Provinciaal nieuws BEURSOVERZICHT Lekker bier is altijd vers. Vers als uit de tapkraan van een druk café. Zo lekker vers is Breda beugelbier. Want het is ongepasteuriseerd, net als vatbier. En die handige beugel is uw eigen tap: open-dicht- open. Een hele halve liter kost maar 55 cent en u schenkt er meer dan twee grote glazen "J lekker Breda bier uit6SRfïïI3#% lltvll I Ook ïn Oud Bruin GRATIS SPELDJE! Bij 2 beugel' flessen, 3 puilen of 6 flesjes. Pagina S Terneuzen Axel Breskens Goes Hoek Hulst Sas van Gent Sluis Maandag 13 dinsdag 14 september 1965 DE VRTTF ZEEUW V erkeersongevallen Zondagmorgen om kwart vóór e'f reed de heer J J. wonende te Axel, op zijn brommer op het rij wielpad langs de Guido Gezelle- straat in de richting Jacob Cats- straat. Op het ogenblik dat hij het rijwielpad verliet om de Frederik van Eedenstraat over te steken, naderde uit deze straat een auto, bestuurd door de heer G. M. v. d. M., wonende alhier. Tussen beide voertuigen ontstond een aanrij ding, tengevolge waarvan de heer J.op de grond terechtkwam en zijn rechteronderbeen brak. Nadat dokter Nijsten eerste hulp had verleend, werd de heer J. naar het Julianaziekenhuis vervoerd. Zondagmiddag te half één had op het kruispunt AxelsestraatKerk hoflaan een botsing plaats tussen een personenauto, bestuurd door dé heer G. J. H. uit Terneuzen, en een brommer. Bij dit kruispunt ge komen veranderde de automobilist van richting waardoor hij het rij wielpad niet vrijliet voor de brom mer, bereden door de heer J. C. G., eveneens wonende alhier. Bij de botsing kwam de heer G. te vallen en bekwam verwondingen aan kin en beide handen. Dokter Jiskoot verleende eerste hulp. De brommer werd zwaar en de auto licht beschadigd. Bromfietser gewond Vrijdagavond had op de krui sing Axelse Sassing een botsing plaats tussen een bromfiets, be stuurd door A. C. de K. uit Axel en een personenbusje, bestuurd door A. W. H. uit Beverwijk. Laatstgenoemde'verleende bij het afslaan geen voorrang aan de bromfietser. Deze kwam te val len en liep verwondingen op. Dokter Schiltman verleende de eerste hulp en bracht de ge wonde naar zijn woning over. De bromfiets werd zwaar be schadigd. Ernstig verkeersongeval Zaterdagmiddag ontstond op het kruispunt ZuidsingelKin derdijk een vrij ernstig verkeers ongeval. Een ambulance-auto van het Julianaziekenhuis te Terneuzen, bestuurd door A. de R. aldaar, kwam met een patiënt uit de richting Zuiddorpe. Op het kruispunt verleende de R. geen voorrang aan een personenauto bestuurd door C. A. E. V., woon achtig in Afrika en met vakan tie in Nederland. Door de botsing werd de auto totaal vernield en Je heer V. zwaar gewond. Dok ter Schiltman verleende de eer ste hujjp;-;enj Tiet hem per ambu lance naar het ziekenhuis te Sluiskil overbrengen. Zwemdiploma's In het Koningin Wilhelmina- zwembad hebben de leden van de zwemvereniging Scheldestroom di verse zwemproeven afgelegd voor de K.N.Z.B.-diploma's. Als official traden op de heren C. Wagenaar uit Souburg en de zwemleraar B. Korver uit Eindhoven. De uitslagen zijn: diploma I: Marina Cruson, Masscha Roofack, Sjaak Bolleman, Henk de Smidt, Nico v. d. Maas, Elly Faas, Nike Cruson, Johan de Meester, Ko van Velzen, Coen Wisse, Piet v. d. Velde, Oscar Quekelberghe, Rita Jansen, Liesje Koster, Lucie Ver- schelling, Annemarie Verschelling, Anneke Lauret, Jcse Jansen, Frans Roosendaal, Jacqueline Schot, Ani ta de Jonge, Frankie van Schaick, Ina de Lange, Joop Carels, Susan Vermeulen, Marian Dusebout. Af gewezen' 4 kandidaten. Diploma II: Bram de Hullu, Bram de Hullu, Rina Keijmel, René Ver- straaten, Marion Verstr'aaten, Tan- nie Quekelberghe, Wilma Quekel berghe, Jennie Hubregtse, Frans Schot. Afgewezen 4 kandidaten. Diploma III: Els Versprille, 'Ellie Beun, Laura v. d. Molen, Dieneke Melisse, Joke Fenijn, Peter Kolijn, W. de Meester, Ruben de Jager. Weense tentoonstelling Vele honderd-en mensen hebben reeds een bezoek gebracht aan cle zaterdagochtend in Goes in het kader van de Zeeuwse fruit - week geopende tentoonstelling „Wien Stadt der Arbeit, Wien Stadt der Kunst", 'De expositie zal de gehele week te zien zijn. Na Goes zal de tentoonstelling in Amsterdam te zien zijn en er zijn plannen om ook Deventer met een bezoek te vereren. De opening werd onder meer bijgewoond door de commissaris van de koningin, mr. J. van Aart- sen. Na een begroetingswoord van de heer J. H. Roose, vice-voor zitter van de Goese midden standscentrale, heeft de vice- burgemeester van Wenen, dr. F. Slavic, verteld dat vele banden hem aan Goes binden, daar hij na de eerste wereldoorlog in een Goes' gezin was opgenomen. De stad Wenen wilde met deze ten toonstelling de economische ban den tussen Goes en Wenen nau wer aanhalen. Zeeuws pruimenseizoen loopt teneinde Het Zeeuwse pruimenseizoen 1965 afgelo pen week werden de aanvoeren van dit produkt reeds belangrijk minder en deze week zal dat in nog sterkere mate het geval zijn. De belangrijkste Zeeuwse prui- menveiling, die te Kapelle-Bie- zelinge, heeft besloten met in gang van deze week op dinsdag en donderdag geen speciale prui- i menveiling meer te houden om te bereiken dat. er op de andere dagen van de week nog een re delijk kwantum te koop zal zijn. Van eind juli af zijn hier dage lijks pruimenveilingen gehouden. De oogst is overigens belang rijk kléiner geweest dan normaal. Van bedrijf tot bedrijf waren er grote verschillen, maar ge- j middeld werd slechts e-en halve produktie behaald. De vraag was steeds groot en hierdoor werden hoge prijzen betaald voor alle kwaliteiten, maar in veel ge vallen heeft deze hogere prijs de teelt toch niet goed kunnen ma ken. De afzet vond in hoofdzaak plaats op de binnenlandse markt. Ook de verwerkende industrie trad enige tijd als koper van pruimen op. De late rassen die in de komende tijd nog aange voerd zullen worden, komen slechts op enkele bedrijven voor. Diploma's reddend zwemmen In het recreatiecentrum de Braakman zijn de examens red dend zwemmen afgenomen onder auspiciën van de K.N.Z.B. Als official was aanwezig de heer De Rooy uit Vlissingen en voor de medische proef dokter Ch. Kalkman uit Biervliet. De geslaagden zijn: Jeugdbrevet I: A. v. Hecke, J. v. Hecke, I. v. Hurck, J. de Smet, T. Verstraten, L. Speleer, B. van Waterschoot, allen uit Philippi ne en A. Weeda, Biervliet. Jeugdbrevet II: E. Haverbeke, IJzendijke. Diploma A: N. Beuzenberg, Hoek; C. Roose, Hoek; R. Wil lem, Biervliet; C. de Haas, Ter neuzen. Landbouwer door trekker gedood De 50-jarige landbouwer H. de Bruijn uit Nieuw Namen is zater dagmorgen om het leven gekomen, nadat hij onder een landbouwtrek ker was geraakt. Even buiten het dorp waren twee wagens van de trekker losgeraakt. De heer De Bruijn stapte af om de sleep weer vast te maken, maar de trekker bleek niet uitgeschakeld te zijn. Bij een poging de trekker die naar de slootkant reed, stop te zetten, raak te de heer De Bruijn' onder bet voertuig. Toen hij bevrijd was, bleek hij overleden. „De Redoute" te Sas van Gent opent begin oktober Het bejaardentehuis „De Re doute" te Sas van Gent zal waarschijnlijk de eerste week van oktober worden geopend door de commissiaris van de ko ningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen. Ofschoon de twaalf bejaarden flats en het 50 bedden tellende bejaardenhuis reeds lang be woond zijn, vindt de opening pas volgende maand plaats. Mevrouw A. B. Beukinga Jurgens, die als directrice reeds in februari haar intrek in het bejaardentehuis had genomen, is van mening dat de huidige be woners het goed naar hun zin hebben. „De Redoute" telt niet alleen inwoners uit Sas van Gent, maar ook uit andere gemeenten. Het tehuis, dat is gebouwd voor rekening van de Nederlandsche centrale voor de huisvesting van bejaarden, wordt geëxploiteerd door de stichting algemeen be jaardentehuis te Sas van Gent. Het heeft ook een „zieken boeg" en men beschikt er tevens over de nodige ruimte waarin mevr. Beukinga de ochtendgym nastiek leidt. Huldiging jubilarissen De directie van de N.V. Stijf sel- en Glucosefabriek „Sas van Gent" zal de jubilarissen van 1965 huldigen op zaterdag 9 ok tober 1965 om 11.00 in het so ciaal gebouw van voornoemde fabriek. Fabrieksfeest Op zondag 10 oktober a.s. be gint om half acht 's avonds de jaarlijkse feestavond voor het personeel van de N.V. Stijfsel en Glucosefabriek Artiesten op deze feestavond zijn Conny van Bergen, Henk Elsink met eigen comba, Ted Alton en Miss Geor gette. De muziek wordt verzorgd door Music Patrol onder leiding van Jan Kelder. Cursus E.H.B.O. De vereniging voor E.H.B.O. te Sluis zal deze winter weer een cursus organiseren voor hen die in het bezit willen komen van het officiële diploma van deze vereniging. De cursus is ook be stemd voor hen die reeds in het bezit zijn van het diploma van bovenvermelde vereniging, want na twee jaar heeft het geen gel digheid meer. INTERNATIONALS LICHT VERDEELD Het Damrak heeft maandag middag de nieuwe beursweek ingezet met een licht verdeelde stemming voor de internationale waarden. De handel was kalm door gebrek aan stimulansen. Het publiek ondernam weinig, terwijl de arbitrage internatio naal vrijwel niets te doen had. Ondanks het feit dat Philips vrij dag in Wallstreet een halve dol lar sloot, hield dit fonds zich in Amsterdam goed met een note ring op 115,50 (onv.). Kon. Olie- opende verrassend met een hal ve gulden koerswinst op 137,20 waarvan later iets afging. Uni lever daalde drie dubbeltjes tot 132,90. Hoogovens werd onver anderd geadviseerd op 507. Voor A.K.U. bestond goede lo kale speculatieve belangstelling. Hierdoor kon het A.K.U.-aandeel 2% punt winst boeken tot 445. De Amerikaanse dochter van het A.K.U.-concern, American Enka, geeft een onveranderd kwartaal dividend. K.L.M. bereikte een nieuw hoogterecord aller tijden met een advieskoers op 219. Vrijdagavond werd reeds 221 voor de stukken betaald toen dit fonds in Wallstreet 1% dollar hoger noteerde. Ook de scheepvaartsector was licht verdeeld met eeh uitschie ter voor Paketvaart. Dit fonds liep op van 218 tot 220 (217%). De overige scheepsvaartaandelen weren merendeels iets gemakke lijker. De leidende cultures schommelden evenals de staats fondsen rond de slotkoersen van vrijdag. De 5% procent lening B.N.G., groot f. MO vrijdag tegen 98% procent werd ingeschreven, is goed geslaagd. Op de toewijzing moet een be langrijke reductie worden toege past. Aanvankelijk had men ge dacht dat deze lening er met de hakken over de sloot zou ingaan. De vraag kwam hoofdzakelijk van binnenlandse zijde. In de lokale afdelingen wer den aandelen ZwanenbergOr- ganon hoger geadviseerd op de gunstige eerste halfjaarcijfers. In de „V.L.A.M."-aandelen werd op de incourante markt nog steeds niet gehandeld. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, dinsdag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0210.12 Canadese dollar 3.31V23.36' Amerikaanse dollar 3.58—3.62 Belgische fr. (100) 7.17—7.22 Franse frank (100) 83.15—83.65' Zwitserse ir. (100) 83.15—83.65 Duitse mark (100) 89.5090.00 Zweedse kr. (100) 69.10—70.10 Noorse kroon (100) 49.8050.80 Deense kroon (100) 51.4052.40 Oostenrijkse schilling (100) 13.92—14.02 WE WORDEN GEMAKZUCHT1GER In het buitenland is algemeen bekend, dat ons nationale vet- vóermiddel de fiets is. Bij het be schouwen van dit plaatje (zon dagmiddag op het Damrak ge maakt) zijn we geneigd te be kennen, dat we gemakzuchtiger Door vallend luik gedood Zaterdag is in het „Dijkzigtzie- kenhuis te Rotterdam overleden de 48-jarige stellingwerker C. J. van Oiien uit Schiedam. De man had aan boord van het Griekse vrachtschip „Dromon" een luik op zijn hoofd gekregen en was levensgevaarlijk gewond naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde, toen men met een kraan bezig was een bak met vuil uit het ruim te hijsen. De draad, waaraan deze bak hing, raakte een losliggend luik, dat naar beneden viei, boven op het slachtoffer. HET AMERIKAANSE DIEPZEE-ONDERZOEK Negen mannen die 15 dagen in de stalen „Sealab 2" 68 meter diep in zee hebben doorgebracht, zijn zondag in goede gezondheid naar de oppervlakte terugge keerd, zo heeft een woordvoerder van de Amejikaanse marine meegedeeld. Eén tweede ploeg van negen man staat klaar om twee weken onder zee door te brengen. De ruimtevaarder Scott Car penter bevindt zich nog steeds in de „Sealab 2" en is van plan daar ook de komende veertien dagen door te brengen. De negen mannen kwamen in een kleinere cabine aan de op pervlakte, Deze cabine werd op het schip met een deeompressie- kamer verbonden, waarin de dui kers enige uren moesten blij ven om zich aan de normale druk aan te passen.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3