Provinciaal nieuws KERKDIENSTEN De misdaad van Richard Ross Voor de zondag Zesdajdiensten PRIORITEIT VOOR KANAJU.WERKEN GENT-TEBREUZEH Prinses Margriet opent nieuwe stadhuis van Meisen Pagina L Daniël ging in Terneuzen Axel BRESKENS JACQUELINE KENNEDY WAS ONTDAAN VERKEER EN WATERSTAAT Autosnelweg nil VRIIK /V Kl1W Zaterdag 25 sept. 1905 Daarom ging Daniël in tot Arjoch. (Daniël 2 24) Toen bracht Arjoch met haast Daniël in voor de koning (Daniël 2 25) Daniël ging zich, met het ge heim dat God hem had toever trouwd, niet isoleren of afzonde ren. Daniël was geen geestelijke hamsteraar, die de ontvangen openbaring voor eigen gebruik en genot behield, daarop bleef zitten voor zichzelf en voor zijn kinderen. Dat zou iets verschrik kelijks geweest zijn. In de Japanse hongerkampen konden dysenterie-patiënten, die voor de dood lagen, met cybasol worden gered. Maar het is voor gekomen, dat mensen dit in hun koffer verborgen hielden voor zichzelf, en hun kameraden lie ten sterven. Daniël heeft zijn cybasol niet vastgehouden. Daniël is met het reddingsmiddel, dat hij die nacht van God ontvangen had, in de doodsdreiging, waarmede Arjoch de wijzen het zwaard op de keel zette, binnengegaan. Daniël gaat in. Tot de bloeddor stige Arjoch in. En met Arjoch tot de nog oneindig gevaarlijker Nebukadnezar in. Met haast! Er was periculum in mora. Daniël heeft niet geaar zeld of getreuzeld. Iedere minuut uitstel betekende de dood van een wijze. Het moorden ging door. De wijzen werden omge bracht Gode zij dank, daar komt Daniël' Daniël gaat in Een christen is een mens met Gods cybasol in zijn koffer. In het doodskamp van deze wereld, waar de duizenden om hem heen in de barakken te sterven liggen, bezit hij het verlossende woord, het geneesmiddel dat van de dood redden kan. Ontzaglijk is wel uw verantwoordelijkheid! „Wij bezitten een woord voor de wereld." Stop Gods cybasol niet in uw kerkelijke koffer weg. Blijf niet buiten de ondergang van Babel, buiten de wijzen die worden omgebracht. Daniël, gaat in!! Met haast!! Ga in!! (Uit „De Stem achter U.") TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter R. J. P. Bauwens, Fred, van Eedenstraat 11, telefoon 3768. Apotheek geopend; Klaassen, Noordstraat 54, telefoon 2090. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: zuster Vrouwenvereniging op reis De hervormde vrouwenvereni ging „Lydia" maakte haar laatste uitstapje van dit jaar onder uit zonderlijk mooie weersomstan digheden. Donderdagmorgen vertrok een bus met een 40-tal dames in alle vroegte in de richting Antwer pen. Reisdoel was Aalsmeer, waar een bezoek zou worden ge bracht aan de centrale bloemen veiling. De hartveroverende schoon heid van de bloemenweelde die hier te zien was en waar het ge zelschap door een gids werd rondgeleid, maakte dit eerste ge deelte van deze dag reeds tot een succes. De terugweg liep langs de Vinkeveense en Loosdrechtse r>1 assen, via Hilversum naar Lage Vuurse, Daar deed het gezelschap bij „De Vuurse Boer" zich tegoed aan pannekoeken. Vervolgens reed men naar Utrecht, waar de dames nog drie uur konden ver toeven. Terug in Terneuzen om half elf, konden de deelneemsters op een voortreffelijk geslaagde dag terugzien. Kandidaatsexamen economie Aan de economische hogeschool te Rotterdam slaagde deze week voor het kandidaatsexamen eco nomische wetenschappen de heer A. J. Willeboordse te Terneuzen. Druk bezochte receptie bij het jubileum van tandarts Van der Lee De heer A. H. van der Lee herdacht vrijdagmiddag het feit, dat hij zich 25 jaar geleden in Axel vestigde als tandarts en te vens, dat hij 25 jaar geleden in Claeyssens, Wilhelminalaan 3 te Sas van Gent, tel. 01158 —781, b.g.g. tel. 441. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter W. G. C. Kok, Oranje straat 19, telefoon 555. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht, 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts .T. Jans sen, Stationsstraat 10 te Axel, telefoon 01155488. NED. HERV. KERK OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 26 SEPT. 1963 Axel; 10 u. en 14.30 u. Ds. P. J. Pennings; 16 u. „Zorgvliet". Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 u. Ds. J. A. Brok. .Philippine: 9 U'. Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 10.30 u. Ds. E. E. Stern. Sluiskil: 9 u. en 10.30 u. Ds. H. J. Ruis. (10.30 u. inleiding winter- jeugdwerk.) Terneuzen: (Noordstraat) 10 u. Ds. P. A. v. d. Vlugt; 19 u. Ds. J. A. Poelman (Kerkhoflaan) 9.30 u. Ds. J. A. Poelman, jeugddienst. Zaamslag: 10 u. Ds. Ph. M. Becht; 14.30 u. Ds. E. Gramsbergen, van Hontenisse. G EREF. KERK Axel: 10 u. en 15 u. Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 u en 14.30 u. Ds. J. B. Vanhalen, van Mijdrecht. Terneuzen: 10 u. Ds. W. H. Gis pen; 19 u. Ds. L. Berger, intrede. Zaamslag: 10 u. en 15 u. Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 u. en 15 u. Ds. A. Kui per. Hoek: 9 u. en 14.30 u. Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10.30 u. Ds. H. M. Oh mann, van Hoek; 16.30 u. Ds. K. D. van Dijk. Zoutespui; 10 u. en 14.30 u. Ds. C. van der Jagt. GEREF. GEMEENTE Terneuzen (Vlooswijkstr.)9.30 u., 14 u. en 18 u. Ieesdienst. Hoek: 9.30 u., 14 u. en 18 u. Iees dienst GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 u. en 14.30 u. Ieesdienst; 19 u. Ds. H. Rijksen, van Gouda, bed. H. Doop. Terneuzen; (Fr. Halslaan) 10 u. Ds. H. Rjjksen, van Gouda, bed. H. Avondmaal; 15 u. Ds. H. Rijk sen, van Gouda. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 u. en 14.30 u. Ds. P. Sneep. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 u., 14 u. en 18 u. Ds De Reuver VOLLE EVANG. GEM. Terneuzen: Samenkomsten: zon- 10 u. v.m. en donderdags 8 u. n.m. Bidstond zondags om 8.30 u. n.m. NED. PROTESTANTENBOND (Schoolweg 21.) Terneuzen: 10.30 uur Eerw. heer Lecompte, van Gent. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. Heiligingssamen komst; 17 u. Evangelisatiesa menkomst, o.l.v. kapiteine M. Mekke, met medewerking van het COMBO van Breda. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 u., 9 u., 10.30 u. en 17.30 u. H. H. Missen. Clinge: 7 u., 8.30 u. en 10 u. H. H. Missen. Hulst: 6.30 u., 7.45 u., 9 u. en 10 u. H. H. Missen. Philippine; 7.30 u. en 10 U. H. H. Missen. Sas van Gent: 7 u., 9 u., 11 u. en 17 u. H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 u., 8.30 u., 10.30 u. en 17 u. H. H. Missen. Terneuzen: 7 u., 9.30 u. H. H. Mis sen; 17 u. Avondmis. Triniteitskerk: 8 u. en 11 u. H. H.. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 26 SEPT. 1965 Aardenburg: 11 u. mej. Da. S. R- C. van Kempen. Biervliet: 9.30 u. Ds. W. S. Even huis; 15 u. Ds. W. S. Evenhuis, afscheidsdienst. Breskens; 9.30 u. Ds. L. Spaans. Bed. H. Doop. Cadzand: 9.30 u. Mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Groede: 10.30 u. Ds. H. W. Door- nink, dankdienst oogst en ar beid. Hoofdplaat: 9.30 u. eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerkje. Oostburg: 9.30 u. Ds. Th. A. C. van Drunen. Retranchement: 9.30 u. eerw. heer G. M. C. de Vries. Schoondijke: 9.30 u. Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 u. Ds. C. Balk. St. Kruis: 11 u. Ds. W. C. Luuring, van Cadzand. Sluis: 9.30 u. Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 u. Wika R. J. Wasterval, van Hedenesse. IJzendijke: 9 u. Ds. H. W. Door- nink, van Groede, bed. H. Doop. Zuidzande: 9.30 u. de heer A. R. Kramer, jeugdkapel; 10.30 u. Ds. W. C. Luuring, van Cadzand, bed. H. Avondmaal. het huwelijk is getreden. Dit was dus een dubbel feest voor de familie Van der Lee, maar de Axelse bevolking heeft toch wel het accent ge.'egd op het werk van de jubilaris. Er had zich uit de burgerij een comité gevormd, dat heeft ge zorgd voor een passend hulde blijk van de gehele Axelse bur gerij. Wij zagen op de druk bezochte receptie mensen uit alle lagen der bevolking. Het college van B. en W. gaf blijk van belangstelling en ook veel leden van de gemeenteraad. Er was een schat van bloemen in de woning binnengebracht en de heer J. C. Vink bood als voor zitter van het comité het ge schenk van de burgerij aan. Dit was een dia-projector met afstandsbediening, benevens een filmcamera met toebehoren. De heer Vink herinnerde in zijn toespraak aan het vele werk, dat de heer Van der Lee heeft verzet op het gebied van de tand- verzorging. Verder wees hij op de brede belangstelling die de jubilaris steeds voor het gemeen schapsleven in Axel heeft ge toond. Ziehier een greep uit de vele verenigingen en commissies welke de heer Vink opsomde: oprichter en voorzitter van de Oranjevereniging; voorzitter (en hoe!) van de onderscheidene feestcommissies; sinds 1958 lid van de raad en twee jaar tijdelijk wethouder en animator op sport gebied. Het was een buitengewone re ceptie, waarmee duidelijk werd gedemonstreerd, dat de Axelse bevolking en velen van buiten Axel grote waardering hebben voor wat de jubilaris in Axel heeft bereikt. Mosselzaadbank ontdekt De opening van de mossel- zaadbanken in Zeeland heeft ge leid tot de ontdekking van een niet onbelangrijke zaadbank in de Wielingen, westelijk van Breskens. Daar wordt voornamelijk door schepen uit Yerseke thans druk gevist. Op de Grevelingen werd geen zaad ontdekt, hetgeen voor namelijk te wijten is aan het feit dat de banken bij Scharendijke door zand worden overspoeld. Dit zand komt vrij bij het opspui ten van de ter plaatse geprojec teerde afsluiting van de Greve lingen in het kader van de Delta werken. En op zand valt geen mosselzaad. Ook in de laagte van Renesse is dit jaar geen mossel zaad gevonden, terwijl er jaren zijn geweest dat de mosselzaad- val hier buitengewoon overvloe dig was. Mevrouw Jacqueline Kennedy, weduwe van de vermoorde pre sident, is geheel ontdaan omdat enige van haar brieven zullen worden geveild, zo heeft iemand die in nauw contact staat met de voormalige „first lady" gezegd. Drie an deze brieen waren ge schreven aan de toneelspeler Ra- thobone, toen hem was verzocht een rede van „Henry V" te reci teren op een Shakespeare-pro- gramm.a ter ere van grootherto gin Charlotte van Luxemburg, dat op het Witte Huis werd ge geven. Rathbone zou daarop ge antwoord hebben diat de groot hertogin deze rede waarschijnlijk niet zou waarderen omdat zij ook Frans bloed heeft. De rede is na melijk een vurige oproep tot de Engelse soldaten voor Agincourt. Mevrouw Kennedy schreef terug dat president Kennedy de rede toch in het programma wilde hebben. Onder de andere brieven is er ook een aan een man die sokken verkocht aan president Kennedy. De brieven worden woensdag ge veild. (Adv.) NA DF MISLUKTE STAATSGREEP IN IRAK De eerste minister van Irak, dr. Albazzaz, heeft donderdag op een persconferentie in Bagdad bekendgemaakt, dat na de mis lukte staatsgreep tegen het be wind van president Arif van vo rige week zestien militairen en twintig burgers zijn aangehou den. Voorts waren 29 militairen uitgeweken. if Rillerig? Onprettig? 'Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'AiSPRO' bevat alles onï een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. j vG O/i Aan aanleg, verbetering en on derhoud van scheepvaartwegen en havens zal in 1966 een bedrag van 272 miljoen ten koste worden ge legd. Daarvan zal 197 miljoen worden besteed aan de aanleg van nieuwe en voor ingrijpende verbe teringen van bestaande rijkswer ken, 64 miljoen aan het onder houd en de verbetering van be staande rijkswerken en ƒ11 mil joen voor de subsidiëring in de kosten van werken van derden. Dit blijkt uit de begroting van het departement van verkeer en waterstaat. De hoogste prioriteit zal worden toegekend aan de voortzetting van de reeds aange vangen werken: havenmond IJmui- den, verruiming Noordzeekanaal, kanaal GentTerneuzen, Amster damRijnkanaal en de tijdelijke toegang tot de Europoort. Voor nieuw ter hand te nemen werkencomplexen staan op het programma: mond Europoort, ScheldeRiinverbinding, aanslui- tingspunt WaterwegOude Maas. In totaal is een bedrag van 32 mil joen gulden ter beschikking voor nieuw aan te vangen werken. In de loop van 1965 wordt 115 km autosnelweg van een midden bermbeveiliging voorzien, waarmee de totale van deze beveiliging voorziene weglangte ruim 200 km zal bedragen. In 1966 en volgende jaren zal het aanbrengen van mid denbermbeveiliging langs de auto snelwegen met kracht worden voortgezet, zodanig dat einde 1966 langs 330 km autosnelweg midden bermbeveiliging zal zijn aange- iracht. De Mariner-4 legde reeds 660 miljoen km af Het Amerikaanse ruimtevaar tuig Mariner-4, dat op 14 juli jl. de eerste foto's van de planeet Mars maakte, zou gisteren op 'n signaal van de aarde ophouden met 't overseinen van gegevens. Het toestel dat op 28 november van het vorig jaar werd gelan ceerd, heeft nu 660 miljoen kilo meter in zijn baan om de zon af gelegd. De mogelijkheid bestaat volgens het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtetvaart dat weer contact kan worden opgeno men in 1967, wanneer de Mari ner-4 zich op slechts 46 miljoen kilometer van de aarde zal bevin den. In Zeeland zal een bedrag van rond 1.500.000 worden besteed aan het voortzetten van de ver nieuwing van verhardingen en het aanbrengen van plaatselijke ver beteringen op wég nr 58 op Zuid- Beveland en Walcheren. In Noord-Brabant zal worden voortgegaan met het onder profiel brengen van de verhardingen van het gedeelte van weg nr 16 Rot terdamBredagrens. WONDER BA ART,TTKE ONTSNAPPING Drie politie-agenten die dezer dagen door onstandige mijnwer kers van de Boliviaanse tinmijn „Siglo Veinte" na zwaar mishan deld te zijn in een 200 meter die pe schacht werden geworpen en als omgekomen beschouwd, .zijn weer aan de oppervlakte ♦er- schenen. Het Boliviaanse blad „Jornada" meldt dat de mannen op een vooruitspringend gedeelte van 'n mijngang op slechts enkele me ters onder de oppervlakte te recht waren gekomen. Na lange tijd door de donkere mijngangen te hebben gedwaald bereikten ze een uitgang. De politiemannen liggen nu in een ziekenhuis. Het nieuwe stadhuis van Velsen, een scheoping van de architect W. M. Dudok, is gisteren officieel ge opend door prinses Margriet. Zij deed dit door in de burgerzaal van het stadhuis in aanwezigheid van een 250-tal genodigden een stand beeld van wiilen koningin Wllhel- mina te onthullen. Het bronzen beeld geeft konin gin Wilhelmina weer zoals zij was op een van de meest aangrijpende ogenblikken van haar regering, bij haar terugkeer in bevrijd gebied aan het einde van de tweede we reldoorlog. Bij het raadhuis werd de prin ses begroet door de commissaris der koningin in Noord-Holland en de burgemeester van Velsen. Na dat haar een boeket gerbera's was overhandigd door de 14-jarige Ber- tien Bührman, dochter van de bur gemeester, waarvan duizenden op het in vlaggen gestoken raadhuis plein getuige waren, begaf het ge zelschap zich naar de burgemees terskamer, waar mr. J. A. Jonk man, voorzitter der Eerste Kamer, drs Th. J. Westerhout, staatssecre taris van binnenlandse zaken, de vier wethouders en de architect de heer Dudok aan de prinses wer den voorgesteld. In de burgerzaal werd vervol gens het stemmingsspel „F.en weg naar de wereld" opgevoerd, waar in de ontwikkeling van Velsen in de laatste honderd jaar wordt ge schetst en dat geschreven is door Max Dendermonde. Architect Dudok droeg daarna het gebouw over aan het Velsense gemeentebestuur. Meisje verdronken Donderdagmiddag is te Andijk het 3-jarig dochtertje van dokter J. Huls spelenderwijs in de Dijk- gracht geraakt en verdronken. Tijdens een verjaarsvisite was het meisje met een buurjongetje gaan spelen. Het jongetje kwam kort daarna met de mededeling thuis dat zijn vriendinnetje in het water was gevallen. Toen men het kind vond waren de levensgeesten al geweken. Bromfietshandel protesteert De hoofdbesturen der drie landelijke organisaties van on dernemers in het rijwielkleinbe drijf hebben in een telegram aan de minister-president gepro testeerd tegen het voornemen om de omzetbelasting op brom fietsen te verhogen van vijf tot 18 procent. Zij betogen dat deze bedrijfs tak reeds in een moeilijke econo mische situatie verkeert en dat de voorgestelde verhoging van de omzetbelasting de bromfietsen verkoop zal afremmen. Juist de man met de smalle beurs is het, aldus de hoofdbesturen, die de bromfiets nodig heeft om zich naar zijn werk te begeven, met name in de woningbouw, waar de werkobjecten steeds verder verwijderd komen te liggen. Sociaal en economisch gezien achten de hoofdbesturen het on juist de omzetbelasting op brom fietsen te verhogen en zij verzoe ken daarom de minister-presi dent met klem het voorstel niet tot uitvoering te brengen. BEGROTING VERKEER EN WATERSTAAT De Deltawerken en de Lauwerszee Voor de aanleg, het onderhoud, de verbetering en de subsidiëring van wecken, de waterkering en de waterhuishouding betreffen de, is in de begroting 1966 van het ministerie van verkeer en waterstaat voor 1966 219 min uitgetrokken. Een belangrijk deel hiervan, nl. 180 min, is bestemd voor wer ken en financiële voorzieningen op grond van de Deltawet. Teneinde te komen tot de nood zakelijke krachtige voortzetting van de afsluiting van het Brou- wershavensche gat, is in deze be groting een bedrag van 20 min opgenomen. Het gehele werkschema is er op gericht het Brouwershaven- sche gat in 1971 te sluiten, het geen uiteraard afgezien van de algemene wenselijkheid, zo spoedig mogelijk de door de Del tawerken nagestreefde veilig heid, te bereiken naar ver wachting voldoende tijd laat voor een grondige voorbereiding van de, voor 1978 beraamde, af sluiting van de Oosterschelde. De werken hiertoe zullen zo spoedig mogelijk ter hand wor den genomen. Rico Bulthuis 21) „Maar ik heb een spoor ge vonden meneer Lucas." „Een spoor? Een spoor, zegt u? Mijn waarde heer Ishiguro, u moest eens weten wat ik weet, maar ik wacht op het juiste ogenblik, en dan Bob Lucas, de goedige en een beetje .verslonsde talenleraar, stak zijn vuist op, hield deze voor het gezicht van Ishiguro. Hij had luid gesproken. Hij zweeg, keek geschrokken om zich heen. Aan het eind van de gang kwam Eggeling aan met juffrouw Filippo. Men groette elkaar zo ongedwongen moge lijk. Lucas nam zijn hoed af en ging naar zijn kamer. „U had toch geen ongenoegen met meneer Lucas," informeerde mevrouw Weber, die naar alle waarschijnlijkheid had staan luis teren op de benedenverdieping. Ishiguro koos de verstandigste weg, hij vertrouwde ook haar niet meer. „Mevrouw Weber, hoe komt u erbij, ongenoegen en dat in uw huis. Het kleine incident was voor bij, het leven ging heel normaal verder. Tilly was weer gekal meerd en speelde piano in het orkest van de operette, mevrouw Haye schreef een vervolg op haar brochure over „hoger leven", Lucia leende boeken uit op haar bibliotheek, Nellie had kiespijn, Bob Lucas corrigeerde zijn schriftelijke lessen, kortom, de spanning van enkele uren was teruggegleden in de bedding van het dagelijkse bestaan en had slechts sporen nagelaten in de begroetingen en de omgang. Men was wéér iets beleefder gewor den en men ontweek elkaar nog meer dan eerst. In zoverre was de verjaardag van mevrouw Weber een mislukking gewor den, doch ze had het te druk om er veel aandacht aan te schenken. Ongeveer drie weken na het beleefde antwoord van Ishiguro aan mevr. Weber, die daarmee tevreden was geweest, vond er in de familie van deze dame een gebeurtenis plaats, die haar noopte enige dagen het huis te verlaten en naar Engeland te gaan, waar haar zoon woonde. Een telegram en een korte brief wisseling deed haar dat besluit nemen en consequent in haar rol van huismoeder deelde ze haar inwoners stuk voor stuk mede, dat zij het beter vond, dat er gedurende die week niemand in haar huis was. Nellie was half achterlijk, zei ze, die kon niet eens zelfstandig koken. Toen er nrotesten rezen, vooral van de kant van Eggeling, liet ze zich van haar kwaadaardige zijde kennen. Zij deed de mensen vaak een genoegen en zij was de enige ge zellige in huis en nu moest zij eens haar zin hebben. De heren en dames hadden vrienden en kennissen genoeg. Twee ervan, Galjaard en Lucia Filippo, had den nog vacantie te goed, die konden dat dan mooi nemen. Toen mevrouw Haye protesteer de, kreeg ze de volle laag. Zij kon in ieder geval wel eens een paar dagen in een hotel gaan en anders was er op de hele wereld nog wel een plaatsje voor haar over. O zo, die zit, dacht me vrouw Weber. Toen Eggeling weer begon te zeuren dat het niet kon, begon mevrouw We ber tot zijn schrik te huilen. „Nou krijg ik zo'n leuke week en u bederft het natuurlijk weer!" „Goed, ik ga al, ik ben al weg, droog uw tranen," snauwde Eg geling kwaad. En ze gingen. Misschien was het wel redelijk en in elk geval was de gril te verdedigen met de zienswijze van mevrouw Weber, dat deze mensen inder daad niet buiten haar konden. „Ze vindt het prettig dat haar huis eindelijk eens een week leeg staat als wij er niet zijn," zei dokter Hogendijk tegen Egge ling. „Ik kan me dat toch wel be grijpen. Het is tenslotte haar huis en wij het gehuurd hebben als pensiongasten. Als ik op reis moest zou ik er ook de pee aan hebben gehad als er vreemden in mijn_ kamers rondliepen." ,.En wat voor vreemden," brom de Eggeling veelbetekenend en de dokter kneep een oog dicht en knikte: „O zo, snap je?" Lucia nam dus vakantie en ging naar een vriendin, ergens buiten op een boerderij. Volgens mevrouw Weber was dat juist leuk, zo in het zachte najaar. Veel beter dan in die kokende zomer, als je in de buurt van een mestput opgegeten wordt door de paardenvliegen. Tilly had vriendinnnen genoeg om een slaapplaats op te duiken. „Vriendinnen?", voeg Tine. „Ja, vriendinnen," was het boze antwoord. Voor Galjaard was het een voudig. Zijn vrouw had een eigen huis en ze aten dan wel in een hotel. De majoor zei, dat hij wel naar de maan zou vliegen, dan was hij daar het eerst. Bob Lucas vond een onderdak in een tehuis voor vrijgezellen, de dok ter had vrienden buiten de stad en Ishiguro bestelde een kamer in een hotelletje. De prijs werd met mevrouw Weber geregeld en in der minne geschikt. „Waar een wil is," zei ze, „daar is een weg." Ze citeerde in het Engels, als oefening voor de reis over het Kanaal. (Wordt vervolgd.) EERSTE PAAL VOOR SUPER-PIJP Rotterdam: Dr. A. J. H. Bartels. de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid heelt op het térrein van de Shell-raf- finaderij in Pernis de eerste van de 196 valen geslagen, die de 213 meter hoae schoorsteen zullen dragen. De super-pijp zal, vaar men verwacht, een belanarijke functie vervullen in de strijd te- Pen de luchtverontreiniging in het Waterweggebied. Dodelijk ongeval Enkele uren na een autoonge val, is donderdagavond overleden de 64-iarige mevrouw De Vries uit Alkmaar. De auto, die haar man bestuurde en waarin naast het echtpaar nog een tweetal be jaarde vrouwen waren gezeten, was op onverklaarbare wijze van de weg geraakt en tegen 'n licht mast gereden. Mevrouw De Vries werd uit de wagen geslingerd. De andere inzittenden kregen slechts lichte verwondingen. De auto werd totaal vernield. Indonesië meldf arrestatie van Amerikaanse spionnen Het officiële Indonesische pers bureau Antara meldt dat in de stad Menado, noord-Celebes, tien agenten van de Amerikaanse centrale inlichtingendienst zijn gearresteerd. Volgens Antara hadden de agenten zich ingedrongen in een «roeo Indonesiërs, die uit het Zuidohihppijnse eiland Minda nao naar Indonesië waren terug gekeerd.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2