PROVINCIAAL NIEUWS Zalerdagvoetbal De misdaad van Richard Ross Chefarine .4" ZESSS BEURSOVERZICHT HET WEER Zij koos de Algemene Bank Nederland voor aangepast sparen Algemene Bank Nederland Pagina 2 Terneuzen Weerbericht Hoogwater Zon- en Maanstanden Axe! Aardenburg Vogelwaarde Zuëddorpe Agenda Chefarine,, 4" doet won deren bij pijn of griep! A. Spaarboekje B. Spaarrekening 3jS°/o C. Spaardeposito POLITIERECHTER MIDDELBURG DE VRI|K /F,RUW Maandag 11 dinsdag 12 «ktober 1965 Belastingdienst Bij beschikking van de staats secretaris van financiën is te rekenen met ingang van 1 mei 1965 benoemd tot hoofdcommies aan het ministerie van financiën, direc tie organisatie, onze oud-stadge noot de heer C. Sol, voorheen wetrkzaam op de inspectie der in voerrechten en accijnzen alhier. Het „Philips"-toneel leverde goede prestatie De sport- en ontspanningsver eniging van Philips presenteerde haar eigen leden van de leden van de Terneuzense personeels verenigingen zaterdagavond in het Concertgebouw de jaarlijkse opvoering door het Philips toneel uit Eindhoven. Deze kennisma king was even plezierig als die van het vorige jaar toen de groep „De kinderen van Eduard" op voerde. Zaterdagavond was het 'n ge heel ander genre, dat de toe schouwers werd voorgesteld, „Het proces Audrey Williams'' (The night of the 16th January), een proces in drie zittingen van Ayn Rand, vertaald door Caro van Eyck en Alfred Pleiter. „De handeling speelt zich af in een Amerikaanse rechtszaal' zo vermeldde het programma en dat zinnetje deed de vraag rijzen of de Philips' toneelgroep bij machte zou zijn in dit praatstuk de nodige spanning te houden. Daar zijn de actrices en acteurs wonderwel in geslaagd. Voor de toeschouwers was het misschien wat ongewoon ontvangen te wor den in een vrijwel donker Con certgebouw, waar de garderobe met kaarsen was verlicht en in de zaal alleen de toneellicht-en (bij open doek) brandden. De mededeling dat er „een storing" was, bleek later niet erg steek houdend, daar er meer ongewone zaken aan deze voorstelling ver bonden waren. Eén daarvan was dat de toe schouwers in de zaal de jury vormden en een tweede, dat de getuigen die op het toneel moes ten verschijnen, zich onder de toeschouwers bevonden. Audrey Williams wordt ervan beschuldigd haar werkgever Pe ter Kenswill, te hebben vermoord en om deze intrigue speelt zich de gehele rechtszitting af. Er tre den dus een rechter op (Bas van Engel), de officier van justitie (Jaap Edens), verdediger Ste vens (Wim Bernds) en al 't ver dere „rechtbankpersoneel" dat 'n ondergeschikte rol vervult en een aantal getuigen. ■Het was een spel van flitsende dialogen en rake typeringen om de spanning er in te houden. Men slaagde daarin in voldoen- PLAATSELIJK WAT REGEN OF MOTREGEN Gedurende het weekeinde hand haafde zich een hogedrukgebied bij Schotland. Het grootste deel van zaterdag en zondag stroomde daar bij droge lucht, waarin weinig be wolking voorkwam, over ons land. Plaatselijk kwam daarbij ook nachtvorst voor. In de loop van zondag draaide de wind echter wat meer naar het noorden en begon nen wolkenvelden van de Noord zee het land binnen te drijven Maandagmorgen waren deze ge vorderd tot aan Limburg. Een zwak storingsgebied, dat zich bij zuid- Noorwegen bevindt zal komende 24 uur dicht langs ons land trek ken, waardoor de kans op wat re gen of motregen tijdelijk iets gro ter wordt, maar verder naar het noorden stijgt de luchtdruk boven Scandinavië weer. Verwacht moet worden dat na het passeren van de storing de winden weer naar het noordoosten zullen ruimen en op nieuw drogere lucht zal worden aangevoerd. Daar er komende nacht veel bewolking zal zijn zal er geen nachtvorst voorkomen. 2 medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot morgenavond Aanvankelijk zwaar bewolkt Aanvankelijk veel bewolking met plaatselijk wat regen of motregen, later van het noordoosten uit af nemende bewolking. Zwakke tot matige wind tussen noordwest en noostoost. In het algemeen weinig verandering in temperatuur maar in het midden en zuiden van het land minder koude nacht. DINSDAG 12 OKTOBER v.m. n.m. 'Breskens 2.52 2.55 Terneuzen 3.27 3.30 Hansweert 4.07 4.10 .Walsoorden 4.17 4.20 WOENSDAG 13 OKTOBER v.m. n.m. Breskens 3.23 3.26 Terneuzen 3.58 4.01 Hansweert 4.38 4.41 Walsoorden 4.48 4.51 Okt. 11 6.57 17.55 18.34 7.38 12 fi.59 17.53 18.51 8.55 13 7.01 17.51 19.13 10.15 14 7.03 17.49 19.42 11.37 15 7.04 17.47 20.21 12.55 16 7.06 17.44 21.15 14.04 de nmate. Het publiek dat wist dat zijn oordeel zou worden gevraagd, volgde in spanning het gebeuren en het was een plezier te consta teren, met welk een gemak vra gen en antwoorden m,et 'de snel heid van een mitrailleur werden afgevuurd en de uitbarstingen van woede, verbazing en rivali teit kwamen op de juiste ogen blikken en over het -algemeen niet al te veel aangedikt. Dat de hoofdpersonen deze rechtszitting aannemelijk wisten te maken, is op zichzelf een gro te verdienste. Nancy Lee Kens will, de weduwe van de vermoor de, waarover dit proces ging, werd vertolkt door Marie Anne- gret Borghuis. Zij had een niet omvangrijke, maar uiterst on dankbare rol. Zij moest n.l. leu gens, bedrog, hele en halve waar heden en onwaarheden, haar re latie tegenover haar vermoorde echtgenoot aannemelijk maken. Voor deze spannende opvoe ring had het vrij talrijke publiek (wij zijn wat dat betreft in Ter neuzen niet veel gewend) veel waardering. Dat werd met diver se open doekjes en met hartelij ke woorden en bloemen van de zijde van het Terneuzens Philips- personeel tot uitdrukking ge bracht. Tentoonstelling Pieter de Bodt De tentoonstelling van schil derijen en tekeningen van de te Zaamslag wonende kunstschil der Pieter de Bodt is zaterdag namiddag door de heer N. W. Eisen, burgemeester van Hein- kenszand, in zijn kwaliteit van voorzitter van de stichting Zeeuwse Beeldende kunstenaars officieel geopend. Bij deze plech tigheid waren vele genodigden aanwezig. De heer Eisen gaf in zijn soms geestige openingstoespraak een korte uiteenzetting over wat on der kunst en cultuur dient te worden verstaan, waarbij hij dei nadruk legde op de wisselwer king tussen kunstenaar en pu bliek. De heer Eisen was er ver heugd over dat deze tentoon stelling plaats heeft in een stad, die zich snel ontwikkelt en waar naast aandacht voor het mate riële ook belangstelling voor het geestelijke bestaat. De tentoonstelling die in het pand Axelsestraat 10 is inge richt, geeft een inzicht in de mens en kunstenaar Pieter de Bodt, die in zijn schilderijen vol komen zichzelf is. De tentoonstelling blijft tot en met zondag 17 oktober a.s. ge opend en is vrij toegankelijk. Hij is alleszins de moeite van een bezoek waard. Vrouwenbond op reis De vrouwenbond van het N.V.V. afdeling Terneuzen, heeft dezer dagen de al eerder geplande reis naar de Leidse Onderwijsinstelling ondernomen. De dames vertrokken om zes uur maar moesten door de mist gedwongen rond over Ant werpen. In Leiden wachtte de da mes een prima onthaal. Men werd rondgeleid in dit grote bedrijf en er was dan ook ontzaglijk veel te zien. De L.O.I. heeft zelfs een eigen drukkerij en vele aparte af delingen. Na de bezichtiging kre gen de dames een koffiemaaltiid aangeboden. Een gedeelte van de dames ging daarna het museum voor land- en volkenkunde bezich tigen, een ander deel ging winke len. Om vijf uur aanvaardde men de terugweg in verband met de mist en om half negen was het ge zelschap terug in Terneuzen. Na botsing doorgereden Zaterdagavond te 23 45 uur hoorde de heer D. van B. uit Eind hoven die alhier bij familie op be zoek was, aan de Kanaalkade een harde klap. Hij ging naar buiten en constateerde dat zijn auto die voor de woning geparkeerd stond, ernstig was beschadigd. Een 50-tal meters verder stond een wagen die kennelijk ook schade had opgelo pen. Toen de heer Van B. er heen liep, reed deze auto door, maar een dame had het kenteken opgenomen De rijkspolitie stelde een onder zoek in, waaruit bleek dat de wa gen toebehoorde aan H. M. M. te Koewacht. Later bleek dat een zekere P. M. eveneens uit Koewacht, de auto had bestuurd. Deze kreeg uiter aard een bekeuring en zal zich tc zijner tijd hebben te verantwoor den wegens de aanrijding èn door rijden. Winkelweek Voor de 29e maal zal dit jaar te IJzendijke van 16 tot 24 oktober een winkelweek worden gehouden. Voor het publiek zullen er een twintigtal mooie prijzen te winnen zijn. De eerste zondag is er dan tevens de najaarskermis. Ook zal er deze zondag een oriëntatierit worden gehouden voor auto's en motoren over een afstand van 60 km. De rit zal worden verreden met medewerking van de W.Z.A. C slaagd Aan de technische hogeschool te Delft is geslaagd voor het propedeutisch examen ele' Irn- technisch ingenieur de heer S. A. C, Dierick .alhier. De gemeenteraad komt bijeen Vrijdag 15 oktober a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de gemeenteraad van Vogelwaarde. Op de agenda komen o.m. de volgende punten voor: overeenkomst exploitatietekort ambulancedienst St. Liduina-zie- kenhuis te Hulst; aanwijzing vertegenwoordiger in het algemeen bestuur centrale dienst bouw- en woningtoezicht; onbewoonbaarverklaring van de panden Provincialeweg 44, Sasdijk 50 en Rapenburg 112; aanstelling gemeente-arbeider in vaste dienst; onderhandse aanbesteding her straten Schoolstraat; vergoeding exploitatiekosten kleuteronderwijs. Het exploitatietekort op de ambulancedienst van het zieken huis te Hulst bedraagt 15.700. De zeven garanderende gemeen ten Clinge, Graauw, Hontenisse, Hulst, St. Jansteen, Koewacht en Vogelwaarde nemen ter dek king van dit tekort een bedrag van 0,60 per inwoner voor hun rekening. Voor Vogelwaarde be tekent dat een bijdrage van 3405 x ƒ0,60 ƒ2043. Wethouder Peersman wordt voorgedragen als vertegenwoor diger van de gemeente in de centrale dienst en als plaatsver vanger het lid van de gemeente raad de heer W. Lambert. B. en W. stellen voor de heer J. A. Collet per 1 oktober te be noemen tot gemeente-arbeider in vastp dienst. De herbestrating van de School straat te Boschkapelle wordt door de centrale dienst geraamd op 13.500. Examen semi-arts Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het semi-artsexamen de heer H. G. van Haelst te Zuiddorpe. Illllilllilillllillllllllllll!! lillllHllllllllllilillllllllllll» MAANDAG 11 OKTOBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 „De goudrovers van fort Ben ton". DINSDAG 12 OKTOBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 ,.De goudrovers van fort Ben ton". WOENSDAG 13 OKTOBER Terneuzen: Wijkgeb. „Groene Kruis, v. Steenbergenlaan 65, 7.30 uur: Jaarvergadering afd. Terneuzen, „Groene Krius". Café De Vriendschap, 7.30 uur: Vergadering „Oud-Ter- neuzen". «iiHiitHtinitmiitiiiiiiiiiiinnininiiiimimmHnniinmminiiNiiinniiimniminminui' Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! Keurig zakdoosje (ledig) gratis bl) uw apotheker of drogist. De Algemene Bank Nederland biedt u drie mogelijkheden van veilig en vertrouwd sparen. Tot f.1000,- per maand direct opvraagbaar; voor grotere bedragen opzeggingstermijn van één maand Maximum tegoed f. 50.000,-. 3,5 opvraagbaar; voc lijn van één maan Tot f.1000,- per maand direct opvraagbaar; voor t grotere bedragen opzeggingstermijn van één maand. Maximum tegoed f. 50.000,- voor particulieren en f. 100.000,- voor verenigingen en stichtingen. 4,5°/c Eerste storting tenminste f. 1000,-. Drie maanden op zegging voor bedragen tot f. 5000,-; zes maanden voor hogere bedragen. Maximum tegoed f. 50.000,- voor particulieren en f. 100.000,- voor verenigingen en stichtingen. CNederlandsche Handel-Maatschappij De Twenlsche Bank) ïisras Beurs ongeanimeerd; AKU flauw Het gesprek van de dag was op de effectenbeurs ook vandaag de aangekondigde nieuwe staats lening van 5% procent tegen 99%. De huidige 5% procent lening 1965 werd gehandhaafd door steunaankopen op 99%, dus een fractie boven de uitgiftekoers van de nieuwe lening. Overigens waren de staatsfondsen eerder een fractie lager met weinig han del. Inmiddels heeft zich nog een nieuwe lening aangekondigd in de vorm van de 6 pet uitgifte van 20 miljoen dollar van een Franse petroleummaatschappij, waarin de Franse staat een groot belang heeft. Deze obligaties zullen hier ter beurze officieel worden ge noteerd. Onder die omstandig heden is het mede afhankelijk van de institutionele beleggers en van het buitenland, voor welk bedrag op de nieuwe staatslening zal worden ingeschreven. Een tweede belangrijk punt van de markt was de flauwe stemming voor AKU. Nadat dit fond; vrijdag 15 punten was ge daald op de teleurstellende mede deling over de resultaten van het derde kwartaal, volgde vandaag nog een koersdaling van 10 pun ten, waarmee AKU afzakte tot 415 en zelfs op 412 werd gedaan. Ondanks het feit dat de be langstelling voor de internatio nals uitermate beperkt was, handhaafden zij zich op de vorige koers. Olies waren zelfs vast ge stemd en liepen op tot 146,50, een koersverbetering derhalve van ruim anderhalve gulden. Ook Unilever en Philips waren prijshotidend, maar laatstge noemde- vooral was vrijwel zon der affaire en noteerde de gehele middag 120. Aan het verloop van Wall- street, waar men opgelucht was door de geslaagde operatie van Johnson, heeft het niet gelegen. In Amsterdam echter ontbrak elke ondernemingsgeest. Ook de lokale industriefondsen werden hierdoor getroffen en lieten ad- vieskoersen horen, die iets onder die van vrijdag waren. Aandelen VI. A. M. werden op de incou rante markt genoteerd op 65 gb. PROVO'S BEKLADDEN BURGEMEESTERS WONING Vier zich anarchisten noemen de provo's hebben zaterdagnacht de ambtswoning van Amsterdams burgemeester, mr. G. van Hall, aan de Herengracht met witte verf beklad. Kort nadien werden zij door de politie aangehouden wegens vernieling en naar het bureau Singel overgebracht. Hetbracht. Seolto—AZVV 2-0 AZVV heeft tegen de krachts verhouding in de eerste neder laag geleden. Zeker driekwart van de wedstrijd was AZVV in de meerderheid, maar de anders zo schotvaardigge voorhoede kon deze middag het doel met vinden. Zelfs tien minuten voor tijd toen de Seolto-doelman Hartman de AZVV'er Visser on deruit trok om een doelpunt te voorkomen, was Jopie Dieleman in tweede instantie niet in staat de toegekende strafschop in een doelpunt om te zetten. In eerste instantie had hij de bal buiten bereik van de doel man in het doel geschoten, maar de arbiter kende deze goal om onnaspeurlijke redenen niet toe. Vier minuten voor het einde kreeg Seolto een indirecte vrije schop te nemen. Doelman Van de Broeke probeerde te stoppen. Dit lukte maar half en via zijn handen belandde de bal in het doel (1—0). AZVV trok met man en macht naar voren om tot de ge lijkmaker te komen, maar dit resulteerde in een snelle tegen aanval van Seolto, waarbij Ardan de zege van de thuisclub met een zuivere treffer veilig stelde (2—0). Het was een geflatteerde over winning die Seolto aan de top van de ranglijst bracht. Rillandia—Tein. Boys 1—2 De Tern. Boys zijn er niet zon der moeite in geslaagd tegen Ril landia de beide punten te verove ren. De thuisclub begon met 'n offensief dat evenwel geen goals opleverde. Zo misten De Boer en Deurloo twee fraaie kansen. Toen was het woord aan de Boys. Ze vielen krachtig aan en hadd-en pech toen de lat en de paal Rillandia een paar keer moesten helpen. Met blanke stand werd gedraaid. Na de her vatting forceerden de Boys reeds in de eerste minuut een voor- snrong, toen De Jonge de verde diging van Rillandia in de luren legde en doelman Moerland kans loos sloeg. (0-1) Binnnen de vijf minuten voerde Meertens de sco re op tot 0-2, waarna Rillandia 't tempo verhoogde en de Boys veelal op eigen helft terugdrong. Het overwicht leverde slechts één goal op van Deurloo. Fet ein de kwam- met 'n ietwat geflatteer de zege van de Boys die vooral op 't eind van de strijd in de ver drukking waren gekomen, terswijk is zaterdagavond' het grendelde dezaak af en bleef overeind. Intussen heeft deze benauwde overwinning de Boys aan de top gebracht. Hoek—Krabbendiike 1—2 Het gaat Hoek in de vierde klasse B niet voor de wind. De thuisclub miste Meertens, Kra mer en Deij. In de laatste mi nuten onthield scheidsrechter Boone Hoek een zuivere straf schop toen Lobbezoo opzettelijk de bal met de hand speelde. Hoek oefende al direct enige druk uit. Bij een doorloopbal van De Koeijer naar midvoor Uiterwilgen ging deze op het Krabbendijke-doel af, maar Krie- kaard stond op de juiste plaats. Hoek kwam terug via Ro- meijnsen die de bal doorplaatste naar Uiterwilgen en diens schot ging via de paal naast. Krabbendijke probeerde het in de 25e minuut via linksbuiten Traas, maar doelman Knol sloeg de bal nog net uit de rechter bovenhoek. Na de hervatting zat Hoek weer op het Krabbendijke-doel en Kriekaard wist een hard schot van Kiel nog net corner te slaan. Kiel nam deze hoek schop zelf waaruit Uiterwilgen de bal inkopte, maar de back Tramper stond op de doellijn en trapte de bal weg naar Traas, die aan de haal ging. Zijn schot ketste tegen de lat. Linksbinnen Poortvliet ving de terugsprin gende bal op, maar schoot hoog over. Krabbendijke drong Hoek te rug en in de 14e minuut viel het eerste doelpunt. De bal ging van Tramper via een Krabbendijke- been buiten de lijnen. Linksbin nen Poortvliet gooide de bal vlug in (echter verkeerd) naar mid voor Van Iwaarden die via de binnenkant van de paal scoor de (01). Even later schoot Poortvliet een vrije trap we gens hands van Harms tegen de lat en doelman Knol wist 'n schot van Van Iwaarden corner te werken. Hoek bouwde weer een aan val op, waarbij Lobbezoo hands maakte. De Hoek-spelers appel leerden voor een strafschop. Scheidsrechter Boone wees de protesten af. Hoek was hierdoor wat gedeprimeerd, waarvan Krabbendijke profiteerde door Poortvliet (02). Hoek probeerde nog iets te redden en toen Kriekaard de bal corner werkte, nam Romeijnsen die over links. De bal kwam hoog voor het doel, waar de meegekomen Tollenaar prachtig inkopte (12). De resterende tijd was tekort voor de verdiende gelijkmaker. zijn de 19-jarige leerling-typo- graaf P. B.; de 17-jarige scholier W. A. S.; de 29-jarige schoonma ker T. A. B. en de 20-jarige mej. M. G., zonder beroep. Commissaris P. L. Landman zei dat de arrestanten op grond van vernieling niet voor de po litierechter kunnen worden ge- Rico Bulthuis 32) Mevrouw Weber sloeg de ban den op haar hart toen ook deze deur gesloten bleek te zijn, want deze kamer had alleen een knip aan de binnenzijde. Ross hief zijn vuist op en hamerde twee maal krachtig tegen het dunne hout. Er klonk gestommel en daarna zachte, maar snelle voet stappen over het zoldertrapje. De knip werd weggeschoven. Tegelijk trok Ross de deur open. Daar stond Tilly. Ze stond daar in een staat van verregaand négligé. Bridee kuchte geamuseerd. Tilly 'greep de knop en sloeg de dêür met een zwaai dicht, maar Ross, aan de buitenkant, had de knop weer te pakken en rukte terug. Het meisje verloor haar evenwicht en tuimelde bij het terugschieten van de deur tegen de inspecteur aan. Het was een comedie zonder woor den. Tilly hief haar hand op en kletste Ross een klap over het gezicht. Mevrouw Weber trappelde als een kind. „Tilly, Tilly de heren zijn van de politie „Ahhh," riep Tilly langzaam en sarcastisch. „Ach zo, zijn ze dat. Heeft u eindelijk dan toch maar besloten, ellendig wijf?" Ze leund'e tegên de deurpost aan en hield de vuisten in de zij. Ze keek door een gescheurde vitrage van wit-blond haar naar de mensen op de gang. „Wat een overwinning... wat een succes, maar helaas voor u te laat, beste mensen! U kunt me niets bewijzen, lieve me vrouwtje. Ross nam een sprongetje, pas seerde het honende meisje en wipte de trap op. Hij werd ech ter op de voet gevolgd door Til ly, die hem bijna letterlijk op de huid zat. Ze hijgde van woe de, maar zei geen woord toen Ross als een voetganger die haast heeft, de zolder inspec teerde. „Zo'n grote meid, bang in het donker," spotte Ross. „Je bent gek, vent!" Ross legde zijn handen om het glas van een koperen olielamp, waarin een kleine vlam zachtjes danste. Hij trok zijn handen snel terug en blies op zijn vingers. ,Au!" zei hij zacht. „Dat bewijst niks, idioot!" gil de Tilly aan zijn oor. „En dan alléénging Ross bedaard verder. „Alléénsmaalde Tilly. „Bah, nare intrigantchan teur flessetrekker." Ross trok een pruimenmondje, hij antwoordde onderrichtend: „Alleen maar een inspecteur van politie, meisjelief." Dan roerde hij met zijn vulpotlood in een asbakje op tafel en telde de peukjes bij tien tegelijk. „Wat kunt u roken, dametje, mèt en zonder lippenstift en dat alles in één nacht: en helemaal alleen in de duisternis „Vent, nare vent, ik wurg je." „Moet u beslist niet doen, juf frouw, daar kunt u last mee krij gen." Tilly ging er bij staan als een straatmeid die dronken is, ten einde haar diepe verachting goed te tonen. Ze sprak op een trei terende manier, die echter de laatste sluis was voor een woe dende tranenvloed: „Wat leuk hè, om op de kamer van een meisje te komen, die in haar hemd staat. Leuk als je zo veel macht heb, om dat te kun nen doen. Wilt u soms even uit rusten? Daar is mijn bed. Ross nam voorzichtig een ron de kapspiegel van een bouwsel, dat in de verte op een toilet spiegel leek. Hij veegde het glas schoon met zijn mouw en hief de spiegel voor Tilly's verhitte gezicht. „Aanschouw deze verleidelijke Eva", zei hij doodernstig. Toen kwamen de tranen. Tilly Agarra huilde van woede en vernedering en liet zich op haar bed neervallen. „Juffrouw", sprak Ross vrien delijk en zacht. Tilly greep een poederdoos, die naast het divanbed op een kistje stond en smeet de doos naar Ross. Hij stond enkele seconden lang in een rose wolk. „Ik kom vanmiddag op uw kamer terug," zei Ross, zich af kloppend. „Als u dan weer uw poeder zo zorgeloos verspilt, dan neem ik u mee wegens verkwis ting." Hij nam een pijp, die naast, de peukjes in het asbakje stond in zijn hand en stak het ding bij zich. „Als u het huis verlaat, dan wordt u aangehouden en dat zou me spijten," zei hij. Hij liet de schokkende en beslist onbekoor lijke Tilly liggen, liep het steile trapje af en sloot de deur, was getuige van een scène tussen de majoor en de rechercheur. Dupuis wilde naar binnen om zich te gaan kleden en Bridee weigerde met een beslistheid als was hij de procureur-generaal zelf. „En ik ga wel." „Majoor," zei Ross, mevrouw Weber wenkend, dat ze zich er niet mee moest bemoeien, „uw houding is vreemd, doch onder toezicht kunt u zich wassen en kleden en dan komt u naar be neden toe en dan praten wij eens rustig samen." Dupuis schreeuwde dat hij een aanklacht in zou dienen, waar op hij ten antwoord kreeg, dat hij dat voornemen beslist ten uit voer moest brengen en die aan klacht dan niet weer intrekken, zoals dagelijks gebeurde. (Wordt vervolgd.) Bejaard echtpaar aangereden en gedood Op de Groenloseweg in Win- tterswijk is zaterdagavond het bejaarde echtpaar Hesselink voor hun woning-, het voormalige café „De Kapper", verongelukt. De man die plotseling de weg was opgelopen, werd door een auto aangereden en bleef ernstig gewond op het wegdek liggen. Toen zijn vrouw naar haar man wilde toelopen, werd zij door een uit de tegenovergestelde richting komende auto geschept en op slag gedood. De bestuurder van een derde auto bemerkte te laat de waarschuwingen en reed de man nogmaals aan. Volgens de politie is het nog niet zeker of de man nog leefde toen hij voor de tweede maal werd overreden. Drie doden bi]vbl'ancL Bij een uitslaahaê"'brand'"in Sneek zijn vannacht drie mensen om het leven gekomen: de 27-ja- rige heer Vaartjes, zijn 24-jari- ge vrouw mevrouw Vaartjes Kamsman en de zestienjarige zuster van de heer Vaartjes. Een baby van familieleden, die bene den in de woonkamer in de wa gen stond, kon door buren uit 't huis worden gehaald. De brand is ontstaan door het vlamvatten van een houten lam- brizering in de keuken, waar een wasketel op het vuur stond. Het achterste gedeelte van het huis ging bij de brand geheel verloren. Een week celstraf voor Belgische dame Mevr. C. B. uit Knokke had bij het parkeren in Sluis nogal rare capriolen met haar auto uit gehaald. Slechts met behulp van een kennis had zij de wagen een plaatsje kunnen geven, maar niet nadat een andere auto schade had opgelopen. Een opper van de rijkspolitie had vastgesteld dat mevr. B. on miskenbaar naar drank rook. De officier, mr. Andreae. noem de het de eerste keer dat een dame wegens het rijden „onder invloed" voor de balie ver scheen. Voor hem maakte dat evenwel weinig verschil. De eis luidde twee weken gevangenis straf en een jaar ontzegging. Ondanks het pleit van mr. Lp maire die de „moeilijke ga>~"' van de beklaagde aan een o" ratie toeschreef, achtte de po' tierechter, mr. A. W. Thöne, h- bewijs geleverd dat de dame een „borreltje" op had gehad. Hu veroordeelde haar tot een week celstraf benevens een jaar ont zegging. Conform de eis werd E. G. uit Hoofdplaat wegens het rijden onder invloed van sterke drank veroordeeld tot twee weken ge vang plus een jaar ontzegging. Hooivork A. de S. uit Graauw had tij dens een twist met een hooivork staan zwaaien, waardoor een meisje verwondingen opliep. Overeenkomstig de eis luidde de uitspraak ƒ50 boete of 10 dagen hechtenis. Een familievechtpartij te Koe wacht kostte A. S. aldaar 50 of 10 dagen. Ook A. de W. te St. Jansteen was erbij betrokken ge weest. Hij had een hooivork ge hanteerd, waarvan de steel brak meer door de slechte kwaliteit van de steel dan door de kracht van de slag volgens de verdach te. Hij kreeg 40 boete opge legd.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2