KERKDIENSTEN Opperste Sowjet stelde program op voor de industrie 27 NIEUWE MINISTERIES Verkouden? ■lUsJrhli Lezers die schrijven Zendagdienslen De misdaad van Richard Ross Voor de zondag Gemeenteraad van Zuidzande De vulkaanramp op de Philippijnen Chroesjtsjov gehekeld Harder werken Lid partijpresidium 't is voedzaam - een (FYFFES) banaan Kloof dreigt Taai-eiland in tweeën te splijten 't is lekker - een FYFFES) banaan 't is gezond - een (FYFFES) banaan Pagina 2 >F VRffF ZF.FITW Zaterdag 2 oktober 1965 De Russische opperste sowjet is vrijdag in het Kremlin bijeengeko men om een nieuw programma ter verbetering van do Russische in dustrie te bespreken. De eerste vice-premier en lid van het presi dium Kirill Mazoerov diende het plan in tijdens een openingsrede. De meeste leiders waren aan wezig, ook premier Kosygin, die het plan maandag bij het centrale comité van de partij indiende. De opperste sowjet is het Rus sische equivalent van een parle ment. Het komt tweemaal per jaar bijeen om de besluiten die reeds door regering en partij zijn geno men, te ratificeren. De ingediende voorstellen om vatten de instelling van 27 indus trieministeries, waarvan elf betref fende verschillende takken van machinebouw, gasindustrie en ver- keerswerken, waarin de onder nemingen rechtstreeks onder de centrale ministeries komen te staan. De ministeries zullen het vijftig tal regionale economische raden vervangen die destijds door Chroesjtsjov zijn ingesteld. De decentralisatiepolitiek van laatst genoemde werd nu door Kirill Ma zoerov de eerste vice-premier die voorzitter is geworden van een commissie van vijftig leden voor nadere bewerking van de voorstel len gehekeld als ingewikkeld en moeilijk uitvoerbaar. Het nieuwe programma geeft fabrieksdirecteuren belangrijke be voegdheden. De arbeiders zullen worden aangespooid door toesla gen en bredere verdeling van de winst. Het algemene beheer zal echter in regeringshanden blijven. Mazoerov zei dat twee van Chroesjtsjovs voornaamste hoog ste instellingen, de opperste econo mische raad en de raad voor de nationale economie, zullen worden opgeheven. In plaats daarvan krijgt de staatsplancommissie (gosplan) meer bevoegdheden bij de indus triële organisatie. Van de nieuwe ministeries zijn elf nationale ministeries, belast met de verschillende takken zoals gas, transport en bouwnijverheid. Daarboven komen nog 16 mini steries in de unie-republieken die werken via eendere ministeries in de 15 republieken. Deze zullen de produktie van metalen, brandstof, olie, licht en energie, visserij, geo logie en handel beheren. De 51-jarige Mazoerov is partij leider in Wit-Rusiand geweest voordat hij in maart lid werd van het twaalf leden tellende partij presidium. Vrijdag sprak hij zijn eerste grote rede uit. Hij zei dat de Russische indus trie er behoefte aan heeft dat de instellingen die belast zijn met het economische leven, hard werken en niet alleen maar bevelen uit delen, haastige improvisorische besluiten nemen en de praktische ervaring verwaarlozen. Dit zei hij blijkbaar als kritiek op Chroesjt sjov, aan wie een onwetenschappe lijke behandeling van de industrie is verweten. Mazoerov zei dat het nieuwe systeem een juiste combinatie zal verzekeren van gecentraliseerde leiding met het ontwikkelen van plaatselijk initiatief. Ondanks alle tekortkomingen is de industriële ontwikkeling in de periode van het zevenjarenplan (19591965) jaar lijks met 9,1 procent gestegen, zei hij. In de V.S. was dit 3,9 procent, in Engeland 3,5 procent, in West- Duitsland 6,3 en in Frankrijk 5,6 procent. Toen het plan voor de eerste maal door premier Kosygin werd bekendgemaakt, werd gesproken van het vormen van twintig nieu we ministeries. Waarom vrijdag werd bekendgemaakt dat dit er 27 zullen zijn, kon niet worden uitge legd. Dronken automobilist tegen boom: één dode De 45-jarige mevr. Christina Wilhelmina Francisca Breemer van Bonzei uit Den Haag is don derdagavond tegen elf uur op de Van Alkemadelaan in de resi dentie omgekomen bij een ver keersongeluk, veroorzaakt door een dronken automobilist: de 52- jarige procuratiehouder M. B. uit Den Haag. De vrouw reed van een feestje mee in de auto van de procura tiehouder. Op de van Alkemade laan bij het Willem Witsenplein haalde B. in 'n bocht een H.T.M.- bus in, passeerde de bus en „sneed" het gevaarte, waarbij de auto de bus aanreed en vervol gens tegen een boom sloeg. Me vrouw Breemer, die naast de be stuurder zat, overleed te plaatse. De automobilist had verwondin gen aan zijn been en zijn hoofd. Na behandeling in een zieken huis, werd hij naar het politie bureau overgebracht om zijn roes uit te slapen. ACTIVITEITEN IN ZUID-VIETNAM Een eenheid van de vietcong, naar schatting een bataljon, heeft donderdag een gevecht van meer dan 12 uur geleverd met vijf Zuidvietnamese bataljons, 80 km ten zuidwesten van Saigon, in de zuidelijke Mekong-Delta. De vietcong zouden hierbij 68 doden tellen, de regeringsverlie- zen werden licht tot gematigd genoemd. Vrijdag hebben Amerikaanse bommenwerpers een aanval ge daan op een vietcong-concentra- tie op 540 km ten noordoosten van Saigon, bij de stad Guang Ngai. De gemeenteraad van Zuid zande kwam donderdag onder voorzitterschap van burgemees ter J. de Wilde bijeen. De subsidie voor de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk werd met ingang van 1966 verhoogd van 8 cent tot 10 cent per inwoner per jaar. De Zeeuwse stichting voor de revalidatie kreeg een subsidie van 2 cent per inwoner. Voor verbetering van de toi letten in de openbare school stel de de raad een crediet beschik baar van 3000,welk bedrag zal worden afgeschreven in één jaar. Bij de rondvraag stelde de heer P. Moll (prot. christ.) de vraag of inmiddels een oplos sing werd gevonden voor de door hem vermeende controverse in het college van B. en W. naar aanleiding van de vergoeding van reis- en pensionkosten voor de burgemeester. De burgemeester stelde dat er geen controverse is tussen hem en de wethouders, doch dat al leen sprake is van een zakelijk verschil van mening. De meer derheid van het college is van mening dat de woning die voor de burgemeester was beschik- Ex-president Kubitschek wil terug naar Brazilië Ex-president Juscelino Kubit- schek van Brazilië heeft beslo ten uit zijn vrijwillige balling schap in Frankrijk naar zijn land terug te keren. Waarschijn lijk zal hij zondag gaan. Dan gaan tien miljoen Brazilianen naar de stembus om elf gouver neurs te kiezen. Kubitschek verliet Brazilië kort nadat zijn politieke mede stander Goulart eind maart van het vorige jaar door militairen als president was afgezet. Deze militairen hebben de tegenwoordige president Branco aan de macht geholpen. horen, doch hiervoor bleken deze niet te voelen zonder ken nisneming van het geheel. Ook stelde de heer Moll vra gen naar aanleiding van de ratio- bouw, waarbij Zuidzande met drie andere gemeenten is uitge schakeld op grond van het te geringe aantal inwoners. De burgemeester zette uiteen hoe de besprekingen zijn verlo pen en dat het standpunt van G. S. is dat gemeenten met een inwonertal van minder dan 1000 zielen niet voor deze bouwstroom in aanmerking komen. Wethouder Luteijn zei dat hem bij de besprekingen even heeft pijn gedaan het feit dat de ge meente IJzendijke wél in aan merking komt voor de bouw van een aantal woningen, ondanks het feit dat deze gemeente al vele jaren geleden uit deze dienst is getreden. Een moge lijkheid om nog iets te bereiken zag de heer Luteijn in een samengaan van de vier gemeen ten „die thans de woestijn zijn ingestuurd" om te trachten mis schien voor deze vier een „klein bouwstroompje" te verkrijgen. De burgemeester zag hier niet veel heil in en achtte het beter zelf te trachten iets op het ge- Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO'bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. fatötb&UUA ofi President Macapagal van de Philippijnen heeft vrijdag maat regelen genomen tegen profi teurs die dreigen een hongers nood te veroorzaken in 't ramp gebied rond de vulkaan Taal. Tien steden in een gebied 80 km ten zuiden van Manilla zijn tot noodgebied verklaard en de ver koop van voedsel en andere be nodigdheden tegen te hoge prij zen is verboden. Het aantal doden is inmiddels gestegen tot 589. De vulkaan werkt nog en herhaalde aard schokken doen nieuwe erupties vrezen. Het aantal vluchtelingen bedraagt nu 60.000. De bevolking is nog ongeruster geworden na een verklaring van het observatorium van Manilla, die alle verantwoordelijke Phi lippijnen erop wees dat uit de aTarchieven is gebleken dat in 1911 de grootste uitbarsting van de vulkaan Taal vijf dagen na de eerste kwam. De autoriteiten hebben vrijdag de bevolking van de stad Leme- rij officieel meegedeeld dat het niet juist is dat de stad zou wor den bedreigd. Donderdag moest een derde van de inwoners worden geëva cueerd omdat gevreesd werd dat de stad in de aardbodem zou verdwijnen na het ontstaan van een grote scheur van de vulkaan Taal naar het vasteland. Philippijnse verkenningsvlieg tuigen hebben donderdag bij de nieuwe krater van de vulkaan Taal op Luzon, die deze week plotseling is uitgebarsten, een kloof ontdekt die het eiland in tweeën dreigt te splijten, zo is door de politie meegedeeld. De bevolking is nog steeds on gerust omdat de oude en nieu we kraters geen tekenen van verminderde aktiviteit tonen. Officieel is in Manilla bekend gemaakt dat vaststaat dat 589 mensen bij de vulkaanuitbarsting zijn omgekomen. De gouverneur van de provincie Batanga zei dat wellicht 5.000 mensen zijn omge komen. Volgens de politie zal het maanden duren voor het juiste aantal slachtoffers bekend is. Duizenden daklozen na zware brand in Argentinië Een zware brand heeft donder dag een uit hutten opgebouwde wijk ten zuidwesten van Buenos I naar het Aires vrijwel geheel in de as ge-meer dan dezen legd. Vijfduizend mensen werden dakloos en 800 hutten gingen in vlammen op. Volgens de eerste be richten moesten 25 mensen in een ziekenhuis worden opgenomen. reiken. BEGRAFENIS VERMOORDE BRITSE FILMREGISSEUR Het stoffelijk overschot van de vermoorde Engelse filmre gisseur Claude Berkeley is in het middaguur onder tamelijk grote belangstelling op de Portugees- Israëlitische begraafplaats in Ouderkerk a/d Amstel ter aarde besteld. Zijn moeder geheel over meesterd door verdriet volgde, ondersteund door haar dochter uit Parijs en een andere zoon, die uit Milaan was overgekomen, de baar. Er waren ongeveer tach tig belangstellden, o. w. vrienden en collega's. Toen de stoet het kerkhof betrad werden alle aan wezigen groepsgewijs door drie politiefotograf en gekiekt. Voorts waren een hoofdinspecteur en 'n rechercheur van de Amsterdamse zedenpolitie, alsmede enkele le den van de districtsrecherche der rijkspolitie te Amsterdam, allen in burger aanwezig. In de rouw kamer bij de Portugees-Israëli tische synagoge in Amsterdam, waar het lijk stond opgebaard, werd voor de kist werd uitge dragen, een gebed voor de over ledene gezegd. Daarna reed de stoet naar Ouderkerk, waar in de aula een korte samenkomst vol gens het Joods begrafenisritueel bij de kist werd gehouden. Op- pérrabijn S. Rodrigues Pereira sprak in het Frans een troost woord tot de familie. Door vallende lift gedood In het centraal laboratorium T. N. O. aan de Schoenmaker straat te Delft is gisteren een dodelijk ongeluk gebeurd, waar van de 38-jarige chef-monteur H. Witteveen het slachtoffer is geworden. De heer Witteveen was bezig met de reparatie van een lift toen deze van ongeveer 2Vi m hoogte neerstortte. De man raak te met hoofd en armen bekneld en werd in zorgwekkende toe stand overgebracht naar het gast huis te Delft. Kort na zijn op name aldaar is hij aan zijn ver wondingen overleden. baar gehouden na het vertrek bied van woningtoewijzing te be- van de vorige burgemeester, ook voor de tegenwoordige burge meester een geschikte woning moet worden geacht. Nu de bur gemeester deze woning niet com fortabel genoeg acht, is genoem de meerderheid van mening dat geen verdere reis- en pension kosten moeten worden vergoed. De burgemeester meent hierop echter recht te hebben. Bespre kingen zijn hierover door het college gevoerd met het provin ciaal bestuur en het laatste woord is thans aan de raad. Wethouder Luteijn releveerde nog eens de voorgeschiedenis en sprak als zijn mening uit dat deze zaak thans in een dergelijk stadium is, dat in een volgende vergadering de raad zich hier omtrent zal kunnen uitspreken De burgemeester zeide nog dat het gewenst zou zijn thans reeds de opinies van de raadsleden te „VI. A. M BLIJFT DOORBOUWEN De bewindvoerders in de voor lopige surseance van betaling, verleend aan de N.V. Vlissingse Aannemingsmaatschappij in Pa- pendrecht, delen mede, dat zij na besprekingen met principalen besloten hebben de werkzaam heden aan de in aanbouw zijnde projecten volledig voort te zet ten, teneinde zo spoedig moge lijk tot oplevering van de ge reed gekomen woningen en flats te geraken. Bewindvoerders hebben van leveranciers en onderaannemers toezeggingen ontvangen, dat zij hun prestaties blijven leveren eneinde de voortzetting van de bouw te waarborgen. Collecte Anjerfonds Gaarne wil ik u attent maken op de Zeeuwse Collecte die van 4 tot 10 oktober a.s. in de gehele provincie Zeeland en dus ook in onze gemeente wordt gehouden. De Federatie Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening zal zoals ieder jaar de collecte verzorgen, terwijl .de opbrengst bestemd is voor het Anjerfonds en voor vakanties van gehandicapten en bejaarden. Er blijkt in Zeeland nog een grote groep lichamelijke gehan dicapten te zijn, voor wie het moeilijk is met vakantie te gaan. Tevens zijn er vele bejaarden, waarvoor al twee jaar vakantie weken zijn georganiseerd in Cad- zand. De belangstelling voor deze vakantieweken is zo enorm, dat helaas velen moesten wor den afgewezen, omdat er geen geld meer was. Het geld voor het Anjerfonds tenslotte komt ten goede aan verschillende Zeeuwse culturele verenigingen en organisaties. Laten wij allen geven en tonen, dat wij onze medemens niet ver geten. E. RIJPSTRA—KNOOK, Presidente Federatie Vrou welijke Vrijwillige Hulp verlening Terheuzen. Vrijspraak voor sheriff die twee ijveraars voor rassengelijkheid doodde „Niet schuldie" was donderdag de uitspraak van de geheel uit blanken samengestelde jury in de zaak tegen de ondersheriff van Hayneville, Thomas Cole man. Op 20 aug. schoot Coleman in Hayneville, een plaats in de zui delijke Amerikaanse staat Ala bama, twee blanke ijveraars voor rassengelijkheid op straat neer. Eén van hen, een 27-jarige stu dent uit New Hampshire, werd dodelijk getroffen. De ander, 'n predikant uit Chicago, ligt no? in het ziekenhuis. Beiden waren naar Haynesvlle gekomen om de negers te helpen bij het opeisen van hun grondwettelijka stem rechte. De verdedigers van Coleman hadden vijftien getuigen verza meld, van wie enkele verklaarden dat één van de ijveraars een re volver en de anider een mes bij zich droeer. Hoewel een paar negermeisjes getuigden dat de twee mannen ongewapend wa ren en de openbare aanklager, die aan Coleman moord ten laste legde, zei dat nooit een spoor van deze wapens was gevonden en dat de getuigen logen, kwam de jury tot vrijspraak. Verschei dene juryleden gingen naar Coleman om hem de hand te drukken. Coleman gaf tijdens het pro ces toe dat hij op de twee man nen had geschoten. Zijn verdedi gers voerde echter aan dat de politieman uit zelfverdediging handelde, omdat de mannen ge wapend waren en een dreigede houding aannamen toen hij ze tot doorlopen maande. TEKNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Jiskoot, Markt 25, telefoon 2303. Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene-en Wit-Gele Kruis: zuster E. C. Vogelaar, v. Steenbërgenl. 67, tel. 3360. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend S uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Boor, Noordstraat 8, tel. 666. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel Sas van Gent en Zaamsiag waar genomen door dierenarts C. J. Cysouw, Westkade 119A te Sas van Gent, tel. 01158588. LIEFDE VAN DE BOVENSTE PLANK „Hebt gij Mij waarlijk lief, meer dan dezen?" Johannes 21 15 Christus doet bij Petrus onder zoek naar de liefde. Hij vraagt er driemaal naar. Deze vragen zijn niet gelijk. Ze vragen ogen schijnlijk hoe langer hoe minder. Het lijkt alsof Christus van Zijn liefdeseis voortdurend iets af doet. Het is als bij een afslager, die hoog inzet, maar steeds meer naar beneden gaat: 100 - 80 - 50. „Hebt gij Mij waarlijk lief, meer dan dezen?" „Hebt gij Mij waarlijk lief?" „Hebt gij Mij lief?" In werkelijkheid echter ontdoet Christus in Zijn vragen de liefde van alle bijkomstigheid en opsiersel, om tenslotte een voudig in de liefde zelf te ein digen: „Hebt gij Mij lief?" Het is terecht dat Christus bij deze man, die zo hoog van zich zelf dacht, hoog begint en vraagt „waarlijk liefhebben Dat is. inder daad: liefde van de bovenste plank. Die mag je toch verwach ten bij een man van de bovenste plank. Daar heeft Petrus immers altijd de mond vol van gehad. Petrus heeft zich immers altijd op de voorgrond en op een voet stuk geplaatst. Hij kón meer en hij was meer en hij zóu meer. „Al zouden ze ook allemaal aan U geëergerd worden, ik zal geenszins aan U geërgerd wor den." „Ik zal mijn leven voor U zetten." Christus rekent hier met Petrus' superioriteitswaan grondig af. Nu, Petrus: „Hebt gij Mij waarlijk lief, meer dan dezen?" Er is een tijd geweest, dat Petrus bij deze vraag vrijmoedig en welbewust zijn hoofd had op gestoken, en vlak voor de Hei land was gaan staan en rond blikkend in de discipelenkring gezegd had: „Zeker, Heer! Zó is het! Ik.ik. .ik. Maar nu zakt zijn hoofd neer. Ootmoedig en schuchter, nauwelijks hoorbaar, komt hèt eruit: „Ja, Heer, ik heb U lief." Hij laat het „waarlijk" vallen, en hij laat het „meer dan dezen" vallen. Hij zegt heel eenvoudig: „Ik heb U lief." En dan gebruikt hij een woord, waaruit alle zelf verzekerdheid en eigendunk ver dwenen is. Het is de liefde van. vijftig. Rico Bulthuis 26) „Op de tweede étage", zei hij, „Nou, ik hoor er wel van. De naam van de man staat op de deur op een groot bord. Het is een talenonderwijzer of zoietts. Wie is de politiedokter ook weer?" „Dat is Nooten-die Wael, dok ter." „O ja, dat is Nootje, dat is waar, nou, die belt me wel even, dag commissaris. O ja, de man heet Bob Lucas." Terwijl hij de deur uitging, nam, de commissaris de hoorn van zijn telefoon op. Hij draaide drie cijfers. „Zeg," zei hij, toen er aan de andere kant van de lijn werd op genomen, „zeg, ga eens even met een mannetje kijken. Ik lysb hier het adres en de sleutel, neem Bridee maar mee en waarschuw Noot even. Ik had hier een dok ter en die wil zekerheid hebben." Om half acht had Nellie de do de man eevonden, om kwart over acht was de dokter voor de laat ste maal vertrokken. Nu was de deur op slot. Dokter Brouwer had het getroffen op het bureau, dat de commissaris al aanwezig was en een half uur later gingen er een paar mannen op stap, om te gaan kijken. Gedurende dit half uur werd Eggeling wakker. Hij werd heel 1 anezaam wakker, want hij had teveel gedronken en hij nam, terwijl hij nog in zijn bed zat, een hapje suiker. Hij had hoofdpijn en het roken smaakte hem niet. Na enige trekken gooi de hij de sigaret weg, stapte met 'n pijnlijk gezicht uit bed, trok 'n zijden kimono aan en ging de gang op, om zich naar de bad kamer te begeven. Hij floot schel een operetteliedje en draaide zich om teneinde te zien, wie daar zo haastig op hem af kwam. Het was mevrouw Weber. „Góedenmórgen!" riep Egge. ling opgewekt. „Meneer," riep ze haastig en zacht, „niet fluiten meneer, we... we... we zijn hier in een sterf huis." Mevrouw Weber trachtte te spreken, ze kon slechts klinkers voortbrengen in haar huilkramp: „...mnee u... a... is dóoood..." „W^t, wie is er dood me vrouw?" „Mnee... Luca..." „Hoe komt dat? Wanneer is hij gestorven?" „Gisteravo... oooo... dood in zijn stoel en zo alleen meneer, zo alleen." „Maar heeft u een dokter ge waarschuwd? Is Hogendijk er bij geweest?" Mevrouw Weber maakte afwe rende gebaren. „Te oud meneer, die ouwe man sliep nog, de huisdokter heeft de deur afgeslo..." „Ik kom zo, even wachten," riep Eggeling. Hij draafde naar zijn kamer terug. Toen kleedde hij zich haastig aan, na zich aan de wastafel te hebben geschoren en gewassen. Met een vaart ging hij naar beneden, waar mevrouw Weber in haar pap zat te huilen. Egeling zeide: „Zozo, is Lucas.. Tjonge jonge wat erg, wat heeft hij gemankeerd?" „Hartverlamming zei de dok ter. „Niemand meneer, geen hulp, geen bijstand, geen afscheid, niets... alleen!" Eggeling knikte. Hij troostte haar met wat gemeenplaatsen: „Kop op," riep hij flink. Me vrouw Weber droogde haar tra nen en at weer. ,,'t Pakt je toch an," zei ze mat. Eggeling bromde begrijpend, maakte een gebaar van „niks aan te doen" en ging toen weer de trap op. Op de tweede trap begon hij te hollen, nam drie treden te gelijk, keek eens om zich heen en ging bij dokter Hogendijk naar binnen. De dokter sliep nog, zijn grijze kuif, stak boven de dekens uit, hij leek op een baby. Egge ling gaf hem een duwtje en toen nog een. De dokter rees uit de kussens, als een vogel uit zijn nest. „Hé...Fritz, jij hier, wat is er?" Eggeling legde zijn vinger op zijn lippen, wees op de muur waarachter Lucas op het bed lag en zei met gedempte stem: „Hij is dood." „Wa... wa... wat bedoel je? „Hartverlamming. Maar de huisarts heeft de deur op slot ge. daan." De oude Hogendijk rolde haast zijn bed uit. „Je wilt toch niet zeggen, dat.. Eggeling nadrukkelijk, „Denk er om, jij was gisteren naar de bio scoop, toen ben je 'n eindje gaan wandelen, een uurtje, zo langs de singels, toen zijn we elkaar tegengekomen, jij bent naar huis gegaan en een uur later kwam ik pas. Vergis je nu niet." De dokter zwaaide met zijn witte armen, die uit zijn pyama- jasje staken, door de lucht. „Maar man, ik..." „De bioscoop!" riep Eggeling. „Daarna wandelen, dan slapen! Ik ben hier op het ogenblik niet." Hij had luid geroepen, maar ging weer tot een bijna onhoorbaar fluisteren over, omdat er iemand langs de deur liep. Nog was de dokter niet over zijn schrik heen, hij vroeg, wie was er dan gisteren... „Geen namen noemen,' beval Eggeling gejaagd. „Ik begin er nou niets meer van te snappen, maar ik ben verder niet nieuws gierig." „Mijn kast..." Hogendijk wees naar een antiek kabinet met een gezicht, alsof er spoken in zaten. „Niks te kast," beet Eggeling hem toe. De dokter danste van opwinding, hij was grauwbleek: „Maar man, als ze mijn kast...' (Wordt vervolgd). ZONDAG S OKTOBER 1965. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel; 10 u. en 14.30 u. Ds. P. J. Pennings. (10 u. Bed. H. Doop.) Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen. (Bed. H. Doop.) Hulst: 10 u. Ds. J. A. H. Brok. Philipinne: 9 u. Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 10.30 u. Ds. E. E. Stern. Sluiskil: 9.30 u. en 11 u. Ds. Ruis. (11 u. Bed. H. Doop.) Terneuzen: (Noordstraat) 10 u. Ds. J. Scholten. (Bed. H. Doop.); n.m. 7 u. Ds. W. M. Weenink, van Veere. (Bijz. dienst.) (Goede Herderkerk) 10 u. Ds. J. A. Poelman. (Bed. H. Doop.) (Driewegen): 19 u. Ds. J. Schol ten. (Othene)14.30 u. Ds. E. Grams- hergen, van Hontenisse. Zaamsiag: 10 u. Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. (Voorb.. H. Avondmaal.)14.30 u. Ds. Ph. M. Becht. (Bed. H. Doop.) GEREF. KERK Axel: 10 u. en 15 u. Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 u en 14.30 u. Ds. J. B. Vanhalen, van Mijdrecht. Terneuzen: 10 u. en 16.30 u. Ds. L. Berger. Zaamsiag: 10 u. en 15 u. Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 u. en 15 u. Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. H. .M. Ohmann. Terneuzen: 10.30 u. en 15.00 u. Ds. K. D. van Dijk. Zoutespui; 10 u. en 14.30 u. Ds. C. van der Jagt. GEREF. GEMEENTE Terneuzen (Vlooswijkstr.)9.30 u„ 14 u. en 18 u. leesdienst. Hoek: 9.30 u„ 14 u. en 18 u, lees dienst Dodelijk ongeval Donderdagavond is de 75-ja- rige wielrijder T. Nijland uit Leebroek (gemeente Dwingelo), die aan de linkerkant van de weg BeilervaartLeebroek reed, aan gereden door een personenauto, bestuurd door mevrouw de G. uit Luttelgeest. De man werd zwaar gewond naar het Wilhel- minaziekenhuis in Assen ver voerd, waar hij in de loop van de nacht aan zijn verwondingen is overleden. Tegen boom gebotst en gedood De heer A. van den Berg (49) uit Vorden is donderdagavond, toen hij met zijn auto op de weg ZutphenVorden reed, onwel geworden, tegen een boom ge botst en op slag gedood. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: geen opgave. Terneuzen: (Fr. Halslaan) 10 u. era 15 u. leesdienst. CHR. GEREF. KERK Zaamsiag: 10 u. en 14.30 u. Ds. P. Sneep. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 u„ 14 u. en 18 u. Ds De Reuver VOLLE EVANG. GEM. Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 u. v.m. en donderdags 8 u. n.m. Bidstond zondags om 8.30 u. n.m. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. Heiligingssamen komst: 19.30 u. Evangelisatie samenkomst o.l.v. It. B. E. Meuf- fels en H. R, Nijhuis. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 u., 9 u„ 10.30 u. en 17.30 u. H. H. Missen. Clinge: 7 u., 8.30 u. en 10 u. H. H. Missen. Hulst: 6.30 u„ 7.45 u„ 9 u. en 10 u. H. H. Missen. Philippine: 7.30 u. en 10 u. H. H. Missen. Sas van Gent: 7 u„ 9 u„ 11 u. en 17 u. H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 u„ 8.30 u„ 10.30 u. en 17 u. H. H. Missen. Terneuzen: (H. Willibrorduskerk) H. Missen (op zondag): 7 u; 9.30 u. en 11 u. (In de week)7.30 u. (Op zaterdag)7.30 u. en 9 u. Triniteitskerk)H. Missen (op zondag): 8 u.; llu. en 17 u. (In de week)7.30 u. en 19.15 u. (Op zaterdag)7.30 u. en 9 u. WEST ZEEUWS-VLAANDEB»»» NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 u. eerw. héér G. M. C. de Vries. Biervliet: 9.30 u. Ds. W. B. Berg- sma, van Waterlandkerkje. Breskens: 9.30 u. Ds. L. Spaans. (Viering H. Avondmaal). Cadzand. 10 u. Ds. W. C. Luuring. Viering. H. Avondmaal.) Groede: 11 u. Ds. H. W. Door- nink. (Bed. H. Doop.) Hoofdplaat: 11 u. eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 u. Ds H. W. Door- nink, van Groede. Oostburg: 9.30 u. Ds. Van Drunen. Retranchement: 9.30 u. eerw. heer G. M. C. de Vries. Schoondijke: 10 u. Ds. P. A. L. Brinkman (Bed. H. Doop.) Sluis: 9.30 u. Ds. C. Balk. (Bed. H. Doop.) St. Anna ter Muiden: 11 u. Ds. C. Balk. St. Kruis: 11 u. Ds. Van Drunen. Waterlandkerkje: 11 u. Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 u. eerw. heer H. J. Begeer, van Hoofdplaat. Zuidzande: 9.30 u. Jeugdkapel; 10.30 u. mej. Da. H, B. de Nee- ling.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2