Teleurstellend gelijk spel tegen de Zwitsers 0 GAS VOOR MEER COMFORT Terneuzen weer aan de kop na zege op Internos DE SPORTTOTO Wielrennen Pagina 4 Met Esso bent u beter uit! INTERNOS— TERNEUZEN 2-3 SIMPSON WINT DE RONDE VAN LOMBARDIJE RUSLAND VERSLAAT DENEMARKEN (1-3) VIERDE KLASSE H RCS—Aardenburg 2—3 Breskens—Zeelandia 4-2 DF VRTTF 7FFTTW Maandag 18 Dinsdag 19 oktober 1965 Nederland praktisch uitgeschakeld voor wereldkampioenschap Jong Oranje verslaat jong Denemarken (2—0) Jong Oranje heeft de zaterdag middag voor 6500 toeschouwers te Zwolle gespeelde wedstrijd tegen jong Denemarken gewon nen met 20, nadat onze land genoten bij de rust al een voor sprong hadden van 10. Beide doelpunten werden gescoord door de Feijenoorder Hans Ven- neker in de 3e en 67e minuut. Het eerste ontstond uit een com binatie Kemper - Brokamp - Ven- neker. Bij het tweede profiteer de Venneker van een fout van de Deense linksachter Bjorre. Jong Oranje dat zowel tech nisch als taktisch superieur aan de Denen was, heeft het grootste gedeelte van de strijd een over wicht gehad. De uitslagen van de voetbal wedstrijden, die gelden voor de sporttoto van deze week, luiden: NederlandZwitserland 00 DenemarkenRusland 1—3 Bayern M.—Borussia D. 02 Werder BremenMünchen 02 StuttgartBorussia N. 20 FC KölnEintracht Fr. 10 Meidericher S.V.Eintr. Br. 41 Schalke '04Hamb. S.V. 21 F.C. NürnbergBorussia M. 22 Standard LuikAnderlecht 01 AntwerpF.C. Mechelen 20 St. TruidenBeerschot 20 Daring BrusselGantoise 23 Juist ingevuld zag het totofor mulier er als volgt uit: 3_2 2—1 1 1 1 3 2 1 1 2. Het aantal deelnemers aan sporttoto 9 bedroeg 743.872. Zij legden voor een totaal bedrag van 1.034.595 in. Voor de eer ste prijs van 187.779 waren zon dagavond reeds 22 meldingen binnengekomen. Een groot aan tal goede voorspellers meldde zich voor de tweede prijs van 102.425 en de derde prijs van ƒ51.212. Het amper 4.000 man tellende Zwitserse legioen, dui delijk in een „We gaan naar Engeland"-stemming, heeft het meer dan tienmaal sterkere Nederlandse supporters- leger overtroefd. Met honderden koeienbellen van vaak indrukwekkend formaat en met stentorstemmen die nim mer versaagden, hebben de gasten uit het bergland de Zwitserse ploeg gesteund. Het beslist niet indrukwekkende team der Helveten kreeg er in de even belangrijke als moeilijke wedstrijd tegen het Nederlands elftal in de voorronden van het toernooi om de wereldtitel vol doende zelfvertrouwen door om de formatie van Denis Neville te weerstaan. Tot teleurstelling van de 60.000 Nederlanders op de tribunes die aanvankelijk aarzelend een „geen woorden maar daden" inzetten, kwam het oranjeteam niet verder dan een doel puntloos gelijk spel. Een „draw" die voor de Zwitsers weinig min der was dan een morele zege. Dr. FONI WON HET DUEL Het Nederlands elftal, dat aan vallend faalde, heeft de kans eindelijk het eindtoernooi om de wereldtitel te bereiken, er vrij wel door verspeeld. Een over winning in de tweede ontmoe ting met de Zwitsers, die zondag 14 november in Bern wordt ge speeld, geeft het oranjeteam nog een kleine mogelijkheid, maar dan moet Noord-Ierland op 24 november in Tirana tegen Al banië een punt verspelen. Dat is natuurlijk mogelijk, al geven de doelcijfers van Albanië daarvoor weinig hoop. Het duel tussen dr. Alfredo Foni, de exprof uit Italië die on danks zijn doctorstitel in de eco nomie zijn toekomst vond in een succesvolle trainersloopbaan, en Denis Neville is ongetwijfeld ge ëindigd in een triomf voor de 54-jarige Italiaan. Het 4-3-3 systeem van dr. Foni had grote mogelijkheden. Als de aanvan kelijk uit drie man bestaande aanval naar voren trok, voegde ook middenspeler Kuhn zich in de strijd. Bij de attaques van het oranje-team, die te langzaam en te veel in de breedte werden op gezet, stonden steeds een zeven tal verdedigers voor het doel van Elsener. Daarbij kwam dat de aanvalslinie volkomen faalde. Slechts Piet Keizer haalde door zijn knappe individuele akties op de linksbuitenplaats een ruime voldoende. HOPELOZE TAAK Ko Prins aan wie Neville tot veler verbazing de rechtsbuiten plaats had toegewezen, bracht er heel weinig van terecht. De samengetrokken Zwitserse defen sie, met in laatste instantie de geroutineerde Schneiter, had met de Nederlandse combinaties wei nig moeite. De Nederlandse ver dedigers stonden voor een hope loze taak. De afstand tussen aan val en defensie was vaak te groot om direct te overbruggen. Wan neer Schrijvers c.s. zelf naar vo ren rukten, konden ze er zeker van zijn dat het Zwitserse drie tal in het middenveld de weg naar het doel al volkomen had afgeschermd. FL1NKEVLEUGEL BLONK UIT Slechts de achterhoede met de resolute en onverzettelijke Flin- kevleugel als uitblinker speelde een sterke wedstrijd. De schakel spelers waren niet onvoldoende, al was het debuut van Joop Bur gers niet vlekkeloos. De DWS'er had moeite met zijn zenuwen. Hij durfde vooral vóór de rust geen initiatief te nemen en kwam pas later beter in zijn spel. Zó sterk hebben de achterhoe des de strijd beheerst, dat Pie- ters Graafland en de Zwitserse doelman Elsener nauwelijks in moeilijkheden zijn gekomen. Het teleurstellende spel van de voorwaartsen en de geestdriftige aanmoedigingen van het onver moeibare Zwitserse legioen ble ven voor de meest verstokte Nederlandse supporters niet on opgemerkt. Steeds duidelijker werd het dat gelegenheidsbui tenspeler Prins van zijn „bewa ker" niet de minste vrijheid zou krijgen. Tevergeefs trachtte de Ajacied zie h aan de dekking van Führer die hem als een schaduw bleef volgen, te onttrekken. STATISCH VOETBAL Piet Kruiver en Henk Groot vielen na een start die enige hoop bood, al evenzeer terug. Desondanks kreeg Oranje na een half uur een kans de leiding te nemen. Een te harde charge van Schneiter tegen Prins bestrafte de arbiter die lang niet onberis pelijk leidde, met een indirecte vrije trap op een vijftiental meters van het doel. Meer dan een hoekschop zat er voor Neder land echter niet in. Even had het er na de rust de schijn van dat de ongetwijfeld harde woorden die Denis Neville in de kleedkamer gesproken moet hebben, effect zouden sor teren. Prins toonde zich strijd lustiger en Keizer bracht zijn tegenstander tot tweemaal toe in moeilijkheden. De nationale for matie verviel opnieuw tot sta tisch voetbal. Na twaalf minuten kon een combinatie tussen Groot en Prins de inleiding vormen voor een Nederland—Zwitserland Piet Keizer krijgt geen kans tegen de felle Zwitserse verdedigers. Op de achtergrond Henk Groot. gevaarlijke aanval. Met een snel le wending maakte Prins zich vrij. Het gladde veld was er ech ter oorzaak van dat de Amster dammer op het beslissende mo ment ten val kwam. FLUITCONCERT De aanmoedigingen maakten plaats voor een fluitconcert van de teleurgestelde toeschouwers op de tribunes, toen akties van Kruiver, Groot en de aktieve Kei zer zonder resultaat bleven. Een kwartier vóór het einde was Nederland het dichtst bij een treffer. Henk Groot schoot hard in waarna Elsener de bal niet ge heel in bedwang kon krijgen. Terwijl de man uit Lausanne val lend zijn fout goed maakte, attaqueerde Piet Kruiver de Zwitserse doelman, die ten koste van een blessure meester van het terrein bleef. N Kruiver en Schrijvers probeer den nog bij verrassing de Zwit serse veste te nemen en de kans op een reis naar Engeland te ver groten. Het mocht niet baten. Verder dan een doelpuntloos ge lijk spel kwam het Oranje-team niet. De neutrale toeschouwer heeft daar stellig vrede mee, want een 1—0 zege zou te veel eer voor de steriele aanval van Neville's formatie zijn geweest. De stand in groep 5 is thans: Zwitserland 5 3 11 52 7 Nrd-Ierland 5 3 11 84 7 Nederland 5 2 2 1 52 6 Albanië 5 0 0 5 111 0 't komt in steeds meer kamers... Waarom nog fanger koude kamers? Haal volop warmte in huis... met Esso Gas. Prettige warmte, verplaatsbare warmte, voordelige warmte. Een „infrarood"* kacheltje voor Esso Gas is sierlijk boven dien. Dus... Iaat een Esso Gas-depot- houder u snel de eerste fles warmte bezorgen I Onder ideale weersomstandig- zijn de roodzwarten er weer in geslaagd de punten uit Brabant mee naar huis te nemen. Het is een spannende strijd ge worden tegen het nog ongeslagen Internos uit Etten. Beide ploe gen bleken bereid het uiterste te geven en toch sportief te blijven voetballen, waardoor scheids rechter Kraus een gemakkelijke middag heeft gehad. De Terneuzenaars mochten de aftrap verrichten voor een tal rijk publiek. De bal werd vrijwel onmiddellijk overgenomen door de gastheren, die kennelijk van trainer Leo Canjels de opdracht hadden gekregen een snelle be slissing te forceren. Met kunst en vliegwerk wisten de gasten stand te houden, al was dit mede te danken aan het onbesuisde schieten van de Internos-voor- waartsen. Van lieverlee wisten de rood zwarten zich aan de zware druk te onttrekken en ook voor het Internos-doel ontstonden gevaar lijke situaties na goed voorberei dend werk op het middenveld. Na 10 minuten smaakte rechts buiten Borgt het genoegen na goed doorzetten de eerste treffer voor zijn ploeg te laten aanteke nen. Snelle aanvallen golfden nu over en weer, maar de goed in grijpende jeugdige keeper P. van Staay stond vooralsnog ver dere successen van de roodzwar ten in de weg, al kwam men in de 25e minuut wederom dicht bij en doelpunt, toen Wissel en Borgt gezamenlijk oprukten. Het schot van Borgt ging echter juist langs de verkeerde kant van de paal. Ook doelman R. de Vos moest al zijn kunnen tonen bij de snel le uitvallen van Internos, maar evenals zijn collega greep hij goed in. Zo kwam de rust met een klei ne voorsprong voor Terneuzen, die de meegekomen supporters nog geenszins gerust kon stellen. Na de hervatting bleek dat de ze ongerustheid niet zonder grond was, want het wederom met lange trappen fel aanvallen de Internos wist vrijwel direct via de lange spil B. Menhere die geregeld mee naar voren kwam, de gelijkmaker te scoren. De roodzwarten kwamen zwaar in de verdrukking, het geen in de 15e minuut tot gevolg had dat het 21 voor de gasthe ren werd, toen linksbinnen C. van Beers met een vliegend schot van een twintig meter afstand doelman De Vos het nakijken gaf. Dit werd de roodzwarten te gortig. Zij wisten het spel te ver plaatsen naar de Internos-helft, maar wat men ook deed, het ge lukte niet de gelijkmaker in de touwen te werken, hoewel men daar meerdere malen dicht bij was. Steeds was er nog juist een been of een hoofd dat het sco ren in de weg stond. Toch kwam het zover toen Borgt in de 30e minuut een cor ner kreeg te nemen. Hij plaatste de bal zuiver op het hoofd van Wissel die met een knikje de stand op 22 bracht. Nu trokken beide ploegen weer fel van leer, want de spelers be seften dat degene die nog een doelpunt zou maken, de beide punten zou binnenhalen. Vijf minuten vóór het einde viel de beslissing toen de rood zwarten een vrije trap mochten nemen op zeker 40 meter van het Internos-doel. Linksback De Smet plaatste zich achter de bal en gaf een daverend schot, dat de bal tot ieders verrassing juist onder de kruising van paal en lat in het doel deed belanden. De resterende minuten waren nog slechts een formaliteit en zo smaakten de Terneuzenaars het genoegen Internos in eigen huis de eerste nederlaag te bezorgen in een snelle sportieve strijd. Men zal nu met spanning de wedstrijd van a.s. zondag tege- moetzien, want dan zullen de roodzwarten het in Leur moeten opnemen tegen het nog ongesla gen RKVVU. Weer een moeilijke opgave dus! Axel—RKVVU 1-2 Vóór de rust kon men genie ten van goed voetbal en wist Axel zich nog enige kansen te scheppen, maar door de machte loosheid van de voorhoede ble ven doelpunten uit. Axel begon direkt met een snelle aanval en in de tweede minuut zette Sheilds goed voor maar het schot van Verstraeten ging naast. Een minuut later schoot Bouchaut over. In de zes de minuut nam Verbunt een vrije trap. Via een been sprong de bal in het veld terug; weer werd hij ingeschoten maar op nieuw zat een been van een der verdedigers in de weg. Vlak hierna gaf Sheilds een prachtige voorzet maar Verstraeten kopte onder de bal door. In de negende minuut brak Herman goed door. Hij schoot echter pardoes op de keeper. De tegenaanvallen van RKV VU waren tot zover geen moei lijke opgave voor de Axelse ver dedigers. Toch namen de Bra banders in de 13e minuut een voorsprong. De Axelse verdedi ging bleef even staan. Men dacht aan buitenspel maar Nouws ging door en schoot raak (01). In de 20e minuut plaatste Len- sen goed voor maar de zweef sprong van Herman bleek te kort om de bal met het hoofd te be reiken. In de 25e minuut maakte Verberkmoes onnodig hands bin nen de beruchte lijnen. De straf schop werd door Hendriks in een doelpunt omgezet (02). Even later schoot Verbunt een vrije trap hard in. De bal werd in het veld teruggeplaatst door de RK VVU-verdediging, maar daar stond op 40 meter van het doel Verberkmoes gereed die ineens keihard inschoot (12). Na de hervatting was het met de Axelse aanvallen vrijwel ge daan en ging het spel gelijk op, want ook de aanval van RKVVU miste de nodige stootkracht om tot scoren te komen. In de 18e minuut kreeg Sheilds nog een goede kans. Zijn schot ging evenwel naast. Kort voor tijd kopte Verberk moes die mee in de aanval was gegaan, uit een vrije trap naast. De wedstrijd ging verder als een nachtkaars uit. Zeeland Sport—ODIO 2—3 Het zag er aanvankelijk naar uit dat Zeeland Sport een ge makkelijke overwinning ging be halen, want reeds in de 14e mi nuut wees het scorebord 20 aan in het voordeel van de Vlissin- gers. In de 9e minuut opende De Nooyer de score, gevolgd door een doelpunt van Elve in de 14e minuut. In de 36e minuut maakte Bastiaansen van een fout in de Vlissingse verdediging gebruik om de achterstand terug te bren gen tot 21. In de tiende minuut van de tweede helft scoorde Bril de ge lijkmaker (22) en vier minuten later gaf Bastiaansen doelman Baart voor de derde maal het na kijken (23). De thuisclub stelde alles in het werk om deze achter stand weg te werken, maar slaag de er niet in alsnog een gelijk spel uit het vuur te slepen. De Britse wereldkampioen op de weg, Tommy Simpuson, heeft zaterdag de ronde van Lombar- dije over een afstand van 266 km gewonnen. Simpson had een voorsprong van 3 min. en 11 sec. op de Nederlander Gerben Kar stens, die als tweede eindigde. De Fransman Stablinski werd derde, de Italiaan Bitossi vierde, zijn landgenoot Motta vijfde en de Fransman Poujidor zesde, allen in dezelfde tijd als Karstens. Er gingen 116 renners van start. De Duitser Rudi Altig was de enige van de ingeschreven renners, die op het appèl ont brak, het gevolg van vertraging van zijn vliegtuig door mist. De uitslag was: 1. Tom Simpson (G.-B.) 266 km in 6.47.00 2. KARSTENS (Ned.) op 3.11 3. Stablinski (Fr.) 4. Bitossi (It.) 5. Motta (It.) 6. Poulidor (Fr.) 7. Dancelii (It.) op 3.33 8. Anquetil (Fr.) 9. Magnaini (It.) 10. Monty (B.) 11. Zimmerman (Fr.) 12. Aimar (Fr.) 13. Wolfshohl (Did) 14. Jacquemijns (B.) 15. Zilioli (It.) 16. Fontona (It.) 17. Poggiali (It.) 18. Bodrero (It.) 38 renners reden de wedstrijd uit. Als laatste kwam de Span jaard Pinera binnen, 16 minuten na de winnaar. - Het Russische elftal heeft zon dagmiddag te Kopenhagen een overwinning met 31 behaald op Denemarken in een wedstrijd in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal en zich daarmee ge plaatst voor het eindtoernooi vol gend jaar juli in Engeland. Alle doelpunten werden in de tweede helft gemaakt. Nadat de Russen een voorsprong van 30 hadden genomen door doelpunten van Metreveli, Malafeyev en Sabo, maakte Broelsen voor de Denen het enige tegenpunt. De Denen boden de Russen in de eerste helft verrassend sterke tegenstand en verschenen meer malen voor het Russische doel. Zij vermochten echter geen doel punten te maken en toen Rus land in de tweede helft zijn gro ter technisch kunnen en zijn betere conditie demonstreerde, ging Denemarken door de knieën. Een snelle voorsprong van de Russen, die al in de tweede mi nuut na de rust op 10 kwamen en ruim een kwartier later op 20, versnelde het proces. - De stand in groep 7 luidt nu: Rusland 5 5 0 0 10 19— 4 Griekenland 5 2 0 3 4 9—13 Wales 4 1 0 3 2 5—6 Denemarken 4 1 0 3 2 413 Brandend maagzuur? helpen direkt! HOCKEY (Dames) Tempo II—Olympia I 0—2 In deze vierde competitiewed strijd heeft Olympia de tweede zege behaald. In de eerste helft ging Olympia moeilijk van start. Ondanks zware druk van Tem po gelukte het Olympia na pl.m. 25 minuten de stand op 01 te brengen door de rechtsbuiten Liesbeth Verschuren. Direkt hierna werd een doelpunt ge scoord door spil Marie-José de Coninck. Na de rust werden de speel sters door het onophoudelijk fluiten zo onzeker dat bijna elke aanval faalde. Hierdoor bleef de stand 02. Een verdiende zege voor de Olympia-dames. In de eerste helft was RCS overwegend sterker, maar slecht afwerken van de aanvallen en onfortuin waren oorzaak dat RCS er niet in slaagde te doel punten en de rust aanbrak met 0—0. Na de thee was Aardenburg beduidend sterker. Door doel punten van Vermeire in de 15e, Trapman in de 21e en Staelens in de 24e minuut namen de be zoekers een 03 voorsprong. Vader kon in de 29e minuut een tegendoelpunt scoren (1—3). Vijf minuten voor het einde werd het nog 23 door De Kraker, maar daar bleef het bij, daar Aarden burg de weg naar het doel af grendelde en er voor RCS geen doorkomen meer aan was. Een wedstrijd tussen twee aan elkaar gewaagde elftallen, waar in de bezoekers na een kwartier spelens de leiding namen door Rijn, die een fout van de Bres- kense verdediging afstrafte (01). Het duurde tot vijf minu ten voor half-time eer Boekhout Breskens op 11 kon brengen. Zeven minuten na de hervat ting loste v. d. Lijcke van 25 meter een hard schot, dat on houdbaar in het Zeelandiadoel verdween (2—1). Na 22 minuten werd het 31 door Boekhout. Zeelandia gaf zich nog niet ge wonnen en kwam in de 27 min. door Kuis op 32. Drie minuten voor het einde ging Boekhout met de bal aan de haal en stelde de Breskense zege veilig (4—2). DE BELGISCHE COMPETITIE De uitslagen van de wedstrij den gespeeld in de eerste klasse van de Belgische competitie lui den: Antwerp FC—FC Mechelen 2—0 Racing White—FC Luik 0—4 DaringGantoise 23 St. Truiden—Beerschot 2—0 Standard—Anderlecht 0—1 Cercle Brugge—Lierse 0—0 FC Beringen—FC Brugge 1—1 St. Truiden leidt na 6 wed strijden met 12 punten, op de tweede plaats gevolgd door An derlecht met 10 punten en op de derde door FC Luik met 9 pun ten.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 4