'voed u goed' tip doorregen runderlappen HOOFDSCHOTEL? VLEES! Nog geen spoor van Tilburgse bankrovers DE ZOON VAN ARAM Deel van buit in Brussel gevonden Jongeman dodelijk getroffen door pistoolschot van politieman BURGERLIJKE STAND Loop der kvolkin» POLITIERECHTER TE MIDDELBURG Maandag 18 Dinsdag 19 oktober 1965 CF VRTTF. ZFFUW Pagina 7 Vaag signalement Helpers Tragisch GRANAAT ONTPLOFT NAAR HET WERK VIA OMWEG van chef-kok Henri Eksteen, met een voordelig recept voor Doorregen wil zeggen... met een kostelijk randje vet, waardoor vlees en jus de geur en de smaak krijgen die iedereen doen watertanden! De met zout en peper ingewreven lappen wentelt u door de bloem. Dan bakt u ze aan weerszijden mooi bruin in de koekepan, met rundvet en wat boter (margarine). Een gesnipperd uitje meebakken.Nu gaan de runderlappen de braadpan in met de met water afgebluste jus en een laurierblaadje. Deksel op de pan en geduldig laten sudderen: 2\ uur. Uw geduld wordt ruimschoots beloond! Want wat zal er worden gesmuld van deze voordelige hoofdschotel! MASSAMOORDENAAR IN AKTIE? Van de gerechtelijke politie in Brussel is zaterdagmiddag bij de politie in Tilburg bericht ontvangen dat daar in een der voorsteden vrijdagnacht omstreeks half twaalf de tweede Citroen is aangetroffen waarmee de bankovervallers met een buit van 900.000 gulden aan bankbiljetten van Tilburg naar België zijn ontkomen. Het onderzoek in België werd bemoeilijkt, doordat de motor van de auto die op het moment van vinden nog draaide, was voorzien van Luxemburgse kentekennum mers. Vergelijking van de chassis- en motornummers en later het vin den van de Nederlandse nummer borden in de kofferruimte wezen uit dat het hier de auto van de firma Toornvliet uit Rotterdam be trof, die daar was gestolen. In de koffer werden linnen zakjes ge vonden, alsmede een blikken doos. Bovendien werd voor een bedrag van 300.000 gulden aan waarde papieren, voornamelijk effecten en obligaties, aangetroffen. Voor zo ver in Tilburg bekend was de auto onbeschadigd. Van de overvallers zelf ontbreekt tot dusver elk spoor, spoor. Volgens .Interpol beschikt men wat het signalement betreft van de mannen, die het Tilburgse filiaal van de AMRO-bank hebben beroofd, over de volgende gege vens: een van de rovers zou tussen de 50 en 60 jaar oud zijn en wordt beschreven als mager en schraal. Een andere rover zou ongeveer 55 jaar oud zijn en een lengte hebben van 168 k 171 centimeter. Deze zou voorts een opvallend kromme neus hebben. Van een derde weet men dat hij blond, sluik en achter overgekamd haar heeft en een bril met licht montuur draagt. Over het uiterlijk en de leeftijd van de andere rovers is niets be kend, afgezien van de indruk dat de overvallers Noord-Afrikanen waren. Vólgens de politie is het niet on mogelijk dat de overvallers de steun van handlangers hebben ge had die hen in België hebben ge assisteerd. In.elk geval staat vast, dat de gezochten reeds vóór Brus sel, de gelegenheid hebben gehad van kleren te verwisselen en de boems-.- Vrijdagavond omstreeks 10 uur is ln de tuin van „Huize Driekonin gen", een meisjes-internaat voor opleiding in de huishouding, aan de Papeweg in Wassenaar, de 19- jarige jongeman C. van Straten uit Wassenaar door een schot uit het pistool van een politieman om het leven gekomen. De politie was gewaarschuwd door de directrice van het huis, die geconstateerd had, dat enkele jongelui probeerden via de brand trap de slaapkamers van de meis jes te bereiken. Een politiepatrouil le van twee man trof bij aankomst nog twee van het groepje van acht jongelui aan op het dak van het huis. Toen de jongens naar be neden waren gekomen en de agen ten hen in de auto wilden mee nemen, vluchtten de twee jongens het bos in dat het huis omgeeft. De politiemannen zetten de ach tervolging in. Eén van de agenten trok zijn pistool en loste een waar schuwingsschot, dat de 19-jarige jongen dodelijk in het hoofd heeft getroffen, zoals even later bleek. Het gebeurde heeft in het Was- senaarse politiecorps grote versla genheid teweeg gebracht. De offi cier van justitie, mr. Lulofs, die zich ter plaatse van de toedracht op de hoogte heeft laten stellen, heeft sectie op het stoffelijk over schot gelast. De politieman, die het noodlot tige schot loste, liep een shock op en kon nog niet worden ge hoord. De commissaris van politie, de heer W. H. van Ballegoyen de Jong, heeft verklaard het voorals nog een raadsel te achten waar om de politieman, die een lang durige staat van dienst achter de rug heeft, in de gegeven omstan digheden gemeend heeft zijn pis tool te moeten trekken. Op een overvol marktplein bij v de Zuidkoreaanse hoofdstad '■Seoel is zondag in een smederij een 155-mm houwitser-granaat ."geëxplodeerd, als gevolg waar van 14 mensen, onder wie vier kinderen, het leven verloren Twee oudijzerhandelaars hadden geprobeerd de granaat te demon teren. buit te bekijken. Inmiddels heeft een vrouwelijke employé van de bank verklaard dat in de dagen voorafgaand aan de overval drie maal een Vlaams sprekende Belg aan de loketten is geweest met vragen over het inwisselen van Belgisch geld. Zaken werden er niet gedaan. Het gedrag van de man werd achteraf als zonderling beoordeeld. Ook is komen vast te staan dat de overvallers honderd meter voor de bank de beide auto's hebben verlaten en te voet verder zijn gegaan, terwijl de auto's lang zaam meereden. Vandaag gaat hoofdinspecteur M. M. Palmen naar Brussel, ver gezeld o.m. door de substituut-of ficier van politie mr. G. Temmink om overleg te plegen met politie en justitie en aandacht te schen ken aan de eerder in België plaats gevonden hebbende bijna analoge 'overvallen. Ook personeel van de bank gaat naar Brussel om inzage te nemen van de gevonden effec ten en obligaties. De samenwer king met de Belgische politie is volgens de Tilburgse autoriteiten uitstekend. Van de zijde van de Tilburgse politie werd in verband met het feit dat een alarminstallatie bij de bank ontbrak, opgemerkt dat geen enkele Tilburgse instelling met een alarminstallatie is aangesloten op het hoofdbureau van politie. Wel licht heeft men een dergelijke over val voor onmogelijk gehouden in Nederland, aldus de veronderstel ling van hoofdinspecteur J. Man- ders van de Tilburgse recherche. Hannover: Gene Mendez neemt nu niet bepaald de eenvoudigste weg om naar zijn werk te gaan. Eerlijkheidshalve moet echter wel vermeld worden, dat hij een van de artiesten is bij circus Krone. TERNETJZEN Geboren: 6 okt. Loetitia, d. van Michel p. Barloy en Marie-Paule A. Ozaneaux, won. te Sas van Gent; 7 okt. Sebastiaan George Barend, z. van Jan P. van den Hemel en Hendrina W. Remijn, won. te Sas van Gent; Brigitte Charel Mathilda, d. van Jans A. M. Hense en Suzanna M. Van Guijze, le Verbindingsstr. 12; Karei Wil helm Hendrik, z. van Johannis H. Hoefnagel en Wilhelmine M. Scho- nacker, J. v. Stolbergstr. 12; Petro- nella, d. van Hubertus A. Kore nman en Elisabeth Diel.eman won. te Sas van Gent. 10 okt.' Ronald, z. van Johan C. van de Putte en Adriana Donze, Oranjestraat 48. 11 okt. Sara Wilhelmina, d. van Hen drik P. Molegraaf en Maria W. Pladdet, Oostkade 12; Isabella, d. van Cornells Ver-burg en Cornelia C. van Gejjn won. te Sas van Gent; Pascal Jean-Pierre Louis Maurits, z. van Cornelis P. Dieleman en Maud D. Duijts, Axelsestr. 157. 12 okt. Elisabeth Levina, d. van Louis C. de Koeijer en Dingena J. Kolijn, Albertpolderstr. 24. 13 okt. Jacobus Cornelis, z; van Cor nelis J. Roose en Catharina W. de Putter, Rozenstr. 154. Huwelijksaangiften! 7 okt. Jo- hannés A. van Beysterveldt, 26 jr jm. en Francisca D. Heeres, 23 jr jd.; Hubertus E. F. A. Nijsten, 24 jr jm. (won. te Nijmegen) en Lucie C. B. Thomas, 23 jr jd.; Cornelis J. Schout 21 jr jm. en Maria J. E. de Jonge, 19 jr jd. 8 okt. Gerrit Dijkstra, 23 jr jm. en Clara E. M. de Visser, 20 jr jd. 11 okt. Jacob P. van Es, 19 jr jm. en .Elisabeth de Riddèr, 20 jr jd. Huwelijksvoltrekkingen; 8 okt. Hendrik van Harten, 24 jr jm. en Neeltje J. van der Werf, 21 jr jd. (won. te Goes)Christiaan Smalle- gange, 21 jr jm. en Cornelia den Engelsman, 19 jr jd.; Ludovicus F. van der Hooft, 19 jr jm. en Ma rie L. Decap, 20 jr jd. 11 okt. Jo- sephus L. Morcus, 23 jr .jm. (won. te Hontenisse) en Irene M. van Kouteren, 19 jc.l'd. 12 okt. Willem de Klerk, 25 jr jm. en Wilhelmina R. M. Kaan, '20 jr jd. Overleden: 7 okt. Augüstinus Neigt, 65 jr, gehuwd won. te Hoek; Jan de Kraker, 64 jr, gehuwd won. te Zaamslag. 8 okt.. Hendri- kus F. ter Hoor, 83 jr, gehuwd won. te Sas van Gent. 10 okt. Nancy M. W. van Bambost, 8 dagen, won. te Overslag; Werner C, M. E. C, van Waes, 54 jr, gehuwd won. te Westdorpe. TERNEUZEN In de periode van 7 t/m 14 oktober hebben zich in deze ge meente gevestigd: J. A. Willemsde Groot, H. Heijermansstr. 55, van Hulst; W. C. Verdoorn, Schoolweg 37, van Hoedekenskerke; M. PI. de Werk, H. Heijermansstr. 25, van Axel; C. van de Craats, Bellamystr. 127, van 's-Gravenhage; J. A. Wilking, A. Thijmstr. 1, van Breda; L. F. Slager, Brederode- str. 3, van Vlissingen; C. de Vos, A. Thijmstr. 1, van Sluis; T. P. A. Poelman, Nieuwstr. 52, van Rotterdam; J. R. M. de Rijcke, A. Thijmstr. 1, van Aardenburg; A. L. Goeseije, Iepenlaan 48, van Breskens; D. L. Padmos, Iepen laan 48, van Westerschouwen en J. Pannekoek, Scheldekade 63, van Gouda. In dezelfde periode zijn ver trokken: H. J. Bevelander, Baan- dijk 77, naar Zaamslag; M. M. de BINNENKORT WEER 'N TIP! Publicatie van Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren, Vleesconserven. RIJBEWIJS NA EEN WEEK KWIJT De 21-jarige schilder J. D. te Vo gelwaarde heeft niet lang plezier Pan, Baandiik 77, naar Zaam slag; W. A. Rouw, Crocusstr. 18, naar Koudekerke; J. F. Geel- hoedt, Axelsestr. 103, naar Bre da; J. Nieuwenhuize, Nieuwstr. 41, naar Zaamslag; W. G. A. van de Velde, Begoniastr. 11, naar Breda; C. Bracke, Nieuwe Kerk- str. 38, naar Breda; C. J. M. Scheele, Wilgenplantsoen 4, naar Hilversum; A. H. Meert, Kanaal- weg 48, naar IJzendijke; W. de Klerk, Axelsestr. 115, naar Axel: M. G. de Koster, Iepenlaan 48, naar Dinteloord en P. C. E. Knoeijes, Lijsterplein 7, naar Axel. van zijn rijbewijs en van zijn auto gehad. Begin augustus had hij in Clinge meerdere glazen bier ge dronken. Terug naar huis had hij een kennis in zijn auto meege nomen. Hij reed te bard, zodat hij onderweg uit een bocht slipte en tegen een boom opvloog. Zijn medeinzittende werd gewond en de auto die evenals het rijbewijs pas een week oud was, werd on herstelbaar vernield. Het rijbewijs werd de bestuurder afgenomen. De politierechter stelde vast dat D. onverantwoordelijk had gereden. Hij was er ook met over te spre ken dat de verdachte de bloedproef had afgewezen. De officier eiste twee weken en een jaar ontzegging. De uitspraak luidde een week celstraf plus een i»or ontzegging van de rijbevoegd heid. SNEL RECHT NA BOTERSMOKKEL Eind september werd de 30- jarige J. G. uit het Belgische Maria- kerke even buiten Sas van Gent gesnapt bij het vervoer van een auto smokkelboter naar België. De wagen met 500 kg boter werd in beslag genomen. De leverancier J. P. te Sas van Gent was beh'do- zaam geweest bij het Iaden. Bei den zaten als een paar weken in voorarrest. De officier eiste tegen G. drie weken. Tegen P. luidde de eis veertien dagen met aftrek hene vens f 1000 boete of 30 dagen. De politierechter wilde er reke ning mee houden dat hier /niet. direct sprake was van beroeps smokkel (G. haalde de boter voor een zekere J.) en veroordeelde de Pelg G. tot twee weken en P. tot één week plus f 300 boete of 60 dagen Bovendien kreeg de laatste een ernstige waarschuwing mee naar huis. 42-6. „Stop!" schreeuwde Aram. „Wat gij zegt, is niet waar!" 'Doch de beide Engelsen sloegen geen acht op zijn woorden. Terwijl Bedford zich met getrokken zwaard op Aram stortte, keerde Gloucester zich naar Bazijn. „Gij ellendige verrader!" snauw de hij de verbouwereerde dikzak toe. „Daarom zijt gij dus achter gebleven, hè! Om gemene zaak met die avonturier te maken!" Hij deed een woedende uitval, doch Bazijn, die niet van plan was om zich ter wille van een misver stand te laten afslachten, doch aan de andere kant zijn heer ook geen ernstig letsel wilde toebrengen, ontweek de slag handig. De hertog van Gloucester was echter door het dolle heen. Opnieuw wendde hij zijn paard en weer flitste zijn zwaard dreigend in de lucht. Doch Bazijn had niet voor niets zijn hele leven de goedendag gehanteerd. Terwijl hij een vlugge zijsprong maakte, slingerde hij de ijzeren kogel van zijn wapen naar zijn te genstander, doch niet om hem do delijk te treffen. Precies, zoals hij berekend had, slingerde de ketting zich om Gloucester's zwaard en met een krachtige ruk trok Bazijn hem het wapen uit de handen. „Ziezo!" riep hij de ander toe. „Thans kunnen wij misschien rus tig praten! Het is alleen jammer, dat wij er geen kroes bij kunnen ledigen, want het gezicht van al dat water heeft mij een ontstellen de dorst bezorgd!" HIJ REED DOOR C. H. P., een 39-jarlge inwoner van Koewacht, was half juli in Terneuzen met zijn vrachtwagen in botsing gekomen met een per sonenauto. Deze liep enige schade op. De Koewachtenaar reed door en maakte zich n;et bekend. Ter zitting ontkende hij schuldig te ziin aan de aanrijding. De offimer mr, Lebret eiste f 100 of 20 da""i. De rechter halveerde d^ze eis, waarmee P. tevreden kon zijn. T1TT 74r, EF.N BROMMER STAAN De Axelaar P. R. wilde in maï naar een wielerwedstrijd in Bosco- kanelle gaan koken. Hij had even wel geen middel van vervoer, want zijn bromfiets was stuk. Hij zag ergens een brommer staan en pik te die mee. De koers kreeg R. niet te zien. Hii reed onderweg teven een auto en kwam twaalf dagen in h°t ziekenhuis terecht. Ten over vloede kon hij een naar maanden ziin werk niet verrichten. De officier eiste 50 of 10 dagen, waarbij hij rekening hield met het feit dat P ernstig gewond was ge weest. Dat deed ook de politie rechter die conform de eis vonnis te. VRIJSPRAAK Een 54-jarige bedrijfsleider uit Nieuw-Namen, zekere L. de D„ zou begin mei voor het Terneuzense kantongerecht onder ede een valse verklaring hebben afgelegd. De eis was vier maanden geweest. De uitspraak luidde thans: vrij spraak. Een dagenlange speuractie van de politie on een heideveld in de buurt van de Engelse stad Man chester naar aanleiding van een tip, dat daar onlangs een lijk was begraven, bereikte1 zaterdag avond een dramatische climax met de ontdekking van het stof felijk overschot van een meisje. De laatste jaren zijn in het gebied van Manchester acht personen, onder wie drie kinderen, op mysterieuse wijze verdwenen. De politie houdt rekening met de mogelijkheid dat al deze vermis ten het slachtoffer waren van een massamoordenaar.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7