Financiële beschouwingen in de Tweede Kamer (rftmdudtee alles mlan mcetahw De misdaad van Richard Ross Mr GEERTSEMA: „POLITIEK BOVEN LANDSBELANG" HAAGSE POLITIE SLAAGS MET VOLKSMENIGTE 1 Minister Bogaers: nieuwe woningen leeg als huurverhogingen niet doorgaan Pagina 2 Woensdag 13 oktober 1965 Ongeremde uitgavenstijging „Inflatie- minister" Een „misser" Steun voor minister Bogaers Geen vreugdevuren lasten Superdeniocraat De goedkeurings wet Ongelukkige keuze GEHETMZINNIGE EPIDEMIE OP BRITSE SCHOLEN Tragisch ongeval kost 11-jarige liet leven Zwaar op de maag Groeiende overeenstemming TAL VAN ARRESTATIES met jonge jenever is Laagstbetaalden de dupe Voor vier miljard aan plannen Dodelijk ongeval DE VRTTF 7FFTTW Dinsdagmiddag zijn in de twee de kamer de algemene beschou wingen begonnen over de rijksbe groting 1966. De liberale oppositie leider, mr. Geertsema, zette de aanval op het kabinet in. Ilij' wees op de overbodige staatssecretaria ten die om politieke redenen wér den geschapen. In het kabinet- Cals, zo zei hij, ging op dit punt het politieke belang boven het landsbelang teneinde de p.v.d.a. een passend aantal staatssecreta riaten te bezorgen. Hoe een vitaal man als de staatssecretaris van binnenlandse zaken zijn dag kan vullen, was de spreker een raadsel. De politieke overwegingen bij het bezetten van de staatssecretariaten van defensie en buitenlandse zaken vond mr. Geertsema van bedenkelijke aard. De even doorzichtige als staats rechtelijk ondeugdelijke poging van de p.v.d.a. om zich van het regeringsbeleid in defensie-aange legenheden te distanciëren en de .opzichtig gedemonstreerde socia listische voogdij over minister Luns, waarbij men deze zelfs niet de keuze van zijn voogd wilde laten, tonen duidelijk aan dat in dit soort aangelegenheden door het kabinet-Cals politiek boven lands belang wordt gesteld. Wij betreu ren dat in hoge mate, zo riep de heer Geertsema uit. Sprekende over de Europese .impasse bieek spreker van mening, dat de vijf moeten doorgaan. Het moet z.i. niet mogelijk zijn, dat één maat wanprestatie pleegt tegenover de maatschap en dat daarmee de gehele maatschap zou -zijn stilgelegd. De heer Geertsema wil ook in ons land een mogelijkheid openen yoor roulette en aanverwante spe len. Hij uitte kritiek op „de onge remde uitgavenstijging" en consta teerde, dat van een gericht beleid op het vraagstuk van de bevol kingsgroei geen sprake is. De be volking heeft er recht op te weten wat de regering aan dit benauwen de nrobleem denkt te doen. De liberale fractieleider zei dat de v.v.d. niet bereid is de regering in haar financiële beleid te volge't. ,.De v.v.d. is niet bereid overschrij dingen van de beschikbare ruimte toe te staan en de v.v.d. is even min bereid de regering te steunen In haar fiscale manipulaties." Naar het oordeel van de heer Geertsema zal bij uitvoering van het „heilloze voornemen van d« indirecte-belastingnlannen" het spiraaleffect van Ionen en prijzen in een stroomversnelling terecht komen. Minister Vondeling dreigt daardoor de ..inflatie-minister" te worden. Uitvoerige aandacht schonk spr. aan de belastingvoor stellen, te weten op verhoging van de indirecte belastingen, de specu latiewinstbelasting en de belasting- spaarbrieven. Hij hoopt dat de kamer het betreffende wetsontwerp zal verwerpen. Omzetbs^stlngf schoeisel en - textiel De fractieleider van de k.v n drs. Schmel7.er, vroeg zich af of onze economie een vergroting van de overheidsuitgaven van ruim 1700 min voor 1966 in vergelijking met de vermoedelijke uitkomsten voor dit jaar zonder schade zal kunnen verwerken, Een tastbare bijdrage tot een evenwichtiger ontwikkeling zou langs twee wegen kunnen worden bereikt: door enerzijds de uitgaven voor 1966 met 189 milioen te ver lagen en anderzijds de beoogde in komsten uit omzetbelasting or> schoeisel en textiel, die eenzelfde bedrag belopen, te laten vervallen Het voorstel omzetbelasting te heffen op schoenreparaties kwalifi ceerde hij als „een misser". Vele kleine zelfstandigen en lagere-in- komenstrekkers zouden door deze •oaatregel, die bovendien relatief •reinig opbrengt, worden getroffen Ook tegen de voorgenomen verho ging van de omzetbelasting voor textiel en schoeisel heeft de k.v.p. fractie bezwaar. Spr. voerde vier argumenten aan: lagere inkomens en grotere gezinnen worden het hardst door deze belasting getrof fen; vooral de textiel bevindt zich als bedrijfstak midden in een om vormingsproces en is daardoor bij zonder gevoelig. Beide bedrijfs takken zijn regionaal sterk gecon centreerd en de onderhandelings positie in de E.E.G. zou erdoor worden verzwakt. Ten aanzien van de belasting- spaarbrieven zal de k.v.p.-fractie haar oordeel voorbehouden. Spr. steunde de plannen van minister Bogaers ten aanzien van de woningbouw. De k.v.p .-fractie zal niet tornen aan de omvang en data van de voorgestelde huurver hogingen. Niet alleen het aantal te bouwen woningen en de verdeling daarvan, maar ook de sterke sti mulansen die de regering wil geven ter bevordering van het eigen- woningbezit hadden zijn instem ming. Hij vroeg de regering of in het bouwprogramma ruimte aan wezig zal zijn om het particuliere initiatief mogelijkheden te gever. Het regeringsprogram en de maatregelen die in het fiscale vlak worden voorgesteld, houden voor de zelfstandigen extra-verzwarin gen in. Hij vroeg dan ook aandacht voor de positie van de zelfstan digen. „Het kabinet wil teveel ineens. Het wil een meerjarenplan ifi een jaar uitvoeren. De Nederlandse be volking en speciaal de kleine man zal daarvan de dupe worden. Zij moeten betalen. Ons land gaat een moeilijk jaar tegemoet." Zo vatte de c.h.-fractieleider, mr Beernink, ziin beschouwingen sa-' men. Hii stelde dat de troonrede en de miljoenennota niet veel aan leiding bieden tot het ontsteken van vreugdevuren. Hij vroeg zich af, of degenen die in 1963 hun stem hebben uit gebracht op de antirevolutionaire partij of op de katholieke volks partij, zich hiermee zo gelukkig voelen. Iedereen weet dat de overheid een belangrijke taak heeft in ver band met de voorziening in collec tieve behoeften. Maar om zonder prioriteitenschema's alles ineens te willen doen en dan aan te komen met belastingverhoging en een groot tekort op de begroting, is naar sprekers mening niet in over eenstemming met de opvattingen van de meerderheid van 'het volk, zoals die bij de verkiezingen van 1963 tot uiting zijn gekomen. Sprekende over de woningbouw vroeg spreker, waarom juist nu tot een zo forse verhoging van het aantal woningwetwoningen moet worden overgegaan. Na aandacht te hebben geschon ken aan de problemen waarvoor het midden- en kleinbedrijf zich gesteld ziet, bepleitte de heer Beer nink verhoging van de aftrek voor de werkende gehuwde vrouw, die regelmatig in het bedrijf werkzaam is. Hij beoleitte ook vermindering van sociale lasten voor de kleine ondernemers. „De regering zou moeten overwegen, of zii de verde re stijging van de sociale lasten niet gedee'teüik voor haar reke ning kan nemen." In het totale beeld van de be groting wordt gemist een ernstig pogen om door een nadere afwe ging van prioriteiten het uitgaven- accrès zo gering mogelijk te hou den. De c.h.-fractie zal haar steun niet geven aan de omzetbelasting op textiel en schoeisel. Overwegen de bezwaren heeft de fractie tegen de belastingspaarbrieven. In het begin van zijn betoog had de heer Beernink zich afgevraagd welke betekenis moet worden ge hecht aan een discussie met de regering over de inhoud van de begroting en troonrede. Hij herin nerde er in dit verband aan, dat minister Vondeling heeft gezegd, dat „de financiële kraan dicht zit" en hij merkte op, dat die uitlating een geest ademt die hem niet aan staat. De uitlatingen van minister Vondeling ziin naar de mening van de heer Beernink bedenkelijk. „Deze merkwaardige uitspraak had de superdemocraat De Gaulle hem niet kunnen verbeteren." De. communistische woordvoer der, de heer Marcus Bakker, sneed de kwestie van de goedkeurings wet aan. Hij had voorzien dat de verloving van prinses Beatrix tot een diepe controverse in het Ne derlandse volk zou leiden. Zijn be zwaren gaan o.a. naar de figuur van Claus von Amsberg, „die zich -identificeerde met de revanchisti sche politiek van de Westduitse machthebbers en tot op heden nog geen woord van afkeuring over het na-regime heeft laten horen." Wij stellen, aldus de heer Bak ker, het koningschap als een svm- bool. Hij was daarom tegen iedere overhaasting. De meningen moeten rijpen en de zaak moet aan alle kanten bekeken worden. Indien we ertoe konden besluiten prinses Margriet tot de troon te roepen, zou de hele kwestie uit de wereld zijn, aldus de heer Bakker, die zich distancieerde van de roep om een republiek van de p.s.p. Deze partij vertroebelt de zaak. „Ze hebben blijkbaar wat troebel water nodig om er iri te kunnen vissen", zei de heer Bakker. leid. „Wij groeien in ons land ge lukkig naar verhoudingen, waarin confessionele en andere tegenstel lingen wijken voor besef van een heid in verscheidenheid en mede menselijkheid", zo zei hij. Spr. uitte bezwaren tegen de huurverhoging, maar eenmaal regeringsverantwoordelijkheid aan vaard hebbende, zullen wij ons daar niet aan kunnen onttrekken, zo meende hij. De heer Nederhorst merkte op, dat er thans geen sprake van is, dat de regering de bevolking op roept de buikriem strakker aan te halen. Integendeel, zo zei hij, ook bij dit regeringsprogramma zal onze welvaart stijgen. Hij noemde de omzetbelasting op textiel en schoeisel echter een on gelukkige keuze, „waarvoor wij nog niet gewonnen zijn". De fractie van de p.v.d.a is vooralsnog niet overtuigd, dat de uitgaven voor een atoomduikboot gewettigd zijn. In principe gaat de p.v.d.a. ak koord met het beschikbaar stellen van een contingent voor de V.N. Een nadere'verduidelijking van de plannen is op zijn plaats. Hij zei met zorg vervuld te zijn over het overal weer opstekende gevaar van nationalisme, ook in Europa en in de westelijke landen om ons heen. Uitvoerige aandacht schonk spr. aan de Europese samenwerking en hij vroeg of de regering zich wel voldoende de onverbrekelijke sa menhang bewust is die er öestaat tussen de Europese crisis en de crisis in de atlantische gemeen schap. Een toegeven aan de wens om een supranationale samenwerking te vervangen door een samenwer king op intergouvernementele grondslag zal niet alleen de Fran se nationale aspiraties bevredigen, maar is ook voor een sluimerend Duits nationalisme gevaarlijk, zo profeteerde de heer Nederhorst. Formule 1 wagen in miniatuur Oelde, Westfalen: Dr. ir. Feld- mann heeft enige miniatuur racetoagens geconstrueerd naar het type formule 1. De autootjes hebben een motortje van 3,3 cc en een tweeversnellingsbak. De snelheid van die kleine dingen bedraagt nog 80 km/uur. Op 'n aantal scholen in Groot- Brittannië komt een geheimzin nige epidemie voor. Zo zijn van een meisjesschool in Blackburn Lancashire) 63 leerlingen in gen ziekenhuis opgenomen omdat zij last hadden van flauw vallen. Een onderzoek wees uit dat voedselvergiftiging niet de oor zaak was. In Portsmouth (Hampshire)-, verscheidene honderden kilome ters van Blackburn, klaagden dertig leerlingen over hoofdpijn en zwakte en. zeventig meisjes moesten om dezelfde reden naar huis worden gestuurd. De oorzaak van de ziekte, waarvan de verschijnselen uit eenlopen van verdoving tot be zwijming, is nog niet vastgesteld. Een arts uitte - de veronderstel ling dat het hier een hersenont steking door een virus betreft. Een elfjarige jongen uit de Belgische plaats St. Kwintens- Lennink is maandag op tragi sche wijze om het leven geko men. In de tuin van de ouderlijke woning was hij een schommel aan het maken met een oude stoel. Hij is daarbij blijkbaar in het touw verward geraakt. Zijn ouders vonden hem, verstrikt in de touwen. Een arts kon slechts de dood vaststellen. Ofschoon hij het uitgavenbeleid van dit kabinet „realistisch" noem- de, kon hij de inkomstenpolitlek niet goedkeuren. Vooral de verho ging van indirecte belastingen op textiel, schoenen, schoenreparaties en bromfietsen, alsook de gedwon gen lening vla de belastingspaar brieven lagen hem zwaar op de maag. Dat alles zal de kleine mensen treffen. Dit kabinet, zo meende hij, steunt ook via de E.E.G. de opmars van de kapitalisten. De heer Bakker voorspelde grote Ioonacties voor 1966, omdat met verhoging van 5 6 procent de gestegen produktiviteit buiten be schouwing blijft en het reële loon niet zal worden verbeterd. Drs. G. M. Nederhorst, de socia listische fractievoorzitter, consta teerde dat in de miljoenennota veel is terug te vinden van hetgeen in 1963 bij de kamerverkiezingen zijn partij als wenselijk voor ogen stond. Hij schreef dit toe aan een groeiende overeenstemming bij een meerderheid van de kamer over enkele hoofdpunten van be- (Adv.) Een verrassende, nieuwe long-drink: Almdudler met jonge jenever. Leuk internationaal berglucht, want bijzondere kruiden bergweiden in Oosten rijk. Ook puur is Almdudler heerlijk, en verkwikkend als Aimdudler's basis is van de bloeiende Na een treffen tussen politie en burgers in Scheveningen, waarbij de politie van de wapen stok gebruik maakte, een volks menigte zich voor het politiebu reau aan de Duinstraat in Sche veningen verzamelde, burgers 'dit politiebureau binnendrongen en drie vislossers werden aangehou den, wordt er in opdracht van 'de höofdcómrmséavis en nadat er overleg was gepleegd rïiet de of ficier van justitie eer; onderzoek ingesteld, waarbij o.a. wordt na gegaan, 0f het w-apengebruik van de politie „adequaat was aan het te breken verzet." DOit blijkt in een gisteravond door de Haagse politie uitgegeven communiqué. De door 'dfe politie beschreven gang van zaken is als volgt: de 28-jarige vislosser G. T. werd omstreeks kwart over twaalf dinsdagmiddag in de Sloepstraat in Scheveningen op een fiets aangehouden wegens overtreding van de wegenver keerswet. Op de plaats, waar hij werd aangehouden, pleegde de vislos ser nog een verkeersovertreding. De man verzette zicli tegen zijn aanhouding en kreeg hulp van omstanders en van enkele colle ga's, met wie hij enige tijd in een café had doorgebracht. Om het „ernstige verzet" te breken maakte de politie gebruik van do wapenstok. De vislosser werd overgebracht naar het politiebureau aan de Duinstraat in Scheveningen. De omstanders die hadden deelgeno men aan het verzet tegen de po litie, hadden zich inmiddels „in een volksmenigte" voor dit poli tiebureau verzameld en enkelen waren het bureau binnengedron gen. Zij werden „uit en voor het bureau" met de wapenstok ver wijderd. Bij hen bevond zich een andere vislosser, de 40-jarige M. K., die bij de eerste aanhouding daad werkelijk aan het gepleegde ver zet had deelgenomen. Hij werd wegens belemmering eveneens aangehouden. Een derde vislos ser, de 27-jarige A. T., die op het politiebureau zijn beklag wenste te doe i over het optreden van de politie, werd eveneens aangehouden, aangezien hij werd herkend als een van degenen, die „de betreffede politieman in zijn ambtshandeling hadden belem. merci." Na melding te hebben gemaakt van het onderzoek, dat naar de gebeurtenissen wordt ingesteld, vertelt het communiqué dat de verdachten gezamenlijk op deze dag van 0.00 tot 12.00 uur aan eengesloten hadden gewerkt en in een café eveneens gezamenlijk alcoholhoudende drank hadden gebruikt. Rlco Bulthuis 33) De majoor blies 'n lange adem door een tuitmond naar buiten, alsof hij bijna stikte van de warmte. „Ik lust wel gehakt van u," zei hij kinderachtig. „Ik ben héél taai," waarschuw de Ross hem en- misschien be greep de majoor deze zinspeling, want hij schikte zich in het toe zicht van de kleine rechercheur, maar eiste wel, dat deze zijn „vet te" hoed eerst eens af zou zet ten. Bridee nam zijn dop af en glimlachte welwillend. Intussen was Nellie naar boven gekomen. Ze zei, dat er een me neer voor meneer was. Het bleek de politiedokter te zijn met een paar mensen van het ziekenhuis. Ross ging met mevrouw Weber naar beneden en vond daar dok ter Nooten de Wael. Twee assistenten hadden een brancard in de gang gezet. iDe dokter was een driftig en stug mannetje, die zonder te groeten vroeg „wat er nou' weer was". „Hartverlamming", zei Ross opgewekt. Hij ontsloot -de deur en liet de dokter voorgaan. Sa men gingen ze de slaapkamer binnen, waar Lucas op het bed lag. De dokter maakte een grimas. Maar na een kort onderzoek, waarbij hij Lucas in de ogen keek en aan de halfgeopende mond-rook, deinsde hij een pas achteruit. „Jullie zijn gek met je hartver lamming." „We roepen u ook niet voor de grap, dokter." „Wat is hier gebeurd.., zelf moord?" Ross haalde langzaam zijn schouders op en glimlachte. „Ze hebben hem netjes neerge legd en de dienstbode heeft de kopjes omgewassen en ze hebben de koffie weggespoeld, slim hè?" „Zo, is 't weer zo laat;" „Ja. Er was vannacht niemand thuis, maar dat bleek toch een misverstand te zijn. Ik heb be wijzen genoeg om het halve huis op te laten pakken." Dokter Nooten de Wael knikte goedkeurend. „Wat zit er achter?" „Vergif," zei Ross laconiek. „Nou ja, dat merk ik, maar..." Weer trok deinspecteur zijn schouders langzaam op. Dan zei hij zachtjes, opdat niemand hem verder zou kunnen horen: „Ik kan me vergissen, maar ik meen dat ik de bewijzen in mijn zak heb zitten." „En?" „Moord." „Eerst eens even aanzien," vond Ross. „Ik kan me vergis sen, maar dan vergis ik me te vens in mezelf." De dokter knik te overtuigend, alsof hij deze re denatie ten volle begreep. Hij vroeg nog, waarom deze heer vermoord was. „Tja dokter, ja... dat is het nou juist. Het kan zelfmoord zijn, maar ik zou ook regelrecht naar de moordenaar kunnen lopen en het bewijs onder zijn neus hou- dén, maar als ik me vergis, dan verspeel ik mijn kans. „Nah... u ziet maar," riep Noo ten de Wael. „Komt er een foto graaf?" „Nee, die zou de blunders van het keukenmeidje kieken, merci." „Bent u hier alleen?" „Nee, ik heb Bridee bij me," de commissaris wees hem aan. „Ik vind dat toch zon beroerd ventje," zei de dokter. „Nou tot kijk, meneer Ross." Hij ging naar de deur en wenkte de mannen, die snel en antwoord en toen de wagen was dichtgeslagen en wegreed, ver spreidden de mensen zich, aileeji mevrouw Haye bleef staan. Me vrouw Weber keek met 'n smar telijk gezicht de ziekenauto na en maakte een groetend gebaar met haar handen. Toen zag ze haar pensiongast en wilde op haar toetreden, maar Ross was haar voor. Hij had een foto van deze vrouw met het sneeuwwitte haar op de kamer gezien. De in specteur liep met mevrouw We ber mee de stoep af er: nog voor de naderbij komende mevrouw Haye kon worden ingelicht, liet hij zich voorstellen. „Ahhh mevrouw Haye, goed zo. Gaat u even met me mee me vrouw, ik had u graag willen spreken." Haastig en uiterst nieuwsgie rig, wilde de juist- aangekomene weten, of Nellie een ongeluk had gekregen, maar Ross maakte 'n einde aan het gesprek, dat de hospita met een - „nou moet u toch eens horen" had ingezet. Hij verzocht om de sleutels en ging mevrouw Haye voor naar boven. Tot zover was alles vrij normaal, maar toen Ross de ka merdeur van de huurster opende en haar verzocht om binnen te vakkundig het dode lichaam op treden, veranderde de situatie, do brancard bónden. Ofschoon erj nu geen dode meer binnen was, sloot Ross de kamer nogmaals af. Beneden had zich een troepje mensen verzameld, die op de open klep van de ziekenwagen waren afgekomen. Een slagers jongen leunde ver over zijn rie ten mand en vroeg luid: „Wat hettie?" Niemand gaf ,Wat moet dat betekenen, me neer?" vroeg ze op hoge toon. Hij glimlachte. Zij ging door met een verontwaardigd betoog, dat ze niet gediend was van een formele insluiping en dat geen mens het recht had haar kamers ongevraagd en ongenood te be treden. (Wordt vervolgd), Nieuwe woningen, ook in de woningwet- en premiesector, zullen leeg komen te staan als de aangekondigde huurverhogin gen niet. doorgaan en het daar mee gepaard gaande huuraanpas- singsproces niet kan worden ge- effektueerd. Dit heeft de minis ter van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, drs. P. C. W. M. Bogaers, verklaard in een interview, toen hem werd ge vraagd wat de gevolgen zullen zijn als het parlement „neen" zou zeggen tegen de huurverho ging in januari 1966. Ministers Bcgaers zei dat de huurverhoging een fundamentele rol heeft gespeeld bij de kabi netsformatie. De ramp is niet te overzien, aldus de bewindsman, ais tengevolge van het uitblijven van die huurverhogingen de ver schillen in huur tussen de oude en nieuwe woningen te groot blij ven. Het doorstromingsplan gaat dan niet door en woningen ko men leeg te staan omdat niet voldoende gegadigden zich mel den. De laagstbetaalden die wach ten op het leegkomen van de oude en goedkopere woningen, worden dan de dupe. Met het optrekken van de huren van de oudere woningen wi) de minister bereiken, dat mensen die nu in oude woningen met lage huren zitten, deze ver wisselen voor een nieuwe, betere woning met natuurlijk wel hogere, maar in vergelijking niet meer zo hoge huren. Op die manier zuilen woningen vrij komen voor de lagere inkomens groepen. Naar aanleiding van zijn voor keur voor woningwetwoningen zei de minister, dat hij de be hoefte aan meer confortabele woningen in d middenklasse wel kent, maar dat de financiering daarvan momenteel een moei lijke zaak is. Overigens is uit een behoefte onderzoek van zijn ministerie gebleken, dat Ongeveer 50 pro cent van de woningzoekenden, die niet via doorstroming kun nen worden geholpen, een wo ning wenst met een huur van minder dan 1200,— per jaar. Minister J3ogaers heeft voor het volgend jaar een produktie van 125.000 woningen aangekon digd. Hij wil dit aantal ook in de komende jaren handhaven. Hij verwacht dat het kwantitatieve woningtekort dan in 1970 zal zijn opgeheven en voor enige delen van het land al in 1967. Hoewel hij aan zijn voorspelling niet gé- bonden wil worden, omdat nog een onderzoek gaande is, denkt de bewindsman daarbij o.m. aan Zeeland, grote delen van ooste lijk Noord-Brabant en e'en déél van noord-Limburg. Volgens hem moét men dan ook niet ver wachten dat de piek van 125.000 woningen in 1970 plotseling zakt. Ook na dat jaar zal er nog ge bouwd moeten worden, Niet al leen neemt de behoefte aan wo ningen toe, maar ook de krotop ruiming en de vervanging van woningen van slechte kwaliteit kunnen dan in volle omvang worden aangepakt. Voor de uti liteitsbouw (kantoren, winkels, fabrieken e.d.) krijgt de minis ter na 1970 wat meer armslag. Op het ministerie liggen mo menteel nog voor een dikke vijf miljard gulden aan plannen voor dit soort bouwwerken. Voor sommige projekten in de utili teitsbouw kan de vergunning nog wel acht jaar op zich laten wachten, Bij het oversteken van een kruising in Tilburg is dinsdag, de 24-jarige student P. J. W. dé Bruyn, afkomstig uit Eindhoven, met zijn motorrijwiel tegen een van links komende personenauto gereden. De motorrijder liep dermate ernstige verwondingen op dat hij korte tijd later in hetl ziekenhuis overleed.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2