Kantongerecht te Terneuzen BRYLCREEM BEURSOVERZICHT |p DONDERDAG 23 SEPTEMBER A.S. HEREN- en JONGENSKLEDINÊ OPENINGSATTRACTIE" een BEL-0-FAST OVERHEMD voor de HALVE PRIJS VOLOP DAGLICHT Voor hem.voor haar ƒ0,80 Woemrlag 22 sept. 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Zitting van 21 september 1965 Drankverkoop aan minderjarige „Geen waar". Dansen Remmen niet in orde Kijkgeld niet betaald Stropers doodden politiehond Voorrang Vrijspraak Waardering VAN DESANDE Woensdag gehaktdag ƒ2,99 ƒ2,19 ƒ0,95 ƒ0,98 ƒ1,89 k"L.A.l)sehaert I Op donderdag 23 september a.s. HEROPENEN wij onze vergrote en gemoderniseerde zaak in Bij aankoop vanaf f 75,— Voor iedere bezoeker een leuke verrassing. Ook voor de kinderen Noordstraat 55 - Telefoon 773 (01155) The perfect hairdressing Drie caféhouders te Terneuzen moesten zich dinsdagmorgen voor het kantongerecht verant woorden, omdat zij zwak-alcoho- lische drank in dit geval bier aan de vijftienjarige Terneu- zenaar C. J. de Z. hadden ver kocht. De gebroeders Cyriel en Mi- chiel de Z. hadden op 17 april een kroegentocht ondernomen. Ter zitting bleek dat de jongste van de twee, de vijftienjarige Cyriel, bij het bezoek aan de di verse etablissementen zijn partij danig had meegeblazen. Zijn geheugen, zo bleek uit het verhoor, moet daar erg onder hebben geleden. Cyriel wist evenals 'zijn zeventienjarige broer Michiel niet, door wie hem ^in de verschillende bodega's was getapt. Voordat het verhoor begon, wees de kantonrechter, mr. C. J. M. van Hees, de jongste op de ernst van zijn getuigenverkla ring, omdat deze nog te jong was om de eed af te leggen. Toen hij zei meer dan één bier tje te hebben gedronken, maar niet te weten wie er getapt had, vermaande de kantonrechter: „Cyriel, je weet wat ik je daar net heb gezegd". De niet-verschenen caféhouder T. V. had tegenover de. politie verklaard de gehele dag in zijn café aanwezig te zijn geweest, maar ook broeder Michiel wist niet anders dan in het betreffen de café door een dikke man be diend te zijn, terwijl hij even later toegrf, dat V. niet aan deze beschrijving beantwoordde. „De niet verschenen verdachte heeft in ieder geval bier ver kocht", zei de officier mr. Th. Le- bret en eiste een geldboete van 50 waarbij de kantonrechter zich aansloot. De heer L. G. zou eveneens bier aan de gebroeders hebben verkocht. Het ging ook hier om de jongste, aangezien zeventien jaar de leeftijd is, waarop dit wordt getolereerd. G. stond de bewuste dag zelf achter de „kist" en zei de jon gens noojt te hebben gezien. Ook hij werd door Cyriel niet her kend. Wat het feit voor G. erger maakte, was dat hier sprake was van recidive. In verband hierme de eiste de officier een boete van 100. „Kunt U op het eerste gezicht zien, of een jongen zestien jaar is?" vroeg G. aan de kantonrech ter. I i-t G. zei herder dat, als hijgen pas vroegj<hij altijd ten antwoord kreeg, dat men die niet bezat. „Wij staan aan deze gevaren iedere dag bloot". De uitspraak luidde hier 75. Ten derden male moesten de gebroeders de Z. als getuige ver schijnen in de zaak tegen de ca féhoudster M. M. G. die als ver vangster van haar vader de bei de jongens zou hebben getapt. „Geen waar", zei de juffrouw kort en bondig. Ook zij was de hele avond in het café geweest, maar kende de jongens niet en had hen ook niet gezien. Was het in de zaak tegen G. een „jonge jongen" die Cyriel volgens zijn zeggen bier had ver strekt, hier was het „een jongen van 20 jaar". Kantonrechter: „Ik heb zo'n idee, dat je toen al be- „hoorlijk onder stoom was". Op de vraag, waar mej. G. zich die avond bevond, zei de Z. dat zij met een man zat te pra ten. Gedaagde mej. G.: „Ik praat nooit". Eis: ƒ25 boete. „Wat hebt U hierop te zeggen", vroeg mr. Van Hees aan deze verdachte, ,,'t Is goed hoor, antwoordde mej. G. Niet te verwonderen dat de uit spraak conform de eis was. y De tweede zaak tegen L. G. be- trof het gelegenheid geven tot \dansen zonder vergunning. „Ik heb het trachten te belet ten, maar heb ze niet buiten ge slagen," zei G. die verder van mening was, dat het voor hem onmogelijk werd om café te hou tden. Ook hier was sprake van therhaling en werd de uitspraak .conform de eis op 50 boete be- ^paald. kon het slachtoffer ook door een steen zijn geraakt. De kantonrechter wilde het corpus delicti wel eens zien en liet de ring halen. Dit bleek niet voldoende en daarom werd het in beslag genomen wiel er ook bij gehaald en door de heren aan een minitieus onderzoek onder worpen. Verdachte's raadsman, mr. H. J. Q. Tichelman zei de vraag aan getuige Boon te willen voorleg gen, of de velg bij een dergelijke speelruimte van 46 cm er al niet drie weken eerder bij het op pompen van de band had moeten afvliegen. Getuige Boon: „Dan zal hij nog wel op een paar punten gedra gen hebben". Mr. Tichelman: „Dan klopt 46 cm niet meer." Getuige-deskundige P. F. Gel derland, technisch controleur bij de rijkspolitie, steunde de ver klaring van de heer Boon. De officier stelde vast dat de bewijslast aanzienlijk was ge dund. Bewezen was volgens hem, dat de ring niet goed op het wiel zat en losgeraakt is. Hij vorderde een boete van ƒ50. Mr. Tichelman noemde het een merkwaardige zaak. Vijf dagen moest worden gedregd, eer de ring werd opgevist. Deze lag dus nogal een eind verwijderd van de scheepswand. Hoewel het waarschijnlijk is, dat de matroos is geraakt door de ring, was dit volgens de raadsman toch nog niet zeker. Bij -B. achtte hij geen schuld aanwezig. Het bedrijf heeft een speciale onderhoudsdienst en men zou hem niet wegsturen met een wa gen die niet in orde was. Hij vroeg ontslag van rechtsvervol ging. De kantonrechter achtte B. niet strafbaar en ontsloeg hem van rechtsvervolging. De Amsterdammer G. J. V. reed op 1 mei met een tweede hands auto over de Hulsterweg. De rubber afdichtingsring van ae rechterwielremcylinder was af gesloten. Toen V. in een scherpe bocht wilde remmen, trapte hij door de rem heen, de auto slipte het was 's nachts om 1 uur en kwam in een afwateringskanaal terecht. Er zaten zes personen in, die allen min of meer ernstig gewond werden. V. zelf werkt zelf sinds kort voor halve dagen. V. zei de avond tevoren alles gecontroleerd en in orde te heb ben bevonaen. De auto was van zijn baas en hij had gemakkelijk eeq. anjfere kunnep nemen. V. is .zelf monteur ,en op de bewering van de getuige-deskundige Gel derland dat de ring niet op 1 dag kon zijn afgesleten, zei hij dat dit een technische zaak is, die aller lei oorzaken kan hebben. De officier zei dat het gebeurde voor de inzittenden een nare na sleep had kunnen hebben. Er had vies water in hun longen kun nen komen en dan was alles niet zo goed afgelopen. Hij vorderde een boete van 100. De uitspraak luidde 75 met onttrekking van de in beslag genomen onderdelen aan het ver keer. Mr. Lebret zocht de oorzaak van het gebeurde in te hard rij den en eiste 50 boete. De kantonrechter sloot zich hierbij aan. A. F. S. te Axel had het kijk gejd voor zijn televisietoetsel niet op tijd betaald. Hij beriep zich op uitstedigheid en ziekte van zijn vrouw. „U wilt zeggen dat dit zaken zijn zoals zovele, die moeder de vrouw regelt", zei van mr. Van Hees. „Maar als u 's zaterdags naar het beeldscherm keek, had u moeten bedenken, dat dit niet gratis kan." „Ik weet niets van huishoude lijke zaken af", zei gedaagde. Met de raad voortaan bij thuiskomst zaterdagsavonds te vragen: „Wat is er voor nieuws van de week?" veroordeelde de kanton rechter de late betaler tot 20 boete. De eis was 25. De rijkspolitie te Etten is een uitgebreid onderzoek begonnen naar twee stropers, die zondag nacht een politiehond, eigendom van de 71-jarige jachtopziener A. Robbeson uit Etten, hebben doodgeschoten. De stropers waren bezig met de lichtbak op de Klappenberg onder de gemeente Etten. Toen de jachtopziener zijn hond Mar co, een van de beste politiehon den, op de stropers afstuurde, heeft een van hen met een schot hagel het dier dodelijk gewond Het moest later door een dieren arts uit zijn lijden worden ver lost. Een pet en vijf patroonhul zen zijn de uitgangspunten vanj de rijkspolitie bij het onderzoek. Er wordt zeer veel gestroopt in Brabant, vooral in de omge ving van Etten en Sprundel. Het wordt steeds meer de gewoonte van de stropers op de politie honden te schieten. Marco is het derde slachtoffer in een jaar tijd. Begin van dit jaar werd een stroper door de Bredase recht bank tot drie maanden gevange nisstraf veroordeeld wegens het doden van een politiehond. INTERNATIONALS LICHT VERDEELD Aan de hausse-stemming voor Kon. Olie is ook gisteren geen einde gekomen. De stukken gin gen bij de opening op 143,10 een halve gulden omhoog vergele ken met het slotniveau van maandag. Later werd nog 143,30 gedaan, doch winstnemingen de den de koers teruglopen tot 142,60. Unilever verbeterde der tig cent tot 137.10. Philips ver loor ruim een gulden op 116,80, dit door licht aanbod in een dun ne markt. A.K.U. was twee punten lager op 444. 's Morgens werd voor de A.K.U.-aandelen als hoogste koers 449 betaald door het gun stige bericht over de Ameri kaanse dochter van A.K.U., de American Enka. Deze maat schappij heeft over de eerste 36 weken van het nieuwe boekjaar gunstige resultaten behaald. On danks het feit dat' K.L.M. in Wallstreet een dollar lager sloot, werd de koers in Amsterdam ho ger geadviseerd. De handel in al le hoofdfondsen was kalm. Voor de troonrede, welke de traditiegetrouw door de konin gin werd uitgesproken en die via de radio te beluisteren viel, be stond grote belangstelling. De in houd van de troonrede was prak tisch niet van invloed op de stemming. Wallstreet sloot maandag vast voor de televisie-fondsen en die van de sporen. De baisse-posities van K.L.M. bedroegen per 15 september 163.835 aandelen te gen 25.609 de vorige maand. De scheepvaartsector was aan de vaste kant behalve voor aan delen Kon. Boot. De leidehde cultures gaven evenals de staats fondsen weinig veranderingen te zien. .?V In de lokale afdelingen werd nog steeds geen notering opge maakt in aandelen Baekers Elias de Haes. De beurs wacht met spanning het aangekondigde bericht van deze maatschappij af. Op de incourante markt wer den aandelen V.L.A.M; tien pun ten lager afgedaan op 90. Op de Amerikaanse afdeling van de beurs werden certificaten Min nesota Mining and Manufactu ring Company voor het eerst verhandeld op ca. 59% dollar of 1073,25 per certificaat van vijf aandelen. Gezien de algehele markteonstellatie bestond er voor deze certificaten een rede lijke belangstelling. Aandelen Enkes v arden iets hoger geadvi seerd op de gunstige gang van zaken. N abeurskoersen AKU: 442 gb. (44414) Hoogovens: (507) Kon. Olie: 142.30—142.70 (142.50) Philips: 115.20 gb.116 gl. (116.40) - Unilever: 136.70—137.00 (136.90) K.L.M.: 198—200 gl. Stemming: ongeanimeerd. Advieskoersen buitenlands bankpapier Engels pond 10.0310.13 Canadese dollar 3.31V23.36Vi Amerikaanse dollar 3.583.62 Belg. fr. (100) 7.I6V2—7.211/» Franse frank (100) 73.2573.75 Zwitserse fr. (100) 83.1583.65 Duitse mark (100) 89.5090.00 Zweedse kroon (100) 69.3070.30 Noorse kroon (100) 49.9050.90 Deense kroon (100) 51.6052.60 Oostenrijkse schilling (100) 13.92—14.02 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Portugese escudo (100) 12.47'/Ï12.62Vi Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.946.09V Voor huisvesting van het bureau van de Provinciale Waterstaat in Zeeland, dienstkring West Zeeuwsch- Vlaanderen, wordt Kantoorruimte te huur gevraagd te Oost burg, bestaande uit ten minste drie kamers en een bergruimte met verder aanwezig een toilet en bij voorkeur een kleine keu ken. Aanbiedingen te richten tot de Waterstaatkundig hoofdambtenaar le kl. van de Provinciale Waterstaat H. J. v. d. LINDE, p/a Leeuwenlaan 40 te Terneu zen. Voor de tweede maal diende de zaak tegen F. A. B. te Axel, die op 25 februari met een zes- wielige vrachtwagen over de In dustrieweg Zpid reed. Ter hoogte van de Covo sprong plotseling de velgring van het rechtervoor wiel af. Een zich op een in de na bijheid liggend vaartuig bevin dende matroos werd het weg springende ijzeren staketsel in het gezicht geslingerd, waardoor hij werd verwond. Uit de getuigenverklaring van de wachtmeester der rijkspolitie, de heer A. Boon te Terneuzen, bleek dat zich vlak naast de pa trijspoort van de coaster „IJssel" een z.g. „moet" bevond, die ver oorzaakt moest zijn_ door het •wegvliegende stuk ijzer voordat dit tegen het hoofd van de ma troos terechtkwam. Bij het onderzoek kwam vast te staan, dat de velgring slechts •^6 cm dragend was. B. zei drie weken tevoren het wiel te hebben verwisseld, toen was alles in orde. Volgens hem De automobilist J. P. F. v. B. te Terneuzen had op 26 juni geen voorrang verleend aan een brom fietser op het kruispunt Axelse- straatJ. v. Rompustraat. „Dat is weer het beruchte punt nabij het benzinepompjë'T zei'mr. Van Hees. De officier eiste 60. Het was een fikse boete, die de kanton rechter in zijn uitspraak halveer de. P. W. te Terneuzen verleende op 16 juli met zijn auto geen voorrang op het kruispunt Oran jestraatW. de Zwijgerlaan. Hij gaf dit feit loyaal toe, maar be riep zich op het slechte weer en de begroeiing ter plaatse. Eis en uitspraak 40. Voor de tweede maal diende de zaak tegen C. J. de K. te Sas van Gent die met zijn bromfiets de doorgang uit de Kloosterlaan naar de Watermolenstraat niet had vrijgelaten. Een botsing met een personenauto was hiervan het gevolg. De bromfietser be kwam enkele kwetsuren en zijn bromfiets werd vernield. De automobiliste, mevr. E. C. v. d. Burgvan Leemput, als getuige gehoord, verklaarde dat de K. richting aangaf naar rechts. Gedaagde bestreed dit en zéi wel eerst van plan te zijn ge weest de Watermolenstraat in te rijden, maar naderhand gewoon rechtdoor te zijn gereden. De eis bedroeg 30, de uitspraak 25 boete. F. M. V. te Sas van Gent had op 1 juli met zijn bromfiets op de Oude weg niet geheel rechts ge houden, waardoor een aanrijding met een andere bromfietser ont stond. De kantonrechter zeide waar dering voor de houding van V. te hebben, omdat deze na zijn ontkenning, toén hij met de fo to's die na het ongeluk werden gemaakt werd geconfronteerd, direct zijn fout toegaf. V. had ook nog diezelfde avond het slachtof fer in het ziekenhuis bezocht. Aanvankelijk werd een schedel- basisfraktuur gemeld, maar de toestand viel mee, aldus V. Het zusje van de Par ker 17, maar iets kleiner en iets sier- lijker - gemodelleerd voor een dameshand. Elk der uitvoeringen heeft een ingebouwde gouden pen met Elec tro Polished penpunt. Leverbaar in 4 kleu ren houders: zwart, rood, groen en blauw. 17 Lady standaard f21.75 (potlood f 17.50) 17 Lady de Luxe f27.50 (potlood f 20.-) 17 Lady Gold Filled f45.— (potlood f 30.-) U kunt ze bekijken en1 proberen bij: 500 gram KWALITEITS- GEHAKT slechts 500 gram mooie VARKENSLAPJES OPENING 500 gram MALSE STOOFLAPJES (iets doorregen) HOOFDKAAS (uitsluitend varkens kop) per bakje 2Ó0' 'gram GEBRADEN GEHAKT 4 SLAVINKEN 500 gram DIK VET GEZOUTEN SPEK vanaf V iooswi/jkstreet Fa. DEY - Jtr mM Het geheim van een goed verzorgd uiterlijk? Brylcreem - de wereld beroemde Engelse haarcrème I Brylcreem houdt het kapsel de hele dag perfekt in model, Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en ge zond. Brylcreem - ook voor Uw haar 1

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7