Provinciaal nieuws ESS0 OAS VOOR MEER COMFORT Marktberichten BeBrs9vsr7tchi Maandag 27 Dinsdag 28 september 1965 Pagina 3 Terneuzen Axe! Biervliet Middelburg Sas van Gent Sluis Entourage K.L.M. ZEER VAST 569 ste staatsloterij Intrede tweede predikant Gereformeerde Kerk le Terneuzen Biervliet nam op indrukwekkende wijze afscheid van ds. Evenhuis 't komt in steeds meer huizen... Met Esso bent u beter uit! Invalidenkond «Si. Liduina» vierde tweede lustrum te Sluiskil DE VRTTE ZEEUW 20 jaar vrijmaking In de Gereformeerde kerk (vrijgemaakt) is zondag in de middagdienst het feit herdacht dat op 27 september 1945, nu twintig jaar geleden, de vrijma king alhier plaats vond. De predikant, ds. K. D. van Dijk, had tot tekst gekozen Ro meinen 9 vers 6a, „maar het is niet mogelijk dat het Woord Gods zou vervallen zijn". Het thema der prediking was dat Gods Woord stand houdt in eeuwigheid want het is ten eer ste een Beloftewoord en ten tweede een roepend Woord. Omhoog gevaren en losgetrokken Zondagmiddag om half drie is het 482 metende motorschip „Hetjo" dat met een lading ijzer uit België kwam, op de Oostha- vendam van Hansweert gevaren. De sleepboot „Cobi M", van de sleepdienst Muller te Terneuzen heeft het schip vlot getrokken, waarna het op eigen gelegenheid zijn reis weer kon vervolgen. Vechtpartijtje Zondagavond te 7 uur ontstond in de Dijkstraat een vechtpar tijtje tussen J. W. S. uit Rotter dam en F. van M. uit Bergen op Zoom enerzijds en de Terneu- zenaars W. v. d. H. en J. de K. anderzijds, doordat de twee eerst- genoemden een jong meisje aan spraken hetgeen de beide Ter- neuzenaars niet aanstond. Na een twistgesprek greep S. een ijzeren staafje en sloeg daar mede v. d. H. op het hoofd, waar op het viertal op de vuist ging. Vóórdat het tot een overwin ning kwam, greep de politie in en maakte tegen het viertal pro ces-verbaal op. KoIIekte De kollekte voor de stichting „Hoogland" te Beekbergen heeft 199,54 opgebracht. Uit de bocht gevlogen Op de weg Driesprong-Bier vliet nam zondagnamiddag een uit de richting Driesprong ko mende Belgische auto, bestuurd door de 28-jarige mej. M. M. R. A. D. uit Berchem, met te grote snelheid een bocht, waardoor de auto van de weg geraakte en werd vernield. Mej. D. en haar naast haar ge zeten verloofde L. V. R. F. uit Antwerpen werden beiden ern stig gewond. Nadat dokter Kalk- rriSft VaW Biervliet de eerste hulp had verleend werden de beide slachtoffers per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil ver voerd. Schietwedstrijden De reserve-gemeentepolitie uit Middelburg organiseerde schiet wedstrijden op de schietbaan aan de Sloedam. Daaraan werd door S ploegen van 5 personen van de reserve-politie uit Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen, de P.T.T. en de reserve-rijkspo- litie, deelgenomen. De uitslag luidde: 1. P.T.T. - Middelburg 222 pnt; 2. Reserve-gemeentepolitie - Ter neuzen, 195 pnt; 3. P.T.T. - Goes, 189 pnt; 4. Reserve-ge meentepolitie Middelburg, 185 pnt; 5. Reserve-rijkspolitie, 157 pnt; 6. P.T.T. - Vlissingen, 149 pnt; 7. Reserve-gemeentepolitie - Goes, 146 pnt; 8. Reserve-ge meentepolitie - Vlissingen, 116 pnt. Raadsvergadering Dinsdag 28 september a.s. om half acht komt de gemeenteraad van Sas van Gent in vergadering bijeen. Onder meer komen aan de orde de onderhandse aanbe steding van de werkzaamheden verbonden aan het doortrekken van de Poeldijk naar de West- dam en het slopen van het pand op de hoek Westdam/Poeldijk. GRAANBFJURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotterdam se graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Groene erwten tot 46; Schokkers ƒ51,50; Capucijners tot 70. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm op waarts ƒ17ƒ19; Bintjes 35 tot 50 mm opwaarts ƒ14ƒ15; Bin tjes 40 mm opwaarts 15,50 16,50. Klei-aardappelen voor üe export: Bintjes 50 mm opwaarts in twee maten gesorteerd zonder quaran taine 14,5016, met quaran taine 1517. Zand-aardappelen voor de export zonder quarantaine: Bintje 35 mm opwaarts ƒ10.50; Climax 35 mm opwaarts 9.50; Patrones 35 mm opwaarts 9,50. Voer-aardappelen 24. Stemming: binnenland mstig; export rustig. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schiflf auto. Openbare verkoping In hotel Sandersde Paauw te Sluis werd in het openbaar ver kocht een woonhuis aan het Wal- plein, een daarachter gelegen fabrieksterrein en een garage in de Zuiddijkstraat, een en ander afkomstig uit het faillissement van de familievennootschap van L. Quataert en Zonen. Voor deze verkoping bestond een zeer gro te belangstelling. Het woonhuis werd verkocht aan de heer Fl. Dusarduijn te Sluis voor 88.000. Vóór de pauze was op dit pand ingeschreven voor een bedrag van 56.826. Het fabrieksterrein bracht 90.000 op. Na de inschrijving liep het bod op van 80.000 naar 90.000, maar dit bedrag werd na de pauze bij opbod niet meer verhoogd. De garage in de Zuid dijkstraat kon worden toegewe zen aan de heer B. J. Jansen te Sluis voor 4600. De garage was ingeschreven voor 4444 en werd ook na de pauze niet meer ver hoogd, nadat de inschrijving voor de pauze tot 4600 was opgelo pen. Hengelen Clubkampioenschap O.N.I. Terneuzen Aan de zeehengelwedstrijd die tevens de laatste van de vier was om het clubkampioen- s-"_ap van de Terneuzense sport- hengelvereniging, hebben 62 leden deelgenomen. Er werd wei nig gevangen, maar de wedstrijd verliep in een goede harmonie. De uitslag luidde: 1. A. de Roo, 67 pnt: 2. J. Romijensen, 63 pnt; 3. D. Helmendach, 60 pnt; 4. E. van Waes, 59 pnt; 5. Th. de Bak ker, 59 pnt; 6. H. Bakker, 38 pnt; 7. mevr. Cuypers, 36 pnt; 8. H. Dallinga, 36 pnt; 9. J. van Dron- gelen, 34 pnt; 10. J. van Hoorn, 33 pnt. Nadat in de morgendienst van de Gereformeerde Kerk door ds. W. H. Gispen de bevestiging had plaatsgevonden van ds. L. Berger uit Halfweg als tweede predikant, der Gereformeerde Kerk alhier, deed deze gisteravond onder zeer grote belangstelling als zodanig zijn intrede. De nieuwe predikant las uit Jesaja 40 de verzen 1 t/m 11, de tekstlezing luidde: Johannes 14, de verzen 8 t/m 11. Het thema var. zijn preek ontleende hij aan het laatste gedeelte van Jesaja 40 vers 9: Zie, hier is uw God. De predikant wees op het grote verschil tussen een afscheidsdienst en een intrededienst. In het eerste geval is er een wederzijdse be kendheid van mensen, te midden van wie de herder enige jaren mocht werken. Een intrededienst is anders: een vreemd kerkgebouw, een vreemde kansel en vreemde gezichten. Ooi: dat is wederzijds. Toch, zei ds Berger, is er tussen u en mij eer. relatie aanwezig, die tot uiting kwam hedenmorgen in het gebed der gemeente, om mij te erkennen als een dienaar door God gezonden. Deze dienaar zal tot de gemeende komen met de boodschap van de Liefde van God en in al zijn werk zal deze Liefde moeten doordrin gen. -Spreker noemde dit de unieke en meest karakteristieke t.aak van de Kerk Boodschanopr te zijn van de Liefde van God. De unieke funktie van de Kerk, die deze bood schap brengt van de levende God vanuit haar midden, moet zich uitstrekken tot alle mensen ook, ja juist, tot hen die zich van het Evangelie hebben afgewend. On danks moeilijkheden en tegenslag moet zii deze boodschap onbe vreesd blijven brengen. Juist daar moet de boodschap klinken: Zie, hier is uw God. In de verpleegstersflat van het St. Elisabethziekenhuis te Sluis kil heeft de afdeling Zeeland van de Nederlandse katholieke inva- lidenbond „St. Liiuina" zater dag op plechtige wijze het twee de lustrum herdacht. Deze feest- vergadering, waarbij o.m. aan wezig waren burgemeester Rijp- stra van Terneuzen, de heer J. van Dongen, lid van de tweede kamer en van het Zeeuwse pro vinciaal bestuur en voorzitter van de afdeling Zeeland van hef Wit-Gele Kru's, en de genees heer-directeur van het St. Elisa bethziekenhuis, dr. C. Ramse- laar, die tevens medisch adviseur van de bond is. werd tevens be zocht door een groot aantal leden. Al deze aanwezigen heb ben gedurende de gehele dag de vriendelijke en belangstellende gastvrijheid genoten van de zus ters en verpleegsters van het St. Elisabethziekenhuis, die niets achterwege hebben gelaten om het zo aangenaam mogelijk te maken. Geen ontspanningsclub De oprichter en sedert tien ja ren de dynamische voorzitter van „St. Liduina", de heer W. Weterings uit Terneuzen, heeft in zijn welkomst- en feestrede met slechts enkele woorden ge sproken over hetgeen in dit de cennium bereikt was; dankbaar was hij de velen, die belange loos hun werk aan de Bond heb ben gegeven, speciaal dr. Ram- selaar werd hierbij bedacht, maar hij ging uitvoerig in op het werk dat in de naaste toekomst nog moet worden gedaan. Hij ging daarbij uit van de stelling, dat ook een invalide een volwaardig lid van de samen leving is in plaats van een mee lijwekkende figuur. Het ver heugde hem dat er nu een an dere gedachte over invalidenzorg begint door te breken, waardoor er „eindelijk eens een einde zal komen aan de mening dat een invalidenbond alleen maar een soort ontspanningsclub is." De heer Weterings had weinig goeds te zeggen over vele ge meentebesturen, die een totaal verkeerde of bijna geen toepas sing geven aan de nieuwe Bij standswet, ofschoon zij zich meer dan een jaar konden voorberei den. Hij steunde zijn uitspraak op uitlatingen van de staats secretaris, die zich al eerder hier over heeft beklaagd. De voorzit ter was van mening dat de tijd waarin iemand die bij de toe passing van de „Armenwet" be trokken was en dit als een soort ere-baantje beschouwde, of dacht dat hij daardoor voor Sinterklaas kon spelen, nu voorbij is. Ook de organisaties werden in deze klacht betrokken. Tot nu toe hebben zij zich weinig aan hun invalide leden gelegen laten liggen, aldus de heer Weterings. De katholieke hond van land arbeiders, die had beloofd de contributie voor haar leden te betalen (in Limburg gebeurt dit wèl) heeft niets meer van zich laten horen. Daarnaast kon hij echter mededelen dat er waar- schiirilijk binnenkort een ver andering ten goede zal komen. Er zijn onderhandelingen met de vak- en staatsorganisaties gaan de. Ook zal het weldra mogelijk zijn dat niet-katholieke invaliden lid van ,.St. Liduina" kunnen worden, omdat het de enige bond is die in Zeeland actief werk zaam is. Nog meer klachten Het steeds stijgend aantal ar- beids- en verkeersongevallen doet ook het aantal invaliden stijgen, aldus de heer Weterings. In 1964 waren er in Nederland meer dan 33.000 bedrijfsongeval len, waarvan rond 20.000 levens lange invaliditeit overbleef. Hii meende dat ook vele bedrijven te weinig invaliden, die passend werk zouden kunnen verrichten, in dienst nemen. Een aangepaste sportbeoefening achtte hij uiter mate urgent en hij verwees daar bij naar de invalidenzorg in Bel gië. Hij hoopte dan ook van har te dat de gemeente Terneuzen een mogelijkheid zal vinden om te zimer tijd de invalidenbond van het overdekte zwembad ge bruik te kunnen laten maken. Daarvoor zal het nodig zijn, al dus de voorzitter, dat wij over een geschikt vervoermiddel be schikken om onze invaliden te vervoeren. Pluspunten Met zeer veel voldoening sprak hij over de uitstapjes en vakan tieweken van de invaliden. Hij was van mening dat hier nog meer mogelijkheden liggen en reeds nu wordt, daarover in het bestuur van gedachten gewisseld om een goed programma voor het volgend jaar uit te stippelen. Hij herinnerde ook aan de Lour- desreis die in 1966 wordt ge maakt. Verder zijn er plannen om deel te nemen aan de lan delijke lustrumviering en aan het houden van studiebijeen komsten. Waardering Burgemeester Rijpstra, de heer Van Dongen en de geestelijk adviseur, kapelaan J. Adriaan- sen van Terneuzen, bleken veel waardering te hebben voor het werk van „St. Liduina". Burge meester Rijpstra zei o.m. dat dit werk alleen maar vruchten kan dragen, wanneer het „in liefde wordt gedragen". De heer Van Dongen zegde zijn steun en waar nodig zijn bemiddeling toe. Bestuur Voor de maatschappelijk werk ster, mej. E. Baars, die om stu dieredenen haar bestuurslidmaat schap moet laten varen, zal een andere functionaris uit het maat schappelijk werk worden aange trokken. Ook de heer F. Hage naar heeft zich als vice-voorzit- ter moeten terugtrekken. In zijn plaats werd mej. A. van Damme bij acclamatie gekozen. De gehele dag was een ware feestdag voor de invaliden. Deze lustrumviering trefpunt voor vele vrienden werd geopend met een H. Mis in de kapel van het eiekanhuis en opgedragen VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 18^ 7 dieren, zijnde 1202 slachtrunderen en 645 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen 34,40; Var kens 22,15; Stieren 3,80 4,40; Worstkoeien 2.953,20; Slac'ntzeugen 1,601,70; Zware varkens 1,80f 1,82. Alles per kg- Overzicht: Slachtrunderen: aan voer ruimer, kalme handel, extra's prijshoudend, mindere soorten iets lager in prijs; Varkens: aanvoer als vorige week, redelijke handel en goed prijshoudend, zware varkens iets lager in prijs. Hoewel nog steeds niet in een open hoek verhandeld is het aan- deei K.L.M. vanmiddag weer eens favoriet geweest. Dit als na werking op de zeer gunstige winstcijfers over de vijf maanden april t/m augustus van 1965. Walistreet reageerae hierop vrijdag met een formidabele koersstijging van ÖV2 dollar met een omzet van nom. 20 min. Hierop steeg de koers vrijdag avond in Amsterdam van 2i6 tot 229 tegen een officiële koers 's midaags op 215 (200). Vanmor gen werd in K.L.M. gedaan 226/ zdl. Vanmiddag werd de koers geadviseerd op 230. De stemming voor de interna tionale waaruen was licht ver deeld. Alleen Kon. Olie kwam verrassend voor de dag met een koersstijging van een naive gul den op 138.50. Dit niettegen staande het feit dat Kon. Olie vrijdag in Walistreet dollar lager sloot. De gunstige stem ming voor dit fonds in Amster dam moet hoofdzakelijk worden toegeschreven aan vraag voor Zwitserse rekening. Philips schommelde rond de 115 (116.10). Unilever daalde een halve gulden tot 131.60. AKU en Hoogovens waren fractioneel la ger op resp. 44114 en 497 als ad- vieskoers. De scheepvaartsector kon zich vrij goed handhaven behalve voor Holland-Aroerika-lijn welk fonds punt lager was op 129%. In de lokale afdelingen werden aandelen Exploitatie .Maatschap pij Scheveningen ex 15 pet divi dend op 190 geadviseerd, tegen vrijdag 204 cum dividend. Als ha- werking van de verkregen op drachten lagen Wilton Feijen- oord en v. d. Giessen opnieuw hoger in de markt. Op de incou rante markt werd geen notering opgemaakt in de aandelen van de Vlissingse Aannemingsmaat schappij. De directie van deze maatschappij heeft surséance van betaling aangevraagd. door kapelaan Adriaansen, de ontvangst in de fraaie verpleeg stersflat, het uitstekend ver zorgde diner in het stijlvolle res taurant, waren daarvan de zeer gewaardeerde bewijzen en ook het feestprogramma dat werd verzorgd door veertig fraai ge- uniformeerde leden van „Con Amore" uit Hontenisse, dat on der leiding van de heer C. J. van Damme, een uitstekend pro gramma verzorgde. (Adv.) MAANDAG 27 SEPTEMBER 1965 DERDE KLASSE P-rijzen van: 15 zijn gevallen op nummers eindigende op: 6 50 zijn geval] en op nummers eindigende op: 707 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 240 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 954 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 411 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 0830 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 68235 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 04189 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 42421 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 23139 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 99363 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer: 84735 De prijs van ƒ30.000 is gevallen op het nummer: 79170 Een stampvolle Ned. Herv. Kerk was zondagmiddag getuige van het afscheid, dat de Herv. Gemeente Biervliet haar predikant, ds. W. S. Evenhuis, bereidde. Ds. Evenhuis, die de Herv. Ge meente alhier ruim 10 jaar diende nam in april j.l. een beroep aan naar Amsterdam. Bij zijn afscheid uit Biervliet, dat zijn eerste ge meente was, werd hem getoond, dat hij zich door zijn werk een ge heel eigen plaats in de Biervlietse gemeenschap heeft verworven. De afscheidsdienst droeg mede door een bijdrage van het Kerk koor en de ieugdcantorij een zeer opgewekt karakter, waarmede de statische stijl, waarin afscheids- diensten zich meestal kenmerken, werd doorbroken. De afscheidsdienst werd bijge woond door het voltallig college van B. en W., de R.K. geestelijk heid, nagenoeg alle predikanten van de ring IJzendijke, een afvaar diging van de classis IJzendijke, die ds. Evenhuis 6 jaar als praeses diende, zeer grote afvaardigingen van kerkeraden uit omliggende ge meenten, deputaties van de scho len waar ds. Evenhuis les gaf, ter wijl ook de Hervormde gemeente Biervliet zelf op ruime wijze pre sent was, om het afscheid mee te beleven. Na het votum en groet zong de gemeente ps 98 8, waarna het koor een vers van St. Aldegonde „O Heer, Gij zijt mijn God en Here", zong. De jeugdgroep onder leiding van Connie Bliek zong het lied „Herschepping", waarna de genadeverkondiging volgde. De geloofsbelijdenis werd staande door de gehele gemeente gezongen. De jeugdgroep, zichzelf begeleidend met gitaar, triangel en blokfluiten zong nog enkele liedjes, waarna de prediking volgde naar aanlei ding van Efeziërs 3 de verzen 20 en 21. In deze prediking legde ds. Even huis de nadruk op de grote blijd schap die het Evangelie en het ge loof kunnen geven. Het koor zong hierna een rei uit „Lucifer", van Vondel. Nadat de dienst door ds. Even huis beëindigd was sprak ds. Even huis een warm dankwoord aan het adres van de Herv. gemeente Bier vliet, die hem zoals hij het uit drukte de „ruimte" had gegeven om zijn werk als predikant te kun nen doen. Ds. Evenhuis dankte ieder, waar mee hij had mogen samenwerken, en zei jaloers te zijn op zijn opvol ger. Als antwoord op de vraag, waarom hij dan wel uit Biervliet wegging was zijn bescheid, Am sterdam heeft me nu eenmaal be roepen, en een predikant moet niet al te hokvast zijn, ook al is het nog zo plezierig om in een prettige ge meente te mogen werken. We moe ten als gezin nu afscheid nemen, zo vervolgde ds. Evenhuis zijn toe spraak, van alles, waarvan we zijn gaan houden. Dank werd gebracht aan kerkeraad, kerkvoogdij, de or- ganiste, de koster, het kerkkoor en leiding van het jeugdwerk, en aan de gehele gemeente. Ds. W. B. Bergsma, die de ge meente in de vakaturetijd zal die nen, kondigde de verdere sprekers aan. De heer Joh. Labruijère sprak namens de kerkeraad woorden van dank en bood als geschenk van de gemeente een projector aan. Hii wenste de predikant en zijn gezin een goede tijd in Amsterdam toe- De pres. kerkvoogd, de heer Joh. Dhondt, herinnerde aan de vele hoogtepunten, die het verblijf van ds. Evenhuis te Biervliet kenmerk ten, o.a. het 300-jarig bestaan van het kerkgebouw. Burgemeester A. P. Kostense van Biervliet bood de scheidende predikant een oude kaart van Biervliet en omgeving aan, date rend uit 1600. Het speet hem bij zonder dat Biervliet met het ver trek van ds. Evenhuis ook mevrouw Evenhuis aan Amsterdam moet af staan, die als schrijfster van kin derboeken zich een bijzondere naam heeft verworven. Biervliet raakt nu zijn schrijfster kwijt, zei hij, met enige spijt in zijn stem. De burgemeester bracht dank voor de wijze waarop ds. Evenhuis zijn werk in Biervliet heeft gedaan en wenste hem en zijn gezin veel goeds in Amsterdam toe. Ds. E. Gramsbergen uit Honte nisse voerde het woord namens de classis IJzendijke. Hij dankte de Herv. gemeente Biervliet dat men zolang de predikant heeft willen afstaan voor het algemeen kerke- werk, en zeide dat de classis heel dankbaar was voor deze dienaar, die vele goede eigenschappen heeft. Namens de ring IJzendijke sprak ds. L. Brinkman uit Schoondijke. Hij noemde ds. Evenhuis een goed theoloog, die bovendien een open oog heeft voor de kerkpolitieke zaken. Zijn werk deed hij met een grote critische inslag, alsmede met grote humor. Ook hij dankte me vrouw Evenhuis voor haar koste lijke boeken en wenste het gezin Evenhuis een goede tijd in Amster dam toe. Pastoor F. Zander van de R.K. Kerk te Biervliet noemde het nu eenmaal een moeilijkheid dat gees telijken hun tenten moeten opbre ken en opbouwen. De mijne is pas opgebouwd, aldus de pastoor, en nu gaat U de uwe al weer opbre ken. Hij hoopte dat het begin van een contact tussen de Katholieke en de Herv. Kerk in de toekomst zal worden voortgezet, en wenste het gezin Evenhuis het allerbeste in Amsterdam toe. Tenslotte sprak ds. Evenhuis nog een kort afscheidswoord, waarin alle sprekers persoonlijk werden bedankt. Voor de genodigden was er na de dienst in het jeugdgebouw ge legenheid om afscheid te nemen van ds. en mevrouw Èvenhuis, ter wijl de kerkgangers aan de ingang van de kerk de gelegenheid hadden met een handdruk afscheid te ne men van het gezin Evenhuis, Wij leven in een wereld waar in het algemeen niet zove»l plaats is voor God, ook niet in ons per soonlijk leven, want wij hebben een dwaalziek hait. In bepaalde levenssituaties heb ben tallozen geworsteld met deze vraag: Waar is God nu Hoe kon dit gebeuren in miin leven Maar God is een levende realiteit, die zich manifesteerde in Jezus Chris tus, die de arm van God is en de herder die de kudde van God weid'. Jezus is in ons leven gekomen en waar God schijnbaar de nederlaag lijdt, daar overwint Hij. God is naast ons komen staan, Hij zegent, ons en zegt: Ik ben er. Ik laat ie niet alleen. De consequentie hier van noemde ds. Berger de verkon diging van het Evaneelie. De ge meente van Jezus Christus moet op een hoge berg gaan staan en zeggen: Zie, hier is uw God. Wij allen hebben deze taak: vreugde boden te worden van deze Goede Tijding. Wii moeten het Evangelie meedelen door heel onze levens- openbaring, wii moeten God laten zien vanuit heel ons blijmoedig leven. Eenmaal zal deze Goede Tijding een volkomen vervulling ontvangen: Als God er helemaal zal zijn, op de nieuwe aarde. Namens de kerkeraad sprak de voorzitter de heer F. de Ruijter de nieuwe predikant toe. Hij noemde door het bezetten van een tweede predikantsplaats deze dag gedenk waardig in het kerkelijk leven. Die tweede plaats wil overigens niet uitdrukken een lagere rang t.o.v. de eerste, zei de heer De Ruijter. Hij wenste de twee predikanten een prettige samenwerking toe en de heer Berger met vreugde en vrucht te mogen werken in de ge meente. Op zijn verzoek zong de gemeen te staande psalm 136, waarvan het eerste en het laatste vers. Ds. Berger dankte voor de,wgl- komstwoorden en de prettige^oyit- vangst door het gezin van ds. Gis pen. Na afloop van de dienst waarin het orgel werd bespeeld door de heer C. Meijer en de heer P. Wie- Iemaker trompet speelde, was er in Pro Rege gelegenheid kennis te maken met het predikantsgezin. De behoefte aan een tweede pre dikantsplaats voor de Gerefor meerde Kerk is enerzijds ontstaan doordat het aantal leden de grens voor één predikant overschreden heeft. Die grens is 1)50 en de Ge reformeerde Kerk telt thans 1232 leden, terwijl de snelle uitbreiding van onze gemeente de verwachting van een grotere toename wettigt. Er zijn allerlei taken blijven liggen, die de beide predikanten tot ont wikkeling kunnen en willen bren gen. Ds. L. Berger studeerde aan de Theologische Hogeschool te Kam pen en was achtereenvolgens pre dikant te Kootwijkerbroek, Steen- wijk, Dedemsvaart en Halfweg. Hij is twee jaar legerpredikant ge weest in Indonesië. Ds. Berger heeft de naam een goede herder te zijn en is een ervaren predikant Hij is 56 jaar oud, gehuwd en va der van zes kinderen, Waarom nog langer u behelpen? Ook kunt beschikken over een geyser, stro mend heet water, een douche. Ook voor is er immers Esso Gas! De kosten? Minder dan u vermoedt. Praat eens met een Esso-Gas-depothouder. Dan is 't er snéldit onmisbare comfort i e 1

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3