Mr. Blom over de Nederlands- Indonesische financiële besprekingen De misdaad van Richard Ross STEMMEN ELDERS EN BIJ VOLMACHT GEMAKKELIJKER EFN WEEKEINDE MET VEEL DODELIJKE ONGELUKKEN EN LICHT- EN ZWAARGEWONDEN Koninklijke Middenstandsbond verbaasd en verontrust SLIK UW PIJN WEG MET E de britse liberalen en labour turks-grieks grensincident algerijnse autobus in zee gestort beroepschauffeur incidenten in mexico indonesië wil zelf peper uitvoeren de volgende - gemini-vlucht DODE EN ZES GEWONDEN DODE EN GEWONDE 14-JARIGE JONGEN VERONGELUKT 16-JARIGE OP KRUISPUNT VERONGELUKT AUTOBOTSING EISTE EEN DODE TWEE DODEN EN VIER GEWONDEN Wagen in een slip DOELMAN OP SLAG DOOD AUTO RIJDT OP TOESCHOUWERS VOETGANGER DOODG E REDEN AUTOMOBILISTE VERONGELUKT Pagina 2 DE VRIJF. 7F.FUW Maandag 27 Dinsdag 28 september 1965 HOOFDSCHOTEL? VLEES! De Nederlandse delegatie in de gemengde Nederlands-Indonesi sche commissie voor behandeling van de financiële vraagstukken tussen de twee landen acht het van groot belang dat men er tijdens de recente besprekingen met de Indonesiërs gezamenlijk in is geslaagd een benadering v.an de financiële problemen te vinden die tot een voor beide landen aannemelijke oplossing zal kunnen leiden. Dat heeft de voorzitter van de Nederlandse dplegatie, ambassadeur mr. N. S. BJom, gezegd in een radio-inter view met de A.V.R.O. Bij de besprekingen in Idone- sië werd afgesproken dat de vol gende fase van de besprekingen over enige tijd in Nederland zal worden gehouden. Dan moet er naar worden gestreefd tot een oplossing te komen. De benade ringswijze is thans Djakarta gevonden, waarmee veel van het delicate karakter van de vraag stukken is weggenomen. Revolutie Over de financiële problemen zei mr. Blom dat deze zijn te beschouwen als een overblijfsel uit het verleden. Allerlei aan spraken van particuliere Neder landse belanghebbenden, van vroegere Nederlandse bedrijven in Indonesië en ook van de Nederlandse overheid kunnen er toe worden gerekend. Indonesië benadert deze aanspraken op een andere wijze dan Nederland. De republiek beschouwt zich nog steeds in revolutie en haar ideo logie is zeer anti-kolonialistisch e.i anti-kapitalistisch. Zo is het te verklaren dat politieke stem men in Indonesië niets willen horen van Nederlandse claims, zoals de Nederlandse delegatie bij aankomst in Djakarta uit de pers duidelijk werd. Gerechtvaardigde aanspraken Indonesië wil echter graag zijn economische betrekkingen met Nederland uitbreiden en om met een land als Nederland zaken te kunnen doen, moet men ook rekening houden met opvattin gen van de partner. De Britse liberale leiders heb ben op hun congres een omme zwaai gemaakt en te kennen ge geven, dat de tien Lagerhuis leden van hun partij op de herfstzitting van het parlement niet tegen het wetsontwerp in zake landnationalisatie van de labourregering zullen stemmen. Daarmee schijnt althans wat deze kwestie betreft het ge vaar voor de regering met haar krappe meerderheid van twee zetels in het Lagerhuis geweken. Griekse eenheden hebben na twee grensincidenten aan de Turks-Griekse grens op een eilandje in de rivier Evros, bij de grensplaats Souflion, en in de velden ten zuiden daarvan stel lingen ingenomen om een groep Griekse arbeiders te beschermen die zouden zijn bedreigd. Tussen het eilandje, Telemeni genaamd, en de Turkse oever van de rivier bouwen de Turken een cementen verbinding, om wateroverlast te voorkomen. De Grieken beweren nu dat daar door de nabijgelegen Griekse vallei onder water komt te staan omdat het water nu naar de Griekse oever stroomt. Zij hebben daartegen geprotesteerd op een vergadering van plaatse lijke autoriteiten, maar de Turk se afgevaardigden zeiden dat het eilandje Turks gebied is. Zij wil den de kwestie echter wel door een technische commissie laten onderzoeken. Later kwamen er twee Turkse militiemannen op het eiland maar deze gingen weer weg toen zij tegenover de Griekse legerafdeling kwamen te staan. Het tweede incident zou zich voorgedaan hebben in lan derijen ten zuiden van Souflion, waar een paar Grieken aan het werk waren. Deze zouden be dreigd zijn door twee Turkse sol daten. Nabij de Algerijnse stad Oran is vrijdag een autobus op een zeer bochtige kustweg door het plotseling falen -ran de remmen Verongelukt. Het voertuig vloog uit een haarspeldbocht en kwam honderd meter lager op de rot sen terecht, waarna het in zee verdween. Twintig van de inzit tenden kwamen om het leven en dertig liepen merendeels ern stige verwondingen op. Een baby van twee maanden bleef ongedeerd. De chauffeur werd slechts licht gewond. Algerijnse en Franse vaartui- ten namen aan het reddingswerk eek Verder zei mr. Blom dat uit deze verschillende factoren een compromis moet worden opge bouwd. Indonesië kan daarvoor gebruik maken van de beginse len van menselijkheid en recht vaardigheid, welke deel uitmaken van zijn staatsideologie. Deze be nadering vindt men terug in de gezamenlijke verklaring welke de commissie na afloop van de be sprekingen in Djakarta aan de pers heeft verstrekt. Van Nederlandse kant kan men, aldus mr. Blom, natuurlijk niet zonder meer zijn gerecht vaardigde aanspraken laten val len, al moet de bereidheid be staan om ook van Nederlandse kant rekening te houden ener zijds ftièt de Indonesische bena dering van de vraagstukken, an derzijds met het vaststaand feit van de zwakke financiële positie van de republiek. De wens om te streven naar uitbreiding van het economische verkeer tussen de beide landen bestaat ook in Nederland en ook bij de regering is de bereidheid aanwezig daaraan een bijdrage te geven. De Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond zegt in een vrijdag uitgegeven communiqué met verbazing en verontrusting kennis te hebben genomen van de door de regering in de mil joenennota neergelegde voor nemens ten aanzien van het door haar te voeren sociaal-econo misch en fiscaal beleid in 1966. Het voeren van een begrotings beleid, waarbij een stijging van de rijksuitgaven boven de trend matige groei van het nationale inkomen uitgaat, is volgens de bond bezwaarlijk voor de huidige struktureel-economische positie van het Nederlandse bedrijfs leven. Dit begrotingsbeleid trekt een te zware wissel op het eco nomische draagvermogen van ons volk in de eerstkomende ja ren. Hoewel de bond begrip heeft voor het verleggen van 't zwaar tepunt van het fiscale beleid naar de indirekte belastingen, achten zij de geboden compensa tie in de sfeer van de direkte be lasting door het uitgeven van belastingspaarbrieven verwerpe lijk. De wijze waarop de ver schuiving naar de indirekte be lastingen wordt geëffectueerd wekt bovendien in menig opzicht haar verontrusting. In combinatie met het voor gaande vormen de prijsverhogen de werking van de aangekondig de verhogingen van accijnzen en omzetbelasting, alsmede de ver hoging van de vennootschapsbe lasting een verdere bedreiging voor de liquiditeit van het mid den- en kleinbedrijf De kostprijsverhogende facto ren, die in de regeringsvoorstel len besloten liggen, geplaatst naast de te verwachten loonkos tenverhogingen, die onder meer voortvloeien uit de stijging van de sociale verzekeringslasten en het grotere beroep, dat de re gering gaat dopen op de arbeids markt eisen een centraal geleid loonpolitiek systeem. Voor een toekomstige even wichtige ontwikkeling van onze volkshuishouding is handhaving van het huidige aandeel van de zelfstandigen in het nationale in komen minimaal noodzakelijk, Het is zeer te betreuren, zegt de bond, dat de regering in zijn voorstellen nu reeds akkoord gaat met een verdere teruggang van dit aandeel. Het door de re gering in te stellen ontwikke- lings- en saneringsfonds voor het midden- en kleinbedrijf past kennelijk in de verwachting van de regering dat het te voeren sociaal-economische beleid het aantal zelfstandigen in versneld tempo zal doen afnemen, zo be sluit de K.N.M.B. haar commu niqué. (Adv.) RED BAND ROOSENDAAL Soms is een volledige opleiding voor het eenheidsdiploma moei lijk te realiseren en ook niet strikt nodig. In die gevallen kan worden' volstaan met enkele vuistregels, waarmee onder be paalde omstandigheden nuttig en tot heil van het slechtoffer kan worden gewerkt. Dr. Van der Slikke deelde mee dat met een op deze gedachte gebaseerde vorm van gerichte opleiding in middels is begonnen door het geven van voorlichtingsavonden aan beroepschauffeurs. Hiervoor bestaat grote belangstelling. Ongeveer dertig gewapende boeren hebben vorige week een aanval ondernomen op 't plaats je Madera in de Mexicaanse staat Chihuahua. Zij werden door het 25 soldaten tellende gar nizoen teruggedreven, waarbij 6 tot 8 boeren en 4 soldaten het leven verloren, zo is uit goede bron vernomen. De krant „El Universal Grafi- co" wijt dit incident aan de „schaamteloze uitbuiting" van de boeren door een kleine groep grootgrondbezitters. De boeren kregen er genoeg van tevergeefs bij de staatsautoriteiten aan te kloppen en besloten zich gewa pend te wreken op hun „onder drukkers van wie er zich ver scheidene in Madera bevonden. De betrokken boeren zouden lid zijn van de algemene bond van arbeiders en boeren van Mexico, een uiterst linkse orga nisatie onder afgevaardigde Ja cinto Lopez. In de staat Guerrero in zuid- oost-Mexico zouden bij een tref fen tussen tien bandieten en mi litairen 5 bandieten en 1 soldaat zijn gedood. Indonesië zou zelf de prijzen van peper op de wereldmarkt moeten vaststellen in plaats van de buitenlandse tussenhandel, zo heeft de Indonesische minister van handel, brigade-generaal A. Joesoef, in Djakarta verklaard. De minister had een bezoek ge bracht aan het district Lampong in zuid-Sumatra, waar naar zijn zeggen ongeveer zestig procent van de wereldproduktie van pe per vandaan komt. Joesoef zei verder, dat op kor te termijn onder de naam „Lada Indonesia" (Indonesië-peper) een organisatie in het leven zal worden geroepen, die het moge lijk zal maken, dat Indonesië als alleen-exporteur van peper op treedt Volgens Joesoef is de confron tatiepolitiek, die Indonesië voert tegen Maleisië, inzoverre gunstig dat produkten als peper, koffie en rubber nu door bedrijven in Lampong kunnen worden ver werkt. Eerst werden deze pro dukten verwerkt door maat schappijen in Singapore. Nederlandse moordenaar van Antwerpse taxichauffeur ontoerekenbaar De 23-jarige F. D. uit Utrecht, die in februari van dit jaar een Antwerpse taxichauffeur met 'n karabijnschot om 't leven bracht, is ontoerekenbaar verklaard. Hij zal niet voor de rechter verschij nen, maar na bekrachtiging van de uitspraak van de psychiater in een bijzondere instelling wor den ondergebracht. D. was in Anwerpen gestrand nadat hij vergeefs had getracht werk te vinden in België en Frankrijk. Hjj had de taxi willen stelen om er mee terug te rijden naar Utrecht. De 30 (jarige chauffeur schoot hij neer, toen deze weigerde de wagen te ver laten. De moordenaar kon op de plaats van de misdaad worden gearresteerd door voorbijkomen de arbeiders. Mr. P. C. Breedveld heeft een systeem ontwikkeld om het stem men bij volmacht en het stemmen elders belangrijk uit te breiden en te vereenvoudigen. Indien dit systeem door de wetgever wordt geaccepteerd, zat het niet eerder dan voor de volgende tweede ka merverkiezing kunnen worden toe gepast. Mr. Breedveld, hoofd van de af deling burgerlijke stand, bevol kingsaangelegenheden en militaire zaken van de gemeentesecretarie in Den Haag heeft zijn nieuwe systeem voor het stemmen gepu bliceerd in het septembernummer van het maandblad Bevolkings boekhouding en militaire zaken. Thans is voor het stemmen bij volmacht, de gevolmachtigde ver plicht naar het stembureau te gaan, waartoe de volmachtgever behoort. In het systeem-Breedveld krijgt de gevolmachtigde een kiezerslegiti- matiekaart, waarmee hij in elk willekeurig stembureau zijn stem kan uitbrengen. Bij verkiezing van prov. staten is hij gebonden aan de grenzen van de provincie, waar in de man of vrouw woont, voor wie hij stemt. Bij gemeenteraads verkiezingen is hij gebonden aan de grenzen van de desbetreffende gemeente. Personen, die elders willen stem men, wordt in het systeem-Breed veld eveneens een kiezerslegitima- tiekaart verstrekt. Daarmee kun nen zij eveneens in elk willekeurig stembureau terecht, waarbij ook weer grenzen in acht moeten wor den genomen. Volgens mr. Breed veld betekent dit laatste een uit komst voor personen, die elders willen stemmen, doch niet met ze kerheid weten in welke gemeente ze op de dag van stemming zullen zijn. Ook voor de stembureaus zou een en ander een belangrijke ver eenvoudiging kunnen betekenen, meent mr. Breedveld. Men heeft slechts met twee categorieën kie zers te maken: gewone kiezers en kiezers met legitimatiekaarten. Bovendien zal men in een stem bureau slechts één uittreksel vin den: dat met de namen van de ge wone kiezers. Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart (Nasa) heeft meegedeeld, dat de Gemi- ni-6 met de ruimtevaarders Walr ter Schirra en Thomas Stafford op zijn vroegst op 25 oktober vanaf Kaap Kennedy zal worden gelanceerd. Op het programma van deze tweedaagse ruimtevlucht staat ondermeer een poging, een Age- na-raket te „enteren". Hoofdconducteur tussen 15.000 „warmgelopen" bijen Een hoofdconducteur van de Nederlandse Spoorwegen kreeg eind vorige week de schrik van zijn leven ,toen hij op het trajekt AmersfoortZwolle de bagage afdeling binnenstapte en daar werd verwelkomd door het ge zoem van 15.000 bijen. Deze „passagiers" waren ont snapt uit een kist die tijdens de rit door het trillen was losge raakt. Er was geen tijd genoeg om de zoemende zwerm in Zwolle al tot de orde te roepen en daarom werd Groningen gewaarschuwd. De hoofdconducteur was een dapper man: op de tussenliggen de stations ging hij onverstoor baar door met het via het bal- con lossen van goederen en fietsen. In Groningen werden conduc teur en bijen al opgewacht door een imker, die snel een eind maakte aan de opstand. De bijen, zo zei hij, waren door het schud den „warmgelopen",.. Rlco Bulthuis 22) Op een maandagmorgen gin gen ze weg, een week later zou den ze terugkomen. Om zeven uur in de morgen zou Nellie als eerste aanbellen en mevrouw Weber zou haar dan opendoen, die had uitgerekend, dat ze zon dagavond terug zou zijn. „Zou ik dan dezelfde avond ook terug mogen komen me vrouw?" verzocht mevrouw Haye. Ze aarzelde, maar de hos pita was mild. „Vooruit dan maar, zondag avond na tienen is de tent weer open, maar eerlijk gezegd voel ik me niet rustig als ik niet weet, dat mijn huis altijd nog mijn huis is. In Engeland zeggen ze: mijn huis is mijn kasteel." Toen tracteerde ze. Ze trok een fles wijn open en wilde op die vroege maandagmorgen ieder een in haar kamer hebben. Gal- jaard was al weg en Tilly even eens. Het was allemaal een beet je overhaast en gedwongen, maar er werd -vreselijk gelachen, toen Nellie vroeg waar zij nu moest blijven. ,,Jë' krijgt vakantie, ga naar je ■zus. of-haar je moe,"''riep me vrouw Weber, die met haar man t aan en een glas in de hand er vrij potsierlijk uitzag. „En m.'n geld dan?" vroeg Nel lie zenuwachtig. „Gut kind, schaap dat je bent, ik zal je alvast betalen, dan kan je met meneer Galjaard naar de bioscoop," Men schaterde. Nellie begreep het niet. „Ja ja," zei Lucas tegen de oude dokter, die wel een glaasje lustte en overal om lachen moest. „Ja ja, daar gaan we nou, weg gejaagd als bijen en de koningin vliegt uit. De een gaat naar het noorden, de ander naar het zui den. De een werkt aan plan A en de ander aan plan B. De een vlucht naar Fransje en de ander naar Hansje, dat is het leven en het rijmt ook nog." „Ik ben benieuwd," riep de dokter, „of meneer Ishiguro zich niet vervelen zal nou hij zo al leen komt te staan." De heer Is higuro, glimlachte. Me'vrouw Haye werd plotseling wit, ze kon niet zo goed tegen wijn op haar nuchtere maag, zei ze. De ma joor, die drie glazen had leeg gedronken, gaf tot ieders verba zing de,japanner een hand. „Tot ziéns meneer, tot kijk al lemaal, tot volgende week bij leven en welzijn." Mevrouw Weber sloot het huis af vóór ze in de gereedstaande taxi stapte. De mensen verdwenen alleen of met hun tweeën en het was opmerkelijk hoe snel men in het 'dagelijkse verkeer is opgenomen. Slechts Harry Ishiguro stond als laatste op de stoep. Hij keek de auto, waarin hij, door het ach terruitje de hoed van mevrouw Weber zag wiebelen, peinzend na. „Grappig," zei hij zacht in zichzelf en zijn glimlach ver strakte als op een masker, „hoe grappig, dat je sommige dingen plotseling kan ontdekken, juist als je er niet meer naar zoekt." DERDE HOOFDSTUK. Een week later was de zondag avond vol van regen. Een bijna onmerkbare motregen, die zacht met de nevel neerdaalde en de straten in poelen veranderde, Mevrouw Weber gaf dan ook de sleutel aan de chauffeur, wees hem hoe hij de huisdeur moest openen en liet de man haar bei de koffers in de donkere hall zetten. Daarna wrong ze zich uit de auto en liep op een drafje, met opgetrokken rokken over de steentjes, knipte in de gang het licht aan, betaalde de chauf feur en sloot de deur. Om de ban van het plotseling alleen zijn te breken, begon ze te zingen en haar genoegelijke stemming bracht haar in een overmoedige bui, waarbij ze als een jong meisje door de hall heendanste en met een hoge, schelle stem: „Hoe-oe .".riep. De echo zong het zacht na in het brede trap gat. De hospita gilde van het lachen, ontsloot haar kamers met de sleutel, die ze zelden gebruikte en sleepte haar koffers naar bin nen. Bijna vijf jaar lang was ze nog nooit alleen in haar huis ge weest. Ze had er altijd naar ver langd, maar nu het zover was, stelde het haar teleur. Zij vond dat zij een moederlijke natuur had en dat iedereen haar hulp behoefde en het speet haar, dat zij geen koffie kon gaan zetten voor een dozjjn vereenzaamde kostgangers. Er was echter geen mens thuis, dus zette zij koffie voor zich alleen. Het huis stond als een holle doos vol lege vak ken om haar heen, de regen droop naargeestig langs de ven sters. In Engeland had mevrouw Weber het best getroffen. Haar zoon was een hartelijke jongen en haar verhalen over de kost gangers hadden hem en zijn vrouw kostelijk geamuseerd. Ze had verteld dat haar Japanse in woner, liefdesbriefjes onder de mat legde bij haar cabaretjuf frouw en waarachtig, na een half jaa heeft hij vast en zeker het nee-woord teruggekregen. Haar zoon vertaalde de historische verhalen en Betty, die genoot van de groteske pantomines van haar schoonmoeder, lachte zich in tranen. „Ja, die Japannees is zo ja loers, die kon natuurlijk niet heb ben dat het meisje een ander had. Om zich schoon te praten heeft hij naderhand zichzelf een soort dreigbrief geschreven, maar iedereen had het in de gaten, ha ha ha (Wordt vervolgd.) IN SMILDE Zaterdagmiddag is op rijksweg 31 ter hoogte van Smilde de 50- jarige heer A. de Vries uit Deven ter bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Zes personen wer den gewond, van wie drie ernstig Uit een file van auto's komende uit de richting Meppel wilde een personenauto de file passeren. Daarbij kwam de auto in botsing met een daarvoor rijdend busje met zes inzittenden, dat naar links uit week om naar een links van de weg gelegen café te rijden. Het busje vloog bij de botsing over de kop waarbij twee inzittenden uit de wagen werden geslingerd. Eén van hen, de heer De Vries, was op slag dood, de ander werd ernstig gewond, evenals twee inzittenden van de personenauto. Vier anderen twee uit het busje en twee uit de personenauto liepen lichte ver wondingen op. IN ROTTERDAM Zaterdagavond is de kleuterleid ster P. Sterrenga uit Rotterdam op de Heemraadsingel, waar zij op haar bromfiets reed, aangereden door een motorrijder. Het meisje kreeg dermate ernstig letsel dat zij korte tijd later in het Dijkzigt zie kenhuis is overleden. De motorrijder, de 28-jarige M. G. ter Meer, had de motorfiets van een vriend geleend voor een kort ritje. Hij zelf kreeg een ernstige hersenschudding en een gebroken arm en is eveneens in het Dijkzigt ziekenhuis opgenomen. BIJ ROERMOND Op de Hillenraadlaan even bui ten Roermond is zaterdag de 14- jarige jongen M. Hilgers uit Her kenbosch met zijn fiets aangereden door een personenauto en zo zwaar gewond geraakt, dat hij zondagmid dag in het St. Laurentius zieken huis te Roermond is overleden. IN EINDHOVEN In de nacht van zaterdag op zon dag is de 16-jarige R. P. van der Beek uit Oirschot op een kruispunt in het stadsdeel Stratum in Eind hoven, aangereden door een per sonenauto. De jongen overleed tij dens het vervoer naar het St. Jo zef ziekenhuis. IN AMERSFOORT In de nacht van zaterdag op zon dag om drie uur heeft in de Amers- foortse binnenstad een autobotsing plaatsgevonden, waarbij één per soon dodelijk verongelukte en elf personen werden gewond, van wie vier zeer ernstig. IN HALSTEREN Bij een ernstig verkeersongeval op de Steenbergseweg in Halste ren zijn zondagavond laat twee personen gedood en vier gewond. De slachtoffers zijn de 21-jarige' inej. G. W. C. Godderie uit Steen-1 bergen en de even oude heer B. F. de Jong uit Rucphen-St. Wililbrord. Zij zaten in twee personenauto's, die door nog onopgehelderde oor- zaak met elkaar in botsing kwa-| men. I De bestuurders van beide auto's resp. uit St. Willibrord en Halste ren, zijn opgenomen in het zieken huis te Bergen op Zoom. De auto's werden vernield. BIJ WIJK-BIJ-DUURSTEDE Op de provinciale weg bij Wijk bij-Duurstede Is zondagmiddag de 29-jarige M. Meerbeek uit Wijk-bij- Duurstede bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. In een flauwe bocht raakte zijn wagen in een slip en botste tegen een tege moetkomende autobus. De man was op slag dood. De voetbalwedstrijd Wijk-bjj- DuurstedeVianen werd afgelast, omdat de heer Meerbeek doelman was van de sportvereniging Wijk bij-Duurstede. Een andere auto, waarvan de be stuurder, opmerkzaam gemaakt op het ongeval, wilde remmen, schoot van de weg af het fietspad op en verwondde twee toeschouwers, af komstig uit Bergen op Zoom en Halsteren. Ook zij zijn in het zie kenhuis te Bergen op Zoom opge nomen. Het verkeer was ongeveer een uur gestagneerd. IN WASSEMEER Zondagavond om kwart over zeven werd de 58-jarige ongehuw de E. van Ek in zijn woonplaats Wassemeer door een tegemoetko mende automobilist aangereden en dodelijk gewond. Het slachtoffer liep buiten de be bouwde kom aan de linker kant van de weg. De autobestuurder, af komstig uit Duurswoude, reed met gedimde lichten en had de voet ganger niet gezien. IN HOOGHALEN: In Hooghalen (Dr.) is omstreeks middernacht de veertigjarige me vrouw J. P, NijhofBakker uit Rolde, verpleegster in een zieken huis te Hoogeveen, met haar per sonenauto tegen een boom gebotst en zo ernstig gewond dat ze kort na het ongeluk in het Wilhelmina- ziekenhuis te Assen is overleden. Timmerman wegens mishandeling gearresteerd De recherche in Rotterdam heeft een 25-jarige timmerman zaterdag onder arrest gesteid wegens het plegen van ernstige mishandeling. De man, die in een auto reed, had een aanrijding met een auto die' bestuurd werd door een 42-jarige schilder. Ue timmerman wond zich na deze aanrijding dermate op dat hij op een gegeven moment de schilder een zware klap in 't gezicht gaf. Met een ernstige kaakfractuur moest de schilder in een zieken huis worden opgenomen. Felle brand in Zaandijk Een felle uitslaande brand heeft vrijdagmiddag de brand weerkorpsen van Zaandijk en Wormerveer moeilijke ogenblik ken bezorgd. Het vuur woedde in de oude dorpskern van Zaan dijk temidden van een houten bebouwing, waarin vele kleine bedrijfjes zijn ondergebracht. Om half twee begon de brand in een afdeling van de vernis- inrichting „Tempo", gevestigd aan de Kerkstraat in Zaandijk. Men was bezig een vernismachi- ne te repareren en daarbij ont stond plotseling brand. In een ommezien laaiden de vlammen hoog op. Er ontstond paniek, toen verscheidene gasflessen met veel lawaai explodeerden. Met veertien rtralen bestreden de brandweerkorpsen de enorme vuurzee. De afdeling van de ver- nisinrichting waar de brand was ontstaan, brandde totaal uit. Ook een naastgelegen loodgie- terswerkolaats, ee„ timmerbe drijf en een woonhuis liepen ernstige brandschade op. De to tale schade wordt op drie ton geschat. Behalve deze brandscha de was er in omliggende per celen ook veel waterschade.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2