Ajax ongeslagen aan de kop van het erevoetbal BRANDARIS Hard spel b'j Sluiskil-Vogelwaarde DE SP0RTT0T0 Korfbal de shag met de lange draad in dubbelwandige tabakszak 11,- Maandag 13 dinsdag 14 september 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 FORTUNA '54-GVAV Axel—Lewedorpse Boys 8-0 Tern. Boys—Krabbendijke 5-0 Sluiskil —Vogelwaarde 0—2 Judith de Nijs snelste vrouwelijkezwemster Judith de Nijs zegevierde vrij dag in Cairo op de eerste plaats bij de dames en in totaal als vier de achter drie heren tijdens een lange afstand zwemwedstrijd voor de Egyptische kust. Bij de heren won de Egyptenaar ITafa- vi Magmoud in 9 uur 55 min. DE BELGISCHE COMPETITIE LUCTOR I-ELTO I 7-4 DUIVENSPORT 'HERACLES- FEIJENOORD 1-3 TELSTAR—AJAX 1-2 DWS—WILLEM II 0-0 Hontenisse—N.S.V. 3—1 Dat is de man die püre, zware shag eist. Eerlijke tabak. Lang van draad. Tabak waar vakman schap achter staat... Brandaris, zware shag van Douwe Egberts! Steen—Hansw. Boys 3—2 1 Clinge—Corn Boys 1—1 redde Van der Heyden in de laatste minuten het gelijke spel van Willem II, dat alleszins ver diend was. 0-0 Toeschouwers: 8.000. Dit matige duel werd beheerst door de beide defensies. Cor van der Hart had de Geleense achter hoede kundig georganiseerd en bij de Groningers waren Renders, Breinburg en Zoetendal de men sen,die resoluut en krachtig in grepen bij elke aanval van de thuisclub. De eerste helft was de beste van de hoogstaande wed strijd. Toen deden zowel Fortuna als GVAV nog een poging om constructief te voetballen. In de 22ste minuut kreeg Chris Coenen een kans, maar hij schoot tegen de lat. Fortuna's doelman Vogels, de laatste tijd in een ongekende vorm, hield even later een knap schot van Van Tilburg op uitste kende wijze uit zijn doel. De tweede helft zou ook geen doelpunt brengen. Bij een ver rassende omhaal van Piters kop te de Groninger back Petterson de bal van de doellijn en aan de andere kant trof Visser de lat. VRIENDSCHAPPELIJK In een vrij sfeerloze wedstrijd behaalde Axel een grote over winning op de 4de klasser uit Lewedorp. Het spelbeeld gaf een groot Axels overwicht te zien. Niettemin beschikken de Boys over enkele goede krachten. Ook de doelman bleek uit het goede hout gesneden en hij had geen schuld aan de grote nederlaag. Hij wist zelfs een strafschop te keren. De rust brak aan met 20 door doelpunten van Shields en Bouchout. Na rust kwam de doelpunten- machine goed op gang en door doelpunten van Bouchout (2 x), Verbnut (1 x), Verstraeten (1 x) en Shields (2 x), waarvan één in buitenspelpositie, werd de eindstand van 80 bereikt. Reeds na 4 minuten scoorde De Kubber, maar dit doelpunt werd terecht wegens buitenspel afgekeurd. In de 10e minuut gaf Van Dixhoorn een dieptepass. Rechtsbuiten Simons zat er ach terheen en schoot onhoudbaar in (10). Direct daarop zette Si mons de bal hoog voor het Krab- bendijkedoel, waar linksbuiten De Jonge klaar stond om het leer in te koppen (20). In de 25e minuut trapte doelman Leunis ver uit naar rechtsbinnen Van Dixhoorn, die ineens doorgaf naar Simons. Deze liet het net voor de derde maal trillen (30). Even vóór de rust maak te Buijze hands binnen het be ruchte gebied. De strafschop werd naast geschoten. De tweede helft was vier mi nuten oud, toen Simons de bal vrij kreeg op de lijn. Hij onder nam een soloren die hij afsloot met een doelpunt (40). Hierna werd er slordig gespeeld, waar bij doelman Leunis enkele malen handelend moest optreden, wat hem als geroutineerde oud-Ter- neuzenkeeper was toevertrouwd. In de 33e minuut een door braak van de Boys. Leunis trap te de bal uit naar Schoonakker, die doorgaf naar Van Dixhoorn en deze naar de op volle snel heid sprintendé Simons die het Krabbendijkse doel voor de vijf de maal doorboorde. In het villapark heeft de nieu we derde klasser Vogelwaarde verdiend gewonnen. De Bossche naars waren over alle linies snel ler dan Sluiskil, dat zonder ver band speelde. De nieuwe aan winsten 't Gilde en v. d. Kant vielen tegen. Of Vogelwaarde ook de sportiefste ploeg was, is vers twee. De rechtshalf Van Bunderen 'zal wel enige weken gedwongen rust krijgen, daar hij in de tweede helft wegens na trappen door de goed leidende scheidsrechter van het veld werd gestuurd. Reeds na vier minuten spelen maakte linksachter Avermaete zijn eerste fout door verkeerd terug te spelen op doelman De Smit. Midvoor Lambert was er als de kippen bij om te scoren, wat hem ook lukte, maar we gens gevaarlyk spel werd dit doelpunt geannuleerd. In de 20e minuut kwam het Sluiskilse doel weer in gevaar. Jan Koch werk te in eerste instantie de bal weg, maar deze werd direct weer voor het doel geplaatst, achterspeler Avermaete trapte over de bal heen en Lambert was er als de kippen bij om De Smit te pas seren. Na de rust hetzelfde beeld met een zware druk op het Sluiskil- se doel, wat in de 14e minuut het tweede Vogelwaarde-doel punt opleverde, toen Lambert de back Avermaete passeerde (0-2). De stryd werd nu feller. On danks hun voorsprong speelden de gasten te veel op de man, maar de scheidsrechter hield de touwtjes goed strak. Nadat de rechtshalf van Vogelwaarde naar de kleedkamer was verwezen, vocht Sluiskil nog voor een te- genpunt, maar de jongste derde klasser hield stand, hetgeen in hoofdzaak' was toe te schrijven aan het schotloze spel van de Sluiskilse voorhoede. Keeper Leunis bracht redding bij een aanval van Krabbendijke. De uitslagen van de voetbalwed strijden die gelden voor de sport- toto van deze week, luiden: PSV—MVV 2—1 TelstarAjax 12 Go AheadElinkwijk 30 HeraclesFeiienoord 13 SpartaFC Twente 34 DWS—Willem II 0—0 FortunaGVAV 00 DOS—ADO 0—7 Holland SportSittardia 14 CambuurBlauw Wit 40 NACVolendam 11 VWXerxes 13 DHC—Velox 3—1 Juist ingevuld zag het totofor mulier er als volgt uit: 1 2 1 2 2 3 3 2 2 13 2 1. Aan de „gewone" toto (4) na men 762 640 personen deel, die 'n totaalbedrag 1.051.762 inlegden. Voor de le prijs' kwam 190.895 voor de tweede 104.124 en voor de derde 52.062 beschikbaar. Zon dagavond hadden zich tien kandi daten voor de eerste prijs, 50 voor de tweede en een zeer groot aantal voor de derde prijs gemeld. Voor het nieuwe spel. „Drie in één", was de belangstelling even eens goed. De 381.911 deelnemers zorgden voor een inlegbedrag van 395.353. De drie prijzen zijn elk 43 489 groot. Zondagavond kwa men 12 meldingen voor de eerste prijs binnen, voor de twéede en derde nog niet één. 57 sec voor Guilio Travaglio (It) in 9.56.25 en de Egyptenaar Abouheif in 10.29.24. Judith de Nijs noteerde een tijd van 10 uur en 30 minuten. De uitslagen van de zondag ge speelde wedstrijden in de eerste klas van de Belgische competitie luiden: Antwerp F.C.Daring C.B. 1-0 Racing WhiteStandard 1-1 Berchem SportF.C. Luik 1-3 St. TruidenGantose 4-1 F.C. MechelenAnderlecht 0-2 TilleurLierse S.K. 1-1 F.C. BruggeBeerschot 1-2 F.C. BeeringenC.S. Brugge 3-0 Na twee wedstrijden gaan An derlecht, Beerschot, F.C. Luik en St. Truiden op kop met elk 4 punten. Antwerp en Lierse vol gen met 3 punten. Zaterdag is de competitie in de le klasse van de Z. K. B. weer ge start. Luctor begon met een ver diende overwinning in een wed strijd, die op redelijk peil stond. In het begin was er van krachts verschil weinig sprake. Luctor kreeg wat meer kansen dan Elto, maar het eerste doelpunt viel aan de andere kant. Door een verdedi- gingsfout n.l. kon Elto na tien mi nuten een voorsprong nemen. De vreugde duurde echter niet lang, want Beukema maakte met een fraai doelpunt gelijk. De vakwisse ling deed Luctor geen goed. De gasten wisten echter niet verder te komen dan verre schoten, die hen niettemin op 12 brachtten. Hans van Kruiningen benutte 'n goede kans, maar Elto toog weer ten aanval en met een goede door loopbal namen de gasten voor de derde maal de leiding. Even vóór rust wist Rinus de Doelder de par tijen oo gelijke voet te brengen. Na de pauze bleek dat Luctor de overhand zou hebben. Jackie Tho- lens bezorgde de thuisclub een voorsprong en Roos Buijze buitte het verkeerd wegwerken van de Elto-verdedieing goed uit. Luctor werd nu duidelijk sterker, maar had met schieten geen geluk. Het duurde dan ook lang eer Benpie de Doelder er 63 van maakte Nog éénmaal kwam Elto terug met een ver schot, maar Luctor gaf de winst niet meer uit handen en het was'Hannie de Jonee die de uit slag op 74 bepaalde. WEDVLUCHT NEUFVILLES Ro«a van zaterdagvliegers te Terneuzen. Snelheid le duif 1173 m, laat ste prijswinnende duif 682.5 m. 1 en 6. D. Deurwaarder: 2, 4 en 5. J. Dhaeze; 3, 7, 8, 9 en 10. R. van Doorn. VLUCHT OP QUEVRAIN „De Verwachting" - Axel Snelheid le duif 1084,9 m, laat ste prijswinnende duif 948,1 m. 1, 8 en 10. A. Lippens; 2, 3 efx 4. J. de Feijter; 5, 7 en 9. A. Peersman; 6. Ed. van Eche. MASPES GEBLESSEERD De Italiaan Maspes is tijdens zijn rit tegen Sercu (B.) in de halve finale sprint profs te San Sebas tian ten val gekomen. Kreunend van pijn en ellende moest hij de baan worden afgedragen. Venneker (F.) in duel met doel man Coenrad (H.), terwijl Mil- He (H.) rechts toeziet: moment uit de zondag in Almelo gespeel de voetbalwedstrijd welke door de Rotterdammers met 31 werd gewonnen. 15.000 toeschouwers. De oostelijke ploeg startte uit gesproken defensief en Feije- noord kreeg alle gelegenheid aan te vallen, maar de stevige man dekking en goed werk van doel man Conrad stonden voorlopig Rotterdamse successen in de weg. Na de rust scheidsrechter Bogaerts moest bij het begin van de tweede helft toen jeugdige supporter's het terrein opkwamen wachten totdat dit ontruimd was zette Heracles meer spelers in voor de aanval. En hoewel de na enkele weken weer meespelen de Arnthof naar een grote vorm groeide, kon hij niet verhinderen dat- Feijenoord spoedig de lei ding nam door Kruiver. Heracles had meteen het antwoord klaar in de vorm van een fraai doel punt van Veen, maar juist toen het er op leek dat de Almeloërs zouden doorgaan, leidde weder om een verre uitworp van Pie- ters Graafland een doelpunt in, nu van Fransen. De aanvallen van Heracles waren daarna te doorzichtig om Kraays vervan ger Libregts en de andere Feije- noorders ernstig te verontrus ten. Twee minuten vóór het ein de greep de Rotterdamse forma tie definitief de winst. TelstarAjax 12. 6. Groot 0—1; 13- Van der Kuil 1—1; 57. Groot 12. Toeschouwers 19.000. Ajax heeft tegen Telstar een be nauwde overwinning behaald. De Amsterdamse ploeg maakte geen grote indruk. De achterhoede bleek niet al te betrouwbaar en ook de 'voorhoede imponeerde geenszins: het was een te brokkelig geheel. Na het eerste doelpunt van Ajax, dat na een prachtige dribbel van Keizer tot stand kwam, schenen de Amsterdammers gemakkelijk te gaan winnen, maar een treffer van v. d. Kuil, die een door Carlos tegen de paal geschoten bal achter de on zekere Bals kogelde, veranderde het strijdbeeld volkomen. De Vel- senaren drongen Ajax met goed voetbal terug. Vooral de Braziiiaan Carlos was een voortdurend gevaar voor de soms te fors tackelende Amsterdammers. Prins onder scheidde zich meer door een irri tante houding dan door briljant voetbal. Dat de Ajaciel overigens een knap speler is, bleek in de tweede helft. Nadat hij zich had opgewonden, speelde hij Groot vol komen vrij. Deze had slechts voor het inschieten (12). Twintig mi nuten vóór het einde werd Groot geblesseerd door een botsing met Stuy. Hij kon nog slechts mee- strompelen. Met de grootste moeite kon Ajax tenslotte in de vloedgolf van Velser aanvallen overeind blijven. Toeschouwers: 35.000. Willem II heeft de Amsterdam mers getoond een representatief elftal voor de eredivisie te heb ben, hetgeen DWS aan den lijve heeft ondervonden. De snelle hoofdstedelijke aan val kwam er tegen de stugge Til- burgse defensie amper aan te pas. Wel kwam de voor het na tionale elftal geselecteerde Geurt- sen tweemaal oog in oog met doelman Van der Heyden te staan, maar beide keren faalde bij. Aan de andere kant plaatste Senders zich in een vrijwel iden tieke positie, maar hij slaagde er niet in doelman Jongbloed te verschalken. Het wilde in de Am sterdamse voorhoede niet luk ken, hoe de jonge Rensebrink op de linkervleugel de kansen ook schiep. Na de rust kreeg hij zelf en kele scoringskansen, .maar dacht meer aan zijn medespelers dan aan zijn „eigen ik", waardoor ook deze kansen verloren gingen. Slechts eenmaal werd Jongbloed gepasseerd, maar hij had het ge-- luk Dijkstra nog achter zich te hebben, die op de doellijn red ding bracht. Met een prachtige save op een schot van Vonhof Hontenisse begon de competi tie met een verdiende overwin ning op NSV uit Nispen. Toch waren het de gasten die in de 28e minuut de leiding namen door P. Matthijsen (01). Vijf minuten later schoot F. van Kruijssen de gelijkmaker in het NS V-net (1—1). De tweede helft was een kwar tier oud toen E. Bogaert Honte nisse een 21 voorsprong gaf, die na 30 minuten door Theo Bqgaert uitgroeide tot een 31 voorsprong, met welke stand het einde kwam. VIERDE KLASSE H Een verdiende overwinning vop- de thuisclub, die in de 12e mi nuut door Bauwens een 10 voorsprong nam. De Mul kor Hansw. Boys in de 35e minuut op 11 brengen, maar vlak voor rust gaf De Smet Steen uit een strafschop opnieuw de leiding (2—1). Een kwartier voor het einde kwam Hansw. Boys weer op ge lijke voet met Steen door West- dijk (22). Vier minuten voor het einde gelukte het Audenaert Steen de verdiende overwinning te bezorgen (32). Voor de rust een gelijkopgaan- de wedstrijd, waarin Corn Boys bij het ingaan van de rust een 01 voorsprong had door een doelpunt van W. v. d. Kerkho ven in de 40e minuut. In de 20e minuut van de twee de helft kon Vlassenrood uit een vrije trap de gelijkmaker scoren (11). Clinge zette alles op alles om een kleine overwinning te behalen maar Corn Boys hield stand.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 5