Ajax nog steeds ongeslagen WHDF NIEUW! Weer een grote overwinning van Terneuzen Vogelwaarde aan de leiding Pagina 4 DE VRifF. ZEEUW Maandag 27 Dinsdag'28 september 1905 AJAX-GO AHEAD 4-0 GVAV-ADO 1-1 FC TWENTE—DWS 0-3 PSV-DOS 2-0 ELINKWIJK— HERACLES 1-0 FEIJNENOORD— SPARTA 2-0 MVV—TELSTAR 0-1 WILLEM II- FORTUNA '54 0-2 Geslaagde melange van uitgelezen Kentucky en geurige Virginia tabakken Eindelijk de ideale halfzware voor de overtuigde shagroker Mild en toch pittig: VAN NELLE KWALITEITI TERNEUZEN- ALLIANCE 5-1 H.Y.V. '24—R.K.V.V.U. 2-5 ROOD WIT-AXEL 3-0 Derde klasse D Vogelwaarde—MOC 2—1 NSV—Sluiskil 2-1 Goes—Meto 0—2 Gastel—Hontenisse 1—1 Noorwegen— Denemarken 2—2 Peter Post won „Trofee der wegrenners'" 23. Groot 1—0; 57. Keizer 2—0; 78. Nuninga 3—0; 86 Groot 4—0. Toeschouwers: 24.000. De sterrenvoorhoede van Ajax heeft Go Ahead, dat in vier wed strijden slechts één doelpunt te gen had gekregen, in de werke lijkheid teruggebracht. Met vier treffers toonden de Ajacieden overduidelijk aan dat de defen sie van de Deventenaren toch niet zo hecht is als uit de voorgaande resultaten had kunnen blijken. Bovendien zou de score nog ho ger zijn geweest als Henk Groot en zijn mannen vooral in de eer ste helft niet zo individualistisch waren opgetreden. Toch was er van een „kat en muis spelletje" in deze ontmoeting geen sprake. Want ook Go Ahead kreeg wel degelijk kansen maar doelman Bals stak in een grootse vorm en verhinderde de Deventenaren de hatelijke nul van het score bord te werken. Het was dan ook vaak een aan trekkelijke strijd, waarin het technisch betere Ajax excelleer de. De Amsterdammers onderna men vanaf de aftrap een storm loop op het Deventer doel waar bij de Go Ahead achterhoede slechts met paniekvoetbal stand kon houden. Tot Henk Groot in de 23ste minuut met een omhaal een door Keizer en Swart opge bouwde aanval afrondde. In de tweede helft werden de aanval- van Ajax breder opgezet en dit resulteerde in drie doelpunten. 25. Heijnen 01; 39. Koeman 1 Toeschouwers: 9000. Een fel omstreden doelpunt heeft voor GVAV niet alleen een voortzetting van de reeks gelijke spelen betekend, maar was te vens de aanleiding tot een aan tal b'jzondere roerige minuten op het Groninger Oosterpark. Zes minuten voor de rust kopte de naar voren gekomen Groningse linksback Koeman de bal achter doelman Van Vianen, maar vol gens alle Hagenaars zou de bal voor de doellijn door een van de verdedigers zijn gestopt. Grens rechter Huizinga dacht er echter anders over en op zijn advies kende scheidsrechter Bus GVAV een doelpunt toe. Een verbitterd ADO verwerkte die beslissing slecht. Van Miert trapte de bal weg bij een vrije schop van GV AV, hetgeen hem op een officiële waarschuwing kwam te staan en toen kort daarna Maassen een grove overtreding maakte tegen Hordijk sprong een aantal toe schouwers over de afrastering. In korte tijd was echter de orde hersteld en na de pauze bleken beide ploegen weer te zijn afge koeld. Verandering in de score kwam er niet meer, hoewel GV AV een krachtig offensief in re serve had en de bal bij een schot van Van Tilburg op wonderlijke wijze via de paal weer in het veld terugsprong. Een gelijkspel was ook wel een rechtvaardige belo ning voor het weinig indrukwek kende aanvalsspel van beide ploegen, dat doorgaans aan tem po en schotvaardigheid mank ging. 34. Rensenbrink 01; 71. Tem ming (strafschop) 02; 78 Geurtsen 03. Toeschouwers: 12000. DWS heeft in het Enschedese Diekman-stadion pas laat zijn meerderheid over een bijzonder onmachtig FC Twente in doel punten kunnen uitdrukken. Het ene doelpunt dat linksbuiten Ren- senbrink uit een slimme pass van Vonhof voor de rust op zijn naam had gebracht werd toen door nog twee treffers gevolgd. De spelers van Twente konden dit grote verschil moeilijk ver kroppen en er volgden talrijke onaangenaamheden waarbij de Amsterdammers zich overigens ook niet onbetuigd lieten. Dat scheidsrechter Roomer het niet nodig achtte een of meer spelers naar de kleedkamer te sturen is bijna onbegrijpelijk. Voor de rust was de ontmoe ting het aankijken zeker waard maar na de pauze vielen de ont stellend slecht plaatsende En- schedeërs ver terug en toen Plageman na een half uur Geurt sen ten val bracht, Temming de strafschop benutte en Geurtsen zelf meteen daarop nogmaals scoorde, was de aardigheid er helemaal af. 38. Nussbaum 10; 79. Van der Kuylen 20. Toeschouwers: 9000. DOS is er in de op laag peil staande wedstrijd tegen een ge durende nagenoeg de volle an derhalf uur sterk dominerend PSV genadig van af gekomen. Ook nu weer ontbrak het de Eindhovense voorhoede aan stootkracht om de talrijke aan vallen op de juiste wijze af te werken. Er was zelfs een vrije trap nodig om de thuisclub in de 38ste minuut aan het van meet af aan in de lucht hangende eer ste doelpunt te helpen. Nussbaum was er de maker van, mede door dat DOS-doelman Ruitenbeek zich liet verrassen door het har de schot van de Duitser (10). Pas elf minuten voor het eind signaal van deze slappe en on aantrekkelijke vertoning kwam de stand wat meer in overeen stemming met het eenzijdige spelbeeld. Daarvoor zorgde yan der Kuylen, nadat Van Stippent er met weergaloos fraai solowerk de grondslag voor had gelegd (2 —0). 88. Hoogenbirk 10. Toeschouwers: 7500. Vrijwel gedurende de gehele wedstrijd heeft Elinkwijk een veldmeerderheid gehad tegen het enkele invallers tellende Hera cles. Maar eenmaal in het straf schopgebied liepen de goed op gebouwde aanvallen vast. Boven dien toonde Heracles-doelman Conrad bij enkele goedgerichte schoten zijn klasse en het was vooral aan zijn werk te danken dat de stand zo lang gelijk geble ven is. De Almelose voorhoede zette de attaques te traag en te doorzichtig op en was daardoor zelden gevaarlijk. Ook na de rust liep het sterk op de aanval spelende Heracles steeds weer storm op de Alme lose veste. Heracles bepaalde zich tot uitvallen, die enkele ma len de Utrechters tot grote waakzaamheid noopten. Opnieuw schiep de voorhoede van Elink wijk zich vele kansen, maar pas twee minuten voor het einde kwam het ongetwijfeld verdien de doelpunt van halfspeler Hoogenbirk. 31. Kruiver 10; 54. Weering 2 —0. Toeschouwers 62.500. Er is vaak beweerd dat Rot terdammers een bijzondere neus voor voetbalgebeurtenissen heb ben. In ieder geval bleven voor de eerste maal in de geschiedenis zo'n 1000 kaarten onverkocht voor een duel tussen Feijenoord en Sparta, dat ditmaal inderdaad tegenviel. Het werd waarschijn lijk de meest tamme derby in de roemruchte geschiedenis. Het saaie verloop kan voor een deel verklaard worden: zowel Feije noord, dat geen herhaling van de Real Madrid-incidenten wenste, als Sparta, dat instructies kreeg toch vooral rustig te spelen, wen ste geen afweerslag. De overtredingen waren dan ook van onbetekenende aard, en bovendien was de leiding van Horn uitstekend. Toch maakte de Bentveldse arbiter één kapi tale fout, dat Sparta waarschijn lijk een doelpunt en betere per spectieven kostte. De wedstrijd zelf was alleen aantrekkelijk in de beginfase en vlak na de rust. Door goed werk van Bouman op het middenveld verscheen het uit de verdediging spelende Sparta even vaak voor het Feijenoord-doel als het kon- sekwent op de aanval spelende Feijenoord aan de andere kant. In feite was deze periode, waar in Kruiver door goed spel opviel, al voorbij, toen Feijenoord de lei- ring nam en het tweede succes ontnam Sparta na rust al direct alle hoop op een gunstiger resul taat. Feijenoord won verdiend. Al bereikte het nimmer de top vorm, het was sterker dan de Spartanen. 39. Van der Kuil 01. Toeschouwers: 5000. Als MVV wat minder noncha lant met de vele kansen was om gesprongen hadden de Maastrich tenaren beslist de eerste over winning van het seizoen kunnen behalen. Vooral vóór het Velser doel bleken de roodwitte voor- waartsen echter machteloos. De meeste schoten misten de juiste richting, daarnaast was Stuy in goede vorm en redde de paal eenmaal. Het doelpunt van Van der Kuil kwam op merkwaardige wijze tot stand. Van der Kuil schoot eerst tegen de uitgelopen Koervoer aan, maar de terugspringende bal schoot hij via Haenen in het net. Was MVV in de eerste helft oppermachtig, in de tweede helft verloren de Maastrichtenaren gaandeweg alle zelfvertrouwen. Wel probeerden ze vooral in het laatste half uur de gelijkmaker te forceren, maar het plaatsen was onvoldoende en bovendien bleek de Telstar-verdediging steeds moeilijker te passeren. MVV verloor opnieuw en het zal vooral met meer overleg te werk moeten gaan. 25. Breikers 01; 44. Kusters 0 —2. Toeschouwers 9000. Willem II zonder Senders en Bartelink heeft tegen For- tuna '54 een povere wedstrijd gespeeld en ruim verdiend ver loren. Het spel miste vaart en raffinement en Van der Hart c.s. hebben dan ook een gemakkelij ke middag gehad. Fortuna kon overigens evenmin imponeren en had de hulp van een blunderen- de Van der Heijden nodig om de betere spelopvatting en techniek ook in doelpunten uit te drukken. Breikers lukte het scoren na 25 minuten toen hij de te ver voor het doel staande Van der Heijden met een boogbal verraste. Kort voor de rust ging Willem II door de knieën toen Van der Heijden zich verkeek op een ver schot van Kusters. Die tegenslagen ontnamen Willem II het laatste restje zelf vertrouwen. Fortuna had na de rust dan ook weinig moeite met de Tilburgse ploeg. HALF IIZ-9 De in het geel-zwart uitkomende Terneuzenaren hebben ook hun tweede competitiewedstrijd met ruime cijfers gewonnen van een Alliance dat niet over schutters beschikte. Terneuzen had pech toen Wissel in de eerste helft 'n hoofd wonde opliep en al kwam hij na rust wel terug hij kon toch niet meer op volle kracht draaien en moest zich een kwartier voor tijd laten vervangen door Harte. Alliance trapte met 'n licht wind- voordeel af en bouwde direct vele aanvallen op het middenveld op. Het was Van Hulte die de Alliance- midvoor Roset een prachtige sco ringskans ontnam. Na een kwartier spelen kwam rechtsbuiten Borgt oog in oog met doelman Grispen, maar de bal rolde net naast. In de 23e minuut bouwde Alliance weer een aanval op via baar linksbinnen Adan die middenhalf Geelhoedt in het nauw bracht. Deze speelde de bal nog terug op de uitlopende doelman De Vos maar linksbuiten Sep profiteerde van deze fout (01). Terneuzen was door deze achterstand echter niet ontmoe digd en trok direct in de aanval via Borgt, die een hoge voorzet gaf. Enkele spelers en ook doelman Grispen misten de bal. Linksback Kooien kopte wel raak, maar naar eigen doel. waar de op de liin staande middenhalf Poldermans de bal met de hand raakte. Wissel nam de toegekende strafschop haarzuiver (11). In de 32e min wist Van Hulle een aanval van Al liance prachtig te onderbreken door rechtsbinnen Swaans de bal te ontfutselen. Hij gaf een pass naar Wissel, die Dooms in het spel FEIJENOORD—SPARTA Rotterdam: Vit deze verwarde situatie voor het doel van Spar ta ontstond het eerste doelpunt van Feijenoord. Doelman Does burg is gepasseerd: v.l.n.r. Ey- kenbror'-' (Sp.). Libregts (F.), Bouwmeester (F.) en Laseroms (Sp.). betrok. Diens schot veranderde van richting door een Alliance-been Borgt kreeg de bal te pakken en schoot raak (21). Door dit succes kwam Terneuzen direct terug. Deij gaf een pass naar Borgt die de bal hoog voorzette. Van der Peijl en middenhalf Poldermans sprongen naar de bal, waarop laatstgenoem de in eigen doel kopte (31). Ter neuzen kwam terug met een cor ner over rechts. Achterspeler v. d. Bergen en Wissel kopten gelijk naar de bal, maar kwamen met de hoofden tegen elkaar, waarbij Wis sel een hoofdwonde opliep en de laatste 10 minuten voor de rust niet meer kon meespelen. Alliance probeerde hiervan te profiteren maar de geel-zwarte-verdediging gaf geen krimp en Terneuzen trok weer ten aanval. Middenhalf Geel hoedt rukte op en gaf de bal naar rechtsbinnen Doorns die op het Alliance doel afstevende en scoor de (4—1). Na de hervatting was Wissel weer van de partij, maar het was Alliance dat druk uitoefende op 't doel van doelman De Vos. De scho ten van de Roosendalers waren echter te onzuiver en van te grote afstand. Na 11 minuten maakte middenhalf Geelhoedt weer een fout en kwam midvoor Roset in zuivere schietpositie. Het harde schot dat volgde wist doelman De Vos subliem corner te werken. Nadat Terneuzen een combinatie van de Alliance-rechtervleugel in de veilige handen van doelman De Vos zag belanden trapte deze de bal uit naar Van Hulle, die naar v. d. Peijl en deze lanceerde de prachtig meegekomen Frederiksen. die de bal hoog in de touwen joeg (51). Linksbuiten Sep kreeg nog een kans om de achterstand te ver kleinen Lauret werkte echter de bal net vóór hij in doel zou gaan cor ner. Sep zette de bal mooi voor doel en door een misverstand tus sen doelman De Vos en linksachter De Smet ging de bal bijna in eigen doel. Terneuzen maakte nog een zesde doelpunt dat terecht wegens buitenspel werd afgekeurd. H. V. V. heeft het moeten afleg gen tegen de nieuwe tweede klas sen Unitas uit Leur. Deze ploeg was zeer snel en technisch prima. H. V. V. was hiertegen niet opge wassen. Van het begin af lieten de bezoe kers zien dat zij van plan waren voetbal te spelen. De linksbuiten brak reeds in de eerste mi nuut door en schoot van ongeveer 16 meter op het H.V.V.-doel. De doelman liep uit, maar miste de bal. Neefs kon de bal nog juist op de doellijn wegwerken en zo een doelpunt voorkomen. H.V.V. pro beerde ook zo goed mogelijk voet bal te spelen. In de 12e minuut brak de snelle Walter Naassens door en schoot op doel. Bij een geharrewar voor het doel der be zoekers wist Guust Voet ten slotte de bal in het lege Unitas doel te schieten (10). Kort hierop kre gen de bezoekers een strafschop toegewezen voor een ongeoorloof de sliding van een der backs. Doel man Jansen keerde het schot en sloeg de bal terug in het veld. Hendrick liep toe en schoot het le der toch binnen (11). Kort daar op doelpuntte Unitas wederom toen Hendrick de bal goed voorgaf en Tak inkopte buiten het bereik van reserve-doelman Janssen (1 2). Kort hierna was het rusten. Na de thee scoorde H.V.V. de ge lijkmaker. Een bal werd door een der backs slordig teruggespeeld en Walter Naassens was er bij om in te schieten (22). Kort hierna wist de voorhoede van de bezokers, die prima sa menspeelde, wederom te doelpun ten via Tak (23). Back De Bur ger werkte de bal in het doelgebied slecht weg en Tak snelde wederom toe en maakt er 24 van. De ach terhoede van de thuisclub was er zeer slecht in, want na ongeveer 40 minuten strafte Unitas weder om slordig wegwerken af met een doelpunt (25). Met R. K. V. V. U. zal in deze competitie terdege rekening moe ten worden gehouden. Axel moest de reis naar 't Heike maken met invallers voor Verbunt en Sheilds die beiden nog gebles seerd waren van de vorige wed strijd. Hun plaatsen werden inge nomen door P. Penne en P. v. d. Hout, wat zeker een verzwakking was, mede doordat v. d. Hout voor de rust nog geblesseerd werd. Rood Wit startte met een hevig offensief zonder direkt tot sco ringskansen te komen. Ook Axel kon enkele goede aanvallen plaat sen die zonder sukses bleven. In de 23e minuut wist bij een fout in de Axelse defensie de linksbinnen de score te openen (10). Kort hier na kreeg Axels rechtbuiten Ver- straeten enkele goede kansen, maar zijn schoten gingen naast. Zoals vermeld raakte v. d. Hout ge blesseerd en kon maar weinig meer geven aan de aanval. Kort voor de rust wist J. Lensen goed door te breken, maar door hard ingrijpen werd hem het scoren be let en ook Lensen was door deze handeling zodanig geblesseerd dat hij voor minder dan 50 kon spe len. Met de stand 10 kwam de rust. De tweede helft begon weer met grote druk op het Axelse döel maar de verdediging wist stand te houden. Een ogenblik wist Axel zich van de druk te ontdoen maar de gehandicapte voorhoede kon maar weinig gevaar stichten. Na een half uur spelen was het nog maals de linksbinnen die, nu met een afstandschot, doel trof (20). Axel ging hierna nogmaals tot de aanval over. Een omhaal van Her man ging over het doel en Lensen kreeg nog een goede kans maar door zijn pijnlijk been was het schot te tam om de doelman te kunnen verschalken. Vijf minuten voor tijd was het de Rood Wit- rechtsbinnen die met een goed schot de eindstand-op 30 be paalde. - »CJ ,.U~.T J Tegen een technisch superieur MOC bracht de thuisclub een flinke dosis werklust, dat uitein delijk met twee doelpunten werd beloond. De voorhoede der gas ten combineerde te lang en te traag en een schot werd zelden gelost. Na een gelijkopgaande eerste helft kwam de thuisclub op 10 door Pieters. In de 21e minuut was Lambert attent bij een Zeeuwse aanval en doelman Proost werd voor de tweede maal verslagen 20. In de 26e minuut maakte De Rijk de ver diende tegengoal (21), maar verder kwamen de Bergenaren niet. Voor de rust waren beide par tijen aan elkaar gewaagd; beide ploegen kregen kansen, maar de juiste afwerking bleef achterwe ge. In de tweede helft benutte Mathijssen een strafschop (1—0). Tien minuten later lag de bal weer op de witte stip en door deze wel wat te zware straf schoot Hellemons zijn ploeg naar 20. Sluiskil gooide alles op al les en kon dan ook de dik ver diende eer redden. Een gelijk spel zou een betere uitslag zijn geweest dan 21. De overwinning van Meto op Goes is voor velen een verras sing, maar toch wel verdiend te noemen. In de eerste helft waren de gasten gevaarlijk en doortas tend. In de 7e minuut maakte Wils de openingstreffer en juist voor de rust bracht Van Hoek dé gasten op 02. Na de thee kwam Goes wel opzetten en de Meto- verdedigin-g kreeg handen vol werk. Ook paal en lat stonden een Zeeuwse treffer in de weg. Snelle uitvallen brachten ook voor Meto geen succes en het bleef 02. Beide partijen hebben een ste vig partijtje voetbal weggegeven en de verdedigingen kunnen op goed werk terugzien. Na een snelle eerste helft met wisselen de kansen maar zonder doelpun ten kwam in de 5e minuut het eerste succes voor de thuisclub. Van Steen strafte een blunder der Zeeuwse defensie deskundig af (I0). In de 25e min. kwa men de ploegen naast elkaar doordat Bogaert een verdedi gingsfoutje uitbuitte (11). Gas tel ging een versnelling hoger draaien, maar bij het eindsignaal werden de punten broederlijk gedeeld. De voetbalinterland tussen Noor wegen en Denemarken, zondag in Oslo gespeeld, is geëindigd in een gelijkspel: 22. De Amstelveense wielrenner Peter Post heeft in het Brusselse sportpaleis de „Trophee des rou tiers", een wedstrijd over 60 km, gewonnen. Hij legde de afstand af in 1 uur, 16 min. en 45 sec. Tweede werd wereldkampioen Tommy Simpson en derde de Belg Eddy Merckx. Een omniumwedstrijd België tegen buitenlanders, die in vier manches werd verreden, werd door de Belgen met de renners Rik van Looy, Ward Seis en Eddy Merckx gewonnen. Hit buitenlandse team was samen gesteld uit Tom Simpson, Fetor Post en Jo de Roo.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 4