Nog geen Nederlands elftal moet twee keer Terneuzen niet kansloos bij Internos? van Zwitserland winnen resultaat in Bonn VOETBALPROGRAMMA'S Anton Geesink opnieuw wereldkampioen 2ater<3ag 16 oktober 1965 DE VRtTF ZF.ETTW Pagina 5 Axel krijgt een zware dobber tegen RKVVU Vierde klasse H Zaterdagvoetbal VOOR ZATERDAG 16 EN ZONDAG 17 OKTOBER Toto uitslagen controleren Interlandwedstrijd AMATEURS Eerste klasse B Eerste klasse E 3e klas E Tweede klasse B DEELNEMING AAN WERELDKAMPIOENSCHAP 1966 STAAT OP HET SPEL 3e kïas A 3e klas C Zaterdagcompetitie Z.V.B. Ie klas 2e klas B ANTON GEESINK VERDEDIGT TITEL NIET R.T.N. thans 200.000 leden-contribuanten Terwijl in Nederland nog steeds wordt nagekaart over de duels tussen Feijenoord en Real Madrid, vragen nieuwe en belangrijke voetbalevene menten onze aandacht. Morgen speelt ons nationale elftal in het Olympisch stadion te Amster- NOORD-IERLAND STAAT GUNSTIG dam tegen Zwitserland, met als inzet de deelneming aan het wereldkam pioenschap voetbal dat volgend jaar in Engeland op het programma staat. Hebben de oranje-elf een kans tegen de Zwitsers? GEEN SCHOT OLIEVONDST IN SURINAME Derde klasse D Vierde klasse H Reserve 2e klasse C Reserve 3e klasse C ZATERDAGVOETBAL ZUID I - 3e klasse 4e klasse B AFDELING ZEELAND Zondagcompetitie le klas A Reserve le klas 2e klas A Maleisië meldt hernieuwde Indonesische aanvallen OVERROMPELEN 1 buit in handen van de Braban ders valt. Het Vlissingse Zeeland Sport heeft zijn leven enigszins ge beterd. De thuiswedstrijd tegen Odio kan de Vlissingers de twee de zege opleveren. De leider in 4 H, Breskens, speelt thuis tegen Zeelandia. Dat wordt zo goed als zeker een over winning voor de Bressiaanders. AZVV heeft de eerste neder laag te incasseren gekregen. In Dinteloord wordt het vanmiddag weer uitkijken voor de Axelaars. In de 4e klasse B krijgen we in het Zuidersportpark de in teressante derby Tem. Boys Hoek. Op papier hebben de Boys bij voorbaat gewonnen, maar in een derby blijft altijd van alles mogelijk. Dat is zondag j.l. in Terneuzen weer gebleken. Het competitieprogramma heeft dit weekend als gevolg van de interland NederlandZwitser land niet veel om het lijf. De K.N.V.B. heeft er een halve in- haaldag van gemaakt die voor de Zeeuws-Vlaamse ploegen in tussen niet zonder belang is. Terneuzen trekt Brabant in om de uitgestelde wedstrijd tegen Internos te spelen. Dat wordt een zware opgave voor de roodzwar ten. Het zou ons niet verwonde ren, als ze morgen hun eerste nederlaag te incasseren kregen. Axel krijgt RKVVU op bezoek, een ploegje dat voornemens schijnt in deze competitie een gooi naar een der hoogste plaat sen te doen. Het terreinvoordeel houdt wellicht een puntenver deling in, maar ook in Axel lijkt de kans groot dat de volle (Adv.) Telef. Nieuwsdienst A.N.P. 06222-333 Zondags na.16.30 (VOORRONDE WERELDKAMPIOENSCHAP) NederlandZwitserland CVVVlissingen Verder wint Biervliet o.i. ge makkelijk van IJzendijke, terwijl R.C.S. en Aardenburg een gelijk spel kan benaderen, al schijnen de Souburgers een ietsje sterker. Kloetinge 2SVD 1 Rillandia 2Borssele 1 Waarde 1Yerseke 2 AZVV 3—Spui 2 Hoek 2-Krabbendijke 2 Tern. Boys 3Kapelle 2 Waarde 2—SVV '65 1 MiddelburgBoxtel HET NEDERLANDS ELFTAL Staande v.l.n.r.: Israels, Pieters Graafland, Veldhoen, Krniver, Groot, Schrijvers en Keizer. Zittend v.l.n.r.: Flinkevleugel, Muller, Prins en Burgers (debu tant). Ook vrijdag hebben de chris ten-democraten en de vrije demo. craten in Bonn geen overeen stemming over de verdeling van de portefeuilles in het toekom stige kabinet bereikt. Wat de be zetting van de post van minister voor geheel Duitsland betreft, wil geen van beide partijen van wijken weten. Kanselier Erhard heeft de bondspresident van de toestand op de hoogte gebracht. Hij deelde president Lübke bij die gelegenheid mee, dat het par tijbestuur van de C.D.U. van oordeel is, dat de verkiezing van een kanselier door de bondsdag in elk geval a.s. woensdag moet doorgaan. De president moet de bondsdag een kandidaat voor het kanselierschap voorstellen. Het partijbestuur van de C.D.U. wenst, dat dit Erhard weer zal zijn. Erhard is vastbesloten des noods een minderheidsregering te vormen. Vandaag wordt het coalitie gesprek met de F.D.P. voortge zet. Als men niet tot een verge lijk komt en Erhard wordt woensdag door de president als kanselier voorgesteld, dan gaat men volgens de grondwet als volgt te werk. Bij de eerste stem ming kan de bondsdag zich al leen maar over de door de presi dent voorgestelde kandidaat uit spreken, die de absolute meer derheid moet behalen. Krijgt hij deze niet, dan kan de bondsdag zelf een of meer kandidaten stel len. Bij de tweede stemming, die binnen 14 dagen na de eerste moet worden gehouden, is weer de absolute meerderheid vereist. Behaalt een kandidaat deze, dan kan de bondspresident niet an ders dan hem tot kanselier be noemen. Als niemand een ab solute meerderheid krijgt, gaat men tot een derde stemronde over, waarbij de kandidaat die de meeste stemmen op zich ver enigt, gekozen is. In dat geval rnoet de bondspresident hem bin nen zeven dagen tot kanselier benoemen of anders de bondsdag ontbinden. Bijgaande foto werd gemaakt vóór de aanvang van de judode monstraties ter gelegenheid van de dit jaar gehouden landbouw tentoonstelling te Axel. Van links naar rechts: burgemeester Van Dijke, de judo-sportleraar Staf de Moor (gedeeltelijk zichtbaar), en Anton Geesink. De heer Staf de Moor die door geheel Zeeuws-Vlaanderen de judosport propageert en lessen geeft, leidde op die dag de bur gemeester rond, waarbij hij tevens voor de nodige toelich- ting zorgde. Graauw 2Ria W 2 Hoofdplaat 2Hulsterloo 1 Vogelwaarde 3Terneuzen 4 Domburg 2Jong Ambon 2 Walcheren 3Noormannen 2 Zeelandia 3Breskens 3 Philippine 2Schoondijke 3 Groede 2Retranchement 1 Beren 1—VCK 1 Kapelle 1Mevo 1 Kloetinge 1Bruse Boys 1 Middelburg 5Wemeldinge 1 Spui 1Nieuwdorp 1 Zaamslag 1Wissenkerke 1 AZVV 2—Wolfaartsdijk 2 Heinkenszand 1Tern. Boys 2 Anton Geesink, die donderdag avond in Rio de Janeiro voor de derde achtereenvolgende maal wereldkampioen in het zwaar gewicht werd, zal niet meer aan de wereldkampioenschappen deelnemen. Het besluit van de Utrechter houdt in dat hij zon dag zijn wereldtitel alle catego rieën niet zal verdedigen. De nationale omroepstichting „Radio en Televisie Nederland" (RTN) heeft thans het 200.000e lid-contribuant geregistreerd. De ze mijlpaal is binnen vier weken bereikt. De aanmelding kwam van de heer B. J. Roelofs uit Den Bosch. Zowel aan hem als aan de 100.000e, de heer S. L. B. Masseur uit Amsterdam, zal binnenkort door het bestuur van de RTN, door het nationale omroepfonds en door het weekblad Televizier een verrassing worden aangebo den. Intussen gaat de ledenwerfac tie voort. Zodra een kwart mil joen en daarmee de wettelijk ver eiste grens is bereikt voor een middelgrote omroeporganisatie, zal de RTN ertoe overgaan offi cieel een zendmachtiging aan te vragen. Voorwaarde is dat dan de door minister Cais aangekon digde maatregel van bestuur is openbaar gemaakt, waarbij een voorlopige regeling van het om roepbestel zal worden getroffen. De verdere activiteiten van de RTN zullen erop gericht blijven de groei van een nationale om roep te bevorderen tot het eind doel is bereikt, t.w. een Neder lands totaalprogramma op een van ide zenders, regionale tv-pro- gramma's voor elk gewest apart en ontwikkeling van het centraal antennesysteem via plaatselijk daartoe te vormen lichamen, al dus een mededeling van de RTN. Ier en de soms wat te ver op dringende Burgers (de enige debutant) mag van deze voor hoede ongetwijfeld resultaat worden verwacht. De achterhoede onderging geen wijzigingen, al heeft het er een ogenblik naar uitgezien dat Pie ters Graafland zijn plaats zou moeten afstaan aan de Spartaan Doesburg. Hier volgen dan nog de opstel lingen der beide elftallen (in 4-2-4 opstelling): NEDERLAND Doel: Pieters Graafland; Achter: Flinkevleugel, Israëls, Schrijvers en Veldhoen; Midden Muller en Burgers; Voor: Prins, Kruiver, H. Groot en Keizer. ZWITSERLAND Doel: Elsener (Lausanne); Achter: Grobety (Lausanne), Fuhrer (Young Boys), Leim- Men weet dat Nederland met Noord-Ierland, Zwitserland en Albanië is ingedeeld in groep vijf, waarvan de winnaar naar Enge land gaat. Noord-Ierland leidt met 7 punten uit 5 wedstrijden en moet alleen nog tegen Albanië. Zwitserland heeft 6 uit 4, Neder land 5 uit 4. Men mag aannemen dat Ierland het puntloze Albanië zal verslaan en dat impliceert dat Nederland tweemaal van Zwit serland moet winnen om via een beslissingswedstrijd tegen de Ieren nog een kans te houden. Interesant is de situatie, waarin de Zwitsers verkeren. Wanneer onze ploeg morgen wint, zijn de Zwitsers uitgeschakeld, want dan kunnen zij via een thuiszege Ierland niet meer inhalen. Het is ons opgevallen, hoe zelden dit aspect in de voorbeschouwingen over het - komercdef-duel met de Zwitsers is betrokken. ic-. Immer-s, -wint Nederland op eigen grondgebied, dan gaat men naar Zwitserland met de plezierige gedachte dat de Helveten in de uitslag van dit tweede duel niet meer zijn geïnteresseerd. Dan zou deze uitwedstrijd voor ons minder moeilijk zijn dan hier en daar wordt gesuggereerd. Kortom, ons nationale team moet morgen alles op alles zetten om tg winnen. Nederland doet er goed aan de Zwitsers niet te onderschatten. Vier jaar geleden dachten de Belgen en de Zweden, dat zij in hun pool zouden uitmaken wie •nagr Chili zou gaan, maar het werd Zwitserland. In wed strijden die van grote betekenis zijn, leggen de Zwitsers vaak een ijver aan de dag, die tot verras- 'sgnde uitslagen leiden. In tegen stelling tot Nederland zijn zij er wèl in' geslaagd de Ieren thuis te kloppen (21). Het Zwitserse clubvoetbal stagt beslist op hoger peil dan het Nederlandse clubvoetbal. Twee jaar geleden werd dat nog eens duidelijk, toen landskam pioen P.S.V. door een beter voet ballend F.C. Zürich van zijn cup- illusies werd beroofd. De drie beste clubs van dit land, kam- 'pioen Lausanne, Servette en Chaux de Fonds, waaruit een groot deel van de nationale ploeg wordt gerecruteerd, spelen tech nisch uitstekend voetbal, dat „(meer aan Anderlecht dan aan Feijenoord of D.W.S. doet den ken. Dit seizoen zijn deze drie ploe gen echter niet zo sterk gestart *en daarom is de kans niet gering dat het Zwitserse elftal op ver schillende plaatsen zal worden gewijzigd. Het goed draaiende Zürich werkt zich weer aardig naar de top en heeft in spelers als Kunz en Künzli goede krach ten voor het nationale elftal. Het speltype van de Zwitsers ligt de Nederlanders wel en daarom zien we het duel met de Helveten niet zonder vertrou wen tegemoet. De voetballers uit het bergland leggen een. voorkeur voor de korte pass aan de dag. Zij gebruiken zelden het wapen van de diepte-pass. Men krijgt dikwijls de indruk .dat zij de bal in het vijandelijke doel willen combineren in plaats van met harde schoten de doel man op de proef te stellen. Daar om konden onze landgenoten Pierre Kerkhofs en Theunissen in Zwitserland zo'n furore ma ken. Deze knapen weten wat schieten ie. Zij kunnen de fraaie Axel—RKVVU InternosTerneuzen Zeeland SportODIO De Surinaamse regering heeft bekend gemaakt dat in dat land olie is aangetroffen. Een desbe treffend communiqué zegt, dat bij een der door de mijnbouwkun- dige dienst onderhanden zijnde proefboringen aardolie is aange troffen. Deze vondst, op domein grond gedaan, is van zodanige omvang dat men het onderzoek met kracht voortzet. De leiders van de proefboring, zo verneemt het ANP nader, heb ben gezegd alle reden te hebben om optimistisch te zijn. De vondst zou ergens in het kustgebied van het land zijn gedaan. Nadere bij zonderheden werden niet bekend gemaakt. De oliemaatschappij Colmar, die van de overheid een conces sie had om op het vasteland van Suriname proefboringen te ver richten, heeft deze concessie veer tien dagen geleden teruggegeven. De Surinaamse regering is daar op in eigen beheer boringen gaan verrichten met bovenvermeld ge volg. NSVMOC '17 RCSAardenburg BiervlietIJzendijke BreskensZeelandia Corn Boys 2Hulst 2 Hontenisse 2Alliance 2 Clinge 2—VOAB 2 Breskens 2Meto 2 Vlissingen 3Middelburg 3 WoudrichemSeolto ArnemuidenSVV '54 SprangGunners AalburgMeeuwen DinteloordAZVV YersekeRillandia Tern. BoysHoek KrabbendijkeNieuwland KatsWolfaartsdijk Philippine 1Schoondijke 1 Koewacht 1Groede 1 Domburg 1Jong Ambon 1 Walcheren 1Noormannen 1 Middelburg 4Vlissingen 4 Oostburg 2Zeel. Sport 3 Terneuzen 3Vogelwaarde 2 Schoondijke 2IJzendijke 2 Axel 3Steen 2 Aardenburg 2Hoofdplaat 1 Graauw 1Ria W 1 Sluiskil 2Koewacht 2 Een woordvoerder van het Ma leisische ministerie van defensie heeft gisteren gezegd, dat de In donesische overvallen op Malei sisch gebied na een pauze sinds de mislukte staatsgreep in Indo nesië zijm hervat. Dinsdagavond werd een door Britse militairen bemande basis in midden Serawak door Indone siërs aangevallen. Een Indone siër werd gedood en twee wer den gewond. De aangevallenen leden geen verliezen. De aanval lers trokken zich over de grens terug. breipatronen met een doeltref fend schot afwerken. In Zwitserland begrijpt nie mand dat Kerkhofs noch Theu nissen zich in Nederland een in ternationale carrière wisten op te bouwen. Trainer Foni zou deze Nederlanders gaarne in zijn elftal willen opstellen, want in zijn land is het gebrek aan schut ters nog groter dan bij ons. Hoe dikwijls toonde het Zwitserse binnentrio zich niet onmachtig in het benutten van de fraaie voor zetten, waarmee de rappe rechts buiten Vuillemin (Chaux de Fonds) hen bedeelde? De oranjemannen maken tegen deze Zwitsers, die overigens defensief veel beter van wanten weten, stellig een kans, wanneer men althans niet vervalt in korte combinaties, want op dit vlak zijn de Helveten bedrevener dan wij. Met strakke diepte-passes moeten openingen in de Zwit serse defensie worden gevonden, een defensie die door open snelle aanvallen het best te overrompe len zal zijn, want juist dat soort voetbal zijn de Zwitsers niet ge wend. Een topploeg als Lausanne bijvoorbeeld speelde deze zomer enkele fraaie wedstrijden tegen Zuideuropese teams (o.a. tegen Di Stefano's Espagnol), maar tegen het Britse Burnley waren deze Zwitsers nergens. Waarom niet? Omdat Burnley met open aanvallen zijn tegenstanders geen ogenblik de kans gaf het tik-tak spelletje te spelen, dat zij ge wend zijn. Zoals Burnley deze Zwitserse kampioen aanpakte, zo moet Nederland tegen Zwitser land ten strijde trekken. Spelen onze nationale elf nuch ter Nederlands voetbal, dan. moet het mogelijk zijij de Zwitsers een nederlaag toe te brengen. Het Nederlands elftal heeft voor wat de voorhoede betreft een experiment opgeleverd met Co Prins op de rechtsbuiten- en Piet Keizer op de linksbuiten plaats. Maar bondscoach Dennis Neville moest wat doen. Moulijn was niet beschikbaar en Swart is niet in vorm. Dan is er altijd nog een zekere Bouwmeester, maar die schijnt zonder Moulijn niet tot grote daden te kunnen komen. Daarom heeft Neville tussen Prins en Keizer twee „doorsto ters" opgesteld, n.l. Kruiver en Henk Groot. Gesteund door Mul- Op de eerste dag van de we reldkampioenschappen judo, die in Rio de Janeiro worden gehou den, heeft Anton Geesink zijn titel in het zwaargewicht behou den. Zondag komt voor de Utrecht se judoka de grote strijd om het wereldkampioenschap alle cat - gorieën, een titel die hij vov': jaar in Tokio gelijk met het Olympische kampioenschap op zijn naam bracht. De tweede Nederlander die in het zwaargewicht uitkwam, Wil lem Ruska, werd door de Rus Anzor Kidnadze uitgeschakeld. Tweede achter de 31-jarige Geesink werd de Japanner Mat- sunaga. De derde plaats werd ge deeld door de Canadees Douglas Rogers en de Japanner Sakagu- chi en de vijfde plaats door de Russen Tsjikviladze en Kidnadze. Geesink won achtereenvolgens van de Nieuwzeelander John Oosterman (in 5 seconden), van de Westduitser Peter Hermann (houdgreep), van Tsjikviladze en in de finale van Matsunaga. Ernst Thommen, voorzitter van de Zwitserse keuzecommissie, verklaarde dat dit de basis-op- stelling van de ploeg was. In ver band met taktisehe aspekten is het mogelijk dat er nog omzet tingen in het elftal zullen plaats vinden. Tachella en Schindel- holz, die de laatste tijd regelma tig deel uitmaakten van de Zwit serse formatie, zijn gepasseerd. Zwitserland speelt daardoor zon der uitgesproken buitenspelers. grüber (Zürich) en Schneiter (Lausanne) Midden: Baeni (Zürich) en Kün zli (Zürich); Voor: Duerr (Lausanne), Hosp (Lausanne), Kuhn (Zürich) en Quentin (Sion). t

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7