Katholieke vakbeweging pelt somber jaar voors SPORTNIEUWS DE ZOON VAN ARAM Voetbal 18-jarig meisje in Rome vermoord Bridge 17-jarige jongeman gearresteerd wegens poging tot moord en aanranding gsport Pagina 5 Woensdag 29 september 1965 DE VRIJE ZE F. UW Het Nederlands katholiek vak-1 nieuw loonpolitiek systeem kan verbond voorspelt in zijn orgaan „Ruim Zicht" een somber na jaar. Opvoering door verhoging van de indirecte belastingen van de prijs van textiel en schoeisel, maar ook van eenvoudige ge notsmiddelen, waarvan door de regering lakoniek wordt gezegd dat zij niet volstrekt noodzake lijk zijn, betekent volgens het N.K.V. dat de kleine man moet betalen voor wat totdusver uit de hogere inkomens werd be taald. „Ruim Zicht" noemt de verschuiving in het belastingsys teem een duidelijke prijsopdrij ving door de overheid, terwijl de prijsontwikkeling zich reeds in opwaartse richting beweegt en terwijl de grootste middenstands organisatie in Nederland heeft verklaard geen medewerking meer aan het prijsbeleid te wil len geven. VRUCHTELOZE GESPREKKEN Dit alles, gevoegd bij het stre ven van de regering de huren te verhogen, duidt op de nood zaak van een meer vrije opstel ling van de vakbeweging tegen over het gehele sociaal-economi sche gebeuren. Het blad herin nert er aan dat de vakbeweging reeds in mei het systeem voor de nieuwe loonpolitiek op tafel heeft gelegd en dat de bespre kingen in de S.E.R. maar lang zaam vorderen. Daaraan voor afgaand heeft men in de stich ting van de arbeid een aantal vruchteloze gesprekken met de werkgevers gevoerd. De S.E.R.- commissie die zich nu over een nieuw loonpolitiek systeem buigt, is voor wat de representatie van de werkgevers betreft volgens het N.K.V. voor het merendeel samengesteld uit niet-loondes- kundigen. OVERGANGSFASE Dit vertraagt de vorderingen van het loongesprek, terwijl ook de noodzakelijke wetswijzigin gen die moeten worden aange bracht, het onmogelijk maken dat dit jaar reeds over een worden onderhandeld. De vak beweging wenst niet de dupe te worden van deze gang van zaken en accepteert in geen geval dat het oude loonsysteem wegens de tijdnood wordt gecontinueerd. Het is daarom dat men de stichting van de arbeid in spoed vergadering bijeen heeft geroe pen teneinde te komen tot een overgangsfase naar het nieuwe loonpolitieke systeem. De vak beweging stelt als uitgangspunt dat de verantwoordelijkheid voor de loonvorming ook in de over gangsfase bij de contracterende partijen dient te berusten en dat het college van rijksbemiddelaars zich ten aanzien van zijn be voegdheden tot bijzondere ge vallen dient te beperken. SOEKARNO OVER r- PRIJSSTIJGINGEN President Soekarno heeftde beweringen dat de prijsstijgingen in Indonesië van de laatste weken te wijten waren aan „zwendelaars met staatsgoede- ren" als „goedkope propaganda" bestempeld. Bij demonstraties en in verklaringen van verschillen de politieke partijen en organi saties is er de afgelopen weken bij de regering op aangedrongen af te rekenen met dergelijke „zwendelaars". Soekarno zei nu op een bijeenkomst van boeren dat het probleem van de prijs stijgingen niet gemakkelijk te behandelen was. Het was een in gewikkelde zaak waarbij de pro blemen van vervoer, distributie middelen en produktie en andere factoren waren betrokken. Inmiddels is van betrouwbare zijde bevestiging gegeven van berichten dat de regering bin nenkort maatregelen zal nemen ter verzekering van de geregelde toevoer van rijst, suiker, benzine en zout naar Djakarta, aldus meldt Antara. Hardnekkige verkeerszondaar De rechtbank te Arnhem heeft de 54-jarige Nijmeegse koopman J. A. van der C. veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, tien jaar ontzegging van de rijbe voegdheid, terbeschikkingstelling van'de-regering en verbeurdver klaring van een in beslag geno men auto. Verdachte, een hard nekkig verkeerszondaar, was doorgegaan met 't besturen van auto's ofschoon hem het rijbe wijs was ontnomen. Vaak was hij daarbij onder invloed van sterke drank. Dit laatste was ook het geval wanneer hij eens op een bromfiets of een fiets zat. Algemene bankvoorwaarden op vele punten gewijzigd In een buitengewone ledenver gadering van de Nederlandse bankiersvereniging is dinsdag besloten tot wijziging van de al gemene voorwaarden der han delsbanken op een groot aantal punten. Wegens de voor de prak tische uitvoering nog te treffen maatregelen zullen de Neder landse handelsbanken de gewij zigde algemene voorwaarden vermoedelijk eerst tegen het eind van dit jaar aan hun cliën ten kunnen toezenden. Aldus deelt het secretariaat van de ver- eniigng gisteren in een commu niqué mede. De Nederlandse hankiersver- eniging heeft naar aanleiding van de reacties op de eind 1964 geïntroduceerde algemene voor waarden, mede na contact met de bevoegde autoritetien, de mo gelijkheden onderzocht om tege moet te komen aan de geuite be zwaren. Veerdienst Ooltgensplaat Dintelsas opgeheven De veerdienst Ooltgensplaat Dintelsas is wegens het geringe vervoersaanbod, opgeheven. Maandagavond! om acht uur heeft de veerboot „Prinses Beatrix" de laatste dienst ge varen. Na het ingebruiknemen van de Haringvlietbrug en de Grevelingendam liep 't vervoer steeds meer terug. Het verkeer voor Noord-Brabant maakt nu veelal gebruik van de veerdienst Zijpe Anna Jacoba. De veer dienst heeft precies dertig jaar deze verbinding over het Volke rak tussen Ooltgensplaat en Din telsas onderhouden. Van de vier veerdiensten die voor de opening van de Haring vlietbrug en het ingebruiknemen van de Grevelingendam de ver bindingen tussen Goeree-Over- flakkee en de vaste wal onder hielden is na zaterdag alleen de veerdienst Middelharnis Hel- levoetsluis nog in gebruik. Hier wondt nog met een boot een lVa uurdienst onderhouden. De ex ploitant van dit veer, de RTM te Rotterdam heeft thans besloten, mede in verband met de zeer ge ringe vervoersaanbod, de zon dagsdiensten te staken. Deze re geling is reeds ingegaan. Ook komen op werkdagen de laatste vaarten ie vervallen. De politie van Wormerveer heeft de 17-jarige R. B. uit Zaan dam gearresteerd, die heeft ge tracht de 5-jarige Yolanda Sun- tenmaartensdijk van het leven te beroven en aan te randen. Woensdagmiddag 22 sept. meld de de 64-jarige houtbewerker J. Visser zich op het politiebureau met de mededeling,, dat hij zijn buurmeisje Yolanda in deernis wekkende toestand achter een bosje in het Wilhelminapark had aangetroffen. Vriendinnetjes van het meisje hadden verteld dat een man met een donkere bril en slechte tanden het meisje had meegenomen, nadat hij haar een pop had beloofd. NEGERZAAD. De politie vond op de plaats van het misdrijf een bruine pa pieren monsterzak, die heeft ge leid tot de oplossing van de zaak. Op de zak stonden de woorden: „Negerzaad geschoond" (neger zaad wordt gebruikt bij het sa menstellen van vogelvoer). De politie is verscheidene zaken langs gegaan om te zien, waar de zak vandaan kwam. Bij een zaadhandel werden de zak, als mede het handschrift van een de directeuren herkend. Tegelij kertijd stak een jongeman met een donkere bril en slechte tan den zfn hoofd door het loket, die aan het vage signalement beant woordde. De jongeman werd naar het bureau meegenomen, waar hij een bekentenis aflegde. Hij vertelde op geregelde tij den het gevoel te hebben een klein meisje te moeten doden en het lijkje aan te randen. Die be wuste woensdag was hij in de schafttijd al naar het park ge gaan, maar het was hem op dat tijdstip te druk. Om half twee werd hij weggestuurd om bij een bank te gaan wisselen. Dit bete kende een nieuwe „kans". RECIDIVIST. Hij ging naar het park en posteerde zich daar op een bank bij een groepje spelende kleine meisjes. Na een kwartier liep hij op de kinderen toe en vroeg wie een pop wilde hebben. Alle meis jes antwoordden met ja. Hij koos de 5-jarige Yolanda uit en nam haar mee achter een bosje bij de vijver. Hij propte het kind de bruine papieren zak in de mond om het schreeuwen te beletten. Vervolgens greep hij haar bij de keel. Toen haar gelaat blauw werd en de armpjes slap gingen hangen, liet hij het meisje los om haar daarna aan te randen. Daarna heeft hij de vlucht geno men naar zijn bromfiets, die bij de ingang van het park stond. De jongeman is rustig naar de bank gegaan en daarna naar zijn kantoor. De volgende dag keek hij in de kranten om te zien of het meisje was overleden. De 17-jarige, die in 1963 voor een soortgelijk vergrijp was ver grijp was veroordeeld tot twee jaar tuchtschool met een proef tijd van drie jaar zal vrijdag voor de officier van justitie in Haar lem worden geleid. Veel lijders aan slaapziekte in Soedan Het Soedanese ministerie van volksgezondheid heeft bekendge maakt, dat meer dan 60.000 men sen in Soedan aan slaapziekte of soortgelijke ziekten lijden. Dit zou te wijten zijn aan onvoldoen de medische verzorging in de huidige periode van onrust in de zuidelijke provincies. Vliegtuigen strooien vlug schriften uit, waarin zieke men sen dringend verzocht wordt naar een ziekenhuis te gaan. In de drie zuidelijke provincies van Soedan, die autonomie eisen, wordt strijd geleverd tussen re geringstroepen en opstandelin gen. KIJKERS EN LUISTERAARS Op 1 september j.l. waren bij de dienst luister- en kijkgelden 2.013.235 televisietoestellen aan gegeven tegen 1.995.654 per 1 augustus j.l. (t/m 27 september 2.036.617). Er waren op 1 september 2.679.694 geregistreerde radiotoestellen tegen 2.674.485 op 1 augustus j.l. Het aantal aansluitingen op de draadomroep bedroeg op 1 sep tember 414.242 tegen 417.179 op 1 augustus j.l. Sprekend wijlen Winston Churchill De grote Engelse staatsman sir Winston Churchill heeft eens op gemerkt, dat alle baby's op hem leken. Welnu, de vier maanden jonge Jerry Steven uit Falkville, Alabama (V. S.), is hiervan een sprekend voorbeeld. Dievenbende opgerold Gisteren zijn voor de officier van justitie in Rotterdam een viertal jonge lieden van 20 tot 23 jaar voorgeleid omdat zij een grote serie diefstallen op hun ge weten hadden. Zij werden de vorige week in Gouda gearres teerd toen zij aan een politie agent de weg vroegen. De agent vertrouwde de zeuwachtige jon gens niet en nam hen mee naar het bureau. Een onderzoek in hun auto bracht een partij sigaretten, wat chocola en een verbogen schroevedraaier te voorschijn. Bovendien bleek de bestuurder een vervalst rijbewijs te hebben. De sigaretten en chocola bleken afkomstig uit een café-restau rant in Utrecht. Bij huiszoeking in de woning van een van het viertal kwamen nog meer gestolen zaken te voor- schij, o.a. vier luchtdrukpistolen. Het bleek dat zij behalve in Utrecht ook in Rotterdam zelf en in de omgeving van Rotter dam een hele serie inbraken en diefstallen hadden gepleegd. SABOTAGE OP ZUID-CELEBES Een grote brand, waarvan ge zegd wordt dat het sabotage was, heeft voor miljarden roepia's schade veroorzaakt aan een ce mentfabriek in Tonasa op Zuid- Celebes op 20 september j.l., al dus meldde Antara dinsdag uit Makassar. Er zijn tien mensen gearresteerd op verdenking van hierbij betrokken te zijn geweest, aldus Antara. Er waren drie ma chines van vitaal belang voor de produktie van cement vernield. Twee weken geleden veroor zaakte een andere brand op de zelfde fabriek een schade van tientallen miljoenen roepia's. In een hotelkamer in Rome is maandag de 18-jarige Nederland se Cornelia Sofia Niemantsver- driet dood aangetroffen. Zij bleek om het leven te zijn ge bracht met een aantal mes steken. De uit Schiedam afkomstige mej. Niemantsverdriet woont sinds een aantal maanden met haar moeder in Rome, waar zij zanglessen volgde aan het con servatorium van Santa Cecilia. In verband met de moord is een student, Giulio Mainentani, aan gehouden. De 23-jarige dader was enige tijd bevriend geweest met het meisje, maar na een meningsver schil wilde zij hem niet meer zien. Toen de student haar tot andere gedachten wilde bren gen, ontstond opnieuw ruzie. Onder de ogen van de moeder trok de jonge Italiaan een stiletto en bracht het meisje verscheide ne steken in hals en borst toe. In de mening dat hij haar slechts had verwond, begaf hij zich naar een naburige bar, waar hij de politie inlichtte. Daarop keerde hij terug naar de hotelkamer, waar hij de Schiedamse had neergestoken en waar hij kort daarop door de politie werd ge arresteerd. De student is uit jaloezie tot zijn daad gekomen, is de con clusie van de politie na het eer ste onderzoek. De jongeman was hartstochtelijk verliefd, maar het meisje beschouwde de omgang meer als een gewone vriend schap. Zij wilde'er een eind aan maken om zich geheel op haar zangstudie te kunnen concen treren. Bovendien was de student ter ore gekomen, dat de Schie damse de laatste tijd dikwijls een andere jongeman ontmoette, die zij tijdens een vorige vakantie in Italië had leren kennen. „Toen kwam het plan bij mij op haar te doden", aldus zijn verklaring. Ri 4*1 mui ittwl ipagkMpn awhitüitl OM DE EUROPESE BEKER Dynamo Boekarest, de Roe meense kampioen, heeft de dins dag in de Roemeense hoofdstad gespeelde eerste wedtrijd tegen shet Deense B.K. 1909 uit Odense in de eerste ronde van het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen met 40 ge wonnen. Alle doelpunten werden in de tweede helft gescoord. Er waren 25.000 toeschouwers. De tweede wedstrijd wordt op 6 ok tober in Denemarken gespeeld. West-Duitsland won van Zweden West-Duitsland heeft zondag in het Rasunada-stadion in de voor ronden van het wereldkampioen schap voetbal met 21 gewonnen van Zweden. Bij de rust was de stand 11. De doelpunten in deze ontmoe ting werden gescoord door Jons- son (10), Kramer (11) en Uwe Seeler (2—1). Beide naties moeten nog spelen tegen Cyprus, maar in beide ont moetingen zijn de Europese teams favoriet. De stand in groep 2: W.-Duitsland 3 2 1 0 5 8—2 Zweden 3 111 3 53 Cyprus 2 0 0 2 0 08 Speler voor tien jaar geschorst De K.N.V.B. heeft de 24-jarige linksbuiten van Noordster (1ste klasse C, amateurs) voor tien jaar geschorst. Deze speler werd op 5 sept. j.l. uit het veld gestuurd en sloeg bij het verlaten van het terrein scheidsrechter A. Hilbrant uit Groningen een kaakfractuur. Noordster heeft zijn linksbui ten zelf reeds als lid geroyeyerd. ZO IS DE STAND RES. TWEEDE KLASSE Roosendaal II 3 3 0 0 6 134 DOSKO II 3 1113 7—5 MOC '17 II 1 1 0 0 2 1—0 Terneuzen II 2 10 12 21 Axel II 2 0 2 0 2 2—2 Zeeland Sport II 2 1 0 1 2 66 Goes II 2 0 111 1—6 HVV '24 II 10 0 10 1—4 Corn Boys II 2 0 0 2 0 16 en J. Buitink, beiden te Terneu zen; kallen: J. de Klerk en M. Pluim te Westdorpe; 2e spel hoogvogels: hoge niet afgescho ten; zijvogels: C. van Damme, Terneuzen, en L. Goossens, Zei- zate; kallen: Eda Kaas, Zand straat; andere niet afgeschoten. Grancia-vogel: J. van Kouteren te Terneuzen. Zuiddorpe De handboogmaatschappij „St. Sebastiaan" te Zuiddorpe orga niseerde een schieting op de staande wip. Er was een flinke deelname. De uitslag was: Hoogvogel: M. van Lent, West dorpe; 2e hoogvogel: C. v. Over loop, Zuiddorpe; zijvogels: A. Baert, Koewacht, en P. Samijn te Zuiddorpe; de andere werd niet afgeschoten. Grancia-vogel: R. Begheijn te Terneuzen. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 2790 dieren, zijnde 200 slachtrunderen; 658 gebruiksvee; 487 vette kalve ren; 357 grasxalveren; 751 nuchte re kalveren; 66 lopers; 18 biggen; 16 paarden; 14 veulens; 181 scha pen of lammeren; 42 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen 34,40; Vet te kalveren f 2,70f 3,40; Stieren 3,804,40; Worstkoeien 2,95 3,20; Slachtpaarden 2,90 f 3,40. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien 975 1400; Vare koeien 7501025; Vaarzen f 8501050; Pinken 600f 750; Graskalveren f 350 475; Nuchtere kalveren ƒ170 180; Mestkalveren 150f 260; Lopers 95125; Biggen 45 70; Schapen 90125; Lamme ren 100f 130. Alles per stuk. Overzicht: Slachtrunderen- aan voer matig, handel redelijk met prijzen als maandag; Kalf- en melk koeien: tamelijke aanvoer, rustige handel en prijshoudend; Vare koei en aanvoer gewoon, stille handel en prijzen onveranderd; Vaarzen en pinken: aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen gedrukt; Gras kalveren: redelijke aanvoer, handel stroef en onveranderde prijzen; Vette kalveren: aanvoer iets korter, kalme handel en even lager in prijs; Nuchtere kalveren: aanvoer even minder, zeer kalme handel en prijzen gedrukt; Slachtpaarden- aanvoer kort, handel stil en niet geheel prijshoudend; Lopers en biggen; kleiner aanvoer, tamelijke handel en prijzen als vorige week; Schapen en lammeren: minder aanvoer, redelijke handel en goed prijshoudend. DE WISSELBEKER WAS WÉÉR VOOR „LUCTOR" (Terneuzen). Tijdens de jaarvergadering van 't district Zeeland van de Neder landse Bridgebond werd de heer Risseeuw uit Oostburg in plaats van de heer Elfers uit Terneuzen als secretaris gekozen. De heer Kooman van de Middelburgse bridgeclub „Papyrus" werd tot penningmeester benoemd. Na de vergadering werd een viertallenwedstrijd gehouden. De jaarlijkse wisselbeker, die 5 maal door „Luctor" (Terneuzen) werd gewonnen, bleef in Terneuzens bezit en dus moest een nieuwe beker beschikbaar worden ge steld, die voor deze eerste maal wéér door „Luctor" werd ver overd. De uitslag luidde als volgt: M.P. W.P. LuctorOostburg 3818 51 Luctorde Fles 1828 24 Oostburgde Fles 3012 51 Luctor 2O'burg 2 2517 42 Luctor 2de Fles 2 250 51 O'burg 2—de Fles 2 27—12 4—2 Luctor 3O'burg 3 4212 51 Luctor 3—de Fles 3 50—35 4—2 O'burg 3de Fles 3 6112 60 Totaaluitslag: „Luctor" (Terneu zen 25 w.p.; „Oostburg" 19 w.p., de Fles" (Vlissingen) 10 w.p. ONDERAFDELING ZEELAND EERSTE KLASSE Zaamslag 3 3 0 0 6 13—4 Wemeldinge 2 2 0 0 4 9—6 Middelburg V 3 2 0 1 4 8—7 MEVO 3 2 0 1 4 7—7 Kapelle 2 1 1 0 3 3—1 Wissenkerke 2 1 1 0 3 4—2 Spui 3 1 0 2 2 6—7 Beren 3 1 0 2, 2 2—12 VCK 3 1 0 2 2 4—7 Bruse Boys 3 0 1 2 1 4—6 Nieuwdorp 3 0 1 2 1 3—6 Kloetinge 2 0 0 2 0 5—9 TWEEDE KLASSE Arnemuiden II AZVV II Yerseke II SVD Waarde Wolph.dijk II Heinkenszand Rillandia II Borssele Kloetinge II Tern. Boys II 3 3 0 0 6 14—4 3 2 1 0 5 12—3 2 2 0 0 4 6—4 3 1 1 1 3 7—7 2 1 0 1 2 5—3 2 1 0 1 2 9—7 2 1 0 1 2 4—4 O 1 0 1 2 4—4 1 0 0 1 0 1—2 3 0 0 3 0 6—20 3 0 0 3 0 4—14 28) „Ik ken de kerel, die de grot bewaakt," siste Bazijn, „hij is één van de schurken die mij overvallen hebben. De struik rover Ik zal eens een hartig woordje met mijn knots tegen hem spreken!". „Blijffluisterde Aram ver schrikt, maar de wraaklustige Bazijn was reeds opgesprongen. Met zijn geduchte goedendag zwaaiend stormde hij op de ont hutste schildwacht af. Voor deze begreep wat er gebeurde was zijn speer verbrijzeld, zijn schild gedeukt en lag hij verdoofd op de grond „Ziezo," zei Bazijn voldaan tegen Aram, die hem met het zwaard in de vuist gevolgd was, „dat deed me goed! En nu kunnen we eens zien waar zij uw zoon ver borgen hebben." „Stil", fluisterde Aram, „niet zo luid spreken, er zullen ver moedelijk nog meer handlangers van Morganh in de buurt zijn. Met uw onbesuisd optreden zoudt ge ze ontijdig waarschu wen!" Behoedzaam gingen zij de grot binnen. Er heerste een doodse stilte, die slechts door een een tonig gedrup van water werd verbroken. Naar deze stilte te beoordelen, moest de grot ver laten zijn, doch een brandende toorts, die aan de wand was be vestigd, logenstrafte deze indruk. Zwaard en goedendag voor direct gebruik gereed houdend, dron gen beide mannen verder de grot in. Echter bemerkten zij de scha duw niet, die plotseling op de wand achter hen was verschenen. Terneuzen Als sluitstuk van de kermis organiseerde de handboogmaat schappij „De Westerschelde" een kermisschieting op de staande wip. De uitslag: Hoogvogel: J. de Klerk, Ter neuzen; zijvogels; H. Velleman Vier doden bij auto-ongeluk Bij een frontale botsing in Beek tussen een vrachtwagen en een busje zijn gisteren vier per sonen om het leven gekomen. Twee personen werden zwaar gewond en een derde werd licht gewond. Het ongeluk gebeurde om ongeveer half zes 's morgens. Bij het ongeluk zijn de vol gende personen om het leven ge komen: de 54-jarige G. L. J. Meijer uit 's-Heerenberg, de 40- jarige K. Verweijen, de 47-jarige J. Groenesteijn en de 39-jarige A. G. Wiell, allen uit Elten. Zwaar gewond werden H. E. uit Elten, W. de P. uit Spijk en R, P. uit Elten. Deze zijn naar het ziekenhuis overgebracht. De chauffeur van de vrachtwagen, H. D. uit 's-Heerenberg, werd licht gewond. De inzittenden van het busje waren arbeiders van Vredestein in Doetinchem. Het ongeluk gebeurde in een langgerekte bocht van de Arn- hemseweg in Beek. Bejaarde vrouw onder trein Dinsdagmiddag is op een door automatische en halve overweg bomen beveiligde overweg in Den Dolder een bejaarde vrouw onder de sneltrein Amersfoort Utrecht gekomen. Het slachtoffer, de 69-jarige mevrouw H. Schut uit Den Dol der, werd op slag gedood. Zij liep ondanks het feit dat de halve spoorbomen gesloten waren, de overweg op met het fatale ge volg. DRIE ZEEUWSE REKORDS GEBROKEN Cas Mulder oppermachtig op de 10 km Tijdens de atletiekwedstrijden die te Terneuzen in het Zuider- sportpsrk werden georganiseerd door „Scheldesport" en waaraan door 140 atleten uit Zeeland en Brabant werd deelgenomen, zijn niet minder dan drie Zeeuwse rekords gesneuveld. In het nummer hoogspringen voor meisjes bracht C. Hofman van „Scheldesport", het Zeeuw se rekord van 1.25 m op 1.35 m. M. Verwey van „R. K ,H. V." (Hulst) bracht het kogelstoten voor meisjes op haar naam met 10,29 m; het vorige rekord be droeg 9,61 m. A.V. '56" (Goes) vestigde op de 4 x 300 m hardlopen voor jongens een nieuw Zeeuws re kord met 2.32.4 min. Het vorige rekord was 2.44.6. Cas Mulder „Dynamo" won op fraaie wijze de iO.OOO m, waar bij hij al zijn tegenstanders ver achter zich liet. Hier volgen de voornaamste uitslagen: Finale 200 m jongens A: 1. J. v. d. Dries (Z.S.) 24.7 sec.; 2. W. v. Straten (S.S.) 25.1; 3. D. Lin- denbergh (A.V. '56) 26.1. Speerwerpen heren: 1. Merode (Thor) 54.08 m; 2. P. Versluis (Dynamo) 51.91 m; 3. H. Die- rick (R.K.H.) 48.86 m. 80 m. hordenlopen dames: 1. A. Roose (Z.Sp.) 13.1 sec. 100 m hardlopen heren: 1. C. Kodde (Dyn.) 12.4 sec.; 2. H. d'Hont (R.K.H.) 12.4; 3. F. v. d. Veeren (Exc. '55) 12.5. Discuswerpen dames: 1. F. de Kok (A.V. '56) 25.67 m. 400 m hardlopen heren: 1. J. v. d. Dries (Z.S.) 53.0 sec.; 2. P. Lossie (R.K.H.) 57.2; 3. F. N. Brouwer (Dyn.) 61.9. 800 m hardlopen dames: 1. mej. Timmerman (A.V. '56) 2.40.1 min. Ilinkstapsprong heren: 1. Braat (Thor) 13.89 m; 2. J. Broere (Z.S.) 11.32 m; 3. Toussaint (Exc.) 11.29 m. 1500 m steeple-shase jongens A: 1. Fermond (Rieme) 4.45.9 min.; 2. A. Leenhouts (K.N.A.U.) 4.57.9; 3. N. Lauret (S.S.) 4.59.0. 10.000 m hardlopen heren: 1. C. Mulder (Dyn.) 33.23.6 min.; 2. W. Kaljouw (Dyn.) 33.53.8; 3. W. Louwerse (S.S.) 35.15.8. 600 m jongens C: 1. I. Fassaert (R.K.H.) 1.33.5 min.; 2. A. Brak ke (R.K.H.) 1.39.1; 3. J. Koch (S.S.) 1.41.0. 4 x 800 m hardlopen heren: 1. Dynamo, 9.32.5 min. 4 x 300 m hardlopen jongens B: 1 A.V. '56, 2.32.4 min. (nieuw Zeeuws rekord) 12.44.6).

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 5