PROVINCIAAL NIEUWS Nominatie Tweede voorzitter Kamer Modeshow in Bachten Dieke De misdaad van Richard Ross Aardgasleiding Oost Zeeuws- Wordt de sinaasappel een luxe-vrucht? Elfjarige jongen Weer schoten in Kopenhagen Terneuzen Axel BRESKENS Groede Kortgene Een primeur voor Zeeland TA B avfl Al IT All woord de heer Van der Meer voor Agenda Pagina 1 DE VRTTE ZEEUW Woent^ag 22 sept. 1965 Nieuw raadslid De heer M. van Langevelde heeft om gezondheidsredenen ontslag genomen als lid van de gemeenteraad van Terneuzen. Hij zal als raadslid worden op gevolgd door de heer H. Ribbens, die inmiddels door het centraal stembureau als zodanig is be noemd. Zoals bekend had de heer Van Langevelde zitting in de gemeen teraad voor de anti-revolutio naire partij. Inbraken Via een bovenlicht van de noodwinkel van de heer Van der Meer op de hoek van de Noord straat—Arsenaalstraat is maan dagavond ingebroken in genoemd pand en uit een portemonnaie pl.m. 27,50 ontvreemd benevens uit een tas twee repen chocolade. In de nacht van maandag op dinsdag is door het uit de rails lichten van een schuifraam van de in de Mauritsstraat staande lunchroom uit dfe beide kassa's het wisselgeld ten bedrage van 20 a 30 gulden ontvreemd. Openbare verkoping woonhuizen Ten overstaan van notaris Ho ving werden dinsdag in de bo venzaal bij de heer H. de Vrieze drie woonhuizen openbaar ver kocht. Het pand Tholensstraat 35 werd gekocht door de heer A. Buijze te Terneuzen voor 11.000. Koper van het pand Axelse- straat 144 werd de firma L. D. Boone en zonen voor een bedrag van ƒ26.000. Het pand Nieuwediepstraat 96 tenslotte viel ten deel aan de heer C. Verschelling te Terneu zen voor 2800. Doctoraal-examen Aan de r.k. universiteit te Nij megen slaagde voor het docto raal examen notariaat onze oud stadgenoot de heer E. R. T. van Breda Vriesman. Gecombineerde avondrit M.A.C.A. De „Motor- en autoclub Axel" (M.A.C.A.) organiseerde een ge combineerde avondrit over een afstand van 60 km door Oost Zeeuws-Vlaanderen. Hieraan na men 24 automobilisten deel. De rit bestond uit twee gedeelten, waarvan de oriëntatierit en kruis- puntenrit het zwaarste was. De start had plaats te Hoek nabij de „Instuif". De eindstreep was bij de „Stadsherberg" te Axel, waar de heer A. Wolfert uit Hoek de prijzen uitreikte. De uitslag luidde als volgt: 1. P. v. d. Velde, Sluiskil, 128 strafp.; 2. A. v. Esbroek, Axel, 143; 3. J. de Feijter, Axel, 163; 4. F. v. Tiggelen, Biervliet, 212; 5. J. Verplanke, Aardenburg, 214; 6. F. Wullems, Sluiskil, 219; 7. J. de Gardijn, Schoondijke, 220; 8. R. v. Hecke, Westdorpe, 230; 9. R. van Hecke, "Waalre (B.), 234; 10. J. Risseeuw, Zuidzande, 240; 11. J. de Regt, Zaamslag, 247; 12. F. Wisse, Terneuzen, 250; 13. A. Liebens, Terneuzen, 250; .14. L. Houg, Zaamslag, 274; 15. J. Meertens, Zaamslag, 280; 16. G. Mol, Zaamslag, 290; 17. A. v. Wijck, Terneuzen, 300; 18. J. Duste, Oostburg, 329; 19. A. de Keyzer, Zaamslag, 341; 20. J. de Putter, Zaamslag, 363; 21. A Faas, Terneuzen, 421. Auto over de kop geslagi en Dinsdagmorgen tegen elf uur wilde mej. E. M. V. uit Sluis op de rijksweg SluiskilAxel, ko mende uit de richting Sluiskil, even voorbij het casino met een personenauto een voor haar rij dënde auto inhalen. Toen zij die wagen gepasseerd was, raakte zij de macht over het stuur kwijt waardoor de auto in de berm belandde en over de kop sloeg. Mej. V. klaagde over pijn in haar linkerschouder en liep ont vellingen op aan haar knieën. Haar medepassagier F. S. uit St. Anna ter Muiden heeft ver moedelijk beide benen gebroken. Dr. Schiltman verleende de eerste hulp en liet S. naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoeren. De auto werd zwaar beschadigd. Motor botste op auto Op de rijksweg Schoondijke Breskens is gistermiddag een motor, bestuurd door de wacht meester der rijkspolitie De K. uit Westkapelle, in botsing geko men met een personenauto, be stuurd door B. uit Cadzand. De personenauto, die uit de richting Groede kwam, verleen de geen voorrang aan de motor. Dokter Ossewaarde uit Bres kens verleende de eerste hulp. De IC werd voor nader onder zoek naar het ziekenhuis te Oost burg vervoerd, van waar hij later huiswaarts kon keren. Beide voertuigen werden be schadigd. Kraamverzorging In het Groene Kruisgebouw zijn de examens kraamverzor ging gehouden waarvoor slaag den mej. J. Dreve uit IJzendij- ke en R. Riemens uit Oostburg. Als examinatoren fungeerden mevr. T. Niehüser, kinderarts te Terneuzen, dokter Timmer, schoolarts te Cadzand, en zr. L. de Graag, leidster, docente. Als rijksgedelegeerde fungeer de dr. G. Hofman, vrouwenarts te -Terneuzen. Collecte De collecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds (kan kerbestrijding) heeft te Groede 537,75 opgebracht. Dronken Belg pleegde verzet Enkele Noordbevelandse poli tiemannen hebben het te Kam perland aan de stok gehad met een agressieve en beschonken Belgische automobilist, de 35- jarige technisch ingenieur G. J. S. uit Borsbeek bij Antwerpen. Nadat de politie de vreemde capriolen makende personenauto in de nabijheid van Kamperland tot stilstand had gebracht, stort te de Belg zich onmiddellijk in een woest gevecht met de poli tiemannen, waarbij over en weer rake klappen vielen. De Belg wist daarna zijn auto weer te bereiken en ging er vandoor, achtervolgd door de politieman nen per taxi. Met gedoofde lichten stormde de Belg het bungalowpark de Banjaard te Kamperland binnen, waar hij via gazons en tuintjes de politie kwijt reed maar uit eindelijk in een sloot belandde De politie heeft daarna eenvou dig het terrein afgezet en de ont nuchterde Belg later gearres teerd. Bij drie stemmingen is de lijst van nominaties opgemaakt voor het presidium van de tweede ka mer. Bij de eerste stemming viel de keus op de huidige voorzitter mr. F. J. P. M. van Thiel (KVP). Hij kreeg 124 van de 129 uitge brachte stemmen. De tweede stemming bracht 115 van de 125 uitgebrachte stem men op de heer J. Bommer (PvdA). Derde op de voordracht werd mevrouw J. Stoffelsvan Haaf- ten (VVD), die 118 van de 127 uitgebrachte stemmen verwierf. DE FINANCIËLE KRAAN ZIT DICHT Na het aanbieden van de mil jardennota en de begrotingsont- werpen in de tweede kamer leg de de minister van financiën, de heer A. Vondeling, de volgende verklaring af: „De regering is van mening, dat het gerechtvaardigd is opti mistisch te zijn over de economi sche ontwikkeling in het ko mende jaar. Volgens de beschik bare gegevens zal de groei van het nationale inkomen bevredi gend zijn, zowel de besparingen als de investeringen en de par ticuliere consumptie nemen flink toe. De nationale middelen zul len de nationale bestedingen enigszins overtreffen, zoals dat voor een land" dat 'armé landen bij de ontwikkeling wil helpen, gewenst is. Op dit rooskleurig beeld zit echter een zwarte plek: de ont waarding van onze munt. Dit proces is al jaren gaande, maar vooral de laatste tijd bijzonder sterk. Het is wel een heel schra le troost dat deze inflatie in hoofdzaak geïmporteerd is uit het buitenland. Zo was het ten minste tot voor kort. Ik wil daar mee niet beweren dat er in onze eigen economie geen factoren zijn die de inflatie bevorderen. De gespannen arbeidsmarkt is daarvan zonder twijfel een teken. Ook het beleid van de rijks overheid zou zo'n factor kunnen zijn als zij in de gegeven verhou dingen haar eigen uitgaven op een onjuiste wijze zou financie ren. Het rijk zelf mag zijn huis houding niet zo voeren, dat het proces van geldontwaarding zou worden aangemoedigd. Daarom hebben wij de kamer zo'n fors plan tot dekking van hogere uit gaven voorgelegd, een plan dat bij uitvoering een verschuiving teweeg brengt in de verhouding van particuliere en overheids bestedingen en wel in laatstge noemde richting. Dit plan kan worden verstoord door oorzaken die de regering niet in de hand heeft. Het zou echter ook kun nen worden aangetast doordat de kamer het dekkingsplan niet zou aanvaarden, wat ik nauwe lijks kan geloven, of het al hoge uitgavenpeil nog verder zou wil len opstuwen, wat ik bij voor baat niet helemaal uitsluit. Het is daarom misschien goed dat ik nu aan het begin van het par lementaire jaar meedeel dat mijn collega's en ik bijzonder hard nekkig, wil men hardvochtig, zullen zijn om de eventuele aan drang van de kamer tot nog ho gere uitgaven te weerstaan. Afgezien van mogelijke oor zaken die van buitenaf komen en buiten onze schuld het be grotingsbeeld verstoren, zal de verhouding tussen middelen en uitgaven zoals ik die in de mil joenennota heb geschetst, niet mogen worden verstoord. Als ik het nog eens anders en misschien Rampschip „Rona Star" in andere handen Het rampschip „Rona Star" van de Noorse rederij Einar Saanum dat in de nacht van 15 op 16 juni bij de Verolme tank- cleaning company op Rozenburg door een explosie werd getroffen, waarbij zestien mensenlevens verloren gingen, heeft een nieuwe eigenaar. Het is Jörgen P. Jensen uit Arendal (Noorwe gen). Het onherstelbaar beschadig de middengedeelte van de tanker dat in het Koningin Julianadok van de Verolme-werf op het eiland Rozenburg is opgenomen, wordt met gebruikmaking van kranen in grote delen afgevoerd. nog duidelijker mag zeggen: De financiële kraan zit dicht en mag dit jaar niet meer lekken. Mijn collega's weten dat en hebben dit standpunt aanvaard. Het leek mij goed op dit moment daar melding van te maken". Minister Vondeling sprak de hoop uit, dat het gemeenschap pelijk overleg over de aangebo den stukken openhartig, prettig en vruchtbaar zal zijn. Hij verzekerde de kamer dat hij daarvoor zijn best zal doen. De Belgische fruithandelaars heb ben dinsdag op een persconfe rentie in Brussel heftig ge protesteerd tegen voorstellen van de Europese commissie ter bescherming van de Italiaanse sinaasappelproduktie. Zij ver klaarden dat de sinaasappel „een luxe vrucht buiten het bereik van de kleine man" zal worden, indien als gevolg van deze bescherming de invoer uit landen als Spanje, Marokko, Tunesië en Israël zou worden belast met een heffing die tot ongeveer 40 cent per kilo zou oplopen. Met de voorstellen voert de Europese commissie slechts een door de ministerraad van de E.E.G. genomen besluit uit om de Italiaanse producten van cirtusfruit te beschermen tegen concurrentie van sinaasappelen uit landen buiten de „zes". De Belgische fruithandelaren be togen dat de voorgestelde mate van bescherming te hoog is. Zij wijzen er op, dat de consument de dupe wordt terwijl Italië nauwelijks in staat is de be hoeften in de zes E.E.G.-lan- den voor zes procent te dek ken. De voorstellen worden deze week besproken in een speciaal „be heerscomité", waarin behalve de commissie ook ambtelijke afgevaardigden van de zes E.E.G.-landen zitting hebben. In de Belgische pers wordt al gesproken over een „sinaas appeloorlog" omdat de reeds eerder genoemde vier produ cerende landen hun uitvoer naar de E.E.G. bij een te hoge bescherming van de Italiaanse produktie in gevaar zouden zien komen. Nu het einde van de werk zaamheden verbonden aan het leggen van de aardgasleiding in Oost Zeeuws-Vlaanderen in zicht komt, acht de gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouw schap het noodzakelijk bepaalde ounten onder de aandacht van belanghebbenden te brengen naar aanleiding van hetgeen in laatste instantie met de Gasunie is overeengekomen. In de eerste plaats is gebleken, dat diverse merkpalen hinder opleveren voor een normale be drijfsvoering, zodat verplaatsing gewenst is. Vervolgens is besloten de her stelwerkzaamheden met betrek king tot de drainage in regie te doen uitvoeren door de Gront Mij. Hiermede is inmiddels een aanvang gemaakt. Verwacht mag worden dat het totale herstel 6 a 8 weken in beslag zal nemen. Tenslotte is overeengekomen, dat de resultaten van de opme tingen inzake de breedte van de strook die voor het werk nodig was, ter beschikking zullen wor den gesteld van de leden van de begeleidingscommissie, zodat be langhebbenden zich voor even tuele inlichtingen rechtsstreeks tot de leden van deze commissie kunnen wenden. Uiteraard zal in de gevallen, waarbij de oorspronkelijk vast gestelde 22 meter strook is over schreden, alsnog betaling volgen over hetgeen daarboven in be slag is genomen. Mochten er nog vragen over blijven dan zullen de leden van de begeleidingscommissie deze gaarne vernemen. Voor de goede orde volgen hier nogmaals de namen en adressen van de leden van de commissie: A. Staal te Graauw, tel. 01143- 379: J. de Kraker te Axel, tel. 01155-804 en L. Dieleman te Axel, tel. 01155-465. Woning uitgebrand In ongeveer drie kwartier tijd is maandagavond in Leeuwarden een door twee gezinnen bewoond huis aan de Olde Galileen totaal uitgebrand. Van de inboedel kon niets worden gered. De brand ontstond tijdens de afwezigheid van de bewoners. Over de oorzaak is niets met ze kerheid bekend. Een der bewo ners meende zich wel te herinne ren dat een elektrisch kacheltje was blijven branden. Aan het slot van de show kregen de Bachten Diekse mannequins bloemen aangeboden. speaker en ze deed het met verve. T De directrice dankte in haar slot Iv I Cl ll\ëwfJaWil zijn zeer gewaardeerde medewer king. Zij sprak de hoop uit dat er meer shows zullen volgen om de dames op de hoogte te houden van wat de mode biedt. Een woord van hulde had zij voor de dames die op voorbeeldige wijze de verschil lende creaties (en de hoedjes) had den getoond. v Jannie Doorns, een der jongste verzorgsters, dié „kleding voor de kleindochter" showde, zag er in haar cocktailjurkjes allerliefst uit. Als er zaken .in Térneüzén 'zijn, die vroeg of laat mannequins nodig hebben in verschillende leeftijds groepen, laten ze zich wenden tot Bachten Dieke en ze zullen tevre den zi'o. En mevr. Dé BackKiel, mevr. De Backde Mul, mevr. Mes man, mevr. De Putterde Witte, mevr. Hamelinkde Ridder, mevr. Kamerik, mei. Michielsen en mej. Doorns zullen trfch -zónder enige twiifel beschikbaar stellen, want ze kennen nu het klappen van da zweeD. En nu hun plankenkoorts geweken is, vinden ze het hele maal niet zo moeilijk meer. Mevr. Putterde Witte als mannequin. Zij deden het niet kwaad. De moderne bejaardentehuizen die de laatste jaren alom in Neder land in groten getale worden ge bouwd, doen hun uiterste best de bewoners een eigen „home" te be zorgen dat in niets meer herinnert aan de oude-mannetjes- en vrouw tjeshuizen van weleer. Dat lukt niet overal. Het ligt soms aan de instelling van het bestuur, van de leiding of van de inwonenden zelf. Het kan ook verband houden met een bepaalde streek waar alle „nieuwlichterij" uit den boze is. Het experiment waaraan de di rectrice van het Terneuzense Bach ten Dieke zich verleden jaar heeft gewaagd en dat hier en daar met argusogen wordt gadegeslagen, lijkt ons tot hiertoe wonderwel ge slaagd. Haar opzet, haar streven is in tal van Nederlandse dag- en weekbladen besproken en meestal (gelukkig!) met sympathie. Mevr. zr. Maat-Dieleman heeft in dertijd lang geaarzeld voor ze dit veeleisende maar ongetwijfeld dankbare werk op zich zou nemen. Ze hoeft er geen spijt van te heb ben want alles loopt op rolletjes en er heerst een ongedwongen sfeer van. vrijheid en saamhorigheid. Ontspanning Deze directrice met veel er varing in de verpleging heeft be grepen dat mensen-op-leeftijd (aan het woord bejaarden heeft ze een hekel) op tijd gepaste ontspanning nodig hebben en dat er in die ont spanning variatie dient te zitten. Na de dia-avondén, na toneel en cabaret, na de zozeer geslaagde „uitstapjes" naar de Keukenhof en Namen met tussendoor een vaar tochtje langs de Terneuzense ka naal- en havenwerken heeft ze nu speciaal haar vrouwelijke „gasten" weer warm weten te maken voor een modeshow. Dat is een primeur voor Zeeland geworden. Niet de modeshow als zodanig want die vertoningen spelen zich dagelijks af op alle mogelijke vrouwenbijeen komsten. Maar een modeshow in een bejaardencentrum, dat was iets geheel nieuws. Eigen krachten Met medewerking van de firma Van der Meer te Terneuzen 's maandagavond zo'n show georga niseerd in de grote recreatiezaal van Bachten Dieke. De „manne quins" (en dat was het aardige) had men gezocht in eigen kring, i drie personeelsleden en vijf be woonsters, die zich allen voortref felijk van hun taak hebben gekwe ten. Van alles is er vertoond, goedkoop en duur. Er waren mid dagjaponnen, tweedmantels, deux- pièces, cocktailjurken. Na de pauze volgde de „betere" klasse in de vorm van een bontjassenparade die algemeen bewondering vond. Eigen mensen hadden een loop brug gemaakt en het was leuk de „geïmproviseerde" mannequins er vakkundig overheen te zien wan delen, de nieuwste creaties to nend engekapt volgens de laatste mode. De directrice fungeerde als laSy -' Rlco Bulthuis 13) Tilly begon hard te huilen. Hu- go sloeg zijn arm om haar heen en nam haar mee naar boven. Ishiguro glimlachte even tegen Tine, maar zij glimlachte niet terug, wendde zich om en volgde haar man. Snikkend lag Tilly Agarra op de divan. Tine gaf haar een glas wijn. „Ik word... ook... altijd... zo vernederd," huilde Tilly. „Als ik maar... betaald had... een paar maanden geleden... dan zouden ze niks zeggen..." „En je hebt niet betaald?" flapte Tine er ondoordacht uit, waaruit bleek, dat die raadsel achtige woorden haar duidelijk waren. „Nee,' zei Tilly hard, „ik heb een papier onder de mat gelegd en daarop had ik geschreven: publiceer en stik!" „Dan ben je verstandiger dan menigeen en dan was je dapper ook," zei Tine. Tilly veegde haar tranen weg en légde haar hoofd in het zijden kussen, ze speelde gedachteloos met d" gouden kwast, die aan een '\oeken hing. I ons eens wat je weet," drr.-.g Tine aan. Tilly speelde '1greep de kwast in haar hand en antwoordde met grote beslistheid: „Nee Tine, dat doe ik niet, dan zou ik iemand in grote moeilijk heden kunnen brengen." Intussen troostte Ishiguro me vrouw Weber. Hij sloeg welis waar geen arm om haar heen, maar maakte toch het elegante gebaar, wat haar aanmerkelijk opfleurde. „Dat brutale nest," klaagde ze, „dat lichtzinnige schaap sloeg een taal uit om een polderjongen te doen blozen." Ishiguro verge leek de keurige baron van Arkel met een polderjongen en hij lachte. De woordenstroom van Tilly had hem weer een stuk wij zer gemaakt, jammer voor me vrouw Haye, die de smaak in het goed klaargemaakte eten deze avond wel verloren zou hebben. „Ik zou wel eens willen weten," dacht hij, „waarom de majoor zo woedend was geworden. De ma joor schaakte niet, hij speelde geen bridge, hij had geen vrien den en hij bezocht geen sociëteit. Hij was in eenzaamheid knor rig, had de onaangename ge woonte, zijn deur aan de binnen kant af te sluiten en ging op ge zette tijden alleen wandelen. Hij leefde arm als een bedelaar; maakte elke maand ruzie over de lichtrekening, zat de halve winter in de kou en had geen en kele liefhebberij-. Zijn bedenkin gen tegen alles en nog wat wa ren zo ingewikkeld en zo ge zocht, dat mevrouw Weber het had opgegeven, hem het leven prettig te maken. Ishiguro had bij majoor Dupuis ook al geen succes. Na geklopt te hebben, werd er nijdig ge vraagd, wie daar was. Nu was het eigenaardig, dat de naam van de Japanner door hem zelf uitgesproken, alttijdeven vreemd klonk. Hij herhaalde dus met zijn mond dicht bij het sleutelgat: „Iesjiekoero..." Hij hoorde de majoor scharre len. Er sloeg een boek dicht, er werd een deur gesloten en er rinkelden sleutels. Toen werd de deur geopend, iets verder, dan wat men „op een kier" noemt. „Ik hoop dat ik u niet stoor als ik u een bezoek kom bren gen." „Wat een eer!" zei de majoor onbeleefd en liep achteruit. Ishi guro trad binnen. Het was de pp'-ste rrnal in de drie jaren dat hij h1»' woonde, dat hij de kamer van zijn buurman betrad. Het woonvertrek Van de ma joor was het triestigste toon beeld van een grote huurkamer in een pension, waar men alle rommelzolder-attributen bij el kaar heeft gezet. Alle bewoners hadden hun meubels meege bracht, zelfs Tilly en misschien juist Tilly, met haar allegaartje van boekenkistjes, voor antiek versleten oud roest, gipsen com ponisten en haar ontstemde pia no. Bij Galjaard was het bepaald deftig, bij mevrouw Haye werd men van alle kanten bespioneerd door dromerige Boeddhabeelden, maar bij de majoor was het vre selijk. Een overschot uit dertien erfenissen vloekte tegen elkaar. Ishiguro keek in een bruin besla gen spiegel in een zwarte, ova len lijst en zag de kamer twee maal. Tussen de vensters stond een groene brandkast, het enige moderne meubel. „Het spijt me man, ik heb geen borrel," zei de majoor. „Majoor Dupuis, ik kom on aangediend en wil u dan ook niet lang ophouden. Ik zou u gaarne eens willen spreken in verband met de brief die ik kreeg." „Daar weet ik niks van, ieder moet zijn eigen boontjes maar doppen, riep Dupusi. Ishiguro was op 'n roodbruine stoel gaan zitten, die met duizend koperen knopjes bespijkerd was. „Die eigen boontjes kunnen wel eens een ander worden voor gezet." zei hij. Hij keek naar de vensters en zag, dat deze kamer uitzag aan de achterzijde van het Huis, evenals de kamers van Eg- geling en mevrouw Haye. (Wordt vervolgd.) Bij een ongeluk in de z.g. Bom- mepolder op de. grens vian Hoek van Holland en 's-Gravenzande is, maandagavond de zesjarige Theunis Hoogervorst uit 's-Gra- venzande om het leven gekomen... Het jongetje werd overreden door een tractor met aanhanger, waarop pakken stro waren gela den en die werd bestuurd door zijn vijf jaren oudere broertje. Men neemt aan dat 'het slacht offertje, dat met zijn vad^r naast de tractor met aanhanger liep, plotseling 'is .gestruikeld pn on der een der voorwielen yan de aanhanger is geraakty .L>ë' vader heeft, toen hij dit zhg 'geïfeuren, nog wel gegild, maar de-jeugdige bestuurder die kort tevëfren de taak van een oudere man had overgenomen, reageerde niet. Hierdoor kreeg Theunis" Hooger vorst ook nog een der achter wielen over zich heen. - Op het eiland Amager bij de Deense hoofdstad Kopenhagen, waar zaterdag vier politie-agen- ten werden doodgeschoten, zijn maandagavond kort voor midder nacht schoten op iemand gelost, die echter geen doel troffen. De kogels zouden zijn afgevuurd uit twee auto's van het merk Volvo, die men een half uur tevoren met grote snelheid door het centrum van Kopenhagen had zien rijden. Een grote politiemacht was naar Amager gedirigeerd, waar onder meer het „Kongelunden"-bos werd omsingeld. WOENSDAG 22 SEPTEMBER.' Terneuzen: Nieuwediepstr. 96, 2 uur: Openbare verkoping van enige inboedel. Gemeentehuis, 3.30 uur: Openbare vergadering van de raad van bestuur van de „Af valwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen". IMIIIIIilllllllllll!lllll!lllllllllllllllllllllllllllllllll[l!lll!lll!lllllll]!lllllltll!IIIIEIIIIIII!!lll!1!n VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 3072 dieren, zijnde 225 slacht- runderen; 622 gebruiksvee; 612 vette kalveren; 380 graskalvé- ren; 785 nuchtere kalveren; 86 lopers; 28 biggen; 24 paarden; 12 veulens: 275 schapen of lam meren en 23 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen 'ƒ3.05ƒ4.00; Vette kalveren ƒ2,80ƒ3,30; Stieren (alle kwal. levend gew.) ƒ3.80ƒ4.40; Worstkoeien ƒ3.00 ƒ3.25: Slachtpaarden 3,00 3.50. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien 975 1400; Vare koeien 7501025; Vaarzen f 8501075; Pinken ƒ600775; Graskalveren ƒ350 475; Nuchtere kalveren 170 180: Mestkalveren 150 275; Lopers ƒ95ƒ125; Biggen ƒ4570; Schapen ƒ90ƒ120; Lammeren 100125. Alles per stuk. Overzicht: Slachtrunderen: aan voer iets minder, kalme handel en onveranderde prijzen; Kalf- en melkkoeien: even meer aan voer met stille handel en gedruk te prijzen; Vare koeien: aanvoer als vorige week. handel lui, niet geheel prijshoudend; Vaarzen en pinken: gewone aanvoer, handèl slepend, prijzen vooral niet ho ger; Graskalveren: groter aan voer met stroeve handel en prij zen gedrukt; Vette kalveren: aanmerke'ü'k groter, aanvoer met aanvankelijk redelijke handel en iets lager prijzen; Nuchtere kalveren: ruimer aanvoer, han del traag en lagere prijzen: Slachtpaarden: aanvoer gewoon met kalme handel en onveran derde prijzen; Lopers en biggen: aanvoer even minder met tamé- liike handel, prijzen constant: Schapen en lammeren: aanvoer iets kleiner, handel matig 'en prijzen als vorige week.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2