NEK-AAN-NEK-RACE IN WEST-DUITSLAND Meer dan 4 miljard! De misdaad van Richard Ross KERKDIENSTEN DE VROUWEN KUNNEN DE DOORSLAG GEVEN Vrijdag was er krantenstaking in New York LANDBOUWSCHAP BEZORGD OVER TE LAGE PRIJZEN Zosdagdiensten III Voor do zondag Gelijk programma Doorslaggevend Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK „RONA STAR" IN DOK Het licht-puntje Zaterdag 18 september 1965 De gevoelige nederlaag van de Noorse socialisten bij de kamer verkiezingen is er een voorbeeld van dat lang aan de macht zijn zonder meer psychologische na delen heeft. Het is nu eenmaal een menselijke eigenschap van de kie zer aangename zaken spoedig als vanzelfsprekend te beschouwen maar de fouten vooral van de regering niet snel te vergeten. Daar kwam in Noorwegen dan nog bij dat er een afval was van wal pacifistisch denkende socialisten en dat de oppositie dit keer een nauwe samenwerking betrachtte. En dat de oude getrouwen van de socialistische partij de menser zijn die zich de strijd van de eer ste tijd nog kunnen herinneren, zo niet van zichzelf dan wel van hun ouders vertelling. Dat is een argu ment voor klezerstrouw dat bij de jongeren meer en meer vervalt, ook al doordat de programma's van do niet-socialistische partijen intussen ook aanzienlijk zijn gemoderni seerd. Dat dit ook andersom werkt, kao men in Duitsland zien. Daar kampt de socialistische partij kennelijk met het euvel lange tijd steeds bui ten de regering te zijn gebleven. Jaren terug is al een campagne be gonnen om de marxistische elemen ten uit de partij weg te vijlen, al thans de zeer orthodoxe. En hoezeer opvattingen naar elkaar groeien van politieke par tijen blijkt nu juist heel sterk uit rie verkiezingspropaganda. De S.P. D. zegt niet dat de C.D.U. met haar partners C.S.U. en F.P.D. het over de hele linie zo slecht doet, integendeel. Alleen Willy Brandt en de zijnen zouden het zeker zo goed doen en zelfs nog een tikje beter. Maar op de zelfde manier, niet door radicaal het roer om te gooien. Het is een beetje curieus de S.P.D. zo in actie te zien, de zelfde partij die nog maar een paar jaar terug de meest ouderwets linkse partij van heel Europa was. Een konsekwentie van het ge ringe onderscheid in programma's is dat het meer en meer om de persoon gaat. En dus wordt met alle mogelijke middelen het beeld dat de Duitse kiezer krijgt van Willy Brandt en van Ludwig Er- hard opgepoetst. Hoe sterk dit ge systematiseerd is en met vrucht overgenomen van de Amerikaanse campagnes kan men zien in de ver kiezingsstoet van Brandt, vergele ken met zijn tournees van enkele jaren terug. En in dat opzicht ligt bij stellig een stuk voor op Erhard, die niet de gevatheid ten toon kan spreiden van Brandt en die boven dien ook wat lomper is in algemeen optreden en eerder een wat vette gemoedelijkheid uitstraalt van de stamtafel dan de onmiskenbare charme van de Berlijnse burge meester. Dit laatste is zeer belangrijk want het Duitse kiezerskorps be staat nu eenmaal voor aanzienlijk meer dan de helft uit vrouwen. Aan de andere kant krijgt de C.D li nog wel (aanzienlijke) steun van Adenauer, al presteert die het de C.D.U. aan te bevelen bij zijn toe hoorders, zonder ook maar een keer de naam van Erhard te noe men. De rondreizenden zijn er overi gens niet op uit nieuwe stemmen te winnen. De eigenlijke keus, neemt men aan, hebben de meesten al gemaakt. Vooral Brandt is sterk op pad om zijn getrouwen aan te manen vooral te gaan stemmen, ook al giet het. Bestudering van de cijfers heeft uitgewezen dat juist de S.P.D. te kampen heeft met een vrij groot absenteïsme in de districten waar ze overigens toch sterk is. En aan gezien de landelijke totalen van stemmen ook betekenis hebben en niet alleen die van de districten (Duitsland heeft een mengsel van beide kiessystemen), kan in zo'n geval de districtszetel wel ver overd worden, maar dan is dat toch een verlies. Klein misschien, maar daar komt het toch op aan in deze nek-aan-nekrace. VERSNELDE HULP AAN LANDBOUWERS De staatssecretaris van cul tuur, recreatie en maatschappe lijk werk, de heer C. Egas, heeft verdere maatregelen getroffen om snelle hulp te verzekeren aan landbouwers, die door de veelvuldige wateroverlast van deze zomer gedupeerd zijn. Da. hulpverlening ingevolge de rijks groepsregeling zelfstandigen voorziet behalve in wekelijkse uitkeringen voor de kosten van het bestaan ook in de ver strekking van bedriifskanitaal. De gemeenten hebben voor be dragen boven de 2000,echter ministeriële toestemming nodig. De gemeentesecretarieën en de sociale diensten zijn evenwel door het grote aantal gevallen reeds zwaar belast, zodat de op stelling van gemotiveerde aan vragen een extra-remmende fac tor betekent. Bovendien kost de behandeling van deze aanvragen in de centrale commissie zelf standigen onder de gegeven om standigheden te veel tijd. De staatssecretaris heeft daarom reeds aan zestien gemeenten in Overjjssel laten weten, dat hij bij voorbaat met deze grotere kapi taalverstrekkingen instemt, mits wordt voldaan aan een aantal nader vastgestelde voorwaarden. Nagegaan wordt of nog meer ge meenten voor de machtiging in aanmering komen. De staatsse cretaris verwacht dat door deze geclausuleerde algemene mach tiging in de meeste gevallen doeltreffende hulp kan worden geboden. Daggeld thans 2 procent Voor de derde achtereenvol gende dag is gisteren het tarief voor daggeld (call money) met een half procent verlaagd tot twee procent. De ruimte op de geldmarkt is van dien aard dat de verlaging van het tarief ge rechtvaardigd is, aldus geldkrin- gen. Een staking van leden der New vorkse persvereniging, waarbij journalisten en administratief per soneel der Newyorkse dagbladen zijn aangesloten, heeft geleid tot een niet verschijnen op vrijdag van de New York Times, waarna de directies van nog zes andere bla den tot een medelevenstaking over gingen, waardoor ook deze kranten vrijdag niet verschenen. Deze zes waren de New York Herald Tribu ne, de Daily News, de Long Island Star Journal, de Long Island Daily Press, de Journal American en de World Telegram. Slechts de New York Post, die niet is aangesloten bij de vereni ging van dagbladuitgevers, kwam vriidag uit. Het conflict tussen de bij de New York Times werkende leden der persvereniging en de directie van dit dagblad liep over automa tisering der werkzaamheden en het in verband hiermede verzeke ren dat hierdoor geen ontslagen zullen vallen. Er werd sinds donderdagavond in de omgeving van het gebouw Blusdemonstratie met nieuw soort bluspoeder Donderdag vond in Pernis een demonstratie plaats met een nieuw soort bluspoeder. Hoewel het bij deze demonstratie niet helemaal lukte, was het de be doeling, dat de oude, in brand gevlogen tankauto met benzine in de tijd van 25 seconden geblust zou zijn. Voor deze nieuwe ma nier van blussen is slechts één man nodig, die met de spuitmond de brand nadert. Oostenrijks spionageproces beëindigd Na een proces van acht dagen achter gesloten deuren het grootste spionageproces na de oorlog in Oostenrijk zijn drie Oostduitsers en twee Oostenrij kers schuldig bevonden aan spio nage voor Oost-Duitsland. De 47- jarige Oostduitser Erich Hanns werd veroordeeld tot anderhalf van de New York Times gepost, jaar gevangenisstraf, de 45-jari- omdat op dat uur de uiterste door Oostduitser Heinz Paul even- Aak met chloor terecht De aak met chloor, die vorige week tijdens het overtrekken van de orkaan Betsy" nabij Baton Rouge (Louisiana) in de Missis sippi zonk, is terecht. Genietroe- nen vonden het vaartuig en er is geen enkel gevaar meer. Aan boord bevinden zich zeshonderd ton chloor dat bij aanraking met water een dodelijk gas versoreidt. President Johnson had een grootscheepse opsporingsactie ge last en men had al gasmaskers uitgereikt om op alles voorbereid te zijn. de persvereniging gestelde termijn voor het bereiken van overeen stemming was verstreken. Toen het duidelijk werd dat de New York Times vrijdag niet zou ver schijnen, besloten de directies der zes andere bladen eveneens geen krant het licht te doen zien. De president-directeur en uitge ver van de New York Times Sulz berger verklaarde „Wij zouden vrij dag hebben kunnen verschijnen, ware het niet dat het bij andere vakverenigingen aangesloten per soneel van ons blad zich achter de staking van de leden der New yorkse persvereniging had ge schaard. eens en zijn 34-jarige vrouw Lie selotte voorwaardelk tot tien maanden. De 36-jarige Oostenrij ker Herbert Stöllner kreeg twee jaar, de 34-jarige Herbert Mar- wegen één jaar. De spionagegroep werd vorig najaar opgerold. Oostduitse agen ten waren met valse papieren als vluchtelingen naar West-Duits- land gekomen en hadden in Oos tenrijk helpers aangeworven en geheime inlichtingen in tennis ballen en poppetjes naar Oost- Berlijn gezonden. Veel bende leden hcdden nog kunnen vluch ten. Wel waren vele microfilm camera's, radiozenders en ander materiaal in beslag genomen. 3 Het dagelijks bestuur van het landbouwschap heeft in een brief aan de minister van landbouw uiting gegeven aan zijn bezorgd heid over het verloop van de prijzen van het rundvee op de veemarkten. Het richt hierbij het oog op het verloop van de prijzen die in de afgelopen zomer niet alleen bene den het normale peil van dit sei zoen zijn gebleven, maar die bo vendien de laatste maanden een regelmatige daling hebben ver toond. Dit laatste blijkt naar dc mening van het dagelijks bestuur uit het feit dat sedert 19 juli de halve aanvullende heffing op in voer uit derde landen van kracht werd en dat na de tweede week van september de gehele invoer heffing moest worden opgelegd krachtens de bepalingen van de E.E.G. Om deze redenen ziet het be stuur van het landbouwschap met zorg de gevolgen tegemoet van een meer dan normaal groter aanbod van vee bij de overgang van het weideseizoen naar het stalseizoen. Daarom staat het dageliiks be stuur volledig achter de plannen, die het produktschan voor vee en vlees heeft opgesteld om een te (Adv.) (f 4.000.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim 4 miljard gulden. Ook U kunt profiteren van de gunstige voor waarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de WALSTRAAT 7 TERNEUZEN NOORDSTRAAT 6 AXEL TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktök der artsen waargenomen door dokter K. J. Hoving, Oranje straat 25, telefoon 2445. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, telefoon 2060 Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: zuster KolijnBurger, Nlc. Beetsstr. 1, telefoon 2945. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter W. G. C. Kok, Oranje- str. 19, tel. 555. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag, waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestraat 108 te Zaam slag, telefoon 01153—366. Het Noorse rampschip „Rona Star" is vrijdagavond van het Verolme tank cleaning bedrijf, waar de tanker in juni zo nood lottig explodeerde, in het 110.000 tons Koningin Wilhelminadok op de Verolmewerf te Rozenburg gebracht. Het sleepkarwei heeft enige uren in beslag genomen. De „Rona Star" paste nauwelijks in het reusachtige dok, omdat door de explosie de huidplaten van het schip meters naar bui ten waren geslagen. (De nor male breedte van de „Rona Star" is 28 meter na de explosie was deze liefst 36 meter). Onmiddel lijk nadat de tanker het dok was binnengevaren begonnen duikers een inspectie onder water om een duidelijk beeld te krijgen van de schade die de explosie ondermeer aan de kiel moet heb ben toegebracht. Het bergingsbedrijf Van der Tak heeft geruime tijd nodig ge had om de midscheeps ernstig gehavende „Rona Star" drijven de te krijgen. Na enige tegen slag gelukte dit donderdag defi nitief met hulp van vier reus achtige heftanks (druk 100 ton) die in de ruimen van het schip werden gebracht. Het staat nog niet geheel vast of de „Rona Star" gerepareerd zal worden. Dit zal ondermeer afhangen van de schaderapporten die de dui kers in de komende dagen over de tanker zullen uitbrengen. In dien blijkt dat het de moeite en het geld loont zal men zo spoedig mogelijk aan de herstel werkzaamheden beginnen. Rlco Bulthuis 16) „Wat is dat voor lawaai, wat is dat... wie bent u jongeman?" „Grondhout! Mijn naam is Grondhout mevrouw Weber..." „Kent u mij? Staat mijn naam op mijn neus gedrukt?" „Tilly zei..." „O juist, Tilly, we zijn weer zo ver hoor, Tilly is weer bezig! Hoe komt u hier in huis, wat doet u hier?" Grondhout opende zijn actetas en haalde een briefje te voor schijn. Het liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Tilly ver zocht de heer Grondhout, die ze met „allerliefste schat" betitelde, of hij met de ingesloten sleutel naar haar huis wilde gaan en op haar kamer de drie boeken ha len, die op het bed lagen. „Zoen op je neus" eindigde het epistel. Mevrouw Weber keek spottend naar de neus van de heer Grond hout. Lucas begon te lachen. Ben andere stem verstoorde de rust, die een ogenblik op de gang heerste. Het was dokter Hogen- dijk, die naar boven kwam. „Worden hier recruten ge drild," informeerde hij, met een blik op de majoor en deze, toch al uit zijn evenwicht, ontrukte de heer Grondhout de actetas, keer de het ding om en schudde. Er vielen een paar schriften, een verzameling potloodstompjes en een paar foto's over de grond. En toen werd de deur van de rommelkamer heel voorzichtig opengeduwd en het bange ge zicht van Nellie werd zichtbaar. Ishiguro kon niet nalaten, te vra gen wat zij daar deed. Mevrouw Weber antwoordde voor haar. „Nellie moest een zak oude lappen voor me nazoeken meneer Ishiguro." Nellie keek met haar kiespijn gezicht van de een naar de an der. De majoor smeet de actetas met een klap tegen de grond. „U bent een beschaafde me neer," hoonde Grondhout, „u denkt, dat u alles maar kunt doen, bent u helemaal gek ge worden, wat is dat hier voor een keet?" „U had even kunnen bellen meneer, dat was behoorlijker ge weest. Ik begrijp niet, waar d'e geheimzinnigheid voor nodig io. Mevrouw Weber zei het op een schooljuffrouwenmanier. Grondhout kon zich nauwe lijks beheersen. Hij had zijn tas niet opgeraapt en voegde de hos pita toe: „Zo, begrijpt u dat niet! Tilly wordt hier bewaakt alsof ze een soort spion is. Elke man wordt hier onmogelijk én belachelijk gemaakt, maar ik geloof, dat ik minder gevaarlijk ben dan die opgewonden en uitgezuiverde ge neraal met zijn moffenmanieren." Majoor Dupuis hapte naar adem. „Ik zou nu maar weggaan," raadde mevrouw Weber de bijna huilende Grondhout aan. „Nee, eerst zal die vent mijn tas oprapen, wat denkt hij wel." Ishiguro raapte de tas op en reikte hem met een lichte bui ging over. Grondhout ging weg, de potloodjes liet hij maar liggen. Terwijl Nellie alles ijverig op veegde en de anderen zwijgend bleven staan, ging Ishiguro met de woedende jongen naar bene den. Ze spraken geen woord. Op de eerste verdieping kwamen ze Lucia tegen, die uit de biblio theek kwam. Ze knikte, keek verbaasd naar Grondhout en liep op een drafje naar boven. Ishi guro deed de deur open. Zonder te groeten ging de jongen weg en Ishiguro liet de deur open voor baron van Arkel, die juist met zijn auto voor het huis stond. De baron groette beleefd en spoedde zich naar de eerste eta ge, waar mevrouw Haye woonde. Ishiguro zag hem naar binnen gaan en liep in het half duister bijna tegen Tine Zomers op. „Wat was dat voor een scène?" wilde ze weten. Toen ze het ver haal in korte bewoordingen had aangehoord, schudde ze het hoofd. „Die dolle Tilly ook," riep ze, „ik zal mevrouw Weber maar even gerust gaan stellen. Ze ging naar boven. Ishiguro wachtte een paar minuten op de hospita en toen hij haar de trap af hoor de komen, trad hy op haar toe. „Ik hoop dat u my niet kwa- lük wilt nemen mevrouw, dat ik..." „Maar meneer, natuurlijk niet, die jongen heeft hier in huis niets te maken, stel je voor, dat 'edereen maar naar binnen liep, ie zou wel dieven in huis kunnen krijgen." „Meneer... meneer Isegüuuuu- ro!" galmde Nellie vanuit de hoogte, „meneer, kom is effe kij ke, er ligi: een briefje onder uw mat..." „Mevrouw Weber liet de be kers vallen. Ishiguro struikelde de trap op. Behalve het dienst meisje was er niemand meer bo ven. Zy stond op de tweede eta ge en de Japaner liet haar staan. Hy vloog naar de derde verdie ping, knipte in het voorbyiopen het licht aan, griste zyn mat, die voor de deur lag, weg en raapte haastig zijn enveloppe op. Hij stond alleen op de gang, maar hij kreeg het gevoel, of de duivel achter hem stond en hem uit lachte. Ishiguro behoefde niet in de enveloppe te kijken, hy voel de het zonder te zien. Hy had de couvert neergelegd met inhoud. Maar al vond hij zijn enveloppe terug, het geld was eruit ver dwenen... (Wordt vervolgd.) sterke daling van de rundvlees prijzen te voorkomen. Het landbouwschap beziet het verloep van de prijzen voor het rundvee tevens tegen de achter grond van de rentabiliteit van het rundveehouderijbedrijf. Deze renta biliteit is afhankelijk zowel van de opbrengst van de melk als van de opbrengst van het vee. In verband met een evenwichtige voorziening tegen gelijkmatige prijzen is het daarom gewenst, aldus het dage lijks bestuur, dat de prijzen van het slachtvee voor de boer niet al te grote schommelingen vertonen. Het dagelijks bestuur van het landbouwschap dringt er dan ook bij de minister op aan een tijdige toepassing van de voorgenomen maatregelen van het produktschap voor vee en vlees mogelijk te ma ken. Toen werd de verborgenheid aan Daniël in een nachtgezicht geopenbaard. (Daniël 2 19.) Heel Babel is stikdonker. En in dat donkee Babel woedt de ver schrikte Nebukadnezar als een dolle stier raast de van bloed druipende Gestapo-beul Arjoch met zijn overvalwagen door de straten. „En de wijzen werden gedood." Dat gaat maar door. In dat donkere Babel is één klein lichtpuntje, ontstoken aan en door de barmhartigheid Gods. Aan Daniël wordt „de verbor genheid geopenbaard." In dat Babel is één man, die het geheim van het letterslot kent: de ver borgenheid, waarmee Nebukad nezar zich het hoofd breekt en waaraan, als aan een zijden draad, het leven van al die wijze 1 mannen hangt. Die man is Daniël. Die verborgenheid heeft hij zelf niet uitgepuzzeld. Haar ont raadseling is geen resultaat van eigen inzicht en nadenken en wijsheid. Neen, die is hem „ge openbaard." „Waar is de wijze, waar is de onderzoeker dezer eeuw? God heeft de wijsheid dezer wereld tot dwaasheid ge maakt, opdat Hy de wijzen be schamen zou." „Wat wyzen en verstandigen verborgen was, heeft Hij kinderen geopenbaard." De jonge Daniël is drager van de sleutel, drager van de luchter der openbaring Gods. Daniël is Babel is het type van de Kerk in de wereld. Dat is de christen in zqn omgeving. Chris tus zegt het uitdrukkelijk: „Gij zijt het licht der wereld, een stad op een berg, een licht op de kan delaar." U moet zich deze uw positie en de daaruit voort vloeiende verantwoordelijkheid bewust zijn. U moet schijnen als een lichtende ster in deze wereld! Want: i: is de verborgenheid ge openbaard. (Uit „De Stem achter U.") Turken zonder arbeidsvergunning in Brussel aangehouden Op het vliegveld van Brussel werden vrijdag 26 Turken aan gehouden, die naar België wa ren gekomen zonder een arbeids vergunning. Zy zeiden als toeristen naar België te zijn gekomen. Later be kenden zij door een landgenoot te zijn gevraagd naar Brussel te komen om in België te werken. De Turkse ronselaar was bij de aankomst van zijn landgeno ten aanwezig maar verdween toen hij zag, dat zij aan een ver hoor werden onderworpen. In afwachting van hun uitwij zing mogen de 26 Turken het vliegveld niet verlaten. Dievenbende opgerold De Amsterdamse centrals recherche heeft een dievenbende opgerold, die deze zomer in de hoofdstad en enkele badplaatsen, waaronder Egmond, door middel van insluiping in pensions voor vele duizenden guldens aan sie raden en geld van voornamelijk buitenlandse toeristen heeft ge stolen. De aangehoudenen, de 29- jarige vertegenwoordiger C. J. D. J., zijn 18-jarige echtgenote S. J., de 43-jarige los-arbeider N. B. en de 20-jarige los-arbeider D. L. worden ervan verdacht de hand te hebben gehad in onge veer 40 diefstallen, waarvan 15 in Amsterdam. LJehaJve**'de vrouw, die wordt verdacht van heling, zijn allen voor "de offi cier van justitie in Alkmaar ge leid. De politie heeft voorts nog zes andere bij de zaak betrok ken personen gehoord. Er bleek echter geen aanleiding om ook dezen voor te geleiden. Bij het onderzoek, dat nog niet is afge sloten, werkt de hoofdstedelijke recherche nauw samen met de recherche der rijkspolitie van. de districten waarin de badplaatsen zijn gelegen. NED. HERV. KERK OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 19 SEPT. Axel: 10 u. en 14.30 u. Ds. P. J, Pennings. Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen. Hulst; 10 u. Ds. J. A. H. Brok. (Bed H. Avondmaal.) Philippine: 9 u. Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 10.30 u. Ds. E. E. Stern. Sluiskil: 9 u. Ds. H. J. Ruis; 10.30 u. Ds. H. J. Ruis (Viering H. Avondmaal.) Terneuzen: (Noordstraat) 10 u. Ds. J. A. Poelman; 19 u. Ds. Ph. M. Bécht, van Zaamslag. (Kerkhoflaan): 9.30 u. Ds. J. Schol ten; („Schelde-oord")18 u. Ds. J. A, Poelman. Zaamslag: 10 u. Ds. Ph. M. Becht; 14.30 u. Ds. E. Gramsbergen, van Hontenisse. GEREF. KERK Axel; 10 u. en 15 u. Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek; 10 u. en 14.30 u. Ds. A. J. Verbeek. Terneuzen: 10 u. en 16.30 u. Ds. W. H. Gispen. Zaamslag: 10 u. en 15 u. Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 u. en 15 u. Ds. A. Kui per. Hoek: 10 u. en 14.30 u. Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 u. en 15 u. Ds. K. D. van Dük. Zoutespui; 10 u. en 14.30 u. Ds. C. van der Jagt. GEREF. GEMEENTE Terneuzen (Vlooswykstr.)9.30 u., 14 u. en 18 u. leesdienst. Hoek: 9.30 u., 14 u. en 18 u, lees dienst GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: Geen opgave. Terneuzen (Fr. Halslaan): 10u. en en 15 u. leesdienst. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 u. en 14.30 u. Ds. P. Sneep. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 u., 14 u. en 18 u. Ds De Reuver VOLLE EVANG. GEM. Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 u. v.m. en donderdags 8 u. n.m. Bidstond zondags om 8.30 u. n.m. LEGER DES HEELS Terneuzen: 10 u. Heiligingssamen komst; 19.30 u. Evangelisatie samenkomst o.l.v. It. B. E. Meuf- fels en H. R. Njjhuis. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 u., 9 u„ 10.30 u. en 17.30 u. H. H. Missen. Clinge: 7 u., 8.30 u. en 10 u. H. H. Missen. Hulst: 6.30 u., 7.45 u., 9 u. en 10 u. H. H. Missen. Philippine; 7.30 u. en 10 u. H. H. Missen. Sas van Gent; 7 u., 9 u., 11 u. en 17 u. H. H. Missen. Sluiskil; 6.45 u., 8.30 u., 10.30 u. en 17 u. H. H. Missen. Terneuzen: 7 u., 9.30 u. H. H. Mis sen; 17 u. Avondmis. Triniteitskerk: 8 u. en 11 u. H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 19 SEPT. Aardenburg: 11 u. Ds. Th. A. C. van Drunen, van Oostburg. Biervliet: 9.30 u. Ds. W. S. Even huis. (Viering H. Avondmaal.) Breskens; 10.30 u. Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 u. Ds. W. C. Luu- ring Groede: 9 30 u. Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 9.30 u. eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwviiet: 9. uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Sehoondüke. Oostburg: 9.30 u. Ds. Th. A. C. van Drunen. Retranchement: 9.30 u. eerw. heer G. M. C. de Vries. Sehoondüke: 10.30 u. Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 u. Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 u. mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Sluis: 9.30 u. Ds. C. Balk. Wateriandkerkje; 10 u. Ds. W. B. Bergsma. IJzendüke: 9 u. Ds. L. Spaans, van Breskens. (Bed. H. Avondmaal.) Zuidzande: 9.30 u. Jeugdkapel, mevr. Kramer—Quirijns; 10.30 u. mej. Da H. B. de Neelinjt

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2