266 graskalveren, 1180 nuchtere kalveren, 98 lopers, 64 biggen, 11 paarden, 4 veulens, 154 schapen of lammeren en 33 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen ƒ3,00ƒ4,35; Vette kalveren ƒ3,00ƒ3,65; Stieren (alle kwal. lev. gew. per kg) ƒ3,75ƒ4,35; Worst koeien 2.953,20; Slacht- paarden ƒ2,80ƒ3,40; Lopers ƒ1,00—ƒ1,25; Biggen ƒ45—ƒ70; Schapen 1,001,30. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1000 1450; Vare koeien 700 1025; Vaarzen 850—1050; Pinken ƒ600—ƒ725; Graskalve ren 375ƒ500; Nuchtere kal veren 175185; Mestkalvèren 160270. Alles per stuk. Overzicht: Slachtrunderen: iets meer aanvoer, handel kalm en prijzen als maandag; Kalf- en melkkoeien: aanvoer tamelijk, handel rustig, staande prijzen; Vare koeien: aanvoer gewoon, stille handel en prijzen gedrukt; Vaarzen en pinken: aanvoer alï vorige week, slepende handel, prijzen vooral niet hoger; Gras- kalveren: aanvoer korter met tamelijke handel en prijshou dend; Vette kalveren: iets klei ner aanvoer, handel vlug, prij zen even hoger; Nuchtere kal veren: ruimer aanvoer, kalmt handel, staande prijzen; Slacht- paarden; aanvoer kort met rede lijke handel, prijshoudend; Lo pers en biggen: aanvoer als vo rige week met tamelijke handel en onveranderde prijzen; Scha pen-lammeren: aanvoer als ge woon, kalm« handel en prijzen als vorigs xeek.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2