PROVINCIAAL NIEUWS Tibet autonoom gebied De misdaad van Richard Ross Twee negerinnen doodgeschoten De Chr Geref Kerk te Zaamsiag heeft na zes jaar een nieuwe predikant PLATTEGROND VAN TERNESZEN II Burgerlijke Stand Pagina 2 Terneuzen Breskens Sluiskil Sluis Bevestiging van kandidaat P. Sneep Persconferentie van Cooper en Conrad N. A.V.O. noodzakelijk De nieuwe Prijs fl,- Mr. Jonkman opnieuw voorzitter Eerste Kamer Onlichter zette de bloemetjes buiten in Italië Agenda DE VRfIF V\X Vrijdag 10 september 1965 Scheepvaartbeweging Kanaal van Terneuzen Augustus 1965 ZEEVAART Totaal geschut op- afvaart Aantal B.R.T. 551 567.388 Gelost of geladen te: Terneuzen 55 49.730 Terneuzen Rede 8 88.773 Sluiskil 9 14.603 Sas van Gent 10 9.446 BINNENVAART Totaal geschut op- afvaart A antal Ton 5457 2.596.469 Gelost of geladen te: Terneuzen 379 181.022 Terneuzen Rede 73 73.700 Sluiskil 280 222.944 Sas van Gent 167 66.972 Axel-Sassing 31 7.917 Zangavond vrouwenvereniging Men deelt ons mede dat de hervormde vrouwenvereniging „Lydia" op donderdag 16 sep tember a.s. een zangavond orga niseert in het gebouw „Bethel". Deze zangavond die om half acht zal beginnen, krijgt door de aan wezigheid van mandolines en gi taren ook een muzikaal tintje. Naast de leden zijn belangstel lenden die avond van harte wel kom. Benoeming De bisschop van Breda mgr. G. de Vet heeft de eerw. heer A. G. C. Verhoeven, thans pastoor te Bres kens, benoemd tot pastoor te Hooge Zwaluwe. Eerw. heer Verhoeven is op 20 december 1906 te Breda geboren. Hij werd tot priester gewijd op 10 juni 1933 waarna hij achtereenvol gens onderpastoor was te Heren hout, kapelaan te Westdorpe, kape laan aan de dekonale kerk te Steenbergen, kapelaan te Roosen daal en kapelaan te Bergen op Zoom. Op 7 december 1960 volgde zijn benoeming als pastoor te Bres kens. In zijn plaats is benoemd de eerw. heer J. H. J. M. Stam, thans kapelaan te Dongen. De heer J. H. J M. Stam is geboren op 27 juli 1912 in Den Helder. Op 11 juni 1938 werd hij tot priester gewijd. Na een maand assistent te zijn ge weest in Steenbergen, werd hij be noemd als kapelaan te Klundert. In 1948 werd hij benoemd tot leger aalmoezenier, in 1950 werd hij ka pelaan te Bergen op Zoom en in 1958 kapelaan te Dongen. Pastoor Stam heeft bekendheid verworven als publicist. Hij schreef o.a. een boekje over de geschiedenis van de parochie Klundert en een boek over „Katholicisme en Protestan tisme". Zondag zal er gelegenheid zijn afscheid te nemen van de eerw. heer A. Verhoeven na de missen van 8 en 10 uur. Zaterdag 18 september zal om 5 uur de installatie plaats vinden van de eerw. heer Stam door deken A. Dierick uit Oostburg. De vismijn Aanvoer vismijn Breskens week 30 augustus t/m 4 septem ber. 24.674 kg export garnalen; 1304 kg bot; 843 kg schar; 2154 kg schol; 5721 kg tong; 4 kg griet; 37 kg tarbot; 4 kg rog; 82 kg ka beljauw; 71 kg haai; 124 kg poon en 8 kg paling. Schilderij aangeboden In het gemeentehuis is het schil derij aangeboden dat door de aan nemers, de architect en de kunste naar Hans Heeren uit Middelburg is geschonken bij de opening van Donderdag zijn in een greppel bij een begraafplaats in Chicago de lijken gevonden van twee doodgeschoten negerinnen, over Wier ogen en monden plakband Was bevestigd. De wijk waarin de lijken zijn aangetroffen, is een „blanke" wijk. 'Op de vermoorde vrouwen is geen enkel identiteitsbewijs gevon den. Hun leeftijd wordt geschat op 20 jaar. In oktober 1958 werden bij een bos op anderhalve kilometer van de onderhavige wijk drie gewurgde scholieren van 11, 13 en 14 jaar aangetroffen. Het mysterie van deze drievoudige moord is nog steeds niet opgelost. NEDERLANDSE KUSTVAARDER VERLEENDE HULP De Nederlandse kustvaarder „Kolga" heeft in de monding van de Thames een Franse vissers boot, die in moeilijkheden ver keerde, geholpen en op sleep touw genomen. De Franse vissersboot schoot woensdagavond laat vuurpijlen af. De „Kolga" die in de buurt was, verleende assistentie en nam het schip op sleeptouw mee naar Dover. het nieuwe gemeentehuis en toen slechts symbolisch kon worden overgedragen. Het schilderij steit een tafereel van de visserij voor en is vervaardigd door de kunstenaar Hans Heeren. Bij deze aanbieding waren aan wezig B, cn W„ de gemeente secretaris, architect J. Loonen uit Breskens, aannemer J. Barendregt uit Oostburg en Hans Heeren. bijeenkomst Jeugd Rode Kruis Deze week .hield het Jeugd Rode Kruis afd. Sluiskil een instructieve bijeenkomst ter in leiding van het voor de deur staande winterprogramma. Bur gemeester Rijpstra, voorzitter van de afdeling Terneuzen van het Nederlandse Rode Kruis, sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over de activiteit van de Sluiskilse gemeenschap, waar het verenigingswerk zijn bloei dankt aan het feit, dat men op dit terrein elkaar zo uitste kend yerstaat. Hij wees op het belang van de opvoedkundige waarde in het Jeugd Rode Kruis werk, dat een beroep doet op de offervaardigheid van de jonge mens. Afdelingsvoorzitter J. A. Laüret gaf hierna een overzicht van het wel en wee van de af deling in het afgelopen jaar. Vooral het feit, dat een dezer dagen het lectuurhuisje van het Rode Kruis een definitieve plaats heeft gekregen nabij het post kantoor, is voor de afdeling een heuglijk feit. In zijn plan voor de komende winter drong de spreker erop aan concrete af spraken te maken. Er wordt een vaste commissie in het leven ge roepen, waarin vertegenwoordi gers van de scholen en 't jeugd werk zitting hebben. De leden van deze commissie zullen maan delijks bij elkaar komen en voortdurend contact houden met die groep van jeugdigen die zij vertegenwoordigen. Mej. M. E. van Dijk verzorgde hierna op boeiende wijze de propaganda. Haar woorden zullen zeker een stimulans betekenen voor het werk in de afdeling. Na een kor te discussie werd de bijeenkomst gesloten. Feestelijke verlichting geëindigd Gedurende de zomermaanden werden enige markante gebou wen zoals het Belfort en de mo len verlicht. Deze verlichting was mogelijk dank zij de mede werking van de plaatselijke V.V. V. Aan dit feest is deze week een einde gekomen. De schijn werpers zijn weggehaald en zul len waarschijnlijk volgend jaar weer dienst kunnen doen. Kinderen kweekten planten De Schoolkinderen van de openbare school hebben deze zo mer enige stekjes van kamer- en potplanten mee naar huis gekre gen om die thuis tot volwaardige planten te laten opgroeien. Van deze planten zal 18 sep tember a.s. een kleine tentoon stelling te zien zijn in het gym nastieklokaal van de school. In de chr. gereformeerde kerk te Zaamsiag vond donderdagmid dag de bevestiging plaats van de nieuwe herder, kandidaat P. Sneep uit Vlaardingen. De bevestiging ge schiedde door ds C. Tanis uit Barendrecht. Zoals verwacht mocht worden, bestond voor deze plechtigheid grote belangstelling. De kerk was geheel gevuld. Er waren zelfs bus sen met kerkbezoekers gearriveerd uit Vlaardingen en Barendrecht: Ds Tanis kprak na de gebruike lijke inleiding de nieuwe predikant toe. Hij noemde het een blijde dag voor Zaamsiag. De kerkelijke ge meente had in de zes jaren dat de vacature had bestaan, veel teleur stellingen ontmoet, maar nu had het jaar-1965 uitkomst gebracht. „Vandaag zult gij met de ge meente verbonden worden", zo sprak ds Tanis tot kandidaat Sneep. „Dat legt een zware ver antwoordelijkheid op U. Het moge U gegeven zijn met Gods hulp deze gemeente te dienen". Als tekst had ds Tanis gekozen Matth. 28 vers 20 „Wie spreekt in deze tekst? Het is de enige God. Hij is overal. Hij ziet en hoort al les, Elk mens zal de knie voor hem buigen. Hij draagt ook de naam van Herder. Zijn schapen gaan hem ter harte". Uitvoerig sprak ds Tanis over de taak van de herder als dienaar der kerk en der gemeente. De Heer zegt: „Ik ben met U, al de dagen, ook heden. Ik heb u'genodigd in mijn dienst, ook .wanneer er moei lijkheden in uw leven zijn". De ge nade des Heeren zal met U zijn. want hij zegt ook deze middag: „Ik ben met u, tot aan het einde der aarde". Daarna vond de eigenlijke be vestiging plaats tot dienaar des woords, waarbij de nieuwe herder de gestelde vragen bevestigend be antwoordde. Na een woord tot de gemeente en dankzegging, werd de bevesti- gingsdiensf besloten 'met het zin gen van psalm 32 vers 4. Ds. Sneep deed zijn intrede Onder grote belangstelling deed ds P. Sneep uit Vlaardingen des avonds zijn intrede als predikant der christelijk gereformeerde kerk te Zaamsiag. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente had voor deze dienst welwillend haar kerk gebouw afgestaan, dat tot de laat ste plaats was bezet. De christelijk geref. kerk heeft in Zeeuws-VIaan- deren n.l. slechts één gemeente, zo dat een grote toeloop voor deze intreedienst te verwachten viel. Als aanvangslied zong de ge meente van psalm 27 de verzen 3a en 2b, waarna de predikant zijn Schriftlezing eveneens koos uit psalm 27 en hierna voorging in ge bed. Ds Sneep gewaagde in zijn preek van de grote blijdschap die er in chr. gereformeerde kringen heerst over het bezetten van de predi kantsplaats. Er werden reeds vele beroepen uitgebracht, die steeds op een teleurstelling uitliepen. De zin van deze dienst zag ds Sneep niet in de eerste plaats voor de gemeente of voor hemzelf, doch om de ontmoeting in gemeenschap met de Heer. Ds Sneep putte uit psalm 27 drie dingen: de begeerte om in het Huis des Heren te wonen, het zoeken hiernaar met het gebed als oefen school en de vervulling van het doel, de liefelijkheid en de welwil lende gezindheid van God jegens zondaren. Als zijn taak zag de nieuwe her der het diep doordringen in de lief lijkheid des Heren en dat door te geven aan de gemeente, „want Christus alleen is het rustpunt voor het hart". In de toespraak die ds Sneep verder hield, bracht hij dank uit aan de velen die bij zijn beroeping betrokken waren geweest, zijn be vestiger, ds Tanis uit Barendrecht, voor alle hulp en steun en het on - derwijs, dat hij van deze had ge noten. Tot de kerkeraad van Zaamsiag: „Vanavond zijn Uw zorgen, die IJ de laatste zes jaar moest torsen, met zegen bekroond geworden". Tot de -aanwezige predikanten van de overige kerken: „Met be houd van eigen beginsel, dit wil ik wel even nadrukkelijk stellen kunt U daar, waar samenwerking mogelijk is, op mij rekenen". Aan de gemeente bood spreker zijn welwillende gastvrijheid: „Mijn huis zal altijd voor U open staan"'. Tot de jeugd zei hij een open oog te hebben voor de ge varen die hen in deze tijd bedrei gen. Hierna boden verscheidene spre kers hun felicitaties aan, ds Tanis als eerste, die zei: „Laat het gebed dé belangrijkste plaats in uw leven innemen en uw studeerkamer een bidkamer zijn". De heer A. Hamelink sprak na mens de kerkeraad en verzocht de aanwezigen staande te zingen het 9e vers van psalm 119. Ds S. v. d. Molen, emeritus-pre dikant te Middelburg, sprak na mens de classis. „Het christelijk ge reformeerde volk is een wonder lijk volkje", zei deze o.a. „Het kan wel eens bakkeleien, maar bij blij de d'""en grijpen wij elkaar vast en blijven dan ook vasthouden. De dienst des Heren is een goede dienst. Narigheden en onvrede komen niet van de Heer". Ds Ph. Becht, predikant der her- SKOPJE - TWEE JAAR NA DE RAMP Op 26 juli 1963 werd de wereld opgeschrikt door de ramp. welke Skopje trof. Nu, iets meer dan twee jaar later biedt de stad al een heel ander gezicht: vele hui zen zijn nog beschadigd maar de wederopbouw van de stad gaat snel. Overal verschijnen nieuwe blokken die met hien moderne lijnen het stadsbeeld reeds be heersen. De commandant van het ruimteschip „Gemini 5", Gordon Cooper, heeft donderdag op een persconferentie gezegd zelf op 21 augustus besloten te hebben af te zien van het ruimte-„rendez- vous". De zuurstofdruk was te laag. Door het uitschakelen van niet strikt nodige apparatuur kon stroom bespaard worden, waardoor het betrokken appa raat kon worden gestabiliseerd en tot aan het einde van de tocht bleef deze goed werken. Cooper en Conrad zijn tijdens hun vlucht tot de conclusie ge komen dat komende ruimtevaar ders in de „Gemini" niet om beurten maar tegelijkertijd moe ten slapen, want het kleinste ge luidje maakt de slapende wak ker. De slaaptijd moet aan de normale slaaptijd op aarde zijn aangepast. JACK RUBY WIL DISKWALIFICATIE VAN RECHTER BROWN Jack Ruby, ter dood veroor deeld wegens moord op de moor denaar van president Kennedy, heeft donderdag tegen verslag gevers gezegd dat „hooggeplaat ste personen" hadden getracht feiten over de moord te verdoe zelen. Hij noemde geen namen. Met de verslaggevers kon hij spreken toen hij de rechtszaal werd binnengebracht waar een verhoor zou worden afgenomen inzak diskwalificatie van de rech ter J. B. Brown, die rechter was in het proces waarbij Ruby vorig jaar werd veroordeeld. Ruby's advocaten zeggen dat een boek dat Brown over het proces heeft geschreven, geldelijk belang in de zaak weerspiegelt. Het boek is nog niet uitgegeven. De waarheid over de moord zal nooit bekend worden omdat „ongelukkigerwijs zoveel hoog geplaatste personen zoveel te winnen hadden door mij in deze positie te brengen", aldus Ruby. vormde gemeente, sprak namens de collega's van de andere kerken. „Uw opmerking over trouw aan een beginsel, zei ds Becht, wil ik in verband brengen met de onalle daagsheid, dat een chr. gerefor meerde predikant zijn intrede doet in een hervormde kerk. Hier zit het beginsel achter dat wij elkaar er kennen als broeders in het geloof. Wij moeten elkander trachten te vinden, omdat wij een en dezelfde zaak zoeken. Burgemeester J. van Wijk wees op de hartelijke verstandhouding die er in Zaamsiag tussen burger lijke en kerkelijke overheid bestaat en die het aanwezig zijn bij ge beurtenissen als deze tot een aan gename plicht maakt. Ds Sneep, die 48 jaar is, is in zijn vrije tijd gaan studeren bij ds Tanis te Barendrecht en slaagde in april j 1. voor zijn examen, dat de clas sis Rotterdam der chr. gereformeer de kerk hem afnam. Het persbureau Nieuw-China heeft donderdag gemeld dat die dag in Lhasa door ongeveer 30.000 mensen feest gevierd is ter gelegenheid van het autonoom worden van Tibet als Chinees ge bied. De eerste bijeenkomst van het regionale volkscongres ein digde donderdag „als een com pleet succes". In een boodschap aan de Chinese communistische partijvoorzitter Mao Tse Toeng heeft dit volkscongres zijn „res pect en achting" overgebracht. Het persbureau omschrijft de autonome gebieden als gebieden die worden gevormd door „na tionale minderheden in China". „China is een multi-nationaal land. Onder de Verenigde lei ding van de centrale volksrege ring oefenen de autonome orga nen niet alleen de functie en macht van plaatselijke regerings- organen uit, maar hebben zij te ven? autonome rechten op finan cieel, economisch cultureel en onderwijsgebied en bij het orga niseren van het plaatselijke volksleger", aldus het persbureau, bureau. Peking heeft Tibet in 1951 be zet en sindsdien rechtstreeks be stuurd. In 1959 vluchtte de gees telijke leider, de Dalai Lama, naar India en leidde vandaar een revolutie tegen de Chinese over heersers. Vluchtelingen hebben verklaard dat de Chinezen wre de maatregelen tegen de opstan delingen hebben genomen, tien duizenden Tibetanen zouden zijn gedood en honderden kloosters vernield. President Johnson heeft don derdag een verklaring afgelegd die volgens het Witte Huis niet kan worden gezien als een ant woord op de persconferentie van De Gaulle. Sommige punten daar van hadden er echter indirect betrekking op Johnson zei dat een sterk N.A.V.O.-bondgenoot- schap essentieel is en. dat dit constant aangepast moet blijven Kanselier Erhard van West- Duitsland zei in een verkiezings rede kort na De Gaulles pers conferentie dat de vraagstukken van de gemeenschappelijke markt „nog niet voorbij zijn en dat de misverstanden voortduren". Hij zei vertrouwen te hebben in de toekomst van Europa en de N.A.V.O. Alleen in de N.A.V.O. kan er vrede, veiligheid en vrij heid voor het Duitse volk zijn, zei hij. Zojuist verschenen Verkrijgbaar in NOORDSTRAAT 55 TERNEUZEN Rico Bulthuis 10) „Zo zo," je alleen?" zei Hogendijk, „ben vilt midden op het blad stond. Ishiguro glimlachte. „Ronduit krankzinnig," ging de dokter verder. „Ik zie die Hij had de gewoonte iedereen lieve brievenschrijver of schrijf- te tutoyeren en niemand nam .ster niet voor gek aan en dit is het hem kwalijk. Hij ging met te zot om los te open. Ishiguro mee naar binnen, sloot de deur en zei: „Bedankt voor je Japanse woordenboek „Ik «vrees dat het meetkunde was, dokter." Voor mij gèen verschil, beste vriend. Het was handig van je, want tante Weber is een best wijf, maar ze kletst. Luister eens even naar me, was dat de eerste brief die je kreeg?" Hoezo, dokter?" Omdat het ronduit krankzin nig is om jou te willen chante ren wegens spionage." De oude man ging niet zitten, doch keek eens uit het raam. ..Communisten", mompelde Is higuro.- „O jawel, nou moet je mijn onzin nog herhalen ook, ik weet wel beter! Kijk eens Harry Ishi guro, misschien kon ik beter mijn mond houden, maar het zal geen geheim voor je zijn, dat er hier ergens een roofvogel zit, die Gal- jaard al vijf jaar lang als een citroen uitknijpt. Nu moet Hugo dat zelf weten, hij is geen kind meer en hij verdient meer dan wij samen met die praktijk van zijn vrouw. Maar het gaat me niet om Hugo en Tine, het is ,me om een ander te doen, die niet zoveel geld heeft. Wie dat is, zeg keek naar de kleine schrijftafel ik je niet. Als je iets met die van Ishiguro en streek met zijn briefjes te maken hebt, dan weet vingers over de toetsen van de (je het en in het andere geval Remington, die op een dik, grijs gaat het me niet aan." Ishiguro was gaan zitten. Hij zag tot zijn schrik, dat de dokter nijdig was. „Als ik," riep Hogendijk fel en hij zette zijn vuist op tafel, „de smeerkees te pakken krijg, dan zal ik hem onschadelijk maken." De Japanner keek zijn boze gast aandachtig aan, hij liep naar 'n gordijn, waarachter zijn was tafel zich bevond en hij draaide aan de hevel, die hem naar be lieven warm en koud water kon bezorgen. Hij waste zijn handen en keek in de spiegel naar de oude baas, die zich woedend zat te maken. „Al een jaar of wat lang," schreeuwde de dokter, „woon ik hier in een roofhol. Iedereen weet het en niemand heeft de moed om er een eind aan te maken. Ze zijn zelfs zo laf, dat Galjaard me niet eens wil zeg gen op welke manier'hij het geld moet storten. Weet ge, ik wilde, dat ze mij maar eens chanteer den, ik zou wel weten waar het geld bleef". „Onder de mat", fluisterde Is higuro. „Onder de wat?" Harry Ishiguro hief zijn hand waarschuwend op en wees met zijn duim naar de muur, waar achter de majoor woonde. „Zacht jes!" gebood hij. „Onder de mat voor de kamerdeur leggen ze het geld. Dan moeten ze naar bui ten gaan en vijf minuten later weer terugkomen. Het geld is dan weg." Bij koninklijk besluit is mr. J. A. Jonkman opnieuw benoemd tot voorzitter van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal voor het zittingsjaar dat op 21 sep tember 1965 begint. De minister van binnenlandse zaken de heer J. Smallenbroek is door de Koningin gemachtigd de tegenwoordige zitting van de Staten-Generaal in een verenig de vergadering te sluiten op za terdag 18 september 1965, des namiddags om 15.00 uur. De recherche te Rotterdam heeft donderdag de 23-jarige bij rijder J. J. B. uit Rotterdam voor de officier van justitie ge leid. De bijrijder wordt ervan verdacht een 19-jarige vloeren- legger uit de Maasstad voor een bedrag van 6000 te hebben op gelicht. De bijrijder had zijn op lichtingsplan geheel afgestemd op de heersende woningnood. Op een onlangs door de vloeren- legger geplaatste advej*entie waarin een huis te huur werd gevraagd, reageerde de bijrijder met de mededeling dat zijn huis beschikbaar kwam omdat hij van zijn werkgever 'n woning in Doe- tinchem had gekregen. B. ver telde erbij dat zij n: r^ehtgenote daar al woonde. In werkelijkheid verbleef de vrouw .ih SBWwae- kenhuis in Rotterdam, waar zij haar vierde kind had gekregen. Voor overname van inboedel en voor gemaakte verbouwingskos- ten ontving B. van de vloeren- legger, die inmiddels op het aan bod was ingegaan, een bedrag van ƒ6000. De woningzoeker had daartoe ƒ4000 moeten lenen. Bovendien had B. gezorgd voor een verklaring van volkshuis vesting. De handtekening had hij vervalst. De bijrijder vertrok met de 6000 op zak per vliegtuig naar Rome. waar hij in luxueuze ho tels overnachtte. Na een bezoek aan Palermo en Napels kreeg B. hfeimwee en ging terug naar Rotterdam. De recherche hield hem kort na zijn terugkeer aan. ZAAMSLAG Geboren: 23 aug. Anna Leen- fie. d. van Hendrik Koopman en Adriana de Braai, B 51. 24 aug. Eric Christiaan, z. van Leendert C. Vet en Cornelia Chr. Bakker, B 29; Adriaan Pieter Christiaan, z. van Anthonie A. van de Vel de en Janna E. Kotvis, D 15. Geboren te Terneuzen: 21 aug. Helena Anna, d. van Cornells Kaüser en Anna C. J. Faas, Ter- neuzensestr. 15. 28 aug. Jacobus Levinus. z. van Abraham Bak ker en Pieternella M. 'de Pooter, Puntstr. 14. „En jij maakt me wijs, dat ze dat doen?" „Ik niet", zei Ishiguro. Hij droogde zijn handen af en draai de zich om naar de dokter. Hij herhaalde, om zijn bedoeling duidelijker te maken: „Ik doe dat niet, maar in de brief staat dat ik het op die ma nier moet doen. Om precies zes uur morgenavond moet ik daar mijn gesloten enveloppe neerleg gen en anders zullen de bewijs- YS stukken van mijn euvele daden naar diverse instanties worden gezonden. Denkt u, dat Japan geen verlangens koestert om als nog de wereld te beheersen? De bewijsstukken zijn zeer over tuigend en hoogst compromitte rend. Ze zouden mij absoluut de gevangenis in zenden als niet „Maar man, je bent. begon dokter Hogendijk. „Als niet deze bewijzen reeds door mij persoonlijk bij die in stanties waren gedeponeerd." „Nou snap ik er niets meer van." schreeuwde de dokter. „Waarom doe je dat dan?" Isl :guro liep op hem toe, demote zijn stem en antwoordde: „Omdat er hier in huis iemand is. die niet zoveel geld heeft. Wie dat is, zeg ik u niet. Mis schien weet u het en anders gaat het u niet aan, zoals uzelf terecht zei. Maar als ik hoe noemde u het ook weer de smeerkees te pakkenen krijg, dan zal ik hem of haar voorgoed onschadelijk maken. (Wordt vervolgd.) I Huwelijks-aane-iften: 6 aug. Lourus A. van Dixhoorn, 24 j., won. te Terneuzen en Anna E. Maas, 21 j. 17 aug. Marinus Mêu- enberg, 27 j„ won. te Rilland- Bath en Tanneke S. Dieleman, 24 j. 30 aug. Daniël Hamelink, 21 j„ won. te Barneveld en Li dewij A. Verbrugge, 19 j. Huwelijks-voltrekkingen: 5 aug. Dingeman de Koning, 21 j., won. te Bruinisse en Hendrika A. Wis- 22 j.: Cornelis Dees, 25 j„ won. te Terneuzen en Elizabeth Maas, 22 j. 11 aug. Johannes C. van de Wege, 23 j. en Rosa M. Hulshout, 23 j. 12 aug. Jan A. de Putter, 26 j. en Janneke C. Scheele, 25 j., won. te Meerkerk. 20 aug. Levinus Dieleman, 24. j„ won. te Axel en Adriana Ham=- link, 21 j. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiwi»iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimt, HEDEN 10 SEPTEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Laat ze maar schieten". Sas van Gent: Café-rest. „Oude Brug", 15.00 uur: Openbare vergadering van de Alg. Ver gadering van het waterschap De verenigde Braakmanpol ders. ZATERDAG 11 SEPTEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Laat ze maar schieten". KMniHiiiiiiiuuiiiiiiiniiiiiHttiitiiiiimuiuumimHifli

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2