In huizen met een oiiehaard hebben de mensen hëéêi weinig as Want olie stookt U brandschoon. mM En olie is ook gemakkelijk èn veilig èn zuinig. Olie heeft toevallig alles. DE S.E.R. OVER DE VERZEKERING TEGEN ZWARE GENEESKUNDIGE RISICO'S Tevreden met Samson shag! Natuurzuivere NIEMEYER HALFZWARE SHAG frisse King Pepermunt het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking, Dodelijk ongeval in Utrecht Natuurlijk is Samson zijn gulden dubbel waard. Lekkere verse tabak zonder stelen, lang van draad, die prettig rolt. Het plastic pak houdt de shag vers tot de laatste draad. Samson is edel, pittig en zacht: de koning van de shag. Maandag 18 Dinsdag 19 oktober 1965 DF VFUTF 'ZF.F.UW Pagina 5 Een briefwisseling met de S.E.R., tieke aangelegenheid, dat daarom- gevolgd op het advies van dit trent advies moet worden ge- lichaam over een verzekering tegen vraagd. zware geneeskundige risico's, heeft De S.E.R. wijst er echter op, dat "voor minister Veldkamo nog geen deze materie zoveel kanten heeft, klaarheid gebracht in de vraag, of dat dit advies niet zo tijdig kan I een dergelijke volksverzekering worden uitgebracht, dat daarmee van invloed zou moeten zijn op de reeds rekening zou kunnen worden ziekenfondsverzekering. gehouden in een wijziging van de De S.E.R. heeft thans een brief ziekenfondswet, welke per 1 van 24 september aan de minister januari 1967 in werking zou moe I gepubliceerd, waarin de raad zegt ten treden. uit de brieven van de minister te De invoering van de verzeke- hebben opgemaakt, dat naar het ring tegen zware geneeskundige oordeel van de minister de ver- risico's op 1 januari 1967 behoeft zekering tegen zware geneeskun- 1 hierop niet af te stuiten, indien dige risico's in ieder geval conse-deze verzekering aansluit bij het quenties voor de zièkenfondsver- door de raad uitgebracht advies, zekering moet hebben, die verder Het is niet noodzakelijk, dat even gaan dan het aanbrengen van een tueel wenselijk geachte wijzigingen aantal technische wijzigingen. In- in de ziekenfondsverzekering even dien de minister deze opvatting eens op 1 januari 1967 ingaan, mocht zijn toegedaan, acht de raad aldus de S.E.R. in zijn brief aan de dit een zo belangrijk sociaal-poli-minister van sociale zaken. hartelijkheid waarmee wij zijn ont vangen door de gouverneurs en door de beide regeringen"", aldus de koningin. „Er bleek een echte genegenheid uit voor Nederland. Ik kan U zeggen dat ons telkens de vooruitgang is opgevallen. Beide landen hebben grote deskundig op gezette plannen voor de boeg, maar daarnaast grote problemen. Wat de staatkundige kant aan gaat wil ik aanhalen wat ik voor de beide volksvertegenwoordigin gen in de West al heb gezegd, n.l dat de koninkrijksband nu in volle ontwikkeling en groei verkeert en dat zo men die wil behouden er nuttig samenspel van kan wor den verwacht", aldus de koningin. Zaterdagmorgen om acht uur plaatselijke tijd zijn de koningin en prins Bernhard met een charter vliegtuig van het vliegtuig van het vliegveld Zanderij in Suriname naar Nederland vertrokken. Omstreeks kwart vóór acht wa ren de koningin en de prins met hun gevolg op het vliegveld gear riveerd. Na premier Pengel en gouverneur De Vries de hand te hebben gedrukt, ging het koninklijk paar het vliegtuig binnen. Om precies acht uur reed de DC 8 weg van het platvorm. Later ontving premier Pengel het volgende telegram van konin gin Jüliana en prins Bernhard: „Bij het verlaten van het grond gebied van Suriname is het ons een behoefte U allen uit de grond van ons hart dank te zeggen. De talloze bewijzen van toewijding overal waar wij kwamen hebben dit bezoek voor ons gemaakt tot een aaneenschakeling van vreug de, van herinneringen en van vriendschap. Wij hebben met bewondering kunnen vaststellen hoeveel U allen aan de vooruitgang van uw land arbeidt. Mogen tegenslagen U hespaard Mijven en moge U met Gods hulp eendrachtig de cpbouw van dit mooie land voortzeten." Een ongeveer gelijkluidend tele gram wérd gezonden aan de gou verneur en mevrouw De Vries. Anti-Chinese woede-uitbarstingen in Djakarta Mohammedaanse jongeren be- betogers bestormden een Chinees schimven een Chinese student, universiteitsgebouw en gingen ■die de handen om het hoofd heeft ongeveer 60 Chinese studenten te geslagen. Op de voorgrond een lijf. gewapende militair. Honderden BANANENPRODUCTIE Voor Suriname zag minister Biesheuvel ruimere mogelijkheden op langere duur voor de snel groei ende bevolking. Op de voorste rij onder die mogelijkheden zetelt de landbouw,b.v. met de bananenpro- duktie. „Met vreugde heb ik geconsta teerd, dat het Nederlandse be drijfsleven meer belangstelling krii"t voor Suriname", zo ging hij voort. Een groep Nederlandse industri ëlen, die belangstelling tracht te wekken voor nieuwe vestigingen, liet hij weten dat de Nederlandse en de Surinaamse regering bereid ziin financiële medewerking te ver lenen. „Dat. alles moet nog worden uitgewerkt", zo besloot de minis ter. ..Tedere mogelijkheid om de werkloosheid, die er heerst, uit te bannen, moet worden aangegre pen". WERKLOOSHEID Prins Bernhard zette uiteen noe de enorme groei van de bevolking in beide rijksdelen de werkloosheic in de hand werkt. Het gebrek aan werkgelegenheid is er een grooi probleem, waaraan nog veel moet worden gedaan. De Antillen zoeken de oplossing in het bevorderen van het toeris me. In Curacao is een uitbreiding van de energievoorziening dringend ge wenst, wil men nieuwe industrieën de mogelijkheden geven zich op dit. eiland te vestigen. In Suriname biedt de rijke bodem meer mogelijkheden, zodra de in frastructuur tot ontwikkeling komt en er nieuwe krachtinstalla ties alsmede betere watervoorzie ningen tot stand zijn gekomen". Een 51-jarige Utrechtse fabrieks arbeider, de heer C. C. Verbon, is zaterdagavond om het leven ge komen, toen zijn motorfiets op een voorrangskruising in Utrecht werd aangereden door een personen auto, bestuurd door de 25-jarige ontwerper J. van R. De broer van de motorrijder, die op de duo zat, de heer B. H. Verbon (40) uit De Bilt, werd zwaar gewond. De be stuurder van de auto heeft bij het oprijden van de kruising de motor fiets te laat gezien, omdat deze juist op dat moment een blauwe Simca inhaalde. GP SCHIPHOL Om kwart vóór tien zaterdag avond is het koninkliik paar op Schiphol gearriveerd. Daar waren ter beroeting aanwezig de prin sessen Beatrix, Margriet en Chris tina, alsmede de heren Claus von Amsberg, Pieter van Vollenhoven en premier Cals.- Ziitend in een brandpunt van felle lichtbundels gaf het koninklijk paar ten behoeve van pers, radio, t. v. en film voor de vuist weg en kele indrukken weer over de drie weekse reis. „In de eerste plaats zijn wij erg getroffen door de grote mate van RF.1S BEANTWOORDDE AAN HET DOF.L Tot slot kwam minister Biesheu vel voor het voetlicht. Naar be kend maakte deze met zijn echt genote de reis mee. „De reis heeft volledig beant woord aan het doel", zo zei hij, „n.l. dat Hare Majesteit zich zo breed mogelijk zou kunnen oriën teren. Daarvoor is ten volle gele genheid geweest. Mij is opgevallen, dat de koninkrijksband zeals wij die op grondslag van het statuut A. Hellemons P. Baststraat 10 Amsterdam Z. NIEMEYEÏU KWALITEIT PUBLICATIE STICHTING VöÜfftfCWTTWGSCPWTffUM dtffSTGGK' -1

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 5