Koningin opende wijkgebouw van Wit-Gele Kruis 'voed u goed' tip rookworst HOOFDSCHOTEL? VLEES! „PORGY EN BESS" PRINS BERNHARD LEGDE EERSTE STEEN MR AMERIKAANS HOTEL Verkouden? BURGERLIJKE STAND Loop der bevolkin* van chef-kok Henri Eksteen vandaag is de hoofdschotel: Pagina 0 HF, VRTTTTZF/FTUW Maandag 4/dinsdag 5 oktober 1965 Hoogste waterverbruik Zuigelingenzorg Kok bleef een maand Een kus voor dè koningin VAARWEL „MARINER VIER" HET COMMUNISME IN PERU GROEIT Zware brand in Enschede Nieuw petrochemisch complex in Europoort Met auto-tegen boom twee doden LEVEND VERBRAND ARRESTATIES OP SARDINIË POLIETIEHOND MET BLAUWE LAMP Rookworst doet u in ruim koud water zonder zout, dat u tegen-de-kook-aan brengt. Direct daarna de vlam omlaag om de worst nog 10 a 12 minuten te laten wellen. Dus niet koken! En niet prikkenDan blijft 't huidje heel en al 't vleessap erin. Rookworst is ideaal voor zuurkool, stamppot, erwtensoep, de boterham, hartige hapjes, enz. Bijzondere traktatie is: warme rook worst met groene of savooiekool, gekookte aardappelen en gesmolten boter. En rookworst is puur vlees dus rijk aan eiwitten» vitaminen» mineralen... bouwstoffen voor blakende ge zondheid' L R L U X O „Prachtig werk. Heb je dat zelf gemaakt?" „Ja, maar mijn vader heeft me geholppn". Dit gesprek ging tussen koningin Jufiana en een leerlinge van het Colegio Aru- bano, aan welk college (h.b.s.) de koningin en prins Bernhard zater dagochtend een bezoek hebben ge bracht tijdens hun tocht over het eiland Aruba. Koningin en prins hadden een rondgang gemaakt, maar er kon den slechts twee lokalen worden bezocht, omdat de leerlingen van de andere klassen bij de ingang stonden opgesteld. In het lokaal dat is ingericht voor handenarbeid, kreeg de koningin een model aan geboden van de Koning Willem IH-toren en toen ontspon zich bo venstaand gesprek. In vlotte vaart ging het toen Rillerig Onpi e' tig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO'bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. keüfooMtr 6/j naar het waterdestillatiebedrijf an nex elektrische centrale te Balashl. Uitvoerig werd koningin Juliana voorgelicht door directeur ir. J. Beek. Deze vertelde de koningin dat de capaciteit van de water- fabriek de laatste jaren was toe genomen van 2500 liter per dag tot 10.000 liter en dat men reeds had proefgedraaid met een nieuwe een heid, waardoor de capaciteit zal worden opgevoerd tot 13.000 liter per dag. Aruba heeft het hoogste waterverbruik per hoofd van cle bevolking, zo vervolgde hij. Daarna ging de koningin naar San Nicolas, de havenplaats op de westpunt van het eiland om een wijkgebouw van het Witgele Kruis te openen, Prins Bernhard ging naar de elektriciteitscentrale om deze in gebruik te stellen. De vorstin onderhield zich ge ruime tijd met voorzitter J. Melis. Hij vertelde, dat het wijkgebouw voor vele doeleinden dient maar dat de zuigelingenzorg de voor naamste taak is van de werkzame verpleegsters. Het Witgele Kruis beschikt nu voor 1700 gezinnen over twee gebouwen en er bestaan plannen om op Aruba een derde te bouwen. Ter herinnering werden de koningin twee bijzettafeltjes aangeboden van zgn. kwihihout, een harde houtsoort, die tot een spiegelglad oppervlak wordt gepo litoerd. .Kostelijk" noemde de ko ningin het geschenk waarmee zij zeer ingenomen was. In de elektriciteitscentrale scha kelde de prins een knop over op het moment, dat de wijzer op het controlebord op nul stond. De eer ste keer mislukte deze manipulatie, maar bij een tweede poging had de prins meer succes. koningin en prins keerden daar na naar hun hotel terug, waar zij van wat rust konden genieten al vorens zij moesten vertrekken voor een bezoek aan de Lago Oil and Transport Company, de in San Nicolas gevestigde raffinaderij. Zij zouden daar ook de lunch gebrui ken en als bijzonderheid kan wor den vermeld dat het bedrijf de kok een maand langer in dienst heeft gehouden dan in de bedoeling lag Deze kok moest reeds vorige maand met pensioen maar men heeft hem een maand respijt gege ven om nog over de diensten van deze vakman te kunnen beschik ken. Prins Bernhard legde zaterdag middag de eerste steen voor de bouw van een hotel voor de Ame rikaanse onderneming Sheraton. Hij tekende een oorkonde die aan de plechtigheid herinnerde en deed deze in eèn oranje koker, die hij in een opening in de steen liet vallen. Vervolgens metselde hij een steen op het gat en dat was het einde van de plechtigheid. De Lago Oil and Transport Com pany had met het oog op eventuele regen een overdekte entrée laten maken: kosten 700 dollar. Voordat koningin en prins zich op weg be gaven, brak een hevige regenbui los, die nog voortduurde toen zij in de auto stapten, maar toen zij bij de raffinaderij uitstapten, was het droog en behoefde de overdek te entrée geen dienst te doen. De zesjarige Gina Botta die on langs werd uitverkoren als „little miss Aruba", mocht de koningin bloemen aanbieden. Zij liet de aan bieding vergezeld gaan van een charmant gebaartje: staande op haar tenen kreeg de koningin een kus. TERNEUZEN Geboren: 24 sept. Ronald Jo- hannis Cornells, z. van Celestinus C. J. Bleyen'oerg en Antonia T. te Maller, won. te Westdorpe; Paula Anna, d. van Oene Ribbens en Leo- poldine Wisse, Marijkestraat 17; 25 sept. Else Marga, d. van Mattheus Verhoef en Margaretha W. Visser, Pijnboomstraat 94; 26 sept. Diene- ke Johanna, d. van Leendert C. de Ruijter en Antonetta M. Quist, won. te Sluiskil; Izaak Adrianus Cornells, z. van Cornelis Bogerd en Adriana Verhef], Acaciastraat 13; 27 sept. Maarten Jacob, z. van Cor nelis Witte en Helena L. Verduijn, won. te Westdorpe; Andrew Wil liam, z. van Leendert van der Bent en Tilly E. de Cooker, Gou denregenstraat 6; Hans, z. van Johny Dhondt en Alma E. van Laere, won. te Axel; Leent.je Eli sabeth, d. van Hendrik van Kooten en Aagje Ippel, won. te Werken dam. Huwelijksaangiften: 24 sept. Jo hannes Milhous, 22 jr jm. (won. te G'oes) en Jacomine Adriana Mul- lie,19 jr jd.; 28 sept. Jacobus Dekker, 22 jr jm. (won. te Axel) en Adriana Geene, 26 jr. jd; 29 sept. Gerrit Langeraar, 28 jr jm. (won. te Vlissingen) en Cornelia Elizabeth Smallegange, 22 jr jd. Huwelijksvoltrekkingen23 sept. Jacob J. Dubbeldam, 29 jr. jm. en Janna de Feijter, 18 jr jd.; 30 sept. Jacobus J. Dees, 19 jr jm. en Mag- dalena A. de Schipper, 16'jr jd. (won. te IJzendijke)Leendert de Kraker, 24 jr jm. en Maria J. van Kerkvoort, 21 jr jd.; George D. M. de Schepper, 22 jr jm. (won. te Sluiskil) en Paulina A. M. ten Ha ken, 23 jr jd. Overleden: 24 sept. Leendert J. Dees, 87 jr ongeh., won. Emmalaan 1; Anna J. M. van Dommelen, 55 jr echtgen. van J. F. Verhoosel, won. te Westdorpe; '25 sept. Sara M. Meertens, 84 jr geh. gew. met Martinus Dieleman, won. Iepen laan 34; Franeiscus E. Bauwens, 83 jr echtgen. van J. O. Hame- lijnck, won. te Westdorpe; 28 sept. Peter van Harn, 26 dagen, won. te Sluiskil. m Ingekomen personen: G. C. J. de Boever, Vlooswijkstr. 18 van Vlis singen; P. Scherpenisse, Iepenlaan 48 van St. Annaland; H. P. Scher penisse, Iepenlaan 48 van St Anna land; P. Campbell, N. Kerkstr. 17 van Assenede (B.); M. L. L. van Cauwenberghe, N. Kerkstr. 17 van Schelderode (B.)L. M. Kalle, N. Kerkstr. 17 van Zelzate (B.)V. G. I. Vercoutere, N. Kerkstr. 17 van St. Kruis (B.); M. T. Scherbeijn Zegers, A. Thijmstr. 1 van Hoofd plaat; E. J. de Winter, Goudenre- genstr. 17 van Assen. C. F. Ver- schelling, Burg. Geillstr. 25 van Zeist; M. K. Keesen, Iepenlaan 4S van Rotterdam; H. J. van Damme, Mart. Eijkestr. 17 van Sas van Gent; M. J. R. Straub, Magnolia plein 26 van Middelburg; E. J. B. Klerks, Iepenlaan 48 van Rotter dam; A. MielenBrand, Bernhard- straat 20 van Dordrecht; L. C. Heijnen, K. Kerkstr. 22 van Beek en Donk; R. J. de Meijer, A. Thijm- straat 1 van Breskens; C. de Tree, Grenulaan 14 a/b van Gorinchem; S. C. de Tree, Iepenl. 48 van Go- rineliem; J. Koster, H. Heijerman- straat 39 van Axel; M. van Stee, Staringstraat 18 van Yerseke; M. de JongeMuylwijk, Klaassen- straat 18 van Leiden; J. A. de BraaiKamerik, H. Heijerman- siraat 59 van Rotterdam; M. L. de Smet, Dokweg 25 van Axel; C. E, Vogelzang, H. Heijermanstraat 83 van Oostburg; W. C. A. M. Schoo- nen, Axelsestraat 90 van Best; J. Prevo, A. Thijmstr. 1 van Riliand- Baih; M. J. Veltmaat, N. Kerk straat 17 van Veldhoven; J. A. Meertens, N. Beetsstr. 18 van Hoek; K. van Genderen, caravan Scheepswerf van Westdorpe. De Amerikaanse geleerden heb ben het contact verbroken met de „Mariner vier", het ruimte vaartuig dat in juli de eerste op namen van nabij van de planeet Mars naar de aarde zond. Een woordvoerder van het „Jet Propulsion"-laboratorium in Pasadena zei: „we zeggen vaar wel en goed gedaan". De Mariner vier bevond zich bij het verbreken van de verbin ding op een afstand van om streeks 300 miljoen kilometer van de aarde op weg naar een baan rond de zon. De zenders zwegen reeds enige tijd. Een Peruaanse parlementaire commissie, die werd ingesteld om een onderzoek in te stellen naar 'r doordringen van het communisme in Peru, heeft in een rapport ver klaard dat er een internationaal communistisch plan bestaat om Peru en andere Latijns-Amerikanse landen onder communistische over heersing te brengen. 1700 Peruanen worden thans in communistische landen ingewijd in de techniek van de guerilla-oorlog- voering. De communisten hebben bij hun pogingen om in Peru het heft in handen te krijgen, het land in een aantal sectoren verdeeld. Zij zijn tot in de regering doorgedron gen. De commissie stelt in haar rap port ook het optreden aan de kaak van het Peruaanse nationale be vrijdingsfront, de linkse revolutio naire beweging en de revolutionai re trotzkistische arbeiderspartij. Nagenoeg de hele dag heeft het zaterdag gebrand in de ge bouwen van de handelsmaat schappij Vromen in Enschede, een handel in oud papier in de buurt van de haven. De brand begon omstreeks tien uur 's mor gens en breidde zich in korte tijd over het hele gebouwencomplex uit. Het grootste deel van de loodsen evenals de inhoud, balen textielafval en papier, benevens persmachines, ging verloren. Het vuur vernielde ook twee auto's. De schade wordt geschat op een miljoen gulden. Het bedrijf is tegen brand- en bedrijfsschade verzekerd. De N.V. Badger in Den Haag heeft een aanvang gemaakt met de bouw van Konam's miljoenen dollars kostende petrochemisch fabriekscomplex in de Europoort zone bij Rotterdam. Konam is een gezamenlijke onderneming van de Celanese Corporation of America en de Koninklijke Zout-Ketjen. De firma Badger kreeg het contract voor de leve ring van het ontwerp, de inge nieurswerkzaamheden en de aan schaf voor een belangrijk deel van de fabriek, alsmede voor de bouw van het complex. In den beginne zal een door Celanese ontwikkeld butaanoxy- datieprocêdé worden gebruikt om azijnzuur te maken. Andere eenheden voor de productie van butylecetaat, vinylacetaat, me thanol, butanol en formaline zul len aan het complex worden toe gevoegd. Met het ontwerp werd begin 1965 begonnen terwijl de eerste fase van de fabriek in de tweede helft van 1966 gereed zal komen De N.V. Badger is een dochter maatschappij van de Badger Compagny Inc., Cambridge, Mass, (US.A.). De 20-jarige E. Jans uit Sel- lingerbeets en de 18-jarige mej. A. Dik uit Wedde zijn in de nacht van zaterdag op zondag bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Na een dansavondje in Vlagt- wedde zou de jongen met zijn auto het meisje naar huis bren gen. In de buurtschap Veele in de gemeente Vlagtwedde reed de auto tegen een boom. Beide in zittenden waren op slag dood. Het heeft maar weinig ge scheedl of de 53-jarige metselaar J. K. Burgemans uit de Jasmijn straat in Rotterdam en zijn zes jarige kleinzoon zouden zater dagavond levend zijn verbrand in een badcel, die de metselaar op de zolder van zijn woning aan het bouwen is. Er ontstond na melijk een kritieke situatie toen een pan met mastiek die in de badcel stond vlam vatte. Het tweetal kon niet vluchten omdat de deur van de cel die aan de binnenkant geen knop had, was dichtgevallen. De metselaar heeft aanvanke lijk geprobeerd de vlammen met zijn handen te blussen. Hij hoef de echter dit pijnlijke karweitje niet lang vol te houden, want zijn echtgenote die toevallig was bo vengekomen, kon hen uit de be narde positie bevrijden. Het vuur breidde zich daarna snel uit, maar de inmiddels gewaar schuwde brandweer kon de vlam men blusen. De zolder was toen echter al eeheel uitgebrand. De materiële schade was eroot. De Italiaanse politie heeft in een villa van een Amerikaanse arts bij Arzachena op Noord- Sardinië wapens, 1 nazi-onder scheidingen en -lectuur gevon den. De arts, dr. Marvin Kenneth Lane, en een Duitse vrouw zijn gearresteerd. De politie was hen op het spoor gekomen nadat eer der deze week in een. villa te Rome een grote hoeveelheid wa pens en munitie in beslag waren genomen en twee Italianen wa ren gearresteerd. Er werden toen ook brieven gevonden met het adres van de Amerikaan. De villa in Rome werd be waakt door een leeuw. Tot de op Sardinië in beslag genomen wapens behoren antie ke pistolen maar ook onderdelen van moderne automatische wa pens. Rechercheur Franz Schamberger heeft zijn hond uitgerust met een blauwe lamp, welke thans aan de praktijk wordt getoetst. De politieman vindt, dat zijn dier vooral 's nachts beter te herken- nen is. 2911F S Ion BINNENKORT WEER 'N Tl PI Publicatie van Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren, Vlaeseonserven U HEDENAVOND 4 OKTOBER en DINSDAGAVOND 5 OKTOBER nog twee speciale filmvoorstellingen q met de uitzonderlijk mooie technicolor film Bespreek tijdig uw plaatsentelefoon 2041 R

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 6